APEL DO PROTESTANTÓW: STAŃMY PRZY POLSCE!

Zbliżająca się elekcja może przesądzić o losach Polski na długie lata. Tym razem nie mamy do czynienia z wyborem pomiędzy różnymi koncepcjami rozwoju Polski. Skupione wokół Platformy Obywatelskiej siły dokonały ogromnych spustoszeń w głównych obszarach funkcjonowania państwa. Pozostawienie ich u steru władzy przez następne cztery lata grozi nieodwracalnymi niszczycielskimi skutkami. W takiej sytuacji każdy Polak, a szczególnie każdy chrześcijanin, ma moralny obowiązek sprzeciwienia się złu.

Rząd Donalda Tuska przyjął ustawy antyrodzinne, które godzą w tradycyjne wychowanie nowych pokoleń Polaków oraz zaburzają normalne funkcjonowanie rodzin. Rząd Donalda Tuska sukcesywnie niszczy polską szkołę, czyniąc z niej narzędzie ideologicznej propagandy nawet wobec sześciolatków! Rząd Donalda Tuska jest odpowiedzialny za gigantyczne zadłużenie Polski, którego skutki będą ciążyły na naszych dzieciach i wnukach. Rząd Donalda Tuska nie zrealizował obietnic uczynienia z Polski raju gospodarczego, a co gorsza zwiększył podatki, liczbę urzędników i przepisów, tłamsząc aktywność gospodarczą zwykłych ludzi. Stale rośnie bezrobocie, emigracja, a co za tym idzie dewastacja społeczna i moralna narodu.

Ze środowiska Platformy Obywatelskiej wyszedł impuls do ożywienia najniższych instynktów nienawiści do przeciwników politycznych oraz nastrojów antychrześcijańskich i antycywilizacyjnych.

Kiedy II Rzeczpospolita była zagrożona, polscy protestanci chlubnie wykonali swoje obowiązki wobec Boga i ziemskiej ojczyzny. Dziś możemy się szczycić patriotyczną postawą protestantów: marszałka Józefa Piłsudskiego, prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, generałów Franciszka Kleeberga i Władysława Andersa. Warto zadać sobie pytanie, czy dzieci i wnuki będą dumne z naszych postaw i decyzji politycznych?

Jesteśmy mniejszością w narodzie i stąd wielu z nas doświadczyło różnych krzywd czy niesprawiedliwości. Kierowanie się jednak osobistą urazą w sytuacji, gdy ważą się losy ojczyzny, byłoby małostkowością niegodną uczniów Jezusa.

Musimy pamiętać, że po czasach PRL odziedziczyliśmy w naszych szeregach wielu agentów, którzy udają oddanych Bogu pastorów, starszych czy przełożonych. Podobnie jak w katolicyzmie wyłonił się tzw. „kościół łagiewnicki” wspierający zdrajców ojczyny, tak i w naszym środowisku działają głupcy lub ludzie o złej woli, którzy wychwalają rząd Donalda Tuska, posuwając się nawet do porównywania go z Mojżeszem! Jednocześnie wspieranie Prawa i Sprawiedliwości, jedynej siły opozycyjnej mającej szansę odsunąć PO od władzy, piętnuje się jako niegodne mieszanie się do polityki.

PiS nie jest partią doskonałą i posiada braki, patrząc z perspektywy biblijnej. Biorąc jednak pod uwagę naszą bardzo młodą demokrację, niską kulturę polityczną oraz szczupłe zasoby elity patriotycznej, jest to jedyne środowisko, które obejmuje swym zasięgiem całą Polskę i przejawia rozsądną troskę o polski interes narodowy.

Polska jest dziś w wyjątkowej potrzebie. Nie czas na resentymenty, nie czas na bierność czy obojętność. Stańmy razem przy Polsce!

Paweł Chojecki

Pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie
Redaktor naczelny miesięcznika „idź POD PRĄD”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

06-10-2011 [10:52] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

ZGADZAM SIĘ W 100%. Teraz najważniejsza jest Polska, jej suwerenność i niezależność. Boję się tego ciemnego okresu w naszych dziejach które mogą nadejść wraz z wygraną PO i ich służalczo-poddańczą polityką wobec naszych sąsiadów, a wobec narodu stosujących metody rodem z PRL (mowa o ostatnio podpisanej ustawie o stanie wojennym).

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [19:34] - Paweł Chojecki | Link:

Mamy obecnie recydywę saską. Jeśli nie wykorzystamy tej szansy na reformę, drugiej już zapewne nie będzie. tu o tym trochę więcej mówię: "PRZEŁAMAĆ GŁUPOTĘ!" - http://www.youtube.com/watch?v...

pozdrawiam serdecznie, Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Ciemnogród

06-10-2011 [10:59] - Ciemnogród (niezweryfikowany) | Link:

Mądre słowa - nasza ziemska Ojczyzna jest w potrzebie, jedyną dziś realną siłą zdolną przeciwstawić się złu jest Prawo i Sprawiedliwość. Stańmy więc razem do tej walki!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [19:31] - Paweł Chojecki | Link:

Razem zawsze w historii zwyciężaliśmy. Podzieleni, przegrywaliśmy. Pozdrawiam serdecznie, Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

06-10-2011 [11:19] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Sam jestem pastorem i wstyd mi za Ciebie

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ciemnogród

06-10-2011 [11:31] - Ciemnogród (niezweryfikowany) | Link:

Czy wobec tego mógłby pastor wskazać, na kogo zagłosuje i kogo nie wstyd poprzeć swoim głosem?

Obrazek użytkownika Gość

06-10-2011 [12:13] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Bo to nie jest żaden pastor tylko anonimowy trol.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [19:30] - Paweł Chojecki | Link:

Oczywiście - prof. Piotr Pogonowski, lubelska lista PiS pozycja 3. Pisałem już o tym: "NA KOGO GŁOSOWAĆ W LUBLINIE?" http://idzpodprad.salon24.pl/3...

Pozdrawiam serdecznie, Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Sizar

06-10-2011 [19:59] - Sizar (niezweryfikowany) | Link:

Mam wrażenie, że Ciemnogród pytał tego Anonima.

Obrazek użytkownika Ciemnogród

07-10-2011 [11:57] - Ciemnogród (niezweryfikowany) | Link:

Tak, pytam "pastora", który tutaj doznał wstydu - na kogo odda swój głos bez wstydu?? Proszę o odpowiedź jeszcze przed niedzielą, to bardzo ważne!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [12:42] - Paweł Chojecki | Link:

Jeśli jest Pan pastorem, a nie szpiclem na wzór UB-cki, to proszę przedstawić się z imienia i nazwiska oraz podać merytoryczne argumenty.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika katamaraz

06-10-2011 [14:19] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

To jest niemożliwe! Jeżeli ktoś chce dyskutować, zająć jakieś stanowisko, to przedstawia się i pisze co leży wątrobie. Jeżeli nie ma merytorycznych argumentów, to chce obrazić, zbluzgać oponenta (czuje się bezradny), najlepiej być agresywnym wtedy. Jestem katolikiem, ale po przeczytaniu kilku tekstów Pana, mam bardzo dużo szacunku. Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Polka  w żałobie

06-10-2011 [23:25] - Polka w żałobie (niezweryfikowany) | Link:

fanka Donka i Bronka.Goń się trollu z tego portalu.

Obrazek użytkownika Gość

06-10-2011 [11:30] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Obracam się w gronie Ewangelików na Śląsku Cieszyńskim, moja rodzina to w połowie Ewangelicy i powiem jedno: są oni tak otumanieni, że chyba nawet pancerna smoleńska brzoza, gdyby ich walnęła w łeb, nic nie pomoże. Na Śląsku Cieszyńskim, szczególnie w Wiśle, gdzie PO ma ogromne poparcie (kiedyś wygrywała tam lewica) akurat protestanci to nie jest mniejszość, ale połowa, a kiedyś była to większość mieszkańców. O prześladowaniach w Wiśle trudno więc mówić. Myślę, że to raczej ich luźne podejście do wiary w Boga, do Dekalogu. Oczywiście nie mówię tu o całej społeczności, ale dotyczy to jednak większości. Nie piszę tu bzdur, od dawna uczęszczam na protestanckie nabożeństwa (nie w Wiśle) z mężem, moje dzieci ochrzczone są w Kościele Ewangelickim i powiem krótko - ludzi bojących się Boga akurat w tej parafii, do której uczęszczam można policzyć na palcach, no może nie jednej ręki, ale dwóch. I tyle w temacie - ich nawet nie interesuje to,że są chrześcijanami, a co dopiero ma ich interesować kto rządzi Polską.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [19:27] - Paweł Chojecki | Link:

Mam tego pełną świadomość. Niestety luteranizm stał się dziś raczej religią i z żywą wiara ma niewiele wspólnego. Znam jednak paru ewangelików, z którymi wiele mnie łączy. W takiej sytuacji trzeba skoncentrować się właśnie na tych, których "można policzyć na palcach, no może nie jednej ręki, ale dwóch". To zdeterminowane jednostki popychają dobre sprawy naprzód.

serdecznie pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

06-10-2011 [12:43] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

ja jestem buddystą. ale wszyscy mamy jeden wspólny Dom jest nim Polska. widok za oknem,mowa matki,Powstanie Warszawskie....

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [18:27] - Paweł Chojecki | Link:

Gdybyśmy tak wszyscy myśleli...

pozdrawiam serdecznie

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika RYSK

06-10-2011 [20:28] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

zonke katoliczke, a sam przychylam sie do kreacjonizmu--wszyscy od zawsze za JARKIEM, to sie nazywa ekumenizm rodzinny, POLSKI,patriotyczny!

Obrazek użytkownika katamaraz

06-10-2011 [14:03] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Jest Pan Grozny!!! Ale ja Panu dziękuję za ten tekst! Szacunek!!!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [18:27] - Paweł Chojecki | Link:

Wzajemnie!

pozdrawiam serdecznie

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

06-10-2011 [14:24] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ja już do kilku wysłałem :)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [18:26] - Paweł Chojecki | Link:

Jestem wielce zobowiązany.

pozdrawiam serdecznie

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Polka  w żałobie

06-10-2011 [15:29] - Polka w żałobie (niezweryfikowany) | Link:

a nie swoim-nie jestem członkiem PiS.Jest Pan prawdziwym patriotą.Oby więcej takich ludzi w naszym kraju.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [18:25] - Paweł Chojecki | Link:

Tak powinien myśleć i postępować każdy chrześcijanin. Co do protestantów, dziwi mnie niezmiernie, że w USA są oni wyborcami prawicy, a w Polsce lewicy. Coś z tym dziedzictwem PRL-owskiej agentury musi być na rzeczy ...

pozdrawiam serdecznie

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika RYSK

06-10-2011 [15:48] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

ale niech bedzie, jak w stanach,kto chce zaklada kosciol;w sprawie apelu plus sie nalezy; bezwarunkowo!

Obrazek użytkownika Gosia

06-10-2011 [16:21] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

Oczywiście. To nie religia nas dzieli, ale żli, nieuczciwi ludzie, którzy nadstawiają chętnie ucho szatanowi!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [18:22] - Paweł Chojecki | Link:

Podziały są w interesie naszych wrogów - i oni często je inspirują.

pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Lysy

06-10-2011 [18:26] - Lysy (niezweryfikowany) | Link:

Panie Pawle, a kiedy to Protestanci byli w Polsce 'przesladowani' ? Ja nie pamietam by w histori istnial taki okres ? napewno nie w czasach niepodleglosci. Oczywiscie ze byli przesladowani przez zaborcow, okupantow i komunistow ale dlatego ze byli Polakami a nie Protestantami.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-10-2011 [19:23] - Paweł Chojecki | Link:

Nie zauważyłem, bym pisał coś na temat prześladowań.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

11-01-2012 [01:59] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Poczytaj o tulmucie krakowskim na przykład... O odbieraniu nam kościołów na Mazurach - przez katolików, nie przez państwo.

Na szczęście protestanci o poglądach pastora są w mniejszości.

Obrazek użytkownika Gość

06-10-2011 [20:45] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Dobry, krzepiący i bardzo potrzebny apel. Bo nie ważne kim jesteś i skąd przychodzisz gdy działasz dla dobra wspólnego jakim jest Polska.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-10-2011 [01:15] - Paweł Chojecki | Link:

Racja! Pozdrawiam serdecznie, Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika  Anna M.

06-10-2011 [20:52] - Anna M. (niezweryfikowany) | Link:

Oby Pana opinia trafiła takze do protestantów z Cieszyna, Wisły i okolic. My- chrześcijanie musimy RAZEM bronić wspólnych wartości. Stańmy razem przy POLSCE!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-10-2011 [01:14] - Paweł Chojecki | Link:

Byłbym niezmiernie szczęśliwy, gdyby dotarło przynajmniej do części z nich.

Pozdrawiam serdecznie. Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

07-10-2011 [01:03] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Z uwagą oglądałem kilka przesłań pastora Pawła Chojeckiego. Np po katastrofie smoleńskiej. Czy apel pastora jest skierowany do wszystkich kościołów protestanckich? Słyszałem, że pan prezes Kaczyński gardzi niektórymi z nich nazywając je sektami. Tak było z jedną z większych denominacji o nurcie charyzmatycznym, gdzie na prośbę starszych tego kościoła o spotkanie, przed ostatnimi wyborami prezydenckimi, pan prezes Jarosław Kaczyński stwierdził, że z sektami nie rozmawia...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-10-2011 [01:13] - Paweł Chojecki | Link:

Rozsiewa Pan plotki. Proszę podać nazwę kościoła i nazwisko osoby go reprezentującej, która to potwierdza. Albo jest Pan bardzo naiwny rozprzestrzeniając takie informacje, albo służy Pan złej sprawie. To po pierwsze. Po drugie, Premier Kaczyński na spotkaniu przedwyborczym w Białymstoku (2010) mówił wyraźnie o Polakach innych niż katolickie wyznań (słyszałem to osobiście). Po trzecie, w obecnej sytuacji Polski przy decyzji o poparciu PiS nie ma znaczenia osobisty stosunek Jarosława Kaczyńskiego do protestantów. Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

07-10-2011 [09:21] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Pozdrawiam Pawle, Jacek z Torunia

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-10-2011 [11:27] - Paweł Chojecki | Link:

Cieszę się! Warto zajrzeć tu: http://www.ekumenizm.pl/, by zobaczyć jak ten apel podziałał - jak kij w mrowisko - już mnie oficjalnie potępili.

serdecznie pozdrawiam, Paweł Chojecki