"Mity przeciwko Polsce. Żołnierze Wyklęci"

Fundacja Rozwoju Obywatelskiego i Klub Gazety Polskiej w Milanówku zapraszają na spotkanie "Mity przeciwko Polsce. Żołnierze Wyklęci" - Gościć będziemy Leszka Żebrowskiego, z którym rozmawiać będziemy o m.in o historii, bieżącej sytuacji i o Żołnierzach Wyklętych. Autor będzie podpisywał swoją książkę "Mity przeciwko Polsce. Żydzi. Polacy. Komunizm 1939-2012" - informuje Małgorzata Podgórska-Paciorek, prezes Fundacji.

Po spotkaniu zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku z harcerzami i członkami zespołu rodzin z Ruchu Światło-Życie. Towarzyszyć nam będzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego krypt. "Orzeł"

Spotkanie odbywa się w ramach imprezy Festiwal Otwarte Ogrody w Milanówku, w naszym Patriotycznym Ogrodzie w Amfiteatrze przy ul. Krótkiej w Milanówku, w najbliższą sobotę 8 czerwca o godzinie 16.

Leszek Żebrowski nie przejmując się atakami rozmaitych mediów (głównie „Gazety Wyborczej”), zajmował i zajmuje się badaniem przeszłości różnych postaci z życia publicznego, demaskując ich kompromitującą przeszłość. Dzięki tej działalności mity lewicowych autorytetów obracają się w pył, a coraz więcej ludzi zaczyna uświadamiać sobie, że rzeczywiście mamy do czynienia ze zjawiskiem „trzech pokoleń UB”: dziadka ubeka, syna członka partii komunistycznej i wnuka pracownika współczesnych liberalnych prorządowych mediów. Książka Leszka Żebrowskiego wpisuje się w przesłanie jakie sam autor wielokrotnie powtarza na licznych spotkaniach i wykładach w całej Polsce. Przesłanie to jest proste: należy walczyć o prawdę i się organizować. Nie można poprzestać na zwykłym narzekaniu i nic nie robieniu. Bo tocząc walkę o prawdę historyczną czy o prawdziwie wolną Polskę dziś, toczymy tak naprawdę walkę o naszą przyszłość. W części dotyczącej okresu III Rzeczypospolitej przeczytamy między innymi o początkach kariery Czesława Kiszczaka w zbrodniczej Informacji Wojskowej, o komunistycznej przeszłości znanego filozofa Leszka Kołakowskiego, o istocie procesu zmian w Polsce po roku 1989, czy o wprowadzeniu Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Pamiętajmy, że siła perswazji propagandy jest bardzo mocna. Ma jednak jedną słabość – jest oparta na kłamstwie. My mamy obowiązek mówić i głosić prawdę, także od Państwa zależy ile osób ją pozna i usłyszy, temu służą nasze spotkania.
 

Małgorzata Podgórska-Paciorek
Fundacja Rozwoju Obywatelskiego
Klub GP w Milanówku