"Nie zapomnij o Kresach"

Zapraszam do obejrzenia naszej relacji ze spotkania z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim na temat jego nowej książki pt. "Nie zapomnij o Kresach". Wykład dotyczy historii i kultury Kresów ze szczególnym podkreśleniem roli stosunków narodowościowych na tym terenie. Ks. Tadeusz wskazuje na przyczyny konfliktów polsko-ukraińskich oraz omawia sytuację współczesną.

Organizatorem spotkania był Klub Gazety Polskiej w Krośnie.

Realizacja: "idź Pod Prąd" TV

"Nie zapomnij o Kresach"

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika syn Wolyniaka

12-12-2011 [13:52] - syn Wolyniaka (niezweryfikowany) | Link:

Ziemia praojcow, urodzajny czarnoziem Urodzajny bo przesiakniety ich krwia i potem codziennego znoju Tam jest ziemia nasza W slowach babci kraina urodzajnych sadow, pol, lak i lasow Kraina mlekiem i miodem plynaca Tam jest ziemia nasza Miejsce na ziemi gdzie sasiad w ciagu nocy stal sie smiertelnym wrogiem Miejsce na ziemi gdzie ciemna noc rozswietlily luny pozarow naszych domow, wiosek, osad i kolonii , a spokoj letniej nocy rozdarl krzyk konajacych w mekach Tam jest ziemia nasza Dzis zostal tylko ugor porosniety trawa , wypalone fundamenty kosciola i krzyz postawiony przez pradziadka cichy swiadek tej okrutnej zbrodni Tam jest ziemia nasza Polacy, rodacy nie zapomnijcie naszej meczenskiej smierci i naszych mogil porosnietych trawa bo tam jest ziemia nasza. Zbyszek syn Wolyniaka ze Starej Kamionki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-12-2011 [15:43] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za wpis i pozdrawiam!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika z Niemiec

12-12-2011 [16:01] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

... bo moze sie zdarzyc, ze ktos znowu nakreci film pt. " Sami swoi ",
ale tym razem bedzie o powrocie na Kresy.

Obrazek użytkownika chicago

12-12-2011 [16:08] - chicago (niezweryfikowany) | Link:

i przesylam dalej- Lekcja nieodrobiona, przemilczana a dzis zapomniana.
napisze wiecej jak to dziala -chce "wypluc"
dzwonie do tesciowej, 90 lat w szpitalu seduszko , skarda ze 1 rok kolejka do kardiolaga a ja jak wybieracie tak macie. Kaczynski byl be...
Babcia na to " bo czytalam a ANGORZE" i napisali, ze nawet Kaczor/ z akcentem /nie poszedl razem z bratanica na grob brata" on na prochach.
babcia ze skapstwa gazet nie kupuje, ktoz podrzuca a w TV POwiedzieli.
Brak prawicy wlasnych "przekaziorow" ludzie sluchaja Tv ,radia czesto w kuchni, samochodzie i to luka.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-12-2011 [22:04] - Paweł Chojecki | Link:

Opozycję też mamy taką, na jaką zasługujemy. To zaniedbanie w kwestii mediów, to już nie głupota, to zbrodnia...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

12-12-2011 [18:41] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Mam książkę. Wszystkim polecam.