KORAN - PALIĆ CZY CAŁOWAĆ

20 marca 2011r. pastor Terry Jones spalił publicznie Koran. 14 maja 1999r. papież Jan Paweł II Koran pocałował. Żadna z tych metod nie mieści się w chrześcijańskim podejściu do innych religii. O dusze muzułmanów, buddystów, żydów, hindusów, ateistów mamy walczyć prawdą Słowa Bożego, głosząc im dobrą nowinę o darmowym zbawieniu w Mesjaszu Jezusie z Nazaretu.

Co innego jednak aspekt walki o dusze, a co innego konflikt cywilizacji. Państwa i narody wybierają konkretne cywilizacje, które chronią szczególnie jakiś zestaw wartości. Pomiędzy cywilizacją Zachodu a cywilizacją islamu istnieje konflikt praktycznie od zarania powstania tego ostatniego. Bywało, że wojska chrześcijańskie podbijały Bliski Wschód i bywało, że wojska muzułmanów zagrażały Rzymowi (w jednej z takich batalii – pod Wiedniem – przechyliliśmy szalę zwycięstwa). Wiek XIX i pierwsza połowa XX to wielkie zwycięstwo Zachodu. Niestety cywilizacja zachodnia, będąc u szczytu rozwoju, zaczęła sama siebie niszczyć i demoralizować. Dziś islam jest najpotężniejszą religią, a państwa muzułmańskie dysponują ogromnymi środkami finansowymi. Dzięki systemowi socjalnemu Europy Zachodniej muzułmanie kolonizują państwa będące kolebkami czy filarami naszej cywilizacji.

Zachód się podzielił – jedni wierzą w obłaskawienie islamu „miłością bliźniego” (polityka ciągłych ustępstw) i prawami człowieka, które muzułmanie mają w głębokim poważaniu. Inni wieszczą nieuchronność konfliktu i nawołują do walki w obronie cywilizacji. Warto także w tym kontekście spojrzeć na całowanie i palenie Koranu.

Tekst pochodzi z majowego numeru miesięcznika "idź POD PRĄD".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Łysy

08-06-2011 [15:26] - Łysy (niezweryfikowany) | Link:

?

Obrazek użytkownika Andrew001

08-06-2011 [16:39] - Andrew001 (niezweryfikowany) | Link:

Cytat: "Zachód się podzielił – jedni wierzą w obłaskawienie islamu „miłością bliźniego” (polityka ciągłych ustępstw) i prawami człowieka, które muzułmanie mają w głębokim poważaniu. Inni wieszczą nieuchronność konfliktu i nawołują do walki w obronie cywilizacji."

Ci pierwsi beda musieli niestety przejsc przez wielki szok predzej czy pozniej, oby tylko tyle! Fundamentalisci funkcjonuja na tej samej zasadzie co czlonkowie jedynie prawego i slusznego pochodzenia, innowiercy spoza islamu maja byc wedlug nich wyrznieci, co tu wiecej trzeba dodac?

Obrazek użytkownika misio

08-06-2011 [17:10] - misio (niezweryfikowany) | Link:

został tylko rozsadnik czerwonej zarazy. Im szybciej to padnie tym lepiej, nie ma po czym płakać.

Obrazek użytkownika ksena

09-06-2011 [07:36] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

tylko ułatwia paradoksalnie drogę islamowi promując ateizm i samemu walcząc z chrześcijaństwem.To tak trochę na zasagzie,na złość mamie odmrożę uszy.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-06-2011 [16:08] - Paweł Chojecki | Link:

Widocznie dla postępactwa chrześcijaństwo jest większym zagrożeniem niż islam. Obiektywnie patrząc, mają rację - z Prawdą trudniej wygrać...

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika maciej13

10-06-2011 [00:25] - maciej13 (niezweryfikowany) | Link:

"Dzięki systemowi socjalnemu Europy Zachodniej muzułmanie kolonizują państwa będące kolebkami czy filarami naszej cywilizacji." - dobrych kilkanascie lat temu, kiedy sie jeszcze o tym szerzej nie mówiło, pewien muzułmanin wspomniał mi o tym z satysfakcją, że oni zdobędą Europę demograficznie. Nie przypuszczał chyba, że przyjdzie to łatwiej dzieki socjalizmowi europejskiemu, będącemu przecież zaprzeczeniem chrześcijaństwa.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-06-2011 [11:20] - Paweł Chojecki | Link:

Całowanie Koranu poprawia sen Europie...

Pozdrawiam

PCh