Skoro Pan Prezydent zaprasza, odmawiać nie wypada...

Skoro w stulecie odzyskania niepodległości Pan Prezydent zaprasza do ogólnonarodowej dyskusji o nowej Konstytucji, byłoby zarówno nieroztropnie jak i nieuprzejmie nie włączyć się do niej, szczególnie że doświadczenia ostatnich publicznych spotkań w tej sprawie pokazują, że zamiast owocnej, wszechstronnej debaty, mamy moderowane "gadające głowy" oraz milczącą volens-nolens resztę obecnych na sali.

Jeżeli chcemy na poważnie rozmawiać o nowych rozwiązaniach ustrojowych dla naszej Ojczyzny, musimy z konieczności - pomimo wszelkie różnice ideowe, polityczne, religijne i każde inne - dysponować przynajmniej podstawową wiedzą o sposobie funkcjonowania człowieka jako takiego (no bo inaczej nie wiadomo dlaczego nie każdemu udaje się przemówić do rozsądku - choć, jak twierdził niezapomniany książę de la Rochefoucald, akurat rozsądek jest dobrem najsprawiedliwiej ze wszystkich rozdzielonym, skoro prawie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, ale prawie każdy ze swego rozumu), następnie o sposobie funkcjonowania ludzi w ramach różnych zbiorowości, z kolei jakie są zasady funkcjonowania tychże różnych zbiorowości, jaka jest rola administracji w takich różnych zbiorowościach, czy istnieje w ogóle możliwość stworzenia jednolitego systemu prawnego dla różnych zbiorowości etc.

Co prawda rozwiązań gotowych w zasadzie nigdzie na świecie nie ma, no ale to oczywiście nie powód żeby się nad takimi nie zastanawiać, ostatecznie jeżeli my się nad tym nie zastanowimy, to zrobi to za nas ktoś inny, a wtedy możemy się któregoś dnia znowu obudzić w niemiłosiernie otaczającej nas rzeczywistości, tym razem z portretami np. p. Schulza w miejscach publicznych i szczegółowymi regulacjami odnośnie obowiązującej nas na dany dzień diety.

Tak więc, aby wesprzeć Pana Prezydenta w jego dążeniach do uruchomienia ogólnonarodowej dyskusji o nowej Konstytucji, niniejszym udostępniam (oczywiście za free i z prawem do swobodnego, nieodpłatnego udostępniania) materiał o tychże podstawowych zagadnieniach, których znajomość jest raczej przydatna jeżeli chcemy brać się za uszczęśliwianie m.in. tych, którzy akurat myślą zupełnie inaczej niż my:
  a) plik do pobrania: http://docs.google.com/uc?export=download&id=1nyPxg0hX-HwVLdGyRi0FljBrdMmDowH3
  b) plik do wyświetlenia na ekranie: https://drive.google.com/open?id=1nyPxg0hX-HwVLdGyRi0FljBrdMmDowH3 

Z góry przepraszam za żartobliwe, felietonowe ujęcie, ale zagadnienie jest wystarczająco poważne żeby jeszcze dodatkowo zanudzać dętą formą...

Życzę owocnej lektury i pozdrawiam noworocznie

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota M

01-01-2018 [18:10] - Dorota M | Link:

Mając na uwadze dążenie pana prezydenta do monowładzy, dyskusja nad konstytucją będzie przede wszystkim jego sondażem, w jakiej mierze Polacy są skłonni do ustanowienia systemu prezydenckiego. 

Obrazek użytkownika Jabe

01-01-2018 [19:07] - Jabe | Link:

Mając na uwadze dążenie pana prezydenta do monowładzy – To dopiero hipokryzja!

Obrazek użytkownika slawomirg.

02-01-2018 [13:38] - slawomirg. | Link:

Uff......przeczytałem,kłaniam się panu nisko,toż to prawdziwie benedyktyńska robota.Pewnie nie wszystko pojąłem ale sens ogólny dotarł do mnie.Dziękuję.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

02-01-2018 [14:51] - Obserwator_3 | Link:

Dziękuję za Pańską opinię, cieszę się że rzecz dostrzegł Pan przydatną i pozdrawiam noworocznie

Obrazek użytkownika Goral Supreme

02-01-2018 [14:35] - Goral Supreme | Link:

Yeah...Zleceniodawcy Dudaczewskiego stworzyli nowa Naracje i potrzebuja cyrografow niewinnych dusz( czytaj : cnotliwych i bezmyslnych ignorantow) ...
Zawetowana przez zleceniodawcow Dudaczewskiego  reforma bezmiaru niesprawiedliwosci i proponowana przez nich "nowa reforma"..miala odzwierciedlac "potrzeby i oczekiwania spoleczne"..hehehe (niemoge sie powstrzymac od smiechu czytajac ta bolszewicka nowo-mowe) i  byc efektem "szerokich,konsultacji spolecznych "..
hehehe:-))...Yeah....konsultowali,konsultowali..tyko nie z nami a w Berlinie i Bruxeli...
Nowa Konstytucja jest potrzebna..Nawet  o "Republikanskim ,politycznym ksztalcie Polski)..ale wypracowana przez Polakow a nie mocodawcow Dudaczewskiego...
Ten czlowiek stracil zaufania Obozu Patriotycznego i obnazyl sie kim jest...(dyspozycyjnym Hamulcowym)
 

Obrazek użytkownika angela

02-01-2018 [15:22] - angela | Link:

Reforma sądownictwa miala bardzo duze znaczenie. 
Nie tylko ze wzgledu na zmiany w sadach,ale tez, na określenie się naszego prezydenta.
Teraz zmiana konstytucji przybierze zupełnie inny wymiar.
Uffff.

Obrazek użytkownika slawomirg.

02-01-2018 [19:39] - slawomirg. | Link:

Dobrze byłoby gdyby ktoś mądry napisał już jakiś wzór konstytucji aby można było  dyskutować już jakieś przykłady.Musimy wiedzieć jaka ta nasza Polska ma być za 100 lat,za 50 lat,za 10lat no i stosownie do tej wizji próbować stworzyć najlepsze narzędzie.Gdzieś w internecie widziałem propozycję pana Michalkiewicza odnośnie konstytucji.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

02-01-2018 [20:09] - Obserwator_3 | Link:

Dzień dobry, bardzo proszę: http://naszeblogi.pl/61100-projekt-konstytucji-narodu-polskiego-cywilizacji-lacinskiej

Ale zdecydowanie przedtem warto przeczytać materiał, do którego link jest w tekście...