Ostatnie komentarze

19-08-2017 [19:33]
Ptr

DIAGNOZY WIESZCZA


Państwo jest słabe, bo nie ma dobrze działającego sądownictwa. które jest jakby skore do obstrukcji. Zagrożenia państwa nie są szybko i sprawnie usuwane i dużo się o nich dyskutuje. To też ma jakiś aspekt uświadamiający. Ale to nie jest załatwienie sprawy.
Nie jest to winą rządu , który stara się działać sprawnie, nie radykalnie i są pierwsze efekty gospodarcze. To wynik oporu i  poprawności. Pewnej iluzorycznej wiary , że wszystkie stronnictwa mają dobre intencje , w zasadzie chcą dobra kraju, że działaja zgodnie z tym co głoszą. Z tego pluralizmu nie powinniśmy być dumni. Bo aby pójść naprzód niektóre opcje muszą przegrać. To dla dobra także ludzi wspierajacych opozycję, bo rozwój może być dużo większy.
Myślę ,że jakieś źródła tej słabości tkwią historycznie w czasach Kazimierza Wielkiego, a później w czasach Jagiellonów. To uformowało przesadnie wielokulturowy charakter państwa. I mamy to w spadku. Gdybym miał szlachcie doradzać w wieku XVII i XVIII doradziłbym wybierać zawsze Polaka na króla. Ale oni już wtedy musieli zachowywać wewnętrzną równowagę wpływów wybierając króla , który coś jeszcze wnosił do wspólnoty, o ile wnosił wzmocnienie, a czasem wojnę o tron. Tym nie mniej osłabiała się wewnętrzna jedność. 
 


Link do komentarza
19-08-2017 [19:17]
Domasuł

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


Ciezko ocenic. Bede się przygladal temu posłowi, bo wcześniej jakos nie zwrocil mojej uwagi. PiS-owi jest potrzebnych kilku ostrych gości - żeby nie wyszli na mieczakow. Nie może być tak ze PiS będzie bezpardonowo atakowany przez roznych chamow i nikt nie będzie na to reagowal. Kontrowersje same w sobie nie musza koniecznie być szkodliwe dla partii. Cos o tym wie obecna opozycja i jej wyznawcy, rozne Florentyny i ich mutacje aktywne na NB.


Link do komentarza
19-08-2017 [18:38]
Florentyna

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


Panie Krzysiu kochany! Daczegóż to tak skromnie wspominasz młodopolskie czy raczej krakowskie życie swe podbojowo zdobywcze, dlaczegóż fotkę swą z jakąś mało rozpoznawalną facjatą prezentujesz, miastto z kimś w młodości Twej sławnym, jako to: Lem Stanisław, Kantor Tadeusz, Mrożek Sławomir, czy choćby Gałczyński Konstanty Ildefons, albo Sienkiewicz Henryk  czy jakiś Prus Głowacki Bolesław Aleksander - co? Zawiedzionam nieco aż taką skromnością Twoją...

 


Link do komentarza
19-08-2017 [18:36]
Krzysztof Pasie...

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


@Domasuł

https://www.salon24.pl/newsroo...


Link do komentarza
19-08-2017 [18:19]
Ancymon

DIAGNOZY WIESZCZA


Jedyny rozsądny  głos w tej sprawie, niezwykle trafną zawierający opinię, to komentarz do  bombastyczno-kaznodziejskiego tekstu Baterowicza, który ze swoich Antypodów (również tych w przenośni) ocenia Polaków i daje im wskazówki, napisał Domasuł - gratulacje!


Link do komentarza
19-08-2017 [18:03]
Domasuł

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


Ciekawe o co chodzi z poslem Tarczynskim. Przypuszczam, ze w TVN jest pokazywany jako typowy pisowski oszołom. Nie oglądam TVN wiec nie zauwazylem w jego zachowaniu niczego specjalnego. Specjalnie teraz zwroce uwagę na tego pana, jeśli nie zapomnę. A może Jabe mi wyjasni...


Link do komentarza
19-08-2017 [18:02]
Goral Supreme

Quo vadis najstarsza córko Kościoła?


Refleksja nad ktora warto poswiecic troche czasu....


Link do komentarza
19-08-2017 [17:42]
angela

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


W marzeniach, p.drrrr.
PiS. właśnie. wygra, dzięki takim wygra, wbrew takim komuchom  i letkusom  jak. pan. 


Link do komentarza
19-08-2017 [17:40]
Krzysztof Pasie...

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


Powyższe komentarze świadczą, że przez takich oszołomów właśnie PIS przegra kolejne wybory. Chyba, że w porę nowa władza się zdoła od takich ludzi odseparować publicznie. To są ludzie toksyczni i nieodwracalnie wizerunek PIS-u niszczący, podobnie jak ich idol poseł Dominik Tarczyński. I cała nadzieja w tym, że Mateusz Morawiecki uświadomi to zagrożenie panu prezesowi Kaczyńskiemu. W przeciwnym razie nie będzie następnej pisowskiej kadencji.

Krzysztof Pasierbiewicz


Link do komentarza
19-08-2017 [17:28]
Domasuł

DIAGNOZY WIESZCZA


Pan Michnik-Kuroń-Gieremek jest wlasnie przykładem takiego weterana-kombatanta, który nigdy nie zrozumie rzeczywistości innej od tej komunistycznej, w której się wychowal.


Link do komentarza
19-08-2017 [17:07]
Marek1taki

Ortodoksyjny liberalizm przeciwko narodom.


To co nazywa Pan ortodoksyjnym liberalizmem jest wspolczdsna forma marksizmu. Jest w nkej internacjonalizm walczacy z panstwami narodowymi. Jest ateizm w formie wyznawania politycznej poprasnosci (marksizmu kulturowego) oraz socjal i interwencjonizm gospodarczy  kryjace wojne z indywidualizmem  w zyciu rodzinnym i pracy.


Link do komentarza
19-08-2017 [15:51]
zbieracz śmieci

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


To prawda ,że obrzydliwe ,tylko tylko ,że to rojenia karła co wiecznie z gołą dupą sepił gdzie się dało a się nie dawało.
Tutaj na NB opisywali jego "podboje" ci co znali szczegóły jego dokonań na AGH ,to tutaj pisali mu w oczy ,że gdyby nie przedawnienie to by siedział!


Link do komentarza
19-08-2017 [15:26]
michnikuremek

DIAGNOZY WIESZCZA


Czyli ty Damasuł jesteś ustawiony dokładnie pomiędzy lewicą a prawicą? Pomiędzy lewą, a prawą nogą? A wiesz co tam się znajduje szczególnie u większości mężczyzn?


Link do komentarza
19-08-2017 [15:09]
ilona

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


No cóż -obrzydliwe


Link do komentarza
19-08-2017 [13:55]
Domasuł

Araby czystej polskiej krwi


TVN-y i cala reszta tego badziewia wykorzystają kazda okazje, żeby dowalic rządowi - wykorzystując nawet tematy o których normalni ludzie nie maja zielonego pojęcia i nic ich to nie interesuje.


Link do komentarza
19-08-2017 [13:44]
Domasuł

DIAGNOZY WIESZCZA


To co Pan prezentuje to jest niestety tylko prawicowa wizja rzeczywistości, inaczej mowiac prawicowa polityczna poprawność. Na szczęście Polska jest krajem demokratycznym i ani prawica ani lewica nie może przepychac na sile swojej wizji. Przykro mi ale zauważam ze ludzie którzy gros zycia przezyli w komunie maja wielki problem z demokracja, niezalenie od tego jakie maja poglądy. NB (zdominowane zdaje się przez osoby niemłode) sa miejscem gdzie swietnie to widać. Postronni internauci, szczególnie młodsi, mogą być przerażenie tym co tu się wypisuje.


Link do komentarza
19-08-2017 [13:33]
zbieracz śmieci

Święto Arabów z polityką w tle


Poczatek konca koni arabskich pełnej krwi z tzw.linii polskiej to lata póżnego gierka gdy sprzedawano najlepsze ogiery i klacze do USA i cieszono sie jak małpa blachą z każdego dolara ,wyskie ceny to efekt polityki fiaskalnej w USA bo zakup konia był traktowany jak inwestycja i można było odpisać od podatku.Konie które tam trafiały uzyskiwały dwu ,trzykrotne przebicie .Hossa sie skończyła gdy nie mozna juz było zakupu konia odliczyc od podatku .
To czasy jaruzla a jego junta potrzebowała dewiz jeszcze bardziej jak gierek i poszło juz prawie na całość.
To co siedziało po 89 roku to juz śwaiadowma jazda na wyniszcznie i praca na rzecz konkurencyjnych hodowli w tym u muslimów i to dotyczy koni ,które stały się przewalskimi arabami i to nie one były głównym celem .
Zmieniono statut hodowli z gospodarstw w spółki prawa handlowego a to juz inna bajka bo dzieki temu zabiegowi mozna było doprowadzic spółke do upadłości i za psi grosz przejąć je bo chodzi o trzy spółki gdzie hodowla przewalskich arabów to hobby a prawdziwe dochody dawały stada mlecznych krów i ziemia.
Jeszcze rok i by to się stało .
Za co mozna sie dobrac do dupy byłym prezesom ano za to ,że wypożyczali klacze i ogiery za nic [oficjalnie] a wypozyczający dzieki metodzie in vitro pobierał od klaczy faszerowanych hormonami nieprawdopodobne ilości jajeczk które po zapłodnieniu były wszczepiane surogatkom i tak jest masa koni o dobrym pochodzeniu co nie znaczy ,że sa tak wybitne jak rodzice.Prezesi wiedzieli co sie dzieje z ich klaczami które po powrocie były wrakami nie nadajacymi sie do dalszej hodowli ,podobnie z ogierami nadmiernire ekspoloatowanymi jako dostarczyciele nasienia.Takie działanie prezesów to ewidentne szkodzenie własnej spółce i podlega nie tylko odpowiedzialności karnej ale utrata całego ich majatku bo tak mówi prawo -to zabezpieczenie prawne przed szkodnictwem.
Teraz chodzi o klacze stonsowej ,jakos nie ma pozwu i nie bedzie bo doskonale wiedziała ,ze jej klacze sa dziedzicznie obciążone skrętem kiszeka bajka o truciu była balonem mającym odwrócic uwagę ,zabrała pozostałe jak i inni co tam swoje konie trzymali a ja chciałbym zobaczyc umowy na podstawie której konie obce tam były ,do czego w umowie zobowiazała sie stadnina -tylko obrok i boks czy tez leczenie  i za co ewentualnie ponosiła odpowiedzialność-nic o umowach nie słychać wiec mam prawo podjrzewać ,że takich nie było a wszystkie konie były tam nielegalnie.
Czy mozliwe jest odbudowa "polskiej  linii "-to już jest nierealne bo nie ma z czego ,nawet kupując potomstwo tych sprzedanych a te z in vitro i nie wiadomo ile jest ich braci i sióstr.Dwa miliony złtych z małutka górka to śmieszne pieniadze dla trzech stadnin przewalskich arabów,nie starczy na obrok a gdzie reszta ,reszta w yminach krów i ziemi o ile cos sie znowu nie stanie,czego krowom ani ziemi nie życzę.Utraty pracy znacznej części załóg to i owszem bo wiedzieli a milczeli.

 


Link do komentarza
19-08-2017 [13:27]
Domasuł

O majstrach Antonim i Jarosławie oraz czeladniku Andrzeju


Tak wlasnie mysle ze to Florentyna, teraz jako facet.


Link do komentarza
19-08-2017 [12:47]
jaja -cek

Ale wkoło jest wesoło, czyli pani dr hab. Środa i defilady


niejaka środa dostała na swoje "pseudo-badania" 1 milion zł z naszych podatków.  OK.  Ja rozumiem, że naukowcy muszą mieć pieniądze na różne badania czy to w dziedzinach technicznych czy socjologicznych.   .ALE  skoro (jak się nam mówi) rządzi tzw. "niewidzialna ręka rynku", że trzeba być kreatywnym, że trzeba poddawać się konkurencji i prawom rynku i że trzeba swój produkt "sprzedawać" -  to UWAŻAM, ŻE  naukowcy i naukAwcy powinni też tak być weryfikowani.  NAJWYŻSZY CZAS  odwrócić sytuację  i niech tam sobie jakiś naukowiec bada co chce, niech pracuje tyle czasu nad jakimś tematem ile uważa, niech ma jakieś wyniki takie czy siakie .....  ALE  MY  PODATNICY mamy prawo KUPIĆ DOBRY PRODUKT  i  PRODUKT  POTRZEBNY  albo NIE  KUPIĆ bubla, i nie kupować RZECZY  ZBĘDNEJ.  I powinno tak być, że w imieniu PODATNIKÓW  Minister od Szko(D)nictwa Wyższego może zapłacić nawet i 3 miliony takiej środzie  JEŻELI  OCENI  jej  PRODUKT i UZNA, że wyniki takiej pracy są: przydatne, że metodologia jest prawidłowa, że dochowano standardów naukowych.  .....  Przecież zawsze można wziąć kredyt i wyjechać do pracy za granicę - co była powiedziała niejaka anna komoruska


Link do komentarza
19-08-2017 [12:38]
Benef

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


Obecne kłopoty Europy mają właśnie swoje źródło w tej "cudownej epoce dzieci kwiatów lat 60" i dlatego te posępne miny Przyjaciółek mają uzasadnienie. A Pan Birbant tylko wspomina, gdzie tu mógł kija zamoczyć.


Link do komentarza
19-08-2017 [12:30]
michnikuremek

Szósty zamach


Michalkiewicz napisał do Bodnara "Synu.... Z grzeczności nie powiem jaki synu". :D


Link do komentarza
19-08-2017 [12:22]
Jabe

Ortodoksyjny liberalizm przeciwko narodom.


Antyklerykał.


Link do komentarza
19-08-2017 [11:29]
Ptr

Ortodoksyjny liberalizm przeciwko narodom.


cd:
Czasem są chwile prawdy, gdy po jednej stronie stają ci , co chcą zdobyć wszystko, stolicę, kraj, Europę i cały świat. Po drugiej stronie ci, którzy na pole walki przynoszą tylko swoją młodość, skromność i choć to zabrzmi patetycznie - miłość. I walczą o to , aby ochonić i zachować, co im się należy. I to można to nazwać obroną cywilizacji.
A w codziennym życiu ?  Są tacy, którzy bez brania ponad miarę żyć nie umieją. I nie chcą się ograniczać regułami. Skutki ich postępowania ich nie interesują. Nazywają to stylem życia.

 
 


Link do komentarza
19-08-2017 [11:25]
michnikuremek

Kolejne zamachy terrorystyczne w Europie Zach., a PE ...


WSZYSTKIE działania Unii Europejskiej zmierzają do celu wytyczonego przez włoskiego komunistę, Altero Spinellego w jego Manifeście z Ventotene:  likwidacja państw narodowych i stworzenie jednego, totalitarnego państwa komunistycznego.
Altero Spinelli jest patronem Unii Europejskiej, a do parlamentarnej grupy Spinelli należą między innymi komunistyczny konfident SB Michał Boni i córka krwawego funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa Danuta Hubner.
Totalitarne państwo komunistyczne będzie niewydolne ekonomicznie, więc dojdzie do buntów i zamieszek. Dlatego też potrzebny będzie aparat terroru, który spacyfikuje (wymorduje) niezadowolonych. Czyż ci brodaci młodzieńcy, którzy codziennie wysiadają z łódek na plażach Hiszpanii i Włoch nie stanowią doskonałego materiału na żołnierzy Europejskiego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego?


Link do komentarza
19-08-2017 [11:19]
Czesław2

Szósty zamach


Filozofię? To chyba chodzi o liberalizm, jak sama nazwa wskazuje, trzymający za mordę każdego, kto nie tylko myśli inaczej, ale w ogóle myśli. Przecież to już było. To cała historia ludzkości.


Link do komentarza
19-08-2017 [10:26]
michnikuremek

Sagrada Familia, terroryści i tweety eurokratów


"To byli komuniści i było to blisko sto lat temu (w Hiszpanii trochę później). Niszczyli wszystko co wpadło im w ręce. Ludzkie losy również. I mentalność ludzi także. W Hiszpanii jednak przegrali na samym początku. Gdzie indziej trzymali się długo. W końcu jednak wszędzie przegrali."

Ich miejsce zajęli neokomuniści, którzy również niszczą wszystko co wpadnie im w ręce, ale najbardziej mentalność ludzi mając teraz do dyspozycji najnowsze technologie służące to ogłupiania całych narodów. Neokomuniści nie budują (na razie) obozów koncentracyjnych otoczonych drutem kolczastym, tylko montują ten drut kolczasty w ludzkich mózgach. Operacja odbywa się w znieczuleniu, a uwięzieni w tych obozach ludzie mają wrażenie, że są coraz bardziej wolni, niezależnie myślący, otwarci i tolerancyjni....
Wszystkim zainteresowanym neomarksizmem i jego skutkami polecam wykłady pana Krzysztofa Karonia.


Link do komentarza
19-08-2017 [09:17]
Tadeusz Hatalski

Sagrada Familia, terroryści i tweety eurokratów


Tak oczywiście, chodzi o Izabellę. Nie mam pojęcia skąd mi się wzięła (za drugim razem) Katarzyna. Dzięki za zwrócenie uwagi,już poprawiam.
Również pozdrawiam.


Link do komentarza
19-08-2017 [08:50]
RinoCeronte

Sagrada Familia, terroryści i tweety eurokratów


Pisząc Katarzyna ma Pan na myśli Izabellę Katolicką?
Saludos.


Link do komentarza
19-08-2017 [08:42]
angela

DIAGNOZY WIESZCZA


..... i media, i nie nasza kolorowa prasa, i samorządy, a potem wybory i konstytucja. 
Tak nam dopomoz Bóg. 
 


Link do komentarza
19-08-2017 [04:07]
angela

Gefreiter Tusk


Jest tylko nadzieja, że komisja weryfikacja ds VAT, WYPROWADZENIA z Polski miliardów, otworzy niektórym oczy, na tego gnoja, ile szkody narobił Polakom. 
 


Link do komentarza
19-08-2017 [01:34]
paparazzi

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


"kończę, bo mi stygnie kawa." Polacy nic się nie dzieje. Kultura żyje. Ręce opadają. I to ma być elita intelektualna. Passsssssent jedzie.


Link do komentarza
19-08-2017 [01:06]
fritz

O majstrach Antonim i Jarosławie oraz czeladniku Andrzeju


No to podsumujmy:

**Patrzac na dzialalnosc prezydenta przezywam deja vu: najpierw Bolek a potem Duda**.

Przy tym dla Bolka jest jakies wytlumazenie w formie ciezkiego dziecinstwa i mlodosci w czasach teroru komunistycznego, ktory mogl go zdemoralizowac.

Dla Dudy-Kornhasera nie ma zadnego "usprawiedliwienia".

Dlatego jest nieporywnywalnie gorszy niz Bolek: robi wszystko (sabotaz reform sadownictwa i armii; media beda nastepne) z wlasnej, nieprzymuszonej woli.

 


Link do komentarza
19-08-2017 [00:53]
Ancymon

Strategiczna gra o konstytucję?


PIS wygrywa samodzielnie wybory bez przystawek a na pewno bez gowina i co może zrobić -uchwalic prowizorium konstytucyjne ,skrócić kadencję prezydenta a jego następcę wybrać w Sejmie na okres przejsciowy ,odebrać wszystkie uprawnienia prezydentowi jak weto ,dowodzenie armia,wszystkie uprawnienia którymi mógłby szkodzić a pozostawic jedynie jako element dekoracyjny.

Mędrzec wszechwiedzący o ksywie "zwieracz świeci" czy jakoś tak, nie wie jak się takie cóś nazywa? No to trza podpowiedzieć: to jest zamach stanu albo pucz - kwalifikowany jako zbrodnia stanu. Jeśli Polska ma się stać jedną z bananowych republik, to szkoda tylko,że u nas nie rosną banany, a tylko barany się mnożą gdzie popadnie.


Link do komentarza
19-08-2017 [00:46]
Ancymon

Gefreiter Tusk


I teraz głosiciele najlepszej ze zmian na NB zatkali się na dobre...To znaczy można jeszcze z ich strony spodziewać się steku prostacko chamskich wyzwisk, jak uczą  przykłady wielu tzw. "komentarzy" raczej mało merytorycznych.


Link do komentarza
19-08-2017 [00:35]
Ancymon

O majstrach Antonim i Jarosławie oraz czeladniku Andrzeju


A to jest zabronione?


Link do komentarza
19-08-2017 [00:33]
Ancymon

Gefreiter Tusk


@Domasuł
Zapewne ty przodujesz w zapełnianiu sondaży poparciem dla wymienionych przeze mnie pisowatych ministrów - gratuluję!


Link do komentarza
19-08-2017 [00:22]
Ancymon

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie,gdzie było PO i .N, 15.08


Zwieracz świeci zaliczył mnie do pierwszego sortu, czyli jestem prawdziwym polskim prawicowym patriotą! Co za szczęście, jakże mam dziękować?


Link do komentarza
19-08-2017 [00:20]
Domasuł

Doszło do tego, iż zapomnieliśmy, że życie bywało beztroskie


Ale kto zapomnial? Zycie studenckie, mlodosc - to jest fajne, niezaleznie od tego w jakich czasach sie zyje. Chociaz takich playboyow jak Pan jest chyba teraz wiecej niz wtedy. Szpan, podryw, bajer, laski, wyuzdanie - tego jest az nadto. Gorzej z prowadzeniem normalnego zycia przez czlowieka doroslego i bardziej swiadomego tego co sie dzieje wokol - zeby nie wiem co, to na pewno nie chcialbym przezyc tego czasu w glebokiej komunie. A jeszcze jak ktos byl wrazliwy to chyba tylko zostawalo mu palnac sobie w leb.


Link do komentarza
18-08-2017 [22:54]
Art

Szósty zamach


Nareszcie.Wice premier,minister ma rozwiązanie:
https://wpolityce.pl/polityka/...
Jak ten biedny Kaczyński,pani Szydło,mogą znosić w swym rządzie takiego.....Chciałem pojechać p.Michalkiewiczem......Bodnar


Link do komentarza
18-08-2017 [22:34]
michnikuremek

Gefreiter Tusk


Jak napisałem wyżej - nie jestem twoim RODAKIEM, ancymonie......


Link do komentarza
18-08-2017 [22:07]
Imć Waszeć

Kiedy wybuchnie wojna o media ?


Hahaha właśnie ;) Ale chyba nie wprowadzi Pan przepisu o zakazie dub'owania? To byłby koszmar.
Moim zdaniem należy dążyć do aktywacji całego spektrum pożytecznych dźwięków i to niezależnie od tego, czy jedziemy główną linią melodyczną, czy wyciągamy na wierzch perkusje i basy. Każdy ma prawo się wypowiedzieć, ale nie ma prawa stale zagłuszać innych.

Kiedyś nawet miałem taki pomysł, żeby program pierwszy TV nazwać "Rządowa", zaś dwójkę "Opozycyjna" i wpisać to do konstytucji. Skończyłyby się walki o media oraz wszelkie insynuacje. Co do mediów prywatnych, to zakazać im demagogii i propagandy w godzinach największej oglądalności i wymusić ograniczenie tego do max 10% czasu antenowego. W końcu media powinny służyć rozrywce, edukacji, ogólnie ludziom, a nie politykom i ich nawalance o złote kalesony. A już na pewno nie powinny służyć obcym. Przy przekroczeniu 20% obcego kapitału w jakiejś korporacji medialnej czy firmie, po prostu stosować odpowiednio stworzone prawo o dezinformacji i agenturze wpływu. Przecież jak ktoś chce poznać niemieckie zdanie na temat tego, co się dzieje w Polsce, to może wykupić niemieckie kanały w kablówce. Nikt tego nie zabrania. Prezentacja niemieckiego punktu widzenia w polskich mediach (nadających w Polsce i na polski teren) to ewidentne szpuntowanie, żeby żadne polskie rozsądne zdanie się nie przebiło. To jest tak widoczne, że aż wstyd tych polskich magistrów nawet politologów z GWno-UW czy GWno-UJ, dla których jest to OK i mucha nie siada.

Na dobry sen: https://www.youtube.com/watch?...

A i jeszcze Karoń o istocie wolności: https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
18-08-2017 [21:48]
Domasuł

Szósty zamach


To nie sa rojenia, pani Elig. Nie można tak po prostu porzucić filozofie, która rzadzi mysla polityczna w zachodniej Europie od dziesięcioleci. To wszystko jest troche bardziej skomplikowane niż tworzenie wpisow na blogu w zaciszu i ciepełku swojego domku.


Link do komentarza
18-08-2017 [21:27]
Domasuł

Gefreiter Tusk


Popatrz choćby na sondaże, głąbie, jeśli już nic innego twój lemingowaty umysl nie odbiera.


Link do komentarza
18-08-2017 [20:36]
Jabe

Kiedy wybuchnie wojna o media ?


...który nakaże gadać na odwrót. Co było dobre, będzie złe, co złe – dobre. A rządowa szczekaczka pozostanie rządową szczekaczką.


Link do komentarza
18-08-2017 [20:21]
Jabe

Ortodoksyjny liberalizm przeciwko narodom.


Tak więc, na przeciw żądnych bogactwa stają ci, którzy nie chcą kraść. – Jaką ideologią skorupka za młodu nasiąknie, taką na starość trąci. Rzeczy piękne i wzniosłe przynoszą straty, a korzyść jest nieuprawniona, bierze się z niskich żądz i złych wizji. Dlatego dotujmy, dotujmy LOT, koleje, rolnictwo, przekopy, centralne porty – wszystko, co wielkie i nasze. Podnośmy wydajność podatkową, by ukarać chciwość złych kapitalistów, jak właściciel warzywniaka za rogiem. Uczciwy człowiek wali bezmyślnie młotkiem w państwowej fabryce, a wieczorami gzi się z żoną, by zwiększyć państwu bazę podatkową.

Zgoda – Europa oszalała – jednak jest wystawiane przeciw nowej zgubnej ideologii? – Stara zgubna ideologia, w gruncie rzeczy.


Link do komentarza
18-08-2017 [19:33]
RinoCeronte

Kiedy wybuchnie wojna o media ?


Zawsze można zmienić rząd... 


Link do komentarza
18-08-2017 [19:30]
RinoCeronte

Szósty zamach


No i tym optymistycznym akcentem po nitce do kłębka... czyli Saudi Arabia?


Link do komentarza
18-08-2017 [19:23]
Ptr

Ortodoksyjny liberalizm przeciwko narodom.


Zapomnijmy na chwilę o ideologiach i religiach. O liberałach, chadekach, demokratach, zielonych itp. 
Popatrzmy na Europę, na żądzę bogactwa oraz żadzę władzy ustanawiania takich reguł , aby łatwo tę kasę można było zdobywać. Ponadto , aby żadne reguły tego nie utrudniały i aby nie utrudniały realizacji ideologicznych pragnień. Dziś łatwiej jest zarządzać wielkimi pieniędzmi i łatwiej propagować ideologie. 
Przeciw temu stają ci, którzy nie chcą kraść, nie chcą budować chorych ideologicznych światów. Nie chcą przyłączyć się do budowy tej wieży Babel. I oni wlaśnie zwalczani za pomocą wszelkiego oszczerstwa , kłamstwa, manipulacji i poniżania, nie zgadzają się na zawładniecie świata przez te niskie żądze i  złe wizje. 
W tym wszystkim ludzie , którzy nie chcą lub nie mogą czerpać nieuprawnionych korzyści mają szansę wytrwać i nie zostać zdemoralizowani przez te prądy zwane liberalizmem. 
Politycy tych opcji już są zdemoralizowani. Buduja wieżę Babel, mówiąc że tylko bronią naszego stylu życia. ...

 


Link do komentarza
18-08-2017 [18:49]
Jabe

Kiedy wybuchnie wojna o media ?


To gadanie ma odwrócić uwagę od tzw. mediów narodowych – niestrawnej szczekaczki, która nie jest w stanie konkurować z owymi zagranicznymi, pomimo ich małej wiarygodności. Tę sytuację najwyraźniej przyjmuje się za wolę bożą i w ramach przywracania pluralizmu planuje się „dekoncentrację”, a może nawet „repolonizowanie”. A może by tak zacząć od wywindowania państwowej telewizji do poziomu choć w ogólnych zarysach porównywalnego z BBC?

Rząd polski wspiera pieniędzmi podatników upadający LOT - źle. – Źle przede wszystkim dla podatników, którzy za ten kaprys władzy płacą.


Link do komentarza
18-08-2017 [17:54]
anakonda

Gefreiter Tusk


Ha,ha,ha...

" Czy ludziom ślepo zakochanym w Tusku nie przeszkadza, że ten wierny żołnierz Berlina na rozkaz Angeli Merkel porzucił w trakcie kadencji urząd premiera Polski i wyjechał do Brukseli na lepiej płatne stanowisko? A przecież tuż przed dezercją z własnego rządu łgał: „Od wczesnej zimy odpowiadam już po raz 153. na to pytanie. Powiedziałem, że nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję”. Co można powiedzieć o polityku, który obiecywał Polakom cuda-wianki, po czym na rozkaz Berlina niczym karny żołnierz Wehrmachtu z ulgą opuścił front wschodni i warszawski garnizon udając się na nowe wyznaczone mu przez niemieckie dowództwo miejsce stacjonowania? "
###############################################
Ponizej dla rownowagi:
" PRZYPOMNIJMY KŁAMCZUCHOWI TE JEGO ZASADY!
1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem;
2. Nie będzie koalicji z Samoobroną;
3. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną;
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do
władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy;
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu, ani przeciwko komu toczą się
sprawy sadowe, to sprzeczne z ideałami PIS!;
6. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR (wiceminister
sprawiedliwości Kryże ścigał i osadzał w więzieniu działaczy opozycji
w latach 80)
7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
11. Tylko 6 km autostrad w 2007 - to wina SLD.
12. Marcinkiewicz to premier na całą kadencje.
13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
14. Zredukujemy administrację państwową;

"Dla mnie, raz dane słowo, jest święte"... (Jaro Kaczyński, 10 VII 2006) "

p.s.

Szanowny autorze, to ze Tusk poszedl do Brukseli za pieniedzmi jestem sklonny kupic,
ale ze p. kazimierczak krzywka Merkel zapatrzyla sie w Tuska tego juz nie kupie.


Link do komentarza