Witaj: Niezalogowany | LOGOWANIE | REJESTRACJA
Od jutra znowu przy korycie będzie pełno świń
Wysłane przez Marek Mojsiewicz w 14-11-2014 [22:16]
Burmistrz Nankinu, miasta leżącego we wschodnich Chinach, Ji Jianye został odwołany ze stanowiska za „poważne naruszenie dyscypliny” – podała prasa państwowa. W taki sposób w komunikatach oficjalnych zazwyczaj określane są przestępstwa korupcyjne.Ji Jianye został też odwołany ze stanowiska wicesekretarza Partii Komunistycznej w Nankinie.Jego odwołanie to kolejna wśród wysokich rangą działaczy Partii Komunistycznej dymisja, przeprowadzona w ramach prowadzonej przez władze kampanii antykorupcyjnej.Nankin (Nanjing), dawna stolica Chin, liczący około 8 mln ludności, jest ośrodkiem administracyjnym zamożnej prowincji Jiangsu. Ji Jianye pełnił urząd burmistrza miasta od 2010 roku.Walka z korupcją nabrała szczególnego znaczenia w Chinach, odkąd w marcu urząd prezydenta kraju objął Xi Jinping. Zapowiedział on zakrojoną na szeroką skalę walkę z korupcją na wszystkich szczeblach władzy. „..(więcej)
Wielka kampania antykorupcyjna skutecznie bije w partyjno-biznesową frakcję konkurencyjną dla obecnej władzy.Gdy na początku 2012 r. Xi Jinping zostawał prezydentem Chin, obiecał zaostrzyć walkę z korupcją. Słowa dotrzymał, a prowadzona kampania antykorupcyjna się zaostrza. W ostatnich miesiącach w ręce śledczych trafiło wielu prezesów, wysokiej rangi menedżerów i niegdyś potężnych urzędników. Ludzie z politycznego i gospodarczego świecznika zaczęli mniej się obnosić ze swoim bogactwem, spadła przez to globalna sprzedaż wyrobów luksusowych, a wielu chińskich miliarderów zaczęło coraz poważniej myśleć o emigracji – choćby do Hongkongu. Skokowo wzrosła również liczba samobójstw wśród oficjeli. W 2011 r. media donosiły o 19 przypadkach samobójczych zgonów wśród przedstawicieli tej kasty, w 2012 r., o 21, w 2013 r., o 48, a do jesieni 2014 r., o ponad 30.” ...(więcej )
Chiny „Szef wydziału walki z korupcją w Najwyższej Prokuraturze Ludowej, Xu Jihui, poinformował, że w pierwszych dziewięciu miesiącach br. prowadzono śledztwa przeciwko 21652 osobom podejrzanym o korupcję. Sprawy 13437 osób skierowano do sądów i tylko w 23 przypadkach zapadły wyroki uniewinniające.Od czasu, gdy dwa lata temu prezydentem Chin został Xi Jinping, w Chinach prowadzona jest bardzo energiczna kampania antykorupcyjna. „...(źródło )
Gilowska „ Na różne różności. Na przykład na urzędników. Pomiędzy końcem 2007 r. a końcem roku 2010 liczba urzędników wzrosła o 75 tys. Powtarzam słownie i tak panowie też zapiszcie: siedemdziesiąt pięć tysięcy! To kosztuje krocie. Sporo nas kosztują przepłacane inwestycje, np. autostrady. Bo bardzo przepraszam, ale jeżeli kilometr autostrady miał wedle niektórych szacunków sięgać 200 mln zł, to znaczy, że budowano ją albo w litej skale, albo na Księżycu. Szacunki z 2007 r., gdy projektowaliśmy program budowy dróg krajowych, sięgały 25 mln zł za kilometr ”
KarnowscyWyobraża pani sobie, co by się działo, gdyby to za waszych rządów znany ekonomista powiedział,że gdy zaczął krytykować rząd, jego żonie grożono zwolnieniem z pracy?Piekło. A kiedy powiedział to prof. Krzysztof Rybiński w rozmowie z „Uważam Rze”,nikogo to nie zainteresowało.Gilowska „ Zgadzam się całkowicie z tymi, którzy mówią, że mamy w Polsce miękki totalitaryzm. Tak. Tak właśnie należy nazwać system, który zbudowała PO w ostatnich latach. Ze wszystkimi konsekwencjami. Także z faktem, że prezydent RP był zarejestrowany w bazie ABW o nazwie „Jądro”, zdaje się, że jako potencjalny terrorysta. To przecież zgroza”....(wiecej )
Gmyz w tekście „Podatek korupcyjny zagraża bezpieczeństwu państwa„ „Niestety, w połowie rządów Tuska pojawiło się przyzwolenie na korupcję. „.....” Centralne Biuro Antykorupcyjne zostało powołane przede wszystkim do zwalczania korupcji na najwyższym szczeblu. Dziś niestety walka z łapownictwem dotyczy głównie urzędników średniego szczebla. Korupcja na szczytach władzy nie zniknęła, a płacimy za nią wszyscy „....”.Zyski z korupcji zasilają budżety wąskiej grupy ludzi – polityków, byłych i obecnych oficerów służb specjalnych i bandytów. „...”Dziś korupcja to gra ludzi o często nienagannych manierach. Łapówkę wpisują po prostu w wartość zawieranego z państwem kontraktu. „....(więcej )
„ Przywódca dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadi nakazał wprowadzić na podbitych terytoriach własną walutę. Islamiści mają bić specjalne złote, srebrne i miedziane monety - podała agencja Associated Press.Agencja powołuje się na informacje opublikowane na stronie internetowej należącej doIS. Bagdadi chce, aby nowe monety „zastąpiły system monetarny tyranów” narzucany przez Zachód, aby „niewolić muzułmanów”. Decyzja przywódcy została zaakceptowana przez komisję doradców IS.”...(źródło)
Mam dość obietnic. Jak teraz widzę premier Kopacz, która mówi – jak należy postępować z ludźmi, to pytam: gdzie była przez siedem lat?– mówi w rozmowie z wPolityce.pl Arkadiusz Wiśniewski, były wiceprezydent Opola z ramienia PO, który rzucił legitymację partyjną, aby walczyć samodzielnie o prezydenturę miasta”....„Arkadiusz Wiśniewski: Nie. I nigdy już nie pozwolę, żeby ktoś tak, jak działacze POszargał moją godność. Platforma Obywatelska pokazała, że jest typową partią władzy. Już nie skupia się wokół żadnej idei. Jej liderem w Opolu jest Tadeusz Jarmuziewicz - wyrzucony z rządu za niekompetencję, a dodatkowo jest zamieszany w aferę drogową, interesowało się nim nawet CBA. Zależy mi na moim mieście, więc - nie mogłem oddać go Jarmuziewiczowi i jego aktualnemu koalicjantowi Marcinowi Ociepie, który też startuje w tych wyborach. Warto więc wyborcom prawicy wyjaśnić: głos na Ociepę to głos na Jarmuziewicza. „...(źródło )
„Rafał Otoka-Frąckiewicz Rozmowa z prof. Bogdanem Góralczykiem, sinologiem, specjalistą od Dalekiego Wschodu ….„Tanie Chiny się skończyły „...”Środki na bezpiekę są większe niż na armię. W wielkich chińskich miastach to widać i czuć. Ale w Chinach nie ma systemu totalitarnego. Totalitaryzm oznacza, że nie mamy żadnych praw, a wszystko jest własnością państwa. To epoka Stalina, Pol-Pota czy Mao Zedonga była totalitaryzmem. Dzisiejsze Chiny są autorytarne. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. A w wymiarze handlu, wymiany – nawet wymiany poglądów prywatnych – Chiny są wolne. „....”George Friedman, szef Statforu, twierdzi, że Chiny upadną w ciągu 20 lat w wyniku wycofania się Amerykanów z tego rynku. Jak pan widzi to jego proroctwo? „....”Śmieję się. Proszę zaznaczyć: śmieję się. „...”Warto pamiętać, że tygodnik „The Economist" ocenia, że między rokiem 2017 a 2022 Chiny wyprzedzą Stany Zjednoczone w sensie nominalnym. Nie w sensie siły nabywczej, bo tutaj być może już są liderem. Pierwszą gospodarką świata. „....”To był moment, kiedy Chiny przestały reformować komunizm i podjęły z pełną świadomością budowę kapitalizmu o chińskiej specyfice. „....”Tym niemniej jest jedna niepodważalna, i to widać naocznie, wynika ze wszystkich statystyk, zestawień: Chiny rzeczywiście, szczególnie po 2008 r., w kontekście zachwiania się rynków zachodnich zdecydowanie, ale to zdecydowanie się wzmocniły w sensie gospodarczym. „....”To jest konsekwencja opcji przyjętej po 1990 r. Do Chin pojechał wtedy Milton Friedman. Chińczycy się przyglądali, ale odrzucili wszelkie terapie szokowe, wszelkie konsensusy waszyngtońskie. Uznali, że państwo powinno być silne, a rynek wspomagający. A nie odwrotnie, jak zrobiliśmy my na Zachodzie, w tym w Polsce. „....”Chiny wyprzedzają Stany Zjednoczone i, jeśli coś nadzwyczajnego się nie zdarzy, staną się największą gospodarką świata. Kolejny element, niezwykle ważny w tym kontekście – przez ostatnich kilkanaście lat Chiny notowały niebywałe nadwyżki handlowe z całym Zachodem, poczynając od Stanów Zjednoczonych. Bywały lata, i ten rok też taki będzie, że nadwyżka chińska w handlu z USA wynosiła 300 mld dolarów. Czyli połowę polskiego PKB! „....”To diametralnie dalekie od stanu, w jakim zostawił Chiny Mao.
Wszystko, co Mao zrobił, Teng Siao Pinga wywrócił jeszcze przed Tienanmen. Natomiast jako dobry komunista pamiętał z lat 50. hasło, którego uczono wszystkie dzieci i wszystkich członków partii. Brzmiało ono: „Związek Radziecki dziś to nasze jutro". 25 grudnia 1991 r. Związek Radziecki przestał istnieć. Teng Siao Ping szybko sobie uświadomił, że jeżeli czegoś nie zrobi, to zawiśnie na latarni. Wobec tego już w styczniu i lutym jedzie na południe kraju, jak niegdyś cesarze, i tam ogłasza zupełnie inny pakiet reform. Nie mówi tego wprost, ale jest jasne: koniec z reformami komunizmu, bo komunizmu już nie ma. Nie ma bloku wschodniego, nie ma Związku Radzieckiego, skończmy rozmawiać na ten temat.”...”Po pierwsze, że rozwiązań nie należy szukać na Zachodzie, a więc żaden tam waszyngtoński konsensus. Rozwiązań trzeba szukać w Chinach i wśród wschodnioazjatyckich tygrysów. Szczególnie w Singapurze, gdzie panują silna ręka, jedna władza i wolny rynek. „....”Istotą sprawy jest, że ówczesny premier wybrał najpierw 2 tys. firm państwowych, potem ograniczył to do 600, a na koniec zostawił 200. Na wzór japońskich i południowokoreańskich czeboli zaczęła się budowa wielkich konglomeratów państwowych, wspierana przez państwo. To powiązane z nim przedsiębiorstwa kapitalistyczne. Czyli przeciwieństwo konsensusu waszyngtońskiego, który stawiał na prywatyzację, liberalizację i brak kontroli ze strony słabego państwa. Chińczycy powiedzieli zupełnie inaczej: silne i wspierające gospodarkę. „....”Co jest istotne z naszej perspektywy, Chińczycy wybrali siedem czy osiem sektorów, poczynając od banków, gdzie nie mógł wejść obcy kapitał. A jeżeli mógł, to tylko w drobnym wymiarze. Zawsze bez pakietu kontrolnego akcji. Bankowość, lotnictwo cywilne, porty morskie, telekomunikacja oczywiście, przemysł wydobywczy, przemysł petrochemiczny. To branże, w których żaden obcokrajowiec pakietu kontrolnego w Chinach nie uzyska. Po prostu chronią swój rynek i interesy. „....”Plus dzierżawa ziemi, która wyklucza ewentualny wykup ziemi przez obcokrajowców. To efekt jednej z nowelizacji chińskiej konstytucji. W 1990 r. wprowadzono zapis, że ziemię dzierżawić można do 99 lat, czyli praktycznie w nieskończoność. Rzadko kto przecież tak długo żyje.”....”A jak chińskie państwo radzi sobie z Tajwanem? Sprawa ciągnie się od dziesiątek lat. Pekin chce szybko zrobić z Tajwanu prowincję niezbuntowaną i niezewnętrzną. Taką, która jest częścią imperium.Drugi Hongkong? Tak, ale nie na zasadzie „jeden kraj, dwa systemy". Na zasadzie porozumienia pokojowego między dwiema stronami. Negocjacje toczą się już od ubiegłego roku, tylko my o tym na Zachodzie nie za dużo wiemy. Zresztą ekonomicznie Chińczycy już przejęli Tajwan. W tej chwili, według moich wyliczeń, od 16 do 18 proc. PKB wyspy jest wypracowywane na terenie ChRL. Czyli Tajwan bez Chin lądowych nie jest w stanie odnosić takich sukcesów, jakie odnosi.”....”Jak wygląda kwestia zadłużenia Chin? Po pierwsze, deficyt budżetowy jest niski. Spełnia kryteria kopenhaskie. Rzędu 2 proc., czasami nawet mniej. Oficjalny dług publiczny, czyli 30 proc., może być trochę większy, gdyby się policzyło wszystkie prowincje, które się zadłużały. W tym sensie gospodarka spełnia wszystkie kryteria stawiane przez Unię Europejską. Jest pod pełną kontrolą.Całkiem nieźle, mając na uwadze zerowy dług zagraniczny. Właśnie, bo nie są zadłużeni.”...”Na początku tego stulecia Chiny znajdowały się na szóstej pozycji, jeśli chodzi o wydatki zbrojeniowe. W tej chwili według tych samych danych są już na pozycji drugiej. Ale nadal jeszcze wydają na zbrojenia sześć razy mniej niż Amerykanie. To ponad 100 mld dolarów plus część ukryta, bo Pekin nie wszystko przecież ujawnia. Co więcej, teraz zapanował trend, bardzo eksponowany przez nowego szefa państwa, żeby Chiny były obecne również na morzach. Nie życzą już sobie, by cały Pacyfik kontrolowali Amerykanie. I to już jest bardzo poważna sprawa. „....”Dlatego Chiny, gdzie mogą, uciekają od dolara. Podpisały już teraz wielkie porozumienia z Brazylijczykami w ramach grupy BRICS. To umowy, w których walutami są chiński juan i brazylijski real. Nawet z Australijczykami podpisali kontrakty rozliczane w juanach. Zresztą od euro również uciekają. Sądzę, że dziś Chinom nie zagraża nikt z zewnątrz, łącznie z Amerykanami. Chiny mogą się tylko wywrócić od wewnątrz. „....”Mam tu trzy książki, które odpowiadają na pańskie pytanie. I to w zupełnie paradoksalny, chiński sposób. „Kapitalizm bez demokracji", „Bogactwo zamienione we władzę", „Czerwoni kapitaliści w Chinach". Z tych trzech książek wynika jedno, że chińska klasa średnia, czyli Komunistyczna Partia Chin, ma interes w tym, żeby to się utrzymało. To zaprzecza wszystkim zachodnim teoriom, które twierdzą, że burżuazja równa się demokracja. Niekoniecznie. „....”Ale jak na mój nos, a przede wszystkim moją wiedzę o Chinach – w listopadzie coś z polityką jednego dziecka w Pekinie zrobią. „...(więcej )
Andrzej Lepper z trybuny sejmowej „ Wam nie trzeba pieniędzy (...) No po co wam? Te billboardy to wam z nieba spadają. Aniołki płacą za to, tak? (...) A czy jest prawdą, że również, no, niestety posłowie Sojuszu Lewicy... Też zapytam prokuratora. Pan ministerCimoszewicz w hotelu Victoria 4 marca 2001 r.(...) 120 tys. dolarów.Następnie pan ministerSzmajdziński. Carringtona pan zna. 50 tys. Ja pytam: Czy tak było? Do sądu, do prokuratury te dokumenty trafią. Co zrobi prokuratura, zobaczymy. A może byście panowie tak pojechali razem,pan Szmajdziński, pan Tusk i pan Cimoszewicz, na mecz do Wrocławia, Śląsk-Wrocław. Pojedźcie tam na ten mecz. Tam w hotelu Wrocław między godz. 9 a 9.30, 20 kwietnia 2001 r.,jeden z was (nie wiecie, który, to porozmawiajcie ze sobą) podobno – ja nie twierdzę, że tak było – podobno otrzymał kwotę 350 tys. dolarów od niejakiego pana S. Jeszcze pan Schetyna też widział to.Panie Tusk, sprawa spotkania pana z nieżyjącym ˝Pershingiem˝. Nie wiem, czy miała miejsce; może pan... Zaprzeczycie na pewno temu. 10 lipca 1998 r. podobno pożyczył panu 300 tys. zł. ...”Źródło: Wystąpienie A. Leppera w Sejmie, 21 listopada 2001 „.....(więcej )
„Krakowscy prokuratorzy prowadzą śledztwo dotyczące podejrzeń ołapówkarstwo wśród sędziów Sądu Najwyższego- „....” Dotąd sędziowie Sądu Najwyższego byli poza jakimikolwiek podejrzeniami”…”"Musieli to zrobić, gdyż właśnie z tego śledztwa narodziła się afera hazardowa" - tłumaczy "DGP" jedna ze znających sprawę osób. Jak ustaliliśmy, agenci CBA od 2008 r. rozpracowywali grupę adwokatów ze znanych kancelarii. Podejrzewali, że byli w stanie skorumpować nawet sędziego Sądu Najwyższego, który wydawał wyroki po myśli ich klientów. Wśród rozpracowywanych w tej sprawie osób był Ryszard Sobiesiak.” …..(więcej)
Profesor Terlecki „Drugi powód to taki, że ta władza jest uzależniona od interesów zewnętrznych, wpływów i nacisków. Stara się utrzymać społeczeństwo w takim stanie, aby nie doszło do jakiegoś większego sprzeciwu i utrzymać się przy sterach rządu. A z drugiej strony działa tak, aby nie narazić się zewnętrznym protektorom. „....”To nie jest tak, że osoby sprawujące najwyższą władzę w państwie decydują o linii rządu. To środowisko, które rządzi, jest jednak znacznie szersze i ulokowane najczęściej w różnych międzynarodowych przedsięwzięciach finansowych. Te środowiska cały czas monitorują sytuację; czy ta obecna ekipa wciąż gwarantuje różne rozwiązania, czy też może trzeba ją już przetrzebić lub nawet wymienić na inną. Tusk jest zakładnikiem tych środowisk, więc też musi lawirować - tak, aby z jednej strony napięcia nie doprowadziły do jakiegoś wybuchu, a z drugiej - żeby nie ściągnąć na siebie niezadowolenia zagranicy. „ ….(więcej )
Jan Piński „W latach 1960–1999 średni wzrost gospodarczy wyniósł 8 proc. Później osłabł, ale np. w pierwszej połowie 2010 r. wyniósł 17,9 proc. w skali roku, wówczas najwięcej na świecie (w sumie w latach 1960–2010 PKB Singapuru wzrósł 41-krotnie) „....”W 2012 r. wydatki państwa stanowiły tylko 17 proc. PKB (i tak były wyższe ze względu na kryzys, bo w 2008 r. wyniosły 15 proc. PKB), podczas gdy w Polsce sięgają 43,3 proc. PKB. A ponieważ wydatki są niskie, to również podatki należą do najniższych na świecie. Jak podaje Heritage Foundation, w 2012 r. wyniosły one w Singapurze 14,2 proc. PKB (w Polsce 33,8 proc. PKB), co dodatkowo przyciąga inwestorów do tego kraju. „....”Rząd nigdy nie finansuje z długu konsumpcji: budżet regularnie wykazuje nadwyżki (na przykład w 2011 r. miał 32,42 mld USD przychodów i 29,74 mld USD wydatków). „...”Wystarczyły cztery dekady, aby jedno z najbiedniejszych państw świata prześcignęło Niemcy, USA i Szwajcarię „....”W porównaniu z Singapurem kraje należące do Unii Europejskiej są biedne. Jak podaje Bank Światowy, w 2011 r. PKB na obywatela według parytetu siły nabywczej wynosił 60 688 USD, prawie dwa razy więcej niż średnia dla krajów UE (32 644 USD). Mieszkańcy Singapuru są także o jedną piątą bogatsi niż Szwajcarzy (51 262 USD) i o jedną czwartą niż obywatele USA (48 112 USD). To w sumie trzeci najbogatszy kraj świata. Prześcignąć Singapur udało się tylko niewielkiemu (ma ok. 500 tys. mieszkańców) Luksemburgowi (89 012 USD) i opływającemu w ropę naftową Katarowi (88 314 USD). A trzeba wiedzieć, że Singapur żadnych bogactw naturalnych nie ma i musi płacić nawet za wodę do picia (sprowadza ją rurociągiem z Malezji). „.....”Singapur, jak każdy biedny kraj, trapiony był korupcją.Dzisiaj – według ostatniego rankingu Transparency International (Transparency International's 2012 Corruption Perceptions Index) – to piąte najmniej skorumpowane państwo świata (za Danią, Finlandią, Nową Zelandią i Szwecją). Dla porównania: Wielka Brytania jest w tym zestawieniu na 17. miejscu, a USA na 18”......”Już w 1960 r. wprowadzono prawo zakładające, że jeżeli polityk czy urzędnik ma majątek, którego nie mógłby osiągnąć z oficjalnych dochodów, jest to wystarczający dowód na korupcję. Nie trzeba już nic więcej udowadniać, by skazać taką osobę na więzienie, „.....”Na przykład w 2012 r. doszło tam tylko do 16 morderstw, co daje 0,2 morderstwa na 100 tys. mieszkańców (według Biura ONZ ds. Przestępczości i Narkotyków niższy wskaźnik ma tylko Monako). „....”Za bardzo dobry miernik jakości służby zdrowia uznaje się także wskaźnik śmiertelności niemowląt. W Singapurze jest on najniższy na świecie i wynosi 1,92 na 1000 żywych urodzeń (średnia za lata 2005–2010 według danych ONZ). Dla porównania w Polsce jest trzy razy wyższy (6,06 na 1000 żywych urodzeń, co oznacza, że co roku umiera u nas 1500 noworodków). Co najlepsze, system singapurski jest tani dla budżetu, kosztuje tylko 3–4 proc. PKB rocznie, czyli mniej niż w Polsce (ok. 5 proc. PKB). „.....”Z kolei Heritage Foundation oceniła, że kraj ten ma drugą – po Hongkongu – najbardziej liberalną gospodarkę świata. Interesy prowadzi tu obecnie 7 tys. firm z USA, Europy i Japonii, które zmieniły Singapur w jedno wielkie centrum przemysłowe. „.....”To także czwarte (po Londynie, Nowym Jorku i Hongkongu) centrum finansowe świata. „.....”Z opublikowanego w maju 2012 r. raportu Boston Consulting Group „The Battle to Regain Strength: Global Wealth 2012" (Bitwa o odzyskanie sił: globalne bogactwo 2012) wynika, że w Singapurze co szósta rodzina (17,1 proc.) ma do dyspozycji co najmniej milion dolarów wolnych środków. To oznacza, że żyje tam ponad trzy razy więcej milionerów (w stosunku do liczby ludności) niż w USA i ponad pięć razy więcej niż w Japonii. …..(więcej )
Profesor Wojciechowski tak opisał proces spychania przez Układ III RP Polaków do getta biedy „ pod względem ochrony materialnej własności obywateli Polskę sklasyfikowano na 98. miejscu w świecie! Wysokie podatki utrudniają naturalne narastanie własności prywatnej, skazując większość obywateli na czekanie do pierwszego. „...( więcej)
2012 rok „W ostatnim półroczu ministerstwa i urzędy wojewódzkie zwiększyły zatrudnienie o 30 proc. Urzędnicy to najszybciej rosnąca grupa zawodowa, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".
Rząd juz drugi rok próbuje zredukować zatrudnienie w podległych urzędach. Bezskutecznie. Mało tego - w ostatnim półroczu zatrudnienie dramatycznie wzrosło. Z sondy przeprowadzonej przez "DGP" wynika, że od 30 czerwca 2010 r. w ministerstwach zatrudnienie wzrosło o 32,5 proc., a w urzędach wojewódzkich o 37,4 proc. „...(więcej )
Jarosław Kaczyński „ Warto być Polakiem dobrze zorganizowanym i wydajnym, ale nie traktowanym w pracy jak niewolnik. Bo już jesteśmy bardzo pracowici. Jest znamienne, że wedle danych OECD przeciętny Polak pracuje aż 2015 godzin w roku (pracowitsi są od nas Koreańczycy - 2074 godziny), a daleko za nami są uznawani za bardzo pracowitych Japończycy (1733 godziny), Niemcy (1309 godzin) czy Holendrzy (1288 godzin).”...” Nieprzypadkowo w rankingu Doing Business 2010, opisującym łatwość robienia interesów, Polska jest na 70. miejscu wśród badanych 183 krajów. Nieprzypadkowo Polska zajmuje niechlubne 164. miejsce pod względem radzenia sobie z pozwoleniami na budowę. Nic nie usprawiedliwia tego, by Polska była dopiero na 121. miejscu w kategorii łatwości płacenia podatków. Tak jak nic nie usprawiedliwia 81. pozycji Polski w kategorii "łatwość zamykania biznesu" czy 77. miejsca w kategorii "wprowadzania w życie kontraktów"...”Wystarczy stwierdzić, że uniwersytet w Helsinkach jest już 72. w tzw. rankingu szanghajskim, podczas gdy najlepszy z polskich Uniwersytet Jagielloński - 320., a drugi, który się mieści w pierwszej pięćsetce, UniwersytetWarszawski (największy w Polsce) - znalazł się na miejscu 396., o trzy pozycje niżej od małego uniwersytetu w fińskim Turku.”....”W dodatku, w przeciwieństwie do Finlandii, absolwenci naszych uczelni kompletnie nie interesują polskiego rządu i państwa, czyli z dyplomem trafiają prosto na bezrobocie (już ponad 50 proc. absolwentów nie znajduje pracy”....”O zapóźnieniu Polski pod względem nowoczesności ….Według danych Komisji Europejskiej Polska znajduje się na ostatnim miejscu wśród krajów UE pod względem procentowego udziału weksporcie wyrobów wysokiej techniki.”.....”Równie źle wypadamy pod względem innowacyjności (wedle danych unijnej organizacji Pro Inno Europe):wyprzedzamy w Unii jedynie Litwę, Rumunię, Łotwę i Bułgarię,”...”Według wydanego przez Komisję Europejską opracowania podsumowującego "największe osiągnięcia UE w nauce i badaniach naukowych" zajmujemy:- 13. miejsce pod względem wielkości funduszy pozyskanych w ramach siódmego programu ramowego (badania i rozwój technologiczny); - 19. miejsce pod względem wskaźnika sukcesu w ramach siódmego programu ramowego; - 22. miejsce pod względem intensywności w dziedzinie badań i rozwoju (czyli odsetka PKB wypracowywanego w tym sektorze); - 23. miejsce pod względem łącznego indeksu innowacyjności; - 25. miejsce pod względem liczby wniosków patentowych (na milion mieszkańców) oraz - 27. miejsce w eksporcie nowoczesnych technologii (liczonych jako odsetek całkowitej wartości eksportu).”....”nakłady na badania i rozwój ….(Polska ) 0,7 proc. PKB ….WSzwecji, która przoduje w Europie, te nakłady wynoszą 3,8 proc. PKB, w Finlandii - 3,4 proc., w Niemczech - 2,5 proc., w Słowenii - 1,45 proc., a w Czechach - 1,4 proc. Miejmy świadomość tego, że jeden amerykański uniwersytet Stanforda dysponuje o 30 proc. większymi środkami (nie licząc gigantycznego funduszu rezerwowego), niż wynosi cały budżet polskiej nauki. Miejmy świadomość, że finansowanie nauki w Polsce na mieszkańca jest prawie dziesięciokrotnie niższe od średniej w starych państwach Unii (19 euro wobec 185 euro).” „.....( więcej )
Sadowski „Bank Światowy sklasyfikował polski system podatkowy na 151. pozycji na 183 możliwych, jako jeden z najbardziej wrogich systemów wobec gospodarki. Jest on skomplikowany, nieefektywny i marnotrawny.Na wsi jest prostszy i tańszy. Wprowadzenie PIT, CIT i całego tego systemu na wsi spowoduje również konieczność podania ustawowego wzoru na amortyzację konia tak jak samochodu. Czy Trybunał Konstytucyjny sprosta kolejnemu oczekiwaniu wprowadzenia równouprawnienia i w tej materii?”…” Od lat w rządowych raportach pojawia się diagnoza, iż głównym źródłem bezrobocia w Polsce jest dramatycznie wysokie, łączne opodatkowanie pracy ZUS, składkami i podatkami. Jednym z tych elementów obciążających pracę jest podatek o wprowadzającej w błąd nazwie “składka zdrowotna”. Jest ona biurokratyczną aberracją pozbawioną ekonomicznego i konstytucyjnego uzasadnienia.”…” Tak też się dzieje ze składką precyzyjnie obliczaną od płacy każdego pracującego dwa miejsca po przecinku przez armię księgowych w Polsce. Pieniądze ze składki zdrowotnej, którą tak pieczołowicie zostały wydzielone i przypisane konkretnemu obywatelowi, trafiają na koniec i tak do jednego worka, jakim jest budżet. Zatem cała operacja wydzielenia i przypisania pieniędzy ze składki jest wyłącznie kosztownym oraz szkodliwym absurdem. Wystarczyłoby określony procent z zebranego podatku dochodowego przeznaczyć wprost do NFZ. Nie byłoby tej czasochłonnej, kosztownej i bezużytecznej mitręgi.W dodatku podniesionej do potęgi z tego powodu, iż nasza konstytucja gwarantuje każdemu z nas bezpłatną służbę zdrowia. Każdy ma taki sam zakres i dostęp do służby zdrowia niezależnie od wysokości naliczonej i zabranej składki. Jest to kolejny dowód na bezsens jej kosztownej personalizacji.”„…”W naszej konstytucji nie ma mowy o jakichkolwiek składkach, od których uzależnione jest nasze konstytucyjne prawo do nieodpłatnej służby zdrowia „...( więcej )
Mariusz Kamiński „Hasło "dziś Praga, jutro Warszawa" będzie możliwe dopiero po zmianie rządu, mimo degeneracji władzy w Polsce. W kraju spacyfikowano służby specjalne, policję. Prokuratura jest atrapą, reforma uniezależniająca prokuraturę od rządu jest fikcją. Stworzono nową korporację prawniczą z jednego z najważniejszych organów państwa, odpowiedzialnych za ściganie przestępczości. Na jej czele stoi Prokurator Generalny, ale nie ma on żadnych kompetencji władczych. On jest jedynie listkiem figowym. Organa ścigania w kraju są niezwykle osłabione, na czele służb stoją ludzie całkowicie podporządkowani Platformie i niemający instynktu państwowego. W Polsce państwo też jest zdegenerowane i potrzebuje gruntownej naprawy, jeśli chodzi o organa ścigania i wymiar sprawiedliwości „.....” będzie możliwa odbudowa państwa. Jednak, aby to mogło mieć miejsce, musi powstać silne centrum decyzyjne. Władza musi chcieć obronić państwo przed przestępczością, niezależnie od tego, gdzie ulokowani są przestępcy, jakie mają wpływy i powiązania polityczne, jaką mają pozycję społeczną. Musi powstać silne centrum, które nie ulegnie presji, które oprze się atakom politycznym, które nie da sobie wmówić, że walka z korupcją, przestępczością jest walką polityczną. To nie o to chodzi. Chodzi o obronę państwa przez przestępcami, którzy mogą - co pokazuje również przykład czeski - znaleźć się na najwyższych szczeblach władzy.”....Rozmawiał Stanisław Żaryn . „...(więcej )
Foreign Affairs . Eric X. Li „ W listopadzie 2012 roku Chińska Komunistyczna Partia odbyła swój 18 ty Kongres Narodowy , budzące emocje przekazanie władzy raz na dziesięć lat w ręce nowej generacji liderów. Zgodnie z przewidywaniami Xi Jinping został sekretarzem generalnym i zostanie prezydentem Republiki Ludowej w marcu . Zmiana władzy była precyzyjna i świetnie zgraną demonstracją pewnego siebie rosnącego supermocarstwa .To nie powstrzymało międzynarodowe media , a nawet chińskich intelektualistów , co zaskakujące przedstawiać to jako moment krytyczny . W wydaniu The Economist , które ukazało się tuz przed kongresem , wylicza nienazwanych naukowców na ostatniej konferencji , jako mówiących że Chiny są niestabilne w swoich dołach , niezadowolone w warstwie średniej i poza kontrola na szczycie . Z pewnością parę miesięcy przed przekazaniem władzy skandal związany z Bo Xilai , byłym szefem partyjnym miasta Chongqing zaszkodziły długo utrzymywanemu wizerunkowi jedności KPP , który podtrzymywał polityczną stabilizację od czasów niepokojów z 1989 roku na Placu Tiananmen .Co gorsze chińska gospodarka , która rozwijała się z dwucyfrową szybkością przez dwie dekady spowolniała przez kolejne siedem kolejnych kwartałów. Chiński model gwałtownej industrializacji oparty na pracochłonnych produkcji , ogromnych inwestycjach rządowych w infrastrukturę i wzrostu eksportu wydaje się że przestaje już funkcjonować . Niektórzy w Chinach i na Zachodzie zaszli za daleko w swoich przewidywaniach zakończenia żywota jednopartyjnego państwa , które prawdopodobnie nie przetrwa jeśli przywódcy polityczni przestaną zapewniać ekonomiczny cud . Ten pesymizm jest nieuzasadniony . Nie ma wątpliwości , że niebezpieczne wyzwania czekają Xi. Ale Ci , którzy sugerują ,że KPCH nie jest wstanie radzić sobie z tym , w sposób fundamentalny nie rozumieją Chin i ich polityki , oraz zdolności do adaptacji zarządzających krajem instytucji . Pekin ma potencjał do sprostania problemów przed jakimi staje kraj z dynamizmem i wytrzymałością. Dzięki zdolności KPCH do adaptacji , systemowi merytokracji , i legitymacji nardu chińskiego . . W ciągu następnej dekady Chiny będą kontynuowały wzrost a nie upadek .Przywódcy kraju będą konsolidowali model jednopartyjny i w tym procesie rzucą wyzwanie Zachodowi w jego stereotypowej mądrości dotyczącej politycznego rozwoju i nieodwracalności marszu w kierunku wyborczej demokracji . W stolicy Królestwa Środka świat może być świadkiem narodzin postdemokratycznej przyszłości . Wierzenie ,że rządy jednopartyjne są wewnętrznie niezdolne do samokorekcji nie jest zgodne z prawda historyczną . W ciągu ostatnich 63 lat u władzy KPCh pokazała niezwykłą zdolność do adaptacji . Od czasu swojego powstania w 1949 roku Republika Ludowa wypróbowała różne polityki ekonomiczne . Pierwszą jaka zainicjowała KPCh była radykalna kolektywizacja we wczesnych latach 50 tych . Następnie polityka Wielkiego Skoku Naprzód w późnych latach 50 tych i Kulturalna Rewolucja we wczesnych latach 60 tych do środkowych 70 tych. W Llatach 60 tych quasi prywatyzacja ziemi we wczesnych 60 tych . . rynkowe reformy Deng Xiaopinga w późnych latach 70 tych i otwarcie przez Jiang Zemina członkostwa w KPCh dla przedsiębiorców w latach 90 tych . . Głównym celem tego wszystkiego była zawsze zdrowa gospodarka , i kiedy to nie działało , dal przykładu niszczący Wieki Skok i Kulturalna Rewolucja , znajdowano zawsze coś co działało, dal przykładu Reformy Denga , które wykatapultowały chińską gospodarkę na pozycję drugiej największej na świcie . „.część I ...(więcej )
----------
Ważne
Chiny „Szef wydziału walki z korupcją w Najwyższej Prokuraturze Ludowej, Xu Jihui, poinformował, że w pierwszych dziewięciu miesiącach br. prowadzono śledztwa przeciwko 21652 osobom podejrzanym o korupcję. Sprawy 13437 osób skierowano do sądów i tylko w 23 przypadkach zapadły wyroki uniewinniające.Od czasu, gdy dwa lata temu prezydentem Chin został Xi Jinping, w Chinach prowadzona jest bardzo energiczna kampania antykorupcyjna. „...(źródło )
Fragment z „Wojna o pieniądz „ Song Hongbina „
Przed swoim odejściem Stiglitz zabrał z banu Światowego Międzynarodowego Funduszu Walutowego sporą liczbę tajnych dokumentów . Dokument te pokazują ,że MFW żądał od państw ubiegających się o szybka pomoc podpisania tajnej umowy składającej się z 111 artykułów . Wśród nich znajdowały się zobowiązania do wyprzedaży kluczowych aktywów takich jak instalacje wody pitnej , elektrownie, gaz, linie kolejowe , firmy telekomunikacyjne ,ropa naftowa , banki itd.Kraje otrzymujące pomoc musiały zobowiązać się do przeprowadzenia serii radykalnych i niszczycielskich działań gospodarczych . Równocześnie w Banku Szwajcarii otwierano konta dla polityków ,na które transferuje się setki milionów dolarów tytułem odwzajemnienia się Gdyby politycy krajów rozwijających się odrzucili ta umowę , oznaczałoby to całkowite zamkniecie dla ich kraju kredytów na międzynarodowym rynku finansowym .” ...” Przywódcy państw odbiorców pomocy muszą jedynie wyrazić zgodę na wyprzedaż po niskich cenach aktywów państwowych , by w ten sposób otrzymać dziesięcioprocentowa prowizję , która w całości jest przelewana na ich tajne konta w bankach szwajcarskich . Użyjmy słów samego Stiglitza : „można zobaczyć , jak szeroko otwierają im się oczy” na widok gigantycznych przelewów wartości kilkuset milionów dolarów.”,,....(więcej )
„Brytyjski koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline musi zapłacić przeszło 490 mln dolarów kary za korumpowanie personelu szpitali w Chinach. Jak podkreślają lokalne media, jest to najwyższa kara, jaką nałożono w Państwie Środka na działającą tam firmę. „...”Podczas prowadzonego dochodzenia, koncern poszedł na pełną współpracę z chińskimi władzami. „...”ak pisze The Wall Street Journal, gigantyczna kara dla GSK dla wielu zachodnich firm działających na chińskim rynku jest kolejnym przejawem ochłodzenia klimatu biznesowego dla zagranicznych inwestorów w Państwie Środka. Amerykańska Izba Gospodarcza wraz z innymi grupami biznesowymi stwierdziła, że władze skupiają się na zagranicznych firmach podczas dochodzeń antymonopolowych.”...(źródło )
---------
Mój komentarz
Czy coś się generalnie zmieni po wyborach samorządowych. Na przykład czy miasta przestaną wymierać, czy poziom nauczania w szkoły przestanie upadać , czy ilość urzędników spadnie, czy korupcja się zmniejszy . Nic takiego się nie stanie. Bo i nie ma prawa się stać. Sitwy i lokalne mafie biznesowo urzędnicze ja opanowały duże miasta tak dalej panują . Wybory zawsze są igrzyskami i zmieniają niewiele . Tak jest wszędzie. Miasta jak się wyludniają , to nie ważne kto rządzi .
Teraz w Chinach przyszedł czas na wyplenienie korupcji i tę korupcję się w dużej mierze wypleni . Bo system takie przedsięwzięcie umożliwia
Jedną możliwością zmiany czegokolwiek jest zmiana systemu . I dobrze to zrozumiał Orban ,który w sposób bezwzględny koncentruje władze w swoich rękach . Od tego , czy mu się to uda , czyli od tego czy zmienić ustrój zależeć będzie los Węgier. Z pewnością wcześniej czy później powoła nowoczesną służbę bezpieczeństwa , czyli służbę antykorupcyjną, która ma za zadanie chronić obywatela przed przemocą władzy , a państwo przed lichwiarzami, i obcymi i swoimi oligarchami .
Dlaczego w Chinach walka z korupcją jest nad podziw udana. Ponieważ system , ustrój to umożliwia . Nowy prezydent Chin XI powołał specjalny urząd do walki z korupcją o uprawnieniach większych niż maja inne służby bezpieczeństwa . To tylko powinno wszystkim uzmysłowić jak kluczową w XXI wieku sprawą dla bytu państwa i społeczeństwa jest likwidacja korupcji . Ten sam pomysł , dużo wcześniej niż Xi zrealizował Kaczyński . Powołał CBA Dlatego też ten rząd między innym upadł .Mocodawcy Tuska wiedząc jaką bronią jest taka instytucja w walce o dekolonizacje Polski musieli doprowadzić do jego upadku.
W Chinach służba antykorupcyjna jest absolutnie skuteczna , gdyż jest skierowana nie przeciwko obywatelowi, przedsiębiorcy , ale przeciwko urzędnikom i dygnitarzom i aresztuje każdego urzędnika , który żyje ponad stan , ma nieudokumentowane dochody . Oraz bez trudu aresztuje każdego oligarchę
I w Polsce byłoby tak samo. Pomysł Kaczyńskiego powołania antykorupcyjnej służby bezpieczeństwa był niezwykle nowatorski i wyprzedzający swój czas. Sam fakt że dopiero teraz skopiowały go Chiny dobrze o tym świadczy .
Dlaczego do tej pory , przed Kaczyńskim nikt w świecie zachodnim nie stworzył takich służb ,. Bo służby wzmocniły by państwo i uderzyły głównie w lichwiarstwo i oligarchów. Byłyby narzędziem prowadzenia polityki pro państwowej . Jak państwo zauważyli również Rosja nie ma takiej służby .
Przywrócenie Kaczyńskiemu i Mariuszowi Kamińskiemu ( CBA ) kontroli nad CBA będzie miało większe znaczenie dla istotnej poprawy funkcjonowania samorządów , gdyż bez CBA nie jest żadne wybory nie usuną mafii urzędniczo sitwiarskiej z saamorządów
video Jan Pospieszalski MASAKRUJE policje - Marsz Niepodleglosci 2014 + pollicja przebrana za KIBICOW!!
video Antyspot roku? Eryk Brodnicki z PiS zapomniał, że kamera jest włączona
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz i Twitter
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ 8 „ Anne Vanderbilt „ 9 „ Fenotyp rozszerzony. Lamborghini „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001
YouTube: