EPISKOPAT POTĘPIA BRAUNA

„Atak na śp. arcybiskupa Józefa Życińskiego na KUL, noszącym imię Jana Pawła II jest radykalnym przekroczeniem zasad kultury i prawdy - głosi oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

„W sposobie oceny postawy kościelnej i społecznej zmarłego pasterza zostały nie tylko podeptane normy chrześcijańskiej miłości, ale i ludzkiej uczciwości oraz obowiązującego każdego człowieka szacunku wobec tych, którzy odeszli. (…) posunięto się do oszczerstwa, które obciąża przede wszystkim sumienie mówiącego, ale także tych, którzy zgadzają się na tego typu wypowiedzi, a nawet je nagłaśniają". j.w.

W moje ocenie jest to kompromitacja Episkopatu Polski. Nie dość, że nie potępił za życia szkodliwej działalności abpa Życińskiego, to jeszcze oskarża Grzegorza Brauna o oszczerstwo i „podeptanie” chrześcijańskiej miłości. Co więcej, swoją spóźnioną reakcją (półtora miesiąca po wydarzeniu) Episkopat pokazuje, że jest całkowicie nieświadomy tego, co dzieje się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim lub jest dyspozycyjny wobec postulatów sformułowanych przez „Gazetę Wyborczą”.

Smaczku całej sprawie dodaje zaciemnianie instrumentalnego działania „GW”, która milczała o zdarzeniu ponad miesiąc, a w dniu emisji filmu Brauna w TVP2 rozpoczęła na niego nagonkę. Na stronie orange.pl podawana jest już następująca informacja:

„Sprawę kilka dni po spotkaniu opisała "Gazeta Wyborcza".” j.w.

Kilka dni (15 maja) po wypowiedzi Brauna zamieściła ją na swoim kanale YT redakcja miesięcznika „idź POD PRĄD”„Grzegorz Braun: Eugenika”

„GW” wykazała się więc podwójną nierzetelnością – nie dość, że odwlokła informację o ponad miesiąc, to nie podała, kto pierwszy ją opublikował.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika katolik

23-05-2011 [20:05] - katolik (niezweryfikowany) | Link:

Wyobraźmy sobie ucznia Jezusa współpracującego z tajną policją rzymian. Co na to by powiedział Jezus? No, był taki jego uczeń, co współpracował z administracją żydowską, z kapłanami, nazywał się Judasz.
Po czyjej stronie stoi Episkopat, wypada zapytać? Po stronie tego co cesarskie - czy tego co boskie?

Obrazek użytkownika Dirtyman1960

23-05-2011 [20:17] - Dirtyman1960 (niezweryfikowany) | Link:

Episkopat zawsze w niewygodnej sytuacji bierze 'na wstrzymanie' Do tej pory nie odniósł się do wypowiedzi "człowieka honoru", że co czwarty duchowny współpracował. A akurat w tym wypadku to kiszczak dysponuje pełnym rozeznaniem.

Obrazek użytkownika Józek Mały

23-05-2011 [20:59] - Józek Mały (niezweryfikowany) | Link:

Po śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego i Bł. Jana Pawła II można mówić tylko że mamy episko pat. A o takich jak pieronek i życiński: na wieki wieków agent ! Mamy w Polsce bardzo wielu wspaniałych księży, o których się nie mówi, bo ich praca przynosi bardzo wiele dobra, a dla lewckich mediów liczy się tylko Owsiak ! To duchowni i siostry zakonne w szpitalach, domach starców, sierocińcach, zakładach terapi zajęciowej i wielu innych miejscach, gdzie są najbiedniejsi i najbardziej potrzebujący. Ale są i na parafiach. A biskupi ? Bardzo wielu myśli, że ma Ducha św. ( gołębica ) a mają zwykłego ptoka !

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

23-05-2011 [22:59] - Paweł Chojecki | Link:

Procent kapusiów wśród księży rośnie wraz z wysokością stanowisk.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ynternauta

23-05-2011 [23:22] - Ynternauta (niezweryfikowany) | Link:

A wśród pastorów mało znanych "kościołów" jaki jest procent?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

24-05-2011 [00:11] - Paweł Chojecki | Link:

Zapewne podobny lub wyższy. Ale nie w tym tkwi problem. To kk jest postrzegany za nośnik polskości. Jeśli więc autorytety uważane przez naród za polskie i Boże służą wrogom Boga i narodu, to zgodzi się Pan, że mamy problem?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

23-05-2011 [22:58] - Paweł Chojecki | Link:

I dlatego Kiszczak chodzi na wolności...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika krzyh

23-05-2011 [20:12] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

kultury - może, ale prawdy? Jak wygląda zatem prawda zdaniem episkopatu? Że Życiński to nie TW Filozof? To wynika z badań? Czy z pragnień biskupów?

Obrazek użytkownika antykomor

23-05-2011 [20:39] - antykomor (niezweryfikowany) | Link:

"jest to kompromitacja Episkopatu Polski. Nie dość, że nie potępił za życia szkodliwej działalności abpa Życińskiego, to jeszcze oskarża Grzegorza Brauna o oszczerstwo i „podeptanie” chrześcijańskiej miłości"

Obrazek użytkownika dered

23-05-2011 [20:43] - dered (niezweryfikowany) | Link:

Jest lepsza okazja episkopatu do krytyki -jakby na potwierdzenie slow brauna-papiez rozgonił przewielebny zakon z 500 letnia tradycja abyli tam zacniejsi od zycinskiego!!!!!ho!ho! A teraz powaznie zatrata wiary jest powszechna -ksieza maja spory w tym udział.Z tego klasztoru sw.Krzyza zrobili plan filmowy i zapraszali roznych VIP przewaznie niewiezacych lub jawnie atakujacych kosciol. pRAWDA JEST TRAGICZNIEJSZA NIZ NAM SIE ZDAJE.Prymas kowalczyk sam był tajnym wspolpracownikiem a wraz z nim około 30% biskupow.I ta czereda prowadzi tych poboznych na manowce-wystarczy Przeanalizowac jakie podtykaja kosciołowi teksty do zatwierdzenia.Arcyb Kowalczy prymas -jest tw-malo stego wprowadził w blad papieza-gdyz wiedzac ze był taj wsp jak on /wielgus/ rekomendował go na metropolite warszawy.Kowalczyk Jest członkiem lozy P2 masonskiej i robi wszysko aby niszczyc kosciol -/chocby ostatnie jego przebranie/zachowywał on haniebne milczenie jak lzono i ponizano krzyz w warszawie.Loza p2-to tasam co strzelała do naszego papieza..TAKA JEST PRAWDA.On zrobi wszystko aby nie doszlo do lustracji w Kosciele!

Obrazek użytkownika yorg

23-05-2011 [20:47] - yorg (niezweryfikowany) | Link:

Episkopat pewnie domaga się respektowania dobrodziejstw "Grubej Kreski".

Obrazek użytkownika krzyh

23-05-2011 [21:26] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

Po pierwsze to że chodzi o osobę zmarłą. Gdyby wygarnął żyjącemu - to i niech tam, może się bronić. Swoje uczynki Życiński tlumaczy teraz przed innym sądem. Braun mógł te okoliczności uwzględnić i użyć słów stosowniejszych. Biskupi z kolei nie pozostali dłużni i także mocno przesadzili w słowach sugerując oszczerstwo czyli posłużenie się kłamstwem przez Brauna. To przegięcie jeszcze mocniejsze.
Cała sytuacja jest dowodem na to jak bardzo nierozliczenie się ze współpracy z SB księży sieje zgorszenie i zamęt w Kościele. Pudrowanie wrzoda nie przyniesie uzdrowienia.

Obrazek użytkownika Heretyk

23-05-2011 [21:35] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

w których można kupić miesięcznik "Idź pod prąd".
W googlach znalazłem jakąś sprzed kilku lat.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

23-05-2011 [22:56] - Paweł Chojecki | Link:

http://www.podprad.org/sprzeda...

Od tego numeru iPP jest także w EMPiK-ach. Koniecznie trzeba domagać się od sprzedawcy płyty z filmem "New Poland". Niektórzy kioskarze nadal nas sabotują.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Semper

23-05-2011 [22:05] - Semper (niezweryfikowany) | Link:

...że Polski Kościół podzielony tak jak polskie społeczeństwo. Widać z tego,że wielu biskupów patrzy "okrągłostołowo" na polskie sprawy. Mają w tym swój interes, bo przecież nie interes Polski. Jan Paweł II z pewnością by się z nimi nie zgodził.Postawa Prymasa Wyszyńskiego powinna być im wzorem a nie jest. To bardzo smutne i niezwykle szkodliwe dla samego Kościoła. Bardzo bolą mnie tego rodzaju wypowiedzi. Za komuny też były takie podziały. Z niektórych ambon było słychać wypowiedzi podobne w tonie do wystąpień pierwszych sekretarzy PZPR z innych natomiast, kazania takie, jak Księdza Popiełuszki.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

23-05-2011 [22:53] - Paweł Chojecki | Link:

Wszystko pięknie, ale kto mianował Życińskiego bp i abp?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika mod

23-05-2011 [22:26] - mod (niezweryfikowany) | Link:

Purpuraci ida w zaparte. Niepomni tego,ze Jezus
zginal wlasnie za Prawde i tylko ten,kto mysli,
mowi i dziala zgodnie z Jego nauczaniami jest
Jego prawdziwym uczniem i nasladowca. Kto nie ma
odwagi by mowic prawde i zyc zgodnie z gloszonymi
publicznie naukami Jezusa, nie moze uwazac sie
za Jego ucznia,nasladowce,tym bardziej nauczyciela
innych. Klamstwo jest zlem i grzechem,jest narzedziem
destrukcji i ponizenia oklamywanych.Nie ma innej
alternatywy odkupienia grzechu wyparcia sie prawdy
o agenturalnej przeszlosci wielu "czcigodnych"
pasterzy,jak tylko ujawnienie calej prawdy i proszenie
wiernych o przebaczenie.Niemoc i rozgoryczenie,ktore
trawi narod polski jest nastepstwem ogolnego zaklamania
czynnikow wladzy i opiniotworczych,zas Kosciol polski
zamiast pospieszyc wiernym z pomoca,sprzeniewierza sie
uparcie swojej duchowej misji.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

25-05-2011 [11:00] - Paweł Chojecki | Link:

Działanie biskupów świadczy o innych celach...

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika akcja glowka

23-05-2011 [22:28] - akcja glowka (niezweryfikowany) | Link:

to nad wejsciem do katedry Notre Dame
jest rzezba jak diabel wypruznia sie na glowe
biskupa
czyli nie tylko
u
nas

Obrazek użytkownika starsza dama

23-05-2011 [22:36] - starsza dama (niezweryfikowany) | Link:

Jest mi niezmiernie przykro, że jako katoliczka, starająca się wypełniać wszelkie przykazania, choc nie wolna od grzechów, muszę żyć w tak trudnych czasach. I to nie z powodu prześladowań kościoła, bo te lata przezyłam , ale wiedziałam, kto był w tamtych latach kim. Przynajmniej tak mi sie wydawało. Niestety, rzeczywistość okazała się znacznie trudniejsza do przyjęcia tym więcej, że dotyczy ona mojego umiłowanego Kościoła, w którym, jak w soczewce powinno skupiac się samo dobro. Nie zmienię swojego stosunku do wiary, ale do Kościoła TAK. Będę, jak zawsze uczęszczała na msze św. i inne nabożeństwa, będę się modlić za tych, co sie sprzeniewierzyli. Jest mi jednak coraz trudniej bronić swojego zdania widząc to zamieszanie we wielu dziedzinach życia kościelnego.

Obrazek użytkownika ksena

23-05-2011 [22:48] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

broni zmarłego arcybiskupa.Czy wykazał się choć raz taką determinacją w obronie innych ludzi Kościoła ? Przypominam o ustawicznym krytykowaniu prze Episkopat o.Tadeusza Rydzyka za rzekome wdawanie się w politykę.Szkoda ,że duchowni nie zauważyli angażowania się w politykę abpa Życińskiego i nadal nie zauważają tego u bpa Pieronka,ks.Sowy,ks.Bonieckiego.Krótkowzroczność czy tak modny dzisiaj podział na równych i równiejszych ?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

25-05-2011 [10:59] - Paweł Chojecki | Link:

Dla nich problemem jest tylko angażowanie się w politykę po patriotycznej stronie.

Pozddrawiam

PCh

Obrazek użytkownika byk

24-05-2011 [03:15] - byk (niezweryfikowany) | Link:

Duza czesc czarnych habitow pracowala i dalej pracuje dla UB,SB dla nich nie ma duszpasterstwa,wykonuja robote agenturalna.Siedzieli przy kwadraturze okraglego stolu,po co?Nigdy episkopat nie pomyslal o przeprowadzeniu lustracji w swoich szeregach i pozbyciu sie elementu niegodnego do reprezentacji kosciola.Jest taka cisza w polskim episkopacie z powodu kartotek w archiwach bylego UB,SB.Caly czas sa na nich haki,sa umoczeni w gnoju az po uszy.Grzegorz Braun powiedzial PRAWDE tak jak Jezus nas nauczal w dziesieciu przykazaniach.Pieronek,Zycimski to tylko czesc problemu w kosciele.Wierni kosciola sa traktowani jak chlop panszczyzniany,przyjdz na msze zostaw danine i do nastepnej niedzieli,czy tak ma wygladac dialog z wiernymi,watpie.Jak mozna isc do spowiedzi jezeli w konfesjonale moze siedziec pedal,agent,ksiadz majacy dziecko czy tak mozemy byc traktowani jako wierni kosciola,pytam.Dzisiejszy episkopat kryje swoich braci judaszy,ktorzy zapomnieli o swoim powolaniu.Zycimski pasterzem ubeckim, ale nigdy wiernych kosciola katolickiego,co za blazenstwo ze strony Episkopatu Polski.Jak tak dalej bedzie to koscioly w Polsce beda swiecily pustka.Brawo dla Grzegorza Brauna

Obrazek użytkownika komes

24-05-2011 [07:28] - komes (niezweryfikowany) | Link:

Juz glemp był pod silnym wpływem tw i marksistow.Pamietam jak glep na sw Bozego Narodzenia -mowił trzeba isc do sejmu i pojednac sie z komunistami podzielic opłatkiem!!!!!/?/Z komunistami nigdy nie nalezy sie jednac.POWTARZAM JESZCZE RAZ Z KOMUNISTAMI NIGDY NIE NALEZY SIE JEDNAC.Ten glep to nieszcze sliwy człowiek.Jest nałozona ekskomunika na kazdego kto spotykał sie z UB,kto jednoczy sie z pzpr lub nawet daje sie wciagnac na liste!!!!!!!!TEN GLEP TO MA MGLISTE POJECIE O TYM CO TO JEST POJEDNANIE.Przypominam aby nasapiło pojednanie musza byc spełnionne warunki:
1-Winny musi uznac swoja wine!!!/do tej pory nie zrobiono lustracji a ub nie nazwano zgraja mordercow/chocby popiełuszko,suchowolec,niedzielak,pyjas/
2-Winny musi obiecac ze nigdy wiecej tego nie zrobi!
3-Winny musi kza krzywdy wynagrodzic-/zwrucic majatek koscielny i zlikwidowac bezbozne wumle-tytuły jakie nadana tam kształconym i wogole tytuly zrobione na marksizmie jak w niemczech.
BEZ TYCH WARUKOW-POJEDNANIE JEST BUJDA NA RESORACH-PANIE GLEP!!!!!!!
skutki pojednania i lamania sie oplatkiempo glepowsku-jestNAPIERALSKI ZARZADAŁ WYRZUCENIE RELIGI ZE SZKUŁ-A TERAZ OSTATNIE DNI OSTROPRACUJE NAD WPROWADZENIEM PRAW DLA ZBOCZENCOW----ZA TO JESTES ODPOWIEDZIALNY TY PANIE GLEMP-TYLKO ZE TOBIE NA KOSCIELE ZALEZY JAK PSU NA MUSZE! TAKA JEST PRAWDA.obecny zas prymas jest masonem i juz jawnie niszczy Kosciol-a pobozne barany z episkopatu ciesza z kazdego likwidowanego swieta np.26 XII

Obrazek użytkownika komes

24-05-2011 [07:59] - komes (niezweryfikowany) | Link:

Kosciol jest JEDYNNYM NAJSWIETSZYM I NAJPEWNIESZYM DOBREM NA SWIECIE.!!!!!!!!
Jednak to co robi czesc biskupow jest zdradzieckim niszczeniem koscioła! Tacy biskupi jak Ignacy tokarczuk-czy bp Frankowski-to wzory dla koscioła!!!Jednak jest tam czesc biskupow tajnych wspołpracownikow -ktorzy wespol z masonskimi elementami niscza niemiłosiernie Koscioł.Kto zajmuje sie analiza tekstow to jasno to widzi inni zas sa nieswiadomi.Prosze zajrzec do listu episkopatu polski o swietach z grudnia !!!!!!
Wogole episkopat tak postepuje jakby realizował szatansko-masonski plan zniszczenia koscioła do ktorego wpisuje sie pan Zycinski!Ogolnie w dokumentach Koscioła zrobiono:
1-zamienienio range swieta-przez zamiane na uroczystosc!!! Od wiekow było ze te dni szczegolne ktore dotycza Pana Jezusa lub Niepokalanej Panny Krolowej Niebios-były nazwane SWIETAMI!! natomiast mniejsze jak trzech kroli/byli to dobrzy ludzie i madrzy ale nawet nie ochrzczeni -dopiero pozniej przyjeli chrzest/ a wiec trzech kroli,czy sw Jozefa----to były UROCZYSTOSCI!!!!Zmieniono range aby ludzie mogli deptac swita lub pomniejszac ich znaczenie-podczas gdy widzacy mistycy-przekazywali ze w niebie aniołowie tygodniami przygotowuja sie to swiat!!!
2-zmiana znaczen-w przykazaniach koscielnych-a przz to pozbawienie sensu-w przykazaniach np-UCZYNKI CO DO DUSZY-zamieniono na UCZYNKI WOBEC DUSZY-a wiec juz sie do niej bezposrednio nie odnosi-wiec nie trzeba tego stosowac
3-Od zawsze bylo USTANOWIONE PRZEZ KOSCIOL DNI SWIETE SWIECIC!-teraz mamy SWIETA NAKAZANE---to jest głupie jak mozna swieta nakazac??????no jak?????jEST TEGO SPUSTOSZENIA MASONSKIEGO PEŁNO-pOBOZNI Z EPISKOPATU UWAZAJA ZE NIE MA PROBLEMU!!!!!ZOSTANA Z TEGO SUROWO ROZLICZENI!

Obrazek użytkownika RÓŻA

24-05-2011 [10:52] - RÓŻA (niezweryfikowany) | Link:

dlaczego episkopat nie bierze nigdy w obronę o. Rydzyka czyżby był niewygodny...MOŻE ktoś mi odpowie na te pytanie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

25-05-2011 [10:57] - Paweł Chojecki | Link:

Zdaje się, że to dość proste - większość członków episkopatu uważa RM za działalność szkodliwą dla swoich celów.

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika synergia 2010

24-05-2011 [11:19] - synergia 2010 (niezweryfikowany) | Link:

Prawda przygląda się temu wzsystkiemu i... płacze.

Obrazek użytkownika komes

24-05-2011 [12:34] - komes (niezweryfikowany) | Link:

W sprawie brauna-episkopat wszedł w buty sanhedrynu-/kajfasza i annasza/aby usmiercic człowieka niewinnego-ktory odkrył zaledwie czesc prawdy o zycinskim.Natomiast Zycinski jest pod ochrona bo mowił o Bogu.A przeciez nawet djabeł wierzy w Boga -bo wie jak został stracony-i drzy-bo to nie koniec kary.
Episkopat ktorego nie obchodziło ponizanie Krzyza -nagle ryknał -bo to człowiek ubecki-i moglo by wyjsc ze inni sa gorsi.Zastanawiajace ze taj wspol-bardziej UWIERZYLI W TRWANIE UBECKIE I ICH NIEODKRYCIE-NIZ W pRAWDY OBJAWIONE!!!!!!!JESCZ RAZ MOWIE-JEST NAŁOZONA EKSKOMUNIKA Z KOSCIOLA NA PARTJE SOCJALISTYCZNEPRZEZ PIUSA XII-I KAZDY KTO NAWET RAZ SIE KONTAKTOWAŁ MA KREW NA REKACH!!!!!!!!!!!!Gdyby tak nie było-to Pan Jezus by nie powiedzal--"A JA WAM POWIADAM ,KAZDY KTO POZADLIWIE POPATRZY NA KOBIETE JUZ DOPUSCIŁ SIE W SWOIM SERCU CUDZOUSTWA Z NIA" Jesli wiec czlowiek wierzacy spotka sie dobrowolnie z banda UBecka-bierze na siebie krew niewinna i ekskomunike-CZY TE MATOŁY W EPISKOPACIE TEGO NIE WIEDZA??????????HANBA ICH NIKCZEMNEGO WYKSZTAŁCENIA.Jezus nigdy nie proponował bylejakosci lub obojetnosci-lecz radykalizm dla unikniecia zła.BADZCIE NIESKAZITELNI JAK GOŁEBICE. a na innym miejscu-"JESLI TWOJE OKO JEST POWODEM GRZECHU WYŁUP JE"
Jak człowiek jest biskupem -to powinien byc madrym-a nie tepakiem.Niektorzy z episkopatu-pomijam zdrajcow-bo oni sa gorliwi w niszczeniu koscioła-sa tchurzami i leniami-zwykle brzuchnole.oJCIE SW BRAŁ WŁASNORECZNIE KRZYZ I SZEDŁ DRAGA KRZYZOWA-ktory biskup jest to wstanie zrobic?????Sługa nie jest wiekszy niz pan!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Gość

24-05-2011 [12:39] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

A czy Episkopat mógłby czasem potępić swoich TW biskupów np. Pieronka, Życińskiego i innych!!!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

25-05-2011 [10:55] - Paweł Chojecki | Link:

"Episkopat ktorego nie obchodziło ponizanie Krzyza -nagle ryknał" - bardzo trafna obserwacja!

Pozdrawiam

PCh

Obrazek użytkownika salaganart

24-05-2011 [14:33] - salaganart (niezweryfikowany) | Link:

Diabeł swoje - a Prawda i tak wyjdzie na jaw. Chrońmy więc p. Grzegorza Brauna. Pamiętacie, Państwo, jak się działo z naszym Kochanym ks. Jerzym Popiełuszką...

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

24-05-2011 [19:58] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

,,obowiązującego każdego człowieka szacunku wobec tych, którzy odeszli"? Jakos nie moge tych slow znalezc w Pismie Swietym. Moze ktos z Panstwa pomoze zrozumiec mi ich sens. Ja pamietam glownie slowa Jezusa Chrystusa w rodzaju:,,zostawcie umarlych dla umarlych". Chyba powinno sie obecnie, po takich slowach Episkopatu, domagac powtorek wielu,wielu pochowkow i ponownie pogrzebac oprychow,mordercow,szubrawcow, tym razem juz z naleznym im szacunkiem i pompa. O Judaszu, tez powinno wspomniec sie kilka cieplych slowek, bo przeciez byl rowniez czlowiekiem i odszedl.,, Koniec Swiata"-powiedzilby sp.Pawlak z,,nie ma mocnych"

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

24-05-2011 [22:25] - Paweł Chojecki | Link:

To, że episkopat ma jakieś inne źródło autorytetu niż Biblia, nie jest dla mnie od dawna zaskoczeniem.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika leda

25-05-2011 [02:42] - leda (niezweryfikowany) | Link:

a no maja, autorytet z "biblii" swojej lozy masonskiej,ale to nic nowego te lajzy zawsze tam mialy swoich ludzi. Bardzo mi sie podoba,ze Jedrzej Kitowicz, masonow umiescil w rozdziale "Religie" tyle,ze nazywal ich farmazonami.Cudowna to zreszta lektura "Opis obyczajow za panowania Augusta III" Pan Rymkiewicz zreszta opisuje tez takich purpuratow w swojej ksiazce "Wieszanie" o rany jakie aktualne...leda

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

25-05-2011 [05:10] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

Sprobuje zgadnac;Wladza i pieniadz. Dobre jedzonko i kobitki. Nonszalancja i pycha. Glupota i ignorancja.Moze dalej nie bede zgadywal, bowiem ABWera nie spi i moga pomoc mi polozyc sie wczesniej spac(roznica czasu kontynentow). Czy to Polska, czy tez Kanada, w/w zgadywanka-aktualna. Wczoraj np. dowiedzialem sie o nastepnym ,,fajnym" autorytecie koscielnym, tym razem z Toronto. Otoz straz graniczna zatrzymala szacownego proboszcza(nazwisko pomine, chociaz i tak wszyscy tutaj wiedza kto zacz), ktory probowal wywiezc z Kanady $200tys. Pechowy pasterz, tlumaczyl sie, ze pieniadze te potrzebne jemu byly na zakup witrazy w Stanach. Zeby bylo bardziej jasne, to kilka tygodni temu,trzech polskich torontonczykow, wygralo w lotto 50milionow dolarow i czesc z nich, wlasnie 200tys. postanowili przekazac na budowe kosciola. Sek w tym, ze komitet parafialny nic o tej donacji nie wiedzial.
Klaniam sie nisko.

Obrazek użytkownika inka1

25-05-2011 [03:16] - inka1 (niezweryfikowany) | Link:

To ja potępiam episkopat.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

25-05-2011 [10:52] - Paweł Chojecki | Link:

Dobre!

Pozdrawiam

PCh