RUCH WYPRZEDZAJĄCY

Źle się dzieje z Rzeczypospolitą. Jak patrzę na te wszystkie niegodziwości, jakie od dłuższego czasu spadają na Polskę, gdy widzę jak Platforma Obywatelska wyłącza kolejne hamulce w parciu do przejęcia władzy absolutnej i wprowadzenia mono-partyjnego systemu zarządzania Państwem (patrz: http://salonowcy.salon24.pl/317116,nawet-za-komuny), coraz częściej myślę, że chyba nawet za komuny nie było aż tak źle. Podobne opinie słyszę od swoich znajomych.

Pisałem już kilka dni temu na portalu „Pomnik Smoleńsk”, że po tym jak zażądano od lidera polskiej opozycji badań psychiatrycznych wnoszę, że to dopiero przygrywka do gigantycznej prowokacji przedwyborczej szykowanej przez Platformę. Nie mam, co do tego żadnych wątpliwości.

Nie wiem jeszcze konkretnie gdzie, w co i kogo uderzą, ale będą chcieli zranić do żywego, upokorzyć, rzucić na kolana, a co gorsza sprowokować, najwrażliwszą część społeczeństwa polskiego. Dlatego będą celowali w naszą nadwiślańską duszę, dumę narodową i ważne dla Polaków wartości.

Ale co by to nie było, najważniejszym obecnie jest przygotowanie ludzi na te prowokacje. Trzeba zrobić ruch wyprzedzający. Żeby się nie dać zaskoczyć i przechytrzyć. Żeby ludzi uodpornić na te wszystkie draństwa i wynaturzoną podłość, przed jaką z pewnością nie cofnie się władza.

Bo jeśli przygotujemy ludzi na najgorsze, będzie im lżej znieść ból, zniewagę i upokorzenie. Będzie im się łatwiej opanować i pozbierać myśli. Bo piarowcy Platformy liczą właśnie na to, że sprowokowana złość odbierze Polakom rozum. I do tego żadną miarą nie wolno dopuścić. Trzeba najwrażliwszą tkankę społeczeństwa przygotować mentalnie, a także duchowo na coś w rodzaju perfidnej zniewagi narodowej.

W tym miejscu wzywam do wybudzenia się z letargu rzeczywistych intelektualistów i polskie środowisko naukowe, które, co tu dużo mówić, poza nielicznymi wyjątkami wykazuje w sprawie Polski postawy haniebnie zachowawcze.

Przykro o tym mówić, ale w środowisku akademickim, w którym spędziłem kilkadziesiąt lat, wciąż jeszcze gros moich koleżanek i kolegów, nie wyłączając kadry profesorskiej, do godziny jedenastej przed południem nie ma własnego zdania. Dlaczego? Bo około dziesiątej kupują w uczelnianych kioskach Gazetę Wyborczą. Dopiero po przełknięciu, bez konieczności przeżuwania, gotowej papki informującej o obowiązujących w „eleganckim towarzystwie” trendach, powtarzają niefrasobliwie podsunięte im opinie i komentarze. Tak, nie bójmy się tego powiedzieć, że sprytnie sterowana bezmyślność zagościła na dobre również na polskich uczelniach.

Bo nie wystarczy pisać do szuflady, mówić do przekonanych, bądź krytykować władzę w zakamarkach bibliotek. Trzeba się wreszcie ujawnić i z otwartą przyłbicą odważyć na publiczne powiedzenie prawdy. Położyć na szalę autorytet i nazwisko.

Apeluję! Zdobądźcie się Państwo wreszcie na odwagę by otwarcie powiedzieć, co rzeczywiście myślicie o tym, co się dzieje z Polską. Przestańcie się wreszcie bać pręgierza poprawności politycznej! Przestańcie się lękać krytyki Salonu, bo to już bardziej szalet, niźli salon! Nie widzicie tego???

Wzywam, namawiam i pokornie proszę, nim będzie za późno na ratowanie Rzeczypospolitej.
I zapewniam, że to nie nadęty, prawicowy patos, co mi zaraz wytkną hipnotyzerzy PR ekipy Premiera.

I żeby wszystko było jasne, ja się zwracam do inteligentów, dla których Polska coś znaczy, a nie do tych wszystkich Wołków, Nałęczów i innych profesoropodobnych niesiołów.

W dowód, że nie jestem gołosłowny mam dla Państwa konkretną wiadomość. Właśnie, co wróciłem z przepięknego Parku Jordana w Krakowie. W urokliwej scenerii, w osławionym „okrąglaku”, gdzie w niedalekiej przeszłości powstawało wiele ruchów patriotycznych, na formalnym spotkaniu założycielskim, w siedmio osobowym gronie przedstawicieli lokalnych uczelni został założony Akademicki Klub Obywatelski imienia Lecha Kaczyńskiego w Krakowie, patrz - http://www.polskasocjologia.pl

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tola

08-07-2011 [22:15] - Tola (niezweryfikowany) | Link:

Czekam na taki komitet( popierający Lecha Kaczyńskiego) w Warszawie. Zgadzam się z panem,że im więcej ludzi odważy się ujawnić z naszymi poglądami tym lepiej dla nas i dla Polski. Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika A.J

09-07-2011 [13:36] - A.J (niezweryfikowany) | Link:

Wesprzyjmy finansowo niezalezne media!
Niech ceny tygodnikow wzrosna(do wyborow) a za zarobione pieniadze
mozna by drukowac ulotki, ínformujace spoleczenstwo o stanie naszego
panstwa.Moim zdaniem nikt nie zrobi tego lepiej jak profesionalisci.
Jak podoba sie panstwu moj pomysl?
Serdecznie pozdrawiam A.J.

P.s
Panie Profesorze prosze pisac wiecej.
I dziekuje za kawal dobrze wykonanej roboty.

Obrazek użytkownika Sobiepan

10-07-2011 [10:15] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Przeciez te nasze gazety i tak sa zbyt tanie, glosza drogie nam mysli, niech sa i w cenie odpowiednio drogie!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [16:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani / Wielce Szanowny Panie,

Każdy nowy pomysł jest na wagę złota. Pańska propozycja jak najbardziej godna rozważenia. Piszcie Państwo jak najwięcej o nowych inicjatywach.

Prosi Pani?Pan bym pisał więcej. Obiecuję, że nie zawiodę.

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [16:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

Myślę, że Warszawiacy nie pozostaną obojętni na Pani apel.

Jestam z Panią. Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Hermenegilde Panzerfaust

08-07-2011 [22:22] - Hermenegilde Pa... (niezweryfikowany) | Link:

Z treści notki wynika, że chodzi o "Ruch wyprzedzający".

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-07-2011 [22:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dzięki! Już wprowadziłem stosowną poprawkę. Ach! Te literówki.

Serdecznie Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Hermenegilde Panzerfaust

08-07-2011 [22:51] - Hermenegilde Pa... (niezweryfikowany) | Link:

Byłam za ostra?
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
Inteligencjo ...

Obrazek użytkownika JANKAL

08-07-2011 [22:32] - JANKAL (niezweryfikowany) | Link:

Witam Pana serdecznie!

Cieszę się i gratuluję tej wspaniałej inicjatywy założenia Akademickiego Komitetu Obywatelskiego.

To naprawdę najlepsza droga do odpierania tej okropnej nawałnicy zła i arogancji, których doświadczamy lawinowo każdego niemal dnia.

Uczę się od Pana przełamywania milczenia wobec naszych przeciwników. Nie możemy dłużej milczeć, tylko jasno wyrażać swoje zdanie na temat rzeczywistości jaka nas otacza, a raczej osacza.

Duchowo jestem z Pana gronem i zbieram wzory postępowania.

Serdecznie Panu dziękuję i pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [16:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

Pani słowa: "Uczę się od Pana przełamywania milczenia wobec naszych przeciwników. Nie możemy dłużej milczeć, tylko jasno wyrażać swoje zdanie na temat rzeczywistości jaka nas otacza, a raczej osacza..." dodają mi siły i wiary w słuszność tego, co robię ja, a także ludzie złączeni ze mną współmyśleniem w trosce o dobro Polski.

Dziękuję Pani serdecznie za wspaniały komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Benita

08-07-2011 [22:43] - Benita (niezweryfikowany) | Link:

Po 10.04.11, po powrocie z Warszawy, napisałam do swoich kolegów ze studiów, że jestem moherem z ciemnogrodu czyli patriotką i zwolenniczką PIS. Napisałam, że osobiście widziałam i brałam udział w pokojowej, poważnej, spokojnej, patriotycznej manifestacji, że było nas dziesiątki tysięcy z całej Polski. Żeby nie wierzyli w to, co pokazują w mediach. Pozdrowiłam ich serdecznie i .......do dzisiaj cisza, kompletna cisza.
Jestem przekonana, że zablokowali swoje skrzynki przed moim adresem e-mail.
W 2008, na spotkaniu koleżeńskim, wyśmiali nasze (moje i męża) podejście do patriotyzmu, pojęcie praworządności, uczciwości w polityce i władzy, wogóle; uczciwości w tzw. biznesie.
Znajomi, inteligenci, powtarzają, że nie interesują się polityką zawsze wtedy, gdy przedstawiam im poważne argumenty, albo uciekają z krzykiem: a o co ci chodzi. Straszne zjawisko, dużo gorsze, niż za komuny. Wykształceni ludzie zupełnie otumanieni. Nie będzie nam łatwo.

Pozdrawiam serdecznie jednak z nadzieją

Obrazek użytkownika Mycha

09-07-2011 [01:43] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Bo to nie są inteligenci, tylko intelektualiści. "Oświecona elita" p.o. inteligencji. Prawdziwa polska inteligencja zajmowała się i interesowała polityką. Tą z definicji Arystotelesa. Dbała i troszczyła się o dobro wspólne, o interes narodowy. To dlatego ja tak bez przerwy tę różnicę w nazwach podkreślam. Nie powinno się zmieniać pojęć, nazw przeinaczać.
Twój wpis potwierdza tylko to, o czym i ja piszę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [15:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

Proszę pamiętać, że we wszystkich zrywach narodowych, ludzi myślących była jedynie garstka, a reszta to były zwykle... nawet tego nie chcę nazywać po imieniu. A jednak Polska przetrwała. I tak będzie i tym razem. Dlatego poszę nadal kontynuować rozpoczęte dzieło, z podniesioną głową.

Bardzo gorąco Pani dziękuję za ten komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika faja

08-07-2011 [23:32] - faja (niezweryfikowany) | Link:

to my też musimy nie ma innego wyjścia , a tak swoją drogą można by ich poprosić o jakieś sugestie, sprawdzone metody. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [15:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

Dziękujemy za pomysł godny rozważenia.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Heretyk

08-07-2011 [23:48] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

że od kilku lat trwają przygotowania legislacyjne do .... ?

No właśnie , chyba tylko do rozprawy z własnym społeczeństwem.

Proszę przeczytać te artykuły :
Tutaj oficjalne potwierdzenie (proszę dokładnie przeczytać treść, przecież to giga afera !!!) zakupu przez Policję broni akustycznej do rozpędzania tłumu
http://www.bibula.com/?p=40339

Tutaj kolejne rozszerzenie uprawnień służb (strzelanie do kobiet w widocznej ciąży !!!! zniesienie obowiązku oddania strzału ostrzegawczego !!!)
http://www.bibula.com/?p=39839

Tutaj uzupełnienie ustawy o stanie wyjątkowym, wszystkie jego okropności będą mogły być wprowadzone w wypadku "ataku z cyberprzestrzeni"

http://urbas.blog.onet.pl/Bron...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [15:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie,

Bardzo dziękuję za przesłanie linków do tekstów przyprawiających o dreszcze. To świetne uzupełnienie mojego takstu, a zarazem dowód, że jak każdy z nas coś dorzuci od siebie z pewnością nam się uda oprzeć planowanym prowokacjom, a może i... aż strach pomyśleć.

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Sobiepan

08-07-2011 [23:48] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Malo w nas tego gniewu, o ktorym spiewa Lech Makowiecki.
Nie trzeba nam teraz banalu, cynizmu, igrzysk i naiwnosci, ze jakos to bedzie, ze inni za nas naprawia te zepsuta Polske.
"Zdobadzcie sie Panstwo wreszcie na odwage!" Takim apelem musimy otwierac drzwi gabinetow, pracowni, bibliotek i prowokowac, wywolywac do odpowiedzi na proste przeciez pytanie:"Ile dales z siebie tej ziemi? Wyksztalcila cie, jestes Polakiem, tu zyjesz, a jak Jej odplacasz?"
Nikt nie pyta o wdziecznosc, ale o obowiazek splacania kredytu zaufania.
Panie Krzysztofie! Strach przed opowiedzeniem sie po stronie wolnosci slowa , zwalnianych dziennikarzy, przeciw wyprzedazy polskiej wlasnosci, lekcewazeniu obywateli, kompromitacji na forach Europy, akceptacja utraty suwerennosci Polski, to malosc! Zawsze rzesze naukowcow byly wzorem dla ludzi w gloszeniu prawdy. Czy prawda stala sie nagle niegodna obrony? Wierze, ze krakowski Akademicki Komtet Obywatelski stanie sie forum dla odwaznych i pomoze innym odwolac sie do wlasnego sumienia. Gniew, ze wladza nas nie szanuje, tez powinien motywowac do poparcia Pana apelu!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [15:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Sobiepanie,

Dziękuję za wsparcie i wspaniałe rozwinięcie mojego apelu.

Proszę pozwolić, że za Panem powtórzę:
"Zdobądźcie się Państwo wreszcie na odwagę!" Takim apelem musimy otwierać drzwi gabinetów, pracowni, bibliotek i prowokować, wywoływać do odpowiedzi na proste przeciez pytanie: Ile dałeś z siebie tej ziemi? Wykształciła cię, jesteś Polakiem, tu żyjesz, a jak Jej odpłacasz?...",
i dalej,
"Strach przed opowiedzeniem się po stronie wolności słowa , zwalnianych dziennikarzy, przeciw wyprzedaży polskiej własności, lekceważeniu obywateli, kompromitacji na forach Europy, akceptacja utraty suwerenności Polski, to małość! Zawsze rzesze naukowców były wzorem dla ludzi w głoszeniu prawdy. Czy prawda stała sie nagle niegodna obrony? Wierzę, ze krakowski Akademicki Klub Obywatelski stanie się forum dla odważnych i pomoże innym odwołać się do własnego sumienia. Gniew, że władza nas nie szanuje, też powinien motywować do poparcia Pana apelu!..."

Dzięki przeogromne w imieniu własnym, a także w imieniu krakowskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego, 
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Mycha

08-07-2011 [23:56] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Dobrze, że Pan tu napisał o "intelektualistach". Pozwalam sobie zawsze się tego czepiać. Nie przeproszę za to, uprzedzam. Przecież Pan dobrze wie, że oni są "znormalizowani". Ci wyprodukowani na tej taśmie fabrycznej Bucharina. Te same wzorce, matryce. Identyczne wytwory. Klony. Nie chcę tu Pana zapału zmniejszać ani defetyzmu wprowadzać, ale oni już nie potrafią inaczej. Są zaprogramowani. I dla nas, moim zdaniem, nieużyteczni. Na własne życzenie, z własnego wyboru, w świecie wartości są przegrani. Ich myślenia się już nie zmieni. Ponadto są najzwyklejszymi zastraszonymi tchórzami. W świecie rzeczywistym ja jestem w porównaniu z nimi nikim, ale nimi gardzę. Są bez moralności, ducha, etyki, osobistej odwagi. Bez poczucia obowiązku, bez dbałości o interes narodowy, bez troski o rację stanu. Chyba nawet nie wiedzą co to jest. Mnie są oni niepotrzebni. Jak wszyscy 'oświeceńcy' marksistowskiego jeszcze pomysłu i planu. Nic z nich nie będzie. Chyba nigdy. To moje prywatne zdanie.
Pisze Pan też o inteligentach. Tak, jeszcze ich niewielu zostało. Za mało by wprowadzić jakiekolwiek zmiany. A zresztą na to już za późno jest. Trzeba było zacząć wcześniej a nie dopiero wtedy, gdy już się wszystko wali.
Widzi Pan jak to jest? Z patosu trzeba się Panu tłumaczyć. A kiedyś zwykły, normalny był. Do tego doszło, do tego tacy jak ci, o których Pan pisze latami doprowadzali. Bo się bali, bo chcieli żyć lepiej, bo chcieli mieć tytuły naukowe, bo się wysługiwali, bo im kazali.
"Autorytet i nazwisko". Ano właśnie. To o to zawsze tak się obawiali. Może ten autorytet mają. Tylko w swoim środowisku. I bezmyślnych łykaczy ich propagandy. Nie u mnie. Nie mają go nawet u swoich właścicieli.
"..również na polskich uczelniach"? Przecież tam ich było najwięcej.
Polska dusza, duma narodowa i wartości? Kto to wszystko ma, to takich POlszewików się nie boi. Ani żadnego innego przeciwnika czy wroga. I to właśnie dlatego, dokładnie dlatego boją się oni. Boją się nas.
Znowu moja mantra. Wciąż jednak aktualna. No nic. Proszę wybaczyć.
Pozdrowienia dla Pana i Wszystkich znajomych.

Obrazek użytkownika Sobiepan

09-07-2011 [21:30] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Zaczne od cytatu: "W swiecie rzeczywistym ja jestem w porownaniu z nimi nikim, ale nimi gardze!.Pointa jest jasnym przeslaniem, nie sprostali roli grupy wiadacej , stalo sie to z ich winy, nie zrobili nic, by sie przeciwstawic plynieciu z pradem, biora "dary", by byc, sprzedaja sie, by zyc! Zasluzyli w pelni na pogarde.
Mimo to, Mycha, nie wolno pozwolic, by uwazali sie za lepszych od nas, od Ciebie! By mieli wieksze szanse, niz kazdy inny, kto im dorownuje intelektem, a przewyzsza walorami duszy, stosunkiem do drugiego czlowieka, szacunkiem dla wartosci nieprzemijajacych, jak godnosc, honor, prawosc, czyste rece i sumienie.
Wazne jest, moja droga, zeby zmuszeni zostali do docenienia takze naszej wielkosci, tych nieprawomyslnych, jesli zatosujemy ich kryteria ocen ludzi.
Jesli nas nie docenia, zlekcewaza takze tych, ktorzy po nas przyjda, a oni beda z nas! Tak samo beda myslec, kochac, walczyc i protestowac.To nie my mamy sie zmienic , to oni wymagaja tarapii.I musimy zrobic, co mozliwe, by ci, co po nas zechca Polske naprawiac, nie musieli przemierzac tej samej drogi, powtarzac po nas, ale by mogli rozpoczac tam, gdzie my skonczylismy. Kontynuowac, nie zawracac!
Jest absurdem i ironia zle pojmowanej historii, ze kazde nowe pokolenie w Polsce musi sie zmagac z indolencja wladzy! Ze ciagle niezbedni sa bojownicy, a nie konstruktorzy nowego! Dlatego , kiedy inni siegaja do gwiazd, my orzemy ugory!
Patos? Nie tlumacze sie z niego! Bez patosu nie ma uczuc wielkich i prawdziwych. A kochac ten kraj, kiedy cierpi, to obowiazek, ale i niemal poswiecenie Bo robimy to wbrew! Sa sily, ktore najchetniej by nam tego patosu zabronily. A my nie pozwalamy! I tu zawiera sie takze wielkosc naszego pokolenia! Te wielkosc przekazemy nastepnym i ona ma byc ich sila!
Ja sie nie chce przystosowac do tego, co jest, chce miec to, co byc powinno. Polska jako miejsce zycia i przezyc, , rzadzona prze ludzi, ktorzy czuja, kiedy boli, sa wrazliwi na kazdy glos czlowieka.Marzenia? Jesli uda sie nam podwazyc ich pewnosc, bute i cynizm, zmusimy ich do odwrotu. Byloby dobrze, zeby nasi nastepcy nie musieli dzidziczyc ruin! Niechby juz chociaz fundamenty tego nowego domu z ziemi sie wynurzaly! Mycha, mow, co chcesz, ale nie zaprzeczysz, ze tez masz takie sny! A ja jeszcze wierze, ze zdazymy!Pozdrawiam Cie serdecznie i ciesze sie na kazda wymiane mysli z Toba!
Nie wiem, czy Pan Pasierbiewicz bedzie zadowolony, ze uzupelniamy temat, wtracamy sie, ale to chyba jest konstruktywne mieszanie sie ! Pozdrawiam rowniez Pana Krzysztofa! I ciebie, moja Mycho, takze!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [15:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Sobiepanie,

Bardzo serdecznie dziękuję obu Paniom za konstruktywne uzupełnienie mojego tekstu. W tym przecież leży sens blogowania. Konstruktywna wymiana myśli poza kontrolą polityków i cenzorów.

Gorąco pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Mycha

10-07-2011 [19:24] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Sobiepanie miła, nie ma obecnie takiej ludzkiej możliwości, to moje zdanie, by zahamować mniemanie o własnej wyższości przez 'oświeceńców' wykazywane. I to nie jest żadne poddanie się, lecz realizm, stwierdzenie oczywistego faktu. Powtórzę, to jest tylko moja opinia. Oni mają i będę mieć większe szanse, ich pomiot hodowany też. Dlatego ja piszę o świecie rzeczywistym, realnym i o świecie wartości. Zawsze to rozróżniam. I ludzie z takimi cechami jakie wymieniasz, są lepsi w świecie wartości, te miernoty za autorytety robiące w świecie realnym. Jedno jest chyba pewne. Oni gardzą mną i takimi jak ja, a my takimi jak oni.
Jak zamierzasz nie pozwolić by się nie uważali za lepszych? Masz jakiś pomysł? Nie traktuj tego za prowokację, choć tak to brzmi. Pytam tylko, jaki na to sposób widzisz. Bo ja nie widzę żadnego. Jak ich chcesz zmusić do docenienia naszej wielkości?
Z tym, że to oni powinni się zmienić, pełna zgoda. Ja chcę wiedzieć, jak do tego doprowadzić. Widzisz, każdy z nas o tym tylko mówi a wyjścia z sytuacji nie widzi. Ja przynajmniej się do tego przyznaję. Do tego, że jak to zrobić nie wiem. Wszelkie apele są dla mnie prawie bezsensowne. Powtórzę, prawie. I dlatego ja jako realista, mało się na te tematy wypowiadam. Nie chcę dołować optymistów i pewnych nadziei na zmiany im odbierać. Ja potrafię tylko stwierdzić fakt, ocenić sytuację, potwierdzić oczywistość. I doszło do tego, że uważam to za pewną mądrość. Inni nie widzą i nie wiedzą nawet tego.
U nas są potrzebni i bojownicy i konstruktorzy. Od dawna. Gwiazdy i ugory? Niestety tak.
Patos i poświęcenie? Pełna zgoda.
Marzenia? Zawsze. Niezmiennie. Bez względu na wszystko. Na wszelkie trudności i wrogie działania. Już to tu pisałam. Tacy jak ja nie potrafią się poddać i przegrywać. Znam swój charakter i swoją wartość. Już w szczegóły tu nie wchodzę.
Podważenie ich pewności, buty i cynizmu? Ich odwrót? Uważam, że można to zrobić tylko naszym ich lekceważeniem i pogardą. Nie słuchaniem ich, nie przyjmowaniem ich punktu widzenia, myślenia, rozumowania. Trzeba mieć odporność na propagandę, o czym bez przerwy tu gadam. I ośli upór, jak to zwę. Nie ma innej pokojowej metody. Pokojowej, Sobiepanie. Ja do radykałów należę. Tematu nie rozwijam.
Nowy dom? Nie można go budować na kupie gnoju, na szambie. Najpierw trzeba to co jest oczyścić, posprzątać a potem dopiero budować NASZ POLSKI DOM. Nie inaczej. Nie inaczej.
Posłuchaj mnie, Sobiepanie. Powtórzę. Realiście takiemu jak ja trudno się dogadać z optymistą takim jak Ty. I odwrotnie. Tu wtręt. To m.in. dlatego ja o tych rozczarowaniach wciąż piszę. I m.in. dlatego już dość dawno przestałam swoje elaboraty tu pisać. Na takie tematy jak m.in. ten. Nazywano mnie defetystą. Chyba Ci o tym pisałam. I co, k..? (przepraszam autora blogu). Okazało się, że to ja miałam rację. Której nie chciałam mieć. Widzisz to jest tak, że optymistę łatwiej wszelkiej nadziei pozbawić niż realistę. Realista jest na pewne rzeczy przygotowany, optymista nie. I te wieczne rozczarowania robią w końcu z optymisty pesymistę. A ten realista dalej trwa. Przy swoim. Bo pewnych zdarzeń się spodziewał, przewidywał. I każda jego racja, każde potwierdzenie jego oceny, tylko go wzmacnia. Powtórzę silniejszym się staje. Optymiście ponoć łatwiej żyć. Może i tak. Ale chyba tylko do czasu. Do pierwszego i następnego zawodu, rozczarowania.
To wszystko, co tu piszę, to moje osobiste zdanie i moja prywatna opinia, która wcale nie musi być zgodna z rzeczywistością. Jednakże z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że tak po prostu jest.

PS. Mało chyba bywasz na forum, tam pod zwykłymi tematami. Może tego nie wiesz, ale to ja, realista, pocieszam upadających na duchu optymistów. Bardzo często to zdarza się. Za często. Mam dla nich zawsze dobre słowo, zawsze piszę, by nie okazywali rozpaczy i smutku, bo przeciwnicy nas czytają itd. Mantruję im o POLSKIM NARODOWYM DUCHU. Radzę, by wzięli się w garść, by chociaż obojętność na złe dla nas wydarzenia udawali. Tak jak robię to ja. I to m.in. uważam za swoją wartość, za zaletę. Za siłę charakteru.

"....
By mogła zapanować Równość,
trzeba wpierw wdeptać wszystkich w gówno;
by człowiek był człowieka bratem,
trzeba go wpierw przećwiczyć batem;
.........".
("Towarzysz Szmaciak" Janusz Szpotański)

Jestem wyczerpana tym tematem. Zawsze tak bywało. Muszę odpocząć.
Do zobaczenia, Sobiepanie.
Panu Krzysztofowi Pasierbiewiczowi pięknie dziękuję za udostępnienie blogu i dania nam możliwości rozmowy.

Obrazek użytkownika Sobiepan

10-07-2011 [23:39] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Dlatego pisze po raz drugi(wlasciwie trzeci!), ale nie dam za wygrana! I tak wyraza sie moj optymizm! Uparcie wierze, ze osiagne swoje! A Morus musialby sie wtlumaczyc, czy podanie nazwiska osoby publicznej jest jej deprecjonowaniem? Jak polityk chce byc anonimowy, to musi mieszac make w mlynie,a nie w sejmie i URM sie pokazywac. Oni moga gadac, co mysla a ja mysle, co gadam! I to jest moja kolejna wielkosc!
Mycha, kazda przepytywanka z charakteru jest testem na zycie. Moja generacje testuje sie stale, nie kazdy zdaje, czesc potrzebuje pomocy(Ty jej udzielasz!), czesc wegetuje, ale jest grupa, ktora ma sile regularnie odbijac sie od dna. Potem to dno czysci, robi z niego salon i kolejne upadki bywaja mniej nieprzyjemne! I tak mam od dziecka,kiedy razem z ojcem i dusza wybrala sie w podroz. Wracala powoli!
Nasza wielkosc musi najpierw dla nas samych byc bezsporna.
Wiemy co umiemy, ze mamy czyste rece, zadnych powodow do prania sumien, twarde i niezmienne poglady, a doswiadczenie wienczy calosc. To ktory z tych przebierancow i czlekourzednikow moze sie z nami rownac? Oni maja stroj na kazdy system, poprawny w zaleznosci od stopnia poddanstwa, tylko ten odswiezaja. Pogladow brak, nie ma czego szlifowac.
Co umiemy robic? To, co robimy, czyli pouczamy, apelujemy, prostujemy, informujemy, spieramy sie i namawiamy do zmiany postaw. Je jeszcze kwestionuje wszelakie bzdury niemieckich przesylaczy w ich gazetach, nie daje za wygrana, wskazuje im ich absurdy, czyli robie za Sikorskiego.
I uwazam, ze buduje ten dom na dobrym gruncie. Patrz, kto pisze na Niezaleznej, kto czyta GP, ilu zapalencow po nocach bloguje. To jest fundament!
Moze i potrwa ta budowa. Ale moj optymizm ma podloze pragmatyczne. Jest cos takiego w zyciu, bo w psychologii kojarza optymizm z naiwnoscia. U mnie ta psychologia stosowana nie funkcjonuje! Rozsadnie tlumacze, ze budowac nalezy powoli, ale rzetelnie.
Tak wiec licze na innych. A ty tez sie juz coraz czesciej przekonujesz,ze masz sprzymierzencow.Czy to nie optymistyczne?!
Olewam caly ten targ z rogacizna w mediach! Tych niezlustrowanych i awansowanych! Niech sie dalej sprzedaja, niech sa kupowani.Ignoranci i ludziki z plasteliny budza obrzydzenie. Grozni moga byc ci genetycznie podatni na obrobke, co to droge zgodna z systemem maja za soba. Studia, "ksztaltowanie dyrektywne charakteru". ideologoczne papu, mentalnosc niewolnika i oddanie sluzbie az do...utraty siebie.
Tu nasza praca moze sie okazac syzyfowa.Trzeba bedzie IQ mierzyc, odsiew bedzie wtedy naturalny. Nie posiada? Nie nadaje sie!
A Twoj realizm budzi we mnie respekt. Nie powiem jednak, ze pozbawil Cie marzen o pieknej Polsce. Dopusc je do glosu. Pozdrawiam Cie , inteligencjo realna, ciesze sie na jeszcze! A Panu Pasierbiewiczowi dziekuje za udostepnienie miejsca na
blogu i takze serdecznosci sle!

Obrazek użytkownika Mycha

11-07-2011 [02:56] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Odpowiem Ci bardzo krótko, bo i potrzeby chyba nie ma by pisać dłużej i to samo. Jest i będzie tak jak mówisz. Wciąż i bez przerwy trzeba próbować. Nie zrażać się. Przy swoim trwać. Robić swoje. Tak jak tu ględzę. To co kto umie, co może, co potrafi i w jego możliwościach jest. Jeden jest wojownikiem, drugi planistą, trzeci budowniczym. Tak ma być. Tak musi być. Tak będzie. A co upadek, to tym szybciej się podniesiemy. I zaczniemy znowu od nowa. I wciąż. Bez końca. Będziemy budować NASZ POLSKI DOM. To się nie zmieni, tak będzie.
Serdeczności. Do zobaczenia.

Obrazek użytkownika Sobiepan

11-07-2011 [06:49] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Musze kazdy dlugi skopiowac, zeby, w razie jego pierwszego znikniecia, moc wyslac po raz drugi!
Ustalilysmy, co nalezy robic, a jak, mamy swoje, sprawdzone sposoby.Jest taki niemieckojezyczny portal"Vorsicht. Lügenseuche"(Uwaga! Zarazliwe klamstwa), akurat wsadzili ironiczny pean o prezydencji w unii. Musze poprzec ich argumenty, ale i cos sprostowac. To nie Polska przewodniczy, tylko rzad, a ten nie ma ze mna nic wspolnego.I nie ja mam sie leczyc!Zycze Ci dobrej kawy i pieknego dnia!
Kiedy Ty spisz? Chyba teraz?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

Jak chodzi o "intelektualistów" ma Pani moją pełną zgodę, i jeszcze trochę więcej. Napisałem kiedyś o nich: "zdegenerowany tór bez rodowodu". Pragnę tu przypomnieć mój tekst pt. "Awans społeczny bis", patrz: http://niezalezna.pl/6225-awan...

Gorzko brzmią Pani słowa: "Z patosu się trzeba Panu tłumaczyć...". Ale zaprzeczyć nie sposób.
Widzę, że Pani się już poddała. Ja nie.

Dziękuję za świetny komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Mycha

10-07-2011 [17:31] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Ten patos. Tak. To jakieś nieporozumienie i niezrozumienie moją pisaniną spowodowane. Często tak jest. Często nie umiem porządnie sklecić zdania. Ja właśnie wszystkim o patosie piszącym, o wzniosłych słowach, zawsze zwracam uwagę, by się z nich nie tłumaczyli, by nie przepraszali, by się nie zastrzegali. Robi to prawie każdy. To jest nagminne. Dobra robota komunistów. Bardzo skuteczna. Wbite nam w głowy zawstydzenie z wielkich, ważkich słów.
Poddanie się? Ależ jest zupełnie odwrotnie. Tacy jak ja nie potrafią się poddać, tacy jak ja nie umieją przegrywać. Wszelkie trudności i niepowodzenia takich jak ja tylko wzmacniają i w poglądach utwierdzają.
Ale jeżeli Pan mówi o tym, że "oświecona elita" jest w stanie się zmienić, to faktycznie przyznaję, że ja takich nadziei nie mam. Z powodów w dużym skrócie opisanych przeze mnie jw. Powiem więcej. Jestem pewna, że to się nie stanie. Chcę się mylić, proszę mi wierzyć. Myślę, że o tym kto z nas ma rację, choć nie o to przecież chodzi, niedługo się przekonamy.
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika bolesław

09-07-2011 [00:22] - bolesław (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzysztofie! Witam i pozdrawiam.
Wspaniała inicjatywa.Przeciwników należy
zawsze wyprzedzać.Trzeba być o krok przed
nimi.Przykro mi to pisać, ale tak jak za
komuny naród znów musimy dzielić na "MY i ONI".
Niestety, ale nastały bardzo trudne czasy.
Kłamstwo wszędzie się rozwija:telewizja,prasa,radio.
Ja jednak ufam, że prawda musi zwyciężyć.
Dlatego napisałem mało profesjonalny wierszyk
w którym :
PRAWDA NAS WYZWOLI !

Gdy Platformersi klęski na kraj walą,
Gdy wszyscy na nich narzekają,
Gdy naród już prawie kona,
W PRAWDZIE jest obrona.

Gdy ich rządy kraj nasz pustoszą,
Gdy nędzę i biedę przynoszą,
Gdy widmo klęski przestrasza,
W PRAWDZIE nadzieja nasza,

Gdy głód i smród zagląda w oczy,
Gdy tuskorząd lud zamroczy,
Gdy niedostatek panuje wszędzie,
PRAWDA bronić nas będzie.

Gdy zaraza w kraju się rozwija,
Gdy kłamstwo okrutne ludzi zabija,
Gdy do normalności nam się spieszy,
PRAWDA nas pocieszy.

Gdy nieszczęścia nas spotykają,
Gdy przykrości nas nie omijają,
Gdy wszystko się od nas odwróci,
PRAWDA nasze cierpienia skróci.

Gdy banki i polityka – to Wasza,
Gdy bieda – to tylko nasza,
Gdy mamy – to mamy gest,
PRAWDA jedna jest.

Gdy podwójne standardy mamy,
Gdy wrogów i zdrajców znamy,
Gdy tuskizm się rozwija,
PRAWDA nie przemija.

Gdy prawdę im mówimy,
Gdy prawdę im przypominamy,
Gdy nic ich nie przekona,
PRAWDA ich pokona.

Gdy wszystko nas już przeraża,
Gdy donkorząd wiecznie obraża,
Gdy upokorzenie nas mocno boli,
PRAWDA NAS WYZWOLI !

Autor: Bolesław M

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie Bolesławie,

Dziękuję za komentarz i za wiersz.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika RYSK

09-07-2011 [00:32] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

uniwerku na powislu, wstapilem do saloniku prasowego po "gazete wawska", wychodzi w piatek,pytam o nia ,okazuje sie ,ze jest ale dokladnie schowana pod szechterem, ekspedientka wyszla i poszukala jej na stelazu; na moj zarzut, ze chowa porzadna prase odpowiada-tak musi byc.Nie zdzierzylem i wymoglem na niej odpowiedz ,kto za tym stoi.Okazalo sie, ze jeden z "zacnych" psorow ,typowy komuszy odpad,a wlasciwie przylepiec lewacki i to jest prawdziwa tragedia--kto naucza mlode pokolenia POLAKOW!?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie,

To wcale nie drobnostka. To działania rodem wzięte z epoki Moczara. Dokładnie to samo spotkało jedną z moich książek, tylko dlatego, że padły w niej dwa słowa "słońce Peru". Do księgarni przyszło dwu "panów profesorów" i kazało schować niepoprawną politycznie książkę. Taka jest ta demokracja Tuska.

Serdecznie dziękuję za komentarz i gorąco pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika ghostrider

09-07-2011 [01:30] - ghostrider (niezweryfikowany) | Link:

Zawsze i wszędzie bronię fundamentalnych wartości. Nie boję się pręgierza, jestem wariat.
Z kim Pan był w Parku Jordana? Z wariatami zapewne. " Anioły w Krakowie" są normalne, anioły to są.
Pozdrawiam Pana, dobrze,że Pan jest. Niestety mam na najbliższą przyszłość fatalne rokowania. Obym się mylił.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Nie pozostaje mi nic innego, jak powtórzyć za panem: "oby się Pan mylił".

Dzięki za komentarz. Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika ontaryjka

09-07-2011 [05:18] - ontaryjka (niezweryfikowany) | Link:

..to ja juz zasmakowalam kilka razy,spedzajac wakacje w kraju( poczatki siegaja wyboru Lecha Kaczynskiego na Prezydenta)...uslyszalam,ze Polonia(czyli-ja)wybiera Wam(czyli Polakom mieszkajacym w Polsce),OSZOLOMOW..a potem Wy musicie ponosic tego bolesne konsekwencje,i sie 'meczyc'... i w ogole,to by bylo najlepiej jak nam-Polonii- by zabrano polskie paszporty(no bo kto to widzial? podwojne obywatelstwo-co za WYMYSL jakis!),albo zabroniono GLOSOWAC(!)...ja jestem twarda -duzo moge zniesc...ale to byly slowa moich NAJLEPSZYCH PRZYJACIOL,ktorych znalam(?)'od dziecka'(a ktorzy po tragedii smolenskiej,i moich"niezdrowych wywodach"odsuneli sie ode mnie)...prosze mi wierzyc-to gorsze od smagniecia batem...ale wiem rowniez,ze moi tutejsi przyjaciele( czyli ta cholerna Polonia:)-jak jeden maz-glosuja patriotycznie-za wolna,prawa,i suwerenna Polska-zawsze!dzieki Bogu,mysla trzezwo,i widza ostro co sie dzieje w kraju...
..dziekuje za nastepny wspanialy tekst-bardzo lubie czytac pana madre przemyslenia.serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Emigrant

10-07-2011 [11:06] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

Szanowna Ontaryjko
Miałem podobny problem - udało mi się go rozwiązać. Oni nie są już moimi przyjaciółmi, a ja dostałem kolejną lekcję od życia. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

Napisała Pani bardzo smutne słowa: "ale to były słowa moich NAJLEPSZYCH PRZYJACIÓŁ,których znałam(?)'od dziecka'(a którzy po tragedii smoleńskiej,i moich "niezdrowych wywodach" odsunęli się ode mnie)...prosze mi wierzyć-to gorsze od smagnięcia batem...".
Ale skoro tak było, to pytam, czy warto było kiedykolwiek się z tymi ludźmi przyjaźnić.
Obecna sytuacja jest świetnym probierzem who is who. Niestety.

Pozdrawiam serdecznie, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika krzyh

09-07-2011 [07:54] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

Poręba skarży się w mediach na Ziobrę. O co tu chodzi???? Nikt kto naprawdę chce wygrać nie zrobiłby czegoś takiego - jak byłyby jakieś uwagi to przekazane prywatnie a nie za pośrednictwem prasy. Jestem zniesmaczony.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy (z opiniami).

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Heretyk

09-07-2011 [08:42] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

o wyprzedzaniu nie ma mowy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:28] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie, Więcej optymizmu, mimo wszystko życzę, pozdrawiam serdecznie, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Jojo

09-07-2011 [09:17] - Jojo (niezweryfikowany) | Link:

Kadra naukowa stanowi niewielki procent wyborców. Główny trzon to chołota z onetu przeczytajcie ich opinie o PIS. Ale to nie znaczy, że oni nie zmienią zdania. Jak tylko sytucja stanie się podobna do tej z Grecji to będą złorzeczyc na PO dużo bardziej niż obecnie na PIS. Hołocie z onetu chodzi o zwykłe przyziemne sprawy.
A najbardziej śmieszne jest to, że jak wołki, liski, a przede wszystkim żakowski, pacewicz, blumstein zobaczą co się dzieje natychmiast dorobią odpowiednią ideologię i będą walic w rudego jak w bęben.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Napisał Pan, cytuję: "Jak tylko sytucja stanie się podobna do tej z Grecji to będą złorzeczyc na PO dużo bardziej niż obecnie na PIS...". Odpowiadam. Żeby tylko jak w Grecji, bo mam dziwne przeczucie, że ta ekipa zrobi z nas nie Grecję lecz Bangladash.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika ksena

09-07-2011 [09:45] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

ale te już przeciez są.To dziesiątki małych szpilek wciskanych codziennie ,złośliwie i z upodobaniem.To pokazywanie swojej siły przez ostentacyjnie aroganckie ,,wyroki'' sądowe rozgrzanych sędziów,powroty i odgrzebywanie dawno umorzonych czy wygranych spraw opozycji,zwalnianie niedostatecznie rozgrzanych prokuratorów np.prok.Pasionka.Asortyment amunicji jest bogaty,ale należy zwracać uwagę na ich ostatnie słowo.To na razie sa tylko krotkie wiadomości czy zapowiedzi nawet nie naglasniane w mediach.To propozycje zmian legislacyjnych na wypadek ,,ataków''terrorystycznych mniej lub bardziej wydumanych.Podejrzewam ,że PO chce znaleźć furtkę i to siłową do delegalizacji PiS i rozwiązania wszelkich stowarzyszeń i ruchów np.,,Solidarnych 2010''czy tych ,ktore dopiero teraz sie tworzą.Mała,nieznacząca pozornie notka o umorzeniu postępowania wobec firmy Zubrzyckiego w W-wie ma istotne znaczenie,bo stwarzane są podwaliny pod represyjne i siłowe rozwiązania wobec spoleczeństwa.Wczoraj był to kupiec, dzisiaj opozycjonista,jutro kazdy z nas.W tworzących sie ruchach zwracajmy uwagę większa niz dotychczas właśnie na niedostatki niezaleznośći i niezawisłości sedziowskiej,na świadome ograniczanie, bądź łamanie prawa.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani Kseno,
Napisała Pani bardzo ważne zdanie, cytuję: "Wczoraj był to kupiec, dzisiaj opozycjonista,jutro kazdy z nas...". Myślę, że nie ma w tym żadnej przesady, co nam zaraz zarzuci ekipa rządząca. Dlatego trzeba zrobić wszystko by uświadomić ludziom, co szykuje władza.

Serdecznie dziękuję za nad wyraz trafny komentarz i pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz.

Obrazek użytkownika Gosia

09-07-2011 [11:06] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

taki komitet? Chętnie coś wpłacę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Gosiu,

Na razie było spotkanie grupy inicjatywnej. Teraz przed nami praca zorganizowania struktury naszego Klubu. Jak już wszystko będzie gotowe, z pewnością Panią powiadomię, gdzie i jak można pomóc. Wkrótce postanie stosowna strona www.

Gorąco pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek

09-07-2011 [13:43] - Józef Wieczorek (niezweryfikowany) | Link:

Dla podbudowania działań na rzecz zmian :
np. Co słychać starego? czyli o nauce polskiej 20 lat później
http://wobjw.wordpress.com/201...

i link do działań AKO w Poznaniu
http://www.ako.org.pl

Rzecz w tym żeby chciały powstać takie AKO tez w innych ośrodkach akademickich i żeby stanowiły intelektualne wsparcie dla Ruchu Społecznego im.Lecha Kaczyńskiego

Lista naukowców, którzy nie chowali głowy w piasek m.in. przed poznaniem genezy obecnej kadry akademickiej:
http://lustronauki.wordpress.c...

no i warto spojrzeć w Lustro Nauki

http://lustronauki.wordpress.com/
LUSTRACJA I WERYFIKACJA NAUKOWCÓW PRL
Ośrodek białostocki
Ośrodek bydgoski
Ośrodek gdański
Ośrodek kielecki i radomski
Ośrodek krakowski
Ośrodek lubelski
Ośrodek olsztyński
Ośrodek opolski
Ośrodek poznański
Ośrodek rzeszowski
Ośrodek szczeciński
Ośrodek toruński
Ośrodek warszawski
Ośrodek wrocławski
Ośrodek łódzki
Ośrodek śląski

i m.in
Poczet KO
Poczet konsultantów SB
Poczet KPP
Poczet krzywdzonych
Poczet MO
Poczet PZPR, PPR
Poczet TPPR
Poczet TW
Poczet weryfikatorów
Poczet WSI
Poczet WSNS/ANS
Poczet ZOMO

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [14:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie Józefie,

Dziękuję za przesłane linki i komentarz. Niestety nie bez powodu zablokowano lustrację na uczelniach. W tym miejscu pragnę przypomnieć jeden z moich wcześniejszych tekstów pt. "Ta wstrętna przeszłość", w którym napisałem o kolaboracji środowiska naukowego z bezpieką. Myślę, że warto o tym przypominać, patrz: http://niezalezna.pl/5912-ta-w...

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Emigrant

09-07-2011 [14:25] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

że ma Pan rację. Jest jednak kilka problemów. Pierwszy to taki, że polską inteligencję wymordowali Sowieci na spółkę z Niemcami, części z niej udało się wyemigrować. W kraju pozostały tylko jej niewielkie grupki będące pod stałą kontrolą UB/SB. 80% Polaków lub ludzi za Polaków się uważających to lemingi. Trochę czarno to widzę, ale mam nadzieję w Bogu. Musimy się tylko postarać. Skoro udało się Węgrom, to nam też może się udać.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [13:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie,

W Pańskim komentarzu według mnie najważniejsze są słowa, cytuję: "Musimy się tylko postarać..."
No właśnie, często sobie myślę, że gdyby każdy z nas coś robił dla Polski, choćby odrobinkę, na miarę swoich możliwości, to Polska wyglądałaby inaczej. Pomyślcie Państwo o tym proszę w wolnej chwili. Każdy coś może zrobić, tylko jak pisał wieszcz" "żeby nam się chciało chcieć!".

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika crb

09-07-2011 [15:02] - crb (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo cieszę się z tej decyzji. Miesiąc wcześniej powstał obywatelski ruch im. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie w równie pięknej scenerii obiektów "Sokół". Kadra nauczycielska/akademicka ma wielki wpływ na kształtowanie światopoglądu, ukierunkowanie myślo-twórcze. Niestety większość jak Pan wspomniał to "czerwonoarmiści". Kraków jako kolebka konserwatywnej prawicy powinien dać opór "lewactwu". Cieszę się że w kręgach akademickich wykonuje Pan właśnie taką robotę. Za to Pana cenię i czytuję. Za szczerość i chęć służenia POLSCE.
Pozdrawiam i gratuluję, wsparcie wśród młodzieży, studentów ma Pan zagwarantowane.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-07-2011 [13:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani / Wielce Szanowny Panie,

Bardzo serdecznie dziękuję za docenienie i wsparcie działalności mojej, a także wszystkich ze mną współmyślących, przyzwoitych ludzi zatroskanych o Polskę.
Najbardziej ucieszyło mnie jednak zdanie, cytuję: "wsparcie wśród młodzieży, studentów ma Pan zapewnione...". To bardzo ważne zdanie, bo cała nadzieja właśnie w młodych ludziach, nie skażonych komuną i jej popłuczynami.

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Gość

14-07-2011 [10:23] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

ipodzielam zdanie.pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

14-07-2011 [18:53] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

A ja to tak powiem po prostacku...
Znam trochę temat. Wielu złodziei z tytułami profesorskimi przez kilkanaście lat się ustawiło. Na łapówach, na korepetycjach. Na przywłaszczeniach. Podać przykłady?
Wielu jeszcze z sbeckiego donosicielstwa kontakty ma. Niektórzy już nowe wytworzyli.
Np.będąc sąsiadami prokuratorów.. Dowody Wam dać?
Kogo będą popierać?

Panie Krzysztofie! Pan jest jednym z wielu tych Prawdziwych naukowców.
Ale tych małosłyszalnych.

P.S. Mycha ma rację.

Obrazek użytkownika Sobiepan

15-07-2011 [15:45] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

No, przeciez nie na rybach caly tydzien? Wiem, ze miales duzo roboty, ale "scigam Cie" od Twej polemiki z C., zeby Ci powiedziec, ze z tego powodu nie ma mnie juz na jego stronie! I nie bedzie! Niezaleznie, jakej literatury dotyczyc bedzie tekst tego pana.Boze drogi, mam nadzieje, ze pan Pasierbiewicz nie wezmie moich slow do siebie. Naduzywam Jego strony, ale inaczej znow Cie, Andrzeju, nie zlapie! Twoja utarczka z C. tak mnie wyprowadzila z ..."kontekstu", ze dostawales ode mnie sygnaly na roznych stronach, zebys sie zglosil! Obawa, ze zrezygnujesz w ogole, byla duza! Ale bylaby to strata dla nas, z Toba piszacych!
No to Ci powiem, ze cala te naukowa klike, ktora ma dyplomy, a nie potrafi swym zachowaniem i dorobkiem naukowym dzis potwierdzic, ze oddali sie nauce, nalezy nazwac.Wg tego, komu sie oddali. Ostrzej nie moge, bo Pan Krzysztof pilnuje, jak nikt, etykiety.Rzadkosc dzisiaj!
Ale Twoje obawy, ze duza czesc tych uwiklanych tylko kryteriami kariery sie kieruje, ze nie ma pojecia, jaka role do spelnienia ma inteligencja, dowodzi, ze nawet Slowackiego nie czytali.Myslisz, ze to tylko Radom na bagnie stoi? Jest raczej jasne, ze Pan Pasierbiewicz , nauczyciel akademicki w Krakowie, tez moglby dac nam przyklady, przytoczyc nazwiska.To sa smutne doswiadczenia.Tylko ja sobie stale zadaje pytanie, jak mogli ci nieskazeni z tymi uwiklanym razem tyle lat wspolpracowac? Ktorzy bardziej cierpieli? Kto bardziej sie bal , ci czysci uwiklanych, czy ci zaprzancy-prawdy? Pewne jest, ze obecny system, chaos, atmosfera zlowrogosci wobec niepoprawnych, to cieple gniazdko dla nieczystych sumien, bo zadne wyrzuty do glosu nie musza dochodzic! To sa standardy, nowe normy zalegalizowane przez etablishment, salonoa kodeks, kniga!
Nie wiem, czy odczuja strate, kiedy wyprosze ich z moich imienin! Ale wazne, ze odczuje chwale zwyciestwa odwagi nad unizonoscia!
Andrzeju, wiesz jak sie ciesze, ze znow jestes!Nastepnym razem uprzedz, ze jedziesz znowu ogladac ryby, albo raki, polam kije, rob co chcesz, ale pisz!

Obrazek użytkownika Andrzej W.

19-07-2011 [23:44] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Jeśli mnie dłużej nie ma to czasem nie pomyśl, na Boga,że czymś uraziłeś! Wiedz, że jeśli tak będzie, powiem wprost. I Ciebie o taką samą reakcję proszę.

Środowisko akademickie w moim mieście znam b. dobrze. Przede wszystkim z uczelni publicznej, ale przecież ci sami ludzie pracują w lokalnych uczelniach prywatnych. Niektórzy pracowali w publicznej, a na prywatnej pełnili wysokie funkcje. Łamiąc wszelkie zasady.
Znam doskonale przykład trzech złodziei z uczelni publicznej, którzy ukradli(nie będę nazywał tego "wyprowadzaniem") z publicznych pieniędzy grubo ponad milion złotych Byli to: rektor, prorektor i dziekan jednego z wydz. Prokuratura umorzyła sprawę. Dziwimy się jeszcze?

Ja takich przykładów znam dużo więcej. Także na temat tytułów naukowych.
Walczyłem w takich sprawach z prokuratorską mafią powiązaną z rzeczonymi "naukowcami". Mógłbym na ten temat napisać książkę. Ale, żeby była jasność: nigdy nie pracowałem na żadnej uczelni.

Jeśli do tego dołożyć jeszcze tych esbeckich kapusiów, dziś z tytułami profesorskimi, to wybacz, ale jeśli to środowisko się nie oczyści, to ja bardziej będę szanował zbieraczy złomu i bezdomnych alkoholików.

Dlatego na to środowisko liczyć nie wolno! To w większości szumowina.

P.S. Wybacz, ale dziś już idę spać. Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Sobiepan

20-07-2011 [08:57] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Dziekuje Ci, ze sie pojawiles! Jest taki portal www.Lustracja i weryfikacja.pl, czytam o roznych srodowiskach naukowych i nie moge wyjsc z podziwu, ze oni sami nie chca czuc komfortu powiedzenia prawdy. To jak sluzyc dwom bogom, nie diablu i Bogu, ale dwom , przez wielkie B! Byc moze ucieczka w dywagacje i dysertacje jest szukaniem spokoju, albo i alibi, dlaczego nie przyznaje sie do bledu, czesto i przed samym soba.
Byloby tragedia tego srodowiska, gdyby wiekszosc sadzila, ze nie popelnila bledu, juz tylko tolerujac tamte krzywdy narodowe.
Milczenie jest przyzwoleniem na zlo.
Ale udzial w czynieniu tegoz zla, powinien poruszac sumienie permanentnie, nie dac chwili na wytchnienie, zmusic do "spowiedzi"!
Wiesz, Andrzej, dla mnie nie ma znaczenia, czy prokurator rozgrzeszyl, wytarl, "ulegalnil", ja patrze na to z perspektywy mojej potrzeby bycia w porzadku wobec siebie i innych. Jesli dzwonia moje dzwonki alarmowe, znaczy, nie tedy droga!
Dzis pewien negatywizm uznano za wartosc: akcepacja dla tzw. sprytu i kombinatorstwa. I juz nie stawia sie pytania "Jak stal sie bogaty?"Akceptuje sie bogactwo. Czy bogatego? Nie umiem jeszcze powiedziec. Musze poobserwowac jeszcze zycie. Choc donos do prokuratury jest raczej umotywowany zawiscia, rzadziej dobrem Polski. Ta wazna motywacja stala sie chyba, jak my, mohairowa!
Pytam z troska: zgorzknialy nie jestes? Mimo wszystko? Bo wtedy nawet Cie ryby nie pociesza! Byloby szkoda! Pozdrawiam Cie i dziekuje!

Obrazek użytkownika Andrzej W.

20-07-2011 [13:27] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

Ja nie wiem, co drzemie w duszach tych, którzy kiedyś zostali kapusiami, a dziś do końca idą w zaparte. Szczerze mówiąc w ogóle mnie to nie interesuje. Pamiętajmy jednak, że nie chodziło raczej o szantaż typu "zabijemy Wam dziecko". Ci kapusie osiągali za swoje donosicielstwo konkretne profity. Awans, szybsza kariera naukowa, czy zagraniczny wyjazd. Nie ma zatem mowy o słabych i zastraszonych sierotkach. Dziś wielu z nich to profesorowie. I uzależnili od siebie kolejne pokolenia. Pamiętamy tę histerię antylustracyjną środowiska podczas rządów PIS. Wiemy, kto stał na czele buntu na poszczególnych uczelniach. Ale, ilu pracowników naukowych się pod tym podpisało? Często byli to młodzi ludzie. A wiesz m.in. dlaczego tak się stało? Bo ta kapusiowska i skorumpowana kasta stworzyła (podobnie zresztą, jak inne kasty np. adwokacka)taki system szczebli kariery naukowej, aby maksymalnie od siebie uzależnić tych, którzy po tych szczeblach się wspinać będą próbowali. W tym sensie dawni TW działają dziś tak, jak niegdyś SB. Ktoś powie, że niektórzy z tych kapusiów to dziś wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. G...o mnie to obchodzi. Mnie raczej obchodzi, ilu zdolniejszym od siebie zniszczyli karierę naukową. Bo, że można było donosić nie szkodząc nikomu to wymyślili kapusie właśnie. Uff...przepraszam za przydługi wtręt, ale tematu i tak nie wyczerpałem.

Owszem, jest wymiar etyczny, ale dla tych, którzy etyki nie posiadają jest kodeks karny. On nie istnieje dla takich, jak Ty. Tak musi funkcjonować państwo. Jeśli chodzi o pragmatykę to moim zdaniem sprawy dotyczące takich przypadków, jak opisany przeze mnie powinny być obligatoryjnie kierowane do prokuratur z innych miast. W tym przypadku były zresztą dość ścisłe powiązania między np. szefem prokuratury, a jednym z uczelnianych tuzów. Ja to udowodniłem.

Chrześcijanin, katolik nie może być obojętny na zło. O tym pisał Błogosławiony JPII. Brak obojętności nie ma nic wspólnego z zawiścią, czy zgorzknieniem. Zgorzkniały nie jestem i mam nadzieję nie będę. Cieszę się życiem, przyrodą, tym, co mam.
Serdzecznie Ci dziękuję za troskę i pozdrowienia. Odwzajemniam.
P.S. Niedługo znowu wyjeżdżam. Na krótko. Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Sobiepan

20-07-2011 [14:21] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

A to niedobrze! Masz racje! Niewazne, kim sa dzis, tylko kogo po drodze rozjechali na miazge!
A oni chetnie policzyliby swe zaslugi, zbilansowali i w taki sposob zrelatywizowali swe dranstwo.
Dajesz mi powod do przewartosciowania mego punktu widzenia. ZROBIE TO! Po Twoim powrocie, byc moze, uda sie i do tematu wrocic.
Zycze Ci wszystkiego dobrego! I czasu dla sebie!
Serdecznosci Ci przesylam!