NADREPREZENTACJA BIELECKIEGO

Od pewnego czasu obserwuję zjawisko swoistej „nadreprezentacji” Czesława Bieleckiego w wydarzeniach związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Ostatnią tego odsłoną była obecność architekta na spotkaniu z Barakiem Obamą połączona z krótką pogawędką na osobności z Prezydentem USA. http://wiadomosci.onet.pl/tylk... W związku z tym pozwolę sobie zaproponować tekst, który napisałem w zeszłym miesiącu.

PODCHODY POD NOWY OKRĄGŁY STÓŁ?

Z wielu stron dochodzą głosy o planowanym „rządzie fachowców”. Co gorsza, sam Jarosław Kaczyński nie wykluczył takiej opcji. Czy to zapowiedź kolejnego kompromisu?

Kaczyński zafundował nam już raz rząd „fachowców” z K. Marcinkiewiczem w roli premiera i S. Mellerem (związki z B. Geremkiem) jako szefem MSZ. Obawa, że znowu zgodzi się na wariant kompromisu z grupą trzymającą władzę, jest zasadna. Jeszcze niedawno stręczono nam Schetynę jako świetnego fachowca i szansę na nowe otwarcie. Teraz Salon poddaje już inne rozwiązanie. Oto Krzysztof Kłopotowski, uważany niekiedy za emisariusza drugiej strony, komunikuje bez owijania w bawełnę:

Katastrofa smoleńska była zapowiedzią dużo większej katastrofy. Ta większa nastąpi, gdyby miała być kontynuowana polityka ostentacyjnego sprzeciwu wobec planów Rosji odzyskania wpływów w Europie Środkowej we współpracy z Niemcami i Europą Zachodnią. Polska nie ma siły na ten sprzeciw. Może tylko targować się o lepsze warunki ustępstw wobec Rosji i Niemiec i być przebiegła w grze międzynarodowej. Wierzę, że Jarosław Kaczyński lepiej poprowadziłby taką politykę, niżeli Donald Tusk. Musiałby zdecydować się na kompromis, czyli w jego pojęciu na korzystną i honorową kapitulację wobec potężniejszych partnerów i przeciwników, zamiast bezwarunkowej kapitulacji w wydaniu Tuska. (…) Nie byłoby zagłady krnąbrnej części elity narodowej, gdyby bracia Kaczyńscy nie sprzeciwiali się Rosji nie tylko na terenie Polski - to jeszcze mogłaby wybaczyć. Jednak rzucili wyzwanie w całej Europie Środkowo-Wschodniej, jak gdyby Polska była dla Rosji równorzędnym partnerem rywalizacji o przywództwo w regionie, chociaż przegrała je bezpowrotnie pod koniec XVII wieku. Innymi słowy bracia Kaczyńscy próbowali odrzucić materiał historyczny wytworzony w tej części Europy przez ostatnie trzysta lat, zaiste mierząc siły na zamiary. Na tę akcję nastąpiła gwałtowna reakcja.
„Kod Kaczyńskich?”, Salon24.pl

Kłopotowski wskazuje nam granice kompromisu. O niepodległości zapomnijcie - to dla Polski już nierealne. Przegraliście w XVIII w. i schluss. Możemy pomówić o jakiejś formie ograniczonej autonomii wewnętrznej bez mieszania się do gry wielkich sąsiadów. Kłopotowski konsekwentnie zaleca Polakom uczenie się organizacji od Żydów, w czym ma bardzo dużo racji. Może więc Kaczyński oddałby fotel premiera jakiemuś fachowcowi od zarządzania znającemu się lepiej od nas na arkanach władzy? Wyszłoby to Polakom na dobre - nie byłoby kolejnej, tym razem większej, katastrofy w Warszawie, żyliby sobie jako lojalni poddani cara lub cesarza, a administrowałby nimi ktoś do tego właściwie przygotowany. Bylibyśmy jak Indianie w jezuickich redukcjach (znanych z filmu „Misja”) - takie duże, dobroduszne dzieci, którym trzeba zorganizować pracę i opiekę. Kto nadawałby się u nas do roli misjonarza?

Gdy się nad tym zastanawiałem, zwróciłem uwagę na red. Igora Janke (Salon24), który ostatnio kręci się wokół Kaczyńskiego. I oto jako gwiazda pojawia się tam Czesław Bielecki - tuż po programie z jego udziałem na szczycie strony głównej wisi: „Czesław Bielecki to jest gość!”.
Biorąc pod uwagę, że ta kandydatura spodobałaby się zapewne red. Kłopotowskiemu oraz to, że Bielecki z poparcia PiS-u kandydował ostatnio na prezydenta Warszawy, perspektywa premiera – fachowca, który zasypie niepotrzebne podziały, jakie objawiły się po 10 kwietnia, jest jak najbardziej realna.

Jest jednak mały problem - niepoprawni Polacy (nie piszę tu o obojętnej większości społeczeństwa) nie chcą być dłużej kondominium. My nie angażujemy się w walkę o Polskę po to, by znowu oglądać hańbę okrągłego stołu. Liczymy, że Jarosław Kaczyński, tak ciężko osobiście dotknięty tragedią smoleńską, jeśli stanął do walki, to walczy o wszystko. Tylko dlatego z całych sił krzyczymy na wiecach: „Jarek! Jarek!”. Ten depozyt zaufania Polaków złożony jest nie w PiS-ie, ale osobiście w Jarosławie Kaczyńskim. Tylko jego widzimy w roli premiera, bo tylko on daje obecnie nadzieję na wolną Polskę. Jarosław Kaczyński, godząc się na kompromis w tej kwestii, musi mieć świadomość, że zdradziłby swoich najwierniejszych zwolenników, a zarazem ostatnich, którym jeszcze na Polsce zależy.

Tekst ukazał się w majowym numerze miesięcznika „idź POD PRĄD”.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika komes

03-06-2011 [18:39] - komes (niezweryfikowany) | Link:

W okoł kaczynskiego jest wielu zdrajcow-np.cymamski,hofman,czy lobby zydowskie-ujazdowski.
Jesli kaczynski nie rozprawi sie ze zdrajcami wszelakiej masci i nie zacznie radykalnie zmieniac wszystkiego co tusk zniszczył-to oni sie odrodza i dobiora sie mu do skury-bo juz go chieli sadzic/zrzeczenie sie imunitetu/.Kaczynski moze odrodzic narod albo pogrzebac !!!!!!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-06-2011 [18:48] - Paweł Chojecki | Link:

Myślimy podobnie.

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika J-J

04-06-2011 [14:24] - J-J (niezweryfikowany) | Link:

To,że lubimy wszystkich którzy myślą podobnie albo tak samo -niczego nie zmieni.Jeżeli chcemy zmian to musimy
umieć dyskutować z ludźmi o innych pogladach.W przeciwnym razie będzie to tylko monolog.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika J-J

03-06-2011 [19:16] - J-J (niezweryfikowany) | Link:

Jest rzeczowy ,a przede wszystkim posługuje się normalnym,zdrowym językiem.Świetnie potrafi demaskować prawdziwe intencje dziennikarzy i wszechobecnej propagandy.

Obrazek użytkownika Studentka:

03-06-2011 [19:42] - Studentka: (niezweryfikowany) | Link:

o P.Bieleckim, a domyślam się dlaczego P.Chojecki tak go nie lubi.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-06-2011 [21:47] - Paweł Chojecki | Link:

Głupotą jest przypisywanie komuś złych postaw bez jasnych do tego przesłanek. Otóż ja p. Bieleckiego cenię i nawet trochę lubię, ale co to ma do rzeczy w kwestii obsady fotela premiera???

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-06-2011 [21:45] - Paweł Chojecki | Link:

Mnie też cieszy, ale tekst dotyczył czegoś zupełnie innego.

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika ksena

03-06-2011 [22:07] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

on wie ,że nie wygra wyborów lub będzie miał przewagę tak minimalną,ze będzie zmuszony znowu tworzyć koalicję.PO w krytycznej sytuacji po prostu sfałszuje wybory,dla niej to przecież nie pierwszyzna.PO pozostaje zresztą wiara w ospałość i tumiwisizm społeczeństwa i jednocześnie poparcie mediów kłamliwych i krzykliwych.Rząd fachowców przypuszczam lepiej sprawdziłby się niż platformerski przyszły rząd złożony z różnej maści celebrytów.podstarzałych piosenkarzy czy aktorów.

Obrazek użytkownika Gość

03-06-2011 [22:24] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

On zawsze był dla mnie podejrzany.

Obrazek użytkownika stokolesny

03-06-2011 [22:28] - stokolesny (niezweryfikowany) | Link:

mam tylko dwa życzenia:
1. żeby Jarosława Kaczyńskiego nie zdradzili najbliżsi, jak to miało miejsce w przeszłości
2. żeby JK wytrwał w wykonywaniu testamentu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego,
bez względu na konsekwencje
z poważaniem
stokolesny

Obrazek użytkownika Andrew001

06-06-2011 [17:28] - Andrew001 (niezweryfikowany) | Link:

Bielecki byc moze probuje przemycic nam nowy okragly stol, wyglada ze jest czlowiekiem na ktorego trzeba uwazac, o ktorym trzeba formulowac bardzo ostroznie opinie. Zagrania z ksiazeczkami sa w typie gajowego bul-szczynukowicza raczej anizeli polityka trzezwo i racjonalnie myslacego, Patrioty Polskiego. Z kolei k. klopotowski nie od dzis brzydko pachnie, ostrym fetorem sowieckiego upodlenia i uleglosci, czyli w prostym jezyku polskim - zdrady Narodu i Panstwa. Miec nadzieje ze nie minie zaplaty za to wkrotce. Przed Polska i Narodem teraz na horyzoncie pojawilo sie najwazniejsze zadanie do wykonania, dla Wolnej, Suwerennej, Polski i calego Narodu; usunac TYRANOW OD KORYTA, ten zdradziecki sowiecko-faszystowski nierzad PO_WSI_nogow - precz!