NAGONKA NA JK

Jak można było się spodziewać, po przegranych wyborach rozpoczęła się nagonka na Jarosława Kaczyńskiego. Ja też wolałbym, by Premier był piękny, młody i bogaty, a mówiąc poważnie, by był gospodarczym liberałem, charyzmatycznym mówcą i przywódcą, wiodącym za sobą naród od zwycięstwa do zwycięstwa. Świadom pewnych braków Jarosława Kaczyńskiego, mam jednak pewność, że obecnie nie mamy nikogo, nie tylko lepszego, ale nie mamy nikogo porównywalnego z JK!

Każdy, kto myśli, że Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski, czy dowolny inny polityk prawicy może stanąć na jej czele, nie zna realiów i powagi aktualnej sytuacji. Jarosław Kaczyński właśnie dlatego jest przedmiotem zajadłych ataków obozu zdrady narodowej, ponieważ ów obóz ma doskonałą świadomość, że bez Kaczyńskiego nie ma zorganizowanego środowiska patriotycznego. Wyeliminowanie Premiera, to natychmiastowa destrukcja PiS, fala odejść i podziałów, a co najważniejsze, całkowita utrata morale obozu patriotycznego. Ludzie potrzebują przywódcy i za takiego uważają JK. Tylko jemu jeszcze ufają i tylko jego gotowi są słuchać. Premier ma do tego oczywista legitymację – obóz zdrady narodowej (co najmniej) przyczynił się do śmierci jego Brata („To wyście Go zabili!”). To Daje nam poczucie, że Jarosław nie zdradzi Polski i nie zacznie po kryjomu paktować z mordercami.

Jest jednak kilka poważnych problemów z przywództwem Kaczyńskiego. Po pierwsze, ma potężny elektorat negatywny dzięki pracy mediów reżimowych i stada „autorytetów”. To oznacza, że manewr straszenia PiS-em będzie dalej skutecznie powtarzany, przekreślając szansę na zwycięstwo patriotów. Po drugie, Kaczyński łatwo daje się ogrywać lobby sondażowemu w swoim otoczeniu (według mnie to sabotażyści). Wielokrotnie o tym pisałem, więc dodam tylko jeden przykład: upatrywanie w poręczeniu za kibiców jednego ze źródeł porażki.  Po trzecie, Kaczyński nie zbudował w PiS otwartej drogi awansu dla nowych kadr. Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego mógł być jakimś rozwiązaniem problemu, ale został od swego poczęcia opanowany przez tych samych ludzi, którzy blokują rozwój PiS. Po czwarte, Kaczyński nie doprowadził do powstania prężnych, patriotycznych mediów, ani nie wypracował żadnych skutecznych sposobów kontaktowania się ze społeczeństwem. Środowisko „Gazety Polskiej” stara się ofiarnie wypełnić ten brak, ale jak na razie to wszystko za mało. Czas na to został zmarnowany, gdy PiS był u władzy. Po czwarte, Kaczyński niepotrzebnie zmienia swój wizerunek z łagodnego na twardy i odwrotnie oraz rzuca na wiatr niepotrzebne obietnice (np. żadnej koalicji z SO, żadnych spotkań z Komorowskim), przez co traci wiarygodność i wprowadza zamieszanie we własne szeregi.

Po wygraniu wszystkich wyborów przez PO i obsadzeniu wszystkich ośrodków władzy, nasz los jest niewesoły. W takiej sytuacji tylko skupienie się wokół przywódcy może zatrzymać totalny upadek. W tym sensie powinniśmy „chuchać i dmuchać” na Kaczyńskiego jako lidera obozu patriotów. Musimy jednocześnie wypełniać jego braki. Prowadzić pracę organiczną, organizować się lokalnie obok struktur PiS, budować własne media (ze szczególnym ukierunkowaniem na Internet), próbować oddolnie kruszyć beton partyjny i przejmować władzę od nieudolnych aparatczyków niskiego szczebla (to chyba najtrudniejsze zadanie, biorąc pod uwagę wzajemne powiązania i sitwy osłaniające drobne interesy „prawicowych działaczy”). Trzeba mieć nadzieję, że Kaczyński, widząc poparcie nowych środowisk, odważy się we właściwym czasie na reformę skostniałych struktur partii. Kwestią kluczową jest jednak najbliższe otoczenie Premiera. Tu porządek musi zaprowadzić on sam. Dopóki nie znajdą się tam ludzie niezwykle przebiegli i oddani Polsce, czekają nas kolejne przegrane, których aktualni spece „się nie spodziewali”.

*****

„Według wiceprezesa PiS, który podczas kampanii rzadko pojawiał się w mediach, wewnętrzne sondaże zlecane przez partie "dawały wygraną PiS, chociaż z większości wynikało, że skończy się remisem ze wskazaniem na PiS lub PO". - Jestem niezadowolony, że dwa miesiące ciężkiej pracy w sztabie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów - twierdzi.

Jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego przyznaje, że mimo niezadowalającego wyniku "to była profesjonalnie przeprowadzona kampania". - Bardzo chwalę pracę takich ludzi jak Tomek Poręba czy Adam Hofman. Kampania była chwalona nawet przez publicystów, których trudno posądzać o sympatyzowanie z nami - dodaje w rozmowie z Tomaszem Walczakiem.”  Adam Lipiński

„Ta propaganda, która była stosowana przez Platformę w kampanii ciągle działa. Nie usłyszeliśmy od rządu jak zatrzymać falę zadłużenia czy bariery w dostępie do służby zdrowia -

- To, co się dzieje w naszym kraju, to wynik zręczności PO.”  Mariusz Błaszczak

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzyh

20-10-2011 [22:16] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

i wynik lepszy niż się spodziewałem - cztery lata obrzucania błotem opozycji a niewiele się przykleiło

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-10-2011 [22:34] - Paweł Chojecki | Link:

Niezła to była jakiś czas temu na Węgrzech. My dopiero w powijakach...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Renia

21-10-2011 [00:07] - Renia (niezweryfikowany) | Link:

bo jest za co.Bombardowac liczbami,faktami-przeciez zwykli ludzie wiedzą tylko tyle co im w Tv powiedzą.Niewielu zadaje sobie trud buszowania po internecie.Mniej niedopowiedzeń,wiecej konkretów.Mam wrazenie,ze nikogo z PIS opinia nas,szaraków nie obchodzi.Wiem,nie jestem politykiem ale żyję wśród zwykłych ludzi i wierzcie mi -ludzie maja znikoma wiedzę.. bez uswiadomienia Polaków o rozmiarze afer i przekretów nie będzie wygranej.Politycy PIS-u, prosze Was wsłuchujcie sie w Głos ludumy forumowicze naprawde chcemy Waszego i naszego zwyciestwa.Rozmawiam z ludźmi i mówią:No ale czemu ten Kaczyński tak ostro,i to pod krzyzem,w sejmie? Czujecie bluesa-ludzie kupują przekaz mediów.Jak im mówię,ze afery takie i takie to usta otwieraąa,mówie,ze w internecie mozna wiele znaleźć-wtedy rozkładaja rece i mówią:nie mamy internetu...ŚWIADOMOŚĆ NARODU -TO KLUCZ DO ZWYCIĘSTWA!POZDRAWIAM!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [00:56] - Paweł Chojecki | Link:

Zgadzam się z Panią. Nie zbudowaliśmy mediów ani ruchu obywatelskiego, by komunikować się ze społeczeństwem (Orban założył 10 000 klubów obywatelskich - a to małe Węgry!!!)

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Niemiec

20-10-2011 [23:03] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

trzeba wyciagnac z tego co sie dzialo,dzije i dziac bedzie wnioski,ktore pomoga nam jeszcze bardziej profesjonalnie prowadzic kampania.Nie wierze,ze poreczenie za "Starucha" nam zaszkodzilo.Mysle,ze nieporadne i nieprofesjonalne rozegranie tego elementu kampani nam zaszkodzilo.To ciagle tlumaczenie sie z tego poreczenia,to zenujace uzywanie przez pana Romaszewskiego argumentu,ze przeciez w przeszlosci politycy PO tez za niego poreczyli i.t.p.A przeciez wiadomo bylo,ze sprobuja to wykorzystac i byl czas zeby sie przygotowac!Przygotowac profesjonalna odpowiedz na te ataki!A co do p.Romaszewskiego i Andrzejewskiego to nie czas na wylewanie krokodylich lez,ze sie nie dostali do Senatu:nie trzeba bylo bronic swojego kolegi z Senatu,narkomana i przestepcy!wielu,bardzo wielu z wyborcow PiS-u odebralo to jako zdrade,a obaj panowie utracili raz na zawsze swoja wiarygodnosc!Nikt juz nie pamieta (bo jak dlugo mozna) ich dokonan z przeszlosci.Mlodziez dorasta i chce brac przyklad z ludzi prawych,a nie z (prosze wybaczyc) podstarzalych panow broniacych korporacyjnych ukladow w Senacie.A PiS tyle mowi o rozbiciu korporacji.Musze powiedziec,ze bylismy zaskoczeni udzialem pana Kaczynskiego w programie Lisa.Czy nam zaszkodzil?Chyba tak i to wlasnie przez ta Merkelowa.Generalnie nasz Premier ma taka sklonosc do niepotrzebnych wypowiedzi sprowadzajacych sie do niedomowien.Tak nie mozna i to powinien w sobie zwalczac.To nie jest zbyt profesjonalne i naraza go na ataki,choc jezeli chodzi o ta konkretna sprawe to mozna bylo z tego wybrnac obronna reka,a nawet uzyskac z tego korzysci,tylko do tego ktos musi go przygotowac i to musi byc ktos z doswiadczeniem dyplomatycznym lub znajomoscia mentalnosci Zachodu.Jednak generalnie sama kampania byla chyba najbardziej profesjonalna ze wszystkich.Mogla byc jeszcze lepsza gdyby zostal spek´lniony warunek,o ktorym wspomina felieton,a mianowicie sprawne,dynamiczne struktury terenowe,a z tym kto probowal sie zapisac do PiS-u wie ze nie jest najlepiej.W niektorych czesciach Polski jest wrecz katastrofalnie!Teraz jednak trzeba skupic sily na dalszym wzmacnianiu PiS-u wokol pana Kaczynskiego,bo juz zaczynaja sie odzywac "medrcy" z Brukseli (Celinski) opowiadajacy jakies iidiotyzmy o kontaktach PiS-u z pania Prof.Gilowska.Odezwal sie madrala,zatroskany o doly spoleczne,a sam pobiera niezla pesyjke( stwierdzilismy ze najomymi,ze ta Bruksela nie jest najzdrowszym miejscem dla takich magikow.Za duzo money i przepychu i dlatego traca szybko kontakt z rzeczywistoscia).Coz jeszczez mozna dodac?Moze tylko tyle,ze ksiazka w czasie goracej kampani wyborczej to nie najlepszy pomysl(choc ksiazka jest warta przeczytania).Nie znam powaznych politykow na Zachodzie (a takim jest bezwatpienia pan Kaczynski),ktorzy w czasie swojej aktywnej dzialalnosci politycznej pisza takie ksiazki.Na to jest czas po walce!Kto mu to doradzil!? Chyba nie ktos dobrze zyczacy Polsce I Polakom!Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Sizar

20-10-2011 [23:46] - Sizar (niezweryfikowany) | Link:

Przy jednomandatowych okręgach Zbigniew Romaszewski nie miał żadnych szans się dostać startując z Warszawy. To było oczywiste od początku i nic mu nie mogło pomóc, ani zaszkodzić w tej kwestii. Widocznie ktoś w PiS nie chciał, żeby Romaszewski się dostał.

Obrazek użytkownika Niemiec

21-10-2011 [10:00] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

mam na ten temat jak juz napisalem troche inne zdanie.Dla kogos takiego jak pan Romaszewski dostanie sie z jednomandatowego okregu i to tego okregu nie powinno byc zadnym problemem.Przegrac na Pradze i jej okolicach?!Trzeba sie bylo tylko wysilic.Etos z przeszlosci to za malo.A panow Andrzejewskiego i Romaszewskiego bardzo szanuje,tylko ze minelo juz dwadziescia lat i zeby wygrac teraz trzeba miec dobry program,trzeba byc mobilnym i umiec wykorzystac srodki medialne,ktore stoja do dyspozycji.Jadac przez okreg wyborczy obu panow nie zauwazylem,ze nawet te klasyczne w formie plakatow byly wykorzystane we wlasciwy sposob i odpowiedniej ilosci.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [12:08] - Paweł Chojecki | Link:

Racja, tacy ludzie powinni już promować kogoś o kilkanaście lat młodszego. Służyć jako mentorzy, a nie gracze.

pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [00:55] - Paweł Chojecki | Link:

"Jednak generalnie sama kampania była chyba najbardziej profesjonalna ze wszystkich." - może od strony technicznej. Nie miała jednak spójności przekazu. Np. Nie podejmujemy debaty z Tuskiem. Dobrze. Ale dlaczego? Odpowiedź powinna paść szybko i jasno. bo jest oszustem i sprzedaje polskie interesy - np. sprawa CO2. To się dało zrobić nawet bez poruszania Smoleńska. A sztab PiS co? Zwleka, kluczy , a potem JK mówi, że stanie do debaty, jak Tusk pokaże program. Żenada!!!

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Niemiec

21-10-2011 [09:42] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Nie sposob zaprzeczyc,ze to co Pan pisze o merytorycznej stronie kampanii nie jest prawda.Zbyt latwo udaje sie naszym wrogom zepchnac nas do defenzywy,zmusic strone pisowska do ciaglych tlumaczen (troche z tym probowal walczyc pan Kaczynski u Lisa,ale to nie moze byc element jednego programu tylko calej kampanii) z wszystkiego co robi.Brakuje (ale mam nadzieje,ze mlodzi dzialacze,a nie mam tutaj na mysli np."mlodego" pana Zionbry) dynamiki w tym co robi sztab PiS-u.Poirytowalo mnie to,ze caly czas mowili,ze sa przygotowani na atak z kazdej strony (np.temat rozmowy pana Prezydenta z bratem przed ladowaniem),a pozniej po tym spocie PO,po tych pomyjach sztab PiS-u czmychnal do nory!Nie zawsze recepta na sukces jest unikanie agresji,trzeba to tylko zrobic tak zeby przejac inicjatywe,trzeba byc strona aktywna i miec gotowe rozne scenariusze,a nie tworzyc je w ostatniej chwili.Potem chyba na blogpress.pl pojawil sie spot (ale zrobil go jeden z blogerow),ktory byl profesjonalna odpowiedzia na ten brudny atak PO,spot ktory mogl zniwelowac dzialanie materialu PO-wskiego,a nawet pozwolic nam na zdobycie przewagi.Co do samych mediow,o ktore musimy dbac to trzeba wspierac to co jest,budowac ich potege a jak zostana do dyspozycji jeszcze jakies dodatkowe srodki finansowe to budowac nowe.Zupelnie nie rozumiem dlaczego redaktorzy GP nie zabieraja glosu w takich mediach jak TV Trwam,RM,Nasz Dziennik!!??Wstydza sie?!Moze czekaja na zaproszenie!?Jak ktos chce to sie sam ,ze tak powiem,zaprosi.Nie wierze,ze nie maja takich mozliwosci.Widac,ze nasio wrogowie wiedza lepiej jakim zagrozeniem sa dla nich te stacje i dlatego ten skandal z platforma cyfrowa!A my czekamy ("my" tzn.prawa strona) az ich wykoncza i wtedy bedziemy znowu wylewac krokodyle lzy!!A wracajac jeszcze do samej kampanii to bedac krotko przed wyborami w Polsce widzialem plakaty "Tusk czy Kaczynski ,Ty wybierzesz premiera" w barwach PO i juz wtedy powinno byc wiadomo,ze PO bedzie prowadzila kampanie nie w kierunku Smolenska tylko takim,ktorego ukronowaniem byl ten spot o bandytach z Krakowskiego Przedmiescia!!Same wyjazdy w teren to za malo,a w dzisiajszych czasach stanowic moga tylko dodatek (bardzo sympatyczny,ale nie decydujacy) do kampanii,ktora trzeba prowadzic w mediach.Dowodem na to jest chociazby to,ze wiekszosc kandydatow PiS-u,ktorzy regularnie odwiedzali takie pragramy jak "Polski punkt widzenia" w TV Trwam dostalo sie bez problemu do parlamentu nawet z dalekich pozycji.Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [12:07] - Paweł Chojecki | Link:

Pozostaje jednak ciągle pytanie braku wymiany nieskutecznych sztabowców. Oni może i słuchają rad specjalistów od PR, ale to nie wystarczy. Tu trzeba mieć wyczucie "nerwu narodu" - gdzie go dotknąć. Ta kampania niczego takiego nie dotknęła. Osobiście ciągle czekam, kiedy dowiemy się, kto polecił Kluzik i Poncyliusza na szefów kampanii prezydenckiej. Według mnie to najgroźniejszy kret w PiS. Ma bezgraniczne zaufanie JK...

pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Niemiec

21-10-2011 [13:01] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

NIe ma zbyt duzo kandydatow.Ale czas jaki uplywa musi byc wystarczajacy na wyciagniecie wnioskow.O personalnych konsekwencjach nie warto mowic.Nie czas i nie miejsce.Nastepnym razem mozna tylko grzecznie podziekowac za rade.Wydaje mi sie,ze w PiS-ie po ostatnich kampaniach jest z czego wybierac i nie powinno byc z tym klopotu.Mialem nadzieje,ze wyjazdy w teren pozwola na odkrycie tego "nerwu narodu",ale najwidoczniej niektorzy pomysleli ze polacy tesknia za brukselskimi salonami,ze europejska kampania bedzie recepta na sukces.Nic bardziej mylnego!Owszem trzeba wiedziec jak sie poruszac w tym swiecie Zachodu,ale nie wolno zapominac ze polak bedzie zawsze polakiem,ze powinien nosic glowe wysoko tak by go szanowano,ale i zeby pozbywajac sie swoich kompleksow szanowal innych.takie to proste,ale jak dotychczac PiS nie moze znalezc wlasciwej formuly,zeby to przedstawic,zeby przekonac do siebie (szczegolnie mlodych polakow),a wlasciwie do swojej wizji Polski polskich wyborcow.Zbyt duzo w tym improwizacji,a za malo konsekwencji.Czasami mam wrazenie,ze pan Kaczynski jest jednym z niewielu,ktorzy to rozumieja,ale nawet on nie moze sam,w pojedynke urzczywistnic tej idei.Do tego potrzebny jest sprawny aparat partyjny (zadna partia nigdy nie mogla,nie moze i nigdy nie bedzie w stanie sie bez niego obejsc,a wszystko inne co na ten temat napisano lub sie mowi to demagogia i bzdury) oraz ( i to jest decydujace!) zaangazowani jakosciowo i liczebnie w dzialalnosc polityczna czlonkowie partii!! A jak to jest pisalismy wiele razy.Prosze chociazby spojrzec na deklaracje czlonkowska kandydata na czlonka PiS-u!jakby zywcem wzieta z poprzedniej epoki!!!A jak to sie robi na swiecie (PO tak robi wiarzac mentalnie potencjalnego kandydata,a wlasciwie prawie w 100% czlonka)? Po prostu wypelnia sie krotki formularz:imie,nazwiska,data urodzenia,adres i krzyzyk przy krotkim zdaniu o akceptowaniu statutu danej partii i osobnik moze byc pewien ze zostanie przyjety.I nikt mu nie robi laski,moze wtedy brac udzial w pracach partii,wybierac i byc wybieranym,a nade wszystko ktos taki czuje sie potrzebny i staje sie w wiekszosci przypadkow obywatelem identyfikujacym sie z dana partia do grobowej deski.Przy okazji jego rodzina,bliscy znajomi maja kontakt z programem jego ugrupowania.Tak to jest i deklaracje " zwyciezymy bo mamy racje" staja sie wtedy cialem!Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [13:37] - Paweł Chojecki | Link:

Ma Pan rację w sprawie pewnej odrębności Polaków pomimo propagandy GW. Te dobre cechy trzeba rozbudzać, ale niewiele się na tym polu dzieje. To mam na myśli, kiedy pisze i mówię o pracy u podstaw. U nas do partii politycznych poszedł najgorszy sort ludzi - cwanych jeśli chodzi o swoje interesy, a głupich w sprawach zasadniczych; do tego zachłannych. To są w większości administratorzy i mogliby być równie dobrze w każdej partii. Często w PiS są "odpady" z innych partii (za głupi, by się tam załapać). To ostre słowa, ale tylko tak można wytłumaczyć bierność lokalnych struktur w zagospodarowaniu posmoleńskiego poruszenia. Temu tez służy blokowanie członkostwa w PiS. Jeśli już nie chcą członków, to powinni stworzyć kategorię rejestrowanych sympatyków. byłaby armia mężów zaufania, można by robić prawybory itp.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika zet

20-10-2011 [23:24] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Ile i jak długo można wytrzymać taki zmasowany atak PO-wców,SLD-owców i samego dyżurnego degenerata moralnego jakim jest Palikot?Media agenturalne i polskojęzyczne nie ustawały w rozbiorze na komórki proste Jarosława Kaczyńskiego?Przecież nikt tak jak on nie był w każdym zdaniu każdej wiadomości,informacji w tych antypolskich mediach.PO-wcy tak obstawili każdą posadę w urzędach,instytucjach ,mediach,sądach,prokuratorach itd....
Przecież Tusk przywrócił nam PRL i wszystkie jego sposoby na uzyskanie tego efektu.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [00:51] - Paweł Chojecki | Link:

A gdzie nasze media?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika tenia

21-10-2011 [00:05] - tenia (niezweryfikowany) | Link:

nie umieją kochać swojego kraju, nie interesują się polityką wcale (niski udział w wyborach) , są za mało wyedukowani, dają się manipulować prorządowym mediom, których właścicielami są byli agenci służb PRL. A kim jest PO - toż to sama agentura byłych służb, sięgająca swoimi korzeniami do Moskwy, o czym Pan dobrze wie. Jak Jarosław Kaczyński ma wygrać w tej sytuacji wybory ??? jak ma wygrać skoro prawdziwych patriotów jest jeszcze za mało.Moim zdaniem kampania wyborcza PiS była prowadzona świetnie, tylko ten jazgot medialnych hien i zdrajców narodowych wszystko zniweczył. W tej straszliwej od kilku lat nagonce na JK i tak wynik wyborów był bardzo dobry. Co by JK nie powiedział i tak jest źle. Uważam, że przy JK jest Polska.

Obrazek użytkownika Sizar

21-10-2011 [00:20] - Sizar (niezweryfikowany) | Link:

Ale przecież ci, którzy planowali kampanię doskonale wiedzieli, że będzie ten jazgot. A jednak zaplanowali ją tak, że tenże jazgot mógł wszystko zniweczyć.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [00:50] - Paweł Chojecki | Link:

Naród jest niewyedukowany - racja. Ale przecież PiS jest na polskiej scenie politycznej od ładnych paru lat. Pytanie, co w tej sprawie zrobiono???

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość  chicago

21-10-2011 [02:31] - Gość chicago (niezweryfikowany) | Link:

w bardzo cyniczny i taki prosty sposob POdpuszczaja wszystkich.Zabolalo mnie, ze P,J.Kaczynski sie tlumaczy z czego przed kim?
Czytam i polecal Gazete polska, Zdania nie zmienilam w spr "Starucha"
trzeba bronic a p.zelazna kanclerz- Broni interesow Niemiec - bo sluzy swemu narodowi nie jak nasze"bule'i lisy czy koty ktorym mysla przewodnia jest kasa, zdrada i ile mozna wyciagnac i co zrobic z NARODEm - sztanski eksperyment "Frankenstaina". bawmy sie dalej, bo TVN powiedzialo,,,, tak to dziala,

Obrazek użytkownika rob2

21-10-2011 [18:44] - rob2 (niezweryfikowany) | Link:

Dopóki w Polsce będzie dobra KASA dla "układu",dopóty będą walczyć o WADZE.Jak już doszczętnie rozgrabia Nasz Kraj,wtedy "zielona karta" i z Vincentem nas opuszcza.P.S.Byle nie trwało to 123 lata.

Obrazek użytkownika Kuszpietowski

21-10-2011 [05:28] - Kuszpietowski (niezweryfikowany) | Link:

Co jakiś czas ale zdecydowanie i nawet brutalnie ! Napotkanym młodzieńcom wmawiam że są rogaczami. Gdy zapytają dlaczego, wyjaśniam: W Polsce już prawie nie ma normalnej pracy. Zlikwidowano wszelkie przemysły, które mogą być konkurencyjne dla Niemiec. Pozostały tylko usługi. W związku z tym Polki trafią do burdeli a młodzieńcy będa otwierać drzwi w samochodach Germańców, sprzątać zużyte prezerwatywy i wykonywać inne tego typu czynności. JESTEŚCIE ROGACZE ! Przy następnych i kolejnych spotkaniach wystarczy krzyknąć: CZEŚĆ ROGACZE ! Będą wiedzieli o co chodzi. Ich po prostu trzeba wkurwić ! Bez tego ciężko będzie dotrzeć do ich świadomości.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [12:00] - Paweł Chojecki | Link:

Powinni Pana wziąć do sztabu!!!

pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

21-10-2011 [06:09] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Absolutnie prawda PIS mogl i powinien atakowac bez paronu a nie liczyc,ze Polacy beda oburzeni agresja a co oni wyprawiaja.Media i sondazownie tak POdgrzewaly caly czas sytuacje,ze lagodnosc PIS-u byla niewidoczna.Blad Kaczynskiego,ze poszedl do Lisa nie wiem PO wiadomo co to za dziennikarzyna,ze tylko czekal aby przywakic i jezeli nie chcial debaty z Tuskiem to powinien go wypunktowac a nie o programie,bo programu Tuska nie mail i miec nie bedzie przez nastepne lata.Z tak silna mafia to moze wygrac tylko druga jeszcze silniejsza oni sa tak powiazani,ze tylko jakas katastrofa ich rozdzieli,nadzieja tylko w 15% spoleczenstwa,ktore sie wylaczylo i nie glosuje i tu jest pole do popisu walczyc edukowac i namawiac na wybory,organizowac sie oddolnie to trzeba bylo po przegranych w 2007 roku a nie naiwnie wierzyc,ze Polska to dojrzala demokracja.Polacy do roboty organizowac sie w kluby i pracowac na wspolne zwyciestwo.

Obrazek użytkownika Jawa

21-10-2011 [09:25] - Jawa (niezweryfikowany) | Link:

A przynajmniej przypuścić atak na tzw ostatniej prostej, przyznam że cały czas czekałam na coś takiego. Stało się niestety inaczej i to przeciwnik wykorzystał i on przeprowadził atak.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [11:59] - Paweł Chojecki | Link:

Tych 15% nie ruszymy jednak "miękką kampanią".

pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

21-10-2011 [07:43] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

wszystko to co piszesz to prawdy i polprawdy trzeba troche realniej patrzec na rzeczywistosc i troche cofnac sie w czasie historia wspolczesne wlasnego panstwa nikomu jeszcze nie zaszkodzila ale polacy lubia spadac na ryj prosto w bloto nie pojscie na wybory pokazalo jednoznacznie ze polacy nie interesuja sie ani swoja przyszloscia ani swoich dzieci ta ignorancja juz wkrotce ich samych zaskoczy a to jedna z najlepszych lekcji

Obrazek użytkownika cogito

21-10-2011 [07:45] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

"Jestem niezadowolony, że dwa miesiące ciężkiej pracy w sztabie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów"
To ja powiem tak- trzeba było pracować tak samo ciężko przez 4 lata. Dwa miesiące to za mało.
"Bardzo chwalę pracę takich ludzi jak Tomek Poręba czy Adam Hofman. Kampania była chwalona nawet przez publicystów, których trudno posądzać o sympatyzowanie z nami "
Po takim dictum pan Lipiński powinien dostać uroczyście datownik kancelaryjny i ograniczyć się do stemplowania poczty przychodzącej, bo albo nic nie rozumie albo udaje. Oba przypadki groźne. Popatrzcie na te wątłą kobietę o wielkim duchu - panią Stankiewicz i prawdziwego polskiego patrioty pana Pereirę ( taki szpas!) jak ciężko harują . To jest praca u podstaw , trudna i niewdzięczna. Nie pokazywanie się tam, gdzie zrobią w konia, u Lizów, Olejnikowych i innych speców od pokazywania PISu jako zagłady narodowej.
"To, co się dzieje w naszym kraju, to wynik zręczności PO"
cieszy mnie, jako chrześcijanina, że oddaje cześć konkurentowi, ale wolałbym , żeby to PIS okazał się przebieglejszy.
Zakładając wersje optymistyczną, że nikt w PIS nie chciał pogrzebać szans partii w wyborach w sposób intencjonalny, to tym panom i paniom wydawało się , że wystarczy pokazać Prezesa Kaczyńskiego, jak nie przymierzając niedźwiedzia i wystarczy. Otóż z wiadomych wszystkim - poza tymi panami i paniami, względów nie wystarczyło. Może warto byłoby, żeby zaczęli czytywać periodyk Sakiewicza? jedyne 3,90 złocisza.
To absolutna racja, że nie ma innego przywódcy prawicy w tej chwili i obawiam się , że nie będzie. Tacy Kaczyński trafili się polskiej prawicy posiadającej zdolność dzielenia się pantofelka, jak ślepej kurze ziarno. Dlatego doprowadza mnie do szału, że jakby niepomni działania na świadomość społeczeństwa PR-owców PO teraz wszyscy nagle krytykują kogoś bez kogo by ich nie było politycznie. No może braliby jakieś partyjne apanaże w innej partii, ale PISu nie ma bez Kaczyńskiego. I to wiedzą doskonale Tusk, Komorowski, bezimienny z Biłgoraja i ich spece od robienia ludziom wody z mózgów. Dlatego ja bezimienny wyborca PIS apeluje do ważnych polityków PIS, żeby zamilkli w publicznym krytykowaniu swojej parit w ogóle, a szefa w szczególe. Jeśli dobro nasze, polskie leży im na sercu. Proszę dziesięć razy pomyśleć zanim coś powiecie. I wziąć wreszcie profesjonalnych doradców. Nie takich jak pani Kluzik, czy pan Poręba. Ludzie litości! Ile razy można popełniać te same błędy. A Prezesa należy chronić jak dobro narodowe i basta. Ze wszystkimi jego ograniczeniami.
Pozdrawiam C.

Obrazek użytkownika Szamanka

21-10-2011 [07:59] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

To nie krytycy, a krytykanci, sami bez koncepcji , innych wystawiaja na linie strzalu! W piersi sie nie uderza i nie zawolaja mea culpa!
Bez takiej opozycji, jak PIS i Jaroslaw Kaczynski, to nawet tej niesmialej demokracji nie bedzie!
Kto dzis odwaza sie krytykowac JK, juz przed wyborami nie zyczyl mu dobrze! Bo wtedy mozna bylo na cos wplywac.
Twoje personalne propozycje sa sluszna, a prezesa musimy i popierac, i chronic. Nawet przed tzw. "swoimi".
Pozdrawiam Cie serdecznie!

Obrazek użytkownika cogito

21-10-2011 [08:37] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Przed swoimi zwłaszcza! Jak to było: "chroń mnie Boże od "przyjacół" bo przed wrogami obronię się sam". Jakoś tak.
Za Twoją radą zarejestrowałem się na S24.Uczucia mam mieszane.Takie pomieszanie zoologu z Hide Parkiem plus komercja. Niezależna to przy tym Wersal. I bardziej odpowiada mi linia Niezaleznej. Uważam, ze rola dziennikarzy jest informować, komentowanie to w gruncie rzeczy manipulacja. Zawsze z przegięciem na którąś stronę. Nie wiem dlaczego środowisko dziennikarskie uzurpuje sobie prawo do interpretowania świata. To jak z tym fletem , o którym pisała pani Brodacka-Falzmann. Przyznam , że nie zaglądałem od dawna na stronę s24. Jakoś po objęciu posady naczelnego w Rzepie przez pana Lisickiego, choć próbowałem, odrzuciło mnie od tej gazety, większości żurnalistów z nią związanych i jej letniej linii: co to diabłu ogarek... Uważam, że letniość bardzo jej zaszkodziła , a i tak nie uratowała przez katastrofą hajdarowiczowską. Teraz taką Rzepą dalej jest S24.
Pozdrawiam, miłego dnia C

Obrazek użytkownika Szamanka

21-10-2011 [10:22] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Witam Cie serdecznie! Dla mnie wazne jest na S24 to, ze glosy komentatorow sa polemiczne, mniej wywazone niz na Niezaleznej. Ten Wersal, o ktorym piszesz, przybiera czasem cukierkowe postaci, konczy sie polemika, nastepuje komplementowanie i kazdy krytyczny glos jest zwalczany, banowany i okreslany, jako wrogi. Sam masz teraz zastrzezenia, dotycza kampanii wyborczej, ale glownie osob te organizujacych.Zauwaz, ze krytyka jest tu trudna. Niebezpiecznie wkradaja sie niesluszne uwagi wobec Jaroslawa Kaczynskiego: i musimy stawac w jego obronie! Pokazcie mi drugiego, ktory tak nasza Polske rozumie! I ciagle powtarzam, sam JK nie da rady, to genialny polityk, ale strategie nalezy opracowywac wspolnie i z profesjonalistami! I to nalezy powtarzac do znudzenia!
Racje masz, jesli chodzi o "wielorakosc" S24, taki bigosik, ale to juz wina redaktorow prowadzacych, a ja i tak podrzedniakow nie czytam. Natomiast dyskusje pod Chojeckim, Seamanem, sa tam ciekawsze. To tylko moje zdanie.
Wiem, ze Niezalezna jest niewykle waznym portalem opozycyjnym. Bez niej nie ma nas, ktorzy sie znamy, mamy te same poglady. Ale przkonywac musimy i tych , ktorzy sie nie opowiadaja, dlatego wychodzic nalezy poza nasz portal.
Pozdrawiam Cie serdecznie, mysle, ze temat nie jest zamkniety, musimy miec odwage gloszenia naszych racji wszedzie, gdzie mowa o Polsce!
S.

Obrazek użytkownika t_chr

21-10-2011 [09:52] - t_chr (niezweryfikowany) | Link:

Panią Ewę Stankiewicz podziwiam za zrealizowane filmy: Solidarni 2010 i Krzyż. Jednak akcja Namiot zorganizowana przez Solidarnych 2010 okazała się klapą. 4 postulaty rozmyły się wśród haseł, które można było usłyszeć pod namiotem. Organizacyjnie akcja od poczatku była kiepsko prowadzona i nie zrobiono nic żeby ją usprawnić. Zaprzepaszczono pewien potencjał. Zachowania osób i ich hasła w stylu "Dzisiejszy dzien jest pod hasłem Hanka kleptomanka" nie dodawały powagi postulatowi "postawienie Donald Tuska przed Trybunał Stanu".
Po Pani Ewie widać jest, że jest przemeczona, zabiegana, a to wizerunkowo w mediach nie świadczy najlepiej. Nie jest to zarzut do niej, ale osób które ją wspierają.

Obrazek użytkownika cogito

21-10-2011 [10:14] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

"Po Pani Ewie widać jest, że jest przemeczona, zabiegana, a to wizerunkowo w mediach nie świadczy najlepiej. Nie jest to zarzut do niej, ale osób które ją wspierają."
Bo podjęła się zadania ponad ludzką miarę. I zamiast krytykować trzeba ją wspierać. Nie zgadzam się, że jej postulaty, te podstawowe, się rozmyły. To nie jest żadna klapa. To jest symbol.
Pozdrawiam C

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [11:57] - Paweł Chojecki | Link:

Niestety, w organizacjach patriotycznych nie mamy prawie żadnego zabezpieczenia przed dzianiem agentury, która dzieli, ośmiesza i wykańcza wszystkie dobre inicjatywy.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [11:55] - Paweł Chojecki | Link:

Zgadzam się z postulatem dotyczącym datownika!

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika wiki

21-10-2011 [08:25] - wiki (niezweryfikowany) | Link:

Wydaje mi się, że to, co mówił p. G.Braun nt. p.Lipińskiego może być coraz bardziej prawdopodobne.Panu Nie wiem, dlaczego Prezes daje się ciągle "wypuszczać"na miny? Czy nie zauważył, że p. Kempa pomimo, że też poręczyła za Starucha otrzymała wysokie poparcie?Czy niby-wpadka Hofmana dot, chłopów, którzy się dorwali do miasta nie była celowa. czy tak działa profesjonalny sztab? I w końcu: stara zasada-skoro przeciwnicy chwalą kampanię, to znaczy, że była ona w ich interesie, czyli źle prowadzona.Wydawało się, że Prezes podczas zjazdu w Piotrkowie zdaje sobie sprawę, że lokalne struktury nie działają w większości regionów(wystarczy porównać co robili działacze PIS w poszczególnych regionach, a co kluby GP), ale boi się,że straci kadry?brak mu woli rozliczenia?Szkoda, bo ci ludzie działają w swoim interesie.Czy Prezes nie chce tego zauważyć???

Obrazek użytkownika katamaraz

21-10-2011 [10:28] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Mam pytanie, albo dwa, albo więcej?! Czy Pan Jarosław Kaczyński "zbawi" Polaków, jak oni notorycznie nie "chcom"? Do tego musi bronić się przed ujadaniem!!! Ile milionów Polaków nie uczestniczyło w wyborach? Można "wytłumaczyć: "sie nie chciało. Tylko z tych myślących poglądy mających, ile zgłosiło się do komisji wyborczych, albo na mężów zaufania i jak tam będąc spisali się??? W tym 20-leciu niby wolności Polacy zagłosowali dwa razy na komunistów, prezydenta-pijaka i dwa razy na oszustów. Za tą zabawę w niby-demokrację zapłacimy wszyscy. Nooo!!! Znowu będzie winien PiS, a osobiście Pan Prezes!!!

Obrazek użytkownika DODO

21-10-2011 [14:44] - DODO (niezweryfikowany) | Link:

No właśnie, ilu się zgłosiło, a nie dostali odpowiedzi z PiS?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [11:51] - Paweł Chojecki | Link:

Argument z p. Kempą jest bardzo dobry. Poczekajmy do zmian we władzach okręgów, które mają nastąpić do końca roku. Jeśli tu się nic nie zmieni, znaczy, że na dotychczasowe struktury nie można liczyć.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika demmo

21-10-2011 [10:49] - demmo (niezweryfikowany) | Link:

Jedno wiem ,że będą działy się różne dziwne rzeczy w europie i na świecie i to w nieodległej przyszłości ale my Polacy musimy nieść nasz Polski Krzyż bo to nasz krzyż i w nim jest nasze ocalenie „ Kto nie bierze swojego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien (MT 10.38)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [11:49] - Paweł Chojecki | Link:

Nie zgadzam się z ideą polskiego mesjanizmu. Wystarczyłoby, byśmy zastosowali mądrość podobnie, jak robią to inne narody.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ksena

21-10-2011 [12:13] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

i rola mediów w tej sprawie.Publicysta Igor Janke juz skreślił Kaczyńskiego dając ankietowe pytanie ,kto będzie następcą.To właśnie najwięcej mówi o fałszywej roli mediów inspirujących w swoim mniemaniu do namaszczania i zrzucania z piedestałów.Nie sądzę,aby na tę chwilę Kurski czy Ziobro byli w stanie stworzyć,, nowy'' PiS bez błędów poprzednika i nowym otwarciem,raczej partia się rozpadnie na kilka kanap już bez żadnego znaczenia.Partia powinna wysłuchiwać głosów krytyki by wyciągnąć wnioski,ale nie podejmować prób zmian pod naciskiem ,,życzliwych''.Nie bardzo rozumiem dlaczego Kaczyński godzi sie na mieszanie w wewnętrzne sprawy partii,podczas gdy w Polsce jest tyle nabrzmiałych problemów.Dlaczego czlonkowie partii wywlekają te sprawy przed mediami o których wiadomo ,ze sa bardziej niż nieżyczliwe.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [13:28] - Paweł Chojecki | Link:

Na Sg Niezależnej jest tekst o WSI- to tłumaczy działania dziennikarzy.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ewka

21-10-2011 [13:37] - ewka (niezweryfikowany) | Link:

Niestety układ trwa i ma się dobrze. PiS powinien: 1)za wszelką cenę przebić się do mediów wszelkiej maści z np "Raportem o stanie RP" i wyłuskać z niego punkt po punkcie swoje dokonania z dwuletniej kadencji oraz kompletny brak jakichkolwiek dokonań PO- równeiż punkt po punkcie obiecanka przedwyborcza i jej realizacja. 2)odmawiać udziału w "gadaniu o fortepianie" krótko- nie będę rozmawiał o rzeczach nieistotnych dla kraju, nie interesują mnie pomysły winiarza z Biłgoraja ani pokrzywdzonego przez los naczelnego geja Polski. 3) wyśmiewać przechwałki Tuska o jego wpływach w Parlamencie Europejskim i doskonałe stosunki z całym światem.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [14:36] - Paweł Chojecki | Link:

Jakie to proste. Prawda? A co robił PiS? Co do "Raportu o stanie Państwa" - pamięta Pani, kto go utopił medialnie? Podpowiem, ten sam, który obecnie ogłasza konkurs na następce JK...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika BazyliMD

21-10-2011 [14:05] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

nie wszystkim odpowiada. JK przekonuje do siebie powoli, lecz skutecznie. Robi to bez szczególnych socjotechnicznych sztuczek, co się chwali. Biorąc pod uwagę tzw okoliczności, w szczególności działalność mediów, 30% głosów powinno być uważane za wyborczy sukces. Niechże to w końcu dotrze do malkontentów.
PiSowcy do roboty! Życie toczy się dalej.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-10-2011 [14:33] - Paweł Chojecki | Link:

Poważnie się Pan myli. ocenia Pan III RP jako normalną demokrację (wtedy można by się z Panem zgodzić). My jednak mamy do czynienia ze schyłkowym okresem komuny i te wybory były ostatnią szansą na utrzymanie zrębów normalności. Teraz mamy PZPR z przystawkami, a patriotów trzeba wyeliminować. Trzeba to zrobić szybko, bo nadchodzi kryzys i gdyby byli zorganizowani, mogliby zagrozić BTW. Ci, co przegrali te trzy kampanie pod rząd z pewnością nie służą Polsce ani PiS-owi.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika BazyliMD

21-10-2011 [15:49] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Właśnie ze względu na to, na co Pan zwraca uwagę, nie mylę się. Nie wolno robić nic, co osłabiało by PiS.
Proszę zwrócić uwagę, że jest i Nasz Dziennik, i Niezależna ( + Codziennie ), i Radio Maryja, i tel Trwam. Nie jest źle; bywało gorzej. Władzy nie oddaje się bez walki szczególnie w kraju o najtańszej w Europie wykwalifikowanej sile roboczej.
Paradoksalnie to właśnie PO ma powody do zmartwienia, bo zbliża się czas picia nawarzonego piwa; nie da się zrzucić odpowiedzialności na innych. PiS powinien zająć pozycję "stand by"i czekać na posunięcia rządu, bo taką rolę wyznaczyło mu społeczeństwo. PiS wygrałby wybory w Wielkiej Brytanii, wygrałby w każdym skandynawskim kraju. Wygra wybory i w Polsce, jeżeli świadomość ekonomiczna społeczeństwa osiągnie europejską średnią. Tematyka narodowo-patriotyczna dociera przede wszyskim do elity. Powtarzam raz jeszcze: 30% - sukces!!!

Pan Jarosław Kaczyński jest "problemem" PiSu w zupełnie innym sensie, niż rozpowszechniany przez main stream. JK jest niezwykle silną osobowością i jedynym na polskiej scenie politycznej człowiekiem, o którym można powiedzieć: "mąż stanu". Problem PiSu: J. Kaczyński i potem długo, długo nic. Powiedziałbym, że do trudniejszych zadań Pana JK należy w jak najkrótszym czasie wykształcić/ wychować/ wylansować/ przydzielić zadania swoim następcom i współpracownikom w tzw terenie; te trzy, cztery powtarzające się twarze, to za mało. Jest na to cztery lata. Póki co, PiS bez J Kaczyńskiego nie istnieje. Rozumieją to emerytowani SBcy dowodzący za kulisami POlszewią, dlatego "walą" w Kaczyńskiego.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika mamafawora

21-10-2011 [14:34] - mamafawora (niezweryfikowany) | Link:

Wszystko to piękne, ale aby realizować ten kierunek, trzeba być u władzy. W innym razie realizowany jest zupełnie inny kierunek, a to już nie jest piękne.

Obrazek użytkownika d'E

21-10-2011 [15:52] - d'E (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie,

czy mialby Pan pomysl, jak przeciwdzialac "odcinaniu" naszego lidera od dostepu do (czesto nieprzecietnych) ludzi i srodowisk z pomyslami na dalsze, bardziej efektywne i strategicznie przemyslane dzialanie?

W pelni sie zgadzam z Panska ocena- mysle, ze po takiej klesce wyborczej i po jej analizie (w ten sposob my tych wyborow nigdy nie wygramy), nastal czas na przemyslenie dzialania struktur(!) organizacyjnych i stworzenie bardziej efektywnych rozwiazan systemowych!

Przy calym szacunku dla niepodwazalnego przywodcy Polakow (w odroznieniu od ludzi nieodwracalnie zsowietyzowanych, ktorym Polska i jej tradycja sa obojetne)- nie mozna calego systemu naszego dzialanie opierac na jednym czlowieku! A jak mu sie cos stanie? Struktury musza byc niezalezne od (nawet najwybitniejszych) jednostek- one musza dzialac dalej!!!
I znowu- to obowiazek lidera, w ktorego rekach skupiona jest cala wladza i, w konsekwencji, cala odpowiedzialnosc!

Kto mialby tego typu glosy panu premierowi JK przekazac? I nie chodzi mi tu o tresc, chodzi raczej o konstruktywna krytyke i (oparty na analizie ew.bledow popelnianych, lub zagrozen, w lotnictwie i medycynie)swoisty "risk-management"?
Przeciez otoczony jest przez "dworakow" zazdrosnie strzegacych osiagnietych pozycji, ktorzy czesto robia to w dobrej wierze, "chroniac" prezesa przed natretami, choc nie mozna wykluczyc i innych motywacji ("moze inni sa lepsi i prezes ich bardziej polubi"- taka jest ludzka natura i tego nie zmienimy; by stworzyc dobrze funkcjonujacy system, trzeba dostrzec priorytety- mandat posla Hofmana jest mniej warty niz wygrana w wyborach, rowniez /mam nadzieje/ dla pana Hofmana).

Pan premier Kaczynski odpowiada rowniez i za ten nieefektywny sposob funkcjonowania partii, sposob ktory sprzyja wykorzystywaniu ludzkich slabosci (ambicji), system polityki "dworskiej".
Sa nas miliony, a PiS chce nas reprezentowac- oznacza to rowniez ODPOWIEDZIALNOSC!

Serdeczne pozdrowienia,

m.

Obrazek użytkownika Dana

21-10-2011 [19:15] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

PIS-u; naprawdę uważacie, że partia opozycyjna, tak zajadle zwalczana podłymi metodami przez wszechwładną POlszewicką partię rządzącą, nie powinna, nie mogła, nie miała prawa czy co tam jeszcze, do popełnienia błędu w kampanii wyborczej? Naprawdę uważacie, że PIS w realiach polskich dzisiaj, bez uczciwych mediów, powinna być nieomylna? Nawet gdyby przebrnęła przez kampanię jak "dziewica orleańska", nie otrzymałaby więcej niż 30%, bo polskie społeczeństwo zamiast iść głosować siedzi i tylko krytykuje. Przestawcie tą swoją energię na wyliczanie chamstwa, oszustw, kłamstw i zaprzaństwa wszechrządzącej dzisiaj Polską partii. Możecie te wyliczanki robić na stronach PO i rządu.
Nie pluje się na własne gniazdo.
Polsce potrzeba dzisiaj wsparcia takich ludzi, jakich zebrał wokół siebie Jarosław Kaczyński.
Pozdrawiam Autora