Amerykanie w Warszawie

W Warszawie widać gorączkowe przygotowania do wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na ulicach jest więcej policjantów i strażników miejskich, co chwila przejeżdżają wozy strażackie. Warszawiacy mogli również zaobserwować dużą grupę umundurowanych żołnierzy amerykańskich, którzy prawdopodobnie ćwiczyli sytuacje kryzysowe. Szkoda, że nie zawitali do Warszawy w 1945 r.

PIOTR BĄCZEK

Ps. Powyższy wpis dedykuję moim znajomym, którzy ocenili, że tekst „„Kombinacja operacyjna „Łażący Łazarz” był za długi :)
(patrz: http://niezalezna.pl/10761-kombinacja-operacyjna-%E2%80%9Elazacy-lazarz%E2%80%9D )

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mycha

26-05-2011 [02:47] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

uprzejmie proszę, by Pan również liczył się troszeczkę także z nami. I choć tę prośbę ośmielam się tu przedstawiać, to w Pana intencje względem nas nie wątpię. Niektóre teksty muszą być długie. Pewne tematy tego wymagają. Nie może inaczej być. Choć krótsze teksty , podzielone na części, łatwiej się analizuje, to fakt. I jest łatwiej odnieść się do nich. Ale może tylko mnie.
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

26-05-2011 [23:15] - Piotr Baczek | Link:

Pani Mycho,
liczę się, liczę się, nie tylko troszeczkę. I dlatego jestem tutaj.
Przyjmuję Pani uwagę z pokorą. Kolejny przykład, że "dobrymi intencjami, piekło jest brukowane".
Moja uwaga nie była skierowana do Forumowiczów, ale faktem jest, że trochę nasłuchałem, że "Kombinacja operacyjna ŁŁ" jest za długa, rozwlekła, przynudna itd. Dlatego chciałem pokazać, że pewną sztuką jest zarówno napisanie długiego tekstu, analizującego kolejne problemy, jak i krótkiej "piguły", która kondensuje informacje, emocje, komentarz. Obie formy wymagają dużej sztuki. Niewątpliwym mistrzem takich "pigułek" jest Jacek Kwieciński ze swoimi "Odcinkami". Kiedy byłem dziennikarzem preferowałem te formy dłuższe. Ale współczesna cywilizacja wymusza dążenie do skrótowości, choć Czytelnicy nie mogą poznać wielu spraw. Może to jest właśnie ta droga…
Oczywiście problemy, jakie odnotowałem w „Amerykanach w Warszawie” można rozpisać na wiele stron. Zasygnalizowanych spraw jest mnóstwo. Ale proszę odpowiedzieć mi, czy taki elaborat, na który kiedyś pewnie się porwę, trafi do najmłodszych? Czy przebrną przez kolejne strony komentarzy, cytatów, analiz, wynurzeń?
Pozdrawiam i dziękuję za skuteczny, miejmy nadzieję, odpór Rodaczce :)
Piotr Bączek
 

Obrazek użytkownika Szarlott

28-05-2011 [23:21] - Szarlott (niezweryfikowany) | Link:

"Ale proszę odpowiedzieć mi, czy taki elaborat, na który kiedyś pewnie się porwę, trafi do najmłodszych? Czy przebrną przez kolejne strony komentarzy, cytatów, analiz, wynurzeń?"

Najlepiej spróbować i się okaże :-)

Pozdrawiam, Panie Piotrze.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

04-06-2011 [22:19] - Piotr Baczek | Link:

Pani Szarlott,
Proszę oto elaborat, wprawdzie na inny temat i trochę starawy, ale jest kilkanaście stron cyatów, komentarzy i analiz:
http://niezalezna.pl/11539-4-czerwca-1989-r-jak-majstrowano-okragly-stol
I co? Trafi do najmłodszych?
Pozdrawiam
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika Szarlott

12-06-2011 [00:08] - Szarlott (niezweryfikowany) | Link:

Myślę, że trafi, nawet gdyby ci najmłodsi mieli jeszcze trochę nań poczekać aż podrosną.

Proszę nie ustawać w pisaniu elaboratów ;-)

Pozdrowienia, Panie Piotrze. Szarlott

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

13-06-2011 [18:33] - Piotr Baczek | Link:

Pani Szarlott
Zobaczymy jesienią, czy trafi.
A ws. elaboratów zdania są podzielone...
Pozdrawiam
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika Lysy

26-05-2011 [03:17] - Lysy (niezweryfikowany) | Link:

tusk/gajowy patrzcie jak Amerykanie chronia prezydenta i nie chodzi tu tylko o ogromna mase ludzi i sprzetu ale o zwykly odpolityczniony profesjonalizm.

Obrazek użytkownika Jawa

26-05-2011 [08:39] - Jawa (niezweryfikowany) | Link:

Do tego wszystkiego potrzebne są jeszcze chęci a skąd miały być skoro wtedy Thusk mówił iż jemu prezydent jest niepotrzebny.

Obrazek użytkownika Wędrowny Grajek

26-05-2011 [08:44] - Wędrowny Grajek (niezweryfikowany) | Link:

10.04.2010