Ostatnie komentarze

20-09-2018 [22:03]
smieciu

Męczą mnie już te bzdury


Valdi tylko że ty piszesz o teorii, która kiedyś podobno miała miejsce. A ja piszę o tym co rzeczywiście miało miejsce! Co się stało.
Owszem uczestniczyłeś w tym. Tylko na ile to było realne do zrobienia? Na ile ktoś tam na górze zakładał że faktycznie wypali?
Piszesz że plan zakładał „wmontowanie nas w krwioobieg Zachodu bez wsparcia dla integralnego rozwoju całego kraju w oparciu o własne zasoby” Brzmi pięknie! Ale przecież ten człowiek Sachs, współpracujący z Sorosem przeprowadzali już wcześniej podobne operacje. Z jakim efektem?
Nie mam powodów by sądzić że Amerykanie mieli być tacy dobrzy. Tym bardziej że plan Sachsa uzgadniano już w latach 80tych. W sumie jak to brzmi? Amerykanie chcieli coś zrobić ale się zniechęcili (komuchy nie chciały ale nasza wina!) i postanowili przeprowadzić wersję ostrą... By co? Kogo chcieli nauczyć rozumu?
Ok, być może była (znikoma) szansa na nieco łagodniejszy przebieg tej „transformacji”. Ale naprawdę nie zmieniało to wiele. Można podać np. przykład Grecji, Włoch, Hiszpanii. Nawet nie musieli mieć transformacji a i tak skończyli jako odbiorca niemieckich towarów (i turystów) pompując swój dług by móc kupować te zabawki.
To bardziej kwestia szerszego Systemu. Czy w tych krajach też doszli do wniosku że muszą się odrodzić moralnie i poczekać?

Myślę że będzie jeszcze okazja do poruszenia roli Niemiec w Europie. W moich wpisach chodzi głównie o obalenie tego jednostronnego spojrzenia na Niemcy. Naprawdę chciałbym żeby ludzie pamiętali że NRF był pod kontrolą CIA. Kanclerz nie był samodzielną osobą, poważne rzeczy MUSIAŁ konsultować z USA. W NRF były i są wielkie bazy amerykańskie. Więcej! Do dzisiaj istnieją spory na temat konstytucji a i podobno każdy kanclerz wciąż podpisuje lojalkę wobec państw zwycięzców z II WŚ.
Naprawdę, Niemcy nie są zwykłym krajem. Ze zwykłymi korporacjami. Ale nie to jest ważne tekście wyżej.

Po prostu nawet jeśli ktoś uwierzy że Niemcy znów zaczęli być samodzielnym państwem itd. To niech przemyśli to co napisałem. Co niby mają nam dać amerykańskie wojska w sytuacji kiedy wojaczka w tym regonie nie leży w interesie Niemiec (którzy jakoś specjalnie się nie zbroją) ani Rusków. Jedni i drudzy korzystają z obecnego stanu gospodarczego Polski. Kto więc ma interes do wojny? Mamy wierzyć Ruskie na nas napadną bo będziemy kupować gaz od Amerykanów? Co im niby to da? Podbiją kraj i co? W jakiej walucie Polska będzie płacić za ten gaz? Naprawdę to absurdalna sytuacja także z wielu innych względów.
Tym bardziej że Polska przecież nigdy nie przestanie handlować z Rosją. Handel z nimi jest po prostu w naszym interesie.
Tu nie chodzi o wypchnięcie Niemiec. Które przecież nie eksportują do nas gazu. Budowanie baz, wysyłanie wojsk nie jest przepychanką gospodarczą od której należałoby zacząć. A my mamy już wojska. A gaz z Ameryki? Ile to go nas już trafiło?
 


Link do komentarza
20-09-2018 [22:01]
smieciu

Męczą mnie już te bzdury


Taka teoria może i byłaby możliwa gdybyśmy szli na udry z UE i faktycznie zmieniali patrona. Tylko że wtedy należy najpierw przygotować grunt wśród ludu: przekonywać co do niecnych praktyk UE, tłumaczyć jaki to syf itd. By ostateczny skok nie był jakimś szokiem, nie został odebrany jako głupie PiSowskie absolutne poddaństwo wobec Amerykanów. Tymczasem jest odwrotnie: PiS zawsze, jednakowo deklaruje potrzebę istnienia UE oraz Polski w UE. Co więcej gada o wzmocnieniu armii, służb.
Podlizywanie się Amerykanom z jednoczesnym pozostaniem UE oznacza jedynie kolejne ssawki dojące Polskę. Cały ten unijny syf z ich władzą u nas przy czym trzebaby przecież jeszcze jakąś władzę oddać Amerykanom. Co nam by zostało?

No i właściwie kto miałby być patronem tego planu z naszej strony? Duda jak jakiś uczniak przy biurku profesora? Pokażcie mi inne podobne zdjęcie prezydenta kraju z Trumpem! A może Morawiecki, który nawet tam nie poleciał? No kto?
No i przypominam że Amerykanie zajęli się Polską przed PiSem! Oraz Trumpem!
A to sugeruje plan. Coś co po prostu zrobimy i zapłacimy za to. A jaki będzie wynik? Zgadujcie!


Link do komentarza
20-09-2018 [21:54]
Pani Anna

Znaki czasu


"Pamiętając jednakże o tym, że nie zawsze można ząb wyrwać bo tak sobie pacjent zażyczy, niekiedy trzeba  poprzedzić zabieg dodatkowymi badaniami" - "o wyrywaniu porozmawiamy, jeżeli to mi się będzie powtarzało i tego nie wykonuje się "na życzenie" delikwenta. "  To usłyszałam w moim gabinecie i o tym napisałam. Nie odebrano mi nadziei, że byc może kiedyś, w przyszłości, kiedy będę miała nawroty i wszelkie "zabiegi" nie pomogą być może lekarz podejmie decyzję o wyrwaniu i być może kasa chorych to zrefunduje... Jednym słowem, ząb bedzie ratowany do końca przy użyciu wszelkiej dostępnej wiedzy medycznej.  Natomiast płód można usunąć po poradach zachęcających do utrzymania ciąży i uzyskaniu zaświadczenia o wysłuchaniu tychże "na życzenie" zainteresowanej. Polecam naukę czytania ze zrozumieniem, na to nigdy nie jest za późno. 


Link do komentarza
20-09-2018 [21:49]
Teutonick

Męczą mnie już te bzdury


Wszystko to i być może, jak zwykł pisywać nieoceniony Stanisław Michalkiewicz, ale weźmy również pod uwagę inną wersję wydarzeń - a może po prostu ktoś decyzyjny doszedł do wniosku, że w obecnej sytuacji geopolitycznej nie mamy co się kopać z koniem i samodzielnie porywać z motyką na którąś z okolicznych gwiazd, a jedyną możliwą do realizacji alternatywą na obecnym etapie - póki nasz dopiero co odzyskany zalążek samodzielnej państwowości jeszcze nie zdążył okrzepnąć - jest zwyczajnie dobór jak najpotężniejszego mecenasa, nie ulokowanego dodatkowo zbyt blisko naszych granic i tym samym przesunięcie się w hierarchii dziobania, licząc na to, że po drodze może się wiele wydarzyć (niekoniecznie korzystnego dla nas, ale tego rodzaju opcje uprawiając poważną politykę również należałoby brać pod uwagę i w miarę rozwoju sytuacji na bieżąco - stosownie do zastanych bądź też przewidywanych okoliczności - reagować), a obrany kurs nie ulegnie przesunięciu za sprawą mniej świadomych rzeczy, lub po prostu mniej asertywnych kontynuatorów?
Zdaję sobie sprawę, że jest to wariant może aż nazbyt optymistyczny, ale w coś w końcu wierzyć trzeba:) W nie sprowokowane ukrytymi działaniami macherów z zaplecza spontaniczne powstanie ni stąd ni zowąd nagle oddolnie uświadomionego ludu już nie pokładam nadziei - za stary jestem, a narzędzia do tego aby móc takimi ruchami pokierować mają wyłącznie ci, którzy są w posiadaniu wystarczających środków finansowych (patrz tzw. majdan), tymczasem zaś żaden milioner-filantrop śladem niesławnej pamięci Ben Ladena nie pójdzie, choć przyznaję - czasami tego rodzaju teatrzyki mogą się w pewnych obszarach wymknąć spod kontroli


Link do komentarza
20-09-2018 [21:43]
Valdi

Męczą mnie już te bzdury


Tak samo jak zaatakowali po wojnie Koreę, Japonię i jeszcze kilka innych krajów.


Link do komentarza
20-09-2018 [21:26]
xena2012

Lękliwi Polacy i butni Żydzi - przemilczany tekst dr Kurek


Chyba jest troche prawdy z tym królem Polski (choć niekoronowanym) sądząc z przypochlebnych artykułów wpolityce.pl.Prawdopodobni to Daniels stoi za blokowaniem i przemilczanim dr.Kurek.Strach Polaków jst tak wielki,że pani Kurek nawet nie może wynająć żadnej sali na swoje prelekcje.


Link do komentarza
20-09-2018 [21:21]
wielkopolskizdzichu

Karma wraca do PO ze zdwojoną siłą


"USA postawiły Niemcy do pionu"
Kiedy i gdzie, nastąpiło to postawienie? Ot logika chłopa, zamiast troszczyć się o własną krowę, modlitwa o śmierć krowy sąsiada.

BTW
Spadek produkcji w Niemczech oznacza wzrost bezrobocia w Polsce, niestety USA nie planują zakupów naszych produktów, ani inwestowania w produkcję na terenie RP.
Wprost odwrotnie, chcą by ich produkty były kupowane przez nas.


Link do komentarza
20-09-2018 [21:19]
Andy51

Karma wraca do PO ze zdwojoną siłą


Kiedyś przydzielano smutnych panów, do takich zadań. Widać , że w środowisku tego pana tradycja nie ginie.


Link do komentarza
20-09-2018 [21:19]
Marek1taki

Męczą mnie już te bzdury


@Valdi
"Na początku lat 90-tych przysyłali setki jeśli nie tysiące emerytowanych przedsiębiorców (mają taki korpus doświadczonych ludzi z dorobkiem) aby pomogli polskim firmom w restrukturyzacji. Rozumiem że przy okazji chcieli sprawdzić co można sensownego zrobić w Polsce..... kilka miesięcy po zakończeniu tego projektu ktoś za oceanem doszedł do wniosku że to orka na ugorze i uruchomiono plan Sachsa żeby rozpieprzyć cały ten syf i zacząć od nowa. W międzyczasie Niemcy dostali carte blanche żeby nas kolonizować."
To ciekawa informacja. Nie wyciągam z niej wniosku, że to była armia zbawienia, tylko że zwiad przed atakiem.


Link do komentarza
20-09-2018 [21:17]
Andy51

Karma wraca do PO ze zdwojoną siłą


Wiadomo, że totalni chcieli zdyskredytować wizytę PAD, ale wyszło im to tak jak zwykle.


Link do komentarza
20-09-2018 [21:14]
xena2012

Karma wraca do PO ze zdwojoną siłą


Jak już jestesmy w temacie krzeseł warto wspomnieć wizytę Merkel i Sarkoz'ego w Polsce za panowania Komorowskeigo.Najpierw głowy Francji i Niemiec wymokły na deszczu a później stały niezdecydowanie w sali a gościnny Komorowski sam klapnął na krzesło.


Link do komentarza
20-09-2018 [21:07]
xena2012

Karma wraca do PO ze zdwojoną siłą


Jabe na NB jest pod kątem ideologicznym,nawet chyba wierzy w to co pisze.


Link do komentarza
20-09-2018 [21:07]
wielkopolskizdzichu

Znaki czasu


Proszę bardzo. Pamiętając jednakże o tym, że nie zawsze można ząb wyrwać bo tak sobie pacjent zażyczy, niekiedy trzeba  poprzedzić zabieg dodatkowymi badaniami.
https://www.zahnarzt-bonn.de/en/


Link do komentarza
20-09-2018 [20:54]
Valdi

Męczą mnie już te bzdury


Wiesz, ja piszę o czymś co unieważnia Twoje opinie, a Ty swoje ....
Plan Sachsa to wmontowanie nas w krwioobieg Zachodu bez wsparcia dla integralnego rozwoju całego kraju w oparciu o własne zasoby. Kto jest winny ? Amerykanie ?
Nie !
Oni pompowali grube pieniądze w Rosję Jelcyna do końca lat 90-tych i wszystko zostało rozkradzione. W Polsce byłoby tak samo.
Po prostu doszli do wniosku że kraj musi odrodzić się moralnie i trzeba poczekać.
Co innego mogli zrobić ? Porzucić Polskę jak Mołdawię (bez planu Sachsa) ? , pompować kasę dla komuchów utrwalając III RP ?, okupować kraj ?
Patrz realnie na sytuację
 


Link do komentarza
20-09-2018 [20:42]
smieciu

Polacy First


Cóż, poruszyłem ten temat w swoim wpisie PIS PO w zasadzie to samo. Oberwało mi się! Zatem życzę powodzenia :)


Link do komentarza
20-09-2018 [20:42]
Teutonick

Okropny ból w d.


Hmm... 100 tys.? Ino skąd ich brać panie dzieju, skąd ich brać...


Link do komentarza
20-09-2018 [20:33]
smieciu

PiS PO w zasadzie to samo


Ideologią PO i PSL oraz N jest kasa dla siebie, podobanie się UE dla świętego spokoju wybranych osobników i totalne olewanie Polski i Polaków. Nie maja innych ideałów. Proszę znaleźć podobieństwo w PIS do tych "ideałów". Jakim sensem byłaby walka z trzecią władzą, a właściwie z pierwszą pod rządami PO, jakim sensem byłoby narażanie się na totalny atak całego lewactwa unijnego, gdyby im chodziło podobnie jak poprzednikom o zabezpieczenie wyłącznie swojej d...?
Proszę zauważyć że nie chodzi o domniemane zamiary ale czyny, efekty skutki.
Te są identyczne. Gdyby PiS rzeczywiście zamierzał coś zrobić z sądami nie pękałby przed bezpodstawnymi zarzutami UE. Ile już tu było napisane na ten temat! Jeśli PiS zamierzałby rządzić a nie mógł, jeśli uważałby że sprawa sądów jest naprawdę ważna a jest blokowana przez LEWACKĄ UE to jako PRAWICOWA władza zwyczajnie rozpocząłby proces wychodzenia.
Tu leży problem. Rozróżnienie propagandy od faktycznych efektów. Co jest warta śpiewka „chcemy a nie możemy”? Co będzie jeśli ACTA 2 przejdzie głosami PO w UE a PiS ją wprowadzi w życie? Wprowadzi w życie zamysły opozycji mając samodzielną większość w Sejmie? Czyż nie byłoby esencją żałosności tego rządu? Że jednak liczą się ciepłe posadki a nie jakaś zasrana idea?
O to chodzi w moim tekście. Nie o słowa a czyny! Efekty. I nie te krótkoterminowe ale długofalowe. Te które pojawią się na wskutek braku rzeczywistych zmian.


Link do komentarza
20-09-2018 [20:24]
smieciu

Męczą mnie już te bzdury


Ciekawe ile procentów Korwin przydzielił ludzi którzy nie potrafią rzeczowo odnieść do sprawy, przedstawionych argumentów i muszą posługiwać się tekstami w stylu o mało nie zwymiotowałem.
A jeszcze ciekawszym zagadnieniem jest czy ktoś kto nic nie rozumie potrafi zrozumieć że nie rozumie?


Link do komentarza
20-09-2018 [20:23]
smieciu

Męczą mnie już te bzdury


Częściowo tak. Ale musimy pamiętać że 1989 nie byliśmy krajem niepodległym. Nadal nie jesteśmy. Aczkolwiek, oczywiście! Ludzie wciąż łykają propagandę (patrz wyżej na Lektora) wciąż jest ludny skłonny wybierać te same niezmiennie metody i rozwiązania polityczno-gospdarcze. Ale to też kwestia całkowitej kontroli mediów i wieloletniego prania mózgu. Ludzie nie potrafią sobie już wyobrazić czegoś naturalnego! Nie wiedzą na czym by to miało polegać. Masy są sterowanie za pomocą prostych bodźców. Coraz prostszych w obliczu coraz bardziej ograniczonego horyzontu umysłowego.
Dzisiaj nie jest to już jakąś polską cechą. Kto wie! Może jest całkiem odwrotnie. Jest jeszcze sporo względnie niezależnego myślenia w Polsce, choć wiadomo że w stosunku do ogółu mas bez większego znaczenia.
Ilu ludzi zagląda na naszeblogi, które przecież wcale nie są rewolucyjne. A te rewolucyjne portale też nie mają specjalnie większej widowni. System może nas spokojnie tolerować. A nawet mieć rozrywkę obserwując jak ktoś wykłada rzecz po rzeczy o co chodzi i nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.


Link do komentarza
20-09-2018 [20:10]
smieciu

Męczą mnie już te bzdury


Częściowo mogło tak być. Jednak faktem pozostaje że to Amerykanie odpalili Sachsa i oddali nas Niemcom. Jeśli tak można w ogóle stwierdzić. Po prostu my i tak musieliśmy się wtedy komuś gospodarczo podporządkować. To nie był plan na Polskę ale na całą Europę Wschodnią. A nawet ZSRR.
Jeśli były jakieś próby polegające na tym by pchnąć byt polskich przedsiębiorstw to bardzo ciekawe, to praktycznie nieznany temat. W obliczu bardzo znanego i rozpoznanego zjawiska polegającego na niszczeniu firm. Ot choćby jak dla odmiany w moim mieście. Gdzie tak się złożyło dyrektor największego zakładu był na tyle dobrym fachowcem że poradził sobie sam bez wsparcia. Co kosztowało go życie, gdy nie chciał pójść z wiatrem zmian i który to zakład został co ciekawe przejęty przez jakiś fundusz z Bostonu...
Tak czy owak trzeba pamiętać i jest to niepodważalne że to Amerykanie pozwolili na uwłaszczenia się komuchów. To Oni dogadali się nawzajem. I od początku były giga przekręty (jak np afera FOZZ czy kurs dolara) które pozwoliły się na dorwanie do kasy komuchom.
Nawet jeśli przysłali (kto wie może dla pozoru) jakichś ludzi to wynik ta czy siak musiał być ostatecznie podobny. Otwarte granice, swoboda przepływu kasy stare komuchy decydujące o losie przedsiębiorstw musiały doprowadzić do tego co mamy. Bo były tylko dwie logiczne możliwości: zewnętrzna silna firma z kasą. Albo lokalny układ, który zawłaszczał przedsiębiorstwa. Nie wiem jak było w pana wypadku ale jeślibyście zaproponowali że rozwiniecie zakład jednocześnie oddając go na własność lokalnemu czerwonemu to nie byłoby problemu.
Słowem wasze przedsięwzięcie było raczej skazane na porażkę. Wiele zmienić i tak nie mogło.


Link do komentarza
20-09-2018 [19:23]
Pani Anna

Znaki czasu


W ubiegłym roku na przerwanie ciąży zdecydowało się w Niemczech ponad 100 tysięcy kobiet. Żadna z nich nie musi jednak obawiać się ścigania pod zarzutem popełnienia przestępstwa, jeżeli przerwanie ciąży nastąpiło w ciągu pierwszych 12 tygodni i kobieta przed zabiegiem zasięgnęła porady w jednej z autoryzowanych placówek poradnictwa. Poradnie mają zlecone przez ustawodawcę zadanie poradnictwa dla kobiet rozważających aborcję i udzialania im porad zachęcających do utrzymania ciąży. Mają też rysować przed kobietami perspektywę macierzyństwa przy socjalnym wsparciu ze strony państwa. Kobiety zdecydowane jednak dla aborcję, po poradzie otrzymują tam na życzenie zaświadczenie, bez którego dokonanie aborcji nie jest możliwe. Przerwanie ciąży w okresie późniejszym niż 12. tydzień nie jest także karalne, jeżeli kobieta zasięgnęła porady lekarza. Dzieje się tak w przypadkach ciężkich upośledzeń i związanych z nim wyjątkowych zdrowotnych lub psychicznych obciążeń kobiet.
Również proszę szanownego pana o adres placówki, podległej niemieckiej kasie chorych, w której "na moje życzenie" wyrwą mi jutro mojego zęba.


Link do komentarza
20-09-2018 [19:03]
emilek

Znaki czasu


Pani Izabelo .Pozwolilem sobie wrzucic Pani notatke na F.B.Aby przeczytali ja takze moi znajomi.
.Mam nadzieje ,ze nie potepi mnie Pani za to..Jesli Pani nie pochwala mojej decyzji prosze mi o tym napisac.
I na pewno to sie nigdy nie powtorzy.
 Goraco Pania Pozdrawiam. Staly czytelnik Pani Notek.


Link do komentarza
20-09-2018 [18:33]
wielkopolskizdzichu

Znaki czasu


"Świetny przykład."
Bardzo kiepski przykład opierający się na kłamstwie.
W Niemczech przeprowadzić można ekstrakcję zęba na życzenie, ale nie można na życzenie dokonać aborcji.
Jest Pani bardzo podatna na manipulację ćwierćprawdami, które potwierdzają, z góry założona tezę.
Dzięki takiemu pozbawionemu krytycznej analizy i niechęci do sprawdzania faktów stanowisku, społeczeństwo niemieckie samo narzuciło sobie Hitlera. 
Opowieści Pani Anny zawierają tyle samo sensu i prawdy co Pani tezy o tym, że uciekający od biedy i zagrożenia życia mieszkańcy Sudanu, lub Afganistanu, do Europy robią to by gwałcić białe kobiety.

 


Link do komentarza
20-09-2018 [18:15]
Czesław2

Męczą mnie już te bzdury


Do Niemców nikt nic nie ma, oprócz tego że spowodowały w 20 wieku pośrednio i bezpośrednio śmierć ok 100 mln ludzi. Jeśli chodzi o współczesność w Polsce, nie jest winą Niemców, że dokonały ekonomicznego, czwartego rozbioru Polski. Winni są Polacy. Ci zdrajcy i miliony głupków, dla których Lidl to Europa. Długo nie mogłem jako młody człowiek zrozumieć rozpadu Polski w 18 wieku. Teraz rozumiem. Mentalność Polaków przez cztery wieki nie zmieniła się co Niemcy, mając okazję , wykorzystali w brutalny sposób.


Link do komentarza
20-09-2018 [18:14]
Valdi

Męczą mnie już te bzdury


Chłopie !
Musisz być bardzo młody albo mało wiesz.
Amerykanie chcieli postawić nas na nogi już na początku lat 90-tych. Ostatecznie zrobili tak z Koreą, Japonią, Chinami i całą Europą po wojnie. I wcale nie chodziło o kolonizację.
Na początku lat 90-tych przysyłali setki jeśli nie tysiące emerytowanych przedsiębiorców (mają taki korpus doświadczonych ludzi z dorobkiem) aby pomogli polskim firmom w restrukturyzacji. Rozumiem że przy okazji chcieli sprawdzić co można sensownego zrobić w Polsce. Wiem, bo sam uczestniczyłem w tym projekcie jako tłumacz.
Generalnie zostali zignorowani przez polski menagement uważający ich rady za nieprzdatne w polskich realiach !!!!!!!
Dla Mr Blacka, którego byłem tłumaczem to było bardzo przykre doświadczenie. Rozumiem, że musiało się to odbić w jego sprawozdaniu z 3 miesiecznego pobytu w sporej firmie w pewnym mieście. Mógłbym napisać sporo o tej przygodzie, ale nie o to w tej chwili chodzi ...
Chodzi o to, że kilka miesięcy po zakończeniu tego projektu ktoś za oceanem doszedł do wniosku że to orka na ugorze i uruchomiono plan Sachsa żeby rozpieprzyć cały ten syf i zacząć od nowa. W międzyczasie Niemcy dostali carte blanche żeby nas kolonizować.
Taka jest moja diagnoza i sądzę że prawdopodobnie dostaliśmy nową szansę.


Link do komentarza
20-09-2018 [18:00]
izabela

Znaki czasu


Świetny przykład. Cywilizacja która nie posługuje się logiką w osądzaniu ludzkich spraw a zamiast logiki zestawem haseł i procedur jest skazana. Król Salomon mógł sprytnie rozegrać i rozstrzygnąć sprawę o dziecko dlatego że posługiwał się logiką. Dzisiaj musiałby się zastanawiać .w której rodzinie dziecko miałoby lepszy komfort życia i dla własnego dobra tego dziecka oddałby je zapewne oszustce.


Link do komentarza
20-09-2018 [17:57]
Ptr

Męczą mnie już te bzdury


Korupcja była bardziej polityczna niż kryminalna i była nakierowana na określone cele. Może niemieckość jest w okowach tzw. systemu, bardziej niż polskość. Z tego powodu niemieckość ma być i zwykle była stawiana wyżej i nabiera takiego poczucia wyższości. Zresztą popartego siłą gospodarki. 


Link do komentarza
20-09-2018 [17:41]
Lektor

Męczą mnie już te bzdury


Wiesz co  śmieciu , zmusiłem się do przeczytania twojej notki,  i powiem ci szczerze – o mało nie zwymiotowałem.
Korwin Mikke twierdzi, że tylko 30% każdej populacji potrafi myśleć, a tylko 5% potrafi myśleć analitycznie. Jeśli to prawda to trudno się dziwić zawartości większości publikowanych notek na NB.
Z tego co czytam w twojej notce wiem, że nie mieścisz się w tych 30% (a już nie daj Boże w tych 5%, i jeśli ta cecha jest dziedziczona genetycznie to muszę ci z przykrością oznajmić, że nie masz żadnych szans.
 
 


Link do komentarza
20-09-2018 [17:26]
Dorota M

PiS PO w zasadzie to samo


W sprawie różnic ideologicznych to pan trafił jak kulą w płot. Ideologią PO i PSL oraz N jest kasa dla siebie, podobanie się UE dla świętego spokoju wybranych osobników i totalne olewanie Polski i Polaków. Nie maja innych ideałów. Proszę znaleźć podobieństwo w PIS do tych "ideałów". Jakim sensem byłaby walka z trzecią władzą, a właściwie z pierwszą pod rządami PO, jakim sensem byłoby narażanie się na totalny atak całego lewactwa unijnego, gdyby im chodziło podobnie jak poprzednikom o zabezpieczenie wyłącznie swojej d...?
Już w takim porównaniu się Pan myli. Jednak wytaczając osiągnięcia dla zwykłych Polaków w tych 3 latach rządów ZP, pana rozważania to same pomyłki, albo zakłamania specjalne. Nie będę tego wymieniać, bo jest to jasne i oczywiste. Teraz sprawa tzw. propagandy. 80% mediów jest w rekach naszych wrogów, którzy postponują Polskę i rząd ZP na wszystkie możliwe sposoby, w kraju i na całym świecie. Nareszcie PIS mógł dotrzeć ze swoim przekazem do Polaków, poinformować ich o swoich zamiarach, osiągnięciach i trudnościach, chociaż według mnie nie robi tego w sposób profesjonalny. W większości ludzie to zrozumieli, chociaż ciągle chcą przyspieszenia walki z postkomuną i ich wszechobecnymi mackami. Zapewne nawet tak wytrawni politycy, jak JK nie mieli pojęcia jak trudne będzie przywracanie w Polsce normalności i jak agentura rosyjska, niemiecka, izraelska i wszelkie bojówki lewych biznesów na Polsce będą zwalczać powrót do państwa prawa i zwykłej uczciwości, co jest celem naszego obecnego rządu. Pana analiza nie bierze pod uwagę tych zasadniczych różnic w dążeniu wymienionych formacji politycznych, co niezbyt dobrze świadczy o pana intencjach, lub o braku rozeznania.  


Link do komentarza
20-09-2018 [17:25]
Pani Anna

Znaki czasu


Niedawno rozbolał mnie ząb. Na drugi dzień miałam już 40 gorączki, a lewy policzek wyglądał jak księżyc w pełni. Udałam się do dentysty (Niemcy), gdzie zostało wykonane prześwietlenie, ściaganie ropy, zastrzyk, borowanie i co tam tylko. Dostałam antybiotyki, zwolnienie, odbyłam jeszcze 3 wizyty, leczenie trwało 2 tygodnie, cały czas z bólem i opuchlizną. To był ostatni ząb, całkiem niewidoczny i zapytałam, czy nie można go po prostu usunąć, bo po co mi taki ząb, który sprawia tyle dolegliwości? Usłyszałam, że zęby w Niemczech ratujemy do końca, czy to się komuś podoba, czy nie, a o wyrywaniu porozmawiamy, jeżeli to mi się będzie powtarzało i tego nie wykonuje się "na życzenie" delikwenta. W tym samym kraju można w każdej chwili, na życzenie, bez podania powodu ani wskazań lekarskich dokonać aborcji. Szybko, bez pytań, w miłej atmosferze, nie to, co usunięcie chorego, niepotrzebnego zęba... Taka cywilizacja po prostu musi zginąć. Takie tam moje prywatne przemyślenia, pod wpływem bólu, na który żadne tabletki nie działały.


Link do komentarza
20-09-2018 [17:17]
Jabe

Przełom w finansowaniu budowy i modernizacji dróg ...


A rząd centralny siedzi. Zagadkowe. Powinny być mechanizmy, dzięki którym samorząd pieniądze ma, bez oglądania się na łaskę centrali. A tak trwa rozbudowa centrali. Biurokracja plus.


Link do komentarza
20-09-2018 [16:36]
Dorota M

Wojna z Kościołem


Mam nadzieję, że dla ludzi prawdziwie wierzących w Boga, ataki na poszczególnych księży, czy hierarchów są jakby obok, bo wierzą w Boga, a nie w ludzi, którzy mogą upadać i będą rozliczani z tego dopiero po śmierci. Jednak brak wyraźnego stanowiska samego papieża wobec najważniejszego przesłania Chrystusa i prawd naszej wiary, budzi niepokój i może powodować usunięcie się katolików do katakumb, jak pierwsi chrześcijanie.Myślę, że potrzebny jest na ten czas jakiś mocny autorytet w łonie KK, a którego jak dotąd nie dostrzegam. Kościołem wojującym nie może być poszczególny, słaby człowiek. Musi mieć przewodnika, także tego na ziemi, aby nie tracił ducha.


Link do komentarza
20-09-2018 [16:32]
smieciu

Męczą mnie już te bzdury


To NIE JEST kwestia proniemieckości! Ten System patologii działa w większości krajów świata. Czy przykładowo podobne patologie w Brazylii czy Argentynie są wynikiem proniemieckich rządów? A może w Grecji? O to między innymi mi chodzi. Byśmy nie popadali w pułapkę uproszczeń.
Przecież jasne jest że Tusk wziąłby kasę od każdego. A my nie wiemy tak naprawdę czyje są banki, korporacje. Ale wiemy że światem kręci kasa. Tusk nie jest proniemiecki a zwyczajnie prokasowy. Jeśli powstania partia robiąca to samo ale będzie brać kasę od amerykanów to będzie ok?
Jeśli nie będziemy rozróżniać takich rzeczy, widzieć rzeczywistego problemu i wroga to zawsze będziemy podatni na manipulacje, motłoch będzie można podpuszczać by wyładował swoją agresję w kontrolowany przez zarządców sposób.


Link do komentarza
20-09-2018 [16:24]
smieciu

Męczą mnie już te bzdury


Proszę się odnieść do konkretów. Czy pani w ogóle zrozumiała o czym jest mowa i DLACZEGO przykładowo krytykuję tak uparcie 500+? Z jakimi moimi argumentami się pani nie zgadza?


Link do komentarza
20-09-2018 [16:21]
smieciu

PiS PO w zasadzie to samo


Nie ważne czy ktoś widzi tylko czy jest.
Czy są różnice ideologiczne, różnice w podejściu do polityki czy gospodarki.
Nie chodzi o to co sobie ktoś wyobraża tylko o to co jest. Są imigranci czy ich nie ma? Itd. Bo mydlić oczka i bawić się w słówka potrafi każdy. Robić komisje Sejmowe. Itd. Oczywiście że można patrzeć na to samo i widzieć kibel lub fortepian. To tylko kwestia zręcznych dekoracji. Które mnie nie interesują.
Ale faktów. Danych. Przepływu pieniędzy. Coś czego często nie widać ale co zawsze wychodzi. I teraz również wyjdzie.
Ten tekst nie jest o tym czy jest różnica między PO a PiS. Tylko czy jest różnica w idei stojącej za ich REALNYMI rządami.


Link do komentarza
20-09-2018 [15:04]
gorylisko

PiS PO w zasadzie to samo


dla mnie każdy kto nie widzi róznicy pomiędzy peło a PiS to ktosiu kto ma najwyrazniej problem z odróznieniem wychodka od fortepianu... tak po prostu i łopatologicznie...


Link do komentarza
20-09-2018 [14:58]
gorylisko

Karma wraca do PO ze zdwojoną siłą


a czy pan co rano podpisuje listę, że pana organ yntelektu jest obecny ? tak, tak wiem, bywa pan na niniejszym blogu służbowo to jak panu za to płacą ?


Link do komentarza
20-09-2018 [14:51]
Ptr

Męczą mnie już te bzdury


Proniemieckie elity w Polsce , bez formalnego udziału samych Niemców ściągnęły na kraj szereg patologii, ruinę kraju w sensie wartości na wielu płaszczyznach  maskowaną kilkoma potiomkinowskimi wioskami na pokaz - kilkoma wieżowcami i obrazkami nielicznych autostrad. Umocnienie się tych elit jest najgorszym skutkiem tej polityki, gdyż są one zaślepione żądzą dokończenia dzieła. Nie uznają one pojęcia prawdy. Gdy im to pasuje przekonują , że czarne jest białe.
Więc jasne ,że perspektywicznie stosunki Polski z Niemcami nie moga być prowadzone przez te elity. 
Nie oceniam tutaj całości polityki.


Link do komentarza
20-09-2018 [14:37]
jazgdyni

Okropny ból w d.


Albo lewatywa. Dodam.


Link do komentarza
20-09-2018 [14:36]
jazgdyni

Okropny ból w d.


Może i niesmaczna. Niestety, między innymi wychowałem się na takich cymesach literatury: "Lepiej śmiechem jest pisać, niż łzami"  François Rabelais
I dalej niestety, przeczytałem, może zbyt młodo, całego "Gargantuę i Pantagruela". Nie muszę dodawać, że na dodatek w tłumaczeniu tego zboczeńca Boya - Żeleńskiego. I to ohydne - "Ktoś jest zacz, coś wszedł w sracz, złożyć swe wielmożne łajno - słuchajno... " będzie prześladować mnie chyba do śmierci. A ponieważ uważam się za sowizdrzała (inni też tak sądzą - oczywiście pejoratywnie), to skatologia mi nie straszna.

Co do baniek - właśnie tak to planują. I dodam: sprowadzą 10 tysięcy, to będzie robota dla 100 tyś naszych.

Serdeczności


Link do komentarza
20-09-2018 [14:09]
Pani Anna

Męczą mnie już te bzdury


W każdym pańskim wpisie pojawia się 500+, wyśmiewane na każdy możliwy sposób. Widać boli to pana jeszcze bardziej niż czerwonego bandziora balcerowicza. Co do reszty, to żal czasu na komentowanie.


Link do komentarza
20-09-2018 [13:55]
Teutonick

Paskudne uśmieszki na mordach przebrzydłych


Jak się dowiaduję po czasie, do owego panteonu najbardziej sparszywiałych wycieruchów dołączył jeden z naszych najznakomitszych europarlamentarzystów, który "swojego Westerplatte" miał okazję dorobić się chyba jedynie na całym szeregu złodziejskich prywatyzacji, przeprowadzanych jeszcze w szalonych latach 90tych, a ostatnimi laty razem z synalkiem pewnej niezwykle chętnie kooperującej TW, inwigilującej m. in. środowisko tutejszych jazzmanów (do wyjaśnienia pozostaje czy szanownemu rodzicielowi - jakże nieudolnie jak się okazuje "autolustrującego się" -  kandydata, podsunięto ową przynętę niczym swego czasu Pawłowi Jasienicy, czy też może jego znamienita współmałżonka była - niczym pani Tyszkiewicz - jedynie "hobbystką"), wyspecjalizował się w "załatwianiu" "piniendzy" dla Polski. Ręce nie mają gdzie opadać.


Link do komentarza
20-09-2018 [13:51]
smieciu

Męczą mnie już te bzdury


Panie gorylisko. Mnie naprawdę nie bawią takie sprzeczki. Nie mam do pana żadnej urazy i w ogóle. Ale poczułem się sprowokowany. Poza tym jednak pragnę żyć w pokoju. Na tyle ile jest to możliwe oczywiście. Obawiam się jednak że ten rząd mi tego nie umożliwi. A i panu jak sądzę również. Dobrze byłoby się pomylić. Niestety nic na to nie wskazuje.


Link do komentarza
20-09-2018 [13:48]
gorylisko

Męczą mnie już te bzdury


ja już daaawnooo wyjechałem...a teraz szukam działki w Polsce, bo mam andzieję wrócić i dokonać żywota swego... to pan uważasz się za człeka myślacego... no cóz ma pan do tego konstytucyjne prawo jak sądzę... jest też na niniejszym blo kumaty z tytułem naukowym...a i pewien bolek też ma doktoraty, honoris cuasa ale zawsze...
 


Link do komentarza
20-09-2018 [13:44]
Teutonick

Okropny ból w d.


Muszę przyznać, że dość (nie)smaczna miniaturka - zależy czy rozpatrywać ją pod kątem warsztatowym czy też hmm... tematycznym;)
Co do 2 dużych baniek, to z tego co mi wiadomo za wikt i opierunek (koszty utrzymania bazy) jankesi zapłacą sobie sami, nam pozostawiając do rozwiązania zagadnienie odpowiedniego przygotowania infrastruktury do momentu ich wejścia na obiekt (który i tak pewnie - znając chociażby ich obyczaje misyjne - będą urządzać po swojemu), przy czym pewnie niebagatelną kwestią pozostanie sprawa skomunikowania tegoż z planowanym CPK. Pozdrawiam


Link do komentarza
20-09-2018 [13:43]
smieciu

Męczą mnie już te bzdury


Odnośnie ostatniego akapitu. Według mnie sprawa wcale nie skomplikowana. Jest bardzo prosta: Pokój oznacza zyski dla wielu. Wojna dla wybranych. Niemcy nie mają żadnego interesu w wojnie. Ruskie też nie, jeśli tylko Polska miałaby być ofiarą. Amerykanie? Oni akurat żyją z wojen. Cały XX wiek to ich wojny, ruskie tego nie potrafiły, biły się zawsze przy granicy i między innymi z tego powodu ZSRR przegrał.
Wojna na Ukrainie czy w Polsce jest dla nich porażką. Przecież to widać. A i oni to wiedzą. Ruskie albo postawią wszystko na jedną kartę albo przegrają w lokalnym konflikcie. I z punktu widzenia Amerykanów tak należałoby zrobić. Wybrać teren konfliktu gdzieś przy ruskiej granicy i tam rozegrać.
Nasza rola jest w takim scenariuszu jasna do przewidzenia.


Link do komentarza
20-09-2018 [13:35]
Imć Waszeć

Męczą mnie już te bzdury


"Skoro jesteśmy kolonią i nie mamy mocy decyzyjnej to niech rząd wreszcie powie to jasno i wyraźnie. Czemu tego nie robi?" - To pytanie postawiłem już w zimie. Najwyraźniej nie chcą oni poinformować Polaków o widocznych już szantażach i zastanowić się co robić dalej, czyli dążyć do pomyślności kraju, a za to wolą dążyć do pomyślności własnej sakiewki, czyli do fuch w strukturach europejskich. No więc jak ktoś taki może piłować gałąź, na której jest mu wygodnie? No jak?

"exodus polskich firm, które masowo przerejestrowują się do Anglii lub w innych miejscach a zjawisko to stało się tak masowe że Mariusz już kombinuje nad systemem KAR?" - Mariusz nic nie wykombinuje za pomocą kar, bo można zlikwidować firmę w Polsce i założyć nową w normalnych kraju. Dlaczego nasz kraj jest nienormalny? To widać chociażby po ubeckich biznesach (czyli nakradzione i przez rząd uznane), które dyktują politykę rządu np. w zakresie poziomu płac i emigrantów. Rządzący znów błędnie zakładają, że jak wyjedzie większość ludzi przedsiębiorczych i pomysłowych, to z pozostałej reszty wyłonią się kolejni "przedsiębiorczy". Bzdura taka sama jak zakładnie istnienia promila Einsteina w każdej dostatecznie dużej grupie Murzynów. Ten błąd już raz popełniono w zakresie edukacji. Najlepsi wyjechali i odtąd czołowe polskie uczelnie od lat telepią się pod światowym intelektualnym mostem.

A co do strzelania Ruskich i Amerykanów do biedronek, to nie da się tego tak łatwo opowiedzieć jw., bowiem cele ekonomiczne stanowią tylko mały procent wszystkich zakładanych celów możliwych do osiągnięcia za pomocą wojny lub konfliktu zbrojnego. Przykładem niech będą konflikty w Wietnamie, Korei, Falklandach albo Nikaragui. Ekonomia biedronek nie ma tu nic do rzeczy. Z drugiej strony, przykładem może być postulowana przez Michalkiewicza "wołynka" na Śląsku, która niszczy kilka kopalń i elektrowni i w efekcie kompletnie nic nie daje Ukraińcom, a już wcale "nie opłaca się" Niemcom. No bo kurcze co mają z tego Ukraińcy i Niemcy, że Polacy muszą wydać miliardy na odbudowę kawałka kraju, no co? Pytanie retoryczne i proszę sobie resztę poczytać w dziale o sposobach niszczeniu konkurencji gospodarczej, przejmowaniu firm i rozszerzaniu wpływów np. patentowych. W tym sensie nawet USA mogły nas wygruchać w latach 90-tych.


Link do komentarza
20-09-2018 [13:33]
szara_komórka

Okropny ból w d.


 A co, d..a boli?
Do apteki po Procto-Glyvenol.
 


Link do komentarza
20-09-2018 [13:33]
smieciu

Przełom w finansowaniu budowy i modernizacji dróg ...


jabe jest ja be. Ja też nie mam wyboru:
a źródłem jego zasilania będą: obligacje Skarbu Państwa, wpłaty z budżetu państwa, środki z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotychczasowa 2% wpłata od sprzedaży drewna Lasów Państwowych, która teraz trafia bezpośrednio do budżetu państwa.
I dlatego przetłumaczę na polski:
obligacje czyli zadłużymy się
Fundusz środowiska: sramy na środowisko, wolimy drogi i mosty. Zresztą Fundusz ten zawsze był tak samo traktowany przez wszystkie rządy. Jako awaryjna kasa na cokolwiek. Tylko oczywiście nie na ochronę wód czy środowiska.
Lasy państwowe - podobnie jak wyżej: rżniemy na potęgę. Ostatnie nierozwalone (jeszcze) dobro narodowe. PO zaczęło, PiS rozkręca rżnięcie na maksa.

Wynik:
Z ostatnich resztek kasy i zasobów powstanie parę dróg. Lud wybierze tych dobrych. A poza tym? Po nas choćby potop. I tak właśnie będzie.


Link do komentarza
20-09-2018 [13:23]
Teutonick

Zdrajcy Kościoła  


Do owej wizji Sołowjowa (nie mylić ze znamienitym teścio-fumflem kolejnego spośród "najbogatszych Polaków" z rodziny rajdowców z krainy deszczowców, zaliczającego ostatnio zwyżkę w rankingu po częściowym roztrwonieniu "majątku rodzinnego" przez latorośle "pana doktora" pod postacią przeróżnych podstolicznych ssaków z restauracji "u Sowy") równie dobrze pasowałby w skali lokalnej nasz rodzimy zbawca świata ukrywający się pod kryptonimem "Jurek":)
Gwoli zaś uzupełnienia tematu z własnej perspektywy:
http://naszeblogi.pl/50057-woj...
http://naszeblogi.pl/51180-kos...
http://naszeblogi.pl/51356-pas...
 


Link do komentarza