10.11.2011 Jeśli tego nie zrobimy...

Co niezwykłego zrobił Prezydent Lech Kaczyński w rozbudzaniu patriotyzmu w młodym pokoleniu? Jaki wzór nam zostawił? Czy rozumiemy na czym polega nowoczesny patriotyzm?

Przemówienie pastora Pawła Chojeckiego, red. nacz. "idź POD PRĄD", na 19. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego w Lublinie.

Lublin, 10.11.2011

Realizacja: "idź POD PRĄD" TV 2011

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika DODO

11-11-2011 [17:14] - DODO (niezweryfikowany) | Link:

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika rozbawiony

11-11-2011 [19:01] - rozbawiony (niezweryfikowany) | Link:

z całym szacunkiem, ale sam Pan Chojecki jest, jak to ujął komunikatywny? Jego przemówienia choć mądre i słuszne gdy chodzi o treść, to podane są w formie "nie komunikatywnej" dla młodego pokolenia

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-11-2011 [19:23] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę dłużej pomyśleć, a mniemam, że dostrzeże Pan nietrafność swojej oceny. W razie trudności, pomogę.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-11-2011 [22:33] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję i pozdrawiam!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika bubel

11-11-2011 [20:30] - bubel (niezweryfikowany) | Link:

nie wyczuwa Pan,że od pewnego czasu w Polsce część ludzi-tych
rządzących okupuje resztę ? To znaczy wyzyskuje na różne sposoby
i przy pomocy socjotechniki tłumaczy,że to dla ich dobra.Ludzie
ograniczają swoją działalność do wykonywania pracy,bez protestu
przyjmują to co otrzymują-bo się po prostu boją,że może być
tylko gorzej.Pozdrawiam
PS. Czy "idź POD PRĄD" to jakiś periodyk ?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-11-2011 [22:32] - Paweł Chojecki | Link:

Zawsze władza w pewnym stopniu wyzyskiwała poddanych. Teraz jednak Polacy sami wybierają sobie najgorszych zdzierców w przekonaniu, że chronią się przed jeszcze gorszymi. I to jest tragedia.

pozdrawiam

Paweł Chojecki

PS
"Czy "idź POD PRĄD" to jakiś periodyk ?" - miesięcznik. Dostępny w kioskach Ruch i salonach Empik. Tu lista punktów: http://www.podprad.org/sprzeda...

Obrazek użytkownika katamaraz

12-11-2011 [11:39] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Znowu ja! Państwo to jest aparat ucisku jednej grupy ludzi:mniejszości nad większością. To jest zaczerpnięte hasło z "filozofii" bolszewickiej. Bardzo proszę o przeczytanie tych kilku słów z należytą uwagą!!! W 1917 roku po 3-ch latach latach wojny w Rosji doszło do rewolucji z pomocą Niemców. W ten sposób Niemcy "załatwili" pozytywnie front wschodni. Bolszewicy-to rozpowszechnili to hasło ("skutecznie"), że ich jest bolszie. Doprowadzili do tego, do tej przewagi skutecznie. Zaczęli od rzezi-15 milionów Rosjan to ofiary wojny domowej, 16 milionów to ofiary głodu w 1920/1921. Może odwrotnie, ale kto sprzeczałby się o takie "drobiazgi"-milion w te lub w efte? Przecież główny architekt tego dobrobytu-Josif Wisarionowicz Stalin powiedział:"Gdy umiera jeden człowiek to jest tragedia, gdy umierają miliony, to statystyka". Honoriusz Balzac-to był taki pisarz francuski, który zapoznał i zawarł ślub z Polką-Eweliną Hańską-korespondencyjnie, ale chyba nie przez internet. Pisywał książki- coś napisał o "Nędznikach", ciekawe co napisałby o komunistach? Przyszedł do niego urzędnik carski i zaproponował sporą kasę za artykuł pochlebny o carskiej Rosji, a ten "frajer" odmówił. Ciekawem dla mnie jest-jakich środków użył komunistyczny "priedsiedatiel", że francuska prasa tak pięknie pisała na temat morderców komunistycznych, skutkiem czego była odmowa załadunku statków z pomocą dla walczącej Polski z tym barbarzyństwem przez dokerów francuskich???

Obrazek użytkownika Niemiec

11-11-2011 [21:52] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo dziekuje za ten Pana krotki wyklad!Tak!Polacy dali sobie ukrasc swoje dzieci!Nieopatrznie zaufali "przemianom demokrytycznym" po 1989 myslac,ze demokrycja zalatwi za nich wszystko.mysleli,ze swiat zachodu to, swiat pewnego rodzaju automatyzmu,w ktorym to swiecie demokrycja,praworzadnosc,szacunek,dobre obyczaje i.t.p. sa juz tak powszechnym dobrem,ze mozna powiedziec wystarczy siegnac reka!Nikt (bo i po co) nie uswiadomil biedakom,ze na Zachodzie o te wszystkie wartosci toczy sie codziennie walka na smierc i zycie!Ze zachodowi nic nie zostalo dane,ze ludzie tego swiadomi kazdego dnia staja na nowo do pojedynku ze zlem,z nakrecajaca sie spirala nihilizmu i degeneracji!Nikt im tego nie uswiadomil,bo wtedy nie byliby tak podatni na manipulacje i do tego moze postanowiliby walczyc o wartosci,walczyc o przyszlosc swoich dzieci i wnukow!Muzeum Powstania Warszawskiego!Nieprawdopodobne miejsce,miejsce w ktorym moj syn urodzony poza Polska przesiakal Polska i jej historia.Miejsce,ktore robi wrazenie nie tylko na nas polakach,ale i na ludziach znajcych Polske niestety tylko z relacji prasowych.bylem tam kiedys ze swoimi przyjaciolmi z Niemiec,ludzmi szanujacymi Polske i Polakow (byl to ich pierwszy pobyt w Warszawie ale nie w Polsce) i pamietam co mi mowili gdy z tamtad wyszlismy,gdy mieli okazje zwiedzic wtedy wystawe o Katyniu.Dlatego kazda inicjatywa ,ktora przyczynia sie do umocnienie polskosci wsrod polakow,do wsparcia ich w procesie pozbywania sie kompleksow lub kazda inicjatywa,ktora sluznaszemu interesowi narodowemu chociazby poprzez swego rodzaju lobbing wsrod innych nacji,musi byc przez nas popierana.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-11-2011 [22:28] - Paweł Chojecki | Link:

Poruszył Pan kluczowy problem - uśpiono nas bajką o dobrym świecie. To wielka wina polskich środowisk narodowych i kościelnych.
Przykład Pana znajomych jest budujący. Dodam, że ja nie byłem w muzeum PW, ale wysłałem tam swoje dzieci. ich relacja wystarczyła mi do dokonania oceny zaprezentowanej w przemówieniu.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki