„Szacun” dla CBA min. M. Kamińskiego

Rozpoczyna się kolejna burza.

Minister Mariusz Kamiński, były Szef CBA powiedział w wywiadzie dla „Uważam Rze” m.in.: „latem 2009 r. odbyło się kilka spotkań prokuratorów z kierownictwa Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach i przedstawicieli kierownictwa CBA. Podczas tych spotkań zostaliśmy poinformowani, iż kandydat na świadka koronnego Piotr K. złożył zeznania obciążające urzędującego wówczas ministra sportu Mirosława Drzwieckiego. (…) Z zeznań tych miało wynikać, że Drzewiecki utrzymywał kontakty przestępcze z gangsterami z grupy pruszkowkskiej. Sprawa dotyczyła jego zaangażowania w proceder legalizowania pieniędzy mafii, czyli prania brudnych pieniędzy. Z informacji tych wynikało również, że część tych środków została przeznaczona na nielegalne finansowanie Platformy Obywatelskiej”.
patrz: http://wiadomosci.onet.pl/kraj...

Mirosław Drzewiecki zdementował te informacje. Z kolei premier Tusk przekonywał, że Mariusz Kamiński (jako Szef CBA) miał wiele lat, aby tego typu sprawy wyjaśniać: „Powinien też tego typu kwestie kierować do prokuratury. Kamiński dyskwalifikował się już wielokrotnie. Dzisiaj po raz kolejny potwierdził, że drastyczną pomyłką było mianowanie takiego człowieka na taką funkcję publiczną”. (patrz: http://wiadomosci.onet.pl/kraj...)

Faktycznie min. Kamiński miał bardzo wiele lat na wyjaśnienie tych spraw!!! Informacje uzyskano latem 2009 r. (co oczywisty sposób wiąże się to ze śledztwem w sprawie „afery hazardowej”), a premier Tusk odwołał go z funkcji Szefa CBA 13 października 2009 r., czyli był to okres 3-4 miesięcy, czyli nawet nie pół roku. Bezpośrednim powodem zdymisjonowania min. Kamińskiego była właśnie „afera hazardowa” z „Mirem”, „Zbychem” w tle.

Po jego zdymisjonowaniu, to nowe kierownictwo z Pawłem Wojtunikiem, miało półtora roku na wyjaśnienie tych zarzutów. Jednak zajęło się wewnętrzną kontrolą zwalnianiem kierownictwa i funkcjonariuszy Biura np. Tomasza Kaczmarka. Jak obecnie pracują służby specjalne mogliśmy dowiedzieć się ostatnio – największa specsłużba ABW zajmuje się kontrolą gier młodzieżowych i działaniami restrykcyjnymi, zamiast rozbijać siatki szpiegowskie, ochraniać tajemnice państwa, zwalczać najpoważniejsze przestępstwa na szczytach władzy itd. Przypuszczam, że obecnie podobna sytuacja jest w innych polskich spec służbach.. Zrezygnowano z dorobku rządu Premiera Jarosława Kaczyńskiego, kiedy służby przeprowadziły szereg działań w tym sferze bezpieczeństwa. Dobrze rokowały na przyszłość, ale należały je kontynuować. Przez te kilkanaście miesięcy rządów Premiera Jarosława Kaczyńskiego udało się naruszyć dotychczas istniejący status quo. Jednak po objęciu władzy przez PO szefowie poprzednich specsłużb – Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz, Bogdan Święczkowski oraz ś.p. Zbigniew Wasserman – byli i są zwalczani z niezwykłą zajadłością.
Minister Mariusz Kamiński zabrał głos, ponieważ ocenił, że sprawa, którą rozpoczęło jego CBA, jest przykładnie zamiatana pod dywan”. Był to krok odważny, nie posiada on immunitetu, jest obiektem ciągłych ataków, próbuje się oskarżyć go o złamanie przepisów. Za to wszystko należy się, przysłowiowy, „szacun”.

Ps. Polecam blog byłego funkcjonariusza CBA p. Tomasza Kaczmarka: http://niezalezna.pl/bloger/17...

PIOTR BĄCZEK

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Wojtek

24-05-2011 [09:56] - Wojtek (niezweryfikowany) | Link:

Tak. Szacun również dla Pana, Panie Bączek. Dla Antoniego Macierewicza. Dla Mariusza Kamińskiego.
Jesteście dla mnie nadzieją, że jest szansa na zmianę Polski. A kundle i ratlerki niech ujadają!

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

25-05-2011 [10:12] - Piotr Baczek | Link:

Obecnie przede wszystkim "szacun" dla Pana Ministra M. Kamińskiego, ponieważ to na niego pójdzie walec propagandowy, a potem pewnie i prawniczy. Znając trochę metody służb, zdaję sobie sprawę na co naraził się Pan Minister - nie dadzą mu spokoju. Postąpił bardzo bardzo odważnie.
Nie miał wyjścia, prawdopodobnie Prokurator Generalny nie reagował na jego kolejne listy i sprawa "umierała" procesowo.
Dziękuję za "szacuna", ale ja - w porównaniu z Ministrami M. Kamińskim i A. Macierewiczem - jestem mały "pikuś".
Powtarzam, wspierajmy teraz byłego Szefa CBA.
pzdr
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika Gosia

24-05-2011 [11:47] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

Tusk i spółka od początku swojej kariery politycznej byli zadaniowani na sabotaż Polski. Widać to dziś gołym okiem. Nawet pewność, że drogo za to zapłacą jest słabym pocieszeniem.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-05-2011 [22:50] - Piotr Baczek | Link:

Dlatego jesienią trzeba wygrać wybory!
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika moherowa babcia

24-05-2011 [16:33] - moherowa babcia (niezweryfikowany) | Link:

Wszelkie łajdactwa kliki Tuska są zamilczane.Listy do Prokuratury,wywiad dla "Uważam Rze", też przejdzie bez echa.Ale już niedługo doczekamy rozliczenia tych haniebnych działań.Cierpliwości.

Obrazek użytkownika Chudy

24-05-2011 [17:49] - Chudy (niezweryfikowany) | Link:

to jeden z nielicznych ludzi jak pan Kaczynski,Macierewicz,oraz wielu patriotow z PIS,ktorzy dla dobra Kraju,Narodu poswiecaja siebie i wlasne zdrowie-BRAWO I DZIEKI!!

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-05-2011 [22:49] - Piotr Baczek | Link:

Tak jest

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-05-2011 [22:52] - Piotr Baczek | Link:

Nadzieja w "moherowych babciach" ;)
pozdrawiam
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika mirek

24-05-2011 [18:01] - mirek (niezweryfikowany) | Link:

pomijajac te narkotyki to przeciez to jasne ze kaminski powiadomil o aferze hazardowej tuska a on uprzedzil swoich kolesiow ze sapod lupa cba a potem pozbyl sie kaminskiego bo za dobrze widocznie pracowal a ze byli w to zamieszani czlonkowie najwyzszych wladz po to trzeba bylo ukrecic afere hazardowa a ze teraz wyszly na jaw narkotyki u drzewieckiego /a on sam mowil ze polska to dziki kraj / a widocznie sie nacpal /bo zaden polak by tego nie powiedzial / ale jestem ciekawy dlaczego w tym dzikim kraju drzewiecki kandyduje z listy kolesiow z po !

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-05-2011 [22:49] - Piotr Baczek | Link:

M. Drzewiecki chyba nie kandyduje

Obrazek użytkownika cogito

24-05-2011 [18:03] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Nie będą klonować Kamińskiego tylko Sekułę.Nasz premir to już się tak zaplatał,zamotał i zachachmęcił ,że niebawem sam o własne nogi sie zacznie potykać. Tak to jest jak macher z zaplecza zostaje postawiony na czele państwa , a rządzą koledzy z drugiego szeregu i PRL-u. Takie zapetlenie rzeczywistości.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-05-2011 [22:58] - Piotr Baczek | Link:

Zaserwowano nam rosół z pędzącego królika

Obrazek użytkownika ksena

24-05-2011 [18:27] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

Mariusza Kamińskiego należy wspierać i o bronić.Już w reżimowych mediach podają ,że świadek koronny wypiera się własnych oskarżeń pod adresem Drzewieckiego i słów o finansowaniu PO.No cóż,świadek zapewne nie ma ochoty na tzw.,,samobójstwo'' w więzieniu.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-05-2011 [23:01] - Piotr Baczek | Link:

Ma Pani rację.
Zapomniałem o epidemii samobójstw w polskich więzieniach.
Sejmowe komisje powinny zwrócić na to szczególną uwagę!
pzdr
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika wiesław

24-05-2011 [18:29] - wiesław (niezweryfikowany) | Link:

o spotkaniach w willi byłego gangstera Barańskiego vel Baranina z całym gronem działaczy Platformy kiedy jeszcze "działał" na wolności. Na Dolnym Śląsku wszystkie wróble o tym ćwierkają.Mam nadzieję, że dowiemy się o takich "spotkania ch". Tam pewnie zastanawiano sie jak tu "pomóc gospodarce" stanąć na nogi. Przecież to sami "patrioci i ekonomiści". I jak tu nie wierzyć Kamińskiemu.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-05-2011 [23:11] - Piotr Baczek | Link:

Ciekawy wątek.
Gdzieś już o tym czytałem, m.in. tu:
http://www.bezcenzury.net/index.php?main=article&action=view&article=201&images=thumb180

Ale czy to prawda?

Obrazek użytkownika Gość

24-05-2011 [19:50] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Dziwi fakt,że ani TVN,ani GW nie podejmują tak ciekawego tematu.Widać jest ;prikaz" chronic kolesi z układu.
Takie to są standardy platformerskich mediów.Natomiast takich ludzi,jak panowie:Kamiński,Macierewicz,J.Kaczyński i wielu innych,powinniśmy mocno wspierać.Oni są gwarantem, że możemy jeszcze mówić o sobie Polacy a nie Europejczycy.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-05-2011 [23:14] - Piotr Baczek | Link:

Panuje milczenie, ponieważ "pjarowcy" pracują nad odpowiedzią, prawdopodobnie opracowują plan dyskredytacji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Anders Nowak

24-05-2011 [21:04] - Krzysztof Ander... (niezweryfikowany) | Link:

Pan jest ekspertem, ten Chodorkowski powinien jeszcze posiedzieć, czy powinni go wypuścić? Tak czy nie, ja się gubię, a ludziska i ludy różnie gadają.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Anders Nowak

24-05-2011 [22:21] - Krzysztof Ander... (niezweryfikowany) | Link:

Za co Obama dostał na dzień dobry tego nobla? Puchar na zachętę? Ale przecie Miś i prezes klubu Tęcza to nie szacowny komitet noblowski. To raczej wygląda jak czyn społeczny w Alternatywach, znaleźli sobie murzyna.

Pozdrawiam i dziękuję za ewent.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-05-2011 [23:26] - Piotr Baczek | Link:

Ale nie było remake'u (zagranicznej wersji), ani "Alternatywy", ani "Misia". Wygląda to na "Zmienników" :)
pzdr 

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

25-05-2011 [00:36] - Piotr Baczek | Link:

Zastrzegam, że nie jestem ekspertem.
Powinni wypuścić, zwłaszcza po tym ostatnim procesie.
Sprawa skomplikowana, może kiedyś na blogu zajmę się tylko tym tematem. 

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

25-05-2011 [10:11] - Piotr Baczek | Link:

A nie mówiłem:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj...
Niestety...
Stary schemat zwalczania opozycji.
Tym bardziej "Szacun" dla Ministra Mariusza Kamińskiego
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika Krzysztof Anders Nowak

25-05-2011 [17:14] - Krzysztof Ander... (niezweryfikowany) | Link:

Pan jest już sławnym pułkownikiem, ja struchlałym szarakiem pod miedzą, ale ośmielę się popolemizować.

Zaiste, Polska to kraj proroków.

Rozpoczyna się kolejna burza, POtwierdzenie przypuszczeń, "A nie mówiłem".

Nawet dzieci w Polsce, USA, Rosji, Izraelu, Francji, Niemczech, Egipcie i Pakistanie, znają starą prawdę; Kto sieje wiatr, zbiera burzę.

Trudniej pójść śladami Newtona i zauważyć że spadanie jabłka i niespadanie księżyca to to samo prawo fizyki. Nobel Obamy, Smoleńsk 2010 i polowanie na życie Kadafiego to też jedno zjawisko, ktoś wprowadził na rynek nowe standardy, ktoś rozsądny i odważny próbuje naprawić błędy poprzednika, i mamy szansę jeszcze pożyć. Ba, świat nawet ma szansę na odnowę moralną, chyba wystarczy prawda, zostawmy na boku "Syreny z Tytana".

"Listy PiS w wyborach parlamentarnych będą otwarte dla osób dotychczas niezwiązanych z polityką m.in. na środowiska uniwersyteckie i artystyczne - tak zdecydowały władze partii." To też wczorajsza wiadomość, i nie wszystkim się ona podoba, oj nie podoba, oj nie podoba, wszystkim nam się Basieńka podoba. Drzewiecki nie był nawet na tymczasowej liście PO, a i tak będzie się ona jeszcze mocno zmieniała we właściwym kierunku. W całej Polsce musimy podziękować ekstremistom, przybrudzonym, i obudzonym śpiochom. Niepotrzebni muszą odejść, ale oczywiście nie mają na to ani ochoty, ani przyzwolenia swoich mocodawców.

Nawet kilku Arłukowiczów w każdej partii do spraw "wykluczonych" to za mało. Teraz trzeba do tego całego jednego ministerstwa, z orłami a nie jastrzębiami.

http://www.newsru.co.il/world/...

Proszę dokładnie przeczytać powyższe info. Prawie tysiąc dziennikarzy, ale na szczęście niedźwiedziowi przeszło tylko przez gardło; В ответ на вопрос репортера, будет ли опасен экс-глава ЮКОС на свободе, Медведев твердо заявил: "абсолютно не опасен" – несмотря на то, что глава правительства России Владимир Путин неоднократно утверждал обратное, сравнивая Ходорковского с легендарный американским гангстером Аль Капоне.

Ja tego dnia otworzyłem szampana, małe przesilenie stało się oczywiste, najważniejsze słowa nie padły.

Miedwiediew, Michałkow, Michnik i Pan mają ochotę już teraz wypuścić dżina z butelki, wiwat Wielka Rosja Hazarska, naprzód towarzysze, ZSRR, demoludy, ba, świat to za mało.
Weźmie Pan na siebie przynajmniej ze dwie głowice jądrowe, skądkolwiek by do nas nadleciały?
A dlaczego nie amnestia za rok?
Bezpiecznie i całkiem humanitarnie?

Putin dość długo "pracował" w Niemczech, może dlatego Abramowicz ładuje setki milionów w Chelsea? Niedawno z USA do Rosji wróciła spora grupka śpioszków, proszę prześledzić drogę życiową jenerała Lazaro. Dziesiątki lat w delegacji, bez prawdziwej rodziny i ojczyzny, nawet na emeryturze jeszcze ideowo dorabiał. O dziwo, bohater witany w Rosji jak Stirlitz z zmartwychwstania, zwinął żagle i zaszył się na Zachodzie. Każdy kocha ojczyznę, ale każdy też chce żyć w cywilizowanym miejscu, z nadzieją na lepsze jutro swoich dzieci. Putin to wie i zna, ten chwilowy aparatczyk z końca XX wieku nijak już się ma do męża stanu z 2012. Tak krawiec kraje, nie od razu Kraków, a i tak widać pozytywny kierunek.

Świat w 2012 może wyglądać o wiele lepiej, ale może też nie istnieć. Ja wierzę w Obamę, Putina, Jarosława Kaczyńskiego i nawet Tuska.

Kiedyś czytałem wywiad z pierwszym chińskim milionerem, na pytanie, jak to było możliwe, odpowiedział, Wsłuchałem się linię KPCH.
Przykładam codziennie ucho do trawy i słyszę piękne szepty.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

26-05-2011 [22:29] - Piotr Baczek | Link:

Panie Krzysztofie,
to ja przy Panu poczułem się, jak zwyczajny szarak, a nie jak pułkownik, którym zresztą nie jestem.
Tyle wątków, tyle problemów, tyle zagadnień, proszę mi wybaczyc, ale nie jestem w stanie odpowiedziec