DOBRA WIADOMOŚĆ!

W naszej rzeczywistości społeczno-politycznej to rzadkość. Co więcej, przyczynił się do niej walnie sam premier Tusk!

Oto Związek Pracodawców Mediów Publicznych ogłosił, że już 65% rodaków poparło bojkot konsumencki rządowego radia i telewizji unikając płacenia abonamentu RTV!

Gdy obecny premier był w opozycji, a telewizja w rękach wielce niebezpiecznych PiS-owców, zalecał Polakom obywatelskie nieposłuszeństwo. Zapewne zdziwił się, jak ochoczo go posłuchaliśmy. Dotychczas żaden postulat premiera nie osiągnął takiej popularności.

Może premier idąc za ciosem raczyłby rozważyć kolejne apele – o unikanie płacenia złodziejsko zawyżonych podatków, akcyz, ceł czy innych opłat administracyjnych? Podwyżki cen energii stanowią doskonały pretekst do takiego apelu. Może premier wezwałby do rozwoju handlu wymiennego poza oficjalnym obiegiem PIT-ów, CIT-ów i VAT-ów? Może wezwałby miasto do masowego zaopatrywania się bezpośrednio „u chłopa”, jak to miało miejsce kilkadziesiąt lat temu za innej rzeszy? A w kolejce czekają jeszcze domowe aparatury do produkcji popularnego napoju, którego rękodzielnicza produkcja poważnie nadszarpnęłaby dochody rządowego monopolu oraz wiejskie tłocznie oleju rzepakowego sprawdzającego się ponoć w dieslach.

Premierze, wołamy: PROWADŹ!!! To będzie prawdziwa realizacja hasła „aby ludziom żyło się lepiej”…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gosia

05-01-2012 [16:02] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

W Prawdziwych Polakach jest jeszcze wiele pokładów pomysłowości jak ominąć "Rząd".Np gorzałka z prywatnej bimbrowni jest NAPRAWDĘ super!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-01-2012 [18:38] - Paweł Chojecki | Link:

Pomysłowość w ludzie jest. Przedstawiłem tylko kilka podstawowych sposobów.

Na zdrowie!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Lipa

05-01-2012 [16:10] - Lipa (niezweryfikowany) | Link:

pukawki też zdałyby egzamin na 5+. W końcu jak "rząd" nas oszwabia to należy mu się jakaś za to zapłata....

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-01-2012 [18:37] - Paweł Chojecki | Link:

O tym temacie pisałem wczoraj.

pozdrawiam
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Magda.

05-01-2012 [16:24] - Magda. (niezweryfikowany) | Link:

Hahaha, świetne :) Dodatkowo moje rozbawienie budzi fakt, że "mendia" wszelakie wiją się jak piskorze mówiąc o abonamencie RTV, bo przecież nie uchodzi, nie godzi się, wspomnieć rolę płemieła w tym temacie. Sprawdza się powiedzenie, że kij ma dwa końce. Ja przysłowiowej złamanej złotówki nie dam na ten abonament, bo nie słucham, nie oglądam, poza jednym programem czwartkowym redaktora J. Pospieszalskiego, na który czekam cały tydzień i dzielnie do 22,30.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-01-2012 [18:36] - Paweł Chojecki | Link:

Rzeczywiście, mają problem. Do niepłacenia nawoływał też Janusz P.

pozdrawiam
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ma.

05-01-2012 [16:52] - ma. (niezweryfikowany) | Link:

:)
Pozdrawiam Autora

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-01-2012 [18:35] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję i również pozdrawiam!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Johnny

05-01-2012 [22:10] - Johnny (niezweryfikowany) | Link:

Lubię czytać takie teksty.

Obrazek użytkownika A.T. - autor

06-01-2012 [00:49] - A.T. - autor (niezweryfikowany) | Link:

Jest taka zasada, że prawo działa tylko o tyle o ile jest społecznie akceptowane. W sprawie abonamentu mamy szkolny przykład prawa, które nie jest akceptowane społecznie. Jeżeli takie prawo, którego ogromna większość nie realizuje, nie zostanie usunięte, wprowadza to demoralizację. Władza utrzymując prawo, którego społeczeństwo nie przestrzega, demoralizuje to społeczeństwo. Władza uczy w ten sposób lekceważyć prawo, a to prosta droga do ogólnego bałaganu.

Obrazek użytkownika WJD

06-01-2012 [08:29] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Gratuluję Szanownemu Panu tego wpisu !!

Rzeczywiście zarówno i ta obecna władza, jak i KAŻDA dotychczasowa od zakończenia II wojny światowej po prostu uczy Polaków kraść.

Przyzwolenie społeczne w Polsce wobec zjawiska kradzieży jest tak gigantyczne, że przeciętny mieszkaniec Polski w zjawisku kradzieży nie widzi niczego złego !

Polacy na wszelkich platformach prześcigają się w wychwalaniu systemu kolosalnego powszechnego złodziejstwa a niektórzy nazywają to ordynarne złodziejstwo "sprawiedliwością społeczną" i bełkocą coś o tym, że są prawicą w Polsce !!

Stworzono złodziejski system socjalistyczny w którym przymusowo wydawane są głównie cudze pieniądze - siłą ludziom wyrwane - na swoje i na cudze potrzeby.

Natomiast jednocześnie ten socjalistyczny system dąży do zupełnej likwidacji metody finansowania polegającej na dobrowolnym wydawaniu swoich pieniędzy na swoje potrzeby i na ewentualne cudze potrzeby.

Tymczasem to zjawisko uderzające bezpośrednio zarówno w Prawa Naturalne jak i w dwa przykazania Dekalogu bezpośrednio a w pozostałe pośrednio, zjawisko to jest kulą u nogi, która nigdy nie pozwoli Polsce stanąć na nogi finansowo.

Bowiem na terytorium, na który panuje złodziejstwo - MUSI być nędza.

Nie da się zbudować pomyślności wspólnej na cudzej krzywdzie. Jest to niewykonalne.

Dopóki naród nie wyleczy się z tego nawyku, to nigdy nie wyjdzie z gigantycznej biedy w której tkwi.