Ostatnie komentarze

22-10-2017 [13:56]
jazgdyni

Brak pomysłu na dyskusję


Witam z Gdyni!

Polecam
http://naszeblogi.pl/48457-szczucie


Link do komentarza
22-10-2017 [13:26]
michnikuremek

Czy min. Gowin jest w stanie zreformować szkolnictwo wyższe?


W czasach panoszenia się wszędzie (a szczególnie na wyższych uczelniach) neomarksizmu i związanej z nim poprawności politycznej nie ma miejsca na prawdę. Smutne, ale prawdziwe.


Link do komentarza
22-10-2017 [12:50]
Krzysztof Pasie...

Czy min. Gowin jest w stanie zreformować szkolnictwo wyższe?


@admin

"A jak Pan sobie wyobraża sanację etyczną środowiska w praktyce?..."
---------------------------
Na przykład poprzez zorganizowanie przez Ministerstwo całej serii otwartych debat publicznych na temat zdemoralizowania i mizerii moralno etycznej środowiska akademickiego z udziałem studentów i młodych pracowników naukowych oraz prominentnych twarzy tejże społeczności. A jeśli rzeczeni prominenci odmówią udziału w tej debacie, co dla mnie jest pewne, należy informować imiennie, kto stchórzył. Sęk jednak w tym, że PIS się na to nie odważy, gdyż wiąże się to z ryzykiem rozbudzenia histerii opiniotwórczych profesorskich gremiów. Poza tym trzeba otwarcie powiedzieć, że do przeprowadzenia skutecznej reformy środowiska akademickiego konieczne jest zwolnienie, co najmniej 1/3 pracowników naukowych oraz 2/3 pracowników administracyjnych, gdyż jak powiedział profesor Kleiber, jego zdaniem 80% czynnych profesorów nie wykonuje żadnej pracy naukowej. Wiem, że to ogromne ryzyko, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Więc, albo ryzyk fizyk, albo zapomnijmy o skutecznej reformie środowiska akademickiego. Należy też zlikwidować struktury nieformalne o pezetpeerowskim rodowodzie, które nadal rządzą uczelniami narzucając polskiej nauce lewackie standardy - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...
A jak chodzi o ludzi młodych to nie mają absolutnie nic do gadania, bo na polskich uczelniach nadal panują para-feudalne układy strachu i szantażu, a młodzi i zdolni ludzie są usuwani na margines przez kliki ustosunkowanych zgredów. Stan polskiego szkolnictwa wyższego jest katastrofalny, jak nigdy wcześniej i dlatego reforma kosmetyczna jest nieporozumieniem. Dlatego potrzebna jest reforma rewolucyjnie radykalna. Innej drogi nie ma. Bo polskie szkolnictwo wyższe od lat zżera rak serwilizmu, oportunizmu i konformizmu, a ta śmiertelna choroba ma genetyczne podłoże.


Link do komentarza
22-10-2017 [11:04]
Jabe

REPUBLIKA ROMASZEWSKA


Pan prezydent dwa lata był grzeczny i robił, czego od niego oczekiwano, a teraz się zbiesił, bo mu pani Romaszewska do uszka szepcze. Skoro Andrzej Duda jest chwiejny i podatny na zbałamucenie, pytam: jak to się stało, że człowiek o takim charakterze został prezydentem?

Czy madame Staniszkis nie orientuje się, że podstawową cechą demokracji są przecież niezależne sądy? O które właśnie prezes PiS-u walczy! – Tu już pan Baterowicz przeszedł samego siebie. Toć właśnie o to chodzi, że sądy (nader często) robią, co chcą. Prezes PiS-u z tym walczy, nie o to. Gra jest o podporządkowanie sądów.

pani Romaszewska pomija zupełnie niesłychane sprzeczności w poprawkach Dudy – Pan Baterowicz robi dokładnie to samo, oddając się w zamian ulubionej połajance.


Link do komentarza
22-10-2017 [10:59]
Losek

Niebo-piekło


Da się zauważyć, Kandydacie Na Młotkowego że przyjmujesz mój styl pisania ("Waści") co nie dziwi. Zawsze niższa inteligencja podąża śladem wyższej... :-)


Link do komentarza
22-10-2017 [10:51]
Losek

Niebo-piekło


Raczej nie:-)


Link do komentarza
22-10-2017 [10:50]
Losek

Niebo-piekło


Niby tak. Ale mam wolny weekend i z nudów z młotkiem koresponduję.


Link do komentarza
22-10-2017 [10:43]
Jabe

Veto już raz Polskę zgubiło


Czyli prezes Kaczyński z grzeczności świadomie stawił się na imprezę polegającą na złośliwościach i pomiataniu nim.


Link do komentarza
22-10-2017 [10:32]
xena2012

Niebo-piekło


Chorobę nienawiści która trapi Młotkowego nie wyleczy niestety żaden lekarz.


Link do komentarza
22-10-2017 [10:00]
admin

Czy min. Gowin jest w stanie zreformować szkolnictwo wyższe?


A jak Pan sobie wyoboraża sanację etyczną środowiska w praktyce? Nie dysponując w kieszeni gromem, którym można strzelić w środowisko i oświecić je etycznie, albo nawet nie mogąc zbytnio ich krytykować bo zaraz będzie to okrzyknięte jako szczucie, pozostają zmiany "strukturalno-organizacyjne". Na moje oko isą w dobrym i przynajmniej w pewnym stopniu pozwolą na usamodzielnienie się młodych naukowców/edukatorów.

Proszę posłuchać tej debaty, zwłaszcza polemicznego wystąpienia wiceministra, gdzie jest sporo konkretów.
https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
22-10-2017 [09:49]
xena2012

REPUBLIKA ROMASZEWSKA


Należy oczekiwac,że i pani Staniszkis zostanie przyjęta na wypasioną posadkę w Pałacu Prezydenckim.Bedzie to Republika Starych Dam.


Link do komentarza
22-10-2017 [09:39]
xena2012

Veto już raz Polskę zgubiło


Dlaczego prezes Kaczyński sie fatygował? Zapewne z grzeczności skoro wizyta była ustalona i nie odwołana przez Kancelarię Prezydenta.Odmowa podpisania poprawek też mogła zostac przesłana normalna drogą urzędową bez konieczności  delegowania pani Romaszewskiej do radia z informacjami. To właśnie jest złośliwość i pomiatanie.


Link do komentarza
22-10-2017 [09:07]
Marek1taki

Absurdy totalnej propozycji


Gdzie Pan widzi niekonsekwencję Schetyny?
To jest konsekwentne zwieranie pośladków na poziomie samorządowym.
Argumenty Pan przedstawił. Również wnioski o przechyleniu równowagi z władzy i finansów od rządu w kierunku samorządów.
Nie róbmy polityki - budujmy Polskę samorządową. Tam mamy oparcie i konfitury.
Jest konsekwencja tego środowiska od czasu reformy administracyjnej Buzka, która może nie wydawała się niektórym groźna, ale stworzyła siły do kreowania POtrzeb i do dystrybucji dotacji unijnych i zadłużania na poziomie lokalnym.
 


Link do komentarza
22-10-2017 [08:44]
Marek1taki

REPUBLIKA ROMASZEWSKA


Do Republiki Romaszewskiej należą też ideologicznie POszczący Regenci środowiska lekarskiego - zbyt niedojrzałego, żeby leczyć ludzi bez pośredników.


Link do komentarza
22-10-2017 [05:22]
Antykacap

CZY ZMOWA MILCZENIA ?


Mlotkowy- doigrasz się czego Ci życzę 


Link do komentarza
22-10-2017 [05:16]
Kazimierz Kozio...

Niebo-piekło


lekarz nie musi leczyc kazdego. nie moze odmowic dzialan ratunkowych w naglych przypadkach ale zarowno w leczeniu rutynowym jak i ratownictwie jest wiele furtek zagwarantowanych prawem kiedy lekarz nie musi.
w ustawodawstwie niektorych panstw cywilizowanych inaczej lekarz moze ci w ramach "leczenia" skrocic meki zywota na tym swiecie.
dysfunkcja spoleczna jak pouczanie lekarza o jego kwalifikacjach przez ignoranta - to dolegliwosci z ktorymi musisz wasc zyc, chirurg w tym nie pomoze wiec nie bedziesz miec dylematu z wyborem lekarza a pod ustawe psychiatryczna o leczneniu przymusowym chyba jeszcze nie podpadasz 


Link do komentarza
22-10-2017 [02:25]
Art

CZY ZMOWA MILCZENIA ?


Obowiązuje mnie regulamin,więc nie powiem żeś dureń.Ale durniem jest ten,kto cię zatrudnia.Ta notka nie jest o tym pod jakim adresem mieszka niejaki Pan Młotek.Ta notka dotyczy bliskiego nam człowieka w strzaszliwy sposób zamordowanego(wielodniowe tortury).


Link do komentarza
22-10-2017 [02:21]
Art

Niebo-piekło


Panie doktorze, z trolami nie rozmawia się.Ich się ignoruje,to najlepsze lekarstwo.
Bardzo dobra notka.


Link do komentarza
22-10-2017 [00:18]
Starszy Młotkowy

Niebo-piekło


Z tym pomienianiem się na rozumy to popieram: też bym się nie mieniał. A jak na dochtora, to z Waści filozof, tyle że domorosły i raczej niższych lotów. Poza tym lekarz nie wybiera i czy mu się podoba czy nie musi leczyć każdego -  nie uczono tego na studiach czy akurat wtedy jak uczono Waść był na wagarach? Czasem też lekarz, który tych zasad nie rozumie,musi zmienić zawód. Bywa także, że i poglądy i wtedy zaczyna się powoływać na ową osławioną  "klauzulę sumienia". Ale wówczas to już nie jest z niego żaden lekarz, tylko fanatyk jakiejś ideologii (nie mam na myśli chrześcijańskiej).
P.S. Radzę tez poczytać coś sobie o tzw. "lewackości i lewakach" - w sieci lub w uczonych księgach, zamiast powtarzać jak papuga określenia których się nie rozumie.


Link do komentarza
21-10-2017 [23:15]
damascen

Prezes kontra minister: o co teraz chodzi z tym Aneksem?


Odpowiedzi na Pańskie pytania reguluje ustawa:
Art. 70c. 1. Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej niezwłocznie przekazuje
Raport Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesowi Rady
Ministrów i wiceprezesom Rady Ministrów.
2. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przekazuje Raport Marszałkowi
Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałkowi Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, po zasięgnięciu opinii Marszałka
Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Senatu Rzeczypospolitej
Polskiej, podaje Raport do publicznej wiadomości
w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor
Polski”.
4. Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o podaniu
Raportu do publicznej wiadomości jest równoznaczne ze zniesieniem
klauzuli tajności
(...)
- jak Pan widzi, Ustawa nie zawiera terminu wykonawczego.


Link do komentarza
21-10-2017 [22:55]
Losek

Niebo-piekło


Ja leczyć muszę ludzi różnych, ale Waści bym akurat leczyć nie chciał, gdyż to, iż nie rozumiesz Wasze różnicy, między techniką operacji - dajmy na to - przepuklin, a światopoglądem świadczy, że na rozumie szwankować musisz i na miano Starszego Młotkowego nie zasługujesz, a co najwyżej się nadajesz na kandydata na młotkowego czeladnika, a i to niekoniecznie. Choć, pomiędzy Bogiem a prawdą, słowo "młotek" w odniesieniu do Waszmościnych bredni nieźle się sprawdza... Racz więc mnie unikać i lecz się Waszmość u konowałów o podobnym sobie, lewackim światopoglądzie. I wiedz Waść także i to, iż bym się z Waścią na rozumy za żadne pieniądze nie pomieniał. :-) 


Link do komentarza
21-10-2017 [22:29]
Starszy Młotkowy

Niebo-piekło


Pan dochtór pewnkiem leczysz tylko ludzi mądrych i sam  za wielce mądrego się uważasz, nieprawdaż? Oj, prawdaż, prawdaż.


Link do komentarza
21-10-2017 [22:26]
Losek

Niebo-piekło


Znając moje nazwisko możesz Waść mnie unikać i mojego noża. Co też będzie z pożytkiem dużym dla mnie, gdyż niezwykle trudno leczy się ludzi głupich.


Link do komentarza
21-10-2017 [22:26]
Starszy Młotkowy

Wszystko ch…!


Dawniej to Spike mógł tu brylować, bo dawniej to w całej swej krasie kwitło tu TWA.z jego przytakiwaniami,pochlebstwami i t.p.pierdołami. A teraz? Coraz częściej znajdzie się jakaś cholera co się nie w całej pełni zgadza z wszystkim wPiSami i komentarzami, a wręcz przeciwnie;jeszcze śmie dogadywać -skandal!


Link do komentarza
21-10-2017 [22:24]
Jabe

Veto już raz Polskę zgubiło


Skoro decyzja została ogłoszona, należy spytać czemu pan prezes się fatygował. A może obaj z góry, już po poprzednich rozmowach wiedzieli, że te poprawki nie przejdą? Może zaproponowano poprawki, o których z góry było wiadomo, że nie zostaną zaakceptowane – jest taka możliwość. Widocznie obu panom zależy widać na prowadzeniu rozmów, więc je prowadzą, ale żaden nie chce ustąpić. Dlaczego tylko jednego winić?

Rzecz charakterystyczna – od dawna zwracam uwagę – publika nie rozmawia, jak być powinno, tylko która ze stron jest winna. Zupełnie jakby to były sprawy wyłącznie tych tam na górze.


Link do komentarza
21-10-2017 [21:44]
xena2012

Veto już raz Polskę zgubiło


,,No i prowadzenie pertraktacji nie jest jeszcze pomiataniem''.......Czyzby? Bo o jakich pertraktacjach Pan mówi? Przecież juz kilkanascie godzin wczesniej niejaka pani Romaszewska w radiowej rozmowie chwaliła się ,że poprawki PiS-u zostały odrzucone .Wniosek nasuwa się wiec jeden : spotkanie prezydenta z prezesem było po fakcie, zbędne i,złośliwe a juz na pewno nie mozna tego nazwac pertraktacjami .Po prostu  pan prezydent mógł  zawiadomić ,że poprawki odrzucił i ze poza wręczeniem pisma odmownego zadnych pertraktacji nie będzie.Uwaza Pan że takie zachowanie jest w porzadku?


Link do komentarza
21-10-2017 [21:41]
Starszy Młotkowy

Wszystko ch…!


@Xena 2012
Cóś się Sz.Pani w głowinie pokićkało: o jakiej pani Bochenek mowa i co  ona miała takiego zrobić, że Pani tak jej - niestety, niezbyt mądrze- broni?


Link do komentarza
21-10-2017 [21:33]
Starszy Młotkowy

Niebo-piekło


Jak Pan tak operujesz, jak tu te bzdety o "lewactwie" wypisujesz, to ja bym się w Pańskie ręce nie powierzył...Tak mi dopomóż Hipokratesie i wszyscy konowałowie świata!


Link do komentarza
21-10-2017 [21:33]
Głowacki Sławomir

Prezes kontra minister: o co teraz chodzi z tym Aneksem?


Ostatecznie.Jest obowiązek publikacji Aneksu, czy też nie ? Jeśli tak ,to kto  ma to zrobić ? 


Link do komentarza
21-10-2017 [21:15]
spike

Wszystko ch…!


Panie Młotek, niech się pan nie napręża, "kto sieje wiatr......." a pan przesympatyczny Krzysio z turnusu trzeciego, zwyzywał nie jednego, "nie szczędził kobiet i dzieci".
Kiedyś bywało tu wielu komentujących, teraz wpada tu garstka, podobnie jest na S24. ileż razy można powielać te infantylne opowiastki wieku minionego?


Link do komentarza
21-10-2017 [20:38]
Jabe

Veto już raz Polskę zgubiło


jak można pomiatać człowiekiem tylko dlatego,że nazywa się Kaczyński. – Skąd Pani wie, że to dlatego? No i prowadzenie pertraktacji nie jest jeszcze pomiataniem. Widocznie znów mam do czynienia z osobliwą pisowską percepcją rzeczywistości. Nie przeszkadzało, gdy przez dwa lata prezydent Rzeczypospolitej był politycznie prowadzany jak wół za nos. A przecież wiadomo było od początku, że on z innej stajni. Widziały gały co brały.

Co do Jarosława Gowina i jego szumnych zapowiedzi, opinie są różne. Jego działania można interpretować jako próbę wciągnięcia szerszych środowisk w orbitę PiS-u. Tak, nieco to karkołomna koncepcja, bo co ma prawica czy wolnościowcy do etatystycznego PiS-u?


Link do komentarza
21-10-2017 [20:19]
xena2012

Veto już raz Polskę zgubiło


Każda godzina od zakończenia wczorajszego spotkania przynosi coraz bardziej pesymistyczne wiadomości.Najpierw ocenianie jako ,,dobre rozmowy'', teraz po przeróżnych uspokajajacych wersjach o rychłym kolejnym spotkaniu okazało się,że poprawki są,, nie do przyjęcia''a czas spotkania odłożony w czasie bliżej nie sprecyzowanym. Tak zapewne też będzie  innymi projektami ustaw: wetowanie , zlosliwe rozciąganie w czasie spotkań,pokazywanie jak można pomiatać człowiekiem tylko dlatego,że nazywa się Kaczyński. Słusznie wspomniała Pani o roli Gowina puszacego się jak paw z nowych nabytków a wyraźnie zdystansowanego wobec koalicjanta jakim jest PiS. Już samo mizdrzenie się z nową nazwą swojej partii w ramach tej koalicji wskazuje jakie są jego plany.


Link do komentarza
21-10-2017 [20:08]
Losek

Niebo-piekło


Na szczęście...  Wydaje mi się również, że i inne fprmy "świętowania" nie są nadmiernie popularne ale nie wolno nam stracić czujności. 


Link do komentarza
21-10-2017 [20:00]
xena2012

Niebo-piekło


Kiedy w Polsce zaczęły działalność zagraniczne supermarkety usilowano wprowadzić zwyczaj Halloween.Dziewczyny -kasjerki siedziały w dziwacznych strojach czarownic lub niewygodnych maskach co przy długich kolejkach było po prostu dla nich katorgą,podobnie ubrana była obsługa  stoisk a dynie wciskane wszędzie. Na szczęście ten zwyczaj sie nie przyjął.


Link do komentarza
21-10-2017 [19:41]
xena2012

Wszystko ch…!


A Pański wpis był merytoryczny,nieobraźliwy,kulturalny? I czy nawet jest adekwatny do straszliwej ,,zbrodni'' popełnionej przez panią Bochenek?


Link do komentarza
21-10-2017 [19:02]
Starszy Młotkowy

CZY ZMOWA MILCZENIA ?


Panie Baterowicz! Siedzisz se Pan na tych Antypodach od wielu dekad, podniecasz się określonej konduity lekturami i wypisujesz bzdety o swojej dawnej ojczyźnie. A przy okazji judzisz Pan i szczujesz nie wahając się używać bredni i oczywistych kłamstw. I śmiesz wypisywać, że "Obecny stan Temidy nie rokuje jednak nadziei na obiektywne śledztwa, dlatego napierw musimy (Pan więc także..?) przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości.Skorumpowana Temida nie pozwala bowiem dotrzeć do prawdy."
Co Pan możesz wiedzieć o współczesnym polskim sądownictwie poza tym, co wyczytasz w tych gazetkach czy na stronach internetowych wielbiących pomysły Ziobry albo zobaczysz w internecie na tych skandalicznych kłamliwych billboardach rzekomo informatycznych. Czy masz Pan pojęcie o tym, że reforma sądownictwa proponowana przez PiS niczego  nie poprawi w działalności sądów, a chodzi tylko i wyłącznie o wymianę kadr w myśl leninowskiej zasady, że kadry są najważniejsze. Ale śmiesz rzucać obelgi i pomówienia na wszystkich polskich sędziów, że są skorumpowani. Dla poparcia swoich sensacyjnych wymysłów posługujesz się Pan często wyssanymi z palca kłamstwami, jak te o braciach ks.Popiełuszki,którzy żyją sobie do dzisiaj, a Pan wymyśla historyjki o  ich śmierci przez zamordowanie  - czy nie wypada odszczekać te łgarstwa, Panie Baterowiczu? A przy okazji: dlaczego to rząd PiS w latach 2005-07 nie ruszał sprawy śledztwa dot. śmierci ks.Jerzego - wiesz Pan może? I na koniec: chyba Pan widzisz, jakie durnowate "komentarze" wywołują te Pańskie kłamliwe sensacje - czy o to właśnie Panu chodzi, czy też o usprawiedliwienie faktu, że nie wraca Pan do swojej dawnej ojczyzny, no bo tam wciąż jeszcze zarabia się w zł polskich, a nie w australijskich dolarach.
 


Link do komentarza
21-10-2017 [17:30]
Jabe

LIKWIDACJA JOW - PIS PRZECIW SITWOM


Racja. Powinienem był napisać „partia rządząca”, nie „władza”.

Pozwolę sobie się odwzajemnić: czemu wójt/burmistrz będzie rządził jak udzielny książę? O czym TY człowieku piszesz? Co ma piernik do wiatraka? Poważnie pytam.

Dlaczego niby pojedyńczy ludzie wybrani w JOW przekładają się na udzielne rządy burmistrza, a ci wybrani z list będą go skutecznie kontrolować? Ci wybrani z list (mówi się wręcz o listach wyłącznie partyjnych) muszą przede wszystkim pilnować, by się na tych listach ponownie znaleźli. Chodzi więc nie tyle o kontrolę burmistrza przez wyborców, co rad przez partie (a raczej tę konkretną partię, bo w tych wszystkich reformach próżno szukać dalekosiężnej wizji).

I o tym pisałem – partie (a raczej ta konkretna) chcą zwiększyć swoje wpływy. O tym też pisze Autor – System JOW oznacza poważne osłabienie struktur ogólnopolskich partii politycznych. Pan i Autor twierdzicie, że dobrze JOW-y zlikwidować, ja twierdzę, że to źle. Nie ma w tym różnicy zdań, bo Wy patrzycie z punktu widzenia partii, a ja – wyborców. Udzielna centralna władza partyjna (jak za Gierka) wcale nie jest lepsza od udzielnej władzy burmistrza. W szczególności tę drugą łatwiej obalić (choćby wsadzając za nadużycia).


Link do komentarza
21-10-2017 [17:26]
Lektor

Wszystko ch…!


Ta cała Bieńkowska też mówiła po angielsku "sorry". Jak widzę pan, panie Krzysztofie jest podobnie przygłupawy jak ona.


Link do komentarza
21-10-2017 [16:39]
admin

LIKWIDACJA JOW - PIS PRZECIW SITWOM


Jakie "podporządkowanie sobie samorządów"? O czym TY człowieku piszesz? Co ma piernik do wiatraka? Czy będzie ordynacja proporcjonalna czy większościowa, to nie ma NIC do rzeczy, jakie będzie "przełożenie" rządu na samorządy. Bo w 1. i 2. przypadku nie ma takiego mechanizmu. Ma natomiast przełożenie, czy wójt/burmistrz będzie rządził jak udzielny książę i łatwo odtwarzał swoje rządy, czy rada będzie go skutecznie nawet nie tyle kontrować (bo za bardzo nie może) co chociaż kontrolować. 


Link do komentarza
21-10-2017 [16:07]
Art

CZY ZMOWA MILCZENIA ?


Wiem,że katolik nie może mówić nic złego przeciw swemu Kościołowi.Ale,dla przykładu swego czasu Turowski też był "członkiem"naszego kościoła.Czytając,oglądając prawie wszystko dotyczące tego morderstwa(ciekawe czy PAD był w muzeum bł.Ks Popiełuszki na Żoliborzu?)dochodzę do wniosku,że głównymi blokującymi dzisiaj prawdę o tym straszliwym morderstwie są ludzie Kościoła.Wiemy,że Kościół jest hierarchiczny.Więc czy możliwe jest,aby ci ludzie nie wiedzieli kogo wystawiają jako postulatora bł.Ks Popiełuszki-agenta bezpieki-Kaczmarka?Uważam,że nie jest to możliwe,a jednak miało to miejsce.Oto warszawski hierarcha,ten co to o 10 rano uderzył w latarnię,będąc w stanie nieprzytomności.I to jego "błogosławieństwo"-https://www.youtube.com/watch?...óż n jak nie Nycz poniewiera najlepszym księdzem w Warszawie i nie tylko-ks.Małkowskim?Jakież to grzechy uczynił i przeciwko komu ten prawie święty ksiądz,że tak go równają równo z trawą w tej Polsce "prawa"?Parę słów prawdy powiedział,a teraz nawet Mszy Świętej zakazują mu odprawiać i to nie tylko w Polsce ale i po za Polską.Charakterystyczna to kara-zakaz odprawiania Mszy Świętej.Jest nowa petycja do podpisania,podpisujcie to proszę.Róbmy wszyscy cokolwiek,aby nastał koniec tego draństwa i horroru.www.ksjerzypopieluszko.pl


Link do komentarza
21-10-2017 [16:04]
trawa

CZY ZMOWA MILCZENIA ?


Skąd Pan wziął nieprawdziwą informację, że bracia ks. Popiełuszki, Józef i Stanisław, zmarli (czy nawet zostali zamordowani) - jeden w 1996, a drugi w 2000 roku?
Obaj byli obecni na pogrzebie swojej Matki w listopadzie 2013 roku (i przypuszczalnie żyją do dziś dnia, choć tego nie wiem na pewno). Można to sprawdzić w licznych w sieci sprawozdaniach z pochówku Marianny Popiełuszko.http://kspopieluszko.blogspot....


Link do komentarza
21-10-2017 [14:49]
Starszy Młotkowy

W autobusie panowała atmosfera jakbyśmy jechali na wojnę!


Czymś najgłupszym, co można spotkać w internecie i za co wielu adminów banuje jest  wyśmiewanie się z czyjegoś nicku. To tak, jakby w realu wyśmiewać się z czyjegoś nazwiska. A to właśnie świadczy o poziomie kulturalno-intelektrualnym. Tutaj,oprócz ExWrocławianina niektórzy blogerzy i  komentujący nierzadko sięgają do takich metod "przywalenia"  tym, którzy nie podzielają ich zdania - żenada...


Link do komentarza
21-10-2017 [14:38]
Starszy Młotkowy

W autobusie panowała atmosfera jakbyśmy jechali na wojnę!


A koniecznie musi Pan się do nie dostosowywać? Przecież to nie moja strona,a na komentarze nie musi się odpowiadać,ani nawet wchodzić na każdą stronę.  Chyba że ma się tzw. w psychiatrii "psychiczny przymus nieodporny" ,żeby koniecznie się publicznie powymądrzać.


Link do komentarza
21-10-2017 [14:06]
Imć Waszeć

LIKWIDACJA JOW - PIS PRZECIW SITWOM


Konkretnie to mamy dwie patologie: "centralizm" i "lokalizm". Obie alternatywy są złe, co pokazało życie. Są jak dwie okładki kondensatora, tworzące pole brutalnie formatujące życie istniejące pośrodku. Nie należy ulegać omamieniom, że przeginanie pały w stronę przeciwną do patologii, cudownie spowoduje likwidację tej patologii.

https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
21-10-2017 [12:49]
Jabe

LIKWIDACJA JOW - PIS PRZECIW SITWOM


Gangi centralne są w czymkolwiek lepsze? Już sama możliwość instytucjonalnego powiązania prokuratury podległej partii rządzącej z lokalną delegaturą tej partii powinna dać do myślenia. Nie chodzi tylko o teraźniejszość, ale o filozofię państwa.

Może i JOW-y zmiotłyby Kukiza z polityki. Skoro mimo wszystko się za tym opowiada, dobrze to o nim świadczy. Dziwi raczej strach rządzących. Jak to tłumaczę, napisałem pierwszym komentarzu.

Skoro to źle, że często włodarze lokalni idą ramię w ramię z radą, to pytam: dlaczego na poziomie centralnym ten stan rzeczy jest akceptowany? To byłby argument za systemem prezydenckim. Jaka jest rola kontrolna sejmu wobec wyłonionego przezeń rządu? Żadna. Większość sejmowa popiera rząd, żeby nie wiem co, a rząd pisze pod siebie ustawy, które ta większość uchwala. A na poziomie gminy okazuje się to być ciężkim grzechem, mimo że przynajmniej nie jest to powiązanie narzucone prawem, a zatem może być, ale nie musi.

Jak pisałem, władza centralna – ta konkretnie – nie ma innego pomysłu na podporządkowanie sobie samorządów. Partykularny interes. Reszta to propaganda.

Nie jesteśmy na ty.


Link do komentarza
21-10-2017 [12:17]
admin

LIKWIDACJA JOW - PIS PRZECIW SITWOM


Żeby być dobrze zrozumianym. Co pokazane na przykładach - JOW tworzą silne powiązania rad z włodarzami. Patologiczne na tyle, że niemal cała rada jest odzwierciedleniem układu rządzącego (ewentualnie obejmującego władzę) w gminie. Znika opozycja, funkcja kontrolna rady. Bo w tej ordynacji zwycięzcy otrzymują zbyt wysoką premię w stosunku do % poparcia. Przy dużym rozdrobnieniu głosów może zwyciężyć komitet z kilkunastoprocentowym poparciem, czyli mający poparcie tylko mniejszości wyborców i to nieznacznej. Dlatego taka ordynacja rodzi patologie.
 
Co innego jeśli wybory większościowe odbywają się w 2 turach - wtedy siłą rzeczy wymagane jest ponad 50-procentowe poparcie dla kandydata. 


Link do komentarza
21-10-2017 [12:06]
Dorota M

CZY ZMOWA MILCZENIA ?


To ważna sprawa także dla dobrej zmiany, ale dopóki sądy nie zostana oczyszczone ze sprawców tych zbrodni, nie ma co marzyć o uczciwym procesie. Oczywiście pan prezydent skrzętnie dba o to żeby nigdy nie było rozliczenia III RP i tych zbrodni. Reakcja na list który napisał pan red Sumliński do prezydenta, jest najlepszym tego potwierdzeniem. Natomiast min Ziobro nie może przekazać tej sprawy do prokuratury, dopóki nie będzie miał gwarancji uczciwego procesu. PAD jest rzecznikiem nadzwyczajnej kasty.


Link do komentarza
21-10-2017 [11:40]
trawa

Polska jedną wielką strefą ekonomiczną


Czyli cała Polska będzie jedną wielką strefą, w której urzędnicy zasiadający w dziesiątkach spółek zarządzających będą decydować, który przedsiębiorca zasługuje na specjalne traktowanie, przywileje i wsparcie, a który ma na to płacić.


Link do komentarza
21-10-2017 [11:25]
admin

LIKWIDACJA JOW - PIS PRZECIW SITWOM


Tworzą tylko kolejne gangi lokalne.
Nic nie zrozumiałeś z wpisu albo go nie przeczytałeś albo tępo powtarzasz propagandę JOW Kukiza, która gdyby się urzeczywistniła to jego pierwszego by zmiotła z polityki.


Link do komentarza
21-10-2017 [11:21]
admin

Polskie reparacje od Niemiec – pięć aspektów


Jeden Niemiec na całe NB, niepowtarzalna okazja dowiedzenia się z pierwszej ręki o opiniach nt. Polski i Polaków i ja mam pozwolić żeby po jakimś chamskim komencie sobie poszedł? I tak mu do słuchu ciągle piszesz i niektórzy inni. Ale są granice, które na moderowanym forum nie mogą być przekraczane. 


Link do komentarza