Ostatnie komentarze

28-03-2017 [11:35]
zbieracz śmieci

Chaos informacyjny w PiS


Człowieku o strasznej twarzy a gołębim sercu a ostrym pazurze.czyżby Pan Magierowski był otoczony specjalna opieka i nic krytycznego o nim i ego pracy napisać nie można.
Nie podoba mi się to co ostatnio puszcza w lud Kancelaria Prezydenta i za to obwiniam niego ,jak wybuchnie skandal to żeby nie było ,że nie ostrzegałem.
Gość komentując decyzję Prezydenta mówi "my' to daje do zastanowienia i nie tylko mnie...


Link do komentarza
28-03-2017 [11:28]
zbieracz śmieci

Chaos informacyjny w PiS


Rozumiem ,że słowicze trele posłanki szenszyn obu Panom nie przeszkadzał ani jej poglądy


Link do komentarza
28-03-2017 [11:22]
zbieracz śmieci

Chaos informacyjny w PiS


PIS prowadzi politykę informacyjną jako partia,prowadzi także rząd i Prezydent i one na ogół są takie same ,im mniej tm lepiej bo od wyjaśniania bieżącej polityki to są wyznaczeni i najczęściej są to posłowie nie wspomnę o rzecznikach prasowych.


Link do komentarza
28-03-2017 [10:58]
xena2012

TRUDNA MISJA MACIEREWICZA


Misja ministra Macierewicza jest istotnie trudna.Dlatego  powinien sie jedynie skupić na sprawach obronnych.Niepotrzebnie minister rozprasza się w licznych uroczystosciach rocznicowych, obchodach,apelach,spotkaniach stale w asyście wojska.Niepotrzebny jest też upór min.Macierewicza w obronie Misiewicza który aczkolwiek zdolny nie potrafi unieść ciężaru funkcji do której został powołany.Opozycja tylko czeka na takie wpadki aby je rozdmuchać.Nie wystarczą sondaże,rząd musi sie wsłuchać w głosy społeczeństwa a te nie są już takie miłe.


Link do komentarza
28-03-2017 [10:48]
xena2012

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


Pan prezydent ma swój ogląd i swój stosunek do wielu zagadnień.To że jest on w dużej mierze zbieżny z pogladami rządu nie powinno być przedmiotem krytyki i nawoływań by się zdystansował czy nazywanie go notariuszem czy marionetką? Powinien ot tak dla zasady negować wszystko co zrobi rząd? 


Link do komentarza
28-03-2017 [10:42]
xena2012

Chamstwo na salonach, czyli Juncker i jego klepanie po pysku


no cóż ,Jouncker zachowywał sie tak dziwacznie nie tylko w Watykanie.Chowanie się za unijną flagą i nagłe z poza niej wyskakiwanie,zasypianie podczas dyskusji ,poklepywanie i wylewne przywitania być może sa i śmieszne,ale przecież ten człowiek decyduje o losach Europy przed którą coraz więcej wyzwań ! Problemy odklepano dokonując kosmetycznych zmian,wielkodusznie i po łebkach nawet przez chwilę nie zastanawiając się jak bedzie wyglądało jutro tej Europy.Bo kretyńskie nawoływania Róży Thun do kochania Europy nie powstrzymają narastających kryzysów i problemów.    


Link do komentarza
28-03-2017 [10:25]
xena2012

Konsensus (unijny), głupcze!


przecież w założeniu ta rocznica miała być tylko uroczystoscią i wielkim świętowaniem.Po odfajkowaniu nudnych referatów , pustych słów i nic nie znaczacych podpisów z ulgą zajęto się częścią artystyczną licząc ,że skutkami tych wypocin zajmą się społeczeństwa.Oczywiście okazaliśmy się w awangardzie :patrząc na mizerny pochodzik w Warszawie z okrzykami Petru i Thun kochających ,,Europę'',czy Jandy ściskającej kurczowo unijną chorągiewkę. Polska tak wzięła sobie do serca fakt ,że jest Europą a nie jakąś tam Polską,że nawet media z pogardą napisały o polskiej tradycji kulinarnej.


Link do komentarza
28-03-2017 [09:58]
xena2012

Nawet agencja ratingowa Moody’s się przełamała


proszę wytłumaczyć (może na kolejnym blogu) dlaczego tak pomyślne wiadomości dla polskiej gospodarki nie współgrają z ostatnimi sondażami? Co zawiodło? Komunikacja społeczna,słaba działalność mediów?


Link do komentarza
28-03-2017 [09:22]
Ryszard Sziler

Żaba


  Najogólniej rzecz biorąc chodzi tu o wolność i priorytet, co wyjaśniałem już wcześniej w notce : http://naszeblogi.pl/40280-pie...  
Niestety nic się od tamtej pory nie zmieniło na korzyść człowieka, wręcz przeciwnie. Antyhumanizm, depopulacja i szaleństwo "ekologiczne" rozwijają skrzydła przy poklasku tak zwanych  "pożytecznych idiotów", którzy częstokroć w dobrej wierze " walczą o równe prawa przyrody i człowieka". 
Pozdrawiam.
P.S. A tak na marginesie : kot i ptak z natury swojej wzajemnie się wykluczają. 
 


Link do komentarza
28-03-2017 [08:54]
Kazimierz Kozio...

Żaba


ochrona przyrody byla jest i bedzie farmazonem dla maluczkich. wielkich graczy nigdy nie obowiazywala i nie bedzie, a ekoterroysci przy okazji sie oblowia.
fajnie jest chronic przyrode u kogos - na czyjejs parceli czy w innym panstwie gdzie zyja nieokrzesane prymitywy inaczej niz wg mrzonek ekopropagandystow.

jak zwykle caly ekogeszeft to wielka kasa ktora na globalne mamienie ludzi od prostaczkow po elity moze wydac fortune bo tak sie ekomanipulatorom bilansuje ze warto zainwestowac. 

greenpeace zostal skutecznie przegoniony z wielu "ekologicznie zagrozonych" panstw. zazwyczaj wystarczy przymknac aktywiste w zasyfionym karcerze na jakis czas z niepewna perspektywa procesowa i okazuje sie to skuteczna terapia przeciw zaczadzeniu.

humanitarne postawy w stosunku do zwierzat to temat rzeka ktorego nie warto poruszac jezeli ma sie na wypowiedz pare zdan. zreszta wyginely dinozaury, wyginie i czlowiek a przetrwaja muchy mimo ze nawet ekolodzy nie protestuja przeciwko produkcji insekt repelentow.
 


Link do komentarza
28-03-2017 [07:30]
ruisdael

Chaos informacyjny w PiS


Rewelacja z tymi sepleniącymi i skrzeczącym... ( co do miesięcznic to jestem przeciw Pana opinii, natomiast zgadzam się z opinią o programach w TV- zastosowałbym opinię blogera o prostowaniu kłamstw i odbieraniu czasu w związku z tym).


Link do komentarza
28-03-2017 [07:11]
Stoczniowiec

Nie rozumiem "totalnej opozycji" i jej zwolenników!


Rozumienie poglądów innych i konfrontowanie... "Przymuszanie" studentów do zajmowania i promowania stanowiska sprzecznego z ich poglądami - bardzo niebezpieczna metoda wprowadzania 'dyktatury relatywizmu' (BXVI). Pan zaznacza, że chodziło o 'światopogląd' ekonomiczny, ale to metoda stosowana na oświeconych uniwersytetach do niszczenia światopoglądów młodych ludzi we wszystkich dziedzinach. Nie widzę żadnego rozsądnego powodu żeby 'wcielać' się i analizować motywy genderystów, koderastów czy innych komunistów i feministek...


Link do komentarza
28-03-2017 [07:06]
ruisdael

TRUDNA MISJA MACIEREWICZA


Resurgam- można by się silić na analizę, czy inne określenia, ale najlepiej prosto. Jest Pan po prostu głupi.


Link do komentarza
28-03-2017 [04:35]
Oona

Trump w potrzasku establishmentu...


Panie Jacku,
Femomenalnie Pan podsumował dotychczasową prezydenturę Trumpa. U mnie na północy niestety Trump jest bezlitośnie krytykowany ale i tutaj powoli ludzie zaczynają się budzić z letargu. Tylko pozazdrościć prezydenta ;-)
Pozdrawiam serdecznie!


Link do komentarza
28-03-2017 [03:00]
Resurgam

TRUDNA MISJA MACIEREWICZA


Niemal wszystkie nasze (często przegrane) bitwy na przestrzeni dziejów wymienia Baterowicz dla udowodnienia czego? Chyba wielkości wybitego męża stanu, jak go kiedyś humorystycznie nazwał, który już w październiku ub. r. został  "człowiekiem roku". Na tym tle autor, nie bacząc na ośmieszanie się, wymienia jednym tchem  co bardziej znaczących współczesnych polityków zarówno w obecnej opozycji, jak i w UE, jako zawziętych wrogów znienawidzonej tysiącletniej Polski. Spiskowa teoria dziejów i syndrom oblężonej twierdzy w swoim obłąkańczym apogeum. A tymczasem nasz minister wojny postrzegany jest w Kraju, ale i za granicą jako ciężki przypadek, szczególnie trudny dla NATO. Jego kompletnie nieodpowiedzialne działania i wypowiedzi stale się zmieniające na tematy obronności i bezpieczeństwa zewnętrznego Polski są wręcz przerażające! Poza permanentnym prowadzeniem  "śledztwa" w sprawie  "zamachu smoleńskiego", bez żadnych rezultatów, za to z rosnącymi kosztami, brak po stronie ministra jakichkolwiek osiągnięć w dziedzinie doposażania armii i jakiegoś jej sensownego reformowania poza wycinaniem najwyższej kadry dowódczej, aby ustąpiła miejsca młodszym, niedoświadczonym, ale za to  ślepo posłusznym ministrowi. Do annałów nieodpowiedzialnych zachowań Macierewicza przejdzie sprawa mistrali za  jednego dolara, czy nieustannie zmieniające się obietnice co do terminu i rodzaju przetargu na helikoptery bojowe. A skoro minister natrafia na tak gigantyczną korupcję w wojsku, to czemu jej nie zwalcza poprzez kierowanie spraw do prokuratury? Zaraz po objęciu urzędu oświadczył w Sejmie, że polska armia jest bezbronna czym dopuścił się zdrady stanu i że skierował ponad 300 zawiadomień do prokuratury w tej sprawie. Okazało się, że zawiadomień było trzy, a postępowanie toczy się w jednej sprawie. Wszystkie te działania ministra osłabiające naszą obronność  leżą w interesie Kremla, co jest widoczne gołym okiem i bardzo dla Polski niebezpieczne. Automatycznie rzutuje to na cały PiS, którego jest on vice prezesem i jednym z najważniejszych ministrów.


Link do komentarza
28-03-2017 [01:39]
twardek

Chaos informacyjny w PiS


Jeżeli te uwagi są adresowane do mnie, to ich kompletnie nie rozumiem. Przecież ja nie o tym !


Link do komentarza
28-03-2017 [01:34]
Resurgam

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


Skoro o kompleksach mowa: Pan Bloger znowu dał wyraz swojego kompleksu wobec UJ, bo wiadomo, że to Wszechnica, Alma Mater lat 650 sobie licząca, to jednak nie kilkudzisięcioletnia AGH. No, a już przesławny Wydział Prawa (obecnie i Administracji) to nie do przełknięcia przez inżyniera, choćby i doktora, wszak mówi się,że to właśnie studia prawnicze najbardziej poszerzają horyzonty. Więc trzeba było znowu przywalić poniżej pasa Almae Matris i prof. Zimmermanowi, który nie krytykował swojego doktoranta lecz obecnego prezydenta RP. Ten ostatni zaś ma swój kompleks Horodniczego: władzy zawsze posłuszny, bezkrytycznie i z oddaniem. A władzą dla niego jest obecnie prezes Polski czyli naczelnik państwa, Więc najwyższy czas zrozumieć, że A. Duda nigdy, przenigdy nie zostanie prezydentem wszystkich  (czy choćby prawie wszystkich) Polaków, nie zerwie łączącej go z PiS pępowiny (określenie Pana Blogera w jakimś  jego tekście), niestety także nie pomoże PiS-owi próbując ratować go przed kardynalnymi błędami, zwłaszcza kadrowymi, ale także np. niektórymi wypowiedziami samego prezesa, żeby mu się nie narazić. Gdyby A. Duda miał się zmienić, to powinien był już dawno to zrobić mając ku temu mnóstwo okazji przez cały dotychczasowy okres swojej prezydentury. A że ostatnio odciął się od głupawegp bełkotu Waszczykowskiego? Ależ cała wierchuszka PiS, nie bez aprobaty swojego wodza, też to zrobiła.


Link do komentarza
28-03-2017 [00:49]
wielkopolskizdzichu

Nie rozumiem "totalnej opozycji" i jej zwolenników!


Pan krzysztofjaw pomylił chyba miejsca. Tu są Nasze Blogi, to nie kozetka, to nie konfesjonał..


Link do komentarza
28-03-2017 [00:45]
elig

Najważniejszy jest jednak trener


  Na szczęście - piłkarze z Czarnogóry grali jeszcze gorzej.


Link do komentarza
28-03-2017 [00:11]
twardek

Chaos informacyjny w PiS


Jeżeli swoje uwagi adresuje Pan do mnie, to przyznam, że ich kompletnie nie rozumiem


Link do komentarza
27-03-2017 [23:27]
Domasuł

„Wyklęty”. Jak mordowano II RP


Wedlug mnie jest dość jasne, dlaczego glowny bohater walczy dalej. Nie miał innego wyjścia: gdyby się ujawnil to kacapy dokończyliby dziela - zakatowaliby go. Wczesniej nie zdazyli, bo został odbity. Był skazany na smierc tak czy inaczej, chociaż ten doktor (grany przez Teleszynskiego) sugeruje, ze może się ukrywać u niego. Tylko jak długo byłoby to możliwe?

Mimo ze oczywiście klimat polityczny sprzyja w tej chwili (tylko chwilowo?) powstawaniu niezakłamanych filmow o zolnierzach wykletych to wciąż brakuje mi jednej, według mnie absolutnie fundamentalnej, rzeczy: pokazania heroizmu tych zolnierzy. Nie ich rozterek, ich cierpienia, ich beznadziejnej walki, tylko wlasnie heroizmu. Tak jak w filmach amerykańskich mowiacych o amerykańskiej historii (która tez nie zawsze była otoczona gloria zwycięstw). Musimy w końcu pokazywać nasza historie jako pasmo pięknych i wzniosłych momentow, a nie jako naturalistyczna droge przez meke. Musimy pokazywać naszych bohaterow jako zwyciezcow. Musimy być z nich dumni. Mimo ze jestem swiadomy polskiej historii, to mam już dość oglądania nieszczesc. Tym bardziej nie przyciagna one młodych, nieopierzonych i niezorientowanych odbiorcow. W tym filmie jest tylko 1 taki moment (oprócz kilku udanych akcji przeciwko komuchom), kiedy w piękny wizualnie sposób pokazana jest grupa zolnierzy idących skrajem wzgórza, z panorama gor w tle. Tak właśnie trzeba to pokazywać. Gdyby ci zolnierze nie mieli wizji wznioslosci tego co robili, to jestem przekonany, ze nigdy nie prowadziliby tej walki.


Link do komentarza
27-03-2017 [23:07]
fritz

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


**I have a dream: Beata Szydlo nastepnym Prezydentem Polski**

a kancelaria prezydenta kuznia Polskiej Inteligencji a nie wylegarnia 3.generecji resortowych wnukow  ubeckich mordercow Polakow.

 


Link do komentarza
27-03-2017 [22:36]
xena2012

Żaba


niepotrzebna ironia i przesadna troska o klatki schodowe cześciej zanieczyszczonych przez pijaczków niż przez psy.Darcie sie kotów w marcu przeszkadza ? Pewno szczebiot ptaków też ?


Link do komentarza
27-03-2017 [21:26]
Ptr

Nie rozumiem "totalnej opozycji" i jej zwolenników!


Totalna opozycja ma zadanie destabilizować wszelkie konstruktywne działania rządu. Dodam tylko ,że nie można wszystkich sił i myślenia angażować w bezpośrednią użerkę z tymi typami. Trzeba tworzyc też coś pięknego jak muzea, prezentacja polskiego dorobku, promocja polskiej przedsiębiorczości i kontaktów międzynarodowych. Może nauczyć się rozbrajać prowokacje, bo tamci będą destabilizować, jak np. w Poznaniu z Węgrami chyba.


Link do komentarza
27-03-2017 [21:22]
Jabe

Nie rozumiem "totalnej opozycji" i jej zwolenników!


I takie miałkie elity dziś mamy, szczególnie po stronie tzw. „totalnej opozycji”. – Mali ludzie działają stadnie. Przypisują przeciwnikom najgorsze cechy, uważając siebie za lepszych od innych. Tych, o których Pan pisze, złapano akurat na eurokompleksy.


Link do komentarza
27-03-2017 [21:12]
U1

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


Ach !  Cóż za skojarzenie. Niektórym się wszystko z    (tu wstawic- Lenin - dupa- itd)    kojarzy.


Link do komentarza
27-03-2017 [21:01]
HenrykHenry

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


Zdecydowanie jest !!! Jezeli podpis sugeruje ze tresc piszacego  jest stanowiskiem AKO.


Link do komentarza
27-03-2017 [20:59]
HenrykHenry

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


Naturalnie "ortodoksyjny becwal" udajacy sprzyjajacego , zatroskanego i tylko konstrukcyjnej krytyce poddajacego Rzad ,PiS , PLK i PAD  znalazl luke ... i jak zwykle wsadza w nia ... no co wsadza?! , jak kij w szprychy ...
W przestrzeni medialnej pojawily sie rozne wypowiedzi z okolic Rzadu i wypowiedzi (dodam nie do konca przemyslane) z Palacu Prezydenta.
Nie moze byc by to pozostao  na tym blogu bez odpowiedniego komentarza , wykorzystane . Dodajmy komentarza co dobitnie poglebi rozdzwiek . Takiej okazji "niuniuniek" nie przepusci.
Nie bede sie odnosil do tresci tego belkotu tutaj wskazuje tylko jaki styl , jaka tresc jest preferowana w tym i wczesniejszych tez wpisach tego "blagiera".
Czy to jest wsparcie dla , powiedzmy ciezkiego okresu , tego Rzadu , Prezydenta . Chyba nikt nie da wiary w ta troske  pasierbiewicza p.t. "Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!".
Ten wpis ma spelniac pewne zadanie , zreszta jest tak samo  "zadaniowy" jak poprzednie i tyle.
Jeszcze jedno ...
Poprzednio pisalem temu "becwalowi" ze napisze do Posla Terleckiego i bezposrednio do Przew. AKO im.L.Kaczynskiego w Krakowie prof.Kantora ...
Widac pan pasierbiewicz "otrzezwial" bo w kolejnych komentarzach dokonal znaczacej korekty.

bylo tak ..."Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

teraz jest ... "Krzysztof Pasierbiewicz (członek grupy inicjatywnej krakowskiego oddziału Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego)

Niby niewiele a robi kolosalna roznice ... zwlaszcza gdy pisze sie tak . Przytocze same tytuly ... kolejno z ostatnich tylko dni

10-03-2017 [21:54]Nieczujący bluesa PIS zatracił instynkt samozachowawczy!
27-03-2017 [19:55]Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!
22-03-2017 [18:39]„Kandydat na TW”. Dyshonor, czy powód do chwały
17-03-2017 [22:47]Dlaczego sprzyjam nowej władzy
14-03-2017 [18:38]„Rząd Beaty Szydło musi odejść! Przelała się szala goryczy!
12-03-2017 [21:54]PIS musi się otworzyć na krytykę konstruktywną!


Link do komentarza
27-03-2017 [20:52]
Jabe

Czy można handlować zasadami?


odpowiedz jest oczywista dla ludzi z zasadami. – Trzeba spytać, kto za trzymanie się zasad zapłaci. W polityce jest to często nastawianie cudzego policzka, a nie rzadko i gardła.


Link do komentarza
27-03-2017 [20:41]
Tarantoga

Nie rozumiem "totalnej opozycji" i jej zwolenników!


Przepraszam,ale o czym tu dyskutować?Przypomnę stary szmonces łódzki: Pociągiem jechali dwaj rabini,jeden z Lodzi,drugi z Warszawy i jeden uczeń rabina z Łodzi.
Przez cała drogę rabini milczeli i czytali Torę , kiwali sie w rytm stukotu kół pociągu.
Kiedy wysiedli uczeń pyta rabina:Rebe! Tyle czasu my jechali.ty jesteś rabin,on jest rabin...ja się spodziewałem wielkiej dyskusji!
Rabin odpowiada: On jest wieki i mądry rabin,ja jestem wielki i mądry rabin...to o czym my mieliśmy dyskutować?


Link do komentarza
27-03-2017 [20:39]
Resurgam

Północnokoreańskie spikerki mogłyby u pani Jandy terminować!


Ale Tusk i tan spać spokojnie nie może:oto dyplomatoł Waszczykowski na podstawie posiadanych ekspertyz prasowych stwierdził,że wybór ten został sfałszowany! Wprawdzie tym razem nie uzyskał poparcia wierchuszki pisowskiej, ale znowu narozrabiał na arenie międzynarodowej i Polsce naszej biednej wydatnie się przysłużyl.


Link do komentarza
27-03-2017 [20:27]
Czesław2

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


A jest obowiązek pytać się?


Link do komentarza
27-03-2017 [20:26]
Czesław2

Nie rozumiem "totalnej opozycji" i jej zwolenników!


No cóż, podstawa uczciwego człowieka, czyli 10 przykazań jest nie do przeskoczenia dla wierzących w kasę. Nawet dla ateisty,gdyby pominął wartości bezpośrednio odwołujące się do Boga.


Link do komentarza
27-03-2017 [20:25]
Tarantoga

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


"Prawicowy bloger" zadaje leninowskie pytanie:--Co zatem robić? Wprawdzie Lenin nie powiedział "wprawdzie",ale to taki purysta językowy opuścił.
AKO pozwoliło panu się tak podpisywać na blogach?! 


Link do komentarza
27-03-2017 [20:18]
Jabe

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


pod naporem drakońskich ataków opozycji – Jakich? Panowie Petru i Schetyna co chwila potykają się o sznurówki, czasem własne, czasem prezesowe, a Pan tu lamentuje, zamiast laurki dziękczynne słać.

jako pierwszy rząd [...] wspomógł finansowo najbiedniejsze warstwy społeczne – To Pan też nie wie, skąd rząd bierze pieniądze? A czyż PRL nie zajmował się dźwiganiem (także ekonomicznym) warstw robotniczo-chłopskich? I co im z tego przyszło?

teraz pan prezydent Duda powinien się od partii Jarosława Kaczyńskiego formalnie zdystansować – A po co? W takie dystansowanie się nikt nie uwierzy, zwłaszcza formalne. Pan prezydent dawno temu zaprzepaścił szansę na wyjście poza własne środowisko. I wcale nie mam na myśli opuszczenia go. Jednak to trzeba było zrobić od razu gdy został wybrany, by nie było kontynuacji. Teraz obraz sytuacji mogłaby zmienić chyba tylko otwarta wojna prezydencko-parlamentarna, a to nic dobrego.


Link do komentarza
27-03-2017 [20:13]
Czesław2

Cała nadzieja w prezydencie Dudzie!


Tym niemniej, głosowania przy wyborze Tuska NIE BYŁO.


Link do komentarza
27-03-2017 [20:08]
zbieracz śmieci

Najważniejszy jest jednak trener


Wczorajszy mecz i pierwsza połowa -gra przez 99 % czasu idzie lewą strona boiska a na prawej spokojnie można było baran pasać i niczym by nie były niepokojone.Aby było śmieszniej nawałka wystawił zawodnika który ma problemy z zagraniem do środka z lewej nogi-cud raczej nie ,że wygraliśmy bo zawodnicy tradycjnie grali to czego ich nauczono i bez wskazówek nawałki i sztabu co tydzień deliberował co i jak.
Całe szczęście ,że nawałka nie uczył ani Lewandowskiego ani Piszczka sztuki gry w kopaną


Link do komentarza
27-03-2017 [19:51]
mc2

Chaos informacyjny w PiS


Oczywiście, ma Pan rację. Jest wiele spraw, które prowadzone inaczej nie dawałyby "powodów do okazji" Chociaż mówi sie o kiju i psie. Z tym że jak posprzatane to i patyka trudniej znalesc. Ja mam np pretensje do Pana Kaczyńskiego że nie wycofał sie z twarza po przejęciu władzy przez PiS z miesięcznic. Mam pretensję do rzadowej tv o podtrzymywanie programów gdzie teoretycznie politycy różnych opcji mogą wymieniać poglądy, a co jest widzimy. A do rządu pretensję że się na to godzi. Przedstawiciele partii rządzącej pownni owszem być obecni w mediach, ale po to by INFORMOWAĆ o planach i działaniach rządu i Prezydenta. I tu dochodzimy do ściany . Kto? Sasin? Czarnecki? Czy może od Prezydenta trójka sepleniących orłów (Magierowski, Soloch, Szczerski)? Sadurska czy skrzeczący prof Zybertowicz? No, nie jest super.


Link do komentarza
27-03-2017 [19:40]
Jabe

Dlaczego Polak Polaka nie rozumie?


Tak przywiązaliśmy się do wolnego rynku, że nawet sędzia potrafi zwędzić towar w sklepie i zasłonić się immunitetem. – To pozostałość czasów, gdy wolny rynek liczył się jeszcze mniej niż teraz.


Link do komentarza
27-03-2017 [19:35]
Jabe

Chaos informacyjny w PiS


Przeciwnie – Prawda wystarcza.


Link do komentarza
27-03-2017 [19:30]
mc2

Chaos informacyjny w PiS


Kierwińskie to mogłyby hulac po programach rządowej tv pod warunkiem jednym. Że telewizja bedzie prostowała kłamstwa wypowiedziane przez te typy . I to w ten sposób, że zabiera czas antenowy w kolejnym programie danej partii. Siedzi taki pan Kierwiński i wyrywa sie do głosu a prowadzący. : przepraszam panie pośle , ale w związku z tym że w poprzednim programie powiedział pan nieprawdę przez co oszukał miliony telewidzów, jesteśmy zmuszeni sprostować pana słowa. I tu sprostowanie A potem,: niestety sprostowanie zajęło cały czas antenowy przeznaczony dla pana partii i dzisiaj może pan być tylko słuchaczem. Chyba by pomogło. Przynajmniej w telewizyjnych pyskówkach. Nie twierdzą że nie trzeba by prostować słów innych uczestników, ale PO .N to patologia 


Link do komentarza
27-03-2017 [19:11]
Resurgam

Północnokoreańskie spikerki mogłyby u pani Jandy terminować!


Kolejny bloger prezentujący zmowę milczenia wobec 2 wielkiej wagi faktów politycznych  zaistniałych w ostatnich dniach: wielkiej Victorii Brukselskiej, którą odniosła polska premierka powracając w glorii do kraju oraz występ tejże premierki w Rzymie, gdzie wymusiła na UE wprowadzenie do deklaracji końcowej zapisów, które już wcześniej się w tejże deklaracji znalazły,a to pod rygorem, że nie podpisze deklaracji. Blady strach padł na całą Unię, więc premierka cała w skowronkach (raczej kanarkach) podpis swój złożyła. A  w Warszawie zabrakło kwiatów na ponowne powitanie wielkiej tryumfatorki.  Podobno Janda mogłaby uczyć północnokoreańską spikerkę piania hymnów na cześć reżimu, a  te wydarzenia brukselko-rzymskie w naszych narodowych mediach właśnie w ten sposób przedstawiono.


Link do komentarza
27-03-2017 [18:54]
zbieracz śmieci

Chaos informacyjny w PiS


Surowo obaj komentatorzy sobie hulają ale czy to prawda,otóż nie i rzad taką politykę informacyjną jak dotąd powinien dalej prowadzić i jest go tyle w mediach ile potrzeba.
Ja wiem ,że obaj wszystko byście zrobili lepiej ale nie wam to będzie dane nawet w dalekiej perspektywie.
To czego nie pojmują zatroskani to rozumie suweren i daje swoje 6o % poparcie PIS.,to zabolało nieprawdaż...!?


Link do komentarza
27-03-2017 [18:17]
twardek

Chaos informacyjny w PiS


Sprawa jest bardzo, bardzo ważna.
W sprawach fundamentalnych dla Polski - teraz geopolityczne tło oraz racje Polski w nadchodzącym sporze "finalnym" z UE - powinny być spokojnie wyłożone, oparte wyłącznie na prawdzie, bez ukrywania zagrożeń oraz dylematów rządu.  Ukrywanie politycznej kuchni przed społeczeństwem nie ma sensu. Po pierwsze dlatego, że przy obecnych technikach wykrywania, interpretacji i propagandowej utylizacji zachowań politycznych (dowolnego rządu przez dowolnego /kontr/ partnera ) stosowanie sekretnych klauzul powoduje zabawny stan rzeczy - jedynym nie poinformowanym, jest własny naród ! Po drugie, stan taki przekłada się niekorzystnie (dla rządu) w społecznym odbiorze działań przeciwników politycznych i wewnątrz i na zewnątrz Kraju.
Np. pan Czarnecki w swoim wpisie  "Przypomnieliśmy, że Europa jest jedna"  popełnił, moim zdaniem, co najmniej dwa poważne grzechy możliwe do popełnienia w przekazie:
(a) przekazał nieprawdę: "...Polska wprowadziła do Deklaracji Rzymskiej wszystkie zmiany, na których wprowadzeniu nam zależało..."; 
(b) zdradził rzeczywistą arogancją rządu, albo też ją - tak uważam - niefortunnie mu przypisał:  ".. rząd nie powinien podejmować działań, ze względu na to, czy to one się podobały sondażowo czy nie, ale realizować swoje zadania..."
Dla mnie jest proste: rząd nie może realizować zadań, które nie podobają się sondażowo. W każdym razie na dłuższą metę, bo przestanie być rządem.
Mamy przed sobą dramatyczne decyzje o fundamentalnym znaczeniu dla n. wspólnoty narodowej. Będą akceptowane, jeżeli będą zrozumiane i jako takie uznane za dziejowo nieodzowne. Warto tym pamiętać.
W cytowanym jw. wpisie wkleiłem się z komentarzem p.Czarneckiemu, zachęcając do otwarcia nowego wpisu, w którym odniósł by się do materii mojego komentarza. Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że p.Czarnecki osobiście nie może tego zrobić - pisząc prawdę. Ostatecznie jest V-przewodniczącym PE, z czego wynikają indywidualnie nakładane sobie ograniczenia. Nie sposób tego nie zrozumieć.  Niestety PiS nie ma, jak np. PSL, swojego "Kłopotka", który odpala race próbne przed "otwarciami", których dokonanie będzie nie do uniknięcia.


Link do komentarza
27-03-2017 [17:58]
MFW

"W morderstwie ks. Popiełuszki..." - L. Pietrzak


"W morderstwie ks. Popiełuszki ważniejszym aktorem były komunistyczne służby wojskowe"
To jest rzeczą oczywistą, gdyż wprowadzając stan wojenny w 1981 roku, W.Jaruzelski i cz. Kiszczak ze swą WRON-ą dokonali marginalizacji partii PZPR i jej cywilnego zbrojnego ramienia jakim było SB. 
Mord na bł. ks. Jerzym Popiełuszko był mordem założycielskim IIIRP i znakiem, że Jaruzelski ze swoją wojskówką na czele której stał Cz.Kiszczak, jest gotowy do podjęcia pertraktacji na temat zmiany sojuszy ze wschodnich na zachodnie czyli na przygotowanie do procesu tzw. transformacji ustrojowej.
Już w 1985 roku Jaruzelski wybrał się do Ameryki i tam spotkał się z D.Rockefellerem. Spotkanie to odbyte 25 września 1985 r. nazwano "Pakt Jaruzelski-Rockefeller".
Proces przygotowania i przeprowadzenia tzw. transformacji ustrojowej(dobór składu osób uczestniczących w obradach OS) prowadzony był przez służby wojskowe Kiszczaka pod nadzorem CIA z udziałem innych służb jak Mossad czy BND.
To dlatego po 1989 roku przeprowadzono tzw. weryfikację SB ale WSI przeszły do IIIRP suchą stopą, bo ich najważniejsze aktywa przejęła CIA.
Tak na ten temat mówił Maciej Zalewski , na początku prezydentury Wałęsy polityk Porozumienia Centrum i sekretarz Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w rozmowie z filmowcem Jerzym Zalewskim, co ten utrwalił w swojej książce pt. "Dwa kolory" :

„Czego dowiedziałem się w Ameryce - tak ma być. Drugą lekcję otrzymałem, kiedy byłem w BBN i kiedy rozmawiałem z szefem CIA, który też mi powiedział, że tak ma być: „Zostawcie tych agentów, zostawcie tych szpiegów, wszyscy jak mieli być odwróceni, to zostali odwróceni, pracują na rzecz nowego układu. Zostawcie to w świętym spokoju. Wszystkie wasze pomysły są pomysłami idealistów, którzy nie rozumieją układu. Tak ma być”."


Link do komentarza
27-03-2017 [17:06]
Zunrin

Żaba


A sąsiedzi pewnie cieszą się z obsikanych i obsranych klatek schodowych oraz drących się wieczorami i nocami kotów...


Link do komentarza
27-03-2017 [16:23]
xena2012

Chaos informacyjny w PiS


Opozycja odznaczająca się dotąd niespotykaną arogancją i butą obecnie postawiła na element kłamstwa jako głównego swego oręża . Kłamstwo rzucane w przestrzeń medialną nawet jeśli zostanie ujawnione to i tak zdoła uczynić wiele złego a nawet jeśli dojdzie do wycofania się ze zmyślonych wypowiedzi nie daje już efektu. Kłamstwa są natychmiast kolportowane głównie do Niemiec w których media w większości zajmują się Polską a nie swoimi sprawami.Dlatego rząd wiedząc o tym międzynarodowym obstrzale i nienawiści powinien ważyć słowa,ale i nie zapraszać do mediów posłów takich jak Kierwiński,Szczerba,Wielgus dla których bezczelne kłamstwa są chlebem powszednim. Ważne też jest by prowadzący program właśnie takich posłów potrafili im to wytknąć i naciskali na uzyskanie odpowiedzi na pytania które przemilczają.


Link do komentarza
27-03-2017 [16:04]
xena2012

Żaba


Jestem właśnie taką pańcią co dokarmia  bezpańskie koty ,jednego ze zwichnietym biodrem wzięłam do domu na stałe.Przygarnęłam jeszcze wcześniej psy i mogę powiedzieć ,ze były to przyjaciele moi i rodziny.. Zwierzętom też należy się serce i nie powinniśmy się tego wstydzić,wyśmiewać ale kierować zdrowym rozsądkiem i bez zbędnej egzaltacji .Nie rozumiem ironiii zawartej w słowach ,,ludzie wielkiego serca''.


Link do komentarza
27-03-2017 [14:07]
wielkopolskizdzichu

„Kto się boi Macierewicza?” – kilka słów o szefie MON


Minister obrony niech się zajmuje obroną kraju. Jak na razie mu to nie wychodzi.  Wszystkie projekty realizowane od 2015 są z poprzednich lat. Niektóre zostały przerwane jak na przykład kupno śmigłowców, które słowami wiceministra zostały uznane za zbędne. Do polityki obronnej trudno też zaliczyć powoływanie spółek których zarządy obsadzane są przez krewnych i znajomych ministra. Z obronnością kraju nie ma też nic wspólnego, szaleńcze eskapady kolumną limuzyn z jednej prywatnej imprezy na drugą.


Link do komentarza
27-03-2017 [13:29]
zbieracz śmieci

Dlaczego kandyduję?


Na zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży państwo powinno łożyć z naszych podatków i chyba jest to oczywiste dla każdego dlaczego to jest konieczne.Natomiast dla profesjonalistów którzy z tego żyją ani złamanego grosza,sportowcy  czy klub maja same pozyskiwać środki z daleka omijając państwową kasę niezależnie od dyscypliny.
Nie tylko od państwowej kasy ale i samorządowej.
Autor jak i schetyna doskonale wiedzą po co im było wsparcie państwa i samorządów bo obaj w sporcie siedzieli .
Miliardy wpakowane w stadion długie lata będą wrzodem na finansach publicznych wybudowane ytlko po to aby napędzić kasę dla ponad narodowych koncernów jak UEFA czy FIFA o MKOL nie wspomnę.
Prywatny inwestor ,całkowicie prywatna firma,czy bank mogą sponsorować co chcą o ile wyrażą zgodę akcjonariusze


Link do komentarza