Krucjata Różańcowa - komunikat

Kuria Metropolitalna Warszawska wydała w ubiegłym tygodniu specjalny komunikat w sprawie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Kuria przestrzega w nim przed działaniem tzw. sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, który w ogłoszeniach prasowych podaje swój adres w Teresinie.  Komunikat informuje, że Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski powierzył koordynację tej modlitwy zakonowi Ojców Paulinów w Warszawie.

Komunikat w sprawie modlitwy różańcowej zwanej Krucjatą Różańcową za Ojczyznę
10 listopada 2011 r.

KURIA METROPOLITALNA
WARSZAWSKA Warszawa
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego
ul. Miodowa 17/19
00-246 Warszawa
tel. 22/53-17-221
e-mail: duszpasterstwo@mkw.pl

KOMUNIKAT
Kurii Metropolitalnej Warszawskiej w sprawie modlitwy różańcowej zwanej Krucjatą Różańcową za Ojczyznę

Wobec nieupoważnionego działania tzw. sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, który w ogłoszeniach prasowych podaje swój adres w Teresinie i mając na względzie dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej informujemy, że Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski powierzył koordynowanie modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny na terenie Archidiecezji Warszawskiej zakonowi Ojców Paulinów w Warszawie.

Kościół zaleca modlitwę różańcową, która jest prowadzona niemalże we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji w formie kół różańcowych. Modlitwa ta w zasadzie nie wymaga żadnego formalnego zgłoszenia. Jeśli natomiast ktoś z wiernych chciałby zadeklarować swój udział w Krucjacie Różańcowej w intencji Ojczyzny, powinien swoją deklarację skierować do własnego księdza proboszcza. Księża Proboszczowie są natomiast proszeni o przekazanie takiej deklaracji do Rektora kościoła Ojców Paulinów na adres: ul. Długa 3, 00-263 Warszawa. W tym też kościele Ojcowie Paulini odmawiają modlitwę różańcową codziennie
(oprócz niedzieli) o godz. 16.30 i serdecznie zapraszają na nią wszystkich chętnych.

Ks. dr Henryk Małecki
Moderator Wydziałów
Duszpasterskich KMW

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota

16-11-2011 [19:31] - Dorota (niezweryfikowany) | Link:

Nieważne w jakiej formie, czy w kościele, czy indywidualnie ale systematycznie i metropolita warszawski nie ma się co obrażać na ośrodek w Teresinie, bo jego celem jest również modlitwa za Ojczyznę, w ogromnej aktualnie potrzebie.

Obrazek użytkownika ewe.lina

17-11-2011 [12:44] - ewe.lina (niezweryfikowany) | Link:

Kardynał Nycz chce narzucić wiernym koncesjonowaną krucjatę różańcową. Ta z sekretariatem w Teresinie jest mu najwidoczniej solą w oku. Księże kardynale, kiedy Ty sam przyłączysz się do modłów wiernych za Ojczyznę?

Obrazek użytkownika Tomasz A.S.

17-11-2011 [20:17] - Tomasz A.S. (niezweryfikowany) | Link:

Uważam, że biskup diecezji ma prawo wydać komunikat, a wierni danej diecezji mają obowiązek podporządkować się zarządzeniom swego biskupa.

Ale...
po co ten jątrzący i jednocześnie nieprawdziwy wstęp w komunikacie KMW?
cytuję:

"Wobec nieupoważnionego działania tzw. sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, który w ogłoszeniach prasowych podaje swój adres w Teresinie i mając na względzie dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej"

Czy to własny pomysł księdza Małeckiego podpisanego pod komunikatem kurii metropolitalnej?
Po co te słowa:
"nieupoważnionego działania tzw. sekretariatu"
"mając na względzie dobro duchowe wiernych"?

Bez tego fragmentu komunikat byłby zupełnie na miejscu, a tak - pomysł z takim "wstępem komentarzem" jest strzałem we własną stopę!

Wygląda na to, że nie chodzi tu o "dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej".
Chodzi o to, żeby spóźniona reakcja Kurii do "Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę" nie wykazała, że wierni zgłoszą się poza statystyką diecezjalną.

Bezpośrednie zgłoszenia do Krucjaty na Jasną Górę, lub za pośrednictwem Teresina - (które są tak samo ważne) wykazałyby poprawność polityczną KMW.

Obrazek użytkownika synergia 2010

18-11-2011 [13:01] - synergia 2010 (niezweryfikowany) | Link:

...,to widoczny znak istnienia Opatrzności Bożej! Odsłonili się sami, zachowując się nieroztropnie a my za to wiemy , jakie przyświecały im intencje. Pan Bóg działa na różne sposoby...

Obrazek użytkownika Gość

21-11-2011 [07:52] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Tak,najwazniejsza jest modlitwa szczera,ufna i wytrwala,ale nie zapominajmy,ze na pierwszym miejscu nawrocenie,zerwanie z grzechem ciezkim.Przystepujmy jak najczesciej do sakramentu pojednania,tam uczymy sie wielkiej pokory.Chociaz raz w tygodniu,oprocz Mszy Sw niedzielnej przystepujmy do Komunii Sw w intencji Ojczyzny.Wtedy nasze modlitwy przyniosa "owoc obfity".
Serce sie raduje,ze tylu Polakow modli sie za Ojczyzne. Trzy Nowenny Pompejanskie odprawilo poboznie setki ludzi.Niech Bog blogoslawi kaplanowi,ktory do tej Nowenny zachecil,osobiscie tez modlilam sie te Nowenny.Zachecam najbardziej wytrwalych w modlitwie do tej Nowenny
http://pompejanska.rosemaria.pl/ . Pozdrawiam serdecznie rodakow,ktorym leza na sercu losy naszej Ojczyzny.Mariola

Obrazek użytkownika synergia 2010

17-11-2011 [12:19] - synergia 2010 (niezweryfikowany) | Link:

Kardynale Kazimierzu Nycz!
Jak to miło, że ks. abp zauważył taką inicjatywę, jak Krucjata Różańcowa! Ona trwa już od 15 sierpnia! Nie potrzebuje innych ram instytucjonalnych niż dotychczasowe! Serce rośnie gdy Ojcowie Paulini modlą się za Polskę, ale to nie o to chodzi!!!
Krucjata Różańcowa to ruch oddolny, w którym zwyczajni ludzie a nie tylko kler, skrzyknęli się, aby na wzór Krucjat w Austrii i na Węgrzech wymodlić upragnione zmiany w naszej Ojczyźnie. My, księże arcybiskupie modlimy się w tej intencji przede wszystkim w domu ! Chodzi również o to, aby do inicjatywy tej przystąpiło ok.10% Polaków, wtedy Modlitwa Różańcowa ma wielką moc! Koniecznie musimy się policzyć! Proszę nam w tym nie przeszkadzać!!! Komu potrzebne są zmiany? Mam brzydkie podejrzenie, że chodzi o zdławienie tej akcji! "Przyjaciołom" z Partii Obłudników można nadmienić, że przecież z zasady nie wierzą w takie bajki, jak moc sprawcza prostej i krótkiej modlitwy! A na koniec pytanie. Dlaczego ta właśnie inicjatywa nie wyszła od księdza kardynała??? Dlaczego bardziej zainteresowany nią był kardynał węgierski, który udzielił jej swego poparcia i sam dołączył do modlitwy za Polskę???

Obrazek użytkownika proxenia

17-11-2011 [19:43] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

.

Obrazek użytkownika Benka

20-11-2011 [23:08] - Benka (niezweryfikowany) | Link:

Super wypowiedź.
tez tak uważam.

Obrazek użytkownika JaN.

17-11-2011 [12:40] - JaN. (niezweryfikowany) | Link:

Dobrze że nie kazali nam zachowując drogę służbową modlić się do księdza proboszcza zamiast do Boga. Gdy ktoś mnie zaprasza na popijawę to się zastanawiam czy powinienem ale gdy ktoś mnie prosi o wspólną modlitwę różańcową w intencji mojej ojczyzny to nie zaglądam mu do paszportu.

Obrazek użytkownika Maria Vincit

17-11-2011 [13:48] - Maria Vincit (niezweryfikowany) | Link:

Proszę zwrócić uwagę na pkt 4 tego komunikatu z 25 września 2011.

Komunikat OO.Paulinów z Jasnej Góry o Krucjacie

MODLITWA ZA OJCZYZNĘ – GŁOS Z JASNEJ GÓRY

Podejmując prośbę Księży biskupów diecezjalnych z dnia 25 sierpnia b.r., aby nowa inicjatywa modlitewna podejmowana przez wiernych Kościoła katolickiego w Polsce w ramach tzw. „Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę”, była poddana pod duchową opiekę Ojców Paulinów z Jasnej Góry, którzy prowadzą już – potwierdzone przez Jana Pawła II – Dzieło Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, z inicjatywy członków Krucjaty odbyło się dnia 25 września 2011 r. na Jasnej Górze kolejne modlitewne Spotkanie członków Krucjaty, połączone ze Spotkaniem organizacyjnym u Ojców Paulinów. W ramach tego Spotkania potwierdzono oraz ustalono, co następuje:

1. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest wielkodusznym darem duchowym wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski, modlą się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów naszego Narodu. Osoby te czynią to dobrowolnie, zobowiązując się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynamniej jednej z tajemnic Różańca Świętego, z nadzieją, iż jeśli tę modlitwę podejmie co najmniej dziesięć procent Narodu, pozyskamy wtedy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszej Ojczyzny – Polski.

2. Modlitwę tę publicznie ogłoszono po raz pierwszy w połowie czerwca tego roku. Miesiąc później, dnia 14 lipca, pierwsi zaangażowani w tę modlitwę, tak świeccy i duchowni, spotkali się za zgodą Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Uczestnikiem tego Spotkania był m. in. Dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Spotkanie to ukazało szczerość intencji uczestników oraz ich autentyczną troskę i duchowe zaangażowanie w sprawy Ojczyzny.

3. Na gorącą i pełna nadziei prośbę osób świeckich, które jako pierwsze podjęły tę modlitwę, a spotkały się z zainteresowaniem i zaangażowaniem wzrastającej liczby kolejnych osób, także Księża Biskupi diecezjalni w czasie swojej Konferencji na Jasnej Górze w dniu 25 sierpnia odnieśli się do tej inicjatywy, przekazując duchową opiekę nad tym Dziełem w ręce Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

4. Zgłoszenia listowne o przystąpieniu do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, indywidualne oraz grupowe, można – podobnie jak dotychczas – wysyłać na adres: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Sekretariat, skr.poczt.nr 6, 96-515 Teresin, pod którym korespondencja jest odbierana przez osoby upoważnione do tego przez Ojców Paulinów. Dane z tej korespondencji będą przekazywane regularnie na Jasną Górę. Można też wysyłać zgłoszenia bezpośrednio na Jasną Górę, z dopiskiem na kopercie: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

5. W dniu wczorajszym potwierdzonych było już 11 342 uczestników Krucjaty. Ojcowie Paulini z Jasnej Góry, podejmując głos Księży Biskupów, gorąco zachęcają wszystkich wiernych do włączenia się w tę wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę, a uczestników tego Dzieła wspierają swoją modlitwą u tronu Jasnogórskiej Królowej Polski.

o. Zachariasz Jabłoński, definitor Zakonu Paulinów i ojcowie paulini

Jasna Góra, 25 września 2011

Obrazek użytkownika Maria Vincit

17-11-2011 [14:06] - Maria Vincit (niezweryfikowany) | Link:

autoryzującego adres sekretariatu:
http://www.jasnagora.com/wydru...

Tu można posłuchać jak przebiegało spotkanie Krucjaty na Jasnej Górze tuż po ogłoszeniu Komunikatu z wałów Jasnogórskich:

http://www.youtube.com/watch?v...

Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę jest w stałym kontakcie z Ojcami Paulinami na Jasnej Górze. Zliczane są deklaracje wpływające na oba adresy podane w Komunikacie. Obecnie jest ponad 36 tysięcy deklaracji.

Obrazek użytkownika Gość

17-11-2011 [14:17] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Na odcinku walki z reakcyjnym podziemiem różańcowym nie odniesiecie żadnego sukcesu. Historia- zarówno powszechna jak i historia Kościoła powinna was tego po stokroć nauczyć.

nie pazdrawljaju,
Moherowy Beret

Obrazek użytkownika Gość

17-11-2011 [16:42] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

ja toże.

Obrazek użytkownika Pio

17-11-2011 [16:16] - Pio (niezweryfikowany) | Link:

Po braku zdecydowanej reakcji wobec zamachu na Krzyż Pamięci na Krakowskim Przedmieściu tacy hierarchowie jak Nycz stracili mój szacunek. Nie uważam go za swego biskupa. A modlić się będę zawsze tam gdzie będę chciał i z kim będę chciał - bez pośrednictwa Nycza i jemu podobnych hierarchów, którzy odwrócili się od Narodu w chwili próby.

Obrazek użytkownika Gość

17-11-2011 [19:05] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ostroznie z obrazaniem osob poswieconych Bogu. Wszak Bog sam ich powolal i umiescil/zezwolil na stanowiskach. "Beze mnie NIC nie mozecie" - powiedzial p. Jezus. Obrazajac osoby duchowne (a i kazdego czlowieka) obrazamy zarazem i Stworce.

Mysle, ze nasi dani nam przywodcy zarowno swieccy jak i duchowni sa forma kary za grzechy indywidualne i Narodu. Jakos nikt nie podejmuje tego tematu... A nazbieralo sie tego. "A tych co kocham cwicze i karze" - to tez z Ewangelii.

Wg objawien w Fatimie i pozniejszych, Rozaniec jest ostatnia deska ratunku dla ludzkosci (oraz nabozenstwo do Niepokalanego Serca Maryi.

A wiec Krucjata!

Obrazek użytkownika jagoda

17-11-2011 [21:39] - jagoda (niezweryfikowany) | Link:

Kardynał Nycz ,jako kapłan dla mnie żadnej wartości nie przedstawia.Jako człowiek grzeszny może dołączyc się do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę(jeżeli chce Polski prawej i uczciwej).Jeżeli ma z tym problem ,to niech zamilknie a innym nie przeszkadza.Modlę się również za takich "letnich"pasterzy .

Obrazek użytkownika Jacyl

17-11-2011 [21:45] - Jacyl (niezweryfikowany) | Link:

Jest mi bardzo przykro ale nie dam się skanalizować. Zgodnie z informacją zawartą np. na oficjalnej stronie Klasztoru Jasnogórskiego zgłoszenie mam wysyłać do Teresina.
Jest to inicjatywa Zakonu Paulinów i zgodnie z hierarchią Kościelną Zakon podlega bezpośrednio Ojcu Świętemu a nie biskupowi.
Dlaczego chcecie wiedzieć kto jest za Krucjatą Różańcową za Ojczyznę???!!

Obrazek użytkownika Gość5555555

19-11-2011 [10:01] - Gość5555555 (niezweryfikowany) | Link:

Nie wstydzę się Pana Boga.
Nie wstydzę się bronić Krzyża.
Nie wstydzę się podać imienia i nazwiska pod listą modlących się.

Bądźmy świadectwem.
Bądźmy razem, twórzmy wspólnotę.

Obrazek użytkownika Alik

18-11-2011 [23:24] - Alik (niezweryfikowany) | Link:

członkowie tzw. sekretariatu już się uaktywnili, przedstawiając jedynie słuszną linię, Ostatni Mohikanie.
A czy nie można było po prostu "zalegalizować" swoją działalność? To wygląda mało poważnie, aby w tak ważnej sprawie pisać na skrytkę pocztową, jakby trzeba się było ukrywać
A jak Wam się biskup nie podoba, to najłatwiej się przeprowadzić choćby i za Wilkowyje, albo pisać do Rzymu...

Obrazek użytkownika Gość5555555

19-11-2011 [09:46] - Gość5555555 (niezweryfikowany) | Link:

Kochani, proszę abyście zrozumieli że Krucjata Różańcowa za Ojczyznę to nie walka z kościołem lecz wyraźny wyraz poparcia Kościoła, to miecz który wkładamy w ręce naszym Pasterzom, to poparcie dla nich. Ale zarazem jest to "kubeł zimnej wody".
To nie Kościół "przystępuje, wstąpuje, przyłącza, dołącza" do człowieka, to nie Kościół ma się dostosować do człowieka, To Człowiek, to Ty to ja, mamy się otworzyć na Boga. To Ty to ja, mamy przyjąć Kościół taki jaki dał nam Pan Jezus. Kościół Święty, powszechny i apostolski.
Zbliża się Boże Narodzenie, polecam zwrócić uwagę na słowa pięknej kolędy w której śpiewamy :- Anieli grają, Króle witają,pasterze śpiewają BYDLĘTA KLĘKAJĄ /pomyśl- nawet bydlęta klękały przed Dzieciną/ a co się dziś dzieje w Kościele??? Komunia święta na -: stojąco, na rękę, czy o zgrozo z maszynki do podawania Komunii.
Kochani, jeśli pasterze nasi błądzą to wesprzyjmy ich właśnie modlitwą, Krucjatą, zliczajmy - pokarzmy im jak ogromne są zastępy wiernych, pokażmy im że gdy STANĄ w obronie Kościoła to my staniemy za nimi.

Obrazek użytkownika Gość

19-11-2011 [19:52] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Najważniejsza jest modlitwa!!!!!! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie??
Polska tonie jako państwo, nie mówiąc już o sprawach wiary, która jest stale tłamszona i wyśmiewana. Bezwzględnie potrzbna jest nam pomoc,która może być dokonana tylko przez gorliwą modlitwę i Boga!!! Musimy zwalczyć ten kryzys! Dlatego każda forma modlitwy jest dobra i chwała ludziom którzy stworzyli tę inicjatywę w TERESINIE!! a KURIA WARSZAWSKA NIECH TEŻ ZACZNIE SIĘ MODLIĆ NA CZELE Z KARDYNAŁEM NYCZEM A NIE DOSZUKUJE SIĘ SZCZEGÓŁÓW,KTÓRE NIE MAJĄ ZNACZENIA.

Obrazek użytkownika Parafianin

23-11-2011 [16:32] - Parafianin (niezweryfikowany) | Link:

Na Polskie Rany ,

Na Polskie Łzy ,

Jezu Chryste tylko Ty !

Na niską emeryturę ,

Na w portfelu dziurę ,

Na złe Polskie Sny,

Jezu Chryste tylko Ty !

Na kłamstwa w telewizorze ,

Kto nam dziś pomoże ?

Nad Smoleńskiem nadal mgły ,

Jezu Chryste tylko Ty!

Na Krucjaty Różańcowej tłumienie ,

Boże napraw ich sumienie ,

Nigdy z Maryjnym Różańcem nie wygra zły ,

Jezu Chryste tylko Ty !

Na ataki na Sekretariat Krucjaty ,

Niczym na Orzełka w Koronie teraz i przed laty ,

Na moje pióro szczerzą kły ,

Jezu Chryste tylko Ty !

Na brak X Łukasza w Pruszkowie ,

Kto nam dziś odpowie ?

Kto otrze nam kapiące od 26 sierpnia Łzy ?

Jezu Chryste tylko Ty !

Na brak X Marcina w Konfesjonale ,

Który nam nadzieje wtłaczał wytrwale ,

Czy w Pruszkowie na wiosnę bez Nich zakwitną Bzy ?

Jezu Chryste tylko Ty !

Ratuj ! Prowadź ! Drogę wskaż !

Umiłowany Jezu ,Wielbimy Cię Ojcze Nasz !!!

Obrazek użytkownika Gość

23-11-2011 [19:15] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Przypowieść o faryzeuszu i celniku
Tym natomiast, którzy byli przekonani o swej sprawiedliwości, a innymi gardzili, powiedział taką przypowieść: "Dwóch ludzi weszło do świątyni, aby się modlić: jeden był faryzeuszem, a drugi celnikiem. Faryzeusz skupiony na sobie tak się modlił: 'Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak ten celnik. Poszczę dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam' . Celnik natomiast stał z daleka i nie śmiał nawet oczu podnieść ku niebu, ale bił się w piersi, mówiąc: 'Boże, bądź miłosierny dla mnie, grzesznego'. Mówię wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Bo każdy kto się wywyższa, będzie poniżony; a kto się uniża, bedzie wywyższony".

Ewangelia wg Św.Łukasza, 18, 9-14