A GDZIE KORWIN I NOWY EKRAN?

Sąd Najwyższy orzekł, że wybory do Sejmu i Senatu z 9 października są ważne.  Warto więc zapytać, gdzie są dziś ci, którzy tak buńczucznie zapowiadali unieważnienie wyborów – choćby i w Strasburgu. Postawiłem wtedy tezę, że takie działania zostaną podjęte tylko i wyłącznie w przypadku zwycięstwa PiS. Zdaje się, że miałem rację, ale to rzuca poważny cień na autorów tych deklaracji.

W paru tekstach z tamtego okresu („Po co fałszować wybory? Można…”, „KORWIN-MIKKE – OSTATNIE ZADANIE?”)  rysowałem scenariusz awaryjny, gdyby nie pomogły „normalne” (czytaj: putinowskie) zabiegi wpływania na wynik wyborczy. Na wypadek, że wszystko pójdzie nie tak i wygra PiS, już przed wyborami założono „minę” w postaci skandalicznych działań Państwowej Komisji Wyborczej przy rejestrowaniu list komitetów wyborczych. Spotkało to Nowy Ekran i Nową Prawicę (zbieżność nazw zupełnie przypadkowa), a liderzy tych środowisk mocno to oprotestowali, co zostało nagłośnione nawet przez media głównego nurtu (np. Polsat). Sprawa jednak rozeszła się po kościach.

Jeśli więc NE i NP chcą zachować resztki wiarygodności, to powinny teraz zrealizować zapowiedź odwołania się do Strasburga. Ale stawiam tezę, że tego nie zrobią…

PS

MARSZ ANTYKOMUNISTYCZNY W LUBLINIE

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

14-12-2011 [15:14] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-12-2011 [15:44] - Paweł Chojecki | Link:

Czekam na czyny...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

PS

A pamięta Pan wypowiedź JKM, że wystarczy odszkodowanie? Unieważnienie już nie potrzebne?

Obrazek użytkownika WJD

14-12-2011 [18:12] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Niestety szanowny pan Janusz Korwin-Mikke nie posiada żadnej możliwości zmiany tych kompetencji Trybunału Europejskiego.

Żeby nie wiem jak szanownego pana Janusza Korwin-Mikke nie potępiać za ten brak tej władzy nad Trybunałem Międzynarodowym - to on naprawdę nie może spowodować, żeby Trybunał w Strasburgu zmieniał orzeczenia sądów polskich.

Zaraz tu go ktoś znowu potępi, że dlaczego "Janusz Korwin-Mikke nie zmienia kompetencji Trybunału Europejskiego", ano pewno dlatego, "bo jest sowieckim szpiegiem", itp. dyrdymały...

Ale on naprawdę nie rządzi Trybunałem Międzynarodowym.

Obrazek użytkownika Gość

15-12-2011 [12:13] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

dobry ten Chojecki... chciałby, żeby TRYBUNAŁ unieważniał wybory w poszczególnych państwach hehehehehe.. prawie spadłem z krzesła.

Wychodzi szydło z worka.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [13:23] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę nie popisywać się tutaj głupotą i czytać ze zrozumieniem.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [13:23] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę nie popisywać się tutaj głupotą i czytać ze zrozumieniem.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

14-12-2011 [15:21] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

ja. też tak przypuszczałem .jestem prostym ,niewykształconym ,70letnim robolem i na99% uważam Kowina za agenta wpływu ,coś w rodzaju L.Moczulskiego ,tylko różniącym się sposobem działania .tym młodym, Jego zwolennikom się nie dziwie ,ale starsi obserwatorzy sceny pol.powinni tą Jego grę zauważyć

Obrazek użytkownika felek

14-12-2011 [16:21] - felek (niezweryfikowany) | Link:

i uwagę, że chodzi o sowieckiego, rzecz jasna, agenta wpływu. a dowodów jest aż nadto.

Obrazek użytkownika WJD

14-12-2011 [18:40] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Przykazanie: "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu" !!

W cywilizacji łacińskiej obowiązuje domniemanie niewinności. Nie opłaca się tego naruszać...

Bo zapłata za naruszenie Dekalogu jest w piekle.

Wieczna.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

14-12-2011 [17:08] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

portal Nowy Ekran

czarodziejski wschodni numer stary
zamiast prawdy Łażą jej Opary...

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

14-12-2011 [17:09] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

JKM, salonowy lider

inteligentny brydzysta, libertyn i nie gapa
ma sukces, kiedy głosuje cała kanapa!

Obrazek użytkownika Gość

14-12-2011 [17:10] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

jest dzis ciekawy artykul JKM na wpolityce.pl .Wyglada na to ze JKM mimo niewatpliej elokwencji ma (coraz wiekszy?) chaos w glowie ,okresla siebie jako deiste z inklinacjami lefebvrystowskimi, konserwatysta chcacy legalizacji narkotykow, liberal?, czy on wie kim w koncu jest? Moze niedlugo powie, ze jest tez marksista. To jest chyba czlowiek wykonujacy zadanie wprowadzania zametu. Podobno ma spory majatek, czyli wie z ktorej strony chleb posmarowany i zwieksza to watpliwosci co do tego w jakiej gra druzynie. Ja nie rozumiem co w jego partii robil p Michalkiewicz, ktorego super blog czytam regularnie, jesli ktos moze mnie oswiecic to z gory dziekuje

Obrazek użytkownika WJD

14-12-2011 [17:51] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

To jest jak z pryzmatem załamującym światło.

Pryzmat myśli, ze światło jest załamane a to nie światło, to on sam..

Pański ulubiony publicysta, szanowny pan Stanisław Michalkiewicz takiego chaosu nie ma i dlatego ocenia szanownego pana Janusza Korwin-Mikkego życzliwie.

Widzi Pan, co człowiek to osobowość.

Szanowny Panie, niechże Pan zrozumie: różnorodność jest bardzo dobra !!

ONI chcą nas ujednolicić.

Na świecie jest miejsce i dla szanownego pana Michalkiewicza i dla szanownego pana Korwin-Mikke i dla szanownego pana Chojeckiego i dla Szanownego Pana i nawet dla mnie.

Chyba nie sądzi Pan, że przykładowo szanowny pan Chojecki byłby rad, gdy okazało się, że na świecie jest kilkaset milionów panów Chojeckich całkowicie identycznych jak on i posiadających identyczną osobowość.

Proszę to sobie wyobrazić, idzie Pan na mecz piłki nożnej, a na meczu kilkadziesiąt tysięcy Pańskich klonów mających pańską osobowość i najlepiej identycznie ubranych, a po boisku biega 22 graczy, też Pana kloni, wszyscy identyczni.

To jest socjalistyczny ideał.

Ale co by to było, gdyby IM się to udało.

Tego Pan chce ?

Dobry Pan Bóg jest tak dobry, o wszystkim pomyślał, jak stwarzał niewiastę, to uczynił ją mocno zmienną, żeby się człowiek z nią nie nudził i żeby miał przez całe życie dylematy do rozwiązywania. Niektórym z tych niewiast humor zmienia się dosłownie co chwilę, zwłaszcza gdy mąż dla równowagi jest filozofem stoikiem.

Ja tam stanowczo optuje za różnorodnością.

Obrazek użytkownika  aesculap-gość

14-12-2011 [18:55] - aesculap-gość (niezweryfikowany) | Link:

@WDJ - Widac to po twojej słynnej elokwencji,że jesteś "papugą", czyli kauzyperdą (mam nadzieję,że nikogo nie obraziłam).A w polityce to o wiele za mało. Każdy wie,że to co mówisz, to truizmy,że róznorodność jest potrzebna,że pan Korwin jest superinteligentny itp podobne słuszne prawdy. Ale tego się nawet nie chce czytać, bo nie daje żadnych diagnoz ani prognoz. A Korwin-to facet, którego działalnośc jest zagadką dla każdego myślącego Polaka.Jego pajacowanie przynosi więcej szkody niż pożytku. Ten gość nie potrafi wyciągac wniosków.

Obrazek użytkownika Gość

14-12-2011 [20:13] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

uwazam,ze niewiele wiem a to nie jest chaos, poza tym chwalebna roznorodnosc to nie jest udawanie co chwile kogos innego i zaprzeczanie samemu sobie, poza tym sledzac komentarze widac ze juz niewielu wierzy panu JKM. Ja przestalem kiedy w Nczasie czytalem o "bandzie czworga" a wierze ze i dla Pana i dla wiekszosci czytajacych niezalena.pl stawianie znaku rownosci miedzy p Kaczynskim a Pawlakiem lub liderami PO czy SLD to jest czyste............I to tyle na temat JKM

Obrazek użytkownika ksena

14-12-2011 [18:47] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

PanJ.Korwin -Mikke stawia na inność,błyskotliwość i oryginalność przy czym przedobrza robiąc to na siłę.I nie myślę tu o muszce w dzisiejszych czasach juz nieco zarzuconej,ale o poglądach.Nieważne jakie, byle różniące się od innych i zapewniające stałe grono wielbicieli zachwycone przebłyskami niezrozumiałego dla,,maluczkich''tzw.geniuszu.Gdyby JKM posiadał wykształcenie techniczne zapewne zostałby wielkim wynalazcą,wszak gonitwa myśli nawet niekoniecznie mądrych jest matką wszystkich wynalazków.

Obrazek użytkownika WJD

14-12-2011 [17:25] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Pawle, to Pan bardzo mocno przesadził.

Doskonale rozumiem, iż chce Szanowny Pan "dosolić" Szanownemu Panu Januszowi Korwin-Mikke z przyjaźni po starej znajomości i to jest oczywiście sprawa pomiędzy szanownymi panami.

Kto się czubi ten się lubi, jak powiada przysłowie!! Wiemy, wiemy, wszyscy to wiemy - proszę się nie mitygować !!

Ja na przykład nie siedzę w głowie ludzi, których oszukano w wyborach i nie wiem, co zamierzają z tym zrobić. Zobaczymy co zrobią, ale wyjaśnijmy co mogą.

Tak się składa, że się na tym nieco znam.

Otóż żeby odwołać się do Strasburga, to trzeba najpierw przejść całą możliwą wielostopniowa procedurę w Polsce. To jest zasadą, od której trudno uciec, gdyż w przeciwnym razie skarga może być odrzucona i wtedy praktycznie nie będzie możliwości odwołania.

Tu działa rzymska zasada, że "nieznajomość prawa szkodzi", bo to jest prawo cywilne /sędziowie w Polsce rozciągają nielegalnie tę zasadę również na prawo administracyjne z nieuctwa, ale co poradzić.../.

Co więcej, po wyroku Sądu Najwyższego, najpierw skarżący MUSI CZEKAĆ NA UZASADNIENIE WYROKU. Czasem czeka na to długo, sąd może podać jako przyczynę zwlekania byle co i jest bezkarny /teoretycznie można to zaskarzać, jak kto nie ma nic lepszego do roboty../.

Po otrzymaniu uzasadnienia SN będzie miał pół roku czasu na wystosowanie skargi.

Ale proszę zrozumieć, że w zasadzie sąd może naprawdę długo zwlekać z napisaniem uzasadnienia.

Z kolei wystosowanie skargi na państwo polskie też nie jest rzeczą banalną, bo przykładowo ponad 99 procent słusznych skarg jest odrzucanych już na etapie kancelarii z powodu licznych błędów formalnych.

Prawnicy polscy nagminnie powielają te błędy, bo są fatalnie przygotowani do zawodu. Trudno się dziwić, bowiem i w tym zawodzie obowiązuje zasada "mierny ale wierny", znajomi królika na posadzie, awans społeczny po linii partyjnej oraz w nagrodę za wierną służbę donosicielską.

W Polsce praktycznie - nie oszukujmy się - nie ma w ogóle sądów.

No i jak przyjdzie do weryfikacji na zewnątrz, to to klops, wychodzi ta cała prze-potworna głupota tych nieuków.

Na przykład podstawowy błąd jaki popełniają, to powołują się bezpośrednio na przepisy polskie, które z takim mozołem, pracowitością i stachanowskim tempie wypluwa z siebie parlament.

A ponieważ w większości jest to kompletny szajs, no to niestety sędziowie odrzucają takie skargi na starcie. Co więcej ci polscy nieucy nie rozumieją, ze Trybunał nie jest żadnym "nadsądem".

Nie ma tutaj miejsca pisać jak powinna wyglądać dobrze napisana skarga, żeby miała szansę na skuteczne wniesienie, ale jak powiadam, tylko mniej jak jeden procent skarg, udaje się wnieść polskim prawnikom. I liczba ta raczej maleje..

Mnie się np. udało własnoręcznie wnieść taka skargę, choć nie pracuję w tym zawodzie.

To wymaga oprócz wrodzonej inteligencji sporo pracy i po prostu zrozumienia, jakie są wymagania.

A niestety polscy prawnicy-nieucy tego nie rozumieją i potem czynią gigantyczny jęk w internecie, że im "skargi odrzucają, bo ich nie lubią".

W przedmiotowej sprawie, szanowny pan Janusz Korwin-Mikke, musi albo sam bezbłędnie wystosować skargę, albo musi znaleźć prawnika, który potrafi to zrobić, a dla polskich prawników, jak napisałem, są to Himalaje!! Szanse na dobrego prawnika ma takie jak trafić szóstkę w totolotka.

Oczywiście formalna poprawność, to nie wszystko, trzeba jeszcze sprawnie wypunktować uchybienia merytoryczne. Wszak to skarga.

Sama bezbłędna analiza uzasadnienia wyroku Sądu Najwyższego też potrwa ze 2 miesiące - i to jeśli ów doskonały prawnik zajmie się tylko tym, bo tu nie można działać rutynowo i na łapu-capu.

W tej sytuacji nie widzę szans na wystosowanie poprawnej skargi wcześniej, niż za kilka miesięcy.

No i pamiętajmy o tym, co można wygrać. W praktyce będzie można wygrać korzystne orzeczenie formalne dla satysfakcji moralnej i ewentualnie jakieś pieniądze za utracone pożytki i za straty moralne. Natomiast osobiście nie wyobrażam sobie wyroku, w którym wybory będą unieważnione.

A chyba sam Szanowny Pan przyzna, że uczciwe nie były. Zresztą żaden uczciwy człowiek tego nie przyzna.

Cieszę się, że Szanowny Pan trzyma kciuki za tę sprawę i gorąco dopinguje Szanownego Pana Janusza, aby tę sprawę ciągnął i wygrał dla dobra Polski. Tak trzymać !!

Słowem, Sąd Najwyższy jeszcze nie napisał nawet uzasadnienia, a Szanowny Pan Panie Pawle już teraz potępia szanownego pana Janusza za brak reakcji do Strasburga ??

Oj Panie Pawle, przesadził Pan, proszę to przyznać !

Ps. ciągle próbuję wkleić mój komentarz do Pańskiego artykułu z wywiadem szanownego pana Mariana Kowalskiego. Może mi się uda, bo na razie wygląda to na jakąś skierowaną we mnie cenzurę redakcyjną na portalu.. U Pana nie wkleja, czy długo nie wkleja, a gdzie indziej po ponowieniu wkleiło się podwójnie.

Obrazek użytkownika crom

14-12-2011 [19:07] - crom (niezweryfikowany) | Link:

Pomijam wartosci merytoryczne postu, z ktorymi nie warto polemizowac. Troche przesadzil Pan z ignorancja naszych prawnikow Skupie sie tylko na ostatnim akapicie. Pan Chojecki jest z natury czlowiekiem impulsywnym, Studzac nieco jego zamiary popadlem w nielaske cenzury. Nie mam zalu do nikogo, sprawdzam jedynie czy faktycznie cenzor odpuscil. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika WJD

14-12-2011 [19:36] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Proszę Szanownego Pana, można popaść w irytację, kiedy na kilkadziesiąt toczonych spraw w urzędach i sądach, wszystkie ewidentnie wygrane, raz się trafił prawdziwy sędzia /ściślej trzech sędziów/.

Jako weteran sądowy mogę śmiało rzec, że ogromnie często ludzie w Polsce idą na sprawę nieświadomi, że wyrok jest z góry przesądzony.

To brzmi jak sarkazm, ale gdybym podał przykłady rażąco naruszanych przez sądy ustaw...

Gdyby to było zgodne mniej więcej z rozkładem losowym, ale nie jest !

To jest stosunek jak jeden do stu. Chyba, że sprawy są małej wagi.

Skoro tak, to nie może być przypadek!

Jeśli Szanowny Pan jest prawnikiem, to oczywiście jest Pan zapewne tą mniejszością. Gratuluję tego, ale proszę się zbyt otwarcie nie przyznawać, bo prawdziwych sędziów czy adwokatów jak na lekarstwo.

Wszystkiego Dobrego

Obrazek użytkownika Gość

14-12-2011 [19:45] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jaczejki Kryptokomuszych Moskalików konspirującej się pod konserwatystów?

www.konserwatyzm.pl

Jaruzelski i Miller to konserwatywni liberalowie
Chruszczow i Andropow to monarchisci

"Pilsudski to agent i bandyta
Kaczynski to socjalista"

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-12-2011 [23:51] - Paweł Chojecki | Link:

To chyba oczywiste, co o tym sądzę. Włożyłem dużo wysiłku, żeby wyzwolić UPR z tej matni, ale znowu jest wszystko po staremu.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika kura domowa

14-12-2011 [21:01] - kura domowa (niezweryfikowany) | Link:

Wiadomym było od początku, że trzecia siła wspierana przez pana Oparę a rozdmuchiwana przez Łażącego Łazarza tworzona była do walki z PiS

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [11:15] - Paweł Chojecki | Link:

Zdaje się, że nie wszystkim było wiadomo, bo sporo głosów udało się zmarnować...

Tu wyliczenie:

WYBORY – ZASKAKUJĄCE WYLICZENIE
http://niezalezna.pl/18621-wyb...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-12-2011 [11:15] - Paweł Chojecki | Link:

Zdaje się, że nie wszystkim było wiadomo, bo sporo głosów udało się zmarnować...

Tu wyliczenie:

WYBORY – ZASKAKUJĄCE WYLICZENIE
http://niezalezna.pl/18621-wyb...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

15-12-2011 [14:00] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Wszędzie spiski widzicie.
PiS z takim wodzem nie wygra już wyborów.
A JKM został jeszcze bardziej dźgnięty nożem przez PKW niż PiS przez WSI24.