ONR i RPP razem?!

W najczarniejszych snach red. Michnik nie mógł chyba przypuszczać, że jego organa przyczynią się do ocieplenia relacji miedzy narodowcami z ONR i libertynami z Ruchu Palikota! A jednak, stało się! Oto skutek nagonki na debatę, która miała się odbyć na Politologii UMCS, ale po interwencji GW, została odwołana. Dyskutanci spotkali się na ulicy. Stereotyp wykreowany przez reżymowe media kazałby się spodziewać zadymy, pyskówek i bijatyki. A rzeczywistość wyglądała tak:

Kowalski ONR kabaciński RPP

Marian Kowalski, rzecznik prasowy ONR i Michał Kabaciński, poseł RPP – zabrakło dla nich miejsca na Politologii UMCS, więc w otoczeniu studentów i dziennikarzy wymieniają uprzejmości na ulicy umawiając się na debatę w innym miejscu. Apelują do wyższych uczelni Lublina o umożliwienie im publicznej konfrontacji na argumenty.

dla michnika

Czy Michnik to przeżyje? "Faszyści" i "lewacy" nie piorą się po pyskach? Nie tak miało być, przyjaciele!

UMCS Hofman

Przedstawicielka Dziennikarstwa UMCS - dobra mina do...

ONR
ONR

Marian Kowalski prezentuje zdjęcie  swojego Dziadka - żołnierza wojny 1920 - oraz ordery Ojca odznaczonego za walkę o Wolną Polskę w czasie II wojny światowej. Dobrze, że nie widzą tej Polski, w której reprezentant legalnej organizacji patriotycznej nie ma wstępu na wyższą uczelnię...

onr tłum

Tłum zainteresowanych debatą otacza Kowalskiego i Kabacińskiego na konferencji prasowej.

Zdjęcia i tekst - Paweł Chojecki

Wieczorem na naszym kanale na YT zamieścimy relację z dzisiejszych wydarzeń pod UMCS. Już teraz można tam obejrzeć wystąpienia Mariana Kowalskiego po Marszu Niepodległości.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Hermenegilde Panzerfaust

30-11-2011 [16:52] - Hermenegilde Pa... (niezweryfikowany) | Link:

http://wpolityce.pl/wydarzenia...
A ta przedstawicielka Dziennikarstwa UMCS to kobietka o mentalności kapo ...
"Kapo mimo że był więźniem, cieszył się wieloma przywilejami.
W zamian za pełnioną funkcję dostawał m.in. dodatkowe porcje wyżywienia."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapo
... czy też sterroryzowana?
"W istocie cała polska inteligencja jest przeciwna systemowi komunistycznemu i właściwie nie ma szans na jej reedukację.
Pozostaje więc jej zlikwidowanie.
Ponieważ jednak nie można zrobić błędu, jaki uczyniono w Rosji po rewolucji w 1917, eksterminując inteligencję i w ten sposób opóźniając rozwój gospodarczy kraju, należy wytworzyć taki system nacisków i terroru,
aby przedstawiciele inteligencji nie ważyli się być czynni politycznie."
http://pl.wikipedia.org/wiki/J...

Obrazek użytkownika bubel

30-11-2011 [17:26] - bubel (niezweryfikowany) | Link:

że Gazeta Mędrców Syjonu ma straszny wpływ na władze UMCS,albo
są to ci sami ludzie - co na jedno wychodzi

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

30-11-2011 [19:41] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Niesamowite czas na sady. Czy Politechnika nie powinna zlozyc wyjasnien. Kto odwolal to spotkanie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

30-11-2011 [20:41] - Paweł Chojecki | Link:

Chodzi i UMCS, nie o Politechnikę. Debatę odwołała prof. Iwona Hofman (na zdjęciu).

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika proxenia

30-11-2011 [21:49] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

Właśnie obejrzałam świeżo wrzuconą relację ze spotkania dwóch niedoszłych dyskutantów. I smiesznoje i strasznoje.
Zakaz debaty - absurdalny. Powtórzę jeszcze raz: absurdalny. Na wyższej uczelni i na wydziale politologii nie można dyskutować - to się w głowie nie mieści. To gorzej niż średniowiecze. Cenzura i knebel. Nie mogę się pozbierać, po prostu nie może to do mnie dotrzeć.
Ale jestem ogromnie zbudowana postawą obu panów. Zwłaszcza jestem pozytywnie zaskoczona postawą p. Kabacińskiego, że zajął takie stanowisko, opowiadając się przeciw zakazowi i narażając się być może swojemu środowisku. Mam nadzieję, że zachowa taką klasę w przyszłej dyskusji.

Bardzo bym chciała, żeby obaj panowie zrobili nam wszystkim niezły numer i zaprzyjaźnili się ze sobą ponad podziałami.

Obrazek użytkownika Someone

01-12-2011 [06:27] - Someone (niezweryfikowany) | Link:

Szan Pan raczyl byl napisac: "Na wyższej uczelni i na wydziale politologii nie można dyskutować - to się w głowie nie mieści. To gorzej niż średniowiecze. Cenzura i knebel".
Szanowny Panie, to w Sredniowieczu istniala najwieksza wolnosc i swoboda dysputy akademickiej. Uniwersytety nie byly finansowane przez "panstwo". Profesor byl utrzymywany ze skladek studentow. To dzieki wolnosci intelektualnej panujacej w Sredniowieczu powstaly pierwsze uniersytety (Bologna, uniwersytet zalozony prze

Obrazek użytkownika stanczykblazen

01-12-2011 [07:07] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Miłe zaskoczenie!Pan Kowalski bardzo kompetentny , to wiadomo , ale ten młody poseł zadziwił mnie. To odważny i mądry Gość , widać że myśli samodzielnie i szuka prawdy.Jeżeli tacy młodzi ludzie zastąpią w przyszłości przegniłe "elity" możemy spać spokojnie.