A. ZYBERTOWICZ: LEKTURY DLA PATRIOTÓW

Kilka dni temu poleciłem najnowszy wykład prof. Andrzeja Zybertowicza przedstawiający plan odbudowania i zintegrowania obozu niepodległościowego - A. ZYBERTOWICZ: PLAN DLA POLSKI. Jedną z tez profesora jest słaba edukacja polityczna naszego obozu. Stąd polecany spis lektur na początek:

lektury polaka

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

14-02-2012 [22:40] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jakoś wolę dzieła R. Dmowskiego, a pojęcie obóz niepodległościowy jakoś mi się kojarzy z oparciem o Niemcy i Austro - Węgry, co w najlepszym wypadku oznacza Polskę bez Wielkopolski i Pomorza. Wolę Obóz Wszechpolski.

Obrazek użytkownika Zygmunt

14-02-2012 [23:05] - Zygmunt (niezweryfikowany) | Link:

Dmowski i jego ludzie podpisali haniebny dla Polski Traktat Ryski.Pozostawili wielu Polakow pod rzadami sowietow i zrezygnowali z ziem dawnej Rzeczypospolitej położonych na wschód od granicy ustalonej w Rydze.

Obrazek użytkownika Gość

15-02-2012 [23:09] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Dowiaduję się ciekawych rzeczy, że Dmowski podpisał traktat ryski. Jak tak dalej pójdzie to pewnie się dowiem, ze układ w Mikaszewiczach, ratujący bolszewików co miało dla nas w przyszłości tragiczne skutki został zawarty z inspiracji Dmowskiego. Z niecierpliwoscią czekam na dalsze tego typu brednie.

Obrazek użytkownika katamaraz

17-02-2012 [09:06] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem czy Pan "tu" jeszcze zajrzy i przeczyta? Ale, może, kto inny? Polecam! Trochę to będzie dłuższy "wywód"-proszę o trochę cierpliwości!!! Do Honoriusza Balzaka, który "trochę pisał", pisywał też do gazet, zawarł też ślub "korespondencyjnie" z "niejaką" Eweliną Hańską, ale chyba nie przez internet ją poznał, podszedł urzędnik carski. Potrząsnął trzosem i poprosił, żeby Ów napisał "coś" pochlebnego o Rosji i Panującym. Frajer nie zgodził się?! Gdy po rewolucji komunistycznej do redakcji gazety francuskiej przyszedł "emisariusz-komisariusz" i też "grzecznie poprosił", prasa francuska niemal zachłysnęła się zachwytem "opisując osiągnięcia" rewolucji komunistycznej i przedstawiając Polskę w bardzo złym świetle. Efekt był taki:dokerzy francuscy nie chcieli załadowywać statków do Polski. Polski ledwie powstającej po rozbiorach, zalanej zarazą komunistyczną od wschodu, powstania śląskie na zachodzie, na południu Czechosłowacja zajmuje Zaolzie. Do tego naciski opinii światowej-urobionej przez agentów komunistycznych. Było i jest pytanie zasadnicze:jak miał zachować się Piłsudski? Czy nie powinien zawierać tego traktatu z przestępcami? W takiej trudnej sytuacji Polski? Kto mógł przewidzieć, że Stalin po "pewnym" czasie wyrżnie polskich komunistów, którzy sprowadzili taką hekatombę na odradzającą się Polskę i naród. Gdy "uporał" się z polskimi komunistami-idiotami zabrał się do niszczenia Polaków tych normalnych, którzy pozostali po tym traktacie pod okupacją sowiecką. To byłoby nie na tyle?! Ciąg dalszy trwa! Polacy po 1989 roku wybierają do rządzenia Polską dwa razy komunistów i na prezydenta też dwa razy pijaka. "Teraz jest dużo lepiej mamy u władzy złodziei, oszustów, narkomanów..." Jest pieknie:pedział Baca!!!

Obrazek użytkownika KONGmail

14-02-2012 [23:06] - KONGmail (niezweryfikowany) | Link:

To tak samo jakby zarzucić tobie, że oparcie Polski na myśli Dmowskiego to sojusz z Rosją. Stereotypy sprzed 100 lat. Ani na Niemcach, ani na Rosji. BALANS.
Lektura Dmowskiego jest co najmniej mocno wskazana. Uczmy się z historii - ale nie tkwijmy tam. Myśl Dmowskiego musi ewoluować - ani Niemcy, ani Rosja. A lektury sugerowane przez Zybertowicza są jak najbardziej wskazane. Marzeniem Dmowskiego była NOWOCZESNA Polska - nie ta zastygła w 1904-1930.

Obrazek użytkownika beeł

15-02-2012 [07:23] - beeł (niezweryfikowany) | Link:

...dziękuję bardzo

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-02-2012 [10:52] - Paweł Chojecki | Link:

Mam nadzieję, że wybaczył mi Pan pewną zwłokę w realizacji Pańskiej prośby.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika beeł

15-02-2012 [17:27] - beeł (niezweryfikowany) | Link:

...ale już zdążyłem zamówić :)
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika katamaraz

15-02-2012 [14:55] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Moja skromna wiedza z czasów PRL-u (z lekcji historii, języka polskiego, troszkę filozofii) już teraz wpędza mnie w kompleks-zakłopotanie podczas rozmów Polaków. POlacy, albo mnie głupkiem nazywają, albo w czoło znacząco się pukają. Gdy ktoś puka się w głowę, wpadam w panikę-znam paskudny przypadek-pewien jegomość puknął się w głowę i wpadł do gipsu. Jeszcze częstują mnie fanatykiem PIS-u. Z tego powodu mam dylemat:czytać, czy nie czytać? Czytanie przecież podnosi inteligencję w przeciwieństwie do telewizji szczególnie-aktualnej.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-02-2012 [20:14] - Paweł Chojecki | Link:

Oczywiście radzę wybierać czytanie i może gęściejsze sito dla dyskutantów!

pozdrawiam serdecznie

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika katamaraz

16-02-2012 [17:22] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Ja ująłem "to zjawisko" komicznie, ale sarkastycznie! Żyjemy wszyscy w jakimś "otoczeniu", można czytać:środowisku. Gdy tłumaczy się komuś, niejednokrotnie w jakiś sposób bliskiej osobie..,i ta osoba nas nie rozumie, można wpaść we frustrację. "Chlastał" nie będę się, ale obojętny nie umiem być wobec oczywistych oczywistości. Mnie jest bliżej niż dalej, ale nie jest mi obojętne w jakiej Polsce, czy jeszcze Polsce będą żyły moje dzieci, wnuki!!! Wojna z wiarą chrześcijańską, która jest aktualnie "modna" przeraża mnie-to zwykle żle się kończy-bardzo żle! Ludzie rozumni powinni to rozumieć, albo przynajmniej pamiętać doświadczenia naszych przodków. Jak Stwórca oceni nas, za nasze wykorzystanie "darów"-talentów. Mogę uzasadnić moje poglądy, ale kto je czyta, albo-kto rozumie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

17-02-2012 [01:09] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za pozdrowienia i szczerze współczuję niezrozumienia ze strony bliskich.

Paweł Chojecki