Nielegalne działania ABW przeciw weryfikatorom

List otwarty do Ministra Jacka Cichockiego,
nadzorującego działalność służb specjalnych

W związku z artykułami prasowymi opublikowanymi w "Naszym Dzienniku" (w dn. 6.02; 7.02; 11-12.02 br.) w sprawie nielegalnych billingów ABW uprzejmie zwracam się do Pana Ministra - jako ministra nadzorującego, na mocy decyzji Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, działalność służb specjalnych - o udzielenie informacji w tej bulwersującej sprawie.
W szczególności proszę, zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Panie Ministrze, na jakiej podstawie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w październiku 2008 r. przypisała mojej osobie numer telefonu domowego p. dr. Sławomira Cenckiewicza?

2. Panie Ministrze, w jakim celu ABW w październiku 2008 r. wnioskowała do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o sprawdzenie połączeń mojego telefonu domowego (a w rzeczywistości telefonu p. dr. Sławomira Cenckiewicza)?

3. Panie Ministrze, czy wniosek ABW z października 2008 r. dotyczący sprawdzenia połączeń mojego telefonu domowego (a w rzeczywistości telefonu p. dr. Sławomira Cenckiewicza) był zasadny, skoro Prokuratura Okręgowa w Warszawie po ujawnieniu w listopadzie 2008 r. tej oczywistej pomyłki nie wydała stosownego postanowienia odnośnie mojego rzeczywistego numeru telefonu?

4. Panie Ministrze, kiedy ABW wykryła pomyłkę ws. przypisania mojej osobie numeru należącego do p. dr. Sławomira Cenckiewicza, skoro Prokuratura Okręgowa w Warszawie uzyskała taką wiedzę już w listopadzie 2008 r.?

5. Panie Ministrze, w związku z wykryciem przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie tej ewidentnej pomyłki, dlaczego ABW w styczniu 2009 r. w śledztwie Prokuratury Krajowej ponownie przypisała mojej osobie numer telefonu p. dr. Sławomira Cenckiewicza?

6. Panie Ministrze, dlaczego podstawowe czynności procesowe w śledztwie Prokuratury Krajowej, czyli np. sprawdzenie połączeń telefonicznych osób wskazanych przez głównego świadka ABW w tej sprawie, przeprowadzono dopiero w styczniu 2009 r., czyli 9 miesięcy po realizacji przeszukania w moim domu?

7. Panie Ministrze, czy w styczniu 2009 r. ABW posiadała stosowne postanowienie Prokuratury Krajowej umożliwiające sprawdzenie połączeń telefonicznych moich i p. dr. Sławomira Cenckiewicza?

8. Panie Ministrze, czy to ewentualne postanowienie Prokuratury Krajowej wskazywało konkretnie moją osobę lub p. dr. Sławomira Cenckiewicza?

9. Panie Ministrze, jak duża była skala nielegalnego procederu przypisywania numerów telefonów innym osobom w czynnościach realizowanych przez ABW wobec członków Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI? Kto jeszcze padł ofiarą takich praktyk? Czy była to część działań ABW inwigilowania członków Komisji Weryfikacyjnej i Komisji Likwidacyjnej?

10. Panie Ministrze, dlaczego ABW uzyskała w grudniu 2007 r. możliwość prowadzenia czynności w śledztwie Prokuratury w sprawie rzekomej korupcji w Komisji Weryfikacyjnej, w sytuacji gdy służbą specjalną właściwą do tego typu spraw (tzn. korupcyjnych) było Centralne Biuro Antykorupcyjne, zaś ABW nie posiadała jeszcze uprawnień ustawowych w tym zakresie?

Panie Ministrze, jednocześnie oprócz tych szczegółowych pytań dotyczących działań ABW w śledztwach Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz Prokuratury Krajowej wnoszę również o całościową informację w sprawie działań ABW, a także innych służb specjalnych, wobec Komisji Weryfikacyjnej, a w szczególności wobec mnie.
Panie Ministrze, podkreślam, że powyższe śledztwa zostały zakończone, występowałem w nich wyłącznie w charakterze świadka, dlatego udzielenie tych informacji nie może już utrudnić czynności procesowych.
Panie Ministrze, fakt, że ABW dokonywało sprawdzeń połączeń telefonicznych, bez stosownego postanowienia, jest kolejnym dowodem na łamanie przez służby specjalne konstytucyjnych praw obywateli.
Panie Ministrze, ze względu na bulwersujące milczenie ABW w tej skandalicznej sprawie zmuszony jestem nadać powyższemu wnioskowi charakter publiczny i formę listu otwartego.

PIOTR BĄCZEK

Na temat nielegalnych bilingów ABW:

http://www.naszdziennik.pl/ind...
http://niezalezna.pl/22946-abw...
http://www.naszdziennik.pl/ind...
http://wpolityce.pl/wydarzenia...
http://wpolityce.pl/wydarzenia...
http://rebelya.pl/post/792/osw...
http://wpolityce.pl/artykuly/2...
http://www.fronda.pl/news/czyt...
http://wpolityce.pl/artykuly/2...
http://www.naszdziennik.pl/ind...
http://rebelya.pl/post/848/bac...
http://wpolityce.pl/artykuly/2...
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120215&typ=po&id=po29.txt
http://niepoprawni.pl/blog/546...
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120329&typ=po&id=po05.txt

O prowokacji przeciwko Komisji Weryfikacyjnej:

http://niezalezna.pl/17313-interpelacje-w-sprawie-prowokacji-wobec-komisji-weryfikacyjnej-ds-wsi
http://niezalezna.pl/12018-%E2%80%9Ebondaryk-niewinny%E2%80%9D-dokumenty-bezprawia

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika uczciwy obywatel

15-02-2012 [22:05] - uczciwy obywatel (niezweryfikowany) | Link:

Sprawa działań pana Cichockiego zasługuje na to,aby natychmiast zajęła sie gościem prokuratura!!!!Niestety potrzebna zmiana obecnie rządzącej ekipy rządzącej.Mój adres e-mail jest prawidłowy.