CO RÓŻNI DAWIDA OD DONALDA?

Nasz Premier jest tak wielkim wzorem cnót wszelakich, że pewnie tych różnic jest nieskończenie wiele. Pozwolę sobie wziąć więc pod uwagę stanowisko w jednej, malutkiej kwestii.

Oto beztroscy Grecy nie mają już forsy na spłatę swoich długów. Stan to we współczesnym świecie prawie naturalny, ale Grecy poszli o „jeden kredyt za daleko”. Jako, że wcześniej umówili się z eurokolegami na wspólną kasę – pewien kłopot ma główny księgowy eurokołochozu. Niemcy zamiast płacić za nie swoje długi, szukają wokół jeleni.

Dawid Cameron, odpowiedzialny za los Anglii, jeleniem nie jest i nie dał Angeli żadnych co do tego złudzeń: "Angażowanie Wielkiej Brytanii w obecny pakiet pomocy dla Grecji byłoby niewłaściwe".

Co innego nasz Europejczyk, Piłkarz, Gospodarz, Siewca zielonej, irlandzkiej trawy, Pogromca Putina i w ogóle Cudowne Dziecko okrągłostołowego konkubinatu. Ten ma gest i do tego cały sztab genialnych ekonomistów i dziennikarzy, którzy zbudowali gospodarcze perpetuum mobile!

Oto objawienie Słońca Peru:

Polska będzie uczestniczyć w mechanizmie gwarancji dla Grecji w wysokości 250 mln euro. Ten udział w nowej pomocy dla Grecji nie wpłynie na finanse publiczne Polski.”

Do tej pory doświadczenie uczyło nas, że można albo mieć ciastko, albo je zjeść. Jednakże „każdy naród zasługuje na taki rząd, jaki ma” - pouczył niedawno Polaków Wiktor Suworow. Mając więc tak genialnego Premiera, wiele możemy dowiedzieć się o sobie samych…

PS
W odpowiedzi na tytułowe pytanie złośliwi mówią: „Dawid dba o swój kraj, Donald też o swój, ale wizerunek”. To na szczęście tylko głos wymierających dinozaurów…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

22-06-2011 [15:23] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Rosjanie ostrzą sobie zęby na greckie gazociągi, Chińczycy na greckie porty, Niemcy na terytoria, a nasz premier daje za darmo. Komu służy?

Obrazek użytkownika Gość

22-06-2011 [15:24] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Słyszałam gdzieś, że kontrolę nad budżetem Grecji przejęła "szara eminencja" UE czyli Komisja Europejska... Tak się dziś wygrywa wojny... chyba teraz kolej na nas skoro Donek oddaje resztki naszej kasy, czyżby po to była podwyżka Vat?? a może szykuje się kolejna??

Obrazek użytkownika Wiecho2

22-06-2011 [15:49] - Wiecho2 (niezweryfikowany) | Link:

Służy wszystkim "wielkim", albo wydaje mu się że są wielkimi! Służy Rosji, służy Niemcom,
i nie zdaje sobie sprawy, że ci, którym służy pogardzają "lokajem" który stoi wiernie na dwóch
łapkach i merdając ogonkiem uśmiecha się przymilnie czekając aż pańcio rzuci jakiś smakołyk!

Sam, będąc tylko lokajczykiem, gardzi i nienawidzi tych, którzy hardo trzymają głowę podniesioną do
góry i ostro sie stawiają. A tylko takich, chociaż ich nienawidzą to jednak szanują na świecie.
I takim był Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński. Dlatego tak pogardliwie i z wielką nienawiścią
szydzili z nich w Niemczech i Rosji. W Stanach byli poważani, bo mieli konkretne propozycje
dla swych partnerów. Bo oni byli partnerami do rozmów, a nie chłoptasiami do poklepywania! Jeżeli
ktoś tego nie rozumie, to znaczy że ma coś z głową!

2011.06.22 15.47

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

22-06-2011 [16:27] - Paweł Chojecki | Link:

"Sam, będąc tylko lokajczykiem, gardzi i nienawidzi tych, którzy hardo trzymają głowę podniesioną do
góry i ostro się stawiają." - zwięzły portret psychologiczny Donalda...

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika Gość

22-06-2011 [16:51] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jesli co czwarte dziecko jest niedozywione to jak cymbał mowie ze nie wplynie na finanse!

Obrazek użytkownika ksena

23-06-2011 [17:35] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

czy tez ma odpowiedzialną acz indywidualną misję pomocy dla Grecji ? Premier po poklepaniu pleców przez ciocię Angelę i poszukiwaniu razem z nią sentymentalnych i rodzinnych miejsc w ,,Zoppocie''gotów pewnie i na wiele więcej niż te głupie 250 mln euro.W końcu jesteśmy potęgą gospodarczą,tygrysem Europy więc z naszej strony to tylko miły gest.