Skandal na KUL-u!

Podczas spotkania z Grzegorzem Braunem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (11.04.2011r.) reżyser został wezwany do ustosunkowania się do osoby zmarłego niedawno lubelskiego arcybiskupa i kanclerza Uniwersytetu. Ciekawe, czy po tym zdarzeniu organizator spotkania - Koło Historyków KUL - przetrwa. Oto odważne słowa Brauna (całość na kanale idzpodprad na YouTube):

Józef Życiński jako uczestnik życia publicznego w Polsce był kłamcą i łajdakiem.

Łajdactwem nazywam przyczynianie się do szerzenia zamętu wśród bliźnich i rodaków, zamętu w sprawach kluczowych w płaszczyźnie politycznej, społecznej, w świeckim wymiarze dziejów. Łajdactwem było perfidne oszukiwanie opinii publicznej w sprawach lustracyjnych. Myślę, że bilans występowania publicznego Józefa Życińskiego na łamach antypolskich, antykatolickich gazet, jak na przykład emitowana przezgwiazdę śmierciz ulicy Czerskiej w Warszawie „Gazeta Wyborcza”, przyczyniał się do szerzenia zamętu, przyczyniał się do tego, że trudniej było naszym bliźnim wyrozumieć się, kto tu właściwie jest kim i po której stronie stoi, i za czym, i przeciwko czemu się opowiada. Niektórym naszym bliźnim te sprawy było trudniej pojąć właśnie z tego powodu, że osobnicy podający się za duchownych katolickich drukowali często z pozoru obojętne teksty na jakieś różne miłe tematy, ale na łamach bolszewickich gazet.

Wiem to szczęśliwie nie po sobie, bo zrządzeniem losu udało mi się w porę coś zrozumieć i w związku z tym nie jestem osobiście ofiarą Józefa Życińskiego i jego publicznej działalności, ale wiem to na przykład od moich różnych bliskich znajomych, ba, nawet krewnych. Zamęt, publiczne fałszerstwa nie pozostały bez wpływu na ich rozumienie świata. Jakie fałszerstwa publiczne? Powoływanie komisji do spraw, jak to się nazywało, trudnych – choćby komisja, do której zaproszeni byli przedziwni ludzie, na przykład pan Karol Modzelewski z Wrocławia. Ta komisja tutaj działała. Nie wiem, czy coś zdziałała, bo jak tylko się dowiedziałem, że ona powstała, to dzwoniłem do Kurii do Lublina i grzecznie pytałem, a to już było ponad pół dekady temu, czy można byłoby z kamerą asystować pracom tej komisji, która będzie roztrząsać różne trudne sprawy z historii kościoła lubelskiego i powszechnego. Jakiś asystent mnie zbywał, zbywał... W końcu się okazało, że nie można niczego filmować, ale też zdaje się nie było niczego do sfilmowania. Nie wiem, czy ta komisja się zebrała więcej niż raz.

Uważam, że bezcenne jest dla Polaków to, aby utrzymali własne państwo, żeby to państwo zapewniało bezpieczeństwo istnienia swoim poddanym (wolałbym, żebyśmy byli poddanymi, ale niestety jesteśmy obywatelami) i przede wszystkim, żeby to państwo było właśnie wyznacznikiem bezpieczeństwa, żeby bezpiecznie istniał w tym państwie Kościół Katolicki. Józef Życiński (…) moim zdaniem działał przeciwko tym wszystkim pryncypiom.

Moim zdaniem w ostatnich dwudziestu latach swojego uczestnictwa w życiu publicznym opowiedział się po stronie wrogów kościoła i wrogów państwa polskiego.

Tak uważam.

Tekst pochodzi z majowego numeru miesięcznika "idź POD PRĄD" (wraz z płytą z filmem "New Poland" G. Brauna i R. Kaczmarka).

PS

Po rozpoczęciu nagonki na Brauna przez "Gazetę Wyborczą" (miesiąc po wydarzeniu, ale kilka dni po publikacji "idź POD PRĄD") pod filmem z wypowiedzią Reżysera rozpoczął się wielki ruch. Ma tam miejsce swoista sonda poparcia dla Brauna. Zapraszam do odwiedzin i oddania swojego głosu.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siwy

15-05-2011 [20:27] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

Co do działań śp.Abp.Józefa Życińskiego wyżej w/w sferach. Osobiście myślę,że S.B. miały na niego haki i działał pod ich presją.

Obrazek użytkownika maciej13

15-05-2011 [23:42] - maciej13 (niezweryfikowany) | Link:

na nastepny film G. Brauna. Tytuł nasuwa się sam: "Towarzysz arcybiskup".

Obrazek użytkownika Andrzej.pl

16-05-2011 [09:53] - Andrzej.pl (niezweryfikowany) | Link:

W historii mielismi wielu zdrajcow ubranych w purpure. Niektorzy bardzo prozaicznie skonczyli na sznurze. Zyciski byl jednym z tych falszywych pasterzy.Braun odwazyl sie i powiedzial prawde.

Obrazek użytkownika ciekawski

15-05-2011 [21:17] - ciekawski (niezweryfikowany) | Link:

Zawsze to coś,jestem lublinianinem,nigdy wcześniej nie spotkałem się z krytyką arcyłotra Józefa.
Władze KUL to tylko przykrywka do działań kurii na uniwersytecie,de facto rządzi zawsze któryś z biskupów.
Ksiądz,który prosił o audiencję arcy sterczał pod drzwiami godzinami i często nie dostał się,kiedy
przyjeżdżał Michnik wchodził do niego jak do siebie.To arcy mącił w lubelskim kościele:jeden z biskupów
zmieniał decyzje dyrektora Wyższego Seminarium;arcy nadawał kanonię księżom Kościoła Narodowego,zwłaszcza tym,którzy rozbijali jedność Kościoła;honorował tych,którzy w jakikolwiek sposób szkodzili Polsce(Juszczenko-
-pomnik dla Bandery,Bartoszewski-podzielił Polaków na tych mądrych i bydło).

Obrazek użytkownika Niemiec

15-05-2011 [21:48] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

podpisuje sie pod wypowiedzia pana Brauna!!!Ludzie podobni do Zycinskiego nie sa tylko wrogami Kosciola Katolickiego w Polsce!Oni sa wrogami Wiary Katolickiej,Wiary Chrzescianskiej i dlatego przez takich klamcow i lajdakow pustoszeja koscioly na Zachodzie!! Sa burzone lub sprzedawane! A wersja light pana Zycinskiego jest pan Nycz!!Chociaz kto wie zapowiada sie jednak na ,jak to mowia na Pradze, na super cwana gape!Ja w kazdym badz razie nie chce kosciola na czele ktorego stoi taka postac!

Obrazek użytkownika zet

16-05-2011 [10:48] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Dla mnie laika,Życiński z daleka wydawał się wrogiem kościoła.Miałam wrażenie,że został oddelegowany jako ta rozbrajająca, polski Kościół ,bomba.Udawał biskupa,tak jak Turowski udawał zakonnika Jezuitę przez tyle lat.

Obrazek użytkownika Niemiec

15-05-2011 [22:10] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

bylbym zapomnial! Tak sie jakos sklada,ze pomimo odleglosci ktora dzieli mnie od Polski i Lublina od czasu do czasu docieraua do nas ciekawostki.Nie wiem czy Pan wie ale wszyscy studenci lubelskiego seminarium byli (moze jeszcze sa) raczeniu kazdego ranka swierzutkim egzemplarzem Gazety Wyborczej,zaorydowanym przez w/w osobnika!Jako Kanclerz KUL (zasiadajacy w Senacie,ale nie majacy prawa podehmowania jakichkolwiek decyzji)pan Zycinski wbrew woli Senatu uczelni wymusil na rektorze (powtarzam wbrew stanowisku i ichwale Senatu!) tytul Doctora Honoris Causa dla rownie "zasluzonego" dla krzewienia wolnosci slowa i patriotyzmu "profesora" Bartoszewskiego! Nie musze dodawac,ze zlamal tym nie tylko wewnetrzny regulamin Uczelni ,ale i obowiazujace w Polsce prawo!!No coz?

Obrazek użytkownika Mycha

15-05-2011 [22:16] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

że G..W..no potrafi bronić nawet po śmierci swojego pomagiera, za ich autorytet tyle lat robiącego.

Obrazek użytkownika kura domowa

15-05-2011 [22:38] - kura domowa (niezweryfikowany) | Link:

Jestem fanką Grzegorza Brauna od dawna. Ma on odwagę mówić prawdę wszystkim "świętym krowom" PRLu, Spawaczowi, Bolkowi oraz Filozofowi. Przedstawił również bardzo prawdopodobny scenariusz tzw. układu wrocławskiego z Grzesiem Schetyną(osobiście nazwałabym go Zombi).
Brawo panie Grzegorzu! Proszę się nie dać tym "osiłkom w kurteczkach w kratkę".

Obrazek użytkownika emma.

16-05-2011 [13:40] - emma. (niezweryfikowany) | Link:

ja akurat wiem kim ten pan byl i z kim trzymal,zreszta nie tylko on.takich przydupasow tego rzadu jest wiecej wsrod tych niby ksiezy.znam i takich o ktorych tu sie nie wspomina.oni beda trzymac z kazdym,jaki by rzad nie
byl.podejrzewam ze z Hitlerem rowniez by trzymali.dla pieniedzy posuna sie do kazdego lotrowstwa.

Obrazek użytkownika Stefan

16-05-2011 [16:19] - Stefan (niezweryfikowany) | Link:

Ewangelia wg św. Łukasza 6, 37

Obrazek użytkownika Niemiec

16-05-2011 [22:34] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Ewangelia wg sw.Lukasza 6,43-45