Kryptonim „PODZIAŁ PiS”

Rozpoczęta po wyborach kombinacja operacyjna mająca na celu podział PiS nabiera rozpędu. W moim odczuciu zarówno Jarosław Kaczyński jak i Zbigniew Ziobro są jej ofiarami.

Po przegranych wyborach prezydenckich rozegrano scenariusz rozłamowy z udziałem szefowej kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego. Jej ostateczne lądowanie w „partii macierzystej” potwierdza dobitnie inspirację tej intrygi. Wybrano jednak zarówno zły moment, jak i miernych aktorów, by gra skończyła się pełnym sukcesem. „Prawicowy” nowotwór został odrzucony przez elektorat patriotyczny i nie ma szans na samodzielny byt polityczny. Dodatkową szkodą, jaką trzeba było ponieść w związku z tamtą akcją, była dekonspiracja znacznej liczby „swoich ludzi” w strukturze PiS.

Obecna kombinacja operacyjna jest więc dużo lepiej przemyślana i przygotowana. Najpierw Jarosław oszukany wewnętrznymi „pewnymi” sondażami ogłosił zwycięstwo w wyborach. W ten sposób mocno rozbudził oczekiwania w swoim elektoracie. Wynik wyborczy po takiej „podpusze” spowodował duże rozgoryczenie i poczucie klęski. Po wyborach Kaczyński obarczył współodpowiedzialnością za klęskę środowisko „Gazety Polskiej”, a nie powiedział złego słowa o swoim sztabie wyborczym. Nie wiem, jakim zaufaniem Premiera cieszy się kret, który przekonał go do tak szkodliwej wypowiedzi.

Zamiast rozliczyć bezpośrednich winowajców klęski w swoim otoczeniu i przystąpić do reform spróchniałych struktur PiS, Kaczyński zapowiedział, że nie będzie rozliczeń, a PiS przesunie się do centrum. Patriotyczny elektorat przeciera oczy ze zdumienia.

Innym torem idzie przygotowanie wewnętrznego podziału w PiS i kandydata mogącego zmierzyć się z Kaczyńskim. W praktyce tylko Zbigniew Ziobro ma wymagane kwalifikacje (Antoni Macierewicz jest zbyt zaznajomiony z gierkami służb, by dać się na nie nabrać). Przeciwstawianie Ziobry Kaczyńskiemu jest pracowicie lansowane przez służbowe media od wielu lat. Należy domniemywać, że w najbliższym otoczeniu ZZ jest już kilku agentów, którzy pracowicie pompują jego ego i doradzają mu pewne ruchy (np. wizytę w TVN). Oliwy do ognia dolały przecieki do mediów o obwinianiu Ziobry za klęskę i oskarżaniu o słabe zaangażowanie w kampanię oraz o prywatę.

W roli harcownika użyto Tadeusza Cymańskiego, który niby to prywatnie i „w zaufaniu” do  p.o. dziennikarzy zaatakował Kaczyńskiego.  Ziobro stanął niejako w przymusie powiedzenia kilku słów prawdy o sytuacji w partii.  Wokół Premiera uaktywniła się natychmiast grupka klakierów, którzy zaczęli brutalnie i poniżej pasa kopać ZZ i napuszczać nań JK. Dalszy scenariusz jest już dość przewidywalny.

Wypada pogratulować generałom. Tym razem wymyślili dużo lepszy plan. Mają, co chcieli bez żadnych strat własnych. Co więcej, w wyniku podziału PiS ich agenci w otoczeniu Kaczyńskiego i Ziobry jeszcze zyskają na znaczeniu i zaufaniu swoich partyjnych szefów. Majstersztyk!

O głupocie polskiej prawicy pisałem już wielokrotnie. Na razie nie che mi się więcej wołać na puszczy…

PS
Ruch z pozorowanym podziałem był sensowny po wyborach prezydenckich. Obserwując rozwój gry z powstaniem PJN długo łudziłem się, że oto ujawnia się polityczny geniusz Kaczyńskiego, który tworzy dla siebie kontrolowaną konkurencję/opozycję. Niestety, jak się szybko okazało, nie było to działanie kontrolowane przez JK.

Generałowie zastosowali jednak z powodzeniem manewr pozorowanego podziału w PO…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

02-11-2011 [19:38] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Szkoda ze doszlo do takiej sytuacji. Polityczne szczury laduja sie na dziurawe lodki. Jest z nami bardzo zle. Praktycznie wszyscy politycy udowadniaja ze sa lajzami. To wszyztko jest straszne. Nalezaloby jeszcze zaczac pisac epopeje o wsolmalzonkach tych wielkich politykow i ich roli w sukcesach politykow. Ale nasuwa sie tez pytanie Co europoslowie bez znajomosci jezykow obcych robia w Brukseli. Knuja we wlasnym prawdziwie polskim srodowisku. Najedza siwe napija, pojda na wystawe i knuja pisza fily o "wladzy". Oni tylko nei wiedza ze miska jest podstawiona tymczasowo. TO JEST SRASZNE TO PRAWDZIWA KLATWA. Musimy sobie dac rade bez urzednikow.

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

02-11-2011 [19:38] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Szkoda ze doszlo do takiej sytuacji. Polityczne szczury laduja sie na dziurawe lodki. Jest z nami bardzo zle. Praktycznie wszyscy politycy udowadniaja ze sa lajzami. To wszyztko jest straszne. Nalezaloby jeszcze zaczac pisac epopeje o wsolmalzonkach tych wielkich politykow i ich roli w sukcesach politykow. Ale nasuwa sie tez pytanie Co europoslowie bez znajomosci jezykow obcych robia w Brukseli. Knuja we wlasnym prawdziwie polskim srodowisku. Najedza siwe napija, pojda na wystawe i knuja pisza fily o "wladzy". Oni tylko nei wiedza ze miska jest podstawiona tymczasowo. TO JEST SRASZNE TO PRAWDZIWA KLATWA. Musimy sobie dac rade bez urzednikow.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-11-2011 [19:58] - Paweł Chojecki | Link:

Warto zapytać o powody tego przekleństwa.

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość - optymista

02-11-2011 [22:54] - Gość - optymista (niezweryfikowany) | Link:

Powod jest banalny. Nazywa sie skutecznosc w polityce. Bog , honor i Ojczyzna to bardzo wazne inspiracje ale de facto kazda partia ma jako cel podstawowy walke o wladze.Bez wplywu na władze najpiekniejszy nawet program jest wart funta kłaków.Wniosek z tego taki, ze Ziobro ma racje, a przeklenstwem jest betonowanie sie na 25 procentach sztywnego elektoratu. Niestety prezes poza ten elektorat wyjsc nie potrafi. Ale wiekszosc z komentatorow nie zaakceptuje takiego punktu widzenia albowiem do szczescia wystarczy im pomstowanie POpartii na niezaleznej.pl. No coz , mozna i tak.

Obrazek użytkownika sylwek

02-11-2011 [20:05] - sylwek (niezweryfikowany) | Link:

Może to być wszytko prawdą co Pan pisze, jednak latanie po olejnikowych, tvnowskich czy generalnie prorządowych mediach i stacjach przez Ziobrę, Kempę czy innych to dawanie pożywki wrogom politycznym i wątpię aby tego wyżej wymienieni nie wiedzieli, raczej wygląda to na Kluzik-Rostkowską bis, więc naiwność i wprowadzanie tych ludzi w maliny przez agentów nie wchodzi w grę. To świadomy wybór i prawdopodobnie po czasie się dowiemy czy jest to sprawa podobna do Kluzik-Rostkowskiej i raczej na to wychodzi...Ale nie ma się co dziwić bodaj w jednym z krajów postkomunistycznym nie pamiętam czy Bułgaria czy Rumunia jeden z największych zwolenników dekomunizacji i lustracji okazał się byłym agentem komunistycznych służb. Ponadto trzeba tez spojrzeć z czysto ludzkiej perspektywy - bycie w PiS bywa kosztowne i może być coraz częściej związane z nieprzyjemnościami a nie wszyscy mają wolę walki lub doświadczyli wiele złego z obozu tuskowej miłości np. Kurski przegrał sprawę z wyborczą co go dużo kosztowało, Ziobrę straszą trybunałem...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-11-2011 [21:54] - Paweł Chojecki | Link:

Kaczyński też nie jest bez winy. Jak na razie nie ma dowodów na agenturalność ZZ.  To, co mówił o PiS, było jak najbardziej słuszne i JK powinien się do tego życzliwie odnieść. Oczywiście ZZ popełnił też kilka błędów (TVN), ale to jeszcze nie dowód.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

02-11-2011 [22:56] - Teresa Bochwic | Link:

Inspiracja wspomagana przez służby, ale to nie są Kluziki, nie.

Obrazek użytkownika łysy

02-11-2011 [20:20] - łysy (niezweryfikowany) | Link:

bo jak się nie pogodzą to ja na nich nie zagłosuję. A ja jestem ten twardogłowy elektorat PIS co wiernie głosuje i nic z tego nie ma. Co? Nie jestem reprezentatywny? To zróbcie sobie sondaż.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

02-11-2011 [21:51] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

dokładnie tak!

Albo PiS przestanie by sektą (odsyłam do video z Ziemkiewiczem po lewej stronie na górze strony) albo niech się panowie  (...)

Tak, jak napisałem w ostatniej notce - w następnych wyborach NIE będę głosował na zasadzie "zacisnąć żeby-zatkać nos-PiS".
Chcą mojego głosu - to  mają przestać wariować.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-11-2011 [21:56] - Paweł Chojecki | Link:

Nie wiem, czy uda się ruszyć partyjny beton w PiS. Przed nami może być jeszcze dłuższa droga, niż nam się wydawało tuż po wyborach.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika katamaraz

06-11-2011 [23:02] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

To co? Zagłosuje Pan na komunistów? Mnie się też to nie podoba!!!! Miałem "trochę szacunku" do ZZ i JK (uściślę-Jacka Kurskiego), ale teraz tracę, a zaczęło się trochę wcześniej. Konferencje prasowe-"przysłowiowy gwóżdż, "jazda bez trzymanki" za konwojem. Chyba tacy ludzie "w tym miejscu" powinni "jarzyć-kojarzyć" !!! Cymbały-barany??? Teraz huzia na prezesa??? Żal ściska pewną część ciała!!! Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika wiki

02-11-2011 [20:22] - wiki (niezweryfikowany) | Link:

O ile ZZ dał się podpuścić generałom pewnie z powodu braku doświadczenia, to dziwić się można JK. Odsyłam do wypowiedzi p. J. Brauna-Jego scenariusz odnośnie układu wrocławskiego zdaje się potwierdzać w całej rozciągłości.Być może po katastrofie smoleńskiej JK stracił czujność?Co nam w takiej sytuacji zostało?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-11-2011 [21:50] - Paweł Chojecki | Link:

"Co nam w takiej sytuacji zostało?" Budowanie od podstaw w terenie na nowym fundamencie.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Kuszpietowski

03-11-2011 [01:03] - Kuszpietowski (niezweryfikowany) | Link:

I jeszcze dodaję że trzeba walczyć o każdego człowieka!
Co drogiemu memu sercu Pawłowi Chjeckiemu jest znane zapewne od lat !

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-11-2011 [14:45] - Paweł Chojecki | Link:

Zgadza się!

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

02-11-2011 [22:54] - Teresa Bochwic | Link:

To był Grzegorz Braun, J. Braun to ktoś całkiem inny.

Obrazek użytkownika Kuszpietowski

03-11-2011 [00:54] - Kuszpietowski (niezweryfikowany) | Link:

Ale skoro został wywołany to warto przypomnieć jego, moim zdaniem,
całkiem racjonalną propozycję: " Popierajmy Jarka, zabili mu brata,
on tak tanio Polski nie sprzeda". /co nie oznacza że sprzeda drogo!/

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-11-2011 [14:44] - Paweł Chojecki | Link:

Dlatego trzeba było zneutralizować JK otoczeniem kretów i miernot.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika wiki

03-11-2011 [10:20] - wiki (niezweryfikowany) | Link:

Pomyłka, oczywiście p. Grzegorz Braun!Przepraszam i dziękuję!

Obrazek użytkownika zet

02-11-2011 [20:48] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Czyżby tam ktoś zarażał naszych europosłów?Najpierw Migalski bez ostrzeżenia zaczął pisać o PIS i JK zupełnie coś innego jak wcześniej.Jako nosiciel" czegoś tam"zaraził tu w Polsce Jakubiak,Kluzik i kilku jeszcze,a Kowal Paweł,ten sam,co go zawsze ceniłam zaraził Ołdakowskiego i innych dawnych muzealników.Teraz następni nosiciele z Brukseli Ziobro i Kurski przybyli do Polski, zarażają ziobrystów i innych niepewnych.
Czyżby ta zaraza pochodziła od starej agentury ,która przeniosła się do Berlina i Brukseli.Budzą śpiochów w każdym kraju post komunistycznym i zdobywają co raz śmielej przyczółki,odzyskują stare wpływy.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-11-2011 [21:58] - Paweł Chojecki | Link:

Do wyjaśnienia tej kombinacji wystarczy ograniczyć się do "naszych" służb. Zapewne jednak Bruksela "rozmiękcza" polityków.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ewka

03-11-2011 [08:50] - ewka (niezweryfikowany) | Link:

..wszystko na to wskazuje, ponoć nigdy wczesniej Europa - UE i Watykan nie były tak naszpikowane agentami ze wschodu.

Obrazek użytkownika Hermenegilde Panzerfaust

02-11-2011 [21:31] - Hermenegilde Pa... (niezweryfikowany) | Link:

Odgrywa rolę dobrego policjanta a w rzeczywistości jest partią systemową
mającą kanalizować aktywność ludzi niezadowolonych?
Pozbawieni kontroli, puszczeni samopas mogliby reaktywować Państwo Podziemne ...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-11-2011 [21:48] - Paweł Chojecki | Link:

Bez dowodów lub przynajmniej mocnych poszlak nie należy stawiać takiej tezy.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Lubelak

03-11-2011 [16:44] - Lubelak (niezweryfikowany) | Link:

Byc moze nie ma dowodoe ani mocnych poszlak, ale będąc stałym wyborcą PiS, nie mogę zrozumieć dlaczego przegrane zostały wybory w 2007r, ktore wydawały sie do końca wygrane, co sie stało z lustracją?, co się stało z kombinacjami z raportem o WSI (tu podejrzewam, że ta kombinacja skończyła się w Smoleńasku). Straciłem do reszty wiarę w prezesa. W ZZ jeszcze nie.

Obrazek użytkownika onyx

02-11-2011 [23:18] - onyx (niezweryfikowany) | Link:

No bez przesady może z teoriami gier.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika protest

02-11-2011 [22:45] - protest (niezweryfikowany) | Link:

jaki to cel uniemożliwienie dyskusji wewnątrz partii? nie koniecznie wróg PiS to ten któremu pozostaje krzyk w kierunku wrogich mediów ale i ten kto skutecznie dąży do takiej sytuacji uniemożliwiając dyskusję wewnątrz

Obrazek użytkownika Kuszpietowski

03-11-2011 [00:43] - Kuszpietowski (niezweryfikowany) | Link:

...debatą bez wysuwania na czoło konkretnych politycznych celów. Jakoś tak się składa że
ciągle roztrząsamy i prześcigamy się w opisywaniu personalnych rozgrywek gubiąc
po drodze priorytety o które walczymy.
Demaskowanie taktycznych gierek personalnych zapewne jest potrzebne i wiele wyjaśnia ale pomijanie tematów i celów ważnych powoduje że dobrowolnie pakujemy się w maliny przez co generałowie odniosą sukces
podniesiony do potęgi drugiej!

Obrazek użytkownika piotr

03-11-2011 [00:54] - piotr (niezweryfikowany) | Link:

Tylko J.Kaczyński jest gwarantem,ze PIS nie odstąpi od swojego programu.Dla mnie Ziobro i Kurski to karierowicze,którzy dla własnych ambicji są gotowi zdradzić i Kaczyńskiego i potencjalnych swoich wyborców.Jednym z argumentów tych panów jest to ,ze PIS przegrywa kolejne wybory.Przyczyna porażki jest prozaiczna a jednocześnie bolesna.Jestesmy w znacznej swojej cześci społeczenstwem zdemoralizowanym lub obojetnym na sprawy ojczyzny.Katastrofa smolenska dobitnie tego dowiodla.Panowie Ziobro i Kurski jakos w tej sprawie byli malo aktywni.Dzisiaj zeby wygrac wybory w Polsce trzeba ludziom naklamac,obiecac druga Japonie,Irlandie,lub 300 mld Euro.Polak zaglosuje na tego kto mu obieca cokolwiek za darmo.Ziobro i kurski wygraja wybory jesli upodobnia sie do tuska.No coz beda wtedy skuteczni i zwyciezcy.A ja mam w dupie takich skutecznych zwyciezcow.tusk i jego po mi wystarcza.Odpowiedzia na pana wpis jest wpis Seamana.

Obrazek użytkownika piotr

03-11-2011 [00:56] - piotr (niezweryfikowany) | Link:

Tylko J.Kaczyński jest gwarantem,ze PIS nie odstąpi od swojego programu.Dla mnie Ziobro i Kurski to karierowicze,którzy dla własnych ambicji są gotowi zdradzić i Kaczyńskiego i potencjalnych swoich wyborców.Jednym z argumentów tych panów jest to ,ze PIS przegrywa kolejne wybory.Przyczyna porażki jest prozaiczna a jednocześnie bolesna.Jestesmy w znacznej swojej cześci społeczenstwem zdemoralizowanym lub obojetnym na sprawy ojczyzny.Katastrofa smolenska dobitnie tego dowiodla.Panowie Ziobro i Kurski jakos w tej sprawie byli malo aktywni.Dzisiaj zeby wygrac wybory w Polsce trzeba ludziom naklamac,obiecac druga Japonie,Irlandie,lub 300 mld Euro.Polak zaglosuje na tego kto mu obieca cokolwiek za darmo.Ziobro i kurski wygraja wybory jesli upodobnia sie do tuska.No coz beda wtedy skuteczni i zwyciezcy.A ja mam w dupie takich skutecznych zwyciezcow.tusk i jego po mi wystarcza.Odpowiedzia na pana wpis jest wpis Seamana.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-11-2011 [14:43] - Paweł Chojecki | Link:

A po co nam dobry program w muzeum?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gość

03-11-2011 [14:52] - gość (niezweryfikowany) | Link:

pozdrawiam jestem za Kaczyńskim śmieszny jest Ziobro z tymi pretensjami o przegrane wybory a on to nie z PISU co tam robi??? knuje ??

Obrazek użytkownika edek45

03-11-2011 [08:26] - edek45 (niezweryfikowany) | Link:

Ile razy można przegrywać wybory, dzięki "sztabowi wyborczemu"?
Czy naprawdę PiSu nie stać na wynajęcie fachowców od manipulowania elektoratem?To duża umiejętność aby przekonywać nie zawolenników, a niezdecydowanych. Dla Tuska pracował sztab speców od wizerunku,i jego klęski umiejętnie przedstawiali jako sukcesy, podobnie uczynił Palikot. A MY? Mydłki z komitetu wyborczego PiSu szukają teraz ofiar, aby ukryć własne, ubogie kompetencje, by zachować dobre samopoczucie i pozycje.
Dlaczego tylu mądrych ludzi odeszło z PiSu?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-11-2011 [14:41] - Paweł Chojecki | Link:

Tu nie chodzi o wynajęcie fachowców, wystarczyłaby wewnętrzna deratyzacja...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Bwana Kubwa

03-11-2011 [09:30] - Bwana Kubwa (niezweryfikowany) | Link:

tak zwanych polityków prawicowych została już wielokrotnie dowiedziona.

Obrazek użytkownika Niemiec

03-11-2011 [09:45] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Ktory z tych panow JK czy ZZ jest idiota!? Ja mam swojego faworyta!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-11-2011 [14:40] - Paweł Chojecki | Link:

Kiedyś odpowiedziałbym bez wahania. Dziś mam obawy, że obaj...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Niemiec

03-11-2011 [10:17] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

to co z czym mamy do czynienia w tej chwili moze byc zwyczajna proba powrotu do gry na podworku krajowym.A ze wyglada to tak jak wyglada? No coz niektorzy politycy poruszaja sie na tym polu z finezja slonia w skladzie porcelany.Niestety zbyt czasto pan Z. przypomina mi takie sloniatko.Do tego potrafi byc nudny i irytujacy w czasie swych konferencji prasowych,ktore za czasow jego ministrowania nie byly bez negatywnego wplywu na obraz PiS-u i wynik wyborczy.Troche irytuje mnie,ze inni politycy PiS-u (ale nie panowie K.i C.) daja sie po raz kolejny wpuszczac w ten styl uprawiania "polityki".Po tym jak tych trzech muszkieterow obroslo brukselskim tluszczykiem i jak (sa wystarczajaco inteligentni zeby sie zorientowac) zalapali,ze Bruksela to wlasciwie polityczne zeslanie (tak jak w PRL-u stanowisko ambasadora dla tych,ktorzych chciano sie pozbyc)postanowili wrocic do metropoli i odzyskac to co ich zdaniem im sie nalezy (sa przeciez tacy ladni,madrzy i z duzych miast) ak "psu zupa".A tu masz ci los.Ich stolki pozajmowane!To to jako odpowiedzialni politycy PiS-u skorzystali z okazji i zwrocili sie do mediow bedacych "ostoja wolnosci slowa i demokrycji "w POlsce TVN-ow.Ale zeby sie calkowicie nie zeswinic to przedtem udali sie do "Uwarzam rz","Naszego Dziennika" i TV Trwam.NO nie wypadlo to zle,bo dyskusja o tym jak o co dziee sie w PiS-ie jest potrzebna.Tego oczekuje "pisowska ulica".Za tym przemawiaja rozsadek i odpowiedzialnosc bo PiS bez tych zmian nigdy nie stanie sie partia ludowa na miare niemieckiej CDU!Nie skomentuje tych uwag dotyczacych destrukcyjnej dzialanosci GPC czy innych mediow prawicowych,ktora to destrukcje zarzucal im jako pierwszy p.Hoffman bo jest to tak kompromitujace,ze nie warto sie nad tym zbyt dlugo rozwodzic.Powiem tylko tyle,ze w ten sposob nie zrealizuje sie cel,o ktorym wspominam wczesniej,a ktory jest niezbednym warunkiem do samodzielnego rzadzenia i wiekszosci konstytucyjnej.Czy polacy naprawde musza dochodzic do oczywistych wnioskow dopiero wtedy jak ulice splynom krwia tak jak przed zwyciestwem FIDE-szu w Budapeszcie (to dla tych ktorzy nie zauwazyli co dzialo sie tam przed wyborami)!? Mam nadzieje,ze jednak nie,ale jest to nadzieja dosc slaba biorac pod uwage brak komunikacji chociazby takiego sekretariatu pana Kaczynskiego z wyborcami:jeszcze nigdy nie zazylo mi sie nie otrzymac odpowiedzi na list skierowany do niemieckiego polityka,a w przypadku Polski tylko pan sp.Senator Zajac i ostatnio pan posel Wojciechowski wywiazali sie z tego w sposob profesjonalny ( nie wspominajac o dobrym wychowaniu,ktore nakazuje odpowiadac na listy).Pozdrawiam Pana i trzymam kciuki za PiS bo nie ma inne alternatywy,a twierdzenie czegos innego to zwyczane mrzonki i droga donikad!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-11-2011 [14:38] - Paweł Chojecki | Link:

Od dawna przewiduję krwawą eskalację obecnej sytuacji. Akurat zbliża się okazja - nawet niemieccy anarchiści mają nas "uczyć" demokracji. Co do PiS - nie widzę zbyt wielu przesłanek, by wierzyć w dobrą przyszłość.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika edek45

03-11-2011 [13:54] - edek45 (niezweryfikowany) | Link:

W pełni popieram p. Ziobrę. Po kolejnych, przegranych wyborach, trzeba coś zrobić. Koniecznie, - bo nawet małe dzieci z płaczem rezygnują z gry w której ciągle ponoszą porażki. No chyba że marzeniem Prezesa jest utrzymanie tego 20-30% elektoratu i zajmowanych pozycji.A przecież każdy wie, że gdyby J.Kurski nie wyskoczył z "dziadkiem z wermachtu" to nici by były z prezydedntury śp.L.Kaczynskiego.

Obrazek użytkownika gość

03-11-2011 [14:42] - gość (niezweryfikowany) | Link:

media jak TVN TVP i inne są w rękach wiemy kogo ,to jak walczyć jak ludziom się pierze móżdżki od rana do nocy???a jak Ziobro weźmie sprawy w swoje ręce to stanie się cud i ludziska pokochają PIS???just like that???

Obrazek użytkownika gość

03-11-2011 [14:39] - gość (niezweryfikowany) | Link:

a moja intuicja mnie raczej nie zawodzi , mam pytanie czy ojciec Ziobry nie był partyjnym ?? bo kiedyś mi się tak obiło o uszy ?? jeśli tak to wiem w czym problem na drugi raz nie przyjmujcie ludzi z dawnego otoczenia PZPR bo zawsze będzie problem.Oni tak mają

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-11-2011 [20:22] - Paweł Chojecki | Link:

A może sprawdzimy jeszcze trzecie pokolenie?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gość

03-11-2011 [14:44] - gość (niezweryfikowany) | Link:

okolicznościach to bym się nie dziwiła ale skoro znowu atakuje się Kaczyńskiego a w takiej sytuacji to ja mam wątpliwości co do intencji wiadomo komu Kaczyński stoi ością w gardle nie udało się go zabić bo w ostatniej chwili zrezygnował z lotu to trzeba go wew. Jarosław Kaczyński wie co robi ja w niego wierzę a w Ziobrę już niestety nie!!!!!

Obrazek użytkownika gość

03-11-2011 [14:45] - gość (niezweryfikowany) | Link:

okolicznościach to bym się nie dziwiła ale skoro znowu atakuje się Kaczyńskiego a w takiej sytuacji to ja mam wątpliwości co do intencji wiadomo komu Kaczyński stoi ością w gardle nie udało się go zabić bo w ostatniej chwili zrezygnował z lotu to trzeba go wew. Jarosław Kaczyński wie co robi ja w niego wierzę a w Ziobrę już niestety nie!!!!!

Obrazek użytkownika gość

03-11-2011 [14:49] - gość (niezweryfikowany) | Link:

kto za tym stoi??

Obrazek użytkownika gość

03-11-2011 [14:55] - gość (niezweryfikowany) | Link:

w Wyborczej ?? jeśli tak to wszystko jasne

Obrazek użytkownika Hermenegilde Panzerfaust

03-11-2011 [20:53] - Hermenegilde Pa... (niezweryfikowany) | Link:

dwa bieguny ...
Spryciule ...

Obrazek użytkownika gość

03-11-2011 [14:58] - gość (niezweryfikowany) | Link:

i fałszywych doradców to się przegrywa wybory panie Ziobro i Kurski

Obrazek użytkownika gość

03-11-2011 [15:11] - gość (niezweryfikowany) | Link:

i nie tylko nafaszerowana jest agenturą i zdrajcami jak dobra kasza skwarkami aa????

Obrazek użytkownika Rajmund

03-11-2011 [15:32] - Rajmund (niezweryfikowany) | Link:

muszę niestety w pelni zgodzić się z opinią pastora...

Obrazek użytkownika Noktowizor

03-11-2011 [19:12] - Noktowizor (niezweryfikowany) | Link:

Zasada dziel i rządż zawsze skutkuje.Jeśli pozornie podział dziś jest bez sensu, to jutro będzie jak znalzł. Nie będę się rozpisywał ale ten podział jest atakiem wyprzedzającym moment gdy PO ze swoim nierządem się rozleci. I to już niedługo. Wtedy będą potrzebne nowe puzle do nowych układanek. Pjonki, ziobryści, gowiny,schetyny bedą jak znalazł na swoich pozycjach.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-11-2011 [20:21] - Paweł Chojecki | Link:

Mamy przeciwko sobie bardzo przebiegłego i przewidującego przeciwnika.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki