KIBICE DO ODSTRZAŁU

Wbrew obiegowym opiniom władze nie zajmują się wspieraniem organizacji pozarządowych. W rzeczywistości rząd zajmuje się sukcesywnym likwidowaniem wszelkich zorganizowanych grup społecznych, które nie są poddane bezpośredniej kontroli władzy.

Na pierwszy ogień po ’89 roku poszły wielkie zakłady pracy. Ich potencjał ludzki, łatwość wyjścia na ulice, był niebezpieczny – o czym przekonali się kacykowie partyjni w czasach PRL-u. Dziś, z wyjątkiem kopalń, nie mamy dużych i zorganizowanych środowisk robotniczych. Wykastrowano też kościoły, pozbawiając je charyzmatycznych przywódców niezależnych wobec władzy. Tzw. organizacje pozarządowe to jedna wielka fikcja. Ich działacze są na sztywno uzależnieni od rządowych dotacji, bez których te twory nie miałyby racji bytu. Ostatnią wielką i zorganizowaną grupą społeczną są kibice. Tym właśnie należy tłumaczyć zainteresowanie nimi ze strony rządowych mediów i policji.

Czas najwyższy na spacyfikowanie tego środowiska, ponieważ zaczęło ono przejawiać niebezpieczne objawy obywatelskiej dojrzałości. Kibice pielęgnują tradycje patriotyczne, potrafią porozumiewać się pomimo podziałów klubowych i organizować wspólne akcje. Co najgorsze – poznali się na obłudzie systemu III RP i zaczęli atakować Michnika, „Gazetę Wybiórczą”, TVN i Platformę Obywatelską. Czy to nie dość ciężkie grzechy, by wydać im bezwzględną wojnę?

Artykuł ukazał się w majowym numerze miesięcznika "idź POD PRĄD".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Niemiec

20-05-2011 [16:36] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Niech Pan doda jeszcze do listy "kastratow" KUL,ktory od momentu jak przecia pieniedzy panstwowych stal sei zakladnikiem wladzy,a nie miejscem gdzie do niedawna wolnosci akademickie nie byly li tylko wylacznie pustym haslem!A wybor ks.Wilka na rektora tej uczelni dopelnil tylko calosci!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

23-05-2011 [22:52] - Paweł Chojecki | Link:

KUL-em i episkopatem zajmę się niebawem

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Kibic z Warszawy z wami

20-05-2011 [21:55] - Kibic z Warszaw... (niezweryfikowany) | Link:

Ojczyzna jest okradana,giną ludzie,mafia PO zamyka kibiców za prawdę,Polakom żyje się coraz gorzej.Mafia wprowadza dyktaturę Łukaszenki,kneblują nam usta,musimy bronic naszych praw,do wolności.Polaków chcą ogłupić,wtedy łatwiej rządzić i okradać,przykład ,miro,grzecho rycho.

Obrazek użytkownika Gość:Polak z Kanady

20-05-2011 [23:00] - Gość:Polak z Kanady (niezweryfikowany) | Link:

Ciagle zastanawiam sie,dlaczego z takim zacieciem godnym lepszej sprawy,zajmuja sie rzadzacy w Polsce- Bialorusia.Moze na Bialorusi jest zle.Tego nie wiem.Zastanawia mnie inny problem.Problem Polakow w Kazachstanie.Celowo pomijam Ukraine i Litwe,gdzie nasi Rodacy sa u siebie.W Kazachstanie,mieszka 120 tys.Polakow.Wielu z nich,chcialoby do Polski wrocic.Ponoc nie ma pieniedzy na repatriacje do Polski.A na stacje telewizyjna Bielsat,jakos znaleziono.Na dzika propagande,takoz.Mysle ze dla rzadzacych Polska,nie jest to gieszeft.Bo trudniej mieszac i macic w Kazachstanie.Szybciutko by gieszefciarzy z kraju muzulmanskiego przegonili.Moze i nad Jordan.Choc i tam niepewnie.
Polak z Kanady.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

23-05-2011 [22:52] - Paweł Chojecki | Link:

Prędzej przyjmą uchodźców z Afryki nż potomków Zesłańców...

pozdrawiam

Obrazek użytkownika ksena

21-05-2011 [07:13] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

i nielicznych wprawdzie niezależnych mediach.Kibice to wcale nie ostatnia ,,placówka'' do likwidacji.Pozostało jeszcze do rozmontowania Radio Maryja i jego liczna grupa słuchaczy ,pozostał internet.W przypadku kibiców nie chodzi przecież o walki na stadionach,bo do tej pory władza nie reagowała na takie ekscesy.W internecie też nieważne są dla nich treści pornograficzne stanowiące jedynie pretekst do kontroli i cenzurowania treści patriotycznych bądź nieprzychylnych rzadowi. Czy nie przeraża Pana determinacja i wysiłki PO wsparte nieformalnymi koalicjantami z SLD w niszczeniu wszelkich przejawów niezależności w internecie ? Mając pod sobą takie aparaty represji jak policja i ABW można pozwolić sobie na wszystko.Przy biernej postawie społeczeństwa dla którego patriotyczne postawy to fanaberie spacyfikowano kibiców i wątpię ,aby w tym niszczącym marszu przestali działać.Czy ma Pan pewność,że któregoś pięknego dnia nie zapukają o 6-tej rano do każdego,kto ośmieli się odezwać krytycznie ,zabronią wydawania publikacji,zrewidują dom czy redakcje w poszukiwaniu niezależności.?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

23-05-2011 [22:50] - Paweł Chojecki | Link:

U mnie już byli o 7 rano z rewizją - z donosu pewnego urażonego katolika...

Pozdrawiam

PCh