Ostatnie komentarze

14-11-2018 [12:08]
Zygmunt Korus

Sukces Marszu i co dalej?


@xena 2012
Idea mądrego, perspektywicznego łączenia się Polaków jak najbardziej słuszna. Tylko co zrobić, jak w komentarzach strony rządzącej nie znajdziesz choćby słówka uznania dla faktycznych organizatorów tego gigantycznego przedsięwzięcia. Ścisły sztab Stowarzyszenia Marsz Niepodległości to 60 osób pracujących za friko cały rok. To dlatego po dwóch dniach buty i "przewagi" rządowej zwrócono się do "Bazy" o przeprowadzenie imprezy wspólnej, lekko rozdzielonej. Zamiast ten ton pojednania podtrzymywać, to w mediach "państwowych" wyciągnięto stare szlifierki by nadal ostrzyć topory. W każdym takim sporze, gdy władza staje/trwa przeciw sensownym ruchom oddolnym, trzeba się opowiadać po stronie tych drugich, więc ja nie znajduję słów na głupotę rządzących. Jedyne pocieszenie, że narodowcy wykształcili sobie liczne, bardzo już liczne kadry fachowców w wielu dziedzinach, i to ich realne komunikowanie się w warunkach "bojowych" oraz sprawność organizacyjno-funkcjonalna, a także skuteczność (choćby ostatnio negocjacyjna z establishmentem) rokują realne nadzieje na zmianę "dobrej zmiany" w kierunku jeszcze lepszej. Teraz uczestnicy Marszu Niepodległości winni robić wszystko jako uwiedzeni rozsadnicy, by zachęcać innych do poszukiwań lub tworzenia list z nazwiskami narodowców. I głosować na nich nie bacząc na zawodny imperatyw Kaczyńskiego, że poza PiS-em nie ma alternatywy. Faktyczna zgoda bez podziałów, by tworzyć suwerenną Polskę, została wyartykułowana przez masy ludzkie, które szły za czołem pochodu, w przepięknej oprawie z ognia dymu buchających dłoni trzymających race i huku petard. Ta energia polskiej lawy udzieliła się wszystkim, i niech mi nikt nie mówi, że tej mocnej podniety w skłonności ku Ojczyźnie, tego bojowego ducha, by jednak coś robić odtąd, dodali nam rządzący. Marsz Niepodległości 2018 to był ostatni najpoważniejszy sygnał/alarm dla rządzących, by się opamiętali w tym samobójczym, mętnym, nieporadnym i faryzejskim sposobie naprawiania Rzeczpospolitej.


Link do komentarza
14-11-2018 [12:08]
Ula Ujejska

Poseł Szłapka – "Gruba sprawa", albo KNF vs. 100 lecie RP


Witaj

Janusz, poradzimy sobie. To potknięcie z KNF nam także daje możliwości "gry operacyjnej". Mamy sprytnego szefa spec służb.


Link do komentarza
14-11-2018 [12:05]
smieciu

O Marszu, Tusku, nowym szefie KE, wyborach w USA


Ewentualnie znajdzie się inny sposób na wyrażenie wdzięczności :)


Link do komentarza
14-11-2018 [12:04]
Ula Ujejska

Poseł Szłapka – "Gruba sprawa", albo KNF vs. 100 lecie RP


Nie tylko tam źle się działo :(
W mojej mieścinie  w Tomaszowie Maz. cała śmietanka PiS obraziła się na Marcina Witko i nie dała mu poparcia - nawet na konwencję wyborczą do Łodzi nie zaprosili - dobrze że z PiS nie wyrzucili.... bo chłopak i tak wygrał w cuglach wybory prezydenckie. Jego komitet ma najwięcej radnych … natomiast w Łodzi wygrała Zdanowska. Ciekawe czy lokalni notable PiS wyciągną z tej nauczki jakieś wnioski?


Link do komentarza
14-11-2018 [11:52]
xena2012

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


Nie musi Pan nadążać wystarczy podjąć dyskusję.Merytoryczną.


Link do komentarza
14-11-2018 [11:49]
Ula Ujejska

Incydenty :)


@Es
Szanowny Panie, przysięgam na wszystkie świętości, że nigdy więcej nie poprawię żadnej notki by kogoś nie urazić, a także nigdy więcej nie będę pytała czy ktoś zrozumiał ironię. :)))
 


Link do komentarza
14-11-2018 [11:45]
Krzysztof Pasie...

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


@xena

Szanowna Pani Xeno! Pani jest taka mądra, iż ja, pyłek marny, po prostu za panią nie nadążam.


Link do komentarza
14-11-2018 [11:33]
Ula Ujejska

Incydenty :)


No cóż, nic Panu więcej nie poradzę poza tym: Niech Pan zmieni konsultanta :)))


Link do komentarza
14-11-2018 [11:23]
xena2012

Sukces Marszu i co dalej?


No cóż sukces Marszu był widoczny wyłącznie w chwili jego trwania kiedy w nim uczestniczyliśmy bądź odlądali w telewizji. Po jego zakonczeniu szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię a wzruszenie ustąpiło po komentarzach,gdybaniach ,słownych przepychankach i spekulacjach.Zamiast się cieszyć i nam tez pozwolić sie cieszyć zajęto się dywagacjami kto go zawłaszczył,kto sie nie spisał, kto go ma w przyszłości organizować a to wszystko w atmosferze wzajemnej niechęci.Te animozje wewnątrz obozu narodowców, niepotrzebne wypowiedzi między władzą a narodowcami, wzajemne oskarżenia w największym stopniu wykorzystuje opozycja i cieszy się zacierając ręce,ze jeszcze nic się nie zaczęło a już wbijane są kliny.Myślę,że nie można traktować narodowców jak ,,czarnego luda'' i tak jak dotąd marginalizowac ich obecność w strachu przed ideologią lewackiej UE negujacą pojecie narodu.Narodowcy mający teraz szanse szerszego zaistnienia muszą wiedzieć jak trudne zadanie stoi przed nimi własnie z powodu tej panującej ideologii.Dlatego należy szukac porozumienia a nie wykluczania.


Link do komentarza
14-11-2018 [11:03]
Jabe

Strategiczne porozumienie gazowe z Amerykanami


i to was komuchów lewackich doprowadza do furii – Proszę spróbować powstrzymać własną furię.


Link do komentarza
14-11-2018 [11:00]
xena2012

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


do pana Pasierbiewicza z 20:36.......A kto to zacz ten narodowo patriotyczny nacjonalista? Co takiego strasznego niosa w sobie słowa -naród,,patriotyzm,nacjonalizm że az tak się Pan odżegnuje?To młodzi powinni być jedynie bezideową masą albo mobilizować wyłącznie w proteście ACTA?Po co te płomienne manifesty o wzięcie władzy w swoje rece,żeby odsunąć ,,skisłą'' władzę jeśli natychmiast przytacza sie obostrzenia co do charakteru działalności?


Link do komentarza
14-11-2018 [10:57]
Zygmunt Korus

Sukces Marszu i co dalej?


Mnie również to sformułowanie wydawało się jakieś niejasne i dziwaczne...


Link do komentarza
14-11-2018 [10:50]
Chatar Leon

Poseł Szłapka – "Gruba sprawa", albo KNF vs. 100 lecie RP


Niedługo nie trzeba będzie żadnych służb, KOD-ów i innych smrodów.
Wystarczy przyjrzeć się radosnej twórczości lokalnych struktur PiS lub rzucić okiem na przeszłość niektórych osób, które jeszcze parę miesięcy temu były w PO, a teraz nagle z list PiS wlazły do samorządu.
Niektóre sprawy mają wręcz wymiar symbolu, jak to, co się stało w Krakowie: wygryzienie z PiS szefa krakowskiego Klubu Gazety Polskiej organizującego miesięcznice i rocznice smoleńskie a równoczesne wciągnięcie na listę PiS i wygranie wyborów przez cwaniaczka który inicjatywy smoleńskie rozwalał.
 


Link do komentarza
14-11-2018 [10:47]
jazgdyni

Poseł Szłapka – "Gruba sprawa", albo KNF vs. 100 lecie RP


Dobrych parę lat temu osobiście zetknąłem się z wartością i jakością produktów oferowanych przez pana Czarneckiego. Zaznaczam tu, że kompletnie nie miałem pojęcia, że właśnie stykam się z tym osobnikiem.
Powróciwszy do kraju, po dość długim okresie, postanowiłem ulokować część zarobionych pieniędzy na solidnej bezpiecznej lokacie. Tak by sobie leżały i nie marniały. Oczywiście nie miałem pojęcia o polskim sektorze finansowym, czyli raczej byłem naiwny, jak większość Polaków.
Po poszukiwaniach i analizach, przeglądając wiele ofert, ich klasę, jakość i wiarygodność, oraz oceniając biura i personel, wybrałem ulokowane w centrum Gdyni, Open Finance.
Założyłem parę średnioterminowych tak zwanych poliso - lokat, choć precyzyjnie nie miałem pojęcia co to jest. Ale mnie przekonano.
Po latach, gdy upłynął termin umów, nadszedł czas żniw. Przyszedłem po pieniądze. I okazało się, że mój zysk wyniósł dokładnie zero. Tak, jakbym te pieniądze włożył do skarpety. Pamiętam, że wówczas byle jakie banki oferowały konta oszczędnościowe z co najmniej 4% zyskiem. A Czarnecki był jednak twardszy. Dał mi lokatę z dodatkową korzyścią  0%.


Link do komentarza
14-11-2018 [10:44]
Chatar Leon

Marsz Niepodległości: Stwórzmy fundusz na mandaty za race


W zgodzie z prawem (prawo stare jak komuna albo może i starsze) nie można oczywiście "organizować zbiórki" i wpłacać pieniędzy "danej osobie na cel zapłaty przez nią grzywny", natomiast nigdzie nie ma przepisu, który zabraniałby przekazania pieniędzy "osobie, która została ukarana grzywną".


Link do komentarza
14-11-2018 [10:43]
Jabe

O Marszu, Tusku, nowym szefie KE, wyborach w USA


W kwestii amerykańskich baz wojskowych w nadwiślańskim kraju nic się nie zmienia, bo ustawa 447 nadal obowiązuje.


Link do komentarza
14-11-2018 [10:42]
Natalia Wybicka

Od prawie połowy do 70 proc. PKB Zachodu


No cóż, daleko nam jeszcze do najbogatszych państw w Europie i nie byłabym taką optymistką, jak premier Morawiecki. Ta pogoń jeszcze trochę potrwa. Cieszy mnie jednak to, że Polska rozwija się, rozkwita i pięknieje z dnia na dzień. A to, kiedy dogonimy czołówkę Europy to sprawa drugorzędna. Byle przeć ciągle do przodu i ku lepszemu. Jak mówi stare, mądre przysłowie, "nie od razu Rzym zbudowano".


Link do komentarza
14-11-2018 [10:41]
Zygmunt Korus

Sukces Marszu i co dalej?


W naszej sytuacji, gdy duopol jest tak destrukcyjny, a nienawiść dobrze oszańcowana, że ciężko jest nawet dopuścić refleks refleksji, czyli choćby w formie zezowatej pomyśleć o pogodzeniu d... z batem, formuła blogera Krzyśkówa jest jak najbardziej celna: "Prawda jest trudna, a miłość jeszcze trudniejsza." Oczywiście mówimy tu Ona=Polska.
Czy te tłumy (moim zdaniem pół miliona ludzi, tak, tak, 500 tys.!!! nas maszerowało 11.11.18 w stolicy) nie czekają w gruncie rzeczy na WSPÓLNY dom - porządną, dumną Polskę w kolejnym Stuleciu od chwili jej wychynięcia z jeszcze dłuższego niebytu? Wątpię, żeby władze poszły na takie coś. Musiałyby się otworzyć na środowiska narodowe [http://naszeblogi.pl/51893-nar... ], z wygaszeniem nachalnego filosemityzmu (wciskanie Polakom na talerz g... POLIN).
W tej sytuacji praca u podstaw, Pańskie POLON i ROCH to w praktyce mrzonki, chociaż chwalebne. Proszę posłuchać jak teraz wali butą spod marsowego czoła Brudziński, czołowy pałkowy funkcjonariusz PiS-u, czego się obawiałem i przed czym przestrzegałem. [ http://naszeblogi.pl/51914-czy... ]
W ostatnią niedzielę, dzięki NARODOWCOM, ogrzały się indyferentne frakcje władzuni w świetle Marszu, i teraz dalej będą meandrycznym rytmem zgodnie/"zgodnie" bębnić w swoje werble sankcjonujące niby-wolność kraju i demokrację europejską.
Na jak długo tego lawirowania pomiędzy pseudo-państwem a suwerenną Polską, jaka nam się marzy, starczy, Bóg raczy wiedzieć...?


Link do komentarza
14-11-2018 [10:39]
Jaworowski

Strategiczne porozumienie gazowe z Amerykanami


>>Gdyby rządowa telewizja zdobyła się na rzetelne informowanie obywateli,<<
Właśnie nic innego nie robi, i to was komuchów  lewackich doprowadza do furii. Sami przedtem zrobiliście z TVP lewacką i antypolską  gadzinówkę propagandową Może teraz ma też powielać te tefałenowskie  kłamstwa i zafałszowanie rzeczywistości? To zaklinanie i "kreacja" chorej i kłamliwej rzeczywistości waszej w myśl teutońskich i bolszewickich wytycznych, ma zagościć na TVP? Niedoczekanie wasze. To, że wy nie odróżniacie kłamstwa od oczywistej prawdy jest u was "normalne, to nie dziwota, gdyż od dekad posługujecie się kłamstwem i manipulacją  i tak w tym już się zatraciliście, że z rzeczywistością nie macie już kontaktu. Frustracja odgonionych świń od koryta jeszcze to oderwanie spotęgowała.
Ciągle tylko bronicie się poprzez powtarzanie   spreparowanych bzdur za tą ohydną fabryką werbalnych i obrazkowych kłamstw, czyli TVN, fabryką klozetowych fetorów słowa pisanego, czyli Wyborczą, gdzie rzekomo sama prawda całą dobę, a w rzeczywistości bujanie naiwnych gości w sposób tak prymitywny i mało wyrafinowany, że tylko mongoidalne dziecko może uwierzyć w taki przekaz, a przecież rzekomym odbiorcą ma być inteligencja celebrycko-mieszczańska, rzekomo światła, bywała w świecie a tak w rzeczywistości i w gruncie rzeczy jesteście prymitywami intelektualnymi kmiotkami, o płytkim, wręcz powierzchownym wykształceniu. Tak naprawdę odór smrodu waszej durnoty jest niedościgniony i zalatuje jak z przepełnionego klozetu.. Zgrywacie tylko ludzi na wysokim poziomie, wykształconych, z dużych miast, bywałych w świecie, obytych, szampanem na Monmartrze opitch, a tak naprawdę stanowicie szambo umysłowe. W rzeczywistości , co? Umysłowy debilizm, imposybilizm intelektualny, wąskie horyzonty umysłowe, zaściankowość intelektualna godna zapadłej wiochy Podola.. Ten wasz rzekomy luz i swoboda to umysłowe żulostwo. Jesteście zwykłą, wściekłą bandą troglodytów. Gdy pozamykano wasze świątynie fetyszów(sklepy kolonizatorów) na niedzielę, to wyliście z frustracji, gdyż nie wiecie, co ze sobą zrobić w wolny czas.. Jesteście biednymi umysłowo ofiarami konsumpcjonizmu i to takiego płytkiego, bo kupienie książki to nawet wam na myśl by nie przyszło. W gruncie rzeczy to jesteście skiśniałymi umysłowo i intelektualnie papugami, powtarzającymi skalkowane z TVNa kłamstwa i manipulacje. Jabe cokolwiek byś nie napisał to i  tak to będzie blaga na którą już się nikt nie nabierze.

 


Link do komentarza
14-11-2018 [10:37]
Zygmunt Korus

Sukces Marszu i co dalej?


Wypad dyżurny mącicielu vel judzicielu (od słowa jude)!


Link do komentarza
14-11-2018 [10:34]
Marek1taki

Marsz Niepodległości: Stwórzmy fundusz na mandaty za race


Nie boi się oskarżeń, że gorliwość jest gorsza od faszyzmu?


Link do komentarza
14-11-2018 [10:31]
wielkopolskizdzichu

Marsz Niepodległości: Stwórzmy fundusz na mandaty za race


"Rozumiem,"
Ty nic nie rozumiesz, a zwłaszcza zasady równości wobec prawa.


Link do komentarza
14-11-2018 [10:24]
foros

Marsz Niepodległości: Stwórzmy fundusz na mandaty za race


tyle, że póki o to PiS dzielnie ściga za race


Link do komentarza
14-11-2018 [10:22]
Krzysztof Pasie...

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


@HenrykHenry

"to "ukryty" Wolenski ..."
------------------ 
Albo głupi Goj zmanipulowany przez rzeczonego górala z Góry Synaj.


Link do komentarza
14-11-2018 [10:20]
Jabe

Sukces Marszu i co dalej?


odpowiednio przystosować do potrzeb chwili politycznej najbardziej niesfornych przedstawicieli polskiego społeczeństwa. – O kim mowa? O uczestnikach marszu?


Link do komentarza
14-11-2018 [10:18]
Krzysztof Pasie...

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


@HenrykHenry

Kumaci wiedzą, kto się skrywa za nickiem @HenrykHenry, więc nie widzę sensu, bym się miał do tego parszywego komentarza ustosunkowywać. Coś takiego mógł napisać tylko parch - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...


Link do komentarza
14-11-2018 [10:15]
Krzysztof Pasie...

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


@Novalia47

"Takich słów z pewnością  nie napisałby ktoś nie sympatyzujący z narodowcowymi patriotami..."
----------------------
To nie jest sprawa sympatii, lecz wskazania drogi młodym Polakom, których póki co w Polsce nic dobrego nie czeka. Bo nadal, bez stosownych układów i znajomości, młody szeregowy Polak jest skazany na brak godnych życiowych perspektyw.


Link do komentarza
14-11-2018 [10:07]
Marek1taki

Od prawie połowy do 70 proc. PKB Zachodu


PKB nie jest miernikiem rozwoju, a miernikiem szastania pieniędzmi na kredyt. Co Hiszpania zyskała z otwarcia się na tzw.Zachód? Oprócz długów? Docelowo ideologię otwarcia grobu Franko.


Link do komentarza
14-11-2018 [10:05]
jazgdyni

Poseł Szłapka – "Gruba sprawa", albo KNF vs. 100 lecie RP


Witam

Oczywiście, "haki" to raczej grupowa nazwa sytuacji zastosowania możliwego szantażu, lub nieco inaczej - uwikłania wybranej osoby w taką pozycję, że pozbawiona jest ona możliwości wyboru. Chcąc utrzymać "stan posiadania" MUSI robić, bądź zrobić, to, co polecą ci, którzy daną osobę ubezwłasnowolnili. Takich metod jest bez liku i uczą ich na specjalnych kursach.

Pozdrawiam


Link do komentarza
14-11-2018 [10:02]
Andy51

Faszyści vs. współcześni bolszewicy.


Uważasz, że nijaki Jabe pisze celne komentarze? ciekawe stwierdzenie.


Link do komentarza
14-11-2018 [09:55]
Marek1taki

Sukces Marszu i co dalej?


Coryllus trafnie diagnozuje przyczyny fobii PiSu i prezydenta:
"...wrogość wobec idei narodowych stała się oficjalnie częścią doktryny UE, która za pomocą tej wrogości załatwia różne poważne i mniej poważne sprawy na terenach państw członkowskich. Jak to ktoś przypomniał na fejsie, niemiecka NPD dostaje od państwa 1,4 miliona euro dotacji na działalność statutową, a oni naprawdę świętują urodziny wodza, a nie na niby. Chodzi więc też o to, by wygumkować z niemieckiej historii okres holocaustu i przesunąć odpowiedzialność – mam na myśli odpowiedzialność jako figurę propagandową – na kogoś innego."
https://coryllus.pl/dlaczego-p...
(To nawet fobia światowa, bo w planach hodowli globalnej celem jest wyhodowanie rasy międzynarodowej wyznającej multikulti. Rasa panów już jest.)
Bieg wydarzeń wskazuje, że PiS postawił się w roli zakładnika wrogiej nam ideologii. To się zgadza z ciągłym utożsamianiem unijności z Europą. Tymczasem sam Prezes przypomniał, że wchodziliśmy do EWG... a weszliśmy w co innego. Unia nie zreformuje się sama. Ma wbudowane mechanizmy zrównoważonego rozwoju w jednym kierunku - jedynie słusznym.
Ruchy przeciwne są na świecie organizowane. Skoro  w Hiszpanii, po zbuntowaniu Katalonii, po ponownym przejęciu władzy przez lewicę, były doradca Trumpa w kampanii wyborczej Stev Banon kreuje narodowców i sięga po Baska to zapalają się lampki kontrolne.
https://nczas.com/2018/11/09/h...


Link do komentarza
14-11-2018 [09:43]
Kazimierz Jarząbek

Poseł Szłapka – "Gruba sprawa", albo KNF vs. 100 lecie RP


Diagnoza poprawna. -- Gratulacje. (Drobna uwaga: "haki" są współcześnie wykorzystywane, ale obecnie służby dysponują bardziej wydajnymi narzędziami.) 


Link do komentarza
14-11-2018 [09:35]
Zygmunt Korus

Tu trzeba miłości


Sz. Panie, w pewnym sensie nie zaskoczyło mnie Jego odezwanie się, przychylny komentarz, bowiem czytam teksty blogera o nazwisku Krzyśków od dawna i zawsze podobało mi się w nich zacięcie literackie. Każdy zapis liryczny, także quasi, bije ze źródła podświadomości. W naszej sytuacji, gdy duopol jest tak destrukcyjny, a nienawiść dobrze oszańcowana, że ciężko jest nawet dopuścić refleks refleksji, czyli choćby w formie zezowatej pomyśleć o pogodzeniu d... z batem, Pańska formuła jest jak najbardziej celna: "Prawda jest trudna, a miłość jeszcze trudniejsza."
Czy te tłumy (moim zdaniem pół miliona ludzi, tak, tak, 500 tys.!!! nas maszerowało 11.11.18 w stolicy) nie czekają w gruncie rzeczy na WSPÓLNY dom - porządną, dumną Polskę w kolejnym Stuleciu od chwili jej wychynięcia z jeszcze dłuższego niebytu?
A co do Pańskich zarzuconych pomysłów... Należy wrócić z należnym dystansem, i śmiało poddać się osądowi Sz. Czytelników. Bez tego gest artystyczny nie ma sensu, gdyż to odwaga twórcza jest zdolna przełamywać schematy i stereotypy. Na każdym poziomie, byłe mądrze.
Ukłony.


Link do komentarza
14-11-2018 [09:29]
Jaworowski

Sorry, ale Rzeczpospolita to nie karczma!


@hybrydy biologicznej Novalia47
Oj Novalijka Novalijka, ty jako nieokreślona płciowo istota, taki babobopędrek, taka hybryda biologiczna i intelektualna z rozdwojoną jaźnią, to ty w gruncie rzeczy nie masz nic do powiedzenia, gdyż dwie twoje  przeciwstawne strony chcące uczestniczyć w myśleniu jednocześnie, powodują to, że  wszelkie sygnały posyłane na zewnątrz stają się śmierdzącym bigosem i wręcz pseudointelektualnym bełkotem. Szkoda czasu na komusze lewactwo. W głowach macie tak poprzewracane, że nie trzeba tego wywoływać siłą ciosów, wy to macie po prostu  od urodzenia, wyssane z mlekiem "czerwonej"  matki.


Link do komentarza
14-11-2018 [09:22]
sidi1975

Od prawie połowy do 70 proc. PKB Zachodu


Komuna przyniosła nam największe straty, wszystko co złe to już zawsze będzie polakom się kojarzyło z tym strasznym ustrojem. W tej chwili jest zdecydowanie lepiej a nasi rodacy, którzy zdecydowali się opuścić nasz kraj w poszukiwaniu lepszego poziomu życia już powoli zaczynają wracać, co z pewnością musi cieszyć.


Link do komentarza
14-11-2018 [09:09]
Marek1taki

O Marszu, Tusku, nowym szefie KE, wyborach w USA


Trzeba zatem postawić pomnik HGW, bo bez jej inicjatywy obóz prezydenco-rządowy nie pofatygowałby się na Marsz Niepodległości.


Link do komentarza
14-11-2018 [09:04]
Marek1taki

Sukces Marszu i co dalej?


Marsz Niepodległości stał się ruchem ogólnopolskim, który wymknął się spod kontroli. Przypomina to Solidarność, która dzięki masie ludzkiej miała siłę bezwładu wobec której umieszczona w niej agentura miała ograniczone możliwości. Jednocześnie ta ludzka masa była połączona wspólną ideą katolicką i narodową po pielgrzymce Jana Pawła II.
Tak samo jak wówczas mamy przesilenie polityczne, nawet jest teraz czas bardziej dynamiczny.
Dotąd Marsz był stanem rocznicowym. Pańskie propozycje form i celów działania wskazują cele działania permanentnego. PiS się słusznie obawia konkurencji politycznej i zdominowania jej przez agenturę, ale sam zrealizował z powodzeniem tylko to co było w interesie sił zewnętrznych, przez które został zinfiltrowany. Alternatywy polityczne inne od totalnej agentury są niezbędne. Nie wiemy czy PiSowi wolno mieć innych antagonistów, ale to nie jest troską Polaków, którzy zademonstrowali siłę w Marszu Niepodległości.


Link do komentarza
14-11-2018 [08:52]
HenrykHenry

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


A to stary numer pasierbiewicza ... jak cos niewygodne to "ukryty" Wolenski ... 


Link do komentarza
14-11-2018 [08:52]
HenrykH.

Faszyści vs. współcześni bolszewicy.


Super :). Chociaż temat faszyzmu jest poważny.Na ten przykład w Niemczech.


Link do komentarza
14-11-2018 [08:29]
Marek1taki

Marsz Niepodległości: Stwórzmy fundusz na mandaty za race


Efekt był spektakularny. Marsz Niepodległości został spotęgowany. Jako ruch społeczny wyszedł poza kontrolę jak swego czasu Solidarność. Lewica doskonale wie jakie są groźne dla niej  naturalne siły społeczne o narodowym, katolicki i niepodległościowym rodowodzie. Stąd presja propagandowa, administracyjna.
Z tych powodów race zostały upolitycznione i to jest w tym szkodliwe, ale też samoobnażające. Skoro nie jest maglowane przez propagandę, to obrażeń od rac nie było. Na marszu była dyscyplina, a i ochrona wywiązywała się na bieżąco. Pamiętamy prowokacje z racami wystrzeliwanymi z dachu zawłaszczonego bezkarnie pustostanu przez grupę zorganiowanych meneli przed kilku laty.
Porównanie z pasami trafne. Jak jest pusta ulica to nie przeszkadza pieszy przechodzący na czerwonym świetle. Lewica klinczuje społeczeństwo dla swoich celów propagandą pozorów wolności jak przywilej wchodzenia pod koła z unikaniem świadomości, że jeden pieszy zatrzymujący kilkanaście samochodów, to emisja spalin z którymi walczy odłam lewicy-ekologizm. Skłócać ludzi, obracać ich przeciw sobie - stara metoda.


Link do komentarza
14-11-2018 [07:42]
ruisdael

Marsz Niepodległości: Stwórzmy fundusz na mandaty za race


wielkpolski zdzichu- Rozumiem, że odpalać race "wolności" mogą tylko Nitras z Halickim a zbiórkę może przeprowadzać jedynie Kijowski.


Link do komentarza
14-11-2018 [07:39]
wielkopolskizdzichu

Sukces Marszu i co dalej?


"wielkiego ogólnonarodowego frontu poparcia dla rzeczywistego odzyskania niepodległości?"
Są wspaniałe przykłady.
BBWR, FJN, WRON
 


Link do komentarza
14-11-2018 [02:22]
wielkopolskizdzichu

Marsz Niepodległości: Stwórzmy fundusz na mandaty za race


Proponuję od razu stworzyć fundusz pokrywający koszty leczenia i potencjalnych roszczeń od osób poszkodowanych przez odpalanie środków pirotechnicznych w tłumie. Jak na razie nikomu się nic nie stało, ale bezmyślność, dzięki takim jak Pan Bloger, może stać się powszechniejsza niż obecnie.
 


Link do komentarza
14-11-2018 [01:04]
foros

Marsz Niepodległości: Stwórzmy fundusz na mandaty za race


przechodzenie przez ulicę, nawet na pasach, też jest niebezpieczne, można zginąć, zostać kaleką itp Nie mówiąc już o noworocznych fajerwerkach


Link do komentarza
14-11-2018 [00:33]
Krzysztof Pasie...

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


@Ptr

Dziękuję za ten dowcipny komentarz i serdecznie pozdrawiam.


Link do komentarza
14-11-2018 [00:31]
Krzysztof Pasie...

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


@emilek

"A z kad Szanowny Pan Krzychu wie ,ze te opuszczenie osob rzadzacych Marsz
nie bylo czescia umowy miedzy rzadem a Narodowcami. ???..."
---------------------
Czy mógłby Pan wskazać, gdzie i kiedy napisałem, że wiem coś takiego? Będę wdzięczny za odpowiedź.


Link do komentarza
14-11-2018 [00:28]
Krzysztof Pasie...

Polsce potrzebna jest nowa „Solidarność” młodej generacji


@Live free or Die

"A nie mówiłem. Przebiłeś nawet Marksa i Engelsa..."
----------------------
Ja pitolę. Ale się trolli nazlatywało. Zaraz mnie zrównają z Panem Bogiem!


Link do komentarza
14-11-2018 [00:15]
Novalia47

Faszyści vs. współcześni bolszewicy.


Napisanie celnego komentarza (tu:Jabe) wywołuje zawsze u naszych wspaniałych blogerów i niektórych ich komentujących wezbraną falę durnowato prymitywnego hejtu wspomaganego równie durnowato prymitywnymi wyzwiskami. Ot, i całe meritum "dyskusji"...


Link do komentarza
14-11-2018 [00:03]
Novalia47

Sorry, ale Rzeczpospolita to nie karczma!


@kołtun Jaworowski
teraz dopiero dał popis swojego kołtuństwa: pochwaliwszy się dosadnie swoją niewyobrażalną erudycją,zainteresowaniami i nawet wynalazkami, napomknąwszy  od niechcenia o swoim "seksownym ateizmie" (nie po bożemu!), wreszcie zdradził nam powody kołtuństwa swego nieposzlakowanego: otóż kontuzjowany on bywa w wielu walkach kontuzjogennych, zapewne uprawianych bez ochronnego kasku na głowie! No i wszystko jasne...
P.S. A definicję lewactwa wymyślał długo, acz niezbyt przekonująco. Takim sposobem każdego można nazwać lewakiem, zwłaszcza kołtuna.


Link do komentarza
13-11-2018 [23:53]
Imć Waszeć

Nareszcie PiS-owi coś wyszło


Ok poczekam z następną porcją i nowymi przemyśleniami do weekendu. A wie Pan jak się naprawdę nazywa słynny Ott? Ta informacja jest praktycznie nie do odszukania przez amatora ;) -- Otteran Langrell.
Raja Ram z zespołu Shpongle, to inaczej Ronald Rothfield, a wspomniany Hallucinogen to Simon Posford. Ott pomagał im wydawać płyty. Powyżej Jazgdyni wspomniał o psytrance, a ja sprowadziłem rozmowę na temat goa. Tak więc Panowie już poza konkurencją:

1) Raja Ram w akcji (goa to właśnie odmiana psytrance): https://www.youtube.com/watch?...
2) Psytrance jest najczęściej trochę mniej skoczny, choć to nie musi być ogólna reguła. Przykład na pograniczu minimal techno: Jitter - Funkee Shit: https://www.youtube.com/watch?...
3) Prawdziwy minimal, to np.  Boris Brejcha: https://www.youtube.com/watch?...
4) "Jitter - Funkee Shit" kojarzy mi się z zespołem The Prodigy, tak samo jako "jilted generation" (płyta) z "jitter error" przy nagrywaniu CD. Zresztą mottem tej płyty jest właśnie "f*ck this funky shit" :))) Wszystko w temacie, a teraz próbka: The Prodigy - Funky Shit: https://www.youtube.com/watch?...
Pochwalę się, że w końcówce lat 90-tych potrafiłem cały dzień przepracować w firmie przy muzyce The Prodigy, Laibach albo Nine Inch Nails. Vangelisy mnie usypiały ;) To były czasy Matrycy (prototypu Matrixa), Neuromancera i cyberpunku. Dziś też mogę przy tym pracować, na przykład pisać ten tekst... :]
5) Dla porównania z powyższym DnB plus tancerz: https://www.youtube.com/watch?...
6) Wróćmy do Shpongle. Jednym z pierwszych usłyszanych kawałków był utwór rozpoczynający tę płytę, ale w trochę starszej wersji. Po prostu efekt był tak powalający, że z miejsca zostałem fanem Shpongle - "Nothing Lasts... But Nothing Is Lost": https://www.youtube.com/watch?...
7) Shpongle - "Tales Of The Inexpressible": https://www.youtube.com/watch?...
8) No i na koniec jeszcze jeden utwór. Przypominam - muzyczne pejzaże. Hallucinogen=Younger Brother=Simon Posford w utworze "Train": https://www.youtube.com/watch?...

To tylko zapowiedź tematu na najbliższy weekend :)))


Link do komentarza