GEREMEK KONTRA JP2

Gdy w programie Janka Pospieszalskiego wyemitowano fragmenty filmu Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka „Tow. Generał idzie na wojnę” dotyczące relacji Stasi o zachęcaniu komunistów przez Geremka do siłowej rozprawy z „Solidarnością”, zirytowany Andrzej Celiński zagroził powiedzeniem prawdy o stosunku JP2 do wojny Jaruzelskiego z narodem.

Przypomina to sytuację konfliktu Adama Michnika z Leszkiem Millerem potocznie zwanego „aferą Rywina”. Gdy giganci PRL-bis wzięli się za łby, naród miał krótką okazję zajrzeć „za kotarę” świata naszej polityki. Widok był porażający – z jednej strony Wielki Opozycjonista chlejący z Jerzym Urbanem, a z drugiej rząd, który pisze ustawy pod wskazany interes nowych kacyków. Uchylenie tylko rąbka prawdy spowodowało zmianę rządu (na tej fali do władzy doszedł PiS) i upadek autorytetu i znaczenia Czerskiej.

Program Pospieszalskiego, gdzie przy milionowej widowni zszargano świecką świętość najwyższego hierarchy „religii postępu”, nie mógł spowodować innej reakcji, niż symetryczne uderzenie w autorytet pozostałej części społeczeństwa.

Dziś za wcześnie jeszcze na ocenę trafności zarzutów wobec Geremka i Wojtyły. Mamy za mało danych. Ale wojna się rozpoczęła. Film o Geremku już jest w dystrybucji, a w Święta TVN24 wyemituje dwuczęściowy program Ewy Ewart "Michaił Gorbaczow – Człowiek, który zmienił świat", w którym padnie zdanie o poparciu stanu wojennego przez papieża. Jedno jest pewne, naród otrzyma potężną dawkę informacji, która ma zachwiać jego poglądami. Ta część, dla której Geremek pełni funkcje guru, może zobaczyć utworzenie „wolnej Polski” i wejście do UE jako jeden wielki szwindel z postkomunistami sprzedawany gawiedzi pod postacią „tryumfu wolności”. Z kolei Polska patriotyczna oniemieje z wrażenia, gdy spod splendoru błogosławionego zacznie wyzierać gra polityczna o nie do końca jasnym przesłaniu. Czy metoda wypierania ze świadomości pewnych faktów i zdarzeń wystarczy, by podtrzymać mit?

Jeszcze ważniejszym pytaniem jest: kto ma skorzystać na tej rozgrywce odzierania z majestatu naszych świętych – świeckiego i religijnego? Bo, że to brutalna gra o władzę, nie mam wątpliwości. Prawda jest tu tylko narzędziem (choć mądry będzie umiał z niej naczerpać podczas tej zawieruchy). Stawiam tezę, że na upadku tych dwu filarów mentalności naszego narodu ma zyskać Janusz P. i jego formacja. Z jednej strony odetnie się od UD-eckich „postsolidaruchów”, którzy zawiedli nadzieje Polaków na dostatni byt w wolnej Polsce, a z drugiej przejmie zdezorientowany i zgorszony elektorat letnio-katolicki, który mentalnie nie poradzi sobie z prawdą o politycznej grze JP2. Jak widać, idzie ciężka zima dla normalnych ludzi…

Paweł Chojecki

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Stanisław

14-12-2011 [22:08] - Stanisław (niezweryfikowany) | Link:

Geremka i Wojtyły. Nie zgadzam się. Od dawna wiadomo, że Geremek współpracował z komuną i był zdrajcą, więc jakie można mieć co do niego wątpliwości.
Co do Wojtyły to Gorbaczow łże jak pies, jak to ruski. Prawdy nie powie, bo jest chory jak nie skłamie. Wojtyła nigdy nie poparł stanu wojennego.
Kto chce być oszukiwany ten uwierzy we wszystko.

Obrazek użytkownika maciej13

14-12-2011 [22:59] - maciej13 (niezweryfikowany) | Link:

już nawet to jego postawienie się ponad lustracją, powinno było tym, którzy mieli jeszcze jakieś złudzenia co do naszej transformacji ustrojowej, dać do myslenia. A kiedy człowiek widzi to w najnowszym filmie G. Brauna, czarno na białym...
Myslę jednak, że nie może Pan formułować twierdzenia: "Wojtyła nigdy nie poparł stanu wojennego" tylko dlatego, że Gorbaczow łże jak pies, jak to ruski (bardzo to prawdziwe...)albo np. nie mieści się to Panu w głowie.

Są bowiem różne poszlaki, które pozwalają nam nie wykluczać tej tezy, np. zaproszenie Kwacha do papamobile czy przyjęcie na audiencję zbrodniarza nr 1 PRL ( i to nie raz... a więc nie przypadek.)

"Kto chce być oszukiwany ten uwierzy we wszystko" - mogę odwrócić: kto za wszelką cenę trwa przy swoim przekonaniu, ma tendencję do ignorowania faktów... pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-12-2011 [23:17] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za ten głos. Dodałbym jeszcze pytanie o przeciek o płk. Kuklińskim - skąd przyszedł? Oraz, dlaczego Solidarność nie dowiedziała się o rewelacjach bohaterskiego Pułkownika?

pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika maciej13

14-12-2011 [23:24] - maciej13 (niezweryfikowany) | Link:

materiału już na kilka filmów dokumentalnych starczy po otworzeniu tego tematu. Oby tylko reżyserzy sie znaleźli.

Obrazek użytkownika lubelak

15-12-2011 [22:01] - lubelak (niezweryfikowany) | Link:

Czy szanowny Pastor, uwiarygodniwszy sie dostatecznie(w swoim mniemianiu) w środowisku patriotycznym, przechodzi do wypełniania swoich prawdziwych zadań? Polak nigdy by w jednym wierdszu nie umieścił Geremka obok "Wojtyły", co zresztą jest typowym nazywaniem Papieża przez wiadome służby.

Obrazek użytkownika Gość

15-12-2011 [00:33] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

zrobił to dziwisz i dostał "upomnienie" od JP2. /za abp. Mokrzycki/

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [00:59] - Paweł Chojecki | Link:

Stawia Pan tezę, że JP2 był marionetką w ręku Dziwisza???? Nie kupuję!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika zz

02-01-2012 [19:11] - zz (niezweryfikowany) | Link:

jesteś pastorem Chojeckim? Sam sobie napisałeś komentarz by potem sobie za niego podziękować. Publiczne stawianie kretyńskich tez na podstawie jak to nazywasz poszlak jest łajdactwem! Pan Jezus łamał się wielokrotnie chlebem z Judaszem i o czym to świadczyło? Może popierał zdradę i donosicielstwo? Zdrowi lekarza nie potrzebują. Nie można wykluczyć, że ten jak go nazywasz zbrodniarz - ocali swoje życie. Podobnie jak nie można wykluczyć, że i ty jeszcze kiedyś uklękniesz skruszony przed krzyżem, a może nawet gorzko zapłaczesz przed jasnogórskim wizerunkiem i zostaniesz wysłuchany. Nie znamy Bożych planów.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-12-2011 [23:14] - Paweł Chojecki | Link:

Za przeproszeniem, serwuje Pan papkę dla mas.

pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika zz

09-01-2012 [14:59] - zz (niezweryfikowany) | Link:

To pan serwuje trującą papkę. Stanisław ma rację. (Choć mógł napisać papież Jan Paweł II.)

Obrazek użytkownika kris przybysz

14-12-2011 [22:18] - kris przybysz (niezweryfikowany) | Link:

Jaki jest sens porównywania guru antypolskiej kloaki szechteropodobnych kłamców i faszystowskich gwizdków blunmsztajna z JP2.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-12-2011 [23:13] - Paweł Chojecki | Link:

To nie od nas zależy. Tak ta gra się potoczy. Jeśli Pan tego nie widzi, to cóż poradzę. Życzę ciekawych wrażeń w okresie świątecznym.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

14-12-2011 [22:58] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Prawda jest taka , że od razu JP II napisał list do Jaruzelskiego ( czytany zresztą w którejś stacji radiowej kilka dni temu) ,regularnie wystawiał zapalona świecę w oknie na znak solidarności z tymi którzy to robili w Polsce.Są zdjęcia.Gdyby były jakiekolwiek podejrzenia co do dwulicowości JP II michnikoidalne media zaraz by to wykorzystały po 89 , a wcześniej niejaki Urban.Wiara , że tego nie zrobili z przyzwoitości jest skazana na porażkę...Proszę zwrócić uwagę , jak robili prowokacje z Ks Jerzym Popiełuszko...
Tvny łżą jak psy , dr Goebels mógłby się od nich uczyć...To jest bagno . Hołota przy żłobie czuje pismo nosem...Dla nich to jest walka na śmierć i życie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-12-2011 [23:18] - Paweł Chojecki | Link:

"Gdyby były jakiekolwiek podejrzenia co do dwulicowości JP II michnikoidalne media zaraz by to wykorzystały po 89".

Jeśli chce Pan poważnie rozmawiać o polityce, to proszę na wejściu porzucić stereotypy dla mas i nie wykluczać zawczasu ŻADNEJ możliwości. Proszę więc rozważyć parę możliwych  wariantów - wzajemny szach (my wiemy coś o was, a wy o nas - ujawnienie tego zaszkodzi wszystkim, lud się dowie, czego nie powinien); potrzeba autorytetu JP2 do kolejnej gry ( np. pamięta Pan hasło "Od UL do UE"?). Podkreślam,  że do tego potrzeba mieć głowę! W przeciwnym przypadku radzę omijać mój blog.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gorylisko

14-12-2011 [23:34] - gorylisko (niezweryfikowany) | Link:

j.w.
Rozumiem, że pan anse do towarzysza g...
ale zestawia go pan z JPII bazując na relacji michaiła g...
zastanawia mnie co panu katolicyzm uczynił ?
Żeby była jasność... JPII popełnił to co popełnił...ale
nie przestał być wrogiem komunizmu...czego mało nie przypłacił życiem
czy naprawdę musi pan zwalczać KK używając tak brudnych sztuczek ?
Niech się pan zastanowi czy chodzi panu o prawdę czy o dokopanie KK poprzez deprecjonowanie postaci JPII bazując na wynurzeniach byłego kgbisty i aparatczyka zsrr...

Obrazek użytkownika WJD

15-12-2011 [01:05] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

W przeciwieństwie do Szanownego Pana, nie zauważyłem byłem żadnej nieuprzejmości, śladu nienawiści do Kościoła a szczególnie do bliźnich w napisanych w artykule słowach Szanownego Pana Pawła Chojeckiego.

Wręcz przeciwnie, mówi i pisze o nim z miłością i czułością.

Ma Szanowny Pan jakieś atawizmy albo jakieś chyba niezdrowe domysły.

Poznajmy jednak prawdę a prawda nas wyzwoli.

Jan Paweł II, zatem imiennik Szanownego Pana Pawła, był kochanym człowiekiem i trudno go było nie szanować i nie kochać, zarażał nas wszystkich tą miłością, bo miłość umiejętnie wysyłana jest zaraźliwa, rozmnaża się potężnie i czyni ludzi szczęśliwymi oraz daje siłę ducha i zdrowie.

Osobiście miałem z nim bardzo przelotny kontakt, niebywały kontakt nadający się do opisania w literaturze miał z nim mój teść, kontakt ten niezwykle silnie zaważył na naszej rodzinie, zaś moja żona, którą po latach prześladowań wypuścili wreszcie na pielgrzymkę do Włoch, do papieża, opowiedziała mi o tym niesłychanym głębokim człowieku, gigancie duchowym, od którego ta miłość biła człowieka jak obuch. To po prostu każdy czuł, kto go spotkał w taki sposób i kto chciał. to nie było złudzenie. O tym mówią i piszą nawet jego wrogowie i prześmiewcy. Dla nas znaczenie miał ten właśnie kontakt.

A polityka, no to cóż, Z konieczności był to i polityk. A jaki polityk. A jakiś.

Papież Polak przecież głupi nie był i doskonale wiedział, że Solidarność nie jest ruchem spontanicznym.

Powinnością szanownego pana generała Jaruzelskiego było zrobić stan wojenny ale dla prawdziwych szkodników i wpakować do paki prawdziwych mącicieli w osobach tajniaków i agentów, tych co teraz rządzą spoza oficjalnych organów. Ten aktualny tajny kc pzpr który obecnie rządzi Polską - to należało zamknąć w więzieniu na wieki. Wielu partyjniaków poszło wprawdzie siedzieć, ale jak widać odrodzili się i potem "wydutkali" naród. Teraz naprawdę można poszperać, są materiały źródłowe, które wyraźnie pokazują, że Solidarność była od początku ruchem socjalistycznym czyli antynarodowym i była kierowana od początku przez tajne służby. Masowość polegała na masowym wstępowaniu naiwniaków Polaków, którzy nie mieli tam nic do gadania i posłużyli za mięso armatnie.

Szary człowiek też nie wszystko rozumie. Czasem coś się dzieje nie po jego myśli i wydaje mu się, że coś jest źle. Ale po owocach ostatecznych poznajemy jak jest.

Bóg posiada nieskończone zapasy dowcipu i umiejętność przekuwania trudnych sytuacji w wielkie wiktorie.

No a oprócz tego Jan Paweł II był człowiekiem, i w zwykłych sprawach też człowiekiem omylnym, grzeszącym i zwyczajnym. Bałbym się jednak stawiać go pod pręgierzem, z powodu ewangelicznego "nie sądźcie abyście nie byli sądzeni!".

Święty", to zgodnie z ewangelią ten, kto dostaje się do Nieba.

Jeden z łotrów ukrzyżowanych razem z Jezusem wykazał w ostatnim momencie skruchę i żal za grzechy i uzyskał od Jezusa przepustkę do nieba, czyli został świętym "jeszcze dziś będziesz ze mną w raju"..

Czy Szanowny Pan naprawdę uważa, że ONI mogą znaleźć coś, co wyrzuci Jana Pawła II z raju i uczyni go kolosalnie niższym od tego "dobrego łotra" ??

Jeśli to Szanownemu Panu na myśl przyszło, no to niechaj się Szanowny Pan jeszcze może nad tym więcej zastanowi...

Żarty na bok Szanowny Panie. Święty Piotr się Go zaparł. Pozostali Apostołowie uciekli. Święty Paweł kamienował Go w osobie Świętego Szczepana.

A tylko jedynie Judasz nie skorzystał z okazji do zbawienia i na koniec się był powiesił.

To co na samym końcu jest, to decyduje.

Choć szczęśliwszy bywa człowiek poukładany od początku, to jasne.

Ale co robić, kiedy nawet sam Święty Franciszek zaczynał jako rozbójnik.

Pozdrawiam serdecznie

Ps. A cóż to znowu sobie Szanowny Pan za nazwę wybrał był ? Nie było to tam czegoś stosowniejszego, a?

Obrazek użytkownika chicago

15-12-2011 [04:32] - chicago (niezweryfikowany) | Link:

czytam uwaznie i mysle wszystkie blogi p.Chojeckiego / tu religia nie powinna miec znaczenie/ i nigdy nie czytalam i w tym art tez, slow krytykujacych blogoslawionego JP2 , wiary kosciola katolickiego podkreslam wiary kosciola nie przedstawicieli.
Zaintrygowal mnie p.Chojecki wlasnie- tym , ze jest pastorem, obchodzi miesiecznice sp. L.Kaczynskiego , nie wiem czy odbywaja sie w kosciele jezeli tak to wlasnie jest wiara , bo mnie z kosciola protestanckiego tez nie wyganiaja. Widze krzyz i sie modle/ katolicki maialam daleko/rodzice , dziadkowie uczyli nas szacunku dla wiary i ludzi.
jednoczmy sie nie opluwajmy- bo na to licza ci zCzerskiej.

Obrazek użytkownika WJD

15-12-2011 [00:16] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Jasne, że chcą wygranej szanownego pana Janusza Palikota !!

Ale szanowny pan Janusz Palikot, jak wielu szanownych jego poprzedników po tamtej stronie barykady, nie wygra tej batalii. Bo tę batalię ONI już dawno temu przegrali. My tu obserwujemy tylko takie filmy holograficzne z różnymi scenariuszami... Oni już przegrali te bitwę !!

Jak kto jest ciekaw, to mogę to innym razem wyjaśnić dokładniej.

Szanowny Panie Pawle, ale gdzie wiara w Jezusa, który powiedział: "Jam pokonał świat !" ?

To jest ciągle od początku ten sam problem, problem tożsamości.

Święty Paweł z Tarsu powiada o tych "ślepych", którzy "żyją podług ciała".

Ciągle na świecie chodzi mnóstwo ludzi i bardzo wielu z nich słyszało te słowa powtarzane z uporem przez stulecia i mało kto rozumie w czym rzecz.

Spotykam co i rusz najwyższych dostojników różnych religii i systemów wyznań - jak nie osobiście to poprzez przekazy medialne - i ze świecą szukać, kto prawidłowo wyjaśnił te słowa Św. Pawła z Tarsu.

Prawie wszyscy powiadają: "no tak, czyli nie modli się, tylko dużo je pije i śpi. Za dużo ma" itp.

A przecież Bóg nie żałuje człowiekowi jedzenia, picia i snu i posiadania, choćby i czasem się upił do stanu nieważkości.

To zupełnie o co innego idzie, to idzie o tożsamość. Odpowiedź zasadniczą na pytanie: "kim jestem ?".

Chodzi po prostu o zrozumienie tego, że człowiek nie jest ciałem !!

CZŁOWIEK WCALE NIE JEST CIAŁEM !!

Teraz są takie teorie, że zwierzęta są jak ludzie, no to skoro tak, to i ludzie są jak zwierzęta, każdy matematyk od razu wyciągnie tę tożsamość...

Mój ulubiony mistrz / ulubiony to dotyczy poezji a w szachach mistrz/ Janusz Szpotański, napisał był to tak w "Towarzyszu Szmaciaku" :

"To także mu utkwiło w głowie,

że ludzkość również jest surowiec,

więc trzeba doić, strzyc to bydło,

a kiedy padnie, zrobić mydło."

ONI, nasi wrogowie, chcą nas zaprogramować, że jesteśmy ciałami, że jesteśmy dla nich bydłem, stadem baranów do dojenia, strzyżenia i przerobu na mydło.

Polecam utwory mistrza Janusza Szpotańskiego, o tu:

http://literat.ug.edu.pl/szpot...

Tymczasem każdy, kto się zastanowi, musi sam dojść do szokującego wniosku, że w tym "cielesnym" interesie coś tu nie gra...

Przede wszystkim cały materialny świat jest ewidentnie złudzeniem, filmem i nie da się już tego dłużej ukryć. Możemy wziąć jakikolwiek "twardy przedmiot", czy jakąś istotę żywą i obserwować ją pod coraz większym powiększeniem i na końcu odkrywamy szokującą prawdę, że przez ten mikroskop na końcu nie widać już zupełnie nic.

Nie ma żadnej twardej materii. Nie ma ciała, nicość. Do pewnego momentu jeszcze widzimy e=mc*c a za chwile i energia znika zupełnie. I naprawdę nie ma i można to potwierdzać doświadczalnie za każdym razem, zatem to nie są jakieś zmyślenia. Świat materialny jest złudzeniem, jest dekodowanym obrazem i to tak doskonale dekodowanym z pięcioma zmysłami, że zdaje się, jakby był prawdą.

Ale coś zostaje. Jest to świadomość. I jeszcze jeden szokujący wniosek, że ta świadomość jest jednością, tylko jedna jest w ogóle. Jedna jedyna świadomość, która wszystko przenika. Dalsze wnioski są tylko coraz bardziej szokujące...

Ale ONI - piewcy materializmu /wszelkiej maści marksiści/, którzy obecnie też już tę wiedzę posiadają, usiłują nam mimo wszystko z uporem maniaka programować umysły, np. za pomocą reżimowej "betoniarki" z codzienną dawką podprogowego programowania pospólstwa. Nawet oficjalnie nazywają to hipnotyzowanie programem. Proszę zobaczyć do gazet: "program TV". Program. Programowanie...

Chodzi o uporczywe wtłaczanie fałszywej tożsamości z ciałem, ażeby ludziom się zdawało, że są ciałami. Pomocą w tym programowaniu jest wbudowywanie uzależnień wewnętrznych, bo jak się uda człowieka opętać od środka, to ta fałszywa tożsamość jest bardzo silną przesłoną dla świadomości. Wtedy mają i niewolnika "zewnętrznego", który nawet nie wie, że stracił wolność /choć jest nieszczęśliwy/ i chętnie wówczas daje się skubać na rzecz swoich panów i chętnie ich karmi.

To jest to sedno walki.

W takiej rzeczywistości ten, kto lepiej wtłacza ludziom tę fałszywą tożsamość, aby im się zdawało, iż są ciałem, ten oczywiście jest największym sojusznikiem naszych nieprzyjaciół i stanowi gigantycznie silną formację w tamtej armii.

Takiego potężnego wroga nie pokona się byle czym!! Tu już potrzeba ogromnej dawki najsilniejszej istniejącej amunicji do walki ze złem. Tą amunicją jest miłość, jak przykazał Jezus: "miłujcie nieprzyjaciół waszych.". Jezus powiedział te słowa z jeszcze innego i jeszcze znacznie donioślejszego powodu, ale o tym mogę napisać przy okazji innym razem.

No ale z kolei by zastosować taki oręż, to już trzeba być prawdziwym twardzielem !! Tu już świadomość musi panować na ciałem całkowicie, bo ONI będą zawsze niszczyli ciała tych, którzy stosują tę najpotężniejszą broń!!

I przyjdzie oddać ciało by zwyciężyć, albo zachować ciało uchodząc prześladowcom spod topora z przyznaniem im racji...

Jeśli jednak nawet zabiorą ciało, to świadomości nie zabiorą - jest wieczna i jedna jedyna.

Serdecznie pozdrawiam Pana Szanowny Panie Pawle i wszystkich Szanownych Forumowiczów.

A tu poniżej, coś ciekawego dla ludzi usiłujących zrozumieć rzeczywistość. Ten człowiek nie jest - delikatnie mówiąc - przesadnie religijny, ale ujmuje prawdę o świecie w sposób niezwykle konkretny i prosty.
Nawet najbardziej dogmatyczny uparciuch bez wielkiego wysiłku zrozumie:

http://www.youtube.com/watch?v...

Zachęcam do obejrzenia wszystkich pięciu części, wykład po angielsku a na dole ekranu jest wyraźne polskie tłumaczenie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [01:02] - Paweł Chojecki | Link:

Pan: "Szanowny Panie Pawle, ale gdzie wiara w Jezusa, który powiedział: "Jam pokonał świat !" ?

ja: A jaki ma to związek z tematem artykułu?

pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika WJD

15-12-2011 [01:59] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Ono zostało pokonane już bardzo dawno temu.

Napisał był Szanowny Pan, cytuję: "Jedno jest pewne, naród otrzyma potężną dawkę informacji, która ma zachwiać jego poglądami. (...)
Bo, że to brutalna gra o władzę, nie mam wątpliwości. Prawda jest tu tylko narzędziem (choć mądry będzie umiał z niej naczerpać podczas tej zawieruchy). Stawiam tezę, że na upadku tych dwu filarów mentalności naszego narodu ma zyskać Janusz P. i jego formacja."

Wszystko to jest prawda, ale to jest doskonały film holograficzny z dostępnymi świadomości pięcioma zmysłami w którym jest kreowane zło, które to zło już zostało dawno temu pokonane.

To po prostu realnie tak jest.

Żyjemy w rzeczywistości "światów równoległych", przeszłość miesza się z przyszłością a obie z teraźniejszością: to z naukowego punktu widzenia pisząc prostymi słowy. Wszystko dzieje się jednocześnie.

Ten film zawsze ma taki sam koniec, zło jest pokonane.

My ten koniec znamy z Ewangelii. A teraz toczy się akcja poprzedzająca.

No i każdy człowiek ma szansę opowiedzieć się po którejś stronie barykady.

Zatem napisałem rzecz najistotniejszą. Zabrakło mi tego w Pańskim artykule, a jeszcze daleko nie wszyscy ludzie się o tym dowiedzieli.

Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Nawiasem, ludzie czasem długo czegoś nie wiedzą. Wie Pan, idę ja kiedyś po Warszawie i słyszę raptem straszliwy klangor, wrzaski, jakieś takie odgłosy bardzo wojenne. Już kiedyś lata temu, na czacie na jednym forum o tym pisałem /na forum do gry w szachy i inne gry zwanym kurnik.pl/.

Biegnę tam w pośpiechu, w końcu 100 kilo masy plus spore i twarde latami wytrenowane za młodu bicepsy, to też nie chwaląc się jest jakaś metoda na wspomożenie bliźnich w nagłej potrzebie, biegnę i co widzę:

jakiś potężny osiłek okłada dwóch brodatych żydów w czarnych chałatach pięściami a ci wrzeszczą wniebogłosy.

Jak mnie zobaczyli, przestał bić a oni zamilkli.

Zapytałem, co tu się dzieje.

A osiłek na to, że był właśnie w kościele i tam dowiedział się, że żydzi ukrzyżowali Jezusa. Wkurzył się i jak zobaczył takich na ulicy, no to tego...

Wtedy ci dwaj żydzi w krzyk, że to przecież było już dwa tysiące lat temu!

A osiłek na to, że może i tak było, ale że on się o tym dopiero dzisiaj dowiedział.

Także takie sceny zdarzają się nadal od czasu do czasu i znaczy, że nie wszyscy ludzie bywają o wszystkim w porę poinformowani..

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [10:55] - Paweł Chojecki | Link:

A po czym Pan wnioskuje, że boję się zła?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Syrena

15-12-2011 [00:25] - Syrena (niezweryfikowany) | Link:

powiesci Dana Browna i to niestety marnego zreszta, co nie przystoi Panskiej inteligencji. Tak, JPII mial plan. Celem bylo ni mniej ni wiecej tylko obalenie komunizmu. Dla jednych byl to plan i gra stricte polityczna, dla innych i zapewne dla samego Papieza plan Bozy.
Nie przepadam za Dziwiszem , ale pragne zacytowac za Rzepa:
"W imię prawdy historycznej czuję się w obowiązku sprostować informacje podawane przez media, że były prezydent Michaił Gorbaczow usłyszał z ust Ojca Świętego Jana Pawła II, że wprowadzenie stanu wojennego było decyzją słuszną" - napisał wieloletni osobisty sekretarz papieża, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
Zaznaczył, że po konsultacjach z osobami, które uczestniczyły w spotkaniach papieża z prezydentem Gorbaczowem, stanowczo stwierdza, że "Ojciec Święty nie rozmawiał o stanie wojennym z panem Gorbaczowem".

"Papieska ocena stanu wojennego była zdecydowanie negatywna. W pamięci nosimy słowa Jana Pawła II: 'Coście zrobili z tym narodem. Nie zasługiwał na takie potraktowanie'" - przypomniał metropolita krakowski.

Jak podał portal TVN24, Gorbaczow mówi w filmie, że zapytał papieża, co myśli o stanie wojennym. "Papież powiedział: 'to była słuszna decyzja'" - wspomina Gorbaczow. Tymczasem w publicznych wypowiedziach i pismach Jan Paweł II nigdy takich słów nie użył.""

I jeszcze z innych zrodel:
"Wprowadzenie stanu wojennego w Polsce było ogromnym wstrząsem dla Jana Pawła II, który w poczuciu całkowitej bezradności zastanawiał się nad podróżą do kraju, lecz natychmiast zrozumiał, że jest to niemożliwe - wspominali współpracownicy papieża."

Przypomnijmy ze Papiez jeszcze nie wrocil calkiem do zdrowia- minelo dopiero 7 miesiecy od zamachu na jego zycie...

A teraz abstrahujac od wielkiej historii i polityki, tak po ludzku, jak Pan to sobie wyobraza, ze ten Gorbaczow zapytal?

"Szto wy, ekscelencja, dumajecie...?"
Nawet byly gensek nie zdobylby sie na taka bezczelnosc. No, ale teraz trzeba sobie dorabiac na boku wywiadami wiec trzeba sie ciagle robic interesujacym.
A Pan ma do wyboru uwiarygodnianie tej historii spod znaku "zapytalem papieza co mysli o..", reklame panci z TVNu i jej filmu albo wlaczenie myslenia i rozprawianie sie z katolicyzmem w bardziej inteligentny sposob.
Pozdrawiam, bo zazwyczaj lubie Pana czytac.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [01:09] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za miłe słowa, ale pozwolę sobie zauważyć, że nie zrozumiała Pani artykułu. Ja nie napisałem, że Gorbi mówi prawdę, ale że tak to zostanie przedstawione w TVN i tysiąc razy narodowi powtórzone!

Opisałem grę w obalanie autorytetów, jaka właśnie rozpoczęła się (dodam, że ten ruch przewidziałem zaraz po programie Pospieszalskiego - zapowiedział to Celiński wyraźnie). W wyniku tej gry możemy dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy (przy okazji). I na pewno nie chodzi mi o jakieś dyrdymały Gorbiego...

Pani: "Tak, JPII mial plan. Celem bylo ni mniej ni wiecej tylko obalenie komunizmu."

Pozostaje mi wiec zapytać, czy w Ojczyźnie JP2 ten plan się powiódł?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika henryk

15-12-2011 [11:08] - henryk (niezweryfikowany) | Link:

Chyba wszyscy co te wypociny pańskie czytali to niekumaci tylko pan wsio rozumie.To dla pana Geremek to autorytet?Coś się stało z gł...wką.

Obrazek użytkownika DODO

16-12-2011 [11:56] - DODO (niezweryfikowany) | Link:

Czy naprawdę tak trudno zrozumieć zdanie: "Dziś za wcześnie jeszcze na ocenę trafności zarzutów wobec Geremka i Wojtyły."

Obrazek użytkownika zz

08-01-2012 [22:31] - zz (niezweryfikowany) | Link:

Skoro za wcześnie, to dlaczego pan Chojecki formułuje te zarzuty od tak dawna i z takim uporem posługując się przy tym językiem z departamentu czwartego?

Obrazek użytkownika zz

08-01-2012 [19:53] - zz (niezweryfikowany) | Link:

"Ja nie napisałem, że Gorbi mówi prawdę, ale że tak to zostanie przedstawione w TVN i tysiąc razy narodowi powtórzone!" Policzył pan, że zostało to tysiąc razy narodowi powtórzone? Swoje powtórzenia tej bredni pan też liczył? Jest pan w tym aż tak niezwykle aktywny? Poświęca się pan walce o zniesławienie papieża tak sam z siebie, czy na czyjeś polecenie?
Może zaprzeczy pan, że na łamach swojego pisma nazwał pan Ojca Świętego agentem JP II, bałwochwalcą i miłośnikiem drewna? Czy już dotarło do pana świadomości, że to łajdactwo?

Obrazek użytkownika acco

15-12-2011 [06:56] - acco (niezweryfikowany) | Link:

czytalam panskie notki z zainteresowaniem i przewaznie zgadzalam sie z opiniami w nich wyrazanymi, ale dzisiaj Pan mnie niemilo zaskoczyl. Probuje Pan robic z blogoslawionego Jana Pawla II jakiegos wyrafinowanego polityka, ktory prowadzil brudna gre. Podziwialam Pana za to, ze potrafi Pan jakby wznosic sie ponad podzialy religijne, a tu sie okazalo, ze to nie jest prawda, ze perfidnie Pan wykorzystuje okazje zeby dolozyc katolikom i ich swietosciom. Zawiodlam sie na Panu bardzo i raczej wiecej mnie tu Pan nie zobaczy.

Obrazek użytkownika Bogdanrze

15-12-2011 [10:57] - Bogdanrze (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam się.
Pan Chojecki przekroczył granicę przyzwoitości, bo wyraźnie sugeruje że usłyszymy prawdę. Tych "prawd" już trochę słyszeliśmy. Sam słyszałem, że wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jest wielkim zwycięstwem socjalistycznej Polski.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [11:07] - Paweł Chojecki | Link:

To właśnie dzięki takiej krótkowzroczności i myśleniu stereotypami polska prawica stale przegrywa. Więcej, jest z łatwością kiwana, przez komunistycznych i europejskich cwaniaków.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika zz

02-01-2012 [12:11] - zz (niezweryfikowany) | Link:

A jakim pan jest cwaniakiem?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [11:03] - Paweł Chojecki | Link:

Głowa państwa MUSI być politykiem (JP2 był głową państwa watykańskiego - nie mówiąc już o politycznym aspekcie funkcjonowania całego kościoła katolickiego), a każdy polityk prowadzi grę (czy na przykład powszechnie znana jest historia obecnego państwa Watykan? Od kogo i za co dostało swe ziemie?). To niestety znika z perspektywy części Polaków widzących tylko jeden aspekt działalności papieży.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika W.A

15-12-2011 [10:02] - W.A (niezweryfikowany) | Link:

Trzeba nie mieć pojęcia o przesłaniu JP II, aby dać wiarę takim bzdetom !

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [10:59] - Paweł Chojecki | Link:

Najpierw należy czytać, potem komentować.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika zz

03-01-2012 [22:55] - zz (niezweryfikowany) | Link:

Chamstwo i arogancja.

Obrazek użytkownika Pio

15-12-2011 [11:39] - Pio (niezweryfikowany) | Link:

Zabrnął Pan w sytuację bez wyjścia. W pańskim tekście WSI24 wychodzi prawie na wiarygodne źródło, może nie było to Pana intencją, ale to z kolei oznaczałoby, że nie potrafi Pan zredagować tekstu co, jak wszyscy wiemy, prawdą nie jest.
Dla mnie, w tym momencie, przestał pan być wiarygodnym publicystą.
Podkreślę: mnie, i jak mniemam w swym moherowym zadufaniu, wielu innych katolików mało obchodzi co pokazuje, mówi i przemyca WSI24 i jakie kłamstwa serwował Gorbaczow (którego "pieszczotliwie" nazywa Pan "Gorbi", w jednej z odpowiedzi na komentarze).
Wstyd Panie Chojecki!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [13:05] - Paweł Chojecki | Link:

Właśnie taką głupota przegrywa się Polskę - "mnie, i jak mniemam w swym moherowym zadufaniu, wielu innych katolików mało obchodzi co pokazuje, mówi i przemyca WSI24".

Mnie obchodzi bardzo, bo właśnie tak będą myśleli ci, którzy za kilka lat (lub miesięcy) wybiorą Janusza P. do władzy. Ale co tam, niech taniec chocholi trwa...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Pio

15-12-2011 [13:53] - Pio (niezweryfikowany) | Link:

Zatem niech Pan nie ustaje w wysiłkach przekonywania do swych racji zwolenników biłgorajskiego oszusta, może się Panu uda. Może Pan wygra taką Polskę o jaką Panu i im chodzi.
Natomiast nas - głupich, zadufanych moherowców, którzy w kłamstwa nie wierzą niech pan przestanie przekonywać do czegokolwiek.
Ja w każdym razie Panu już nie wierzę.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [14:30] - Paweł Chojecki | Link:

Nigdy nie chodziło mi o to, by ktoś MI wierzył. Za to dużo wysiłku wkładam w to, by ludzie zaczęli myśleć samodzielnie. To, co piszę kieruję właśnie do takich ludzi.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika zz

27-12-2011 [01:13] - zz (niezweryfikowany) | Link:

"...dużo wysiłku wkładam w to, by ludzie zaczęli myśleć samodzielnie.." Życzę panu, by pana wysiłek stał się wreszcie owocny. Samodzielne myślenie sprawi, że nikt panu nie będzie wierzył, na czym zresztą, wcale panu nie zależy i na co pan nie zasługuje. Wiem, że nie zaspokoi pan mojej ciekawości, ale pytanie zadam. Skąd ma pan pieniądze na swoją działalność? Czy pastorowanie jest aż tak opłacalne? A może bardziej opłacalne jest wyśmiewanie się z krzyża i walka z KK? Kto za to płaci? Święta się skończyły i gdzie są przepowiadane rewelacje? Pana teorie są jak bazie zerwane z brzozy o których kiedyś pan kpiąco opowiadał.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-01-2012 [15:15] - Paweł Chojecki | Link:

Szuka Pani sensacji tam, gdzie jej nie ma. Źródła moich dochodów nie ukrywam - są nim składki członków kościoła, który prowadzę. Z tego samego źródła pokrywane są koszty wydawania "idź POD PRĄD" i inne nasze przedsięwzięcia. Proszę sobie wyobrazić, co stałoby się z Polską, gdyby katolicy przejawili 10 procent takiego poświęcenia i aktywności.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika mamafawora

15-12-2011 [17:36] - mamafawora (niezweryfikowany) | Link:

Jeśli się żyje wyłącznie z kapitału, to środków ubywa. Tak wygląda sytuacja elektoratu PiS (do którego sama należę).
Okopywanie się w swoim środowisku i lekceważenie tego, jaki przekaz dociera do "lemingów", powoduje ciągłe ubywanie. Przy takim podejściu nie ma mowy o przekonaniu kogokolwiek do naszych racji. Ludzie nie rozmawiają z kimś, kto ich traktuje z góry.
Aby pozyskać rodaków dla słusznej sprawy, trzeba zrezygnować z tego - jak Pan to ujął - moherowego zadufania (choć bardzo przyjemnie czuć się mądrzejszym i pogardzać głupszym - prawda?), okazać cierpliwość i wytrwałość, a czasem wykonać jakiś ruch wyprzedzający atak - przecież zapowiadana jest emisja tego filmu.
Trzeba też patrzeć trzeźwo i nie uciekać tchórzliwie przed wnioskami, jeśli nie są łatwe.
"wojna się rozpoczęła" - zauważył Autor i zastanawia się, jak mamy z niej wyjść z MOŻLIWIE NAJMNIEJSZYMI STRATAMI.
Tak zrozumiałam ten wpis.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [19:48] - Paweł Chojecki | Link:

"Trzeba też patrzeć trzeźwo i nie uciekać tchórzliwie przed wnioskami, jeśli nie są łatwe.
"wojna się rozpoczęła" - zauważył Autor i zastanawia się, jak mamy z niej wyjść z MOŻLIWIE NAJMNIEJSZYMI STRATAMI.
Tak zrozumiałam ten wpis."

Gdy się podejdzie na chłodno, łatwo zrozumieć. Niestety w Polsce spora część naszych obywateli nie potrafi normalnie rozmawiać o JP2, czym tylko czynią szkodę dla dobrej sprawy. Eurokomuniści wejdą jak w masło...

Dziękuję i pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

15-12-2011 [12:30] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

A skąd założenie, że Gorbaczow mówi prawdę? Cała działalność Ojca Świętego po wprowadzeniu stanu wojennego wskazuje na to, iż Gorbaczow kłamie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [13:02] - Paweł Chojecki | Link:

A kto tak zakłada? Wojna na autorytety dopiero się rozpoczyna, to "przedbiegi".

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Hanna

15-12-2011 [13:49] - Hanna (niezweryfikowany) | Link:

Nie pisz Chojecki bzdur!!!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [14:31] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę powtórnie przeczytać tekst.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Nadzieja 2010

15-12-2011 [16:49] - Nadzieja 2010 (niezweryfikowany) | Link:

Żadna podłość nie jest w stanie zniszczyć tego AUTORYTETU!
Przecież wołał; "nie lękajcie się","brońcie krzyża od Giewontu do Bałtyku", "tylko w PRAWDZIE człowiek jest wolny"......!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [22:46] - Paweł Chojecki | Link:

"Żadna podłość nie jest w stanie zniszczyć tego AUTORYTETU!" - nie zdaje Pani sobie sprawy z potęgi mediów i manipulacji.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Dana

15-12-2011 [17:04] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

uzurpowania sobie prawa do równoważnego stawiania rangi JPII i komunistycznego lawiranta i komunisty Geremka.
Pańskie tezy są łajdackie. I niech pan się nie martwi; widać, że nie ma pan pojęcia o polskich katolikach.

Obrazek użytkownika mamafawora

15-12-2011 [17:56] - mamafawora (niezweryfikowany) | Link:

"nie ma pan pojęcia o polskich katolikach"
Czyżby?
100% - 50%niegłosujących (jakie należy mieć o nich pojęcie?)= 50%
Z 50% głosujących - 70% głosowało na inne partie niż PiS.
Jakieś wnioski?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [22:49] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę bez egzaltacji. Geremek z JP2 zostali postawieni obok siebie podczas programu Pospieszalskiego. Ja tylko przewiduję dalsze kroki.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika zz

22-12-2011 [10:04] - zz (niezweryfikowany) | Link:

W tym co napisałam nie ma ani cienia egzaltacji. Jest pan niebezpieczniejszy od Palikota, bo ten jaki jest każdy widzi. "Agent JP II", "miłośnik drewna", "bałwochwalca", "Wojtyła"- to Człowiek któremu pan nie dorasta do pięt. A sposób w jaki pan wypowiada się o Ojcu Świętym Janie Pawle II, świadczy o poziomie pana kultury. Wiem, że słowo błogosławiony nie mieści się w pana ustach, ale papież? Tak trudno napisać papież Benedykt XVI, papież Jan Paweł II ... panie PCH? A może dzięki próbie poniżania innych rośnie pana samoocena?

Obrazek użytkownika zz

22-12-2011 [00:49] - zz (niezweryfikowany) | Link:

Łajdactwo - to jest właściwe słowo określające zachowanie pastora Chojeckiego w stosunku do papieża Jana Pawła II. Nie mogę zrozumieć skąd przyzwolenie na to by takie palikociątko miało blog na nezalezna.pl.

Obrazek użytkownika krzyh

15-12-2011 [17:06] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

Gorbi objął rządy po śmierci Czernienki w 1985r, rok wcześniej zszedł Andropow (taki mały Putin) a przed nim w okresie stanu wojennego wszechrusią rządził Breżniew. Co miałby uzgadniać papież Wojtyła z Gorbaczowem skoro objął on rządy gdy dawno było po stanie wojennym? Nie wiem czy jeszcze w więzieniach siedzieli więźniowie polityczni ale o czym innym mogli rozmawiać?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [23:29] - Paweł Chojecki | Link:

Co do dat ma Pan oczywiście rację. Proszę jednak wziąć pod uwagę dwie sprawy - przeciętny "zjadacz" TVN nie będzie się zastanawiał nad chronologią - papież poparł stan wojenny - on ma tylko tyle przyswoić. I z tym strona patriotyczna musi się zmierzyć. Jeśli, jak to widać w niektórych komentarzach tutaj, będziemy chowali głowę w piasek, przegramy.
Druga sprawa, to mogła być rozmowa retrospektywna. Co nie zmienia postaci rzeczy.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika BazyliMD

15-12-2011 [19:53] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

raz jeszcze sam przeczyta własny tekst:

".. przejmie zdezorientowany i zgorszony elektorat letnio-katolicki, który mentalnie nie poradzi sobie z prawdą o politycznej grze JP2."

Czyżby Pan coś na ten temat wiedział? Czy sugeruje Pan, że istnieje jakaś ukryta "prawda"?
Otóż istniej banalny sposób rozumowania, z którym Pan się wymija, jak dwa pociągi prujące w przeciwne strony na trasie Kraków- Zakopane.
1. Ocena moralna czynu ( czynów ) zależy od intencji
2. Intencje Papieża (wówczas) Jana Pawła Drugiego były zawsze nieskazitelne.
Tak na sprawę patrzy świadomy elektorat katolicki. 1 i 2, to dla tego elektoratu aksjomaty.

W przyszłości radziłbym daleko idącą ostrożność w budowaniu zdań dotyczących Jana Pawła II.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [23:33] - Paweł Chojecki | Link:

"Czy sugeruje Pan, że istnieje jakaś ukryta "prawda"?" - ja nie sugeruję. Ja jestem tego pewien. Rozsądek to podpowiada. Polityka watykańska kryje wiele tajemnic - i to nic dziwnego. Inaczej nie dałoby się uprawiać polityki (np. współdziałanie papiestwa z CIA - fakt dosyć znany). Co do tego jaka jest ta ukryta prawda, tu można spekulować. Zna Pan tezy Józefa Mackiewicza dotyczące poprzedników JP2?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika zz

11-01-2012 [19:54] - zz (niezweryfikowany) | Link:

Skoro można spekulować, a przy okazji atakować katolików, to panu Chojeckiemu chrześcijańskie serce rośnie z radości. Jest pan panie Chojecki żałosny.

Obrazek użytkownika zz

02-01-2012 [12:09] - zz (niezweryfikowany) | Link:

Pan Chojecki od wielu już lat pisząc teksty na temat Ojca Świętego Jana Pawła II, wykazuje się postawą, która według mnie jest łajdactwem. Może czuje potrzebę dowartościowania się, a może działa według wytycznych. Nie mogę zrozumieć dlaczego ten pan ma na tym portalu blog. Kto mi to wyjaśni?

Obrazek użytkownika Chicago

05-01-2012 [17:47] - Chicago (niezweryfikowany) | Link:

czytamy i sie doksztalcamy czytajac bloga Szanowanego Pastora.Pisze celowo
pastora,Jestem katoliczka i kto ma nam wskazywac droge ks Boniecki, sowa.
Zabraklo sp.Kard, Wyszynskiego. Co zlego powiedzial p.Chojecki?Mnie zadna szuja nie zmanipuluje i to nie p. chojecki a michniki ku uciesze blaznow
jatrza jak zwykle. dzis spor lekarz- PO a gdzie biedota.Kto traci. Zrobili zaslone dymna z lekarzy tak jak ze palikot ze Smolenskiem,
Raz jeszcze szacunek i Szczesliwego Nowego Roku pastorowi, blogerom i pani/u zz

Obrazek użytkownika zz

06-01-2012 [13:00] - zz (niezweryfikowany) | Link:

Jeśli doszkala się pani czytając teksty pana Chojeckiego, to nie najlepiej o pani świadczy a jeszcze gorzej wróży.

Obrazek użytkownika Chicago

05-01-2012 [17:54] - Chicago (niezweryfikowany) | Link:

dla szanownego Pastora,prosze czytac uwaznie.Nami caly czas manipuluja i jatrza. Prosze sie nie dac.
P. Chojeckiemu, blogerom,zz- szczesliwego Nowego Roku. Pastorze dzieki ze jestes

Obrazek użytkownika Gość

15-12-2011 [20:44] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

To nie Gorbaczow zmienił świat tylko ci co mieli wpływ na jego decyzje. On tylko był narzędziem w tej grze. Pisze o tym bardzo dokładnie Henryk Pająk w swojej książce "V rozbiór Polski" podpierając się faktami. To imperium runęło na naszych oczach, a nikt jeszcze rok wcześniej w to nie wierzył.
Czy można więc dać wiarę słowom tego ostatniego genseka sowieckiego imperium?
Ten film jak Pan prognozuje na pewno zasieje wiele złego ziarna i skłóci wielu ludzi nie myślących i tych zbyt wierzących w autorytety.
Papież podczas tych przemian był w bardzo trudnej sytuacji, bo z jednej strony był przedstawicielem państwa kościelnego i musiał pilnować jego interesów, a z drugiej jako Polak nie mógł jawnie okazywać swoich politycznych sympatii. Dlatego bardzo rozsądnie prowadził swoją pro polską politykę bez jednoznacznych deklaracji.
I jeszcze jedno, wyraźnie widać jak na naszych oczach buduje się nowy globalny porządek i my również w tym procesie uczestniczymy nie będąc tego bardzo często świadomi. Proszę zwrócić uwagę w jakim okresie powstała partia Janusza P skandalizująca i głosząca chwytliwe hasła. W okresie rosnącego bezrobocia, niepewności jutra, pogarszających się nastrojów społecznych. Czy nie widać tu pewnych analogii jeśli sięgnąć nie tak daleko do historii? Widać wielu ludzi zaślepionych papką propagandową i obietnicami różnych guru nie dostrzega rzeczywistych zagrożeń. Nie dajmy tylko się wciągnąć w żadne awantury bo to na pewno nie poprawi naszej bytowej sytuacji.
"Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej" Marshall McLuhan

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [23:37] - Paweł Chojecki | Link:

Nie zgadzam się, ze to imperium runęło - ono się przepoczwarzyło, co dobitnie pokazał Smoleńsk.

Co do reszty, pełna zgoda. I właśnie atak na JP2 będzie sposobem nagonienia nowego elektoratu Januszowi P. Prawicowa obrona w rodzaju "jak można powiedzieć złe słowo o JP2" czy inne egzaltacje, jest jak najbardziej na rękę budowniczym Nowego Porządku. Ale cóż, oni żerują na ludzkiej głupocie...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki