KOWALSKI ODPOWIADA KORWINOWI

W sobotę nagrałem relację i przemyślenia na gorąco po Marszu Niepodległości Mariana Kowalskiego, który od niedawna jest rzecznikiem prasowym ONR-u. W rozmowie nie padło nazwisko Janusza Korwin-Mikkego, ale on sam znalazł tam siebie. Poprosiłem Mariana o skomentowanie zamieszania, które wywołały jego słowa o "prawicowych cwaniaczkach".  W rozmowie poruszamy też temat celów sprowadzenia Niemców do Warszawy oraz najbliższą przyszłość ruchu narodowego.

W następnym wywiadzie poruszymy kwestię powołania nowej partii narodowej, co zapowiedziała GW.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siwy

16-11-2011 [21:55] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

Poprzestawiały się mebelki podczas transportu.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

17-11-2011 [00:45] - Zygmunt Korus | Link:

w nim to teraz rewelacja. "Narodowościowość i patriotyzm to to samo". Dziękuję, proszę załatwić wizytę u mnie w "GP"Ch.. Zapraszam.
A także do mnie obok , gdzie tym razem prześmiewczo...
Serdeczności.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

17-11-2011 [11:42] - Paweł Chojecki | Link:

Przekażę Marianowi. Napisz proszę do mnie na maila: knp@knp.lublin.pl

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika WJD

17-11-2011 [13:53] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Pawle, podawany publicznie przez Pana adres sugeruje, że jest to email do Kongresu Nowej Prawicy w Lublinie.

Ale, jak wynika z tego, co tu czytam i ogłądam na Pańskim blogu, KNP w Lublinie się po wyborach kompletnie rozleciał, bo niektórzy chcieli poprzeć PiS ale centrala "się zbunowała" i wtedy Szanowny Pan Marian Kowalski, jak dopiero teraz zrozumiałem, na zawsze opuścił KNP i przystąpił do ONR. Czy dobrze rozumiem?

Ponadto Szanowny Pan Redaktor też opuścił KNP na rzecz ONR czy nie, jak to rozumieć? No bo używa Pan 2 razy w adresie nazwy KNP, a jakby kibicuje Szanownemu Panu Marianowi.

Jeśli to możliwe, to proszę o garść informacji.

Osobiście nigdzie nie należałem nigdy, nie należę i raczej z uwagi na już zaawansowany wiek oraz wiele innych zajęć nie będę należał i nawet nie wiem, czy ostanę się w kraju, albowiem moja rodzina /bardzo znane nazwisko historyczne, przelewana dla Ojczyzny krew i grożąca na emigracji śmierć dla członków rodziny za uratowanie w czasie okupacji tysięcy Polaków i Żydów - trochę w kraju a głównie za wschodnią granicą/ jest prześladowana od kilkudziesięciu lat, nielegalnie okradziona ze sporego mienia w 1952r. /gdzie też pod nosem Niemców z powodzeniem ukrywaliśmy Żydów i ich mienie/i uporczywie nie chcą zwrócić tego mienia, jesteśmy nieustannie inwigilowani non-stop w rozmaity sposób /nawet ostatnio nam bezczelnie wprost piszą, że jesteśmy śledzeni przez wynajetych "detektywów"../, w urzędach i sądach przegrywamy jedna za drugą od wielu lat wszystkie sprawy które powinniśmy wszystkie łatwo wygrywać i być może nie damy rady tego już dłużej tu wytrzymać... Gdybym tu więcej napisał, co ONI nam nieustannie robią, to pewno ktoś by mnie uznał za uciekiniera z domu wariatów, chociaż z drugiej strony to, co sie teraz w Polsce wypawia tez całkiem normalnie nie wygląda.

Ale, póki co, to zawsze głosuję na wolnościowców dla przyczyn moralnych /tzn. aby dawać świadectwo twardego stania za prawami naturalnymi, czyli prawem do życia, prawem do własności i prawem do wolności/. Ponieważ jedynie KNP trwa przy tych wartościach stanowczo a bezkompromisowo, to nie mam żadnej innej alternatywy.

Dlatego interesuje mnie los KNP.

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, to KNP w Lublinie przekształciło się w ONR, czy jak ?!

Na zdjęciu KNP w Lublinie - które jest zamieszczone w internecie, jak najbardziej widnieje Szanowny Pan Marian Kowalski..

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

17-11-2011 [16:05] - Paweł Chojecki | Link:

KNP to skrót od nazwy mojego kościoła - Kościół Nowego Przymierza w Lublinie, knp.lublin.pl - stąd mój adres mailowy.

Marian Kowalski to lokalny lider obozu patriotycznego, którego od lat wspieram. Przez dłuższy czas był w UPR, a obecnie jest rzecznikiem ONR (UPR to unia m.in. środowisk narodowych - stąd nie ma tu nic dziwnego). UPR przestała się liczyć. Korwin jak zwykle skompromituje kolejną inicjatywę - przypominam, że  w ostatnim roku zmienił kilkakrotnie nazwę - PJKM, WiP, a teraz KNP ... Proszę z większą uwagą śledzić działania, a nie tylko hasła tych, których Pan popiera. Może się okazać, że podtrzymuje Pan władzę tych, którzy Pana prześladują.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika WJD

17-11-2011 [20:35] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Szczególnie mnie to "knp" w adresie trapiło, chociaż generalnie personalne przepychanki mnie z zasady nigdy nie zajmują.

Jak chodzi o popieranie tych, co mnie i moją rodzinę prześladują, to napiszę dziwną rzecz. Oto w 2006r. wojewoda małopolski a ramienia PiS /oczywiście bliski przyjaciel i współpracownik szanownego pana prezesa Jarosława/ nielegalnie łamiąc ustawę o gospodarce nieruchomościami, zbył naszą rodzinną nieruchomość - hektary z cennymi zabudowaniami w Krakowie /kilka budowli niestety zniszczyli/ - na rzecz dzierżycieli, chociaż w tym czasie /od 1994r. do dziś/ toczyło się postępowanie w organie centralnym wyjaśniające prawidłowość nabycia tej nieruchomości przez Skarb Państwa i doskonale wszystkim wiadomo, że państwo nabyło ją w 1952r. nielegalnie - czego nie chcą ciągle przyznać. Czekają na przedawnienie.

A pan wojewoda małopolski po akcie paserstwa /bo to podchodzi pod artykuł z kodeksu karnego/ przeniósł się był do Platformy Obywatelskiej. Poglądów zmieniać nie musiał.

Tymczasem dzierżyciel prowadzi tam działalność gospodarczą i za naszą nieruchomość w ogóle nie płaci podatków - tak sobie to ustawowo załatwili.

I tak sobie ci panowie żonglują wszystkim, co im w łapy wpadnie.

A teraz urzędy i sądy ślą do nas pisma, iż wznowią postępowanie o zbyciu dzierżycielom naszej nieruchomości, jeśli my udowodnimy aktualnym wypisem z księgi wieczystej, iż jesteśmy właścicielami tej nieruchomości. A jeśli nie okażemy aktualnego wypisu z dowodem własności, to według nich nie mamy tzw. "interesu prawnego" w sprawie zbycia przez wojewodę naszej nieruchomości.

Pytałem osobiście na sprawie pana sędziego, w jaki w takim razie sposób "zmusić" urząd do postępowania zgodnego z ustawą o gospodarce nieruchomościami? Odpowiedział szczerze, że nie wie jak.

Wiele tam było zresztą i innych śmiesznych rzeczy, np. oto nie możemy od lat nikogo dopytać się, a pytaliśmy pisemnie różnych ludzi, urzędy i sądy, w tym ówczesnego pana ministra Ziobrę, gdzie się podziała część gruntu? Po prostu ktoś ukradł kawałek naszej ziemi i nie wiadomo kto? Ziemia zginęła, kawałek na razie, ok. 1200 metrów w Krakowie, powierzchnia się nie zgadza, głupstwo niby, ale jakieś to dziwne praktyki jednak są. Samochody giną, portfele, parasolki, no ale żeby i ziemia ?! Niestety nikt nam nie zbadał tej sprawy, panowie decydenci urzędnicy mają ważniejsze sprawy na głowie.

Ale z kolei np. szanowny pan Jarosław zasłynął tym, iż w swoim czasie ostro upominał sąd, aby ten przypadkiem nie oddawał ukradzionej przez państwo komuś tam drobnej nieruchomości, chałupy z działką ?!

No to z czym do ludzi ??

Co do głosowania. Mnie tak naprawdę, to w ogóle mało obchodzą sprawy personalne. Wie Pan, chodzi o zasady. Ja głosuję na głoszone zasady a nie na ludzi. Ludzie się zmieniają - zasady - prawa naturalne /prawo do życia, prawo do własności i prawo do wolności/ są niezmienne.

Powiedzmy sobie szczerze, gdyby jakimś cudem udało się wejść kilkunastu czy kilkudziesięciu osobom z Nowej Prawicy do Sejmu, to Sejm by się mocno zmienił.

Jedna osoba, choćby nie wiadomo jakie głupstwa robiła, niczego nie zepsuje, jeśli pozostali są dobrzy i robią coś dla Dobra Wspólnego..

To jest jak z Hitlerem. Jeden jedyny Hitler nie wywołał wojny, gdyby w Niemczech był problem jednego idioty, toby go wpakowali do domu wariatów i tyle. Ale to był tylko jeden dodatkowy wariat wśród kilkudziesięciu milionów wariatów.

W Polsce według mnie nigdy nic się nie zmieni na lepsze. Będzie takie dziadostwo jak teraz albo gorzej. Nie ma dość przyzwoitych ludzi zdolnych być elitą. Co prawda są niedobitki szlachetnych osób, ale wynędzniałe, bez pieniędzy na życie, walczą o codzienny chleb a nie o lepszą Polskę. Nie było reprywatyzacji, to dobra krew została w ten sposób wyeliminowana a do władzy pchają się wykolejeńcy i szumowiny. Wieki muszą minąć, aby z takich wykolejonych protoplastów choć część potomków się nawróciła - a i wcale w to nie wierzę, a Polska ma parę lat i koniec. Zniknie z map świata na wieki, albo na zawsze.

Na przykładzie mej rodziny i tej heroicznej naszej rodzinnej walki widzę jak ta mafia kradnie i jak uporczywie nie zwraca tej nieruchomości. To jest również sprawa polityczna, znają nas dobrze, jakbyśmy mieli kasę, to być może zaczęlibyśmy działać politycznie, a w tej rodzinie wśród wybitnych naukowców, notabli, artystów, było np. kilku wybitnych generałów. To są geny. Takich ludzi się niszczy systemowo, bo inaczej obecne miernoty są bez żadnych szans - ośmieszylibyśmy ich prędko i zupełnie. Ten jednostkowy przykład przenoszę oczywiście na większą całość. W Polsce są ludzie mogący pracować dla dobra wspólnego - wystarczy im zwrócić ich rodzinne majątki a będzie elita. Prawdziwa - genetyczna, taka z dziada pradziada, patriotyczna, ziemiańska. Ale obecnie naród woli iść drogą narodowego samobójstwa. Krzyżyk na drogę!

Co więcej polityka jest nieciekawa. W normalnym kraju rzetelni solidni ludzie często płacą pieniadze zawodowcom za solidną rzetelną politykę - ale pilnują tego bardzo skrupulatnie.

W Polsce rzetelni ludzie /patriotyczni ziemianie z dziada pradziada/ są nędzarzami.

Do "kasy" doszły szumowiny i szumowiny płacą za to co jest. Płacą tym obecnym "politykom" od 7 boleści oraz swoim sługom, którym kosztem nędzy narodu stworzyli milion pozorowanych stanowisk pracy w urzędach, rzekomej armii, przedsiębiorstwach państwowych, itp. I teraz te darmozjady - mali ludzie wraz z rodzinami tworzą podtrzymanie systemu - kilka milionów głosów do zbierania podpisów i na wybory.

Dlatego jest źle ale musi być jeszcze znacznie gorzej.

A ja nie baczę na to wszystko, robię swoje i głosuję wyłącznie na zasady. Poza KNP zasad nie widzę. Zasad Prawa Naturalnego. Personalia mnie kompletnie nie obchodzą, choć oczywiście wiem, że w obecnej Polsce eksponowana osoba która nie jest czyimś agentem wpływu, to zjawisko wyjątkowe, nadprzyrodzone.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-11-2011 [00:24] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za obszerny wpis i ciekawe, choć bardzo smutne, historie. To wielka tragedia, szczególnie w kontekście niesprawiedliwości - gdy była wojna, wiadomo - wszyscy coś tracą, a tu w majestacie prawa krzywdzi się uczciwych ludzi i jednocześnie nagradza kombinatorów. To jest właśnie fundament moralny III RP, to jest skutek "grubej kreski".

Co do historii z tym urzędnikiem z PiS - tak jest na każdym kroku i głównie dlatego PiS nie wygrywa wyborów. Spora część ludzi chciałby tego samego, co Jarosław deklaruje, ale nie pójdą na wybory, bo mu nie wierzą.

Co Nowej Prawicy - nie dziwi Pana, że oni głoszą słuszne rzeczy od dwudziestu lat i zawsze mają wyniki na poziomie 1-3%. Czy to przypadek, czy świadome działanie?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

17-11-2011 [08:53] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Piękna wypowiedź o tym, że piastując prestiżowe stanowiska pan Marian brał pędzel w rękę i w miasto. Tak właśnie powinno być - przecież przykład idzie z góry. Oby tak dalej.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

17-11-2011 [11:41] - Paweł Chojecki | Link:

Jako, że robiliśmy to często razem - potwierdzam.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Niemiec

17-11-2011 [09:27] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

pytanie nie do upublicznienia,tylko skierowane do Pana: czytal juz Pan dzisiaj na niezaleznej "Solidarna Polska z PJN"? Trzeba by chyba napisac komentarz?Nie czuje sie Pan oszukany?Bo ja (pomimo pierwszego odruchu solidaryzowania sie z postulatami) bardzo! Nie dosc,ze oszusci i zlodzieje glosow wyborcow PiS-u to jeszcze cytujac klasyka bartoszewskiego "nekrofile" wykorzystujacy pelnomocnictwo rodzic smolenskich do zdobycia stolka w parlamencie tak jak to zrobil pan Kownacki! I ta jego kuriozalna wypowiedz dla TV Trwam: Obiecalem Zbyszkowi,ze go popre.A co obiecal wyborcom!? Calkowity brak wiarygodnosci jako polityka i adwokata!
teraz trzeba zrobic wszystko,zeby ich zniszczyc!Balamuca Narod,oslabiaja jego sile i niszcza jednosc!I to wystarczy,zeby traktowac ich jak smiertelnych wrogow!Chyba nie wierzy Pan ,ze Kaminski przydaja im wiarygodnosci!na prawej stronie nikt juz niogdy nie bedzie glosowal na ludzi,ktorzy wspolpracuja z tym osobnikiem.Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

17-11-2011 [11:41] - Paweł Chojecki | Link:

Mnie dodatkowo napawa smutkiem fakt, że jeśli zdradzili Ziobro i Kempa, to na kogo można tak naprawdę liczyć? Nie zazdroszczę JK...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Niemiec

17-11-2011 [14:50] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Musimy czakac,nie pozwolic sie rozbic i prosic Opatrznosc zeby dala nam sily do walki ze zdrada i zniecheceniem.Co zrobic!?Czasami ,gdy juz sie niczego nie chce,przypominam sobie jak robili to nasi przeodkowie w Wielkopolsce.Trzeba trwac,doskonalic siebie i innych,organizowac sie i byc lojalnym,rozmawiac z mlodzieza bo pomimo tej herezji gloszonej czesto w szkolach nie jest ona az tak juz zawlaszczona.Zawsze bylo tak,ze suma sumarum na placu boju zostawali tylko ci najwytrwalsi,a nasze kleski wynikaly bardziej z dzialania (i to fizycznego) naszych wrogow.jak na razie BOg daje nam jeszcze czas.Ile nam go zostalo? Bog raczy wiedziec,a my musimy dzialac tak jakby nie pozostalo go zbyt wiele!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

17-11-2011 [15:56] - Paweł Chojecki | Link:

"Czasami ,gdy juz sie niczego nie chce,przypominam sobie jak robili to nasi przeodkowie w Wielkopolsce.Trzeba trwac,doskonalic siebie i innych,organizowac sie i byc lojalnym,rozmawiac z mlodzieza bo pomimo tej herezji gloszonej czesto w szkolach nie jest ona az tak juz zawlaszczona."

Choć nie jestem z Wielkopolski, podpisuję się!

Pozdrawiam

Paweł Chojecki