WYBORY – ZASKAKUJĄCE WYLICZENIE

Gdyby cała prawica poszła razem, to nawet przy obecnym rozkładzie sympatii wyborców PO i PSL nie uzyskałyby większości parlamentarnej. Tusk musiałby wtedy sięgnąć otwarcie po swoje zbrojne ramię nowej Samoobrony i manewr z dobrym (PO) i złym (RPP) policjantem, by się nie udał. No, ale od czego jest WSI???

Oto szczegółowe wyliczenie pochodzące z najnowszego numeru „idź POD PRĄD”:

Okręg lubelski jest jednym z dwóch - obok miasta Warszawy - w których partia Janusza Palikota zdobyła dwa mandaty poselskie. Jaka jest przyczyna tego, że w jednym z najbardziej konserwatywnych okręgów w kraju tak dobry wynik uzyskuje najbardziej lewacka, antychrześcijańska i antycywilizacyjna formacja?

Poważnym powodem jest z pewnością słabość lokalnych działaczy PiS, ale chciałbym zwrócić uwagę również na inne ciekawe zjawisko.
Analizując wyniki wyborów w okręgu, sprawdziłem między innymi, jaki efekt dałoby przeniesienie głosów oddanych na prawicową „drobnicę” (PJN, Nową Prawicę oraz połączone siły UPR i Prawicy RP) na Prawo i Sprawiedliwość. Nie jest to żadna moja fantazja - zarówno w lubelskim UPR jak i w komitecie Nowej Prawicy pojawiały się silne głosy wzywające do wycofania się z tych wyborów i poparcia PiS. Niestety, nawet po porażce w zbieraniu podpisów przez dwa prawicowe komitety – kiedy nawet dla największych optymistów powinno być oczywiste, że nie tylko przekroczenie progu pięciu albo chociaż trzech procent jest absolutnie nierealne, działacze tych partii trwali w uporze. Jaki dało to efekt?

Otóż po przeanalizowaniu danych ze strony PKW okazało się, że gdyby w Lublinie głosy oddane na te trzy komitety zostały oddane na PiS, Ruch Palikota miałby o jednego posła mniej.

W skali całej Polski głosy oddane na tę trójkę mogły dać Prawu i Sprawiedliwości 13 dodatkowych mandatów - kosztem 3 mandatów Palikota, 3 mandatów SLD i 7 mandatów Platformy. Koalicji PO-PSL brakowałoby dwóch głosów do większości w Sejmie.

Najłatwiej było w Siedlcach. Same tylko głosy oddane na komitet „Prawica” – chociaż partie go tworzące osiągnęły najgorszy wynik w swojej historii - mogły pozbawić partię Palikota kolejnego posła. Pomimo swojej słabości, działacze tych partii mogli jeszcze przynieść jakąś korzyść Polsce. Nie skorzystali z tej szansy.

Najwięcej szkód uczynił najsilniejszy z tej trójki - PJN. Paweł Kowal jeszcze tuż przed wyborami twierdził, że PJN jest „czarnym koniem” tych wyborów. Taka postawa przyczyniła się do zwiększenia sukcesu prawdziwego czarnego (a raczej różowego) konia tych wyborów.

Mam nadzieję, że wszyscy „prawdziwi prawicowcy” i „realni politycy” zobaczą w końcu, komu służy ich postawa, porzucą fantazje o zostaniu „czarnym koniem” i zamiast pracować dla własnej chwały, zaczną pracować na chwałę Ojczyzny.

„Komu służy „prawdziwa prawica”?”, Cezary Kłosowicz – artykuł ukazał się w najnowszym numerze miesięcznika „idź POD PRĄD”

iPP

PS
Prof. Zybertowicz w Lublinie

Miesięcznik "idź POD PRĄD" oraz Lubelski Klub "Gazety Polskiej"
zapraszają na spotkanie z prof. Andrzejem Zybertowiczem pt. "Naród na rozstajach - diagnoza i plan".
Czas: środa, 9 listopada 2011, godz. 18.30
Miejsce: Hotel "Lwów" ul. Bronowicka 2

O godz. 13.15 prof. Zybertowicz wygłosi wykład pt. "Tajne służby w przestrzeni grup interesów" - Aula Wydziału Politologii UMCS
pl.Litewski 3

Podczas spotkań będzie można kupić książkę "Pociąg do Polski. Polska do pociągu", a także zdobyć pamiątkowy wpis autora.

Wstęp wolny

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika linoskoczek

07-11-2011 [20:13] - linoskoczek (niezweryfikowany) | Link:

widać jacy ludzie tworzą tego typu miniaturki.
pyszałki, zatwardziali w swoim przekonaniu o doskonałości; głupki nieznające realiów polityki i oczywiście agentura, ci zawsze mile widziani.
sama śmietanka.

skąd oni w ogóle mają jakieś poparcie..

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-11-2011 [21:18] - Paweł Chojecki | Link:

"skąd oni w ogóle mają jakieś poparcie" - tu wina w dużej mierze leży po stronie PiS, że nie przedstawia odpowiednio atrakcyjnej oferty dla tych środowisk.

Pozdrawim

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika kajtek

08-11-2011 [17:33] - kajtek (niezweryfikowany) | Link:

co Ziobrze i Kurskiemu obiecano i kto, za rozwalanie PISu.

Obrazek użytkownika zdegustowany

07-11-2011 [20:19] - zdegustowany (niezweryfikowany) | Link:

cytat: "Mam nadzieję, że wszyscy „prawdziwi prawicowcy” i „realni politycy” zobaczą w końcu, komu służy ich postawa, porzucą fantazje o zostaniu „czarnym koniem” i zamiast pracować dla własnej chwały, zaczną pracować na chwałę Ojczyzny."
Naiwność to czy niepoprawny optymizm?
Poniekąd rozumiem czerwonych: jak się jest hołotą i nie czuje związków z Ojczyzną to można kupczyć jej dobrem do czasu jak są klienci.
Natomiast "prawdziwi prawicowcy" (czyli prawie wszyscy, którzy z tytułu bycia "politykiem" uzyskują dochody) różnią się tylko i wyłącznie retoryką. Tak naprawdę trudno dostrzec zatroskanie o nasz kraj. Znakomita większości PIS-u zachowuje się dokładnie tak samo.
tym niemniej pozdrawiam i życzę sukcesów w pracy organicznej.

Obrazek użytkownika Cezary Kłosowicz

07-11-2011 [21:15] - Cezary Kłosowicz (niezweryfikowany) | Link:

"Naiwność to czy niepoprawny optymizm?"

Marzenie.
Słowa te kierowałem, raczej do szeregowych działaczy, sympatyków, wyborców. Co do przywódców (JKM, Jurek, Kowal...), nie mam żadnych nadziei

Obrazek użytkownika TBochwic

07-11-2011 [20:49] - TBochwic (niezweryfikowany) | Link:

I tego tzw. "nasi" nie mogą ani w ząb nauczyć się od 22 lat. Każdy musi być królem na swojej kanapie i przegrać na własny rachunek, odbierając wygraną narodowi.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-11-2011 [21:21] - Paweł Chojecki | Link:

Słusznie użyła Pani " ". Dodatkowo problemem jest brak właściwej oferty ze strony PiS. Partia Republikańska to niestety nadal niedościgniony wzór.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Lucja

07-11-2011 [20:59] - Lucja (niezweryfikowany) | Link:

czy są wyrazicielami naszych poglądów?
czy leży im na sercu dobro Ojczyzny?
a może ważne jest tylko pełne koryto?

Nie są godni wyborców-patriotów!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-11-2011 [21:22] - Paweł Chojecki | Link:

To nie jest według mnie tak jednoznaczne. Często problem winy jest bardziej złożony.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Niemiec

07-11-2011 [21:41] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

To jest "jednoznaczne"! jednoznaczna jest zdrada wyborcow PiS-u 1Zdrada wspolnej sprawy,o ktora walczymy! Zdrada Polski!tyle razy pisal Pan o "spüiskach" i "zakulisowych dzialaniach" obarczajac wina tamtych,a okazalo sie ze zdrada,nieodpowiedzialnosc zweyczajne lajdactwo jak to czesto bywa czaja sie tuz za rogiem!I prosze nie szukac usprawiedliwienia dla tej choloty!ze Hofman (zna Pan moje zdanie na jego temat),za aparat partyjny i.t.p.!To przestaje miec w tym momencie jakiekolwiek znaczenie!Ci ludzie szkodza (ziobro i spolka) Polsce i bezpieczenstwu naszego kraju!Wyborcy PiS-u nie glosowali na ludzi!wyborcy PiS-u glosowali na partie i jej program!I niech Bog ma POlske w swojej opiece jak to bydlo wraz z PO wprowadzi okregi jednomandatowe do Sejmu!! To bedzie koniec niepodleglej Polski!Ja w kazdym badz razie od tej chwili kazdego kto bedzie wspieral to towarzystwo,kto bedzie probowal ich tlumaczyc bede uwazal za swojego osobistego wroga! Okazuje sie,ze jest jeszcze wielu ktorzy nie zrozumieli lekcji jaka nam dala historia!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-11-2011 [22:37] - Paweł Chojecki | Link:

Uproszczenia w tej sprawie szkodzą. Niedawno pisałem, jak rozgrywano emocjonalnie i ambicjonalnie ten konflikt. Nie zgadzam  się, by z automatu nazywać wszystkich "Ziobrystów" zdrajcami czy egoistami. Myślę też, że wielu zdrajców czy kretów, którzy walnie przyczynili się do klęski wyborczej i podziału pozostało w PiS...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Niemiec

07-11-2011 [23:09] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Widzi Pan,tzw.ziobrysci sami postawili sie w roli zdrajcow i egoistow.
I ta ocena nie ma nic wspolnego z "emocjami".Ilu ich jest? 17 pls panowie
Z.,K. i C.Nie chce Pan chyba powiedziec,ze z taka sila nie mozna budowac silnego partyjnego zaplecza?Co takiego zrobili ci poslowie,zeby w PiS-ie sie cos zmienilo?Udzielilu pare szkodliwych wywiadow,zlamalo pare waznych zasad ktore dla polityka zachodnioeropejskiego oznaczalyby koniec kariery (Kurski),nie potrafili zorganizowac silnych organizacji terenowych (Kurski i Cymanski i kleski wyborcze na Pomorzu) czy jak juz wiele razy pisalem zajeli miejsca polskich patriotow ,ktorych zabito w Smolensku (pani Kempa i jej "kariera" w swietokrzyskim,ktora zawdziecza panu Kaczynskiemu,czyli nic sobie tylko ciezkiej pracy pana Przemyslawa Gosiewskiego,ktory pewnie dzisiaj sie w grobie przewraca widzac co ta pani wyprawia).A reszta z tych 17-stu.Nieznani szerzej karierowicze,dla ktorych solidarnosc z panem Z.jest wazniejsza od jednosci.Wie Pan za dlugo zyje poza POlska,za duzo mialem wspolnego z tutejsza polityka,zeby nie komentowac tego tak jak to robie.Takich numerow tutaj sie nie wybacza!Z gowniqarzami nikt nie chce wiazac swojej przyszlosci i mam nadzieje,ze taki los spotka to towarzystwo.Zycze Panu dobrej nocy.

Obrazek użytkownika Quec.

07-11-2011 [22:02] - Quec. (niezweryfikowany) | Link:

Panie Profesorze ja się z Panem zgadzam w jednym miejscu. Natomiast absolutnie się nie zgadzam,że jacyś ci lub tamci z tej lub innej małej partyjki że: "mam nadzieję, że "wszyscy prawicowi" i "realni politycy" zobaczą w końcu komu służy ich postawa. itd."
Ja Panu powiem , oni swoją postawę bardzo dobrze znają i oni nigdy nie pójdą za Polską. To nie są Polacy. To są ludzie urodzeni w Polsce jednak ich pochodzenie a nawet i narodowość jest wroga Polsce i Polakom. Należy na to patrzeć realnie i bez pobłażania, usprawiedliwiania.
Z poważaniem: Ted.

Obrazek użytkownika Cezary Kłosowicz

08-11-2011 [00:20] - Cezary Kłosowicz (niezweryfikowany) | Link:

Prof. Zybertowicz nie jest autorem artykułu. To co pod okładką, to jest oddzielne od artykułu ogłoszenie o wizycie prof. Zybertowicza w Lublinie.

A co do nadziei, to jak już niżej pisałem: "Słowa te kierowałem, raczej do szeregowych działaczy, sympatyków, wyborców. Co do przywódców (JKM, Jurek, Kowal...), nie mam żadnych nadziei"

Pozdrawiam
Cezary Kłosowicz

Obrazek użytkownika Quec.

08-11-2011 [00:34] - Quec. (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję za sprostowanie. Zauważyłem to dużo póżniej.

Ted

Obrazek użytkownika Quec.

08-11-2011 [00:31] - Quec. (niezweryfikowany) | Link:

Kilka miesięcy temu pisałem, że ludzie wyżywają się na pisaniu postów ale chyba nikt nie pisze do Sejmu choć do tych najbardziej wulgarnych wyrażnie antypolskich P-Osłów. Pisałem Sikorskiemu (nikomu pozytywnych życzeń), Senyszyn i wielu innym. Odpowiedż dostałem tylko od Senyszyn. Pisałem jej by sobie do Izraela wyjechała produkować się.Odpisała a mnie jest tu dobrze! Napewno nie tylko jej tu dobrze. Znaki widoczne to: bezwzględny atak (jak idioci)który też zabija. To atak ludzi dążących do stworzenia prawdziwej Polski. W samolocie do Smoleńska byli prawie albo tylko Polacy i oni byli grożni dla szajki ze stajni Shechtera-Michnika. Musieli zginąć.Wszystkim wiadomo kto to zrobił. Na takie coś głosują jak opisane wyżej w art. Nie oddając głosu na Polskę. Tak jak ta z PJN tak samo ten podłykot, czy to jakiś Dworak... Gdy dochodzą do jakiejś tam możliwości, to pierwsze atakują Radio Maryja i o. Rydzyka. Takich ludzi wprost się nie pozna, ni po rękach, ni pogadce (nie odrazu). Ale znaków rozpoznawczych szukać gdzie sie spotykają. Bo tam gdzie się spotykają, a są oni z lewa, prawa, środka i mają ten sam cel, Rozp....ć Polskę. Mają jeszcze inny znak znak ukryty przed polaczkami. Wiadomo jaki ten znak mają! Ted

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-11-2011 [12:53] - Paweł Chojecki | Link:

Jeśli to prawda : "Wszystkim wiadomo kto to zrobił." - to co powiedzieć o 85% Polakach, którzy biernie lub czynnie poparli zdrajców?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość 22

08-11-2011 [10:15] - Gość 22 (niezweryfikowany) | Link:

Nie tyle opinia lecz pytanie. Czy były jakieś zakazy otwarcia na nowe grupy, aktywizacji, inne działania, które w swoim okręgu - z własnej inicjatywy mógł podjąć Pan Źiobro i zmienić wynik wyborów w małopolsce ? Takich zakazów oczywiście nie było zarówno w stosunku do niego jak i wszystkich pozostałych kandydatów. Czy to nie jest tak, że w wyborach bierze udział nie tyle PiS co jego kandydaci ?. Dlaczego europarlamentarzyści nie wsparli tych kandydatów. Lubelskie - czy Lech-Sprawka otrzymał wsparcie od np. Pana Piotrowskiego ?, Jak to się przełożyło na wynik ?. To właśnie w taki sposób działa solidarność. "Jeden i drugi" - jak powiedział Jan Paweł II. Nic nie wiem o zaangażowaniu europarlamentarzystów - może ich krzywdzę ?. W moim okręgu byli niewidoczni.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-11-2011 [12:54] - Paweł Chojecki | Link:

Często powtarzam, że w PiS nie ma właściwej weryfikacji kandydatów.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Panie Pawle

09-11-2011 [13:07] - Panie Pawle (niezweryfikowany) | Link:

Pana zdaniem wine ponoszą te male partie.
A ja sie pytam, gdzie byl Kaczynski. Dlaczego szef szefow calej polskiej prawicy nie rozmawial z poszczegolnymi partiami.
Nie moze byc tak, ze Kaczynski jest tak wielki, ze nie bedzie sie pochylal w dialogu z malymi. Taka nie jest prawica, tak nie postepują patrioci, ktorym zalezy na Polsce.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-11-2011 [10:22] - Paweł Chojecki | Link:

Gdyby poczytał Pan inne moje teksty, zobaczyłby Pan, że podzielam Pana pogląd. Jednak uważam obecną sytuację za wyjątkową i niezależnie od wszelkich win PiS, polską racją stanu było go poprzeć.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki