Dobry film Grzegorza Brauna, z którym się jednak niezupełnie zgadzam

  Telewizja Polska nadała dziś /14.05/ w programie drugim film Grzegorza Brauna "Eugenika".  Obejrzałam to z zainteresowaniem.  Szczególnie interesująco była przedstawiona historia pomysłów ulepszania rasy ludzkiej.  Okazało się , że większość takich idei zrodziła się na przełomie XIX i XX wieku w Stanach Zjednoczonych  /choć podobne tezy głosił juz Platon/.  Polegały one z grubsza biorąc na tym, by zamiast walczyć z nędzą i leczyć choroby, pozbyc się po prostu biednych, chorych i tych uznanych za "niższych rasowo" w mniej lub bardziej humanitarny sposób.  Wszystko to w imię postępu i doskonalenia ludzkości.
  W efekcie w wiekszości krajów protestanckich /poza Wielka Brytanią/ zezwolono na sterylizację osób należących do tych kategorii.  W USA wysterylizowano ok. 65 tys. osób, często podstępem /w Szwecji 63 tys./.  W filmie pokazano jak dzieła eugeników amerykańskich zainspirowały Hitlera do dokonania straszliwych zbrodni.  Mówiono także o eugenice w Polsce, promowanej przez Boya-Żeleńskiego i Wernica.  U nas jednak, tak jak we wszystkich krajach katolickich, eugenika nie przeszła.  Wypowiadali sie tez naukowcy genetycy, prof Ewa Bartnik oraz prof. Stępień, srwierdzajacy, że wiekszość metod eugeniki  nie została potwierdzona przez naukę
  Ta historyczna część filmu była bardzo cenna i nie budziła żadnych moich zastrzeżeń   Mam je natomiast co do fragmentów dotyczących zapłodnienia "in vitro"  Prawdą jest bowiem, że ta kontrowersyjna metoda jest ostatnią szansą dla niektórych małżeństw pragnacych mieć dzieci.  Przy aktualnia stosowanej technice powstają nadliczbowe embriony /czyli ludzie/ z którymi nie wiadomo potem co zrobić.  Na ogól są one zamrażane i  po pewnym czasie niszczone.  To właśnie ta selekcja ludzkich zarodków budzi uzasadniony sprzeciw.
  Ja uważam, iż można temu zapobiec zmieniając sposób postępowania.  Zamiast selekcjonować zarodki, należy poddać procesowi selekcji  komórki jajowe, a zwłaszcza plemniki.  Przecież wiadomo, że w naturze odbywa sie wyścig plemników do komórki jajowej, którą zapładnia najsprawniejszy z nich.  Embrionów zaś należy tworzyć tylko tyle, ile może zostać wszczepionych kobiecie.

  Polecam moją notkę "Tomasz Sakiewicz jako bohater teorii spiskowej"  /TUTAJ/.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Sobiepan

14-05-2011 [19:41] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Na kameralnej projekcji filmu, w obecnosci rezysera, pana grzegorza Brauna, dyskusja dotyczyla m.in. udzialu sponsorow, np. Rockefellera, w finansowaniu tej niehumanitarnej nauki i milczenia ich biografow.Mysle, ze nalezy zwrocic uwage na druga narracje filmu:eugenika dotyczyla fizycznych ingerencji w swietosc, jaka jest czlowiek, w kazdej swej postaci. Dzis ingerencja dotyczy psychiki, ktorej manipulacja prowadzi do pozadanych zmian osobowosci, czyli do wyksztalcenia czlowieka odpowiadajacego potrzebom wladzy.I to nie jest wychowanie, bo nie bazuje na cechach genetycznych,lecz je neguje lub omija.Np. za pomoca psychofarmakologii, treningow personalnych, ale i dzialanie strachu, paniki(patrz:obozy szkolace mlodych bojownikow jihat),ale takze doktrynacja w szkolach, mediach, to nowoczesne drogi "genetyki intelektualnej!. Ingerencja w dzielo Boga.Bo wielu sie za Boga uwaza.

Obrazek użytkownika Heretyk

14-05-2011 [20:29] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

http://www.avaxhome.ws/ebooks/...
linki wygasły, ale start już Pan ma ;) pzdr

w przyrodzie nic nie ginie i David Rockefeller działa nadal
tutaj opis spotkania z generałem Jaruzelski w 1985 roku, rok później na zachód wyjechali "stypendyści"
http://www.polityka.pl/histori...

Obrazek użytkownika elig

14-05-2011 [20:34] - elig | Link:

Takie psychomanipulacje były stosowane od dawna.  Tylko psychofarmakologia jest nowością.  To jednak nie był temat filmu.

Obrazek użytkownika Sobiepan

15-05-2011 [08:46] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Pani sprowadzila meritum do in vitro, co jednak przesunelo clou z zasadniczego problemu, jakim jest wiecznie zywa idea nowego zorganizowania swiata i pelna kontrola na kazdym jego przeistoczeniem. Duchowy swiat czlowieka, nie oparty na materii, a na relacji rozum-emocja-przezycie, zostal wysuniety jako material do obrobki dopiera w polowie XX wieku.I pozornie niezauwazalnie dla nauki o anatomii, ma sie dobrze! Lot nad kukulczym gniazdem jest juz nie w fazie eksperymentu, lecz wyzwolil badaczy z granic etycznych. Te narracje filmu nalezy takze uwzglednic, choc o niej bezposrednio film nie traktuje. Zajmujac sie tzw. krytyka obrazu, konstruktywnosc i wlasne zycie dziela w skojarzeniach, musi byc zauwazone. Dlatego przyjmuje pani aspekt , ktory zreszta wywolal dyskusje, ale nie omijam aspektu ideologicznego.Bez przypisywania punktu ciezkosci ktoremukolwiek, bo objektywizm jest obowiazkiem.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Heretyk

14-05-2011 [19:55] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

nieporozumienie.
To zupełnie tak, jak próba poznania Stanów Zjednoczonych z gawęd pana Longina Pastusiaka.
W sieci od jakiegoś czasu można znaleźć olbrzymi zbiór materiałów traktujący o New World Order (Nowy Porządek Świata).
Film pana Brauna ociera się o tą tematykę i co warte podkreślenia jest na bardzo wysokim światowym poziomie (no może niektóre animacje takie nie są).
Nie wiem, na ile pan Braun chciał poruszyć ten temat, ale w filmie padają oskarżenia pod adresem "elity" amerykańskiej, raz nawet pada oskarżenie o budowanie lucyferianizmu.
Tak jak powiedziałem wpisuje się to w całą masę publikacji na temat NWO jakie od jakiegoś czasu robią furorę w internecie
Dla nieobeznanych z tematem :
Światem rządzi elita (to samo u Brauna), dla której reszta ludzkości jest niepotrzebnym balastem.
Wielki kapitał miał swój udział w finansowaniu Hitlera (Braun w filmie o tym nie mówi) w sieci istnieje wielka ilość publikacji o roli IBM, IG Farben, pożyczkach z Wall Street w procesie ludobójstwa, zdobyte "technologie" (wspomniane u Brauna badania naukowe na wielką skalę w obozach zagłady) stały się z czasem podstawą działania wielkich korporacji ( Bayer, Basf, a biorąc pod uwagę powiązania kapitałowe praktycznie cała farmacja- u Brauna o tym ani słowa)
Są obawy, że Hitler (tylko marionetka w rękach prawdziwych sprawców) to była tylko próba przed tym co czeka nas w niedalekiej przyszłości.

Temat jest wyjątkowo obszerny, złożony i przede wszystkim całkowicie nieobecny w polskich mediach .

Największy zbiór (trochę chaotyczny) publikacji (książki i filmy w wersjach "na dysk" !!! ) w polskim internecie o New World Order znajdziesz tutaj >
http://www.globalnaswiadomosc....

Dla tych co chcą iść na skróty , wpisz w google Alex Jones, klub bilderberg , Illuminati

Obrazek użytkownika Heretyk

14-05-2011 [20:06] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

przestała nadawać w dziwnych okolicznościach, a jej twórcy nie dają znaku życia. Mowa o
www.newworldorder.com.pl

Śpieszmy się kochać fajne stronki, tak szybko odchodzą ...

Obrazek użytkownika elig

14-05-2011 [20:30] - elig | Link:

Nie miałam zamiaru sprowadzać filmu do sprawy "in vitro".  Napisałam tylko, ze jest to ten fragment filmu, który budzi moje zastrzeżenia.ponieważ metoda ta jest tam całkowicie potępiana, podczas, gdy należałoby ją poprawić.

Obrazek użytkownika Heretyk

14-05-2011 [21:23] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

o tematykę New World Order i swoim ciężarem gatunkowym bije na głowę wszystko to co zostało napisane, sfilmowane i powiedziane w ostatnich 20 latach w Pl i to razem wzięte.
Oczywiście ma Pani prawo tego nie wiedzieć, ale in vitro to niestety nie jedyne pokłosie eugeniki (w filmie Braun też mówi praktycznie tylko o in vitro, stąd pewnie Pani wpis).
Ale ciekawe rzeczy zaczynają się dopiero tam, gdzie Braun skończył, tj udział Wall Street w finansowaniu Hitlera, przejęcie całego dorobku naukowego nazistów zdobytego na badaniach na więźniach, technologii rakietowej, utworzenie po II wś państwa Izrael, utworzenie dwóch bloków politycznych w Europie, które po pewnym czasie przekształciły się już tylko w jeden blok państw tj UE.
Wszystkie te wydarzenia były marzeniem pewnej grupy ludzi, a były praktycznie nie do zrealizowania w warunkach pokoju. Dopiero teraz realizują się marzenia Engelsa, Marxa i Hegla.
Przypadek ?
Ten film ociera się (niechcący ?) o wyjątkowo skomplikowany ale hiper ważny temat, niektóre źródła mówią o planowanej depopulacji, przewijają się ciągle te same nazwiska...
To czy in vitro jest etyczne, czy nie, czy można je ulepszać czy nie,to dyskusja wg mnie nie na dzisiejsze czasy
pzdr

Obrazek użytkownika Bardzostaryagent

14-05-2011 [21:53] - Bardzostaryagent (niezweryfikowany) | Link:

Mnie zdumiało co innego: dlaczego po projekcji na TVP2 nie było żadnej dyskusji? Taka odbyła się w TV TRWAM, lecz tylko z udziałem samego reżysera, a szkoda. Wniosek: tzw. telewizja publiczna to dno (film został wyświetlony po wielu miesiącach starań! - a obecna emisja to wynik jakiejś zakulisowej gry), potrafi jedynie prać mózgi telewidzów jałową prorządową propagandą.

Obrazek użytkownika stanczykblazen

14-05-2011 [21:08] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Już WIELKI DEMIURG wiedział co robi i tak urządził człowieka , żeby on sam sie doskonalił i nie trzeba nikomu ingerować w to przemyślane naturalne dzieło. Natura zwycięży każdy postęp , który jej zagraża, ot choćby te elektrownie atomowe , które człowiek wymyślił , a które zwracają się przeciwko człowiekowi.

Obrazek użytkownika elig

15-05-2011 [00:26] - elig | Link:

Cała cywilizacja polega przecież na ingerowaniu w nature i odgradzaniu nas od niej, aby nie dawała nam w kość.  To samo z medycyną.  Powrót do natury to sentymentalna mrzonka.

Obrazek użytkownika stanczykblazen

15-05-2011 [11:34] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Ale są wynalazki dla dobra ludzkości i na zagładę ludzkości.I to rozróżnia sama natura.

Obrazek użytkownika Siwy

14-05-2011 [21:48] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

in - vitro = selekcja.Pojedynczy do życia drudzy do zamrażarki na jakiś czas,a potem do ?

Obrazek użytkownika QQRYQ

14-05-2011 [22:26] - QQRYQ (niezweryfikowany) | Link:

Odważysz się powiedzieć to ludziom, którzy desperacko chcą zostać rodzicami i tylko in vitro pozwoli im mieć własne dziecko? Wygodnie jest siedzieć sobie nad klawiaturą i teoretyzować.

Obrazek użytkownika elig

15-05-2011 [00:35] - elig | Link:

O to przecież mi chodziło.  Selekcjonować komórki jajowe i plemniki, a nie embriony.

Obrazek użytkownika Siwy

17-05-2011 [19:34] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

Ten pani typ selekcji zmierza w etapach do zabijania.Bo następnym krokiem będą embriony które tak samo przejdą kolejną selekcję co do ilości i reszta do zamrażarki,a co dalej ? Tak czy tak tego rodzaju genetyczne selekcje są jak rampa w obozie na której decydowano o tym kto do życia,a kto do gazu,a w tym przypadku kto ma żyć ,a kto do zamrażarki która oznacza zawieszenie i nie wiadomo jaki dalszy los.

Obrazek użytkownika szara_komórka

14-05-2011 [22:31] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

Udoskonalanie in vitro. A dalej klonowanie. Selekcja nadludzi.
Eutanazja nieuleczalnie chorych,niepotrzebnych, nieproduktywnych, za długo żyjących emerytów itd. itp.
Nie widać tej równi pochyłej? A przecież jest tyle dzieci, niemowląt czekających na adopcję. I co ? Nie potrafimy wypełnić wniosku , a potrafimy "kupić" probówkę? Ludzie zachłystują się nowymi technologiami (również w prokreacji), a tu muszą popracować trochę nad sobą. A to wymaga trochę wysiłku.

Obrazek użytkownika QQRYQ

14-05-2011 [22:53] - QQRYQ (niezweryfikowany) | Link:

ktoś chce mieć własne dziecko? Ustawianie eutanazji obok in vitro jest zwykłym nadużyciem. Na tej zasadzie jeśli jesz mięso, to znaczy, że (przez analogię do tej równi pochyłej) też jesteś za zabijaniem. Bo od zabijania zwierząt do zabijania ludzi droga niedaleka.
Film był dobry i dość rzetelny tak mniej więcej do 2/3. Reszta była niestety straszną propagandą.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

14-05-2011 [23:33] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

"Bo od zabijania zwierząt do zabijania ludzi droga niedaleka".Ciekawa teoria.Jakbym chciał być złośliwy to bym powiedział,że od wyartykułowania głupstwa do znalezienia się u psychiatry też dość blisko.

Obrazek użytkownika QQRYQ

14-05-2011 [23:52] - QQRYQ (niezweryfikowany) | Link:

Nie zauważyłeś, że celowo wyolbrzymiłem? A może tak parę słów na sam temat?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

15-05-2011 [00:15] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

Wyolbrzymiać w taki sposób?Ale zostawmy to,rozumiem że to w afekcie było."Na sam temat"zdanie od dawna wyrobione mam.Takie prostackie,bez zbędnych dywagacji.Jeżeli człowiek wkracza w domenę Boga to zawsze źle się to kończy.A poza tym,co to znaczy "że ktoś koniecznie chce mieć dziecko"?Z akcentem na "mieć".Mieć dwa auta,mieć willę,mieć dziecko.Należy mi się i już!I jeszcze kroczek dalej:skoro należy mi się to inni powinni mi je zafundować!Może wreszcie zrozumiecie,że dziecko jest darem Bożym ,a nie kolejną odfajkowaną w kajeciku zdobyczą.Że sprowadzacie ten dar do poziomu przedmiotu.Nie mówiąc już innych aspektach aksjologicznych.Tak, ja Andrzej W.odważę się w realu każdemu to powiedzieć. A co do filmu to jeszcze nie obejrzałem.Zarejestrowałem go.Jutro obejrzę.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika QQRYQ

15-05-2011 [00:25] - QQRYQ (niezweryfikowany) | Link:

Rozumiem, że nie należy też leczyć chorych - skoro Bóg zesłał chorobę, to znaczy, że tak ma być.
Co zaś do akcentów - nie wiem, gdzie ten akcent na słowo "mieć" u mnie znalazłeś. OK - napiszę inaczej: jeśli jakaś para chce zostać rodzicami - tak lepiej?
A poza tym - dlaczego używasz liczby mnogiej - ja nie jestem 'wy'.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

15-05-2011 [00:49] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

Po raz drugi sprowadzasz istotę sprawy do absurdu.Ale O.K.Ja nawet nie śmiem mówić,że ktoś, kto nie może mieć dzieci w sposób naturalny jest chory.Wiem,że Ty też tak nie myślisz tylko porównanie dałeś nieadekwatne.Ale nie mogą i już.Na tym poprzestańmy jeśli idzie o kwestie zdrowotne.Ja chcę się skupić na innym aspekcie.Może takie małżeństwa powinny pomyśleć,że one nie są ukarane,pokrzywdzone,one są wybrane.Wybrane!Jedne do tego,aby dać świadectwo dobru przyjmując pod dach swój i obdarzając miłością dzieciątko opuszczone,a inne do tego,aby dać świadectwo na korzyść innych metod zgodnych z Bożym planem.Trzeba też wiedzieć,że za metodą-ja ją nazywam technologiczną-kryje się potężne lobby i potężne pieniądze.Jeżeli Twoją wolą będzie kontynuacja dysputy to jestem osiągalny dopiero jutro wieczorem.Jeżeli w czymkolwiek uraziłem Ciebie lub innych to przepraszam.Pozdrawiam i dobranoc.

Obrazek użytkownika stanczykblazen

14-05-2011 [23:10] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

A te dzieci krzywe, ułomne i tych starych ludzi też ktoś kocha. Świat zmierza do samounicestwienia.Zagrożeni są sami wynalazcy.

Obrazek użytkownika elig

15-05-2011 [00:33] - elig | Link:

"Primum non nocere" - to podstawowa zasada medycyny.  Odnosi sie ona także do procedur "in vitro".  Dlatego uważam, ze trzeba je poprawić.  Tu nie chodzi o eutanazję tylko o właściwą metodę leczenia bezpłodności.  Obecna jest zła bo szkodzi nadliczbowym embrionom.  Jeśli nie będą sie one pojawiać, nie będzie komu szkodzić.  W tym kierunku powinny iść badania.

Obrazek użytkownika QQRYQ

15-05-2011 [00:37] - QQRYQ (niezweryfikowany) | Link:

Z tym się jak najbardziej zgadzam. Ulepszyć, poprawić - OK. Nie można jednak odrzucać z definicji metody in vitro, bo "skoro ktoś nie może w sposób naturalny mieć dzieci to widocznie Bóg tak chciał".

Obrazek użytkownika szara_komórka

15-05-2011 [09:41] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

jedynie technologię, wielkie pieniądze i chciejstwo. Postawienie problemu w sposób, że " obecna metoda jest zła, bo szkodzi nadliczbowym embrionom" jest z gruntu fałszywe. Ludzie powoli zatracają się w pogoni za "mieć". To "mieć" zaczyna się odnosić również do dziecka. Komercjalizacja wszelkich form działalności ludzkiej dociera do aktu prokreacji i tu jest problem. Zacznijmy być lepszymi, piękniejszymi ludźmi bez uciekania się do operacji plastycznych.

Obrazek użytkownika AS

15-05-2011 [13:06] - AS (niezweryfikowany) | Link:

ta metoda niczego nie leczy! A wręcz przeciwnie wprowadza defekty genetyczne u dzieci ze szkła. Takie wyniki badań są chowane do szuflady ale genetycy wiedzą o tym. Wiedzą też o tym, że te defekty będą się powielać i uaktywnić w następnych pokoleniach (potomkach dzieci ze szkła). Moim zdaniem jest to diabelski wynalazek, na którym oczywiście można dużo zarobić, ale to się obraca przeciwko ludziom.

Obrazek użytkownika Andrzej Dębski

15-05-2011 [08:55] - Andrzej Dębski (niezweryfikowany) | Link:

zachowanie opisane przez Tomasza Manna w "Doktorze Faustusie". Jeśli Pan nie czytał zachęcam.

Obrazek użytkownika Heretyk

15-05-2011 [12:48] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika poalicja

15-05-2011 [19:49] - poalicja (niezweryfikowany) | Link:

Mam pytanie?Pan Bóg jak chcą jedni czy natura jak chcą inni,jako metodę przekazania gatunku,wymyślili in vitro(czyli zapłodnienie w szklance jak pisze SM) czy może jednak inną?

Obrazek użytkownika elig

16-05-2011 [12:08] - elig | Link:

  No cóż, "in vitro" podobnie jak i inne metody leczenia bezpłodności stosuje się tylko wtedy, gdy zwykłe, naturalne sposoby zawiodą.

Obrazek użytkownika leda

16-05-2011 [17:17] - leda (niezweryfikowany) | Link:

in vitro nie jest metoda LECZENIA, bezplodnosci lecz produkcja dzieci.Po zabiegu in vitro kobieta nadal jest bezplodna leda

Obrazek użytkownika Magdalena

14-08-2013 [23:25] - Magdalena | Link:

który w Eugenice właśnie in vitro omawiał.
"Prawdą jest bowiem, że ta kontrowersyjna metoda jest ostatnią szansą dla niektórych małżeństw pragnących mieć dzieci."
=======
Nieprawdą jest. Nie powtarzajmy bezmyślnie po mediach, bo trzeba będzie uwierzyć jeszcze, ze to "metoda leczenia niepłodności". Zupełnie jak piłka lekarska, która bynajmniej nie leczy.
Wystarczy posłuchać innych wykładów Wasilewskiego i to licznych by wiedzieć, że to jest mega uproszczenie. On od 5 lat leczy niepłodność a nie doszywa jej protezy. Ze świetnym skutkiem.
=====
"Embrionów zaś należy tworzyć tylko tyle, ile może zostać wszczepionych kobiecie." Kasa, kasa, skuteczność ...
=====
Warte polecenia jest również Zbrodnia i medycyna Górnego.