BRAUN WOLNY!

Wrocławski Sąd Rejonowy umorzył dziś sprawę Grzegorza Brauna oskarżonego o napaść na policjantów, która toczyła się od 2008 roku. Prokurator oświadczyła, że nie będzie uczestniczyć w rozprawie. Reżyser nie jest usatysfakcjonowany wyrokiem i uważa go za próbę "zamiecenia sprawy pod dywan". "Zrobiono krzywdę polskiemu wymiarowi sprawiedliwości i nie pozostawię tego w tym stanie". Reżyser zastanawia się nad formą zażalenia na dotychczasowe postępowanie sądów. Kilka lat nękania procesem będącym wynikiem sfabrykowanych oskarżeń ze strony funkcjonariuszy publicznych, bezpodstawne utajnienie rozpraw oraz poważne naruszania prawa - tego wszystkiego nie można skwitować prostym "umarza się".

Reżyser, bardzo zmęczony po nocnej podróży z Warszawy (wystąpił we wczorajszym programie Janka Pospieszalskiego, który został skrócony o kilka minut zawierających reakcję Brauna na obrażanie go przez Celińskiego i Czumę), wyszedł z rozprawy z mieszanymi uczuciami. Wygłosił tylko krótkie oświadczenie do zgromadzonej publiczności. Na sali rozpraw nie pojawili się przedstawiciele mediów, choć początek procesu i oskarżenia wobec Brauna relacjonowano szeroko.

Policja i prokuratura mają tydzień na zaskarżenie umorzenia, a G. Braun ma pięć lat na wniesienie sprawy o bezzasadne oskarżenie.

Więcej o sprawie: "PROCES BRAUNA"

Informacje z sali SR we Wrocławiu przekazał Jan Kotwicki z Klubu GP ze Wschowy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sarmata

09-12-2011 [11:59] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Lord Acton miał rację, że władza deprawuje, a absolutna władza deprawuje absolutnie.

Obrazek użytkownika Kibol Legii

09-12-2011 [12:50] - Kibol Legii (niezweryfikowany) | Link:

Witam, jestem ciekaw jak to jest ze skracaniem czasu programu Janka Pospieszalskiego, on nie kontroluje czasu czy operatorzy z tvp info samowolnie puszczają napisy końcowe?. Szczerze to obstawiam drugą opcję, a jakże, ale chcę się upewnić u kogoś bardziej kompetentnego. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika obserwatorka

09-12-2011 [13:19] - obserwatorka (niezweryfikowany) | Link:

aby było jasne, o czym mowa:

http://www.youtube.com/watch?v...

Pan Grzegorz Braun nawet nie miał szans dojść do głosu po ubliżających słowach Celińskiego - senatora , tfu, ani odjechanego Czumy...

A propos wyroku:
Pomimo wszystko, należy się cieszyć z tych słów wysokiego wrocławskiego sądu "Umarza się". Jest to bardzo dobra wiadomość dla nas!
Panie Grzegorzu , jesteśmy z Panem!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2011 [13:36] - Paweł Chojecki | Link:

Obawiam się, że prokuratura się z tym nie pogodzi.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika TomUSAA+

09-12-2011 [16:23] - TomUSAA+ (niezweryfikowany) | Link:

Obejrzalem ten fragment; łzy bezsilnosci, to moja reakcja na podłość i manipulatorstwo Celinskiego. Senator RP!? Boże drogi!

Obrazek użytkownika jk7

09-12-2011 [12:55] - jk7 (niezweryfikowany) | Link:

na ile, i jak długo, - letarg....

budzi się Rosja, wcześniej Afryka Północna, dojdzie do zmian.

Fuszerka o 300 mld (pln czy euro) - to się sypie.

Do tematu,
kiwkami NARODU się nie oszuka,
Panu Reżyserowi szacun z mej strony, już dzieciaki zadają w szkołach pytanie, która brama, jaka motorówka??? Zabawne?
Problem mają goście od wycieczek w Trójmieście, cóż ich zawód.

Obrazek użytkownika gość

09-12-2011 [15:39] - gość (niezweryfikowany) | Link:

to się sądy nauczą

Obrazek użytkownika Septet

09-12-2011 [15:51] - Septet (niezweryfikowany) | Link:

Cała Polska wie kim są te prokuratury, sądy, policje. To najgorsze badziewie. To są kundle sowieckie. Wszyscy wiemy, że tylko Pan w tym towarzystwie jest kimś i ma Honor. My Pana szanujemy. Musi Pan o tym pamiętać. Nasze dzieci będą się uczyć prawdziwej historii. Moje dzieci będą opowiadać swoim dzieciom, że były takie kanalie, które nękały prawego, uczciwego człowieka, który zwyciężył, bo wierzył w obywatela. Bo miał godność i uczciwość. Bo był prawym Polakiem. Moje wnuki będą to opowiadać wszystkim. Dziękuję Panu za wszystko i proszę o nabieranie sił, bo kundle będ ujadać. Żaden Celiński nie dorasta Panu do cholewek. Te karły umysłowe bekną kiedyś za wszystko. Jeśli nawet uda się im uniknąć odpowiedzialności karnej, to na pewno nie unikną odpowiedzialności mralnej czy zwyczajnej ludzkiej. Historia ich surowo osądzi. Plwam na te kreatury. Nich Pan się trzyma. Ma Pan uznanie całej Polski, wszystkich uczciwych Pokkaów. A to jest warte bardzo, bardzo dużo. Ku chwale Ojczyzny Panie Grzegorzu Braun. Jest nas już bardzo wielu. Nie trzeba wymieniać nazwisk abyśmy przyznawali się do siebie, a te karłowate kuce, kucyki, skarłowaciałe psy, pieski i koty pójdą niechybnie na zatracenie.

Obrazek użytkownika gość

09-12-2011 [16:00] - gość (niezweryfikowany) | Link:

ogródek gdy trzeba ,tak jak ja to robię.Nie mam polskiej telewizji, ale obejrzałam sobie na youtub Wildstein i Braun wypadli dobrze tych dwóch panów rozpaczliwie broniących swojej racji wysyłaniem ludzi do lekarza. Słabizna ta postkomuna szkoda,że się tak z nią certolimy.No ale przyjdzie taka chwila za krzywdy czas zapłaty.

Obrazek użytkownika Gość

09-12-2011 [16:23] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ze wzgledu na odleglosc moge solidaryzowac sie tylko poprzez internet.
Wspieram, popieram, podziwiam i pozdrawiam! Trzy lata nekania czlowieka
przez organy, ktore maja bronic praworzadnosci i wymierzac sprawiedliwosc.
"Umarza sie" - to kpina, arogancja i pogarda dla czlowieka - system sie nie zmienil a przyodzial sie jedynie w piorka europejskosci.

Obrazek użytkownika Lysy

09-12-2011 [16:37] - Lysy (niezweryfikowany) | Link:

Ogladalem 'Blizej' i nie uwazam by Czuma obrazil czyms Brauna, mieli swoje roznice ale moim zdaniem raczej drobne, Celinski to co innego... po ukazaniu dokumentu udawadniajacego zdrade 'drogiego Bronislawa' wpadl w furie i jak kazdy dobry komuch ruszyl do ataku.

Obrazek użytkownika krokodyl

09-12-2011 [17:25] - krokodyl (niezweryfikowany) | Link:

On przybiera Barwy Wojenne ! Fioletowieje jak Komancz po denaturacie ,
naperza się jak głusiec i daje upust nagromadzonemu wcześniej bełkotowi !

Obrazek użytkownika timdan21

10-12-2011 [00:30] - timdan21 (niezweryfikowany) | Link:

Łysy, widocznie blikuje ci łysina i widziałeś co innego niż wyemitowano. Pan Andrzej Czuma dwukrotnie wysyłał Grzegorza Brauna do lekarza. Imputował mu rzeczy, których Grzegorz nie powiedział, natomiast ignorował dwukrotne zapewnienie reżysera filmu, że to nie on (GB) tylko polscy historycy odkryli dokumenty świadczące o haniebnej postawie Bronisława Geremka (już Gazeta Wyborcza oskrżyła Grzegorza, że opluwa zmarłych)czy o haniebnej postawie Jaruzelskiego, czy o niezgodzie Biura Politycznego KPZR na zbrojną interwencję w Polsce. Czuma, najwyraźniej ucinał sobie krótkie drzemki tzw power naps w czasie programu, bo chwilami sprawiał wrażenie non compos mentis podobnie jak i jego imiennik Celiński. Celiński o tyle nie nadaje się do lekarza bo w jego przypadku nie da się już niczego uleczyć. Jest przypadek tzw compulsive liar i jako taki idealnie pasuje do trzody Szechtera.
Łysy ubierz kapelusz i obejrzyj program jeszcze raz:
http://www.youtube.com/watch?v...

Obrazek użytkownika Gość

09-12-2011 [17:02] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Poznań serdecznie pozdrawia

Obrazek użytkownika Gość

09-12-2011 [19:26] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

bo przypomina językiem Sienkiewicza, co jest szlachetne a co jest poparaństwem.

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

09-12-2011 [19:40] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Serdeczne gratulacje z powodu wspanialej postawy i wytrwalosci ktora pozwolila Panu przetrwac ten okrutny czas. Pwawdopodobnie powinien pan zarzadac od prokuratury wszystkich akt na swoj temat dokladnie opracowac opisac fingowanie tego oskarzenia wszsytkie tryki metody szantaze itp, zajrzec do prawa karnego i przystapic do procesu przeciwko tej prowokacji. Kto wie byc moze a moze naet napewno za tym stoi ktos zupelnie inny niz policja. Jest to pewnego rodzaju afera watergate prawdopodobnie na bardzo duza skale. Metody przesladowania niepodloglosciowcow w Polsce. Czy ma Pan na to sily Panie Brown. A moze mialby cel jakis pozew zbiorowy.

Obrazek użytkownika Gość Ewaryst

09-12-2011 [20:02] - Gość Ewaryst (niezweryfikowany) | Link:

Życzę odwagi i świętej cierpliwości. Postawa Pana budzi ludzi ze snu. A może zacznie naród myśleć. W przeciwieństwie do sławnego reżysera W., Pan podaje fakty, w duchu prawdy.

Obrazek użytkownika ksena

09-12-2011 [20:13] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

to sady nie mogą lub się boją podania precyzyjnego ,sprawiedliwego wyroku ? Nie dziwie sie ,że reżyser nie jest usatysfakcjonowany,przecież teraz sądy beda wydawac najbardziej kuriozalne wyroki w poczuciu bezkarności.Myślę ,że trzeba wreszcie tworzyc archiwa takich spraw łącznie z nazwiskami rozgrzanych sędziów i prokuratorów,tworzyc grupy wsparcia dla poszkodowanych przez sądy i prokuratury.Bezczynność jest tym czynnikiem na którym bezkarny wymiar sprawiedliwości bazuje.

Obrazek użytkownika Kuszpietowski

10-12-2011 [08:34] - Kuszpietowski (niezweryfikowany) | Link:

Należy cieszyć się że p. Braun uwolnił się od dolegliwej sytuacji
bycia w pogotowiu na każde zawołanie sądu.
Te nękania terminami kolejnych rozpraw, odwoływania ich w ostatniej
chwili, bardzo krępowały pracę przy kolejnych filmach.
Zapewne pamietacie sytucje p. Grzegorza kiedy to podczas zajścia,
które stało się powodem jego udręki wyłamano mu obydwa kciuki, to
tak okaleczony poleciał do W.Brytanii na zaplanowane wcześniej
spotkanie związane z realizacją kolejnego filmu.
Brak obdukcji spowodował dodatkowe problemy podczas procesu.
Wczoraj tuż po rozprawie podszedłem do Pana Braun i zapytałem :
" Nie wiem czy mogę Panu pogratulowac umorzenia sprawy ale z zakończenia
to pewnie tak?" Tylko się uśmiechnął i powiedział że pewnie zdaję sobie
sprawę z tego co się dzieje.
Wspierajmy tego niezwykłego człowieka, odważnego patrioty kochającego
Polskę, wybitnego intelektualisty i pracowitego twórcy !

Obrazek użytkownika Kuszpietowski

09-12-2011 [21:43] - Kuszpietowski (niezweryfikowany) | Link:

Przede wszystkim rozprawy nie dało sie utajnić gdyż wyrok oddalający
skazanie zawierał uwagę że utajnienie w pierwszej instancji było
bezzasadne. Żeby wyjść jakos z twarzą dzisiejsza dacyzja sądu została
podjęta na podstawie ekspertyzy "z Poznania" jak wyraził się sędzia
co zaowocowało uwagą p. Grzegorza: To co we Wrocławiu już niema biegłego,
kóry by ocenił możliwości skutego podsądnego leżcego twarzą do ziemi w
demolowaniu policji ?
Uzasadnienie obracało się wokół kontuzjowanego paluszka pana policjanta,
braku spójności w zeznaniach świadków oskarżenia i "mechaniki zajścia".
Było to żałosne widowisko - sędzia zwijał się jak glizda i pewnie też
przechodził katusze że to na niego trafiło by pozamiatać bajzel swozony
wspólnie przez trzy wiadome, wazne instytucje państwowe.
Proszę uzbroic się w cierpliwość, materialy z rozprawy są w opracowaniu,
nagrywał p. Braun, koledzy z Nowego Ekranu no i Klub GP ze Wschowy.
Zabrakło tylko przedstawicieli mediów "gównego nurtu" - czyżby pomału
zaczęli schodzić do podziemia?

Obrazek użytkownika Lucas

09-12-2011 [22:17] - Lucas (niezweryfikowany) | Link:

Witam, kiedy te materiały będą dostępne i gdzie?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gość

10-12-2011 [07:16] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

"I będę na pl.Konstytucji - natomiast na pewno nie idę pod dom p.gen.Wojciecha Jaruzelskiego. Nie chodziłem do tej pory - i ostro to zwalczałem - a obecnie, kiedy p.Generał leży na łożu śmierci, to doprawdy przesada."

http://korwin-mikke.blog.onet....

Obrazek użytkownika Kuszpietowski

10-12-2011 [08:36] - Kuszpietowski (niezweryfikowany) | Link:

...dnia by nie dowalic PiS-owi

Obrazek użytkownika Kuszpietowski

10-12-2011 [09:17] - Kuszpietowski (niezweryfikowany) | Link:

Zachowały sie w sposób bardzo dla nich charakterystyczny.
Gdy ogłaszano wyrok skazujący w pierwszej instancji stawiły się w komplecie,
natomiast poczas ogłaszania wyroku uniewinniającego nie było nikogo z
"gównego nurtu mediów".

Obrazek użytkownika Siwy

10-12-2011 [16:34] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

Całkowicie są poddane i podporządkowane obecnie rządzącej koalicji PO,PSL.Czyli są upolitycznione.Zamiast stać na straży prawa same je łamią
i stają się tym samym państwowymi instytucjami przestępczymi.