Ks. Rydzyk wspiera Tuska!?

W dzisiejszej dyskusji z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Janem Dworakiem ks. Tadeusz Rydzyk nieoczekiwanie wsparł premiera Donalda Tuska! Przedstawiciel PO zareagował niedowierzaniem.

Kilka lat temu premier Tusk wezwał Polaków do wzięcia spraw w swoje ręce i zrobienia porządku ze zideologizowaną telewizją publiczną. Zaapelował, byśmy w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa przestali płacić abonament RTV. Dziś z podobnym postulatem zwrócił się do polskich katolików ks. Tadeusz Rydzyk. Nie ograniczył się jednak tylko do abonamentu telewizyjnego, ale poszedł dalej – wezwał, by całościowo rozważyć sprawę płacenia podatków na tak zideologizowany rząd i jego organy.

Cieszy mnie niezmiernie, że czynniki antykościelne i kościelne uzyskały zgodność w tym postulacie. Piszę o tym od dawna (ostatnio dwa tygodnie temu tu: „DOBRA WIADOMOŚĆ!”) jako o najprostszym i niezwykle skutecznym sposobie zdyscyplinowania władzy.

Prawdziwość tej tezy potwierdził głos przedstawiciela PO (senator Jarosław Lasecki), który szybko zareagował i z niedowierzaniem wypowiedział się o apelu ks. Rydzyka. Nie skomentował jednak analogicznego apelu szefa ugrupowania, któremu zawdzięcza mandat.

A więc katolicy, niewierzący, liberałowie, antyklerykałowie (Janusz Palikot też wzywał do niepłacenia abonamentu), patrioci i kosmopolici – wszyscy mamy przez autorytety wytyczony jasny, wspólny kierunek – nie płacić abonamentu! Co bardziej świadomi obywatele mogą za głosem ks. Rydzyka pójść jeszcze dalej i „rozważyć” ogólne zasady finansowania rządu. To będzie jak kop w czułe krocze władzy…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika robo

18-01-2012 [17:13] - robo (niezweryfikowany) | Link:

Nareszcie! A Geremek tak o nim marzył....

Obrazek użytkownika RYSK

18-01-2012 [17:36] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

go z lewej manki zazyl; mial wprawe, 'nocna zmiana ' sie klania.

Obrazek użytkownika Gość_marian

18-01-2012 [21:26] - Gość_marian (niezweryfikowany) | Link:

Nie nauczymy POprawnych politycznie Dworaków i Tusków jeśli nie chcą Polski chrześcijańskich nie płaćmy abonamentu TVP

Obrazek użytkownika krzyh

18-01-2012 [17:48] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

Słuchałem wypowiedzi o.Rydzyka i powiedział coś innego - powiedział że KRRiT i rząd utrzymywana jest z podatków katolików - platfusy zaraz usiłowały to zafałszować i przypisać księdzu wzywanie do niepłacenia podatków i abonamentu - ale to była linia obrony Dworaka - nie wypowiedź ojca Rydzyka. Typowe platformiane palenie głupa. Na koniec obrad komisji prowadzący (chyba PSL) przypomiał że to Tusk nawoływał do niepłacenia i że tym spowodował spadek wpływów z abonamentu o połowę :) Trochę dziwna taka krytyka ze strony koalicjanta. Wyszło na konferencji kilka szokujących informacji - koncesję dawano "firmom" o kapitale 30 i 90 tyś (cena autka klasy średniej - bynajmiej nie Mercedesa) a wszystko wskazuje na to że faktycznie figurantom podstawionym przez tvn i polsat które tym sposobem wyłudziły dodatkowe koncesje monopolizując rynek na następne lata - to się kwalifikuje na komisję śledczą i proces karny.

Obrazek użytkownika Gość

18-01-2012 [20:12] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

"ja się tylko dziwię, że katolicy was jeszcze utrzymują. Nie powinni płacić podatków w takim razie, bo z podatków katolików utrzymujecie się. To nie są pieniądze dla dyskryminowania katolików"
http://www.radiomaryja.pl/arty...

Obrazek użytkownika sarmata

18-01-2012 [18:50] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Zachęcam do tego innych. Świetna sprawa. Człek czuje wolność.

Obrazek użytkownika krzyh

18-01-2012 [19:32] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

cyfrowego polsatu, po tych informacjach jak Solorz wyłudził przez podstawionych figurantów dodatkowe koncesje wysłalem mu wypowiedzenie - zachęcam do tego wszystkich - bojkotujmy oszustów! Brat to samo zrobił z n-ką. Zachęcam do tego wszystkich i do popularyzowania bojkotu gdzie kto tylko może.

Obrazek użytkownika Polak

18-01-2012 [19:45] - Polak (niezweryfikowany) | Link:

O wyrejestrowania TV na poczcie.Nie będziemy płaci haraczu,dla postkomunistycznej KRRiT!!!MAMY JUŻ TOTALITARYZM!.Skończyła się demokracja i pluralizm!!!Ja to już uczyniłem jak moi znajomi.NIE dla stalinowskich metod!.Jan Dworak,to wróg Polski Niepodległej i mediów Katolickich.To faryzeusz i cynik z bolszewickiej PO.Wykonuje polecenia tego szui anty Polskiego Herr Tuska.

Obrazek użytkownika maciej13

18-01-2012 [20:51] - maciej13 (niezweryfikowany) | Link:

to dobra wiadomosc! Może faktycznie debata o panstwie nabierze teraz rozpedu! Może więcej osób zacznie to wszystko "rozważać" i doprowadzimy do takiego stanu państwa że nie będziemy się go wstydzić i z niego uciekać...Na razie kierunki emigracji młodych Polaków mówią wystarczająco głośno, powszechne już zjawisko płacenia przymusowych ubezpieczen społ. wszędzie tylko nie u nas, bo u nas najdrożej - i wiele innych zjawisk skłania mnie raczej do wniosku, że są to działania celowe, godzące w dobro obywateli i obliczone na ostateczne zniszczenie państwa polskiego. Inne wytłumaczenie zakłada działania niecelowe i niezamierzone, ale wtedy ocena rządu byłaby mniej życzliwa, więc raczej trudno je przyjąć.

Obrazek użytkownika Stanisław

19-01-2012 [13:26] - Stanisław (niezweryfikowany) | Link:

Człowiek o mentalności fornala. Wykonawca poleceń pana (Tusk). Jako klasa społeczna przestał istnieć po 1945 roku, ponieważ awansował do UB, MO, WP. Mentalność pozostała.