Ostatnie komentarze

29-06-2017 [12:25]
Ryszard Surmacz

Zadowolenie to chimeryczny sojusznik


@ Marek1taki
Powołanie obydwu komisji w okresie kanikuły ma te dobre strony, że "gwizdek" będzie mniej słyszalny i mniej irytujący. Społeczeństwo nie czeka na oracje i gadanie, które wskazują raczej na bezsilność niż siłę, lecz na konkretne efekty.
Niepokoi łatwość zablokowania nam prądu, gazu i ropy. To strategiczna pięta achillesowa Polski. Dowożenie statkami nie rozwiązuje sprawy - jesteśmy w okrążeniu. Zasady z PRL utrzymuje UE i brak lustracji, która zmusiłaby starych UB/SB i ich rodziny do odcięcia się od matki-komuny. Natomiast nie wiem co ma Pan na myśli pisząc: bez pogodzenia się z "aferą piramidy ZUS niczego nie zdziałamy".
Co do OTK i Trójmorza - mam podobne odczucia.


Link do komentarza
29-06-2017 [12:03]
Ryszard Surmacz

Zadowolenie to chimeryczny sojusznik


@Jabe
W PRL majątek narodowy był majątkiem państwowym i na odwrót. To było wspólne dobro - kapitał na przyszłość. Oczywiście kapitał należało zreformować i dostosować do nowych warunków. A po 1989 r. mamy do czynienia z dziką i gangsterską wyprzedażą. Problem jest w świadomości nowych nabywców. Gdyby ta sama "prywatyzacja" odbywała się z udziałem ludzi z przedwojenną formacją umysłową, jej skutek byłby zupełnie inny - lepszy. Tak więc ta "prywatyzacja" wcale nie zawężała koryta. Czesi ukuli takie pojecie "rodzinne srebro", w Polsce ono na chwilę się przyjęło. Ale tylko na chwilę. Potem sukcesywnie sprzedawano "gałąź", na której siedzieliśmy. A jak mowa o prywatyzacji, to oczywiście - wolny rynek. Tak on ludziom pomieszał w głowach, że dziś nawet swoją żonę, matkę i dzieci traktują w sposób rynkowy. Prawnicy i lekarze są tu na czele. Jeżeli mam jakieś pretensje do rządu, to tylko o to, że nie ma spójnej koncepcji kulturowej do Polaków i państwa. Polepszenie bytu musi wiązać się z poczuciem odpowiedzialności i świadomością narodową. Na temat "głowy Tuska" wyjaśniłem poniżej, proszę przeczytać.


Link do komentarza
29-06-2017 [11:08]
michnikuremek

Ktoś ma konkretne „haki” na Tuska i całą tę bandę z PO!


Za takim giga-złodziejstwem stały służby i to bardzo możliwe, że rosyjskie.
A może to strona polska w ten sposób "zapłaciła" Rosjanom za milczenie w sprawie Smoleńska?


Link do komentarza
29-06-2017 [11:04]
xwro

Amber Gold i brudne pieniądze dla mediów


Rozumiem, że jak jest reklama szamponu przeciwłupieżowego to redaktory z gazet i radia mają sprawdzić, czy faktycznie ten szampon działa?
Czy te wymienione "media" siłą prowadziły stado duszyczek do oddziałów AG aby lokowali tam kasę mimo ostrzeżeń od 2009 roku? Mimo publikacji już w maju 2012 o przeszłości pana Plichty?
Dziwne też, że Plichta wymienił Latkowskiego, Kanię i Perejrę jako jedynych dziennikarzy, których pamięta....
 


Link do komentarza
29-06-2017 [10:51]
Jabe

Zadowolenie to chimeryczny sojusznik


Zwracam uwagę, że nie wyprzedawano żadnego majątku narodowego. Sprzedawano majątek państwowy, czyli de facto majątek Prawdziwych Polaków™, czyli aparatu partyjno-urzędniczego. I, pomijając, jak to się odbyło, bardzo dobrze robiono, bo chcąc nie chcąc zwężano koryto. Istotne jest, że bezimienni nadwiślańscy tubylcy generalnie są goli, jak byli. I to niezależnie, czy rządzi partia zewnętrzna, czy partia gierkowskiej recydywy. Jedyna zmiana jest taka, że teraz jest to polityka oficjalna – państwo jest najważniejsze i państwowym firmom ma się dobrze dziać.

indyferencja Polaków postępuje – Proszę się nie dziwić, skoro mowa o tubylcach hodowlanych, którzy mają się tylko parzyć, by pogłowie nie spadło.

Nie widać aby ktokolwiek oddzielał grę o głowę Tuska od gry o przyszłość Polski. – Tak, doraźność w oczy kole. (Ruch reformatorski potężnieje. [...] „Nowe” idzie i nie jest do zatrzymania. – A tu z kolei nie wiem, o czym Pan pisze)


Link do komentarza
29-06-2017 [10:32]
Andy51

Europo bierz przykład z Donalda Trumpa.


Lewaki tego nie rozumieją, nie wiedzą , że jeżeli będzie europejski kalifat, to piersi dadzą gardła.


Link do komentarza
29-06-2017 [10:26]
ogrodnik

Ktoś ma konkretne „haki” na Tuska i całą tę bandę z PO!


Dla uściślenia. Prawdziwi władcy Tenkraju to nie jest Tusek i jego komanda. Tak to rozumiem i uważam.


Link do komentarza
29-06-2017 [10:22]
Jabe

Socjalizm jest do bani!


To, że Pan wkleił tylko link, nie mówiąc nic od siebie, dowodzi, że nie przeszkadza Panu sieczka pojęciowa (panu Karoniowi też). Powiem tylko, że liberalizm amerykański (anglosaski) ma się nijak do europejskiego. Ten drugi nie kłóci się z konserwatyzmem. Tak czy owak, w czasach, gdy to słowo było modne, chętnie się do niego doklejano, niezależnie od poglądów.

Nie mam ochoty na dysputy definicyjne. Powiem tylko, że gdy ktoś walczy ze słowami, nie ideami, to chodzi mu tylko o awanturę.


Link do komentarza
29-06-2017 [10:10]
...Trzy kropki...

Pora na broń atomową


...Jestem za 100/100 !!!...Totalniacy by zawyli  ale  Polacy byliby  za !!!...


Link do komentarza
29-06-2017 [09:02]
mjk1

Socjalizm jest do bani!


Szkoda, że nie spróbował Pan. Aby człowiek zechciał świadczyć pracę, należy go wynagrodzić. Wynagrodzenie jednak to niekoniecznie pieniądze. Istotą wynagrodzenia jest umożliwienie pracownikowi nabycie wytworzonych dóbr. Czy będzie to realizowane za pomocą marek dolarów złota, czy glinianych paciorków nie ma żadnego znaczenia. Na tym właśnie oparli swój sukces zarówno socjaliści niemieccy jak i polscy w omawianych okresach. Ponieważ notka spadła do piwnicy, rozwinięcie innym razem, jak będzie okazja i o ile ktokolwiek będzie zainteresowany. Pozdrawiam Pana.
 


Link do komentarza
29-06-2017 [09:00]
Denker

Ktoś ma konkretne „haki” na Tuska i całą tę bandę z PO!


Jakie haki? To figuranci byli, dziobiacy co ze stołu pańskiego spadło. Parawan dla prawdziwych władców Tenkraju.


Link do komentarza
29-06-2017 [08:53]
mattnabl

"Apolityczne" motywacje wybitnego fizyka


Czy Iwo Bialynicki-Birula  jest "komunistycznym" Profesorem czy jest wrogim PRL Profesorem Soliarnosciowym jedynie widacym w PiS nowa anty-naukowa inkwizycje zadna szczegolnie obca sila nie zmusi mnie do podleglosci Sowieckiemu systemowi  akademickiemu wciaz zywemu w Polsce !!!
Jest dosc ciekawe ze PiS poprzez prase strofuje Iwa Bialynickiego-Birule kalkujac jednoczesnie w programie politycznym wszystkie elementy komunistycznego systemu akademickiego PRL jak paramilitarna nominacja profesorska przez Prezydenta czy blokujaca liczbe publikacji na osobe habilitacja a takze istnienie Centralnej Komisji (KC PZPR) do spraw Stopni i Tytulow naukowych. 
Program ten jest nie do zaakceptowania dla osob pracujacych naukowo na emigracji ktore skonczyly uczelnie amerykanskie i maja tytuly i dyplomy naukowe prywatne.
Stany Zjednoczone nie maja dyplomow i tytulow naukowych wydanych przez Panstwo USA a jedynie odrebnie przez uczelnie jako twor niezalezny.
Kadzi on jedynie naukowcom rosyjskim w USA ktorzy czesto zatrudniani sa na uczelniach USA ze swoja sowiecka lub rosyjska habilitacja aby placic im mniej na poziomie jedynie Assistant Professor w zaawansowanym wieku i ktora promuje a takze naraza niezaleznych naukowcow Polskich na okradzenie przez niemiecki system akademicki i kalkowanie ich prac w Niemczech blokujac calkowicie od pracy na uczelniach Polskich gdzie zgodnie ze strategia byliby oni tam mimo wszystko najsilniejsi poniewaz wpierw w obrebie granic. 
Podejrzewam ze jest to raczej z glupoty niz ze zlej woli.
Oczywiscie niskie zarobki sa tu glownym motywem ale wlasnie istnienie habilitacji i nominacji Prezydenckiej blokujace kariere naukowa w Polsce i paniczny strach przed przyjazdem do Polski z PhD doprowadzilo mnie do ciezkiego wiezienia federalnego i drugiego pietra na pryczy z Meksykaninem w USA kiedy to po 15 latach walki o prawo stalego pobytu w USA w wieku 40 lat zaczalem calkowicie ignorowac prawo i przepisy imigracyjne USA koncentrujac sie jedynie na publikowanie za wszelka cene i tylko z moim nazwiskiem publikacji naukowych w USA.
Jestem niedoszlym posiadaczem doktoratu u wymienionego Profesora nieskonczonego tez z powodu Afrykanskich pensji Polski post PRL i akademickiej nedzy. Skonczylem w USA prywatna uczelnie University of Rochester z PhD u Josepha Henryego Eberlego  https://en.wikipedia.org/wiki/... ktory wyprodukowal megatony informacji naukowej o oddzialywaniu materii z elektromagnetyczna energia i wiem wszystko o systemie komunistycznym PRL jak tez o jego systemie akademickim ktorego jestem posrednio ofiara jeszcze w 1992 z powodu inercji PRL muszac "uciekac" z Polski przed finansujaca komunistyczna nauke  w wielkiej czesci w PRL przymusowa sluzba wojskowa.
Chce jeszcze raz podkreslic ze Polska nie ma obecnie naukowcow ktorzy moga rozmawiac ze mna o moich projektach na rownym poziomie innych od Biruli.
 


Link do komentarza
29-06-2017 [08:50]
mjk1

Socjalizm jest do bani!


Kiedyś zastanawiałem się, dlaczego Ci wszyscy Gwiazdowscy, Sadowscy, Balcerowicze a szczególnie popluty w muszce z krzywym ryjem, stosują cały czas tak prymitywną socjotechnikę. Odpowiedź jest tylko jedna: bo ta socjotechnika wciąż działa i jest niebywale skuteczna. Jak widać pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. Niestety autor tej rozprawki, który nawet nie potrafił się podpisać, niczego nie udowodnił. Stwierdził tylko, to samo co małpka nasza ukochana, że III Rzesza była niewypłacalna. Nic poza tym. Dalej więc pozostaje aktualne moje pytanie o przynajmniej jednego wierzyciela i kwotę zadłużenia. Przy okazji przypomniał mi się artykuł sprzed kilku lat na ten sam temat, napisany przez jakiegoś doktora z przedrostkiem von. Dla każdego Niemca autorytet niepodważalny. Użył dokładnie tego samego argumentu o przejęciu rezerw banku Austrii, które miały podobno uratować budżet III Rzeszy. Zadałem mu wtedy kilka pytań. Z roczników statystycznych wiadomo, że dochody państwa niemieckiego wzrosły z 7mld marek w 1932 r. do 17mld w latach 1938/1939 tj. 2,4 razy. Jednocześnie siła nabywcza pieniądza nie zmalała pomimo, że obieg pieniężny wzrósł z 2,9mld w 1932 r. do blisko 15mld w 1939 r. czyli prawie sześciokrotnie. Dlaczego nie wystąpiła inflacja? Ile procentowo wynosiły rezerwy banku austriackiego w stosunku do obiegu pieniężnego w III Rzeszy? Czy Niemcy przejęły tylko rezerwy banku Austrii, czy też może ludność tego państwa wraz z całą infrastrukturą którą musiały utrzymać? Dlaczego nic nie wspomina o Banku czechosłowackim? Nie przejęli tych pieniędzy, zostawili je Czechom, czy może Czesi banku nie mieli? Nie odpowiedział do dzisiaj na ani jedno pytanie.
W niepodpisanym wpisie, jest jednak coś interesującego. Jest odpowiedź na wcześniejsze moje pytanie, jak Niemcy budowały domy, autostrady czy zakłady przemysłowe, bez kredytów bankowych. Konia jednak z rzędem każdemu, kto na podstawie tych wypocin wyjaśni jak to zrobiono.
 


Link do komentarza
29-06-2017 [08:41]
Marek1taki

Zadowolenie to chimeryczny sojusznik


Rozkręcenie propagandy wokół komisji Amber Gold i prywatyzacyjnej jest celnym posunięciem propagandowym w okresie kanikuły. To nie dezawuuje meritum tych spraw.
Z celami dalekosiężnymi jest gorzej. Nic o nich nie wiemy, poza ideami zakały Morawieckiego, czyli paperless i cashless. Przeważa doraźne ukontentowanie propagandowe programem 500+.
Problemem jest brak możliwości rozwoju gospodarczego z powodu utrzymywania zasad z PRL i IIIRP ze stosownymi koneksjami dla możnych i ochłąpami dla doprowadzonych do biedy. Bez pogodzenia się z rzeczywistością jaką jest afera piramidy ZUS niczego nie zdziałąmy.
W sferze obronności trudno aby się nam ze wszystkiego władze zwierzały, ale charakterystyczne jest utrzymywanie stanu bezbronności polaków. OTK jest postrzegana przez jej przeciwników, ale i przez twórców, jako skrzyżowanie skautów piwnych z grupą rekonstrukcyjną. Nikomu nie przyjdzie do głowy skąd się biorą żołnierze profesjonalni, że najpierw trzeba wziąć karabin do ręki by się wykluć. Poza tym potrzebna jest rezerwa, i może nie być czasu na jej szkolenie od podstaw, które mogą być oczywistością.
Mieliśmy szczyt NATO, teraz mamy szczyt Trójmorza. Rząd i Prezydent występują bez koncepcji w stosunku do Polaków i pozostałych państw Trójmorza. Przede wszystkim zrobiono wszystko abyśmy nie byli atrakcyjnym liderem mimo, że mamy naturalne do tego predyspozycje i chwila sprzyja.
Pozdrawiam


Link do komentarza
29-06-2017 [08:35]
angela

Ktoś ma konkretne „haki” na Tuska i całą tę bandę z PO!


Leszek gra.


Link do komentarza
29-06-2017 [07:59]
Andy51

Europo bierz przykład z Donalda Trumpa.


Debilizm makaronierzy sięga zenitu. Już kiedyś Hanniball chciał podbić Włochy teraz nie trzeba podboju, Włochy zaleją czarni.


Link do komentarza
29-06-2017 [07:55]
Kazimierz Kozio...

Europo bierz przykład z Donalda Trumpa.


przyklad trzeba brac z australii. mieli problem z boat people to wymyslili co zrobic zeby dzicy sami zrezygnowali z dazenia do nielegalnego wjazdu do raju. wszystkich dzikich przyjmuje sie z otwartymi rekami po czym umieszcza na dozywocie na wyspie gdzie i owszem zyja z socjalu ale dobrobyt maja wiezienny i zero szans na relokacje do raju. i skonczyl sie definitywnie problem boat people. mozna wiec posprzatac jednak w europie nie mozna bo zbyt wielu ma w tym procederze biznes nie tylko finansowy


Link do komentarza
29-06-2017 [07:02]
zbieracz śmieci

Polska - państwo budowane na "słupach"


Główny słup wspierający inne został wywieziony do Brukseli ponieważ był już mocno zgniły,tam go trochę poszpachlowali ,podmalowali i dalej stoi...ale jest szansa ,że wraz z innymi słupami znajdzie się w specjalnym miejscu.


Link do komentarza
29-06-2017 [06:50]
zbieracz śmieci

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


Schylam się głęboko omiatając ziemię beretką z antenką i nawet nie będę udawał ,że cokolwiek z tego długiego komentu rozumiem.
Wiem natomiast ,że w każdy ślad twojej bosej stopy pozostawiony w piasku drogi Siemiatycze- Wólka zostanie wlane czyste złoto

 


Link do komentarza
29-06-2017 [06:33]
zbieracz śmieci

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


Wracając do tematu  notki ,Hadaczowi obiecano mieszkanie komunalne w Warszawie jak da sobie obić ale mocno mordę przez nieznanych sprawców których zidentyfikuje się jako bojówkarzy PIS..
Mam propozycję dla gorola i yymcia,może wy obaj zechcecie zostać męczennikami za sprawę i dacie się obić dotkliwie i do krwi kodziarzom,czerepom waszym nic nie grozi bo z betonu a ja wam obiecuję,że każdy wybity ząb nawet ten z szuflady i każda kropelka krwi to będą relikwiami .Po wsze czasy będziecie w pamięci a imiona czczone.
Zobaczcie sami jakie to może być opłacalne jeszcze za życia biorąc przykład z niejakiego rulewskiego któremu,zomo nadkruszyło  jeden ząb a on po dziś dzień tylko z tego powodu siedzi w ławach i kasę doi.Każdemu przy każdej okazji pokazuje paluchem ten nadkruszony i nie pozwolił żadnemu dentyście dokonać naprawy chociaż i ten nadkruszony jak i reszta mocno nadgniłe.


Link do komentarza
29-06-2017 [02:23]
mmisiek

Prorocze słowa Jarosława Kaczyńskiego...


Dokładnie tak.
Wojna "polsko-polska" to ukuty przez propagandę zgrabny termin dla zamaskowania wojny z Polską.
Nie należy tej bzdury bezrefleksyjnie powtarzać i pomagać ją rozpowszechniać.
To tak samo jak z ich "obroną demokracji", która de facto jest walką z demokracją i kwestionowaniem wyniku wyborów.
Wszelkiej maści bolszewia zawsze była znana z bezczelnego odwracania prawdy o 180 stopni - ich ojcem jest wszak nie kto inny jak ojciec kłamstwa.
 


Link do komentarza
29-06-2017 [01:44]
Imć Waszeć

Nowy, globalny cyberatak hakerów


Inny przykład:

Please Pay Attention
Waylon Massey (Massey.Waylon@shatel.ir)
Do: [moje konto]

Greetings! Informing you that the contractor requires including VAT in the service receipt.
Sending the new invoice and payment details in the attached file.
Please open and study it as soon as possible - we need your decision.

A w załączniku: SCAN_konto.zip. Zapisuję na dysk i po chwili ten sam komunikat co poprzednio. Jak użyje się zwykłego windowsowego Defendera, to on podaje inną nazwę: TrojanDownloader:JS/Nemucod, Also detected as: Trojan-Downloader.JS.Agent.hdm (Kaspersky), JS/Downloader (McAfee), Troj/JSDldr-AT (Sophos), JS.Downloader (Symantec). Zagrożenie jest klasyfikowane jako poważne. Jednocześnie widać, że przywiązywanie się do podawanych w mediach nazw jest zwodnicze i nie mówi nic o tym, co nas konkretnie pogryzło lub chciało pogryźć.

A oto inna technika, która wabi na stronę z zarażającym skryptem:

Begin to work on binary options!
Forrest Goldstein (Goldstein90@atoned.com)
Do: całkowicie_losowa_nazwa_konta@server

We trade binary options in Europe. Start now!

Ostatnie "Start now!" jest linkiem do: http://hop.kz/9f0u, a to przerzuca na adres: http://ezsivak-en.ru/. Nie znam, nie wchodzę. Proste?

Uwaga na koniec. Te wirusy zostały mi podesłane przez spamerów w grudniu 2016 roku i do dziś są tam, gdzie były. To jest najlepsza odpowiedź na pytanie "Co robią nasze służby z wyłudzaczami haseł, kont, pieniędzy, na wnuczka, na Nigeryjczyka, na pajaca?". Odpowiedź: "NIC NIE ROBIĄ". Zgodnie z hasłem "Brońta sie jak chceta".


Link do komentarza
29-06-2017 [01:17]
Imć Waszeć

Nowy, globalny cyberatak hakerów


Z tego co mówią w mediach, to sprawa jest dość prosta. Można to wyjaśnić na palcach. W firmie tworzącej oprogramowanie dla księgowości i rozsyłającej poprawki do programu online, ktoś z zewnątrz lub z wewnątrz (śmieciarz, ochroniarz z zarażonym pendrivem, który chciał sobie pooglądać w nocy gołe laski) zapuścił wirusa do pakietu poprawek. Nazwijmy to po prostu wirusem, bo nie ma co rozwlekać. W momencie rozsyłania poprawek wirus trafił do każdego klienta, który miał włączony komputer i tam wirus wystartował.

Wyglądało to niechybnie tak, że pojawił się czarny ekran, lub jakiś głupi obrazek, myszka i klawiatura przestały odpowiadać, a dysk rozpoczął rzężenie. Teraz wszystko zależy od klasy sprzętu i jego wydajności. Jeśli to słaby sprzęt, to proces szyfrowania 1 GB danych może trwać od 15 do 30 minut (czasem dłużej). Pal licho, dla przykładu weźmy liczbę 10 GB w godzinę (porównuję to z przeciętnym czasem ZIP-owania). Wtedy zaszyfrowanie całego typowego współczesnego dysku 1 TB = 1000 GB musiałoby trwać sto godzin non stop. Oczywiście dysk musiałby być zapchany na full. To jest jakieś 4 doby.

Mamy dwie możliwe sytuacje: 1) wirus szyfruje sektory dysku (historyczna, wprost nierealna dziś do przeprowadzenia); 2) wirus szyfruje tylko pliki. Pierwszy przypadek jest dziś raczej nierealny z powodu specyfiku pracy systemu operacyjnego. Jeśli ktoś widział kod Windowsowego odpowiednika starego BIOS-owego przerwania INT 13, to wie ile tam jest wymaganych zezwoleń dostępu i impersonalizacji. Po prostu nie wystarczy mieć tylko uprawnienia konta administratora, żeby dokonać odczytu lub zapisu dowolnego sektora dysku. Ponadto w obszarach wielodostępowych pozakładane są sekcje krytyczne i inne mutexy.

Pozostaje więc pytanie, co tyle godzin robił administrator sieci?

Teraz o samym ransomware. Do niedawna otrzymywałem jednego wirusa tego typu miesięcznie w załączniku listu. Poczta internetowego portalu dopiero chyba miesiąc temu wprowadziła w poczcie filtr, który usuwał ten spam bezgłośnie. Najczęściej przychodziły listy o super ofertach pracy, nieodebranych przesyłkach kurierskich, odżywkach na szybki wzrost masy mięśniowej, wreszcie zachęty do grania na giełdzie. Jak więc widać, treści listów z wirusami dobiera do klientów na podstawie analizy treści przeglądanych przez nich w necie, ale nie koniecznie.

Przykładowy list który mam:

Dear ImcWaszec,
By today, three invoices (4282, $284; 4283, $99; 4287, $564) are not paid.
Starting tomorrow, fines will be charged. Please make appropriate payments.

All details are in the attachment.
---
Best Regards,
Bernie Merritt
Sales Director

Załącznik wygląda mniej więcej tak: invoices8152477.zip. Biorę bydlę za futro i zapisuję na dysk. Po chwili mam komunikat w kwarantannie: JS.TeslaCrypt.2.Gen in folder (...)/downloads/invoices8152477.zip. I na dziś dziękujemy.
Trzeba być po prostu głupim, żeby taki załącznik klikać i uruchamiać, a jak widać program antywirusowy radzi sobie z tym bez trudu.


Link do komentarza
29-06-2017 [00:55]
paparazzi

Zadowolenie to chimeryczny sojusznik


Szukajmy przywódcy z cojones. Każdy etap ma swoje wymogi. Zbliża się w europie okres historii, you win, you lose. PiS jest dobrze zorganizowana partia i pan dr Kaczyński jest wyśmienitym strategiem. Teraz przychodzi nowy etap, być może z wojna w tle.


Link do komentarza
29-06-2017 [00:09]
Imć Waszeć

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


Muszę od razu pewną rzecz wyjaśnić, bo jeszcze po przeczytaniu zalinkowanej pracy o przestrzeniach Biesowa i Lizorkina nabierze pan błędnych przekonań. Otóż już na stronie 1 autor pracy określa zbiór funkcji i definiuje na nim normę, a potem twierdzi, że to jest przestrzeń Banacha. Wygląda na to, że albo autor nie wie co pisze, albo używa skrótu myślowego zastrzeżonego do użytku wewnętrznego. Otóż podany zbiór nie jest żadną przestrzenią Banacha, a nawet nie jest przestrzenią unormowaną. Podstawowym warunkiem dla przestrzeni unormowanej jest niezdegenerowanie definiującej ją normy, to znaczy, że jeśli norma elementu przestrzeni jest zerowa, to ten element jest dokładnie elementem zerowym (wektorem zerowym, funkcją stałą równą zero, itp.). Przestrzenie Banacha są szczególnym przypadkiem przestrzeni unormowanych, gdzie norma i wyznaczana przez nią metryka, a zatem topologia, dają w efekcie przestrzeń zupełną. To jest taka przestrzeń, w której każdy ciąg spełniający warunek Cauchy'ego jest zbieżny. Czyli po chłopsku mówiąc, norma nie rozwłóczy się tam jak dziadowski bicz, i zero to jest zero, a nie jakiś bajzel.

Tymczasem w definicji owego zbioru funkcji od razu mamy bajzel, to jest nieskończoną liczbę funkcji, które nie są tożsame z funkcją zerową, ale też mają daną normę równą zero. Żeby to zrozumieć, trzeba wrócić do zagadnienia funkcji mierzalnych, a ogólniej mierzalnych względem jakiejś miary mi (litera grecka). Otóż takimi wyjściowymi dla naszego rozumowania przestrzeniami "funkcji" są funkcje całkowalne, całkowalne z kwadratem, wreszcie całkowalne z jakąś potęgą q: L^q(R^n). Otóż formalnie to nie są żadne przestrzenie funkcji, tylko przestrzenie klas równoważności funkcji, gdzie utożsamiamy ze sobą każde dwie funkcje różniące się od siebie na jakimś zbiorze miary zero dla naszego mi.

Zapewne w gimnazjum miał pan wykład o klasach równoważności (klasach relacji równoważności dokładnie) i wie, czym one różnią się od zwykłych elementów przestrzeni podstawowej i od funkcji. Dla przypomnienia wiedzy z gimnazjum powiem, że po utożsamieniu ze sobą punktów płaszczyzny leżących na każdej prostej przechodzącej przez początek układu współrzędnych (ale bez niego), jako przestrzeń klas dostajemy okrąg. Gdy ten sam manewr zrobimy w przestrzeni trójwymiarowej, to otrzymamy przestrzeń rzutową dwuwymiarową. Jak więc widać przestrzeń wyjściowa i przestrzeń klas jakiejś relacji równoważności mogą geometrycznie pasować do siebie jak pięść do nosa.

O ile więc można przymknąć oko na nieprecyzyjne użycie pojęcia funkcji mierzalnej, o tyle określenie normy za pomocą całki względem miary (tam Lebesgue'a, tzn. klasyczna zwykła przestrzeń bez udziwnień) i mówienie o przestrzeni Banacha jest już poważnym błędem. Zresztą widzę, że ten sam błąd nieprecyzyjności autor popełnia przy definicji przestrzeni Biesowa za pomocą norm. Cóż, Chińczyk ;)

Byłbym zapomniał. Jest jeszcze pojęcie metod elementu skończonego i np. modelowania rozpadu i zgniatania części Tu154M.


Link do komentarza
28-06-2017 [23:45]
Secesh

Nowy, globalny cyberatak hakerów


Ruscy hakerzy to, Ruscy hakerzy tamto. Nudne.
O wiele ciekwszy jest temat katastrofy elektorwni atomowej Fukushima i jak mogło do niej dojść. Ciekawe, bo dotyczy tematu tabu we wszystkich, no prawie wszystkich, środkach przekazu. W każdym razie niektórzy za tę katastrofę winią wirusa Stuxnet. W/g Wikipedii autorami tego wirusa są USA i pewne państewko nad Morzem Śródziemnym.
http://www.jimstonefreelance.c...
 


Link do komentarza
28-06-2017 [23:10]
Domasuł

Furia frustratów


Sekator wie co pisze, nie obcyndala się i daje swoim tekstom bardzo wymowne tytuly. Troche przypomina blogera Optymiste z UK, który ostatnio niestety mniej się udziela.


Link do komentarza
28-06-2017 [23:08]
elig

Nowy, globalny cyberatak hakerów


Ano właśnie.  Panika i histeria zawsze działają tak samo.


Link do komentarza
28-06-2017 [22:29]
Goral Supreme

Zadowolenie to chimeryczny sojusznik


Uwielbiam pana czytac panie Ryszardzie i ten jezyk...cymes.Pzdr.


Link do komentarza
28-06-2017 [22:25]
Ryszard Surmacz

„Jeśli zapomnę o nich..”, czyli jednak o Śląsku


Dokładnie! Też chciałem rezygnować.
Pozdrawiam


Link do komentarza
28-06-2017 [22:24]
Imć Waszeć

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


Och to bardzo proste. Właśnie przeprowadziłem kilka obliczeń w kratkę i wyszło mi z nich, że należy z psem zgłosić się niezwłocznie do Ryszarda Petru lub jeszcze lepiej do profesora Rzońcy. Oni znają się na wszystkim, ale to będzie kosztować. W przypadku Petru może chodzić o kwotę nawet pół miliona w drobnych używanych banknotach, żeby nie można go było wyśledzić na Maderze.

Co do rosyjskiej szkoły matematycznej, to specjalizowała się ona w twardej matematyce. Czyli nie jakieś wymyślanie struktur, ładnych aksjomatów przestrzeni, miłych uogólnień, lecz tępe tłuczenie konkretnych równań różniczkowych, całkowych, operatorowych, z milionem oszacowań, sprytnych kruczków i kilometrami na gęsto zaciapkanego znaczkami papieru. Jeżeli nie rozumie się matematyki, to rosyjskich prac po prostu nie da się czytać. Nie ma to żadnego sensu. Sens pojawia się dopiero wtedy, gdy zrozumie się umiejscowienie poruszanego tematu w ramach szerszej struktury obiektów matematycznych.

Polecam rzucić okiem na przestrzenie Biesowa, Sobolewa lub Lizorkina. Zapewne nie uda się panu skojarzyć tego z zagadnieniem już omawianym przeze mnie na tym forum, czyli teorią dystrybucji, transformatą Fouriera, a także z analizą wielorozdzielczą, która czasem nazywa się analizą falkową. To ma związek także ze współczesną fizyką, kosmologią, a nawet ekonomią. Czyli będzie wszędzie tam, gdzie trzeba rozłożyć chaotycznie wyglądający sygnał podług pewnej określonej grupy cech i wyciągnąć użyteczne wnioski: https://www.emis.de/journals/A...

A wie pan jak powstają takie dziwolągi jak wspomniane powyżej przestrzenie? Bierze się jakieś specjalne klasy równań różniczkowych lub całkowych, często ze specjalnymi klasami warunków brzegowych i zamiast szukać pracowicie ich rozwiązań w formie funkcji, których po prostu może nie być, zakłada się, że rozwiązania zawsze są i opisuje się ich własności jako dziwnej przestrzeni złożonej z tworów funkcjopodobnych, najczęściej z użyciem operatorów liniowych (całkowych, miar i specjalnych rodzin jąder operatorów). Okazuje się przy okazji, co bardzo wzrusza studentów, że takie zwierzaki jak operacja splotu i transformaty zawsze są tam wyrażone w formie jakiejś analogii do "klasycznych" przypadków (opisałem to na ciągach liczb).

Na przykład w miarę proste równania Eulera-Lagrange'a i rachunek wariacyjny, które opisują własności układów podobnych do tych w mechanice (dział fizyki), prowadzi do przestrzeni Sobolewa. Podobnie zresztą jak starusieńkie zagadnienie Dirichleta, kiedy mamy jakąś kulę i funkcję określoną na jej brzegu i chcemy dowiedzieć się, czy może istnieć fala (np. elektromagnetyczna) w całej objętości kuli, która właśnie przejawia się na brzegu tak, jak zadana funkcja. Są to uogólnienia przestrzeni funkcji wielokrotnie różniczkowalnych, albo gładkich, gdzie w odpowiedni sposób określa się topologię, ta wpływa na zbieżność ciągów, zaś granice zbieżności traktujemy jak uogólnienia funkcji. Proste, nieprawdaż?


Link do komentarza
28-06-2017 [22:16]
Goral Supreme

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


...."prekariat z dyplomami jako nowy roszczeniowy proletariat" Po prostu swietne :-)) Obecna tutaj autorka,ktora wpisuje sie w ta definicje  pisala ten pasztet w poczuciu " partyjnego obowiazku" ku przestrodze i dania po mordzie warcholom ,ktorzy widza inaczej niz jedynie sluszna linia parti..Latwiej PIS -owi przychodzi dac po mordzie swoim (vide Miernik czy Slomka) niz zmierzyc sie mano a mano z bolszewickimi rzezimieszkami z Ukladu..Pozoranctwo i hipokryzja najwyzszej jakosci :-))
Gratuluje jak zwykle swietnej oceny w kontekscie  NZS..Okragly Stol zblatowal ich na wieki.Niesterty "nasi" sa integralna czescia tej mieszanki.
Nie zwracaj uwagi na tego palanta..To malolat ,partyjny fanatyk neofita :-)).


Link do komentarza
28-06-2017 [21:29]
zbieracz śmieci

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


Ja do Siemiatycz jako tak ich nic osobiście nie mam ale jako niepełny gimbus ze znajomością tylko czterech podstawowych działań matematycznych mogę tylko zazdrościć takiego obywatela który tfurczo rozwija to co czerpał z radzieckiej szkoły matematycznej jako jedynej i niepodważalnej.Jednak i nauka radziecka nie rozwiązała jednego problemu matematycznego zapewne znanego tak wybitnej osobowości w tym świecie .Jak mnie najdzie to przypomnę.
PS.Póki mnie najdzie to może znajdziesz wzór matematyczny jak wyleczyć łupież wewnętrzny na który cierpi pies sąsiada.Potrafisz wszystko opisać matematycznie to i to nie powinno sprawić kłopotu a psu ulżyć.Pozdrowienia i sukcesu na niwie.


Link do komentarza
28-06-2017 [21:21]
Marek Mojsiewicz

Będzie referendum w Polsce ustanowienia dochodu podstawowego


Dobra diagnoza 


Link do komentarza
28-06-2017 [21:10]
Imć Waszeć

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


Coś ci przeszkadzają Siemiatycze i rzetelna wiedza u ludzi, komuszku? Może nam profanom wyjaśnisz więc swój marksistowski punkt widzenia, co trzeba robić w życiu, żeby zasługiwać na szacunek lub tylko pochwałę u takich elementów? Kraść, bić słabszych, bełkotać z błędami ortograficznymi, być internetowym trollem i stalkerem, dupska dawać? No dawaj bez znieczulenia miotło, czekam. Ja wiem, że mówić poprawnie po polsku nie umiesz, ale spróbuję się jakoś domyśleć treści, kiedy narysujesz rebusy kredką na kartce. Małpy też rysowały i jakoś, popatrz, porozumiały się z treserami. Dasz radę.


Link do komentarza
28-06-2017 [20:57]
Imć Waszeć

Będzie referendum w Polsce ustanowienia dochodu podstawowego


Zgadzam się z tym.


Link do komentarza
28-06-2017 [20:53]
Marek1taki

Nowy, globalny cyberatak hakerów


To są ataki propagandowe. Potem ktoś się przechwala, że zapłacił okup. I to w bitcoinach. Władza dostaje pretekst do dokręcania śruby szarakom.
Tak samo jest na lotniskach - powstała celebra odpraw. Pranie mózgu osiągnęło ten poziom co za Stalina: ostatnio któraś z telewizji informowała, że pasażerowie zakablowali sąsiadów rozmawiających w czasie lotu o bombach. I fałszywie oskarżonych o terroryzm wysadzono po przymusowym lądowaniu, i obciążą kosztami. Jak typowych terrorystów, co nie?


Link do komentarza
28-06-2017 [20:53]
Imć Waszeć

Będzie referendum w Polsce ustanowienia dochodu podstawowego


Kłopot w tym, że dziś największymi leniami w całym państwie jest klasa zarządzająca. Większość z nich nie poświęciła w życiu ani jednej godziny na uczciwą pracę, a chcą jej nauczyć wszystkich innych. Pytam się jak?

Przykład z uczelni. Uczenie się na pamięć do egzaminu, to nie jest żadna praca, tylko rozpaczliwy rzut na taśmę w końcówce roku. Na egzaminie u myślącego wykładowcy zazwyczaj to wychodzi jak szydło z worka. Jeśli ktoś jest naprawdę dobry z przedmiotu, to rozumie zagadnienie, a nie tylko tępo wkuwa wzory i formułki. Inna sprawa, że wkuwanie do niczego nie prowadzi w dłuższym okresie czasu. Ja wielokrotnie widziałem jak profesorowie przygotowują się do wykładu. Siedzą w swoim kantorku i czytają książki oraz stare notatki. Ich praca polega na tym, że potrafią opowiedzieć innym to, czego sami się nauczyli i ich nauczyć, a nie to, że się sami kiedyś uczyli. Różnica. To samo dotyczy publikacji, książek i badań. Praca nie polega na tym, że ktoś wie ale nie powie, chyba że mu zapłacą, tylko na wykonaniu tych badań, napisaniu tych książek i wzięciu zapłaty za przekazaną innym wiedzę.

Ci pracodawcy z ubecji są po prostu porąbani. Wielu z nas przy zatrudnianiu pewnie słyszało "mądre" formułki, którymi "kadra zarządzająca" karmi pracowników. Są wśród nich różne bzdety, włącznie z takimi, że "u mnie możesz nic nie robić, ale jak coś nawali to lecisz pierwszy z posady", albo "jak będę chciał to będziesz przez 8 godzin przesypywał piasek pod górę". To jest właśnie prawdziwa twarz kadry zarządzającej w Polsce i oni uczą się tego na organizowanych państwowo lub prywatnie kursach dla menedżerów. Tyle oni właśnie wiedza o pracy, co islamista wie o świecie rzeczywistym - wie to, co usłyszy od imama. Przecież oni mówiąc o pracy innego człowieka kompletnie nie mają pojęcia o czym mówią. Ich kompetencje realnie zamykają się w mówieniu o tym, jak za pomocą kolegów, układów, cwaniactwa, wazeliniarstwa i papierów blokujących (które stanowią zaporę dla innych, vide np. ceny certyfikatów CISCO lub Microsoftu, jako warunek opieki nad serwerem), zdobyć i utrzymać stołek na którym nie trzeba nic robić oprócz pieprzenia podwładnym sentencji z kursów menedżerskich. Czyli głównie straszenia oraz terroryzowania jako substytutu motywowania.

Zawsze mnie śmieszy, kiedy młodzian bez prawa jazdy peroruje o kierowaniu, facet singiel mówi o stabilnej rodzinie, modelarz mówi o lotnictwie, historyk mówi o ekonomii, a na koniec cwaniak i leser mówi jeszcze o etosie i wydajności pracy. Przecież to chory marksistowski absurd. Tacy goście nie mają zazwyczaj żadnego posłuchu u ludzi trzeźwo myślących, a więc zostaje im tylko terror i mobbing.


Link do komentarza
28-06-2017 [20:38]
zbieracz śmieci

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


O to w tym wszystko chodziło i chodzi aby odzyskać władzę ,na szczęście nie będzie Polski trybunalskiej bez sejmu  chociaż w jego buty wchodzi SN ale i jego dni policzone,po KRS.Usuniecie złogów w SN to będzie wisienka torcie .


Link do komentarza
28-06-2017 [20:22]
zbieracz śmieci

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


Teek ,powiedział hrabia z angielska.Siemiatycze mają nie tylko  tfurcę nowej szkoły matematyki ale i  swojego proroka.Na Wólkę też ten splendor spada!


Link do komentarza
28-06-2017 [20:16]
Imć Waszeć

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


Który gość i które nazwiska? Zacznij zwracać się do mnie precyzyjnie, bo ten przerywany turkot przypomina maszynę do szycia w roli plottera podłączoną do komputera. Był nawet taki kawał, że krawcowa deptała ten mały biały pedał pod stołem, a komputer nic.

Chodzi ci o to, że PIS-owcy są związani z POlszewikami przez NZS? To fakt, część listy masz w linku "NZS rządzi Polską". Ale oczywiście POlitruki i jazdgotacze nie wierzą faktom, tylko przekazom dnia ze swoich marksistowskich partyjnych TVN-ów. Ja ostrzegałem już ponad rok temu: "oczyśćcie to szambo, bo w końcu wylezie syf". No i macie Kasprzaka z Frasyniukiem i Schetyną na deser (NZS Wrocław i ESKA Wrocław).


Link do komentarza
28-06-2017 [20:15]
zbieracz śmieci

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


Niech lepiej pilnuje swoich ziomali bo ja widzę jak się bratają z mniejszością niemiecką w TV Silesia sponsorowaną przez sprinngera.
czekam kiedy wystąpią w skórzanych portkach na szelkach i zielonych kapelusikach na tle Alp jodłując ,czy tacy durnie ,że nie wiedza gdzie się pchają czy może marzy im się goralenvolk.Komanda bandytów można stworzyć  i być może one już są tylko ,że nie mogą liczyć na wsparcie rządu


Link do komentarza
28-06-2017 [20:09]
michnikuremek

Polska - państwo budowane na "słupach"


Jeżeli pani HGW nie wiedziała o tych szwindlach to znaczy, że się nie nadaje na to stanowisko.
Jeżeli pani HGW wiedziała o tych szwindlach to znaczy, że się nie nadaje na to stanowisko.


Link do komentarza
28-06-2017 [20:07]
Florentyna

Furia frustratów


I już dalej nie potrzeby czytać - wszystko jasne o kogo i o co chodzi, bo zawsze o to samo i tych samych. Że też kochanemu Sekatoreńkowi tak się chce po nocach ślęczeć, żeby przepisywać swoje wciąż te same arcyhejterostwa...
Kloaka i draka
Sparszywiałe elyty kontra odmóżdżana massa tabulettae
Kabotyni w rynsztoku


Link do komentarza
28-06-2017 [19:49]
Marek1taki

Będzie referendum w Polsce ustanowienia dochodu podstawowego


Problem w tym, że państwo tworzy patologię przez nadmiar regulacji i dotacje, które prowadzą do przywilejów. I to jest działanie korupcyjne w majestacie prawa.
Następnie państwo walczy z wypaczeniami, do których doprowadziło. Ponieważ "Nie ma skutecznego sposobu na ludzką inteligencje i efektywność działania w stadzie." z polowania na przestępców przerzuca się by polować na uczciwych obywateli (prewencja) niedostosowujących się do wymysłów ministerstwa głupich kroków (marksistów kulturowych).
Na kolejnym etapie państwo w żywe oczy sankcjonuje patologie, oszustwa, kradzieże w rozumieniu prawa naturalnego i penalizuje normalne działania ludzkie. Przykładem sytuacja na drogach Francji, gdy kary grożą za działania w obronie własnej przed atakami sprowadzonych terrorystów.


Link do komentarza
28-06-2017 [19:23]
piastolsztyn

Tak PiS błyskawicznie wyrzuci PO-PSL z samorządów


Autorzy obraźliwych komentarzy typu Ad Personam sami siebie ocenili i szkoda czasu na rynsztokowe dyskusje.

Popsuję im humor jeszcze bardziej, jak dodam inną opcję, jeszcze bardziej niekorzystną dla PO, PSL, SLD i innego lewactwa. Otóż, w przyszłorocznych wyborach samorządowych zorganizować można w każdym mieście, powiecie, gminie, lokalne referenda przy okazji wyborów do lokalnych władz. Referenda nie teraz, jak w artykule, tylko za rok. Niech wtedy amatorzy "ubogacania" dzięki nachodźcom dalej się deklarują, jako zwolennicy ich przyjęcia, albo niech dalej się tłumaczą, dlaczego ten temat chcą ukryć na wybory... To chyba wersja jeszcze bardziej wredna, czyż nie?

Kolejny artykuł chę poświecić Panu Macron, Prezydentowi Francji. Będzie to dokładna kalka jego wypowiedzi, że UE to nie market. Będę wredny, jak nikt dotąd, ale pełna kultura i merytorycznych słów kilka.


Link do komentarza
28-06-2017 [19:18]
Marek Mojsiewicz

Będzie referendum w Polsce ustanowienia dochodu podstawowego


Czy rolą Państwa jest narzucanie pracy innym ?
Czy malowanie obrazów, lub lepienie garnków gorsze  jest od obsługi tokarki.
Niech ludzie robią co chcą. Tylko tak się rozwija cywilizacja.  
Państwo niech najlepiej jak najmniej interweniuje  w życie zwykłych ludzi.
Chiny, teraz Indie sę tego najlepszym przykładem        


Link do komentarza
28-06-2017 [19:14]
Marek1taki

Europo bierz przykład z Donalda Trumpa.


Jest chyba jeszcze gorzej, bo statki straży przybrzeżnej Włoch patrolują granice wód terytorialnych Libii i odławiają - o ile coś wspólnego z rzeczywistością mają informacje telewizyjne, ale tak to przedstawiają i komentują przynajmniej od sierpnia ub. roku jako coś trwającego.
To by się zgadzało z pokazywaną w internecie mapką terenu patrolowanego w kolejnych latach. Zatem służby, które chronią wybrzeże zajmują się aktywnie, zgodnie z poleceniami służbowymi, łamaniem prawa Włoch i traktatu z Schengen.
A nas z zaangażowaniem łapią za przekraczanie... prędkości. Mają jeszcze dokupić fotoradarów.


Link do komentarza
28-06-2017 [19:05]
gorylisko

Prorocze słowa Jarosława Kaczyńskiego...


od pewnego czasu próbuję tłumaczyć... nie ma i nie było wojny Polsko - polskiej... była i jest wojna pomiędzy polskojęzyczną wspólnota rozbójnicza zainstalowaną w charakterze administracji kolonialnej przez zsrr a Polska i polakami... to już kolejne generacje... np. michnik i jego gang to kłótnia w rodzinie... problem w tym,że takie kłótnie były i są bardzo krwawe... dlatego wielu ludzi daje się nabrać na martyrologiczny aspekt...


Link do komentarza
28-06-2017 [18:49]
Kazimierz Kozio...

Totalna opozycja pcha swoje "mięso armatnie"


jakuby szele wezma w koncu sprawy w swoje rece jezeli nie zdazymy z, jak to wyraziles, normalnymi sadami. nie ma co sie zrzymac na to co ludzie maja do powiedzenia. nie kazdy jest w stanie wypowiadac sie dyplomatycznie.  szela byl wykonwca planu zaborcy. stworzenie wspolczesnych szeli czy to przez moskwe, berlin albo bruksele jest obecnie duze latwiejsze niz 170 lat temu


Link do komentarza