Ostatnie komentarze

25-05-2018 [10:56]
xena2012

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Sytuacja w sejmie zmienia się dynamicznie proporcjonalnie do przewidywanego posiedzenia NATO.Mimo wszystko niewiele sie mówi jakim sposobem do tej okupacji sejmu doszło.Jak w zwiazku z tym ocenić Kancelarie Sejmu,bo przecież wg istniejacych przepisów do sejmu nie moze wchodzic kazdy kto chce.Przeciez z tymi osobami wniesiono materace,garnki,pościel,banery i transparenty.Czy na wnoszenie nieprzewidzianych osobistych przedmiotów i na wejście znacznej ilości osób nie sa potrzebne przepustki?Czy szeregowy poseł jak J.Wielgus ma prawo wprowadzać kogo chce wg swojego uznania?Widzę tu bezradność ,nieumiejetnośc wypełniania obowiązków o ile nie niechlujstwo Kancelarii Sejmu.Przecież ju na samym początku nalezało zareagować w myśl istniejacych przecież przepisów i regulaminu,teraz jest a późno a okupujace sejm kobiety czuja się panami sytuacji.Pytanie skąd mają ulotki które zamierzają rozrzucać na sesji NATO? Ktos wnosi je zzewnątrz czy okupują sejmowy sprzęt do powielania?


Link do komentarza
25-05-2018 [10:43]
Lektor

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


protestujących należy pozostawić w sejmie. Skoro kierownictwo sejmu nic nie robiło od początku aby temu zapobiec, to niech teraz żrą ten bigos. Gdyby ci ludzie byli mądrzejszy to ogłosiliby w tym roku letnią przerwę urlopową na czerwiec i lipiec, i niech mamuśki siedzą tam dwa miesiące jeśli chcą.
Dopuki ich postulat o niegłosowaniu na PIS w wyborach samorządowych jest aktualny, nie należy z nimi rozmawiać na żaden temat. Należy im grzecznie wyjaśniać, aby poczekali do wyborów, a potem mogą rozmawiać z ewentualnymi zwycięzcami z PO, Now. , PSL.


Link do komentarza
25-05-2018 [09:07]
Andy51

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Jestem również tego zdania , żeby wszystko ograniczyć do minimum, a zwłaszcza żywienie na nasz koszt.


Link do komentarza
25-05-2018 [07:40]
angela

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


@ImcWaszec, dokladnie tak. Caly czas trzymaja sie razem, ale badaja teren.Teraz Kukiz zaczyna dogadywac sie z ....no wlasnie, powiedzmy ze ze Zjednoczona Prawica.
Morawiecki prxejdzie do partii tatusia, dolaczy Duda i Gowin, tylko i az tylko.... z Polakami moze byc problem.
Oni dobrze wiedza jak konczyli rozlamowcy, a  Polacy szczegolnie nie cierpia zdrajcow.
Jaroslaw obserwuje,  ida wybory, mysle, ze Polacy nie zawioda.
 


Link do komentarza
25-05-2018 [07:25]
angela

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Usunac z sejmu harcownikow,to  zaden problem, tylko swiat by zobaczyl, w "odpowiednim" przekazie polskojezycznych mendiow, jak to Polski faszystowski rzad zneca sie nad biednymi kalekami.
Chca siedziec, ograniczyc wszystko do minimum i faktycznie na ile sie da, odgrodxic skutecznie od reszty sejmu. Bez poklasku wyjda szybko. Juz z tego co widac po zachowaniu, sa drazliwe wulgarne popelniaja bledy, to ze zmeczenia, a rzad spokojnie pertraktuje.
I tak trzymac.
 


Link do komentarza
25-05-2018 [06:40]
xena2012

Szalony buldożer zamiast marszałka?


Celna uwaga z tym Salomonem.Wprawdzie nasz nowoczesny Salomon Wałęsa dzierżył  tytuł medrca Europy ale wyroku sprawiedliwego wydać nie potrafił.Może dlatego,że nie siedział na tronie a tylko rozwalony jak po wypiciu kilku głębszych na sejmowym krzesełku.


Link do komentarza
25-05-2018 [06:07]
zbieracz śmieci

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Jedno jest dla pewne po obejrzeniu wczorajszej zadymy ,że nigdy przenigdy bym nie zatrudnił Jakuba ani Adriana z powodu ich matek a i ich samych .Zatrudnienie to na bank pewne nie wychodzenie z sądu z ich powództwa o odszkodowanie gdyby okazali się nieprzydatni do pracy.


Link do komentarza
25-05-2018 [06:06]
Valdi

No i jak ja mam Was wspierać???


To taka przypadłość krakusków.
Przypomnijcie sobie państwo słynną Renatę Rudnicką-jakośtam za kadencji PIS 2005-2007 i kilka lat po tym. OBŁĘD !!! Tylko dlatego, że była w innej krakowskiej koterii niejakiego Rokity. Ta kobieta miała niegdyś całkiem niezłe pióro. Po czym praktycznie zużyła się w furiackich atakach na PIS.
Tutaj mamy analogiczny przypadek. Prezes nie słucha rad blogera. Najpierw w sprawie prezydenta, potem w sprawie Terleckiego ....
Bloger czuje się osobiście urażony. Osobiście urażony krakusek jest gorszy niż atakujący skunks.


Link do komentarza
25-05-2018 [00:27]
Guildenstern

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Na koniec dnia dodam jedynie, że zdjęcie pani Iwonki, kneblującej "temi ręcami" własnego niepełnosprawnego syna obejrzałem dopiero przed chwilą. To jest po prostu sopel lodu położony na kręgosłupie na wysokości serca. Tak mnie zmroziło... Co to babsko musi wyprawiać w domu, gdzie nikt nie widzi? I pomyśleć, że oburzałem się na wieść, że funkcjonariuszowi Straży zrzucono czapkę. Posłom Żalkowi i Krynickiej należą się przeprosiny. A tej rodzinie kurator i to rzetelnie traktujący swoją pracę.
Powie ktoś,że kobietę poniosło, sytuacja była dramatyczna. No ale jak kogoś ponosi i to tak, że traci kontrolę nad rękoma to nie powinien się kreować na pełnomocnika żadnej grupy społecznej. Nawet jeśli ją jako matkę ponosi, gdyż w tym momencie walczy o przyszłość swojego dziecka, to nie powinna naruszać tegoż dziecka godności.


Link do komentarza
25-05-2018 [00:11]
Marek1taki

Czy wykorzystamy swoją szansę?


Wydawało mi się, że od Imć Waszeci miałem linki do informacji o dość prawdopodobnych podejrzeniach, że kryptowaluty są inicjatywą z samego jądra systemu USD realizowaną przez służby w służbach USA za pomocą "niezależnych", niczym Zuckenberg z twarzoksiążką.
Z innej strony: analizując pieśni zew o dążeniach do światowego państwa, w którym nie będzie granic ni kordonów zakładać należy, że będzie w nim obowiązywała idea RODO, czyli pełnej kontroli interakcji międzyludzkich przy penalizacji samodzielnych kontaktów. Zatem co wolno bezimiennej centrali, to nie ubezwłasnowolnionemu społeczeństwu jutra. Zmierzam do tego, że totalna wirtualna baza danych będzie monopolistą w świecie paperless i cashless. Ten monopol będzie strzeżony przed ludźmi a nie w ich interesie. W sferze propagandowej będzie to wolność, personalizacja i ochrona - przed nami samymi oczywiście, bo kontrola wszelkich przejawów życia będzie totalna. Temu ma służyć elektryfikacja, informatyzacja i internet things, bo przy indywidualnych źródłach zasilania (silnik spalinowy np.), przy analogowym sterowaniu (np. pokrętła w kuchenkach) i bez podłączenia do sieci urządzeń (np.samochody sprzed 1 IV18 ) nie da się sprawować kontroli totalnej. Brakuje do całości chipów osobistych - na razie nosimy komórki. Nawiasem mówiąc trend do posługiwania się imionami, który obserwuję od 30 lat, a z pominięciem nazwisk jest depersonalizacją pod pozorem mniej formalnych a bardziej bliskich i spontanicznych relacji.
Nic więc nie zginie w żadnej szafie bo będzie w zaszyfrowanej przed nami chmurze i z fragmentarycznym dostępem stosownie do zakresu obowiązków.
Kto jest wieszczem tej dobrej zmiany?


Link do komentarza
25-05-2018 [00:02]
Marek1taki

Kazachstan - kto po Nazarbajewie?


Pamiętam z Ałma-Aty śniadanie. Była kiełbasa w kapuście i kumys. To radzieckie połączenie akcentów imperialnych i lokalnych. Jako nastolatek nie pijałem kolacji, więc nie doceniłem zalet śniadania.
Pobliskie Medeo było wówczas znane w Polsce. Z powodu wysokości - niskiej gęstości powietrza - wysyłano łyżwiarzy na bicie rekordów szybkości. Chyba z tych czasów E.Ryś-Ferens?
O nazwiska pytałem przewodniczkę. Ależ skąd, odpowiedziała - żadnych rusycyzmów w nich nie ma.
 


Link do komentarza
24-05-2018 [23:53]
Marek1taki

Żydzi kupili sobie Donalda Trumpa?


Na 4 lata to się wynajmuje, wychodzi taniej.


Link do komentarza
24-05-2018 [23:50]
Marek1taki

Gospodarka dalej w trendzie wzrostowym


Wzrosty gospodarki na papierze mają swoją wartość - względną.
Łatwiej ocenić plany budowy mostów - nie trzeba być strategiem, żeby bez kalkulatora ocenić wartość dla gospodarki i wojskową.
"Serca rośnie" jak czytam, że "Rodzą najczęściej kobiety w wieku 25-34 lata. Wg GUS wzrosła również płodność kobiet w starszych grupach wieku. A to może „świadczyć o realizacji odroczonych zamierzeń prokreacyjnych”. I nie z dumy z polskich kobiet, ale z potencjału intelektualnego etatystów z GUS. Pęknę z tej dumy jak dojdą do związku między demografią a przyczynami odraczania "zamierzeń prokreacyjnych", czyli - jak mi wychodzi - nad przyczynami zaniechań prokreacyjnych.


Link do komentarza
24-05-2018 [23:40]
Marek1taki

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Żywa gotówka dalej przykrywką gotówki z martwych.


Link do komentarza
24-05-2018 [23:36]
Temperatus

No i jak ja mam Was wspierać???


Andżeliko, Andżeliko! Zieje od Ciebie tak szlachetną miłością bliźniego,że p.Krzysztof chyba będzie musiał się pochlastać.


Link do komentarza
24-05-2018 [23:10]
Lech Makowiecki

PIŁKARSKA CIEKAWOSTKA... CZY WIEDZIELIŚCIE O TYM?


Dzięki za sugestie. Jak najbardziej słuszne. Utwór "Wygramy!" oparty został na gotowym, country-rockowym półplaybacku, jaki pozostał mi po starej, niewykorzystanej "produkcji" reklamowej. Pomyślałem sobie, że warto by coś z tym zrobić by dodać trochę otuchy naszym chłopakom - stąd taki spontan i pójście na skróty. Zobaczymy, jak sieć przyjmie ten prosty kawałek, zrobiony praktycznie bezbudżetowo...


Link do komentarza
24-05-2018 [22:48]
Temperatus

No i jak ja mam Was wspierać???


Andżeliko, Andżeliko! Zieje od Ciebie tak szlachetną miłością bliźniego,że p.Krzysztof chyba będzie musiał się pochlastać.


Link do komentarza
24-05-2018 [22:20]
Teutonick

Koszerny szklany sufit


To wszystko (może poza China Crisis) przerabiał człowiek za młodu za sprawą muzykującego starszego brata, który zajął się odpowiednią edukacją muzyczną młodzieży:) Później toczyło się już samo, weszły też inne osiedlowe klimaty, aczkolwiek brachol do dziś jako bardziej zaangażowany w muzyczne tematy, podrzuca co jakiś czas to i owo.
Co do zaś samej czarownicy (oczywiście tej obecnej w oryginale), to swego czasu jakąś jej przegraną z radia - dość odjechaną zresztą na owe lata - płytkę katowaliśmy jeszcze na magnetofonie szpulowym.
A jak się dziś okazuje także i ona może stanowić jeszcze jedno potwierdzenie zjawiska zawartego w tytule notki:)


Link do komentarza
24-05-2018 [21:57]
Teutonick

Koszerny szklany sufit


PS: Bardzo sympatyczne składaneczki;) Choć człowiek z wiekiem coraz mniej przyswaja nowych elementów twórczości wyłonionej spośród częściowo nieznanych dotąd wykonawców:) Jeszcze raz pozdrawiam


Link do komentarza
24-05-2018 [21:16]
xena2012

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


A po co wedka po co praca jak sie ma przedsiębiorcza mamuśkę?Przecież one z tego sejmu nawet nie zamierzają wyjść,bedą urzadzać  prowokacje, awantury licząc na dziennikarzy z kamerami,wsparcie Onetu(wystarczy obejrzeć ,,wstrzasające'' sceny z sejmu na uzytek zagranicznych mediów.) słać donosy stopniując jednoczesnie żądania.


Link do komentarza
24-05-2018 [21:11]
Andy51

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Prawdziwe i pouczające.


Link do komentarza
24-05-2018 [20:22]
Guildenstern

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Obrona budżetu przed harcowniczkami o .niemieckojęzycznych nazwiskach skojarzyła mi się dzisiaj z obroną Głogowa w 1109 r.. Czasy mamy inne, machiny oblężnicze w postaci mediów bardziej zaawansowane. ale dziś tak samo jak wtedy zakładnikami są polskie dzieci, pchane na pierwszą linię frontu. Pan poseł Żalek  miał skojarzenia słuszne tylko zaoszczędził na gostku od tekstów i wyszło jak wyszło. Dziś na parapecie machiny oblężniczej miał być wywieszony młody Hartwig, który sam już wcześniej niż jego Mutti zrozumiał, że sprawa się rypła i robienie z siebie większej ofiary niż jest to musztarda po obiedzie. Zwłaszcza, że nawet pani Ochojska trochę chyba niechcący (i innymi słowy) zauważyła, że niepełnosprawnym trzeba dać wędkę, czasem tę wędkę przytrzymać lub zakręcić kołowrotkiem... a nie karmić "żywą rybą"... oops gotówką, niczym farmer gęś. Przywołała postać pana Janka Świtaja, który po wypadku motocyklowym został sparaliżowany, chciał umrzeć a później jakoś tę chęć życia odzyskał. Bo się... kurtka, uspołeczniał poprzez pracę, co dla pani Hartwig nie jest nic warte. Gdzie pan Świtaj napisał książkę dmuchając przez rurkę jak Stephen Hawking a możliwości młodego Hartwiga są znacznie większe.
Ten protest pokazuje również jak brudna potrafi być polityka i do jak zgniłych prowadzi kompromisów. Pani Anna Dymna, skądinąd robiąca wiele dobrego ani słowem się nie zająknęła o sukcesie jakim było uratowanie od eutanazji pana Świtaja. To był m. in. jej sukces ale psułby narracje totalniaków z .N.
P.S.: Kolejne skojarzenie to obrazek, jaki jeszcze w okolicach zeszłej wigilii zobaczyłem na osiedlowym targowisku. Młoda, na oko piętnastoletnia Romka żebrząca o pieniądze, wysłana tam zapewne przez rodziców, którzy się pracą nie zhańbią. Ładna dziewczyna, której godność bezpowrotnie wystawiono na sprzedaż. Ostre? A gdzie godność skruszonego (a może zdruzgotanego moralnie) Adriana Glinki, który przy milionach świadków musiał matce przyznać, że bez jej zaradnych rąk jest nikim? 


Link do komentarza
24-05-2018 [18:42]
Imć Waszeć

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
24-05-2018 [18:07]
zbieracz śmieci

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Internet wiele powie o takich działaczkach jak iwonka a szczególnie gdy obnoszą się u pejsowatego.
Czekam niecierpliwie aż Wielgucki wreszcie skończy manewry z owsiakiem i napisze do skarbówki aby rozliczyła jego spółki ,ministra kultury aby sprawdził fundacje i napisał do prokuratury o popełnionych przestępstwach o których ma wiedzę .Co było niemożliwe za poprzedniego nierządu od trzech lat nic nie staje mu na przeszkodzie.


Link do komentarza
24-05-2018 [18:04]
Andy51

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Już bardziej stawiałbym na Ziobro.


Link do komentarza
24-05-2018 [18:04]
Andy51

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Nie wierzę.


Link do komentarza
24-05-2018 [18:03]
ExWroclawianin

No i jak ja mam Was wspierać???


@Pani Anna

100/100

Bardzo dobra i MERYTORYCZNA riposta!

Pozdrawiam


Link do komentarza
24-05-2018 [18:03]
Andy51

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Masz rację.


Link do komentarza
24-05-2018 [17:53]
xena2012

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Wcale bym się nie zdziwiła na taki scenariusz,przecież Gowin z dumą o sobie mówi,że jest najbardziej proizraelskim politykiem w Polsce nawet przy tak silnej konkurencji jaką reprezentują inni nasi politycy.Dlatego taka cisza w eterze ,nikt nie śmie nawet pisnąć i tylko słychać głuchy odgłos bicia sie w polskie piersi.


Link do komentarza
24-05-2018 [17:51]
zbieracz śmieci

Szalony buldożer zamiast marszałka?


Sekator to narzędzie proste ale w nieprzygotowanych rekach do niczego nie przydatne a już gdy tępe.Zmień zawód na wieszcza co wieści  ale pod z góry ustawioną tezę a dłużej pożyjesz gdy przestaniesz się zamartwiać Marszałkiem Sejmu ,PIS i rządem.


Link do komentarza
24-05-2018 [17:38]
Imć Waszeć

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


A co ma do tego marszałek sejmu? Istnieje prawo, które powinno już dawno samo zadziałać, a marszałek może jedynie apelować o wyrozumiałość. Cierpliwość to ma naród, który widząc takie rujnowanie autorytetu państwa i kpiny z prawa, łudzi się, że w kolejnej kadencji może będzie inaczej.

Jak tak dalej będzie, to powiem Pani co będzie w następnej kadencji, o ile "zjednoczone prawica" wygra wybory. Prezesem rozstawiającym polityków będzie Gowin (chyba tak to właśnie widzą nasi "przyjaciele" z Palestyny i NY), o ile nie premierem, a PIS będzie przystawką partii Gowina i Dudy.


Link do komentarza
24-05-2018 [17:31]
Temperatus

HEJ HEJTERZY!


A sam Pan jesteś chyba królem hejterów,co wynika przede wszystkim z tego  wpisu,ale także prawie z wszystkich Pańskich poprzednich - nie widzisz Pan tej belki w oku swoim czy tylko udajesz?


Link do komentarza
24-05-2018 [17:28]
xena2012

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Przecież istnieje Regulamin Sejmu który wyraźnie mówi o przestrzeganiu jego punktów.W każdym innym parlamencie na świecie zasady sa respektowane,u nas można poszarpac ministra zwracajac sie chamsko ,,won'',grozic premierowi ,że jego dni sa policzone,rzucac jajkami w podobizny polityków,wieszac banery. Doprawdy podziwiam cierpliwość marszałka Kuchcińskiego.


Link do komentarza
24-05-2018 [17:27]
Imć Waszeć

Żydzi kupili sobie Donalda Trumpa?


PIS śpi a walec jedzie. Żydzi zaapelowali do Papieża, żeby zaprzestał beatyfikacji polskiego kardynała, bo nie przejawiał filosemickiego entuzjazmu, niczym Azorek do kiełbaski. To kolejna wroga naszemu państwu hucpa żydów i próba rządzenia Polską oraz Kościołem za pomocą zastraszania i wymuszania. Czaputowicz śpi, czy się cieszy, że to nie jego gity oprawiają?

http://www.niedziela.pl/artyku...


Link do komentarza
24-05-2018 [16:42]
maks jamnicki

Żydzi kupili sobie Donalda Trumpa?


To przecież nie jest nowa strategia. Oni  nie 'obstawiają konkretnego  kandydata"  tylko zawsze wspierają mniej lub bardziej jawnie obydwie strony konfliktu/sporu/, wybory to jest przecież spór, walka. W ten sposób kto by nie wygrał, Żydzi górą, zawsze do  zwyciężcy mogą powiedzieć "pomagaliśmy tobie, wygrałeś dzięki nam, teraz spłać dług". Mają przecież w USA opcję "Demokratyczną" - "lewicową"  i "Republikańską" -  "prawicową". Konkretnych ludzi. Ale ich własne interesy nie są ani takie, ani takie. Są ponad tym. NAJWAŻNIEJSZE. 


Link do komentarza
24-05-2018 [16:36]
Andy51

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


Coraz więcej obywateli tego żąda, czas empatii dobiega końca, proponuje zamknąć prysznice, przestać karmić na nasz koszt , zostawić jedną toaletę dla niepełnosprawnych i w końcu obciążyć Joannę kosztami tej hucpy.


Link do komentarza
24-05-2018 [16:25]
xena2012

Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych


To my-obywatele powinnismy żądać przywrócenia powagi Parlamentu.Roszczeniowe kobiety nie mogą terroryzować wszystkich chcąc przeciagac ten protest.Co rusz słyszymy o kolejnych awanturach w sejmie,żądaniach opuszczenia przez pracowników kuchni ktorą uważaja za swoją,,zapewne zażądają oddania im na wyłączność równiez toalet.Pani hartwich wspierana przez Wielgusową chce decydować o gospodarce kraju żądając zaprzestania inwestycji które zapoczatkował rząd (tak,tak ) uważając to za warunek i podstawę rozmów o kompromisie .Pani Ochojska zaczyna wycofywac się rakiem z możliwości negocjacji widząc polityczne tlo protestu.Ciekawe czy zauważyła kłamliwe listy do Brukseli i donosy do różnych organizacji swiatowych. Tylko jak w tak absurdalnych warunkach negocjować.Przecież one bedą wysuwać coraz to nowe ,,postulaty''aby protest nie miał końca.


Link do komentarza
24-05-2018 [15:39]
angela

No i jak ja mam Was wspierać???


Temperatus, na sile chce przytemperowac komentujacych.
Temperatusiku, oceniaj notke uffff, a nie  komentarze. 
Pasierbiewicz pisze, i jest za swoje wpisy oceniany.
A kazdy moze sie nie zgodzic.
Szczegolna podlosc wobec ludzi rzadzacych nadzym krajem wylewa sie z tych wypocin.
Na sile osmiesza przyzwoitych i madrych ludzi, zadajac klam prawdzie, i nie dziwi, ze ktos musi to blagerstwo skontrowac.
Ktos kto po raz pierwszy wejdzie na jego bloga, to jak nic, wyenioskije ze w rzadzie, ktoremu spoleczenstwo dalo mandat  do rzadzenia wg Pasierbiewicza to sami idioci.
On tak chce, a dlaczego.bo jest przeciwny dobru Polski. 
 


Link do komentarza
24-05-2018 [15:11]
Trotelreiner

No i jak ja mam Was wspierać???


Gdyby na NB była możliwość banowania komentatorów,jak jest na s24...to echotvn24 miałby nieustający orgazm! 
"A MASZ TY TAKI OWAKI...I BAN" 


Link do komentarza
24-05-2018 [15:09]
Imć Waszeć

Koszerny szklany sufit


Mam znajomych muzyków ze świata coś tam komponujących, więc uczę się bezustannie. Ostatnio znajomy muzyk z Londynu dokształcił mnie we wszystkich stylach miejskiego rapu i nawet wskazał, kto jakim slangiem śpiewa :)
Współcześnie muzycy są tak zakręceni, jak ta nieszczęsna czarownica z filmu "7 Krasnoludków: Las to za mało", więc rozmowa z nimi sprawia dużo więcej frajdy niż sama muzyka :]

Wygląda to mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?...

Pozdrawiam


Link do komentarza
24-05-2018 [14:46]
Imć Waszeć

Koszerny szklany sufit


U mnie akurat było odwrotnie, bo ja się nie wychowywałem na żadnych "rykach ohydy", a na radiowej Trójce, Niedźwiedzkim, Beksińskim i paru innych. Stąd zamiast Behemotów inspirował mnie Marillion, Sting, The Doors, Pink Floyd, Procol Harum albo Oldfield. Ale nie tylko, bo też China Crisis, Talking Heads, a nawet później The Prodigy. Dość wcześnie, dzięki płytom kuzyna, poznałem Perfect, The Kiss potem polskiego bluesa i takie tam "cienkie growle" :) Co zaś do samego powyższego szwedzkiego "growla", to jak można zauważyć z kontekstu, ja nigdy nie szukałem uparcie konkretnego stylu, choć w tym przypadku niechybnie szukałem industrialu i przy okazji znalazłem jeszcze progressive (tam są wstawki elektroniczne i elementy innych nurtów). Progressive rock to nie tylko Pink Floyd, ale także coś w ten deseń, co niektórzy tytułują z dumą progresywnym heavy metalem :))):

Porcupine Tree, płyta "Deadwing": https://www.youtube.com/watch?...
Szczególnie tu jest taki rodzaj śmiercionośnego "growla", który ja niechybnie nazwę beatlesowskim ;) https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
24-05-2018 [14:27]
Temperatus

HEJ HEJTERZY!


A sam Pan jesteś chyba królem hejterów,co wynika przede wszystkim z tego  wpisu,ale także prawie z wszystkich Pańskich poprzednich - nie widzisz Pan tej belki w oku swoim czy tylko udajesz?


Link do komentarza
24-05-2018 [14:20]
Temperatus

No i jak ja mam Was wspierać???


Paniusiu  Haneczko złociutka: zapominasz dodać że jeszcze zdradzieckie mordy, kanalie i gorszy sort ! A przecież tak wiernie naśladujesz odzywki prezesowskie,jak choćby o tych osobnikach wyglądających na chorych umysłowo, co im się zachciało przeciw wadzy demonstrować. Co do nędzy i rozpaczy, to już nawet nie chodzi o intelekt, ale przede wszystkim o moralność pewnych osób wypowiadających się w Sejmie lub na NB.


Link do komentarza
24-05-2018 [14:10]
Temperatus

No i jak ja mam Was wspierać???


Nima to jak solidny. merytoryczny komentarz jako odpowiedź na wpis - oto nieustający w takich wysiłkach Lektor. A kto wciąż zmusza do czytania tego autora?


Link do komentarza
24-05-2018 [13:27]
gorylisko

No i jak ja mam Was wspierać???


panie drrrrr, pańskie wiaterki są ? ośmielam się przypuszczać, ze  wichury z pana zadniej strony ciężko się spodziwać...komentarz Gadowskiego pasuje do pana jak tasiemiec do jelita...
 


Link do komentarza
24-05-2018 [13:22]
Ryszard Surmacz

Czy wykorzystamy swoją szansę?


Nie, no... cholera, drugi raz straciłem tekst. Jak odnajdę, prześlę. Wysyłam link do swojego artykułu: https://www.google.pl/search?c...łczyńska+intuicyjno&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Przepraszam


Link do komentarza
24-05-2018 [13:11]
Teutonick

Koszerny szklany sufit


M. in. na owych "rykach przypalanej ohydy" się wychowałem. Choć może nie na Behemocie, ani tym bardziej Evanescence, a raczej na Death, Morbid Angel, Carcass'ie, a ze szwedzkiej sceny Bathory, Entombed, Dismember, Unleashed, Grave... Długo by wymieniać.
Doceniam zatem próby działalności edukacyjnej, aczkolwiek w moim przypadku wydają się one być mocno spóźnione:)
BTW polecana kapelka dość interesująca, ciekawe industrialne wstawki, jedynie wokal jakoś mi nie podszedł - ten chryp ma się nijak do prawdziwego, głębokiego growla...;) Pozdrawiam


Link do komentarza
24-05-2018 [11:22]
Lektor

No i jak ja mam Was wspierać???


A idź pan, panie Krzysztofie do diabła, albo lepiej do cholery !


Link do komentarza
24-05-2018 [09:39]
Pani Anna

No i jak ja mam Was wspierać???


Nikt nie miałby za złe krytyki PIS, bo nie jest nieomylna i popełnia błędy, co zresztą wielu blogerów pokazuje. Ale chamskie, personalne przytyki, jacy to oni są brzydcy i "nieeuropejscy"  - tu często zamieszczane są ośmieszające,wykrzywione zdjęcia, to jest dopiero obraz nędzy i rozpaczy, biedy umysłowej osobnika, który sam zresztą wygląda jak na zamieszczonym powyżej własnym zdjęciu.
Jeżeli natomiast masz coś przeciwko naszej "niespotykanej wprost demokracji", to zamieszkaj sobie choćby w takich Niemczech i przekonaj się, na co (nie)mogą sobie pozwolić ludzie chcący skrytykować władzę.


Link do komentarza
24-05-2018 [09:37]
wielkopolskizdzichu

Koszerny szklany sufit


Nienawieść do Polski? Czym sie ona przejawia? Tym że ich twórczość nie jest ustalana z politbiurem PiS? 


Link do komentarza