NAWET ZA KOMUNY...

Źle się dzieje z Rzeczypospolitą
Jak patrzę na te wszystkie świństwa, które od dłuższego czasu wyrządza Polsce Platforma, gdy widzę jak wyłącza kolejne hamulce w parciu do przejęcia władzy absolutnej i mono-partyjnego zarządzania Państwem, coraz częściej myślę, że chyba nawet za komuny nie było aż tak źle z Rzeczypospolitą. Tę samą opinię coraz częściej słyszę od moich znajomych.

Żeby wszystko było jasne. Komunistów nie cierpiałem każdą cząstką duszy, bo mi wykończyli ojca. Ale muszę sprawiedliwie przyznać, że czerwoni przynajmniej stwarzali pozory, że liczą się z ludźmi. Natomiast arogancja, bezczelność, hucpa, grubiaństwo i buta Platformy sprawiają, iż coraz częściej dochodzę do wniosku, iż ta partia w pomiataniu ludźmi posuwa się znacznie dalej, niż niegdyś Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.

Platforma wygrała wybory, bo miało być lepiej i inaczej. A co mamy, każde dziecko widzi. Co tam Polska. Co tam Bóg, honor i ojczyzna. Co tam narodowa pamięć i dziedzictwo kultury. Co tam przyzwoitość. Co tam gospodarka. Co tam dług publiczny. Co tam bezpieczeństwo kraju. Ważne jest tylko by wygrać kolejne wybory i utrzymać władzę.

Zdeptano polityczny obyczaj. W dążeniu do partyjnej hegemonii nie ma już poczucia wstydu. Nastało prawo dżungli. Kto silniejszy, ten lepszy. Cham chama chamem pogania. Wszystkie chwyty dozwolone. Byle rządzić! Zagarnąć jak najwięcej stanowisk! Obsadzić przyczółki. Usunąć niewygodnych, choćby byli genialnymi fachowcami!

Historia zatoczyła błędne koło. Pod koniec lat siedemdziesiątych ceny poszły w górę. Dziesięć lat później naród się zbuntował. Zrodziła się Solidarność. „Upadła” komuna. Odzyskaliśmy wolność. Wywalczyliśmy sobie demokrację, za co wielu zapłaciło życiem.

A co było dalej? Pewien zegarmistrz światła purpurowy rezydujący przy ulicy Czerskiej zabełtał tak Polakom w głowach, iż ani się obejrzeli, gdy wrócili do modelu zarządzania Państwem prawie identycznego, jak przed czerwcem 89. Wszystko znów jak za komuny. Tylko ludzie przefarbowani i wystrój zmieniony.

Dlaczego tak jest?
Ktoś teraz może spytać, dlaczego tak się dzieje. Co takiego się stało, że do tego dochodzi?
Myślę, że odpowiedź jest prosta. Po raz kolejny oszukano ludzi. Ale tym razem jest to szachrajstwo na gigantyczną skalę, którego skutki mogą trwać latami. Już tłumaczę.

Gruba kreska Tadeusza Mazowieckiego i zablokowanie lustracji przez Adama Michnika pozostawiły komunistów u władzy de facto na kilka pokoleń. W efekcie post-komuniści przez cały czas dzierżyli i nadal dzierżą (przepraszam za ten rusycyzm, który jednak stosuję celowo) w swoich rękach decyzyjne stanowiska we wszystkich instytucja i urzędach kluczowych dla Państwa. Żadnemu z tych gagatków włos nie spadł z głowy do dnia dzisiejszego.
Żeby ludziom zamydlić oczy rozdzielili swoje role. Jedni schronili się pod płaszczykiem „prawicowej” Unii Demokratycznej, potem Unii Wolności, a obecnie Platformy Obywatelskiej, drudzy natomiast poszli do tak zwanych partii lewicowych.
I choć stwarzano pozory, że jest inaczej, obydwie te paczki starych, wypróbowanych kolesiów harmonijnie współpracowały ze sobą przez ostatnie dwadzieścia lat tyle, że w formie sprytnie zakamuflowanej.

Obecnie uznano, że ludzie są już dostatecznie ogłupieni żeby znowu oficjalnie się połączyć (planowana koalicja PO-SLD) i wziąć w swoje łapska Polskę na całe dekady, zarządzając znów krajem jak za najlepszych czasów komuny, która jak widać nie całkiem do końca upadła, a przyczaiła się tylko czekając na lepsze czasy, które właśnie dla niej nadchodzą.

Partia przewodnią siłą narodu
Pod takim hasłem rządziła PZPR. Wszystko było podporządkowane jedynie słusznej linii partii. Tylko partia rządząca wiedziała wszystko najlepiej. Niech tylko przypomnę swojsko brzmiące hasła: „Przyjaźń, sojusz i współpraca z ZSRR – gwarancją bezpieczeństwa i rozwoju Polski!”; „PZPR – ZSL – SD – to sojusz, partnerstwo i świetlana przyszłość”; „Polska Zjednoczona Partia Robotnicza jedyną nadzieją narodu!”...

A cóż mamy teraz? Prawie dokładnie to samo. Od rana do wieczora, wspierani dyskretnie przez aparatczyków SLD, propagandziści PR tłuką Rodakom do głowy, że wyłącznie Platforma może im zapewnić wiekuiste szczęście i dobrobyt. Że tylko oni wiedzą, co dobre dla Polski. A reszta społeczeństwa to nacjonalistyczni maniacy i oszołomy spod znaku Ojca Dyrektora. Że opozycja to wróg, którego należy niszczyć wszystkimi możliwymi sposobami.

Za komuny nielegalną opozycję nazywano „elementami wrogimi władzy ludowej”. Dzisiaj legalna opozycja to „wroga zeuropeizowanej Polsce ciemna, moherowa masa”. Kto by się z taką hołotą liczył. „Dorżnąć watahy” (Sikorski), niegdyś „Odrąbać ręce reakcjonistom” (Cyrankiewicz). Albo, „Uciszyć wyjące bydło” (Bartoszewski), niegdyś „Zniszczyć reakcyjnych bandytów” (Władysław Gomułka), można by mnożyć przykłady.

Jak zobaczyłem formułę i oprawę niedawnej konwencji Platformy w gdańskiej Hali Arena, przypominały mi się jak żywo wszystkie kolejne zjazdy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Sali Kongresowej Pałacu Kultury. Ten sam partyjniacki entuzjazm, praktycznie te same hasła ("Razem możemy więcej!”, „Platforma Partią Sukcesu!”), ten sam spęd działaczy, to samo uwielbienie dla partyjnego przywódcy, autobusy ściągnięte z całej Polski, wodzireje, zapiewajło i klakierzy, słowem wypisz wymaluj apogeum szczytowania komuny. Nawet czerwonego było tyle samo, a może i więcej.

A więc wszystko to samo tylko adresy inne. Kiedyś władza okopała się w Domu Partii przy Nowym Świecie. Dzisiaj, jej pobratymcy gnieżdżą na Czerskiej i Ordynackiej. Z jedną tylko różnicą. Komuniści nie skrywali przed ludźmi adresu swej głównej kwatery.

Propaganda sukcesu
Wikipedia tak określa propagandę sukcesu towarzysza sekretarza Edwarda Gierka, cytuję:
„Dla okresu rządów Edwarda Gierka charakterystyczna była propaganda sukcesu, której głównym celem było wyolbrzymianie dokonań ekipy rządzącej, oraz maskowanie niepowodzeń i porażek rządu (zwłaszcza w sferze gospodarczej). Posługiwano się frazesami o "dynamicznym rozwoju", "cudzie gospodarczym" i "budowaniu nowej Polski"...”, tyle cytatu z Wikipedii.

No i cóż ja mam jeszcze dodać? Wszystko jak kiedyś. Trzeba tylko zamienić nazwisko towarzysza sekretarza nazwiskiem Premiera Zielonej Wyspy Wiekuistej Szczęśliwości, żeby się przekonać, iż nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą, a Platformą Obywatelską.

No może z jednym wyjątkiem. Premier Tusk w ciągu czterech lat zadłużył Polskę wielokrotnie bardziej, niż Towarzysz Gierek w ciągu pełnej dekady. I jeszcze jedno. Tamten dług nam częściowo umorzono, a ten będziemy spłacać my, nasze dzieci, wnuki, prawnuki... i nigdy nie wyjdziemy z tego, w co nas wpuścił ten pętak obłąkany władzą. Odpicowany, wygadany, gładki, ale niebezpiecznie nieodpowiedzialny, śliski i jakiś taki strusiowato nielotny.

Chleba i igrzysk
W czasach gomułkowsko-gierkowskich, żeby dać ludziom poczucie luksusu, od czasu do czasu rzucano na rynek banany, zwiększano deputat węglowy, bądź przyznawano talon na syrenkę. Ale te „luksusy” miały za zadanie zobowiązywać ludzi do podświadomej wdzięczności dla władzy.

Dzisiaj, lansowanym przez Platformę symbolem luksusu stało się zjedzenie w mieście suszi, plazmowy telewizor na ścianie i zachodnia bryka kupiona na kredyt. A media mainstreamowe tłuką ludziom do głowy przy każdej okazji, że to wszystko dzięki rządowi Platformy i naszemu genialnemu „Słońcu Peru”. I wdzięczny naród głosuje jak trzeba. Lecz ludzie jeszcze nie wiedzą, że chcąc spłacić zaciągnięty kredyt, już niedługo, będą musieli przyjąć każdy postawiony warunek.

Naczelnym hasłem peerelu było: „Tysiąc szkół na tysiąclecie”.

Teraz, przefarbowani na różowo siewcy nowego porządku od rana do wieczora skandują to samo hasło, tylko szkoły zastąpiono orlikami, a „tysiąclecie” zmieniono na „Euro 2012”. A chirurdzy PR Platformy Obywatelskiej wszczepili podstępnie w polskie mózgi chipa, który generuje bezustanny sygnał, że cwaniactwo to cnota, a uczciwość to obciach i zbędny przeżytek.

Jak widać, mechanizm pozostał ten sam, tylko socjotechnika bardziej wyrafinowana.

Ale nawet komuniści nie zdołali tak zdemoralizować i ogłupić ludzi, gdyż nie zdążyli zniszczyć rodzimej kultury, co niestety w całej rozciągłości udaje się ludziom Tuska, gdyż jedynym sukcesem pana Premiera na tym polu było zniżenie poprzeczki intelektualnej Polaków do poziomu Champions Ligi.

Cenzura
W czasach reżimowych cenzurą zajmowała się instytucja państwowa o nazwie „Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk” z siedzibą przy ulicy Mysiej. Pracujący tam cenzorzy badali wszelkie formy przekazu informacji z punktu widzenia ich zgodności z aktualną polityką rządzącej partii. Oni ustalali, co wolno, a czego nie wolno mówić, pisać i słuchać.

Dzisiaj ludzie Tuska krzyczą, że cenzury już nie ma. Otóż, nic bardziej pokrętnie kłamliwego. Bo cenzura jest nadal i to głębsza niż kiedyś, tyle, że działa pod zmienioną nazwą. Dzisiaj cenzurę zastąpiono „terrorem poprawności politycznej”.

Kiedyś cenzorów było wielu. Dziś jest tylko jeden. Ten generalissimus nowej generacji urzęduje na ulicy Czerskiej. To on, przy pomocy swej Gazety nie bez powodów nazwanej Wyborczą, oraz zaprzedanych mu dziennikarzy ustala, co należy mówić, czego i kogo słuchać, kto jest dobry, a kto zły, gdzie należy bywać, a gdzie nie wolno pod żadnym pozorem, co jest słuszne, a co głupie, co jest powodem do dumy, a co jest obciachem, kogo popierać, a kogo wykluczać. Sprzeciwisz się temu to jesteś „niepoprawny politycznie”. Więc ludzie się boją.

Jego Gazetą żywi się tak zwany Salon, czyli grono pół-inteligentnych przygłupów, którym generalissimus z Czerskiej sprytnie wmówił, że stanowią lepszą od moherowej reszty elitę, w co ci oczywiście uwierzyli i chcąc za wszelką cenę zachować nienależny im status stali się bezkrytyczni.

Z kolei na Salon snobują się całe rzesze ćwierć-inteligentów, albo, jak kto woli żelazny elektorat Platformy, a dzięki temu cenzura jak nigdy wcześniej szaleje pod rządami Tuska, choć formalnie jej nie ma.

Słowo cenzor brzmiało niegdyś szpetnie, teraz, zastąpione synonimem „poprawności politycznej” brzmi pięknie, postępowo i świetliście. I nikt nie podskoczy, nikt się nie wychyli, ogarnięty strachem przed zmową milczenia i ostracyzmem Salonu.

A więc znowu to samo, co w czasie komuny, tyle, że czerwoni byli mimo wszystko mniej wyrafinowani i pokrętni.

Demonstracja siły
W okresie gierkowskim, gdy naród się burzył przeciwko rządowi, Polska Zjednoczona Partia Robotnicza wyprowadzała na ulice ZOMO (Zmotoryzowane Oddziały Milicji Obywatelskiej). Poza przypadkami drastycznymi, na ogół kończyło się to postraszeniem ludzi, rzuceniem kilku petard, puszek z gazem łzawiącym i ścieżkami zdrowia. Komuniści starali się nie zamykać ludzi, bo się bali opinii publicznej.

Dzisiaj rząd Premiera Tuska jest już pewny swojej bezkarności. Bo jakże inaczej nazwać uliczne łapanki i aresztowania kibiców, nie kiboli, jedynie za to, że się ośmielili rozwinąć nieprzychylny rządowi Premiera Tuska transparent.

Ba. To jeszcze nie koniec. Za komuny, zwiniętych z ulicy wypuszczano zwykle z aresztów po 48 godzinach, nie chcąc drażnić ludzi. A dzisiaj, prokuratorzy Plaftormy robią pokazowe, przyśpieszone procesy i wlepiają wyroki dzieciakom. Ostatni wyrok: dziesięć miesięcy za antyrządowy napis na szkolnym murze.

Pod rządami Tuska jakość demokracji zdewaluowała się doszczętnie. Zastrasza się ludzi. W obronie władzy używa się broni. Na razie gładko-lufowej. Przykro mi to mówić, ale takiej buty nie prezentowała dotąd żadna polska władza.

Front Jedności Narodu na straży polityki partii
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza szczyciła się zawsze, że grupuje w swych szeregach ludzi wszystkich opcji społeczno-politycznych. Do PZPR mógł przystąpić każdy, co miało stanowić potęgę tej wszechmocnej Partii. Jedynie słuszna linia, sterowanie z góry i wszystko wiedzący Sekretarz.

A jak jest dzisiaj? Prawie dokładnie tak samo.
Tylko dawniej były sojusze, dzisiaj są transfery.

A Platforma, jak dworcowa dziwka odda się każdemu, byle się opłacało dla przejęcia władzy absolutnej, vide: Radosław Sikorski, Antoni Mężydło, Paweł Zalewski, a ostatnio Bartosz Arłukowicz i Joanna Kluzik-Rostkowska. Czyż to nie jest współczesny Front Jedności Narodu? Wszystko w jednym. Takie zalatujące zgnilizną, skisłe wysypisko śmieci, zdegenerowany twór bez rodowodu, od sasa do lasa, ad prawa do lewa, bez pomysłu na Polskę, bez ideowej wizji, byle tylko podnieść słupki sondażowe.

A potem już tylko rządzić! Rządzić!! Rządzić!!! Trzymać władzę!!! I mamić ludzi słowami Wisławy Szymborskiej:

„Partia (tym razem Platforma),
należeć do niej,
z nią działać, z nią marzyć,
z nią w planach nieulękłych, z nią w trosce bezsennej,
wierz mi, to najpiękniejsze,
co może się zdarzyć...”

A więc, jeśli znów oddacie swój głos na Platformę, to pamiętajcie, że przestrzegałem, żebyście później całymi latami nie musieli jojczeć:

MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG!!!
ŚNIŁA CI SIĘ CZAPKA Z PIÓR!!!
OSTAŁ CI SIĘ JENO SZNUR!!!”

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Emigrant

19-06-2011 [12:25] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie!
Trudno nie zgodzić się z Pańską opinią o systemie rządów w naszej Ojczyżnie.
Tutaj na Pańskim blogu dzielimy się opiniami i uwagami o tym co dzieje się w Polsce, czasami puszczają nam nerwy i leci tzw. mięcho / przepraszam przy okazji za mój wpis pod poprzednim Pańskim artykułem /. Brakuje mi jednak czegoś. Moim zdaniem wykorzystując to miejsce powinniśmy wszyscy /Pan jako gospodarz i my jako goście / zastanowić się i zorganizować w taki sposób, aby jakakolwiek władza w przyszłości w Polsce nie mogła funkcjonować tak, jak funkcjonowała w przeszłości PZPR i jak funkcjonuje obecnie ekipa POpaprańców, poza jakąkolwiek kontrolą obywatelską. Dotyczy to każego z trzech elementów systemu władzy. Przepraszam za tochę może nieskładny wywód. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika dar

19-06-2011 [12:39] - dar (niezweryfikowany) | Link:

Smutne to, ale prawdziwe.

Obrazek użytkownika uff

19-06-2011 [14:04] - uff (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie!Wiele razy zastanawiałam się,dlaczego tak się stało,dlaczego za komuny byliśmy mądrzejsi.Otóż oświata jest potęgą,jest taka fraszka-"Oświata-oś świata".Uczyłam się w PRL-u,ale moi nauczyciele to w większości ludzie wychowani przed wojną,ci ludzie trzymali fason,byli mądrzy,kochani,my braliśmy z nich wzór.Wiem,że nie wszyscy nauczyciele byli wspaniali i nie wszyscy uczniowie wzorowali się na tych mądrych.Czas mijał,wchodziło nowe pokolenie,dla którego bycie "przedwojennym"to obciach.A teraz zniszczono wychowanie w szkole,i chociaż rodzice nadal chcą mieć dzieci dobrze wychowane,to przegrywają ze zmasowaną siłą antywychowywania.To słynne-róbta,co chceta.Na oniec odrobinę optymizmu.Byłam w Częstochowie i tam spotkałam piękną młodzież z ZHR,Boże,ileż w Polsce jest pięknej młodzieży,a tak nieliczni umieją to piękno "zagospodarować".Pozostaje nadzieja,że odrodzimy się,byleby ministrem Oświaty i Wychowania został ktoś mądry i silny.

Obrazek użytkownika Sobiepan

19-06-2011 [14:23] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Jak zelazne okowy! Jak diabelski krag! Jak grozna przepowiednia Kasandry! Jak miecz Damoklesa na Polska!

Panie Krzysztofie!

Warto bylo czekac! By , po przerwie, wrocil Pan z artykulem, ktory wywoluje dreszcze, bo dotyka zelzonej przez komunizm mlodosci i przekreslonej w obecnej rzeczywistosci szansy na zycie wszystkich pokolen! Polska, lezaca wprawdzie w Europie, lecz milowymi krokami cofajaca sie w krag czasow barbarzynskich, staje sie miejscem pobytu, przypadkowej kariery, urodzenia, smierci, czasem miejscem pracy, jakiegos spotkania.
A gdzie podziala sie Ojczyzna-Matka, miejsce spelnienia sie czlowieka na rodzinnej ziemi, realizacji jego marzen,miejsce grobow ojcow i pierwszej milosci? Lipy zasadzonej w polu i starej, dzis juz pochylonej, szkoly? Miejsce pierwszego sukcesu i zawodowej satysfakcji? Ktore zegnamy ze smutkiem i witamy, wracajac, jak do domu? Gdzie podzial sie ten dom?
Dal mi Pan odpowiedz, jednoznaczna i, niestety, niepodwazalna.
To nie zle moce zmusily Polske do powtorki losu, to lekcewazenie i pogarda czlowieka, nieokielznane dazenie nic niewartych straznikow cudzej mamony, nawet zatracenie ich nie powstrzyma!
To poczatek upadku cywilizacji, jesli nie staniemy w jej obronie!
Napisal Pan katechizm i sztandar dla narodu, jesli chce on przetrwac!

Dziekuje i serdecznie pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [19:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Sobiepanie,

Z całego serca dziękuję za ten przepiękny komentarz.
Nie pozostaje mi nic, jak go jeszcze raz powtórzyć za autorem:

"Jak żelazne okowy! Jak diabelski krąg! Jak groźna przepowiednia Kasandry! Jak miecz Damoklesa nad Polską!
Warto było czekac! By , po przerwie, wrocił Pan z artykułem, ktory wywołuje dreszcze, bo dotyka zelżonej przez komunizm młodości i przekreślonej w obecnej rzeczywistości szansy na życie wszystkich pokoleń! Polska, leżąca wprawdzie w Europie, lecz milowymi krokami cofająca się w krag czasów barbarzyńskich, staje się miejscem pobytu, przypadkowej kariery, urodzenia, śmierci, czasem miejscem pracy, jakiegoś spotkania. A gdzie podziała się Ojczyzna-Matka, miejsce spełnienia się człowieka na rodzinnej ziemi, realizacji jego marzeń, miejsce grobów ojców i pierwszej miłości? Lipy zasadzonej w polu i starej, dziś już pochylonej, szkoły? Miejsce pierwszego sukcesu i zawodowej satysfakcji? Które żegnamy ze smutkiem i witamy, wracając, jak do domu? Gdzie podział się ten dom? Dał mi Pan odpowiedź, jednoznaczną i, niestety, niepodważalną. To nie złe moce zmusiły Polskę do powtórki losu, to lekceważenie i pogarda człowieka, nieokiełznane dążenie nic niewartych strażnikow cudzej mamony, nawet zatracenie ich nie powstrzyma! To początek upadku cywilizacji, jeśli nie staniemy w jej obronie! Napisał Pan katechizm i sztandar dla narodu, jeśli chce on przetrwać!..."

Jeszcze raz dziękuję za piękne słowa i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Sobiepan

19-06-2011 [21:30] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzysztofie!
Chociaz czasem wydaje sie nam , iz jest niewdzieczna, to nie jej wina, lecz tych, ktorzy nie kochajac jej, chca ja posiadac. A to gwalt na narodzie. Nie mozemy czekac, az historia rozliczy te krzywdy. Naszych cierpien nie wolno scedowac na nastepne pokolenia. Za terazniejszosc odpowiadamy sami. Dziekuje za ogromna pomoc w zrozumieniu, kto i dlaczego usilnie chce pisac moj zycioryc wedlug wlasnego scenariusza!
Wspanialy tekst!
Rowniez serdecznie Pana pozdrawiam!

Obrazek użytkownika faja

19-06-2011 [14:34] - faja (niezweryfikowany) | Link:

często się zastanawiałam nad tym czemu ? Naród który za komuny miał dużo zdrowego rozsądku, władza gadała zdrów , a my i tak wiedzieliśmy swoje .Po ,,obaleniu,, komuny zdurniał do reszty , mamy wolność po co by ktoś mógł nami manipulować ??? itp. Przyznam ,że i ja się dałam na krótko zwieść, ale ,że mam oczy i uszy otwarte to znowu taki dysonans poznawczy , co innego czytam ,co innego widzę ,co innego słyszę.Ale na wszystko przychodzi kres , to na te szumowiny już idzie, powoli ale ... Mój wywód pewnie nie jest odkrywczy ,ale chciałam się nim podzielić na forum. Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [18:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani,

To nie ważne, czy wywód jest odkrywczy, czy nie. Ważne żebyście Państwo pisali komentarze, o tym, co myślicie, o tym co Was boli, co radzicie i tak dalej. Wtedy wspólnie dokonamy wielkiej sprawy. Zobaczy Pani.

dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika stokolesny

19-06-2011 [14:45] - stokolesny (niezweryfikowany) | Link:

nadszedł czas by każdy obudził swoje sumienie jeżeli jest jeszcze właścicielem swego sumienia i by sam sobie odpowiedział na kilka bardzo istonych pytań zawartych w powyższym tekście,

a nawiązując do ostaniego "wstrętna" nie mogę się zgodzić na odpowiedzialność zbiorową

z poważaniem
stokolesny

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [18:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Pozwoli Pan, że jeszcze raz za Panem powtórzę: "nadszedł czas by każdy obudził swoje sumienie jeżeli jest jeszcze właścicielem swego sumienia i by sam sobie odpowiedział na kilka bardzo istonych pytań zawartych w powyższym tekście..."

Serdecznie dziękuję za komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Gość dm.

19-06-2011 [14:49] - Gość dm. (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzysztofie,można się zgadzać z panem lecz trzeba do całej sytuacji jaka jest w kraju podejść dlaczego tak jest,czy raczej wskazać na pewne uwarunkowania dlaczego tak jest.Jest można powiedzieć do tego dużo przesłanek historycznych które miały wyniku utratę naszej suwerenności,ja bym przynajmniej z dwie przedstawił; swawola w takim szeroko zrozumianym znaczniu,brak przywództwa.To o czym Pan wspominał czerwona kreska Mazowieckiego,czy bym jeszcze dodał tkz.nocną zmianę owocuje tym co mamy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [18:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Pisze Pan, że można by dodać do grubej kreski jeszcze nocną zmianę. Oj, o wiele więcej można by jeszcze dodać. Ale jeśli tekst ma trafiać do ludzi nie może być zbyt długi. Ale każdy komentarz Internautów uzupełnie mój tekst. Po to jest blogowanie.

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika yorg

19-06-2011 [14:54] - yorg (niezweryfikowany) | Link:

Nasza rzeczywistość wygląda dokładnie tak jak to Pan opisał. Komuna nie oddała władzy, tylko uwłaszczyła się na majątku narodowym. Przed 1989 rokiem aparatczycy musieli ukrywać swój stan posiadania, a dziś w imię "demokracji" i "wolności gospodarczej" którą rzekomo obdarzyli Polaków w pełni korzystają już z dobrodziejstw władzy. Dziś najważniejszym pytaniem jest-kto faktycznie tym wszystkim steruje? Kto trzyma najważniejsze kwity pozwalające zażądać wykonania każdego polecenia, nawet najbardziej odrażającego? Czy ludzie służb PRL-u sami decydują, czy spełniają wolę decydenta np. z Moskwy? Sposób prowadzenia polityki zagranicznej wskazuje tą drugą opcję. Układ okrągłostołowy musi czuć się bardzo zagrożony, bo coraz więcej tam histerycznych zachowań. Na pytanie "Kto jest kim?" odpowiedź wydaje się prosta: najwięksi nienawistnicy to ludzie z mroczną przeszłością, najbardziej umoczeni, a osoby w które ta nienawiść jest skierowana są uczciwi i zdecydowani działać dla dobra ogółu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [18:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Cieszę się, że mój tekst stał się motywacją dla Państwo do wyrażania swoich opinii. Każdy komentarz uzupełnia tekst i wzbogaca jedo przesłanie.

Dziękuję Panu za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Siwy

19-06-2011 [15:00] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

W wielu dziedzinach brakuje jeszcze stanu wojennego,wyjątkowego,a będą równi PZPR kropka w kropkę. Rząd PO i PSL ścigają za plakaty,hasła antyrządowe,a to początek takiego stanu wyjątkowego.Karzą za te hasła młodzież wysokimi mandatami i wyrokami
w zawiasach na lat kilka. Mieliśmy tylko dwa lata normalności,a tak mamy ciąg dalszy liberalnej post komuny w stylu sowiecko kubańskim.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [18:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Stawia Pan między PO i PZPR znak równości. Ja bym nawet stan równości zamienił znakiem większości. Bo nawet PZPR nie było tak cyniczne jak PO.

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Wiecho2

19-06-2011 [15:39] - Wiecho2 (niezweryfikowany) | Link:

podpisuję się obiema rękami i nawet nogami. Mam kilka uwag do tego co pan napisał.
Gierak nas "aż tak nie zadłużył" to prawda. Nasi popaprańy biorą kredyty, by napełnić wory bez dna,
jakimi są ci "zwolennicy" jedynej, słusznej partii! Ale tych pieniędzy nie starczy dla wszystkich
i sprawa się rypnie, jak trzeba będzie je spłacać. Wtedy ci, co głosowali na jedynie słusznych
obudzą się z ręką głęboko zanurzoną już nie w nocnik, ale szambo. Kogo obciążą takie władze kosztami?
Najbiedniejszymi! Jak zawsze.

I nie pomorze PR, wmawianie społeczeństwu że jest dobrze, a nawet lepiej! Okres rządów PZPR z PZPO
tym się różnią, że w czasie PRL mało kto brał na poważnie to, co im pokazywała telewizja i pisały
gazety. Dzisiaj, na Czerskiej na stołku nadredaktora zasiadł, człowiek którego wiarygodność
potwierdzało wielu ludzi z opinią walczących o wolność działaczami. Skaczę trochę bezładnie po temacie, ale
jestem tak nabzdyczony i wściekły na ludzi, zwanych tu w internecie "lemingami", że chciało by
się jednocześnie napisać wszystko! "Dziś rząd Tuska...."! Wystarczy spojrzeć w jego oczy(nie bardzo się da, bo
jako szczery polityk unika patrzenia w oczy, a z całego jego zachowania wyłania się obraz drobnego
złodziejaszka przyłapanego na gorącym uczynku i patrzącego, gdzie by tu czmychnąć.

"Front Jedności narodu straży polityki partii" to nie transfery, to front jedności wszystkich
mediów przeciwko Patriotom, ludzi wierzącym i o odmiennej polityce. A w szczególności przeciwko
tym, którzy nie zatracili jeszcze własnych poglądów i samodzielnego myślenia. Według zasady:
nie myślisz jak my, jesteś oszołomem faszystą i innym mocherem. Takich jak pana artykuły potrzeba więcej.
Pozdrawiam jako oszołom i faszysta mocher!

2011.06.19 15.38

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [18:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Miło mi słyszeć, że podziela Pan w pełni moje opinie. Dziękuję za uzupełnienie mojego tekstu Pańskim cennym komentarzem.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika maria-martyna

19-06-2011 [15:39] - maria-martyna (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie, dziękuję za wspaniałą analizę obecnych czasów. Mam nadzieję, że coraz większe rzesze ludzi dostrzegą to co sie z nami stało poprzez oglądanie tvn i tvn24 a zwłaszcza szkła kontaktowego czy Moniki Ojenik i Justyny Poczanke. Ale co sie dziwić. Przecież to telewizja na usługach WSI. Liczę na to,że młodzież, która praktycznie pozbawiona jest bezpiecznego życia w swoim kraju ocknie sie pierwsza,że została oszukana przez PO. Że to co słyszy o czasach 2005 - 2007 to były lata złe ale tylko dla mafii, złodziei, łapówkarzy i oszustów . mam nadzję,że na jesieni PO i PSL zostaną odpowiednio rozliczone za wszystkie decyzje przeciw temu Narodowi?
Pozdrawiam
PS mam sporo juz zgromadzonych egzemplarzy GAZETY WARSZAWSKIEJ,-,chętnie podam dalej do czytania.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [18:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani mario-Martyno,

Właśnie po to napisałem ten tekst by w ludziach takie nadzieje rozbudzić. Ja jeszcze wciąż wierzę, że ludzie w końcu przejrzą na oczy.

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika cogito

19-06-2011 [16:38] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Starożytne satrapie cechowały się tym, ze obalano jednego władce, ale zastępował go inny i wszystko było po staremu do następnego buntu. U nas jest dokładnie tak samo.
Za ulubiona skarbnica wiedzy naszego umiłowanego prezydenta:
"Polityk – osoba działająca w sferze polityki, którą w klasycznym rozumieniu [1] pojmujemy jako sztukę zdobywania władzy i rządzenia państwem, przy czym celem jest tu dobro wspólne, a przyporządkowanie działania temu celowi ostateczne. Polityk dąży więc do udziału we władzy lub do wywierania wpływu na podział władzy."
No ale panie i panowie z PO , wcześniej UW, AWS, SLD zrobiło wersję "short" misji polityka, uznając, że nie będą sobie zawracali głowy jakimś wspólnym dobre. Ja nawet podziwiam ich za szczerość obietnic przedwyborczych: Oby żyło się lepiej wszystkim - a na stronie ( jak piszą autorzy sztuk teatralnych) dodawali: naszym. Zważywszy ich rodowody, polityczne drogi, i prezentowane cechy pretensje powinniśmy mieć tylko do siebie za to , ze takich nie innych wyborów dokonujemy jako społeczeństwo i naród. Jeśli nie ma się oparcia w tradycyjnych wartościach, w moralności, w religii to pozostaje tylko "grill, browar i TVN". Każda, podkreślam, każda cywilizacja upadała jeśli traciła poczucie tych zasad. Nasza Polska jest w tej chwili krajem marzeń każdego agresora.Nie trzeba wojny, armii żeby podbić państwo. A taki podbój jest o wiele trwalszy niż wynikły z działań wojennych bo za przyzwoleniem podbijanych. Ktoś to robi z premedytacja i planowo. teraz nastąpiło przyspieszenie. Tacy jak Tusk, Miller, Kwaśniewski i jego kompania oraz rzesza pożytecznych idiotów pracują od rana do nocy nad zbydlęceniem społeczeństwa. Bez tego wszystkiego - bez zasad, jesteśmy tylko stadem baranów prowadzonych na rzeź. Wmawia się ogłupiałym ludziom, ze są europejczykami, ze żyjemy w wolnym kraju,a każdy powinien nosić warkocz jak Chińczycy na znak niewolnictwa i odróżnienia od ludzi wolnych. W wolnym kraju taki rząd jaki mamy powinien być wyrzucony na śmietnik historii z tysięcy powodów. I jeśli tak się nie dziej, jesli wystarczy pokazać się w drogim garniturku, pleść androny i straszyć Golemem-Kaczyńskim, aby słupki sondażowe sięgały chmur to jesteśmy sami winni swej nieodległej katastrofy. I tyle.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [18:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,
Napisał Pan: "Nie trzeba wojny, armii żeby podbić państwo. A taki podbój jest o wiele trwalszy niż wynikły z działań wojennych bo za przyzwoleniem podbijanych...". Właśnie z tej mądrości skorzystał pewien sprytny nad-redaktor. Ale mam nadzieję, że wspólnie pomożemy w przejrzeniu na oczy tym, którzy tego jeszcze nie zdołali dostrzec.
Dziękuję za wnikliwy komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Luiza

19-06-2011 [17:59] - Luiza (niezweryfikowany) | Link:

Niewątpliwie wydarzyło się wiele złego z Polską i Polakami! Brak przywiązania do czegokolwiek, zatrważający egoizm, cwaniactwo, głupota, szyderstwo! Gdze są wartości, których dawni Polacy bronili do ostatniej kropli krwi? Gdzie dobre wychowanie, szacunek dla starszych, choćby dlatego, że mają za sobą życiowe doświadczenie?! Gdzie oddani innym społecznicy?! Gdzie są ludzie ideowi, niezłomni, myślący kategoriami dobra ogółu? Oczywiście żyje w naszym kraju sporo takich ludzi, tylko brak im siły przebicia, badź, wcześniej czy później zabraknie im siły do walki z arogancją, przemocą, szydzącymi pseudoautorytetami! My,Polacy, żyjemy od zrywu do zrywu! Oddajemy hołd prezydentowi Kaczyńskiemu, by tuż po pogrzebie,z jeszcze większą brutalnością, zaatakować jego brata i córkę! Unosi nas modlitwa i pamięć o Wielkich Wojtyle i Popiełuszce, by akceptować,dalekie od wyznawanych przez nich wartości, europejskie nowinki, niszczące rodzinę prawo, obce nam obyczaje! O podziałach, braku autorytetów, żenującym poziomie debaty politycznej długo by mówić! Także o tym jak ratować wartościową młodzież, która ginie w tłumie pijanych, imprezowych "kumpli". Ale to już rozważania na później! Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-06-2011 [18:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Luizo,

Bardzo dziękuję za istotne uzupełnienie mojego tekstu.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika rob2

20-06-2011 [20:18] - rob2 (niezweryfikowany) | Link:

Kazdy sciagniety laskawie przez "geniusza" z PO ma obowiazek postraszyc PIS-em.Im mocniej napluje tym wyzsze miejsce na liscie wyborczej.Dzisiaj uszlyszalem Pana Rosatiego.Plul a jakze nie byl gorszy od Arlukowicza cz kluzik.Kazdy MYSLACY [tylko ok 30%] Polak nie powinien miec zadnych zludzen ,tu chodzi tylko i wylacznie o KASE.Na jesieni zdecydujemy czy bedziemy Polakami czy tylko "Polaczkami" [Dostojewski}.

Obrazek użytkownika katamaraz

21-06-2011 [10:10] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Chciałbym poprosić Pana o używanie liczby mnogiej-Polacy. Jak Pan słusznie zauważył:ok 30%. Człowiek został wyposażony przez Stwórcę w rozum i wolną wolę, czyli ma możliwość rozumnego wyboru. Nie korzystanie z tej możliwości prowadzi do degradacji, lub nawet do zaniku organu (wg teorii Darwina). Statystycznie człowiek wykorzystuje ten piękny dar, jakim jest rozum, w 10%-ach, ach, aż. Geniusze podobno osiągają 20%. Geniuszy jest raczej mniejszość, czyli z "uśredniania" wynika, że jest duża grupa osób-"mniej niż zero". Dużo pomogłoby uważanie na lekcjach j.polskiego, rachunków, albo historii. Pewnie większa połowa nie uważała!!! W szkole poznałem pieśń patriotyczną z okresu Powstania Listopadowego: "Gdy Naród w Warszawie szykował oręże magnaci za Bugiem radzili". My sobie śpiewaliśmy (lata:1962-1966) to samo, tylko użyliśmy zamiennika-zamiast magnaci było czerwoni, a to z powodu 1956roku. Wiedzieliśmy też o Katyniu, nawet na lekcji historii zadaliśmy "kłopotliwe pytanie". Uzyskaliśmy odpowiedż pokrętną-jakżeby inaczej. Historia powtarza się-głupia Historia, nie potrafi wymyślić jakichś "nowych atrakcji", tylko powtarza się!!!!! A co? Może nie widać???

Obrazek użytkownika smutny

19-06-2011 [22:05] - smutny (niezweryfikowany) | Link:

Pani Luizo, tak trafna diagnoza naszego społeczeństwa aż boli, ale to prawda. Przystąpmy więc od diagnozy do leczenia, obok mówienia róbmy coś, działajmy ! W TV już nie "warto rozmawiać", ale my rozmawiajmy, przekonujmy, informujmy, polecajmy polskie i patriotyczne pisma ("Nasz Dziennik", "Gazeta Polska", "Uważam Rze" i in), reklamujmy Tv Trwam , zachęcajmy do lektury "Niezależna" w internecie, polecajmy tak wspaniałych blogerów jak Pan Pasierbiewicz! Może w ten sposób uda się choć trochę "wyprostować" niektórych. Sama krytyka władzy nic nie da bo zbyt wielu ona właśnie odpowiada, trzeba zmieniać mentalność a to jest praca od podstaw.
A swoją drogą są jednak możliwości, choćby tytaj, wyobraźmy co by było gdyby nie internet ?

Obrazek użytkownika Gość

19-06-2011 [19:13] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Drogi panie -ogolnie sie zgadzam z kierunkiem myslenia jednak rospoznanie przyczyn i wizja rozwoju sytuacji jest całkiem szkodliwa! Po pierwsze-mowi pan za komuny było lepiej-by potem analizujac-powiedzic -cisami komunisci nami steruja!!!To jest myslenie chorego człowieka!!! Zamiast powiedziec -KOMUNIZM KTORY WPOLSCE DOKONAŁ TAK POTFORNYCH ZNISZCZEN I NIE USTEPUJE POWNINIEN BYC RAZ NA ZAWSZE USUNIETY-USUNIETY Z UMYSŁOW-ZE SZKOŁ-Z WSZYSTKIEGO.jEST TEN POTWOR ODPOWIEDZIALNY ZA SMIERC PONAD 60 MIL LUDZI! Natomiast pan ma myslenie czlowieka niewyleczonego-czy to nie wy intelektualisci dopuszczacie istnienie MORDERCZEJ KOMUNY-NA ROWNI Z INNYMI PARTIAMI? Wlasnie wasza zabawa w demokracje-jest powodem tego chorego morderczego dla nas STANU!
UB-było instytucja tajna----cZY ZDAJE SOBIE PAN SPRAWE ILE POWSTAŁO INSTYTUCJI TAJNYCH W POLSCE I JAK LOKUJA SWOICH LUDZI-KOSCIOLY-PARLAMENT-ORGANIZACJE PROPOLSKIE-FUNDACJE-NP ADENAUERA! Z tego myslenia pana nic nie bedzie ! Potrzebny jest radykalizm!!ALBO POLSKA BEDZIE PANSTWEM WYZNANIOWYM-ALBO JEJE NIE BEDZIE!!!!!Pana zabawy w demokracje jest dla niegrzecznych staliniatek! Zastanawiał sie pan dlaczego IV depratament do walki z kosciołem-niszczył polska morlanosc bez miłosierdzia-a dzisiaj-NAWET KAPŁANI NIE SA ZAINTERESOWANI NAPRAWA KRZYWD!?Obecnie Polska rzadzi banda czworga-CZY ZDAJE PAN SOBIE SPRAWE Z MATEMATYKI ZE WYSTARCZY W DEMOKRACJI/TAKIEJ JAK NASZA-POSKOMUNISTYCZNEJ/ ZAINSTALOWAC 4 SŁOWNIE CZTERECH -AGENTOW A ONI POPRZEZ BANK UZALEZNIA INNYCH ZNAJDA WSPOLPRACOWNIKOW-I POŁOZA W GRUZY-40 MIL KRAJ Z 1000 LETNIA HISTORJA??????

Obrazek użytkownika leszek hapunik

19-06-2011 [19:22] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

przeczytać tekst jeszcze raz. Pomalutku, słowo po słowie, zdanie po zdaniu. I jeszcze wyłączyć dyslekcje.

Obrazek użytkownika Gość

20-06-2011 [20:10] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

proponuje zobaczyc sadaze-ile ma SLD- I JAK SIE SPIKNIE Z PO-CO Z TEGO WYNIKNIE?

do senatora leszka hapunnika!

Obrazek użytkownika leszek hapunik

19-06-2011 [19:32] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

że historia nie lubi się powtarzać. Mówią także, że nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki. Może na tym polegać ma cud matola. Reinkarnacja trupiej przeszłości.Żyje długo i mam wrażenie, że cofnąłem się w czasie. Zyje w rzeczywistości z przed czterdziestu lat. I tylko szkoda, że i lat mi nie ubyło. Wspaniałe odniesienie i analiza. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zet

19-06-2011 [20:05] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Być może Polacy coś zrozumieli,ale fałszerstwa na masową skalę należy się spodziewać.PO-wcy pójdą na całość,bo gdy stracą władzę,to strach pomyśleć co zastaniemy tak naprawdę.GUS osaczyli,NIK osaczyli,IPN próbują zlikwidować,a PIS zdelegalizować.Nie ma kontroli nad rządzącymi,wszystkie dane o stanie państwa są sfałszowane,wszystko jest super utajnione.Co raz trudniej natrafić na zimny a nie rozgrzany sąd.Gdy PO ponownie zdobędzie władzę,to możemy być pewni PRL-bis.Już poczynają sobie śmiało,a nawet śmielej niż za komuny.
Gdyby PO była partią prawicową,to w 2005 r. na pewno powstała by koalicja PO-PIS,tak jak wszyscy na to liczyli.Tusk i jego mocodawcy odrzucili propozycję koalicji z PIS.PIS proponowało połowę ministerstw ,ale one dotyczyły gospodarki,a ta PO nie interesowała.PO chciała połowę ministerstw,ale tylko sprawiedliwości,MSW,MON i służby specjalne.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie, Dobrze, że Pan przypomniał, jak to było z PO-PISem. Ludzie mają strasznie krótką pamięć. Czasem aż się nie chce wierzyć. Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika JANKAL

19-06-2011 [20:18] - JANKAL (niezweryfikowany) | Link:

Witam Pana bardzo serdecznie!

Pana wypowiedź to refleksja-dokument, który powinien trafić pod strzechy, zwłaszcza średniego i młodego pokolenia.
Nie wspomnę o starszych, dotkniętych infekcją komunizmu, a dzisiaj schlebiających tzw. postępowej władzy.
Pana refleksja ma wartość historyczną jako reasumacja negatywnych zjawisk poprzedniej i obecnej epoki "władzy".

Nasuwają mi się również inne głosy-wypowiedzi bądź to sprzed lat, bądź sprzed kilku dni, wpisujące się w całościowy obraz Pana refleksji.
Cytuję: "Będziemy strzelać do elementów chuligańskich, nie mających nic wspólnego z klasą robotniczą..."
- premier Józef Cyrankiewicz, 20 grudzień 1970
"Idę do PO, aby nie dopuścić PIS-u do władzy..." Joanna Kluzik-Rostkowska w ubiegłym tygodniu
"pedofilia PIS-u" Tomasz Nałęcz w ubiegłym tygodniu
"Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro są winni śmierci Barbary Blidy" Kalisz, Kutz i im podobni w
ubiegłym tygodniu
Bardzo trafnie ocena Pan Tuska!
Cytuję z Pana wypowiedzi "...ten pętak obłąkany władzą. Odpicowany, wygadany, gładki, ale niebezpiecznie nieodpowiedzialny, śliski i jakiś taki strusiowato nielotny."
Ten typ w swoim postępowaniu zmusza mnie często do określenia "cień Hitlera!"

Pana cenna ocena: "A Platforma, jak dworcowa dziwka odda się każdemu, byle się opłacało dla przejęcia władzy absolutnej, vide: Radosław Sikorski, Antoni Mężydło, Paweł Zalewski, a ostatnio Bartosz Arłukowicz i Joanna Kluzik-Rostkowska. Czyż to nie jest współczesny Front Jedności Narodu? Wszystko w jednym. Takie zalatujące zgnilizną, skisłe wysypisko śmieci, zdegenerowany twór bez rodowodu, od sasa do lasa, od prawa do lewa, bez pomysłu na Polskę, bez ideowej wizji, byle tylko podnieść słupki sondażowe." !!!

I ci mienią się Polakami, i do tego walczącymi o dobro Polski.

Zdaniem Tuska przyjęcie do PO Kluzik-Rostkowskiej jest dobre dla Polski, stąd jego decyzja.
Nie ma naprawdę końca tych świństw, kłamstw ze strony tzw. postępowych polityków i ich pobratymców w dziele!

Podzielę się z Panem scenką rodzajową, która miała miejsce w drugiej połowie lat 70-tych w holu przedszkola, do którego uczęszczał mój syn, mając wtedy pięć latek.
W górnej części ściany holu panie wychowawczynie powiesiły duży napis z wyciętych starannie liter z białego brystolu: "DZIECI PRZEDSZKOLA NR 10 WITAJĄ DELEGATÓW NA VII ZJAZD PARTII"
Mój syn, czytając gładko to "dumne powitanie" skomentował je następująco: "Dlaczego oni piszą, że my ich witamy, przecież my ich wcale nie znamy"
Życzmy sobie, aby i dzisiaj ludzie, mimo wszystko, wykorzystali myślenie do oceny rzeczywistości.

Obyśmy się coraz częściej włączali do jawnej krytyki rzeczywistości, wbrew tej okrutnej propagandzie. Niech uczestniczą w tej krytyce dzieci, młodzi i ludzie dojrzali!

Bardzo serdecznie Pana pozdrawiam i dziękuję!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani, Emocje bijące z Pani komentarza świadczą jak bardzo przyzwoitych Polaków boli to, co się aktualnie dzieje z Rzeczypospolitą. Cieszę się, że mój tekst trafia w te odczucia. No cóż, kiedyś sobie pomyślałem, że czas skończyć gadać i zacząc coś robić. Wtedy założyłem bloga. Pani wspaniały komentarz dodaje mi wiary, że dobrze zrobiłem.
Dziękuję Pani z całego serca i sedecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika ghostrider

19-06-2011 [23:44] - ghostrider (niezweryfikowany) | Link:

jaki Pan napisał na tym portalu.
Co tu można napisać w komentarzu? Rymkiewicz ( też miał romansik z pokojem i socjalizmem) powiedział,że komunizm nie upadł. On mutuje, przepoczwarza się. Miał rację. W Polsce się znakomicie przepoczwarzył. Czy zna Pan Witolda Gadowskiego? Autor filmu pt" media III PR" P. Nowicki powiedział,że nawet gdy W. Gadowski był szefem jedynki w TV nie doszło do emisji tego filmu. Dlaczego??? To kim on tam był, figurantem?
To jest wbrew pozorom na temat. Jeżeli żaden dziennikarz nie może zadać gajowemu w kampanii prezydenckiej pytania na temat jego powiązań z bandytami ze wsi to o czym mowa..?
Nie ma wiedzy ogólnej o genezie transformacji ustrojowej. Nie ma szans by taka wiedza była ogólnie dostępna.
To co jest teraz... Boją się, wiedzą,że utrata władzy zaprowadzi ich na jednym łańcuchu do więzienia. I stąd ruchy nerwowe. Ale to nie oni rządzą, rządzą dużo groźniejsi, ci od gajowego.

Obrazek użytkownika lego

20-06-2011 [11:54] - lego (niezweryfikowany) | Link:

A w Polsce wszystko po staremu
Kiedyś ktoś (aktoreczka Joanna Szczepkowska ) ogłosiła koniec komunizmu 28 października 1989 w "Dzienniku Telewizyjnym" powiedziała: Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm ,bardzo i to bardzo się myliła , my nigdy nie przekroczyliśmy tej linii byliśmy jesteśmy i będziemy w tym wymarzonym przez niektórych Socjalizmie na tych samych warunkach na jakich byliśmy od 1945 roku
Sama Joanna Szczepkowska by na to nie wpadła ale ci którzy kazali może inaczej poprosili i zapłacili- ustami Szczepkowskiej obwieścili koniec czegoś czego w Polsce nigdy niebyło czyli komunizmu . I trzeba zadać pytanie dlaczego komuś zależało ogłosić to w tej wersji ano dlatego ,że jak już wyżej napisałem Socjalizm był jest i będzie a wypowiedz Pani Joanny miała tylko ludziskom zamieszać w głowach ,że niby coś się skończyło ale zasady gry zostały po staremu . I tak dla przypomnienia A. Hitler socjalista (narodowy) Benito Mussolini socjalista(faszysta) Józef Stalin socjalista kolektywny itd. A dzisiaj UE powstaje na podwalinach Socjalizmu czyli konglomeratu tego wszystkiego co było najgorsze w Socjalizmie i dlatego też zleceniodawcy Pani Joanny doskonale wiedzieli ,że P. Joanna Szczepkowska nie może ogłosić końca Socjalizmu ( który jest był i będzie )tylko wydumanego Komunizmu
Bo dzisiaj socjalizm mają na sowich sztandarach Politycy PO i ich lider Donald Tusk dla zmylenia przeciwników zwie się liberałem

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie,

Już sam fakt, że Pani Joanna Szczepkowska jest obecnie jedną z najjaśniej błyszczących gwiazd Salonu mazowieckiej Warszawki, która najchętniej utopiła by polskich prawicowców w szklance wody świadczy, że w dniu 4 czerwca 1989 kompletnie nie wiedziała, co naprawdę mówi.

Dziękuję za trafny komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika lego

20-06-2011 [18:48] - lego (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzysztofie ,bo nasza gwiazda jest pod nr 131 (Joanna Szczepkowska aktorka) na liście poparcia |Bronka dane z dnia 16 maja 2010r
A dzisiaj możemy mówić "Przed wojną w Polsce było dobrze, ale teraz mamy lepiej a tak by się chciałoby żeby było dobrze." (fragment tekstu ze skeczu Elżbiety Jodłowskiej)
Miłego słonecznego dnia życzy Lego !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie,

Zgadzam się całkowicie z Panem, poza tym, że mój tekst pt. "Nawet za komuny..." jest najdłuższym, jaki napisałem na tym portalu. Najdłuższy był tekst pt. "Awans społeczny bis", który nota bene warto by było przypomnieć:
http://niezalezna.pl/6225-awans-spoleczny-bis

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika ontaryjka

20-06-2011 [00:38] - ontaryjka (niezweryfikowany) | Link:

...bardzo dobry tekst...bez niepotrzebnych ozdobnikow-prosty,czytelny i mowiacy sama prawde...moze powinien,ten panski tekst,byc powielany,i rozdawany na ulicach?...albo rozlepiany-jako obwieszczenie- na slupach?..ale napewno powinien trafic do mlodych ludzi,ktorzy sa manipulowani przez media,i zyja w przewartosciowanej( bezwartosciowej?) rzeczywistosci polskiej( a sami nie pamietaja rezimu komunistow)...gdzie wmowiono im,ze posiadanie specyficznych dobr materialnych czy mozliwosc podrozowania to WOLNOSC(!)...ja juz kiedys tez poruszlam ten temat,i pisalam ,ze za 'komuny' nawet takiego chamstwa nie bylo...swietnie to pan okreslil:"cham chama chamem pogania"...i tu nawet garniturki od armaniego nie pomagaja,niestety(!...jak to szambo,zwiace siebie szumnie'rzadem'porownam do starych fotografii-gdzie np.moj dziadek w mundurze ulana-w kazym calu gentelmen czarujacy,z klasa-to lza sie w oku kreci...POLSKO honoru,prawa,sprawiedliwosci,suwerennosci,i wolnosci-wroc!!!...pozdrawiam pana bardzo serdecznie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

Ma Pani rację, że tekst jest bardzo "prosty". Przy każdym tekście staram się pamiętać o słowach noblisty Isaaka Singera, który kiedyś powiedział, że literatura bądź publicystyka zbyt intelektualna i wnikliwa jest nudna, nawet gdy jest dobra".

Podobnie jak Pani chciałbym, żeby ten tekst trafił pod strzechy. Ale mimo iż niektórymi poprzednimi tekstami starałem się zainteresować prasę prawicową, nigdy nie było nawet odpowiedzi. Ja się Boże broń nie skarżę, tylko coś mi się wydaje, że tam też trzeba mieć tak zwane układy. A to już poważny problem.

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika ksena

20-06-2011 [07:50] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

opartej na wierze i tradycji.Może nawet bardziej pasuje nie zdołali.Teraz pełna hipokryzji partia udając dobrych katolików usiłuje rozsadzić Kościół od wewnątrz i to rękami duchowieństwa pozbawiając go autorytetu i możliwości przekazu niezmiennych wartości.Nie można tego tłumaczyć zapatrzeniem się w Unię i jej dyrektywy odnośnie dyskryminacji chrześcijaństwa,w europejskość społeczeństw i postęp cywilizacyjny.Ludzie pozbawiani wzorców łatwo się demoralizują, a rozchwiane autorytety nigdy nie odzyskają należnego szacunku.Dzisiaj walka z Kościołem przebiega sprawniej,bo poprzez media jest większe pole i łatwość nacisku,zresztą PO nie ma zamiaru walczyć z kilkoma niepokornymi kapłanami tylko tak manewruje ,by wierni poddani medialnej obróbce zrobili to sami.PO tylko pociąga za sznurki.Podobieństwo działań dawnej PZPR i obecnie PO jest łudząco podobne.Czyżby więc czekał nas stan wojenny jako apogeum totalitarnych metod ?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

Pisze Pani: "Czyżby czekał nas stan wojenny jako apogeum totalitarnych metod?

Stan wojenny może nie, ale nad totalitarnymi metodami warto się zastanowić.

Dziękuję za wnikliwy komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Kasia

20-06-2011 [09:52] - Kasia (niezweryfikowany) | Link:

"... pętak obłąkany władzą. Odpicowany, wygadany, gładki, ale niebezpiecznie nieodpowiedzialny, śliski i jakiś taki strusiowato nielotny". Do bolu prawdziwe. Premierzyna.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Kasiu,

Tak, ma Pani rację. Prawdziwe do bólu.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Andrew001

20-06-2011 [11:16] - Andrew001 (niezweryfikowany) | Link:

Jestem katolikiem jednakze, w tej sytuacji absolutnie popieram teorie Darwina (po czesci). PO_WSI_nogi udowodnily niezbicie ze pochodza od malpy! naczelny pawian tusk wraz z szympansem komoruskim trzymaja w garsci cale stado oglupialych pawianow i szympansow, bez nadziei na ich ucywilizowanie. PO_WSI_ZOO

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Dziękuję za ten zoologiczny komentarz. Ale trochę Pan pojechał za ostro po bandzie. A może...

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Andrew001

20-06-2011 [18:21] - Andrew001 (niezweryfikowany) | Link:

No coz, nie lubie owijac w bawelne, mowie otwarcie; czasem mi to przysparza klopotow w zyciu (nawet duzych) ale nie pozwole sobie w kasze dmuchac. Nazywam rzeczy po imieniu, jak sa, czasem uzywajac porownania czy przenosni, czasem bezposrednio. Jak i do czego mam porownac stado baranow glosujacych na PO_WSI_nogi po tym co (przeciez widza wszyscy jasno i klarownie) oni wyprawiaja w Polsce z gospodarka Polski, z Narodem etc. etc. etc. Nie wiem moze jestem idealista ale marzy mi sie Polska WOLNA, SUWERENNA, SPRAWIEDLIWA, oparta na prawdzie, dla wszystkich swych obywateli, czy to zbyt duzo??? Matactwa obecnego nierzadu uragaja mej inteligencji oraz inteligencji wszystkich obywateli. Jesli ktos twierdzi ze tak jest OK to jego problem (czyli jak mu w twarz napluja to powie ze deszcz pada), jesli wyrzeknie sie swych praw, tez jego problem itd. Jednakze, kazdy kto tego pragnie musi miec zagwarantowane prawa i ich poszanowanie przez innych obywateli jak i rzad RP. Tego nie ma, prawa obywateli nie istnieja, nierzad wyzuty z sumienia i honoru niszczy wszystko dookola tak jakby byl opetany; opetany pragnieniem wladzy, pieniedzy, zaduszenia prawdy o sobie i swych poczynaniach, opetany zadza zniszczenia Polski i Narodu (wiezi przynaleznosci Narodowej, patriotyzmu, etc). To doprowadzilo do Smolenskiej katastrofy 10 4 2010. I co? I nic! Przeciez to chce sie wyc i ****** ten nierzad tusko-komorowskich slugusow zla absolutnego! Odnosze wrazenie ze obecny nierzad jest ucielesnieniem wladzy demonow w Polsce. Co sie dzieje???

Obrazek użytkownika katamaraz

20-06-2011 [11:20] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Przeczytałem Pana tekst i jeszcze wrócę do niego. Mam takie samo odczucie!!! Jak trafić do Polaków??? Po takich doznanych krzywdach ze strony komunistów, zagłosowali dwa razy na przestępców i na prezydenta-pijaka. Wałęsy już nie depczę, chociaż tyle szkody wyrządził Polsce. Może tylko dorzucę hasło na bramie piekieł: "Porzućcie wszelką nadzieję, którzy Tu trafiliście"!!!!!!!! Polacy, Rodacy, ewentualnie Łajdacy spróbujcie coś zrozumieć. A Polakom, szczególnie POlaką-wyborcą życzem rozsondku.Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani!!! Dziękuję!!! Pozdrawiam!!!
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika katamaraz

21-06-2011 [10:55] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Jestem rodzaju męskiego. Dziękuję za zauważenie!

Obrazek użytkownika lego

20-06-2011 [12:22] - lego (niezweryfikowany) | Link:

Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się! – fragment z Manifestu Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, który stał się hasłem i zawołaniem socjalistów których celem był wydumany komunizm w XX wieku
(...) Proletariusze nie mają w niej [tj. w rewolucji socjalistycznej ] nic do stracenia prócz swych kajdan. Do zdobycia mają cały świat. Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się! (...)
Bardzo dużo ludzi ( celowo lub nieświadomie ) popełnia błąd w nazewnictwie nazywając narodowy socjalizm faszyzmem jak również socjalizm kolektywny komunizmem ( w ZSSR i jego satelitach obowiązywała ideologia socjalistyczna z perspektywą przejścia na wyższy etap czyli komunizm ) A dlaczego z NSDAP ( Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Pracy ) i A. Hitlera zrobiono faszystę? - ano z tej prostej przyczyny ,żeby ludziskom źle się nie kojarzył socjalizm przywleczony na bagnetach sowieckich do Polski w 1945 roku No bo ludzie zaczęli by się zastanawiać- jak to walczyliśmy z socjalizmem a tu nam go wciskają na silę, no to który socjalizm jest lepszy lub gorszy . Aktualnie socjalizm opanował prawie wszystkie kraje europy bo ta ideologia wyklucza całkowicie patriotyzm dając w zamian internacjonalizm ( przeciwieństwo patriotyzmu )
Faszyzm co to jest ?
FASZYZM -> fasi ZWIĄZEK KOMBATANTÓW założony przez B. Mussoliniego
Faszyzm narodził się we Włoszech jego przywódcą był Benito Amilcare Andrea Mussolini (ur. 29 lipca 1883 w Dovia di Predappio, zm. 28 kwietnia 1945 w Giulino di Mezzegra) – włoski polityk i dziennikarz początkowo socjalistyczny, główny założyciel i przywódca ruchu faszystowskiego; premier Włoch w latach 1922-1943, później do 1945 przywódca Włoskiej Republiki Socjalnej

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [17:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie,

Dziękuję za uzupełnienie mojego tekstu analizą terminologiczną.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika lego

20-06-2011 [14:29] - lego (niezweryfikowany) | Link:

Mało kto zauważył ,że od 2007 w Polsce nastał mesjasz a właściwie pierwsze symptomy były widoczne już w 2005 kiedy to wszedł w związek małżeński przypieczętowany ślubem kościelnym na potrzebny przyszłego mesjanizmu uszczęśliwiającego wszystkich Polaków A pierwszym który nas o tym poinformował był Sławomir Ryszard Nowak (ur. 11 grudnia 1974 w Gdańsku) – który powiedział "On nie jest żadnym nawiedzonym mistykiem, który ma olśnienia, ale na pewno jest dotknięty przez Pana Boga geniuszem i nieprawdopodobną intuicją. Premier zawsze szuka niestandardowych rozstrzygnięć i na tym też polega jego siła. Obrady klubu zakończył ostatnio sformułowaniem: "nie traćcie ducha". Biblijnie, powiało świeżą bryzą. " ale to nie był głos osamotniony bo na boskości Donalda poznał się również Andrzej Halicki (urodził się 26 listopada 1961 roku w Warszawie,) przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych z PO nazwał Donalda Tuska. (ur. 22 kwietnia 1957 w Gdańsku).. Mojżeszem.27.09.2010 Nie neguję i nie podważam przywództwa. Premier i przewodniczący jest Mojżeszem, który przeprowadza nasz lud przez Morze Czerwone ku tej „zielonej wyspie”. W związku z nią mamy niezwykle istotne zobowiązanie wobec społeczeństwa. Ale być może warto krzyknąć: „stój!”, bo za plecami coś się dzieje. - stwierdził Halicki na antenie TOK FM.
Donald już jako mesjasz nowego kościoła powiedział 11.06.2012 "i jeśli wygramy - nasz przyszły rząd - nie będzie się nisko kłaniał ani bankierom, ani związkowcom". "Nie będziemy klęczeli przed księdzem, bo do klęczenia jest kościół - przed Bogiem" - oświadczył Tusk.
Jak dodał, "władze publiczne, ta wielka obywatelska Platforma może uklęknąć i nisko się pokłonić przed tymi, którzy dają nam pracę i zlecają nam robotę do wykonania - przed Polakami, przed narodem". "Idąc do tych wyborów pamiętajcie, aby pokłonić się nisko tym, od których tak naprawdę zależy los Polski i wasz los, bo oni na to zasłużyli" - zwrócił się Tusk do obecnych( pierwszych nawiedzonych zwolenników nowego kościoła pod wezwaniem Donalda mesjasza) w Ergo Arenie( miejscu pierwszego nawiedzenia i kultu przyszłych pokoleń ). Czyż nie są to słowa mesjasz krzewiciela nowej wiary w cuda ?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-06-2011 [18:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pański świetny komentarz, przypomnę jeszcze raz mój tekst pt. "Generalissimus multiplex".
http://niezalezna.pl/8720-generalissimus-multiplex

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Andrew001

21-06-2011 [18:51] - Andrew001 (niezweryfikowany) | Link:

Cytuje: "Sławomir Ryszard Nowak (ur. 11 grudnia 1974 w Gdańsku) – który powiedział "On nie jest żadnym nawiedzonym mistykiem, który ma olśnienia, ale na pewno jest dotknięty przez Pana Boga geniuszem i nieprawdopodobną intuicją..." No zalezy jakiego bozka mial na mysli. W Biblii jast napisane: po uczynkach ich rozpoznacie!. Konsekwentnie mam prawo zadeklarowac ze bozkiem w/w osobnikow sa upadle anioly, po naszemu demony. Stad te rujnowanie Polski, zaprzanstwo, Smolenskie morderstwo, kradzieze majatku Polskiego - Narodowego, a wiec takze mojego i kazdego innego Polaka; a mnie sie nie pytal o zgode na jakiekolwiek jego poczynania w tej materii. Stad walka z krzyzem, ksiezmi nieposlusznymi w stosunku do rezydenta palacu namiestnikowskiego, stad hucpa pod krzyzem podjudzana przez PO_WSI_nogi etc. W niszczeniu Polski przebil tusk z komorowskim komunistow, faszystow i wszystkie inne scier**o w dlugiej historii Panstwa Polskiego. Sa konmi trojanskimi sowietow i szwabow w Polsce, co wiecej trzeba pisac???

Z tego powodu mam prawo wykluczyc absolutnie!, hipoteze zakladajaca ze tusk i szczynukowicz modla sie do Boga Chrzescijan, ze sa Chrzescijanami. Nie, nie sa Chrzescijanami absolutnie, a pawiany PO za bozyszcze maja wlasnie tuska i szczynukowicza. Poganstwo i byc moze (?) satanizm?

Obrazek użytkownika lego

21-06-2011 [23:28] - lego (niezweryfikowany) | Link:

Wiesz diabeł tkwi w szczegółach - 1.września 1939 Niemcy pod rządami Adolfa Hitlera (ur. 20 kwietnia 1889 w Braunau am Inn, zm. 30 kwietnia 1945 w Berlinie) – niemiecki polityk, kanclerz Rzeszy od 30 stycznia 1933, Wódz i kanclerz Rzeszy (niem. Führer und Reichskanzler) od 1 sierpnia 1934 (łącząc stanowiska prezydenta i kanclerza Rzeszy), przywódca Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), napadły na Polskę od zachodu przy aprobacie narody niemieckiego a już 17 września 1939 roku inny socjalista Józef Stalin też przy aprobacie swojego narodu napadł na Polskę od wschodu pytasz czemu napisałem to co napisałem otóż zwróć uwagę ,że obydwaj byli socjalistami ale cel mieli ten sam czyli przejąć władze nad wszystkimi krajami nie tylko europy w myśl manifestu Karola Marksa i Fryderyka Engelsa Proletariusze nie mają w niej [tj. w rewolucji socjalistycznej ] nic do stracenia prócz swych kajdan. Do zdobycia mają cały świat. Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się! No to czym różnił się socjalizm Józefa Stalina od socjalizmu Hitlera ? – cel ten sam, bo każdy z nich w sposób niekonwencjonalny chciał stworzyć to co dzisiaj nazywa się Unią Europejską Przypomnę ,że pierwszym komisarzem w UE był nie kto inny jak Walter Hallstein doradca Adolfa Hitlera (ur. 17 listopada 1901 w Moguncji, zm. 29 marca 1982 w Stuttgarcie) – niemiecki polityk, profesor prawa, pierwszy przewodniczący Komisji Europejskiej w latach 1958-1967. Obrońca nazistów: "niemieckiej krwi i honoru" podczas Procesu w Norymberdze. W latach 1950 - 1951 szef Urzędu Kanclerskiego. Twórca doktryny Hallsteina, zakładającej de facto nieuznanie przez Republikę Federalną Niemiec powstałych po II wojnie światowej państw socjalistycznych , m.in. Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej oraz Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Inicjator Wspólnot Europejskich i struktur unijnych. Jeden z twórców wizerunku i głównych nurtów politycznych współczesnej Unii Europejskiej. W duchu socjalistycznym !
II wojna światowa została rozpętana za pieniądze tych samych którzy ja zakończyli

Obrazek użytkownika Sobiepan

22-06-2011 [08:23] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Andrew001!
Trzeba sie zgodzic z niezwykle emocjonalna reakcja Pana na obecna rzeczywistosc. Boje sie dodac przymiotnik "polska", bo trudno uwierzyc, ze kraj z ponad tysiacletnia historia chrzescijanstwa i chlubiacy sie etyka oparta na naukach kosciola, w stosunku do swych obywateli stosuje zasady religii uzytkowej. "Kto nam wierzy, ten nasz"!To manipulacja nauka kosciola, do ktrej dorabia sie doktryny, dalekie od prawdy, ale brzmiace prawdopodobnie.
Racje ma autor tego blogu, ze takiego perfidnego mistrzostwa komunisci nie osiagneli. Nie byli tak biegli w uzyciu mediow i "interpretacji", co z informacja nie ma nic wspolnego.
Ze naduzywa sie nauk kosciola? Nie ma kardynala Wyszynskiego, ktory by zaprotestowal, a pozostale glosy oburzenia gina, ja na pustyni. Intelektualno-duchowej!
Szwedzki geograf, Sven Hedin, powiedzial: "Kazdy czlowiek od czasu do czasu potrzebuje troche pustyni"! Zmarl w 1952 roku. Polskiej pustyni duchowej nie zdazyl zauwazyc. My mamy ja teraz w rozkwicie.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-07-2011 [11:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,
Serdecznie dziękuję za uzupełnienie mojego tekstu. Ziarnko do ziarnka...
Gorąco pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Gosia

23-06-2011 [12:09] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

to , przysięgam, mam jedno marzenie: walnąć go z otwartej i to z całej siły!

Obrazek użytkownika bolesław

24-06-2011 [01:03] - bolesław (niezweryfikowany) | Link:

Czcigodny Panie Krzysztofie.
Spieszę poinformować, że przed kilkoma minutami wróciłem z wysp.Wspominam o tym nie dlatego aby się chwalić ale poinformować co tam min zobaczyłem.Jestem nieco zmęczony kanaryjskim "wypoczynkiem" i podróżą więc napiszę krótko.Zawsze twierdzę, ze wolę pracować niż wypoczywać.Ale jak zawsze poświęciłem się dla mojej Ewy.Ale co nie robi się dla Ewy.... Wracam już do tematu.Pierwszą rzecz jaką wykonałem po powrocie to "wszedłem" na Pana blog.Świetny tekst.Jak zawsze.Komentarz powinien być bardzo obszerny.Przepraszam ale ze zrozumiałych względów poruszę tylko jeden wątek związany zresztą z moim pobytem na wyspach i przytoczę Pana tekst:

"Kiedyś cenzorów było wielu. Dziś jest tylko jeden. Ten generalissimus nowej generacji urzęduje na ulicy Czerskiej. To on, przy pomocy swej Gazety nie bez powodów nazwanej Wyborczą, oraz zaprzedanych mu dziennikarzy ustala, co należy mówić, czego i kogo słuchać, kto jest dobry, a kto zły, gdzie należy bywać, a gdzie nie wolno pod żadnym pozorem, co jest słuszne, a co głupie, co jest powodem do dumy, a co jest obciachem, kogo popierać, a kogo wykluczać. Sprzeciwisz się temu to jesteś „niepoprawny politycznie”. Więc ludzie się boją."

To co zobaczyłem ująłem to tak:

Na wyspie o wiele rzeczy zahaczyłem,
Gadzinę Wybiórczą na śmietniku zobaczyłem,
Zdjęciem ten piękny widok utrwaliłem,
Dla Naczelnego po powrocie przeznaczyłem,
Niech ten potwór się tego naogląda,
I dobrze temu widokowi przygląda,
Niech zrozumie, że koniec Wybiórczej nadchodzi,
Na pewno to naszej kochanej Polsce nie zaszkodzi.

Panie Krzysztofie! Warto było tam polecieć aby zobaczyć GW na śmietniku.Przypuszczam, że była przywieziona przez salonowca.Może i ją przeczytał.Ale aby wyrzucać ją na śmietnik....Co na to Pan Adaś!
Ja też trochę prasy jak zawsze miałem ze sobą , Gazetę Polską,Nowe Państwo,Pinezki,Nasz Dziennik.Ale nie aby "walały" się po śmietnikach lecz w celach edukacyjnych.Muszę przyznać, że kilka osób polskojęzycznych mieszkających w Polsce te zacne czasopisma widziały po raz pierwszy.Mam wielką nadzieję (a po zainteresowaniu przez te osoby jestem pewien), że choć małym stopniu edukacja dała pozytywne skutki.
Jeszcze jedno ale za ta bardzo ważne.Zabrałem też przeczytaną i zrecenzowaną przeze mnie "MAGIĘ NAMIĘTNOŚCI". Czytali ją znajomi, znajomi znajomych oraz nieznajomi czyli nowo poznani.Dosłownie była czytana 24 godziny na dobę równocześnie przez kilka osób na zmianę.Bo równocześnie inne rzeczy też wykonywali(odpoczywali,zwiedzali,drinkowali itp.)Nie jestem upoważniony przez te osoby do recenzowania Pana powieści ale powiem tak.Zrobiła bardzo pozytywne wrażenie.Paniom szczególnie przypadł piękny wątek miłosny Krzysztofa i Ewy.Panowie często nie wiedzieli jak to było za komuny.Choć ze względu na metrykę urodzenia powinni to doskonale znać.Tak więc Panie Krzysztofie i ta książka co nieco wyedukowała "trochę salonu".
Mogę więc stwierdzić, że wypad na wyspy był owocny.
Aha!Miałem ze sobą kilka wydruków "sprawozdania" z Pana ostatniego spotkania z koleżankami i kolegami z okresu studiów.Tekst zrobił duże wrażenie i dał wiele do myślenia.Mam nadzieję, że nie ma Pan mia za złe, że "puściłem to w świat".
A wracając do tytułu to rzeczywiście bardzo źle dzieje się z Rzeczypospolitą ale jeżeli więcej osób tyle wykona dobrej pracy jak Pan to ufam, że będzie dobrze.Przecież my naród będziemy mogli zadecydować już jesienią.

Ps.Odnośnie osobistej Pana dedykacji do książki zgłoszę się niebawem.

Bardzo serdecznie pozdrawiam
Bolesław

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-07-2011 [11:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie Bolesławie,

Pański tytuł "Wyborcza na śmietniku" można by zamienić na "Wyborcza we właściwym miejscu" - też dobrze brzmi, nieprawdaż? To dowód, że oni już niczego nie szanują. Tacy już oni są.

Cieszy mnie bardzo, że moja powieść pt. "Magia namiętności" podobała Pańskim znajomym. A najbardziej mnie cieszy, że jak Pan pisze: "panowie dowiedzieli się z tej książki jak było za komuny...". To właśnie było jednym z powodów napisanie tej książki, żeby ludziom, szczególnie młodym opowiedzieć w atrakcyjny sposób o draństwach czerwonego reżimu.
Cieszy mnie także, że moje teksty, nawet na wyspach, krążą w tak zwanym drugim obiegu.
Mam nadzieję, że jesienią Polacy pokażą, że jednak nie dali się znowu zrobić w konia. Oby!

Dziękuję za piękny komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz