Ziemkiewicz: Dlaczego JKM przegrywa

Red. Ziemkiewicz wyjaśnia, dlaczego partie (UPR, PJKM, WiP, KNP, NP) prowadzone przez Janusza Korwin-Mikkego uzyskują tak słabe wyniki? Dlaczego media wolą Bogusława Ziętka niż JKM?

Rafał Ziemkiewicz na 25 rocznicy powstania Akademickiego Klubu Myśli Społeczno-Politycznej KUL "Vade Mecum" - Lublin, 2 grudnia 2011r.

Całość wystąpienia red. Ziemkiewicza na naszym kanale izpodprad na YT.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mirek

05-12-2011 [15:28] - mirek (niezweryfikowany) | Link:

prosta odpowiedz ....dlatego ze po caly czs straszy pisem i to jest zazwyczaj temat dnia !po drugie te partie nie sa mile widziane w zaprzyjaznionych tv. skad i p.Ziemkiewicza wyrzucono a z checia ogladalem p.salon ! wiec po co ta niechec do malych partii p.Ziemkiewicz jak pan poznal to na sobie ?ja daze do zjednoczenia prawicy a pan ja dyskredytuje i pytam po co ???????????

Obrazek użytkownika WJD

05-12-2011 [17:23] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Niech szanowny pan zapyta szanownego pana Rafała Ziemkiewicza, czy czuje jakąś niechęć.

To jest nie jego - pana Rafała - emocjonalny stosunek, tylko konstatacja faktów widziana "od strony polactwa".

Po prostu pan Rafał odpowiada rzetelnie na pytanie z sali dlaczego pospólstwo reaguje tak jak reaguje.

To nie jest krytyka szanownego prezesa Korwin-Mikkego, tylko trzeźwa ocena głupoty tego narodu /znacznej jego większości/.

I szanowny pan Rafał Ziemkiewicz o tej potwornej głupocie kmieci mówi i pisze nieustannie. Dlatego, gdyż dobrze on to wie, że PRACA OD PODSTAW to jedyna metoda wyjścia z tej niemiłej sytuacji.

Przecież szanowny gospodarz niniejszego blogu tez doskonale o tym wie i tez gdzieś w takim kierunku działa.

To jest tytaniczna robota i doprawdy każdy robi co może i jak po swojemu potrafi.

Ten śmiech publiczności na tej sali, podczas wykładu pana Rafała, to jest dla tych obecnych tam osób wyśmiewanie szanownego pana JKM ale przecież ci ludzie tak naprawdę ŚMIEJĄ SIĘ Z SAMYCH SIEBIE I SWOICH OKROPNYCH CECH, WYBORÓW I OCZEKIWAŃ.

Sami z siebie się śmieją!!

Przecież proszę zauważyć, że naprawdę, co by nie powiedzieć na pana JKM, to jednak naprawdę proszę go nie oskarżać o wszystkie zbrodnie tego świata, bo to zakrawa na gigantyczna śmieszność.

To ludzie wybierają szanownego pana Janusza Palikota wraz z jego widowiskowym zapleczem do parlamentu polskiego.

Pan JKM to jest tylko jeden jedyny głos w wyborach. To za mało, żeby wybrać PO-PIS-PSL-SLD_Palikotowców do parlamentu.

No a ktoś tę polską kolosalną głupotę ciągle wybiera w wyborach.

No więc pan Rafał Ziemkiewicz mówi, że gdyby pan JKM starał się "zalecać", coś tam podkłamywać, coś tam naobiecać w stylu JE szanownego pana Tuska, nasłodzić, nachwalić kretynów - jacy to z nich wspaniali są dobrodzieje -- ooo, to wtedy jego szanse urosłyby znacznie.

Ale nie każdego stać na takie nawet "niewinne" kłamstwa.

Popularny polityk w takim świecie zepsutym do szpiku kości kłamie jak z nut - traktując to jako metodę na zdobycie popularności.

A on - JKM, jak się dołapie do głosu, to zaraz "pieprznie o konieczności powrotu do źródeł kapitalizmu", o "wywaleniu na zbity pysk setek tysięcy urzędasów", o "nieuczciwości wielu duchownych, którzy nie wierzą w Boga", o "szkodliwości koedukacji", o setkach podobnych spraw i zaraz mnóstwo ciężko urażonych kmieciów w rewanżu srogiej zemsty na panu JKM leci /jak na skrzydłach/ głosować na PO-PiS-PSL-SLD-Palikotowców.

A krzyżyk im kmieciom na drogę.

Kto powiedział, że będzie łatwo żyć na tym świecie?? Nikt tego nie obiecał, kto zna Pismo ten wie, że przeciwnie, ma być niespotykanie ciężki znój.

Człowiek nie buduje raju na ziemi, tylko ma tu coś w stylu kolonii karnej. Uczy się tu rozumu, bo tam w Niebie głupców Panu Bogu widocznie wcale nie potrzeba.

A jak debile chcą jeszcze większego znoju, jeszcze większej katastrofy, jeszcze większej nędzy, to ich wolny wybór.

Bóg im tego nie zabroni.

Obrazek użytkownika karol

05-12-2011 [18:09] - karol (niezweryfikowany) | Link:

I tu całkowicie sie zgadzam , byłem na kilku spotkaniach Z JKM , ale cóż nikt nie chce by żyło się lepiej , to niech cierpią w kłamstwie i obłudzie .Jak zabraknie na chleb to pewnie się obudzą hehe .Pozdrawiam

Obrazek użytkownika krzyh

05-12-2011 [16:04] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

Otóż uważam że ktoś kto bierze władzę bierze też odpowiedzialność - społeczeństwo to organizacja - ktoś zapewnia wodę w kranie, ktoś dowozi dzieci do szkoły, ktoś buduje drogi itd a Mikke sprawia wrażenie kogoś kto to wszystko zaniedba, zostawi swojemu losowi na zasadzie niech każdy martwi się tylko o siebie. Jeden człowiek ma ograniczone możliwości i może wyedukować dziecko dałby radę na podstawowym poziomie ale już drogi do stolicy z Gdańska sobie sam nie zbuduje - pewne rzeczy możliwe są dopiero w skali państwa a Korwin nie wydaje się osobą która by mogła i chciała wziąść odpowiedzialność za nie. Przydatność JKM ogranicza się do tworzenia idei czyli to teoretyk i na tym polu powinien działać. Dla porządku dodam że w czasie ostatnich wyborów został bezczelnie oszukany - być może chodziło o to by nie zrobił Palikotowi konkurencji - "marycha" itd. bo błazen z Biłgoraja jest nieustannie przez media nachalnie propagowany a Mikke mógł elektorat "ziołowy" :) przejąć.

Obrazek użytkownika WJD

05-12-2011 [16:56] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Gość

14-12-2011 [21:25] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Różnica między podejściem lewicowca, a prawicowca to to, że lewicowiec chce by państwo mu wszystko jemu i społeczeństwu załatwiło, a prawicowiec chce by ludzie byli ludźmi i mogli sami decydować z jakich usług korzystać i za co chcą zapłacić, a za co nie. Tak jak na targu. Idziesz i kupujesz tam, gdzie jest najtaniej lub sam wynegocjujesz sobie lepszą cenę, a nie jak w socjalizmie gdzie masz jednego państwowego monopolistę albo zmowę korporacji i kupujesz to co Ci dadzą za tyle za ile Ci dadzą, zwykle znacznie drożej, bo każdy i tak musi to kupić nie mając innego wyboru..
Podejście wolnościowe i prawicowe polega nie na tym, że każdego zmusza się by sam o wszystko zadbał, ale na tym by miał wybór. Wybór to podstawa wolności. Brak wyboru oznacza socjalizm i zniewolenie, także umysłowe, bo człowiek nie myśląc się nie rozwija.
W socjalizmie musisz dziecko posłać do szkoły, ale masz do wyboru tylko dotowane szkoły państwowe o miernym poziomie. W normalnym kraju miałbyś wybór czy posłać je do tej lub innej szkoły, z takim albo innym programem, z możliwością przeniesienia z miernej szkoły do lepszej, a z racji konkurencji, studia prywatne nie byłyby na zasadzie " dyplom za kasę". Szkoły w ogóle nie powinny być finansowane przez państwo bo to jest monopol edukacyjny. Rodzin ma prawo decydować czy dziecko ma jeść margarynę czy masło i tak samo czy ma iść do państwowej czy do prywatnej szkoły. Nigdy nie będzie dobrych i tanich prywatnych szkół dopóki państwowe mają monopol i dostają większe dotacje! Każda szkołą powinna się rozwijać z pieniędzy rodziców (lub "solidarnie" gdzie wylicza się z puli środków płaconych na jedno konto przydział na jedno dziecko ) i powinna istnieć selekcja w szkołach. Nie może być tam, że 2-4 małych bandytów zaniża poziom całej grupy i nie daje im się rozwijać. Jeśli rodzic nie potrafił dziecka nauczyć spokoju na lekcji to niech płaci za szkołę prywatną za błędy wychowawcze trzeba płacić.
Palikot był rozpoznawalny, faworyzowany przez media przez swoją lewicowość i przyjaciół z agentury(tudzież ponadnarodowej komisji trójstronnej...), miał też za sobą kapitał oraz był kimś nowym, świeżym o wcześniej dobrej opini .

Obrazek użytkownika von dupelstein

05-12-2011 [17:08] - von dupelstein (niezweryfikowany) | Link:

Dlatego bo Polacy go nie rozumieją. Wytłumacz Komorowskiemu, żeby nie bekał po jedzeniu,wytłumacz Czesiowi z Włatcy much /chodzi o Szejnfelda z PO/ żeby zachowywał się kulturalnie w studiu telewizynym - NIE DA RADY.

Obrazek użytkownika ksena

05-12-2011 [19:56] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

to cecha osobowości tak egocentrycznej,tak mocno pragnącej pokazać swoja intelektualną wyższość i inność,że wszystko sprowadza do absurdu.Miałam kolege w pracy,który niby wszystko wiedział,górował wiedzą,rozwiązywał studiującym dzieciom koleżanek zadania matematyczne ,ale niepodobna było z nim pracować,on się po prostu do pracy zwłaszcza zespołowej nie nadawał.Pierwszy ,lepszy inżynier potrafił więcej.JKM uprawia sztuke dla sztuki,a polityk powinien ją robić dla dobra społeczeństwa.

Obrazek użytkownika stara baba

07-12-2011 [10:24] - stara baba (niezweryfikowany) | Link:

Wysłuchałam 1,5 godz. wystąpienia p. Ziemkiewicza i jak zawsze mówił ciekawie. Ale uderzyło mnie to ,że popełnia ten sam błąd co wszyscy na "prawicy"- nie czas teraz na prześmiewanie się z Prezesa Kaczyńskiego, bo to już jest tak oklepane , że ja osobiście mam odruch wymiotny. Twórzcie nowe ugrupowania ale zachowujcie klasę,chyba że chcecie zyskać dodatkowe punkty u innych prześmiewców.Mam też kilka zastrzeżen do tez historycznych poruszonych przez P. Ziemiewicza m.in. oceny bitwy 1920r.Pozdrawiam i życzę sukcesów