ANTYKATOLICKI EPISKOPAT?

Na majowym Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" gościem był ks. Tomasz Jegierski. Spodziewałem się, że jego wystąpienie będzie nieco nudnawe i nieciekawe dla protestanta. Gdy jednak zaczął mówić, doznałem miłego zaskoczenia. Oto relacja filmowa z wystąpienia ks. Tomasza:

Antykatolicki episkopat? - ks. Tomasz Jegierski

Z opisu filmu: ks. Jegierski opowiada m.in. o stanie kościoła katolickiego w Kanadzie i upadku moralnym w prawie tego kraju oraz o książce Michaela O'Briena "Pamięć przyszłości. Przewodnik na czasy ostateczne" i podstępnym totalitaryzmie.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Rajmund

16-06-2011 [21:26] - Rajmund (niezweryfikowany) | Link:

Wybaczy Pastor, ale nienawidzę zwrotów typu "mile się rozczarowałem". Z daleka śmierdzi mi to wykształciuchostwem, półinteligencją w najgorszym tego słowa znaczeniu. Stać Pana na więcej. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

16-06-2011 [21:38] - Paweł Chojecki | Link:

Szkoda, że tylko tą uwagą zaszczycił Pan ten wpis. Przy okazji, co mi Pan proponuje w zamian?

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika Czytelnik

16-06-2011 [23:37] - Czytelnik (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem czy o to Rajmundowi chodzi, ale połączenie "mile" i "rozczarować" nie gra zbyt dobrze ze sobą (choć być może nie jest błędne). Lepiej by było "mile zaskoczyło".
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

16-06-2011 [23:48] - Paweł Chojecki | Link:

Już poprawiam.

PCh

Obrazek użytkownika Riskbreaker

18-06-2011 [01:52] - Riskbreaker (niezweryfikowany) | Link:

polecam wlasnie te materialy wyklady profesora z rpa , dlalaknacych wiedzy napewno sie przyda , troche rozjania , jak i inne wyklady pozdrawiam
http://prawdaxlxpl.wordpress.c...

Obrazek użytkownika Rajmund

18-06-2011 [16:14] - Rajmund (niezweryfikowany) | Link:

Ni mniej, ni więcej: o to mi właśnie chodziło! Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Gość

16-06-2011 [21:34] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

a w czyich rekach jest Polski episkopat.? Przypominam sobie dokladnie aby mnas wepchnac do uni-niejaki glep-ogłosił wahajacym sie------Trzeba wejsc do uni-bo polska chrzescijanska stanie sie ewangelizatorem krajow unijnych"----jak to jest pytam ze glemp nie wprowadził programu nie kieruje do uni kaplanow i nic wogole nie robi wtym kierunku-natomiast oni unas -wprowadzaja dewiantow?CZY GLEMP TO POWIEDZIAŁ NA OCZEPNE? CZY JEGO SŁOWA COS ZNACZA? CZY MOZE SIE JAKOPS Z TEGO ROZLICZYC-JAKO OSOBA PUBLICZNA?????????????????

Obrazek użytkownika TCh

16-06-2011 [23:02] - TCh (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuje za link. Nawet nie zdawałem sobie sprawy z poruszanych kwestii.
Dobre pytanie zadał słuchacz: Co na to papież?
Jan Paweł II był w Kanadzie, w tym na Światowych Dniach Młodzieży w 2002r. Ciekawe na czyje zaproszenie?
TCh

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

16-06-2011 [23:47] - Paweł Chojecki | Link:

Ja też byłem pod głębokim wrażeniem tego, co usłyszałem. Gdyby to mówił jakiś protestant, pomyślałbym, że przesadza, ale ksiądz??? Zdaje się, że to postępactwo wymyśliło episkopaty, które funkcjonują demokratycznie, by opanować katolicyzm.

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika ksena

17-06-2011 [00:04] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

i dzielenie włosa na czworo zamiast uczciwej dyskusji.W sytuacji oddalającego sie od obywateli Episkopatu dajmy szanśę wypowiadania się zwykłym,szeregowym kapłanom.To od nich,a nie Episkopatu zależy wiara parafian.I na nich należy się skupić.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

17-06-2011 [01:21] - Paweł Chojecki | Link:

Ktoś powiedział jakiś czas temu, że tradycyjny podział na katolików i protestantów na płaszczyźnie społecznej zmieni się na podział na konserwatywnych katolików i protestantów kontra postępowi kat. i prot. Coś w tym jest.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Rajmund

18-06-2011 [16:50] - Rajmund (niezweryfikowany) | Link:

A z tą tezą to zgadzam się w stu procentach!

Obrazek użytkownika Złotnick

17-06-2011 [15:41] - Złotnick (niezweryfikowany) | Link:

Naprawdę warto tego posłuchać. Niedawno był w TVP film Grzegorza Brauna, "Eugenika". Pada tam mniej więcej takie stwierdzenie, że te straszne praktyki rozwinęły się przede wszystkim w krajach protestanckich, a w katolickich nie, bo społeczeństwa katolickie do tego nie dopuściły. Ta relacja może być pewną weryfikacją.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

17-06-2011 [19:38] - Paweł Chojecki | Link:

Z Grzegorzem Braunem toczę od paru lat ostre dyskusje na temat oceny katolicyzmu i protestantyzmu. Na razie obaj trwamy przy swoich stanowiskach (ostatnią odsłonę tej dyskusji zamieszczę w najbliższym "idź POD PRĄD"). Powyższa teza Brauna jest jakby przeciwwagą do tezy o kapitalistycznym rozwoju gospodarczym, który dziwnym trafem ominął kraje katolickie. Warto też w tym kontekście zapytać, za jaki kraj uznać ojczyznę papieża Bendyka?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Rajmund

18-06-2011 [16:30] - Rajmund (niezweryfikowany) | Link:

Teza o przodującej roli religii protestanckiej w kształtowaniu kapitalizmu nie jest do końca prawdziwa. W średniowieczu katolickie zakony odegrały na tym polu ogromną rolę. Pisał o tym m.in. Waldemar Łysiak w "Salonie". Państo krzyżackie było bardziej kapitalistyczne niż feudalne. Powie to panu każdy historyk. Mit, że katolicy są gorszymi przedsiębiorcami i gospodarzami od protestantów ma tyle wspólnego z prawdą co mity o krwiożerczej Świętej Inkwizycji, paleniu czarownic itp.

Obrazek użytkownika Rajmund

18-06-2011 [16:45] - Rajmund (niezweryfikowany) | Link:

"W istocie nikt inny, tylko średniowieczny Kościół katolicki był wytwórcą mechanizmów kapitalizmu" prof. Michael Novak. O roli zakonu cystersów w kształtowaniu kapitalizmu pisze Jean Gimpel "Przemysłowa Rewolucja Średniowiecza" Patrz W. Łysiak "Salon 2" część 1, rozdział "Gospodarka" s. 167-169

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-06-2011 [10:50] - Paweł Chojecki | Link:

Trochę mnie Pan nie docenia... Elementarz to ja znam. W swoim wpisie mówię o dyskusjach na ten temat z G. Braunem. Co najmniej podobne argumenty, jak Pańskie, można przedstawić także w tej sprawie, którą podnosi Braun. Co do kapitalizmu - jego triumfalny pochód przez świat to jednak chyba nie czasy średniowiecza....

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika weteran

17-06-2011 [21:07] - weteran (niezweryfikowany) | Link:

Prawda wstrząsająca!...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-06-2011 [15:15] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za odwiedziny i dobre słowo. Warto przygotować się na podobną woltę w Polsce...

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika Mario

24-08-2011 [13:49] - Mario (niezweryfikowany) | Link:

...