Szeremietiew demaskuje!

W zeszłą sobotę nagrałem relację i przemyślenia na gorąco po Marszu Niepodległości Mariana Kowalskiego (33 000 wejść), który od niedawna jest rzecznikiem prasowym ONR-u. Kowalski powiedział otwarcie o pewnej przypadłości trapiącej polską prawicę narodową. W rozmowie nie padło niczyje nazwisko, ale już dwóch kandydatów zgłosiło się na ochotnicka. O co poszło?

Otóż Marian użył terminu „prawicowi cwaniacy” w odniesieniu do podstarzałych polityków drugiego garnituru, który próbują się „ogrzać” w blasku zapału młodych narodowców czy zdobyć wpływy w tym środowisku, by potem wykorzystać je do swoich celów. Nic w tym nadzwyczajnego, wielu właśnie tak postrzega „robienie polityki”.

Po tej wypowiedzi pierwszy zgłosił się JKM, demaskując na swoim blogu, o kogo chodziło Kowalskiemu. Osobiście myślałem, że tylko on potrafi tak nerwowo i głupio zareagować. Jakież było moje zdziwienie, gdy stateczny i rozważny polityk, Romuald Szeremietiew, również zgłosił swój akces na "prawicowego cwaniaczka":

"Głos cwaniaczka
Czuję się lekko skonsternowany tym co usłyszałem. Rzecznik ONR uznał członków komitetu honorowego Marszu za "cwaniaczków" i jest zadowolony, że ci cwaniaczkowie nie zabrali głosu. Co na to organizatorzy Marszu skoro p. Kowalski jak mówi, też jest organizatorem? I dalej - byłem na coś potrzebny, czy nie? Następnym razem mam odmówić poparcia Marszowi, czy może p. Kowalski będzie ustalał, kto może być w komitetecie honorowym i "cwaniaczka" Szeremietiewa nie uwzględni?
I pomyśleć, że "antifa" przysłała do mnie list bym "swoim autorytetem" nie popierał Marszu, a rzecznik ONR uznał je za rodzaj "cwaniaczkowania".
Pozdrawiam, bez cwaniactwa,
RSz."

Tę obfitość "ujawniania się" kolejnych kandydatów na "prawicowych cwaniaków" przypisuję w pewnej mierze starym przysłowiom:  „uderz w stół, a nożyce się odezwą” lub „na złodzieju czapka gore". Ciekawe czy zgłoszą się kolejni. Paru kandydatów by się znalazło...

Oto wyjaśnienie Mariana Kowalskiego w tej sprawie:

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bartosz Józwiak

18-11-2011 [22:05] - Bartosz Józwiak (niezweryfikowany) | Link:

Uff. Myślę, że Pan Romuald nie do końca zrozumiał intencje pana Mariana. To taki chyba trochę wybieg do przodu. Ja tam stary nie jestem (tak mówią mi studentki : )), więc co najwyżej mogę być młodym prawicowym cwaniaczkiem, ale z tego co widziałem, a szedłem w Marszu w gronie Komitetu Poparcia od początku, do końca, to bym nigdy nie uznał że Pan Romuald coś próbował na tym ugrać. Zgadzam się co do niektórych zagrań KNP. Były niesmaczne. Ale też dość typowe. Rozumiem awersje do starych (sam je miałem i po części mam), ale pamiętajmy, nie jesteśmy rewolucjonistami. Bez korzeni nie zbudujemy arki, która nas przewiezie do lepszej Polski. Tu jest potrzebny kompromis prawicy ponad podziałami. Pozdrawiam Was serdecznie, a Panu Marianowi gratuluję funkcji Rzecznika Prasowego ONR. Zyskali fajnego, rzeczowego i inteligentnego człowiek. Szkoda, że naszym kosztem. Ale niedługo i tak będziemy w jednym okopie walczyć o wolna Polską.
Pozdrawiam.
Bartosz Józwiak
Prezes Unii Polityki Realnej

Obrazek użytkownika DODO

18-11-2011 [23:14] - DODO (niezweryfikowany) | Link:

Awersja jest do "starych cwaniaków" (do "młodych cwaniaczków" pewnie też).

Obrazek użytkownika Bartosz Józwiak

18-11-2011 [23:30] - Bartosz Józwiak (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję. Nie myślałem tak o sobie popierając Marsz i idąc w nim, ale skoro jest taki odbiór to zawsze w przyszłości się zastanowię. Trochę już straciłem na walce o prawdę i prawicę: zlecenia dla firmy, po woli pracę na uniwersytecie itp. Ale , że tak szybko awansuję na cwaniaczka? To sukces. Tym bardziej, że chciałbym znaleźć drugiego frajera który chciałby tak jak ja szarpać się z wiatrakami.
Ale nic nas tak nie uczy jak dobre słowo. Dlatego mimo wszystko dziękuję, bo to mi pomaga patrzeć trzeźwo na świat: )
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-11-2011 [14:05] - Paweł Chojecki | Link:

Starzy cwaniaczkowie już wyszkolili następców, albo grają młodymi frajerami...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika marabut

19-11-2011 [00:18] - marabut (niezweryfikowany) | Link:

Drogi Panie Marianie,
Serdecznie dziękuję za podniesienie mnie na duchu. Obserwując ostatnie wydarzenia w Polsce, również w środowisku moich bliskich znajomych, popadałem w coraz głębszą depresję. Czy może być coś bardziej upokarzającego niż to że parę tuzinów niemieckich chuliganów rozbija pałkami, przy współudziale polskiej policji, święto niepodległości Polski??? Gdzie jest nasz rząd, gdzie "służby"? Komu oni właściwie służą? Jest Pan pierwszym od dłuższego czasu człowiekiem jakiego spotkałem w wirtualnej przestrzeni który widzi że polityka to nie tylko idee i gadanie,ale przede wszystkim czyn!
Zyczę Panu i jego współdziałaczom powodzenia i tego łutu szczęścia który decyduje o sukcesie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-11-2011 [14:04] - Paweł Chojecki | Link:

Takie słowa nas podnoszą na duchu. Dziękuję!

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika WJD

19-11-2011 [02:04] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Można polubić przedwojenny kresowy tembr jego głosu, można polubić skrzący humor, ale jako spec od wojskowości lansuje szanowny pan Romuald ideę, która już 200 lat temu była zupełnym przeżytkiem.

Oto uważa on, iż należy przywrócić instytucję pospolitego ruszenia. Mówił był o tym w Radiu Maryja.

Dla mnie to jest kretyństwo i patologia, bo nie przemawia za tym żaden realny wzrost potegi armii, ale natomiast za tym natychmiast pociągnie fala. A fala w polskim wojsku była demoralizujaca do granic wytrzymałości. Młody człowiek złamany falą, często do końca życia niesie w sobie te ohydne gwałty. Żaden z takiego żołnierz, jak morale doszczętnie złamane. Raczej dobry pacjent do wariatkowa.

I szanownemu pany Romualdowi to nie przeszkadza.

Mnie osobiście najbardziej podoba się pomysł pana JKM w kwestii prawdziwej zawodowej armii oraz gwardii narodowej na wzór szwajcarski. Przeszkolenie i broń do domu. Przy okazji na takie domy nie ma chętnych do napadów rabunkowych.

Te obecne mięczaki zachodnie, nawet gdyby chciały na nas napaść, to sama świadomość obecności chłopaków broniących swoich domostw z rewolwerami w rękach by wystarczyła, by ich powstrzymać.

Natomiast Polsce zagraża coś większego, gdyby konflikty w Europie stały się globalne. Wtedy 150-tysięczna armia zawodowa byłaby potrzebna.

A tymczasem Polska ma jedynie nieduży oddział prawdziwego wojska w Afganistanie. Oraz kilkadziesiąt tysięcy starych bzdyków-urzędników w wojennych uniformach w kraju, którzy w razie czego wszyscy jak na komendę narobiliby w gacie. Następnie połowa z nich dostałaby zawału a reszta by zwiała. Ale płacić trzeba gaże tysiącom generałów z awansu społecznego nie licząc niższych szarż, którzy żadnej wiedzy woskowej nie mają, ale pensje generalskie i owszem. No i podobnie jak setki tysięcy urzędników umieszczonych na stanowiskach pozorowanej pracy, "do ostatniej kropli krwi" są wraz z rodzinami wierni swojemu chlebodawcy w wyborach.

To jeszcze tylko Polsce do kompletu brakuje pospolitego ruszenia.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-11-2011 [14:03] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę jednak zauważyć, że to JKM oficjalnie poparł w 2000 roku PO ułatwiając jej start. PO w rewanżu zrealizowała część jego postulatów - zlikwidowała powszechny pobór, następnie zlikwidowała armię. O dostępie do broni a ni gwardii narodowej cisza. Znowu pytam - przypadek, czy celowe działnie? Korwin dał się tak pięknie ograć, czy też jest jednym z rozgrywających?

Pozdrawaim

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika WJD

19-11-2011 [16:01] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Wszystko decydujące rozgrywa się w Polsce, jak wiadomo - mówili o tym zgodnie choć oddzielnie panowie Michalkiewicz i Rokita - poza konstytucyjnymi a faktycznie fasadowymi instytucjami.

Pewno w tajnym komitecie centralnym PZPR.

Natomiast PO nie realizowała postulatów JKM, a jedynie pozatrudniała kolesi i kolesi-kolesi na kilkudziesięciotysięcznej synekurze w postaci stanowisk pozorowanej pracy.

Z kolei PIS dzielnie wspierał podpisami swojego śp. pana prezydenta mianowanie coraz to nowych generałów z awansu społecznego do pobierania generalskich gaży za nic.

Aktualnie obecny JE pan prezydent te tradycję uporczywie kontynuuje.

Oczywiście w tym dziele PO i PIS są dzielnie wspierane przez PSL, a SLD w okresie swojej "władzy" też naprodukował darmozjadów urzędników w uniformach tysiącami.

Natomiast pan JKM tego nie robił z całą pewnością a od lat proponuje zdrową reformę i nie on odpowiada za jej realizację.

Z kolei likwidacja Pospolitego Ruszenia jest rzeczą bardzo dobrą dla morale młodego pokolenia, ale PO nie zlikwidowało Pospolitego Ruszenia dla powodów moralnych a jedynie dla oszczędności finansowych.

Deprawowanie młodzieży polskiej zaczęło być dla nich już zbyt kosztowne.

Na szczęście.

A i tak, pod koniec istnienia Pospolitego Ruszenia stawka wyżywieniowa była dla tej formacji znacznie i rażąco mniejsza, niźli dla przestępców skazanych na kary więzienia, co jest skandalem godnym pogardy dla decydentów.

To są fakty.

To jest tak, że są fakty, które są niepodważalne.

No i są mity, którymi ktoś usiłuje nie wiem po co pod kimś dołki kopać. Ja w taką grę nie wejdę ! To jest działanie bardzo głęboko niemoralne i sprzeczne z przykazaniem Dekalogu: "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu" !

Póki nie ma Pan żadnych dowodów, pomawiany jest niewinny. Spekulacje nie są dowodami.

Proszę Pana, pomówienie, to łamanie tego przykazania.

To nie są żarty !

Pańskie tezy wydają się całkowicie przewrotne, nie tylko z braku dowodów. Otóż również z braku logiki, bo to jest pomysł, aby atakować kogoś kto słusznie argumentuje za to, że kto inny tego nie realizuje. I ten szalony pomysł, że: co prawda słusznie argumentuje, ale to jest "na pewno jakaś pułapka", to taki "chytry lis" któremu w rzeczywistości "na pewno zależy na tym, żeby wszystko zniszczyć" a tylko udaje dobrego.

Słowem jakaś domniemana "myślozbrodnia" !!

No tak, ale domniemane myślozbrodnie tępili mordowaniem niewinnych panowie socjaliści, Lenin Stalin, Mao, Kim, Hitler i cała reszta tej czerwonej ferajny.

A ja kieruję się zasadami wynikającymi z Praw Naturalnych i jestem odporny na pomówienia.

Tego samego mocno trzymać się serdecznie życzę i Szanownemu Panu i wszystkim.

Również w nauce od tezy do udowodnionej teorii jest przepaść. Nie wolno tego mieszać i poważny naukowiec nigdy sobie na coś takiego nie pozwoli.

A na koniec, cenię nie tylko szanownego pana JKM, cenię i to kolosalnie cenię szanownego pana Stanisława Żółtka, którego nawet kiedyś miałem zaszczyt osobiście poznać i który jest nie tylko rzetelnym przemiłym człowiekiem, ale był doskonałym wiceprezydentem Krakowa. W Krakowie znajdzie Szanowny Pan dosłownie tysiące osób - bardzo biednych krzywdzonych osób, które szanowny pan Stanisław wspierał w miarę możliwości a gdy był urzędnikiem - to wielu tych biedaków nie okradał!! Świetny człowiek. Ktoś młody czyta te słowa i najprawdopodobniej nie będzie mu dane nigdy przez całe swoje życie napotkać rzetelnego, uczciwego człowieka rangi wiceprezydenta wielkiego miasta.

A ja miałem tę ogromną przyjemność! Szczęściarzem jestem !

Czy Pan zdaje sobie sprawę, co to jest kontakt z urzędnikiem rangi wiceprezydenta, który nie kradnie?? To jest bardzo rzadkie zjawisko, zapewniam Pana. I niewyobrażalnie cenne.

Dziwnie to brzmi, ale zapytać najpierw jak się załatwiało sprawy w krakowskim urzędzie, gdy pana Stanisława tam już "na urzędzie" nie ma, albo zanim był.

Wiem coś o tym i mam różne dowody, które nawet zgodnie z przepisami kk. przedstawiałem krakowskiej prokuraturze - sami poprosili, ale w Krakowie prawdziwe afery nikogo nie obchodzą. No cóż, to jest taki kraj, że tu uczciwi oszukiwani ludzie muszą zachować spokój i cicho siedzieć a się nie wychylać.

Cenię też śp. Stefana Kisielewskiego oraz śp. Mirosława Dzielskiego. Wspaniali ludzie zasad !!

Mam innych przyjaciół w KNP, na których można zawsze liczyć.

A kiedyś w swoim czasie osobiście przekonałem się w bezpośrednim kontakcie i drobnej sprawie finansowej, że szanowny pan JKM jest rzetelnym, uczciwym człowiekiem.

Nie należałem też nigdy nigdzie /nie licząc klubu sportowego w młodości/, nie należę i pewno nie będę należał, toteż moja szczera opinia o tym środowisku jest w pełni obiektywna.

Chyba nie oczekuje Szanowny Pan, że będę oczerniał na życzenie czyjekolwiek ludzi, którzy dali mi się poznać wyłącznie od dobrej strony przez ponad 20 lat ?? Ja już naprawdę mam resztki siwych włosów na głowie i nie przystoi mi być człowiekiem nieprzyzwoitym.

Piszę jak było i jak jest.

Podobnie nie zmienia się politycznych sympatii na podstawie nieudowodnionych pomówień, gdy z ponad 20-letniej autopsji wynika coś zupełnie innego, coś rzetelnego i godnego najwyższego zaufania.

No a jak mnie załatwili ludzie - politycy i urzędnicy - z PO-PIS-PSL-SLD: to już tu napisałem. Ale nie napisałem wszystkiego - przeciwnie objawiłem małą cząstkę, bo nawet Szanowny Pan by mi nie chciał uwierzyć,co ONI socjaliści wyprawiają, tymczasem dla mnie to nie jest już sprawa samej wiary, ale poznanie ICH z autopsji i na podstawie posiadanych bezspornych dowodów.

Nikt jeszcze nigdy nie zbudował i nikt nigdy nie zbuduje pomyślności na krzywdzie ludzkiej.

Moje Uszanowanie

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-11-2011 [21:12] - Paweł Chojecki | Link:

W takim razie nie ma pojęcia o tej grze. Tak, czy siak - ewidentnie szkodzi sprawie Polskiej.

pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika proxenia

19-11-2011 [15:15] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

Szlacheckie pospolite ruszenie polegało na tym, co właśnie Ty proponujesz, mianowicie szlachcice, po przeszkoleniu (tyle że na ogół chyba we własnym zakresie) mieszkali sobie w domach mając broń i zgłaszali się w potrzebie. Czyli to, co Ty proponujesz.
A także co proponuje p. Szeremietiew - bo sądzę, że on, z pewnością chowany na Sienkiewiczu, wie, co ta nazwa znaczy.
A więc niczym się nie różnicie. Pokój, pokój, panowie.

Obrazek użytkownika WJD

19-11-2011 [16:21] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Czy była jako "kot" gwałcona przez pluton zboczeńców co noc przez rok do kiszki odbytowej a potem myła swoją szczoteczką do zębów /potem każą nią myć ząbki/ kibelki zabrudzone przez starszych o rok niewolników. Względnie zaspokajała ich "ssąco". A po roku to samo w roli oprawców robiła, a?

Są sposoby, aby z tym skutecznie walczyć, ale to bardzo wiele kosztuje i grozi nawet utratą młodego życia.

Jak nie rozumie, to niech głupot nie pisze !!

Ogromnie chciałbym to napisać cokolwiek uprzejmiej, bo taką mam grzeczną naturę po przodkach, ale napisałem najuprzejmiej jak potrafię a objawiłem tylko takie niewielkie, nierażące "drobiazgi" - takie, co to teraz czerwoni uznawają za normę.

Tych co bardziej radykalnych daruję tutaj, wybaczy Szanowna Pani...

Pan Szeremietiew zgłaszał publicznie w Radiu Maryja potrzebę przywrócenia poboru dla wszystkich młodych chłopaków. Czyli całkowity powrót patologii.

Lubię poza tym prywatnie szanownego pana Romualda - choć go nie znam osobiście, ale żeby takie rzeczy głosić, to trzeba na głowę upaść.

Można sprawdzić na stronie: radio maryja.pl w zakładce rozmowy niedokończone - archiwum...

Ja nie kłamię.

Obrazek użytkownika proxenia

19-11-2011 [17:29] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

Z racji płci szanowna proxenia w wojsku poborowym nie była. I nie o wojsku pisała.
Odniosłam sie do pospolitego ruszenia, o którym mówił Szeremietiew, a to już inna sprawa.
O służbie wojskowej tez mówił, to prawda. Słuchaliśmy, jak widać, tych samych Rozmów Niedokończonych.
Nie odgryzaj mi, przecież obojgu nam zależy na tym, żeby w kraju (i dla kraju) było dobrze.

Obrazek użytkownika proxenia

19-11-2011 [17:36] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

oczywiście literówka - zamiast "nie dogryzaj", napisało mi się "nie odgryzaj". A ja nie mam niczego do odgryzania. Dogryzać za to mi można, ale sprawia mi to przykrość.

Co do fali - wiem o niej. I to rzeczywiście było straszne. Czy zniknęło w tych oddziałach zawodowych? Oby.

Obrazek użytkownika Gość

19-11-2011 [07:33] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Panie Chojecki, na swoim blogu nie wspomina Pan o tym, że jest Pan przywódcą sekty, o czym jednak informują inni - bardziej niezależni publicyści. Jak Pan to wytłumaczy?

Obrazek użytkownika ciemnogród

19-11-2011 [09:35] - ciemnogród (niezweryfikowany) | Link:

Ja sobie po prostu przeczytałem czarno na białym, co gościowi przed pisaniem takich wrzutek też radzę:
Blog autorski
Imie: Paweł
Nazwisko: Chojecki
Zawód: pastor

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-11-2011 [13:59] - Paweł Chojecki | Link:

Ten "Gość" jak widać z "jasnogrodu"...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika krzyh

19-11-2011 [09:40] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

ten pan z ORN patrzy tylko przez pryzmat swojej małej partii a marsz miał być manifestacją całej prawicy, ludzie przyszli i każdy wspierał jak mógł - i JKM i RS i wielu innych. Pan rzecznik powinien nauczyć się jednej rzeczy bez której prawica zawsze będzie przegrywać - współpracy i działania w szerokim froncie.

Obrazek użytkownika mamafawora

19-11-2011 [10:26] - mamafawora (niezweryfikowany) | Link:

Myślę, że rzecznik ONR ma świadomość konieczności współPRACY i DZIAŁANIA na szerokim froncie. Uważam też, że ma powody sądzić, iż działanie z myślą o dobru szeroko rozumianej prawicy jest obce "starym cwaniakom". Co udowodnili nie raz.
Ale może się zmienili... ? Tylko skąd mamy wiedzieć, że już nie będą szkodzić, jeśli sami nie przyznają, że to robili, ale już tak nie chcą :)
Zachowanie JKM na marszu jednak temu przeczy.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-11-2011 [13:58] - Paweł Chojecki | Link:

W "idź POD PRĄD" od dłuższego czasu prowadzę rubrykę "POSPRZĄTAĆ DOM", którą poświęcam w głównej mierze "prawicowym cwaniaczkom". "Przekazanie władzy" w 89' wiązało się z założeniem, że autentyczne siły narodu nigdy nie zyskają swojej reprezentacji w Sejmie. Putin ujął to dosadniej - że opozycja może swoje poglądy głosić co najwyżej obok szaletu publicznego. "Prawicowi cwaniaczkowie", którym nasycono partie prawicowe są elementem tego planu. Czy nowy ruch narodowy pozbędzie się ich zgubnego wpływu? Od tego zależy w dużej mierze jego sukces.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Light

19-11-2011 [15:05] - Light (niezweryfikowany) | Link:

...i nazywać siebie "pastorem". (W USA są dziesiątki tego typu "kościołów"). Ale czy to dodaje w jakiś sposób wiarygodności autorowi tego blogu? Wątpliwe.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-11-2011 [15:50] - Paweł Chojecki | Link:

Jeśli z takim znawstwem wypowiada się Pan w temacie zakładania kościołów, to albo witam Kolegę Pastora, albo żegnam kolegę ignoranta...

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika WJD

19-11-2011 [18:14] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Tutaj ten link:
http://www.asme.pl/13216119105...

Okazuje się, że na tym filmie w ogóle nie ma Pana Mariana Kowalskiego.

Nie widać też, aby szanowny pan Marian Kowalski wyrywał mikrofon ani szanownemu panu Januszkowi Korwin - Mikke ani też szanownemu panu Romualdowi Szeremietowowi.

Wygląda na to, że jest tak jak przypuszczałem, milicja obywatelska do spółki z ZOMO i SB, oraz innymi służbami razwiedki, lała zimną wodę na głowy spokojnych ludzi, którzy krańcowo wytrąceni z równowagi, na gorąco relacjonowali przebieg zdarzeń w sposób nieprecyzyjny.

Zresztą marsz aż tak spokojny jak powiadają nie był, co i rusz słychać było jakowąś kanonadę z broni palnej.

Spokojny i na poziomie marsz, to był w Krakowie!! Zobaczcie sobie drodzy ludzie w internecie i uczcie się robienia wieców i marszów.

No a ten słynny wyrwany przez szanownego pana Mariana Kowalskiego mikrofon, wyrwał on był chyba w jakimś innym miejscu, niż w oficjalnym punkcie wiecu i wyrwał ten mikrofon nie wiadomo komu. Jak powiadał, komuś "wznoszącemu ultrakatolickie hasła".

Kto to mógłby zatem być, chyba to byli "niepoprawni" obrońcy krzyża i spontaniczni społeczni przedstawiciele Radia Maryja śpiewający pieśni maryjne - przez chwile było ich widać.

W tej sytuacji, owym "cwaniaczkiem" albo był sam czcigodny ojciec Tadeusz Rydzyk incognito, albo inny czcigodny ojciec z Radia Maryja, albo wreszcie ktoś goszczący często na antenie Radia Maryja, może np. szanowny pan profesor Jerzy Robert Nowak, czy ktoś taki.

Wydaje mi się jednak, że nazywanie ultrakatolickimi osób związanych z Radiem Maryja - dość jednak nowoczesnym moralnie, liberalnym i modernistycznym - posoborowym odłamem kościoła, jest osobliwym nieporozumieniem. Wszakże ten odłam polskiego kościoła bardzo lubi socjalizm a niezbyt ceni tradycję Soboru Trydenckiego.

Zwolennicy kościoła tradycyjnego - przedsoborowego z całą pewnością też byli obecni, ale jak to oni zwykle - nie rzucali się w oczy.

W każdym razie w jakimś zupełnie innym miejscu a nie pod namiotem w którym miały być przemówienia, szanowny pan Marian Kowalski wyrwał był komuś całkiem innemu mikrofon.

Jeszcze też myślę, że jego ofiarą mógł był ewentualnie w gorączce marszowej być ów policjant nawołujący do rozwiązania, jak tam milicyjnie wzywał "zbiegowiska".

Może to jemu - panu milicjantowi - dzielny szanowny pan Marian Kowalski wyrwał był ten mikrofon?!

Kto to wie?!

Obrazek użytkownika WJD

19-11-2011 [18:43] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Niechcący zmiękczyłem imię, zamiast "Januszowi" wpisałem "Januszkowi".

Co za koszmar!

Okropnie nie znoszę tych moich literówek, czynionych z prędkości i braku czasu.

Cóż wzrok szwankuje, czy klawiatura, chyba trzeba nabyć dobre szkła.

Szczerze i najmocniej przepraszam szanownego pana Janusza.

Obrazek użytkownika Gość

19-11-2011 [18:24] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Myślę,że jeśli chodzi o Pana Szeremietiewa to popełniacie panowie błąd,nazywając "cwaniaczkiem" .Nie będę tego uzasadniał,życie to za mnie uczyni.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-11-2011 [21:09] - Paweł Chojecki | Link:

Warto na ten temat poczytać Aleksandra Ściosa...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki