OBOWIĄZEK WOBEC DZIECI - 10.06.2011

Wieczorem 10 czerwca, jak co miesiąc, spotkaliśmy się w Lublinie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, by wspomnieć poległych nad Smoleńskiem oraz pogłębić refleksję nad stanem i przyszłością narodu. Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej:

"Musimy przechować pamięć" - 14 miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej. Lublin, 10 czerwca 2011r.

Realizacja: Eunika Chojecka, Monika Dąbrowska, Cezary Kłosowicz.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Luiza

12-06-2011 [10:10] - Luiza (niezweryfikowany) | Link:

Dziękujemy Lublinowi! Trwajcie Kochani! Pamięć jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem! Tak myślmy i nie zapominajmy, wszyscy, od Gdańska po wschodnie kresy naszego kraju!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-06-2011 [11:15] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za odwiedziny i dobre słowo!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Lucja

12-06-2011 [19:46] - Lucja (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam się z tym stwierdzeniem.Jan Paweł II również powiedział,że,, pamięć,to siła,która tworzy tożsamość wielu istnień ludzkich,,
Powiedział Pan,że nie jesteśmy suwerennym państwem i nie mamy nawet aspiracji do suwerenności i niestety muszę się z Panem zgodzić.Przeraża mnie fakt-jak szybko i skutecznie można tym społeczeństwem manipulować.

pozdrawiam i życzę wytrwania w tej pozytywistycznej pracy-
z wyrazami szacunku-Lucjana

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-06-2011 [23:08] - Paweł Chojecki | Link:

To rzeczywiście smutne, że jesteśmy w mniejszości - ale gdybyśmy się właściwie zorganizowali, to odwrócilibyśmy bieg historii.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika rolmpos

14-06-2011 [10:13] - rolmpos (niezweryfikowany) | Link:

Wydaje mi się, że powodem jest trwająca w czasach PRL-u indoktrynacja, a następnie "gruba krecha". Pytanie tylko, dlaczego tego powstałego w wyniku tych działań"homo sovieticusa"nie zdołały zburzyć słowa Jana Pawła 2?Choć może odpowiedź jest prosta-ludzie są z natury leniwi i wygodni.Dopóki mają co jeść,mało ich obchodzą wartości wyższe, jak wolność i niezależność.A jest to widoczne w naszych czasach, w których nie wymaga się od ludzi niczego-choćby kultury,dobrego wychowania, szacunku dla starszych.Póki bezpośrednio nic nie zagraża jednostce, nie interesuje się co spotyka drugą osobę. Nad tą deprawacją ludzi pracują sztaby ludzi i-jak widać-skutecznie.Nie wiem, jakie wydarzenie mogłoby obudzić tych -zdaje sie-idących na własne życzenie na zatracenie...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-06-2011 [11:58] - Paweł Chojecki | Link:

"Pytanie tylko, dlaczego tego powstałego w wyniku tych działań"homo sovieticusa" nie zdołały zburzyć słowa Jana Pawła 2?"

Ponieważ czyny mówią głośniej niż słowa - a z tymi słowami szła zgoda na grubą kreskę, audiencje dla Jaruzelskiego i fetowanie Kwaśniewskiego w papamobile...

Pozdrawiam

PCh