Zróbmy sobie bombkę.

Ile warte są gwarancje mocarstw, przekonała się Ukraina. W Budapeszcie w 1994 r. Rosja, USA i Wlk. Brytania gwarantowały jej nie tylko niepodległość, ale i całość terytorium w zamian za rezygnację z broni atomowej. Niestety biedni Ukraińcy uwierzyli. Jakoś nie spotkałam w komentarzach politycznych, aby ktokolwiek zastanawiał się nad tym, że teraz żadne rozsądnie myślące państwo nie będzie rezygnowało z własnej broni jądrowej. Świat wszedł w nową fazę zbrojeń. Wojna nuklearna coraz bardziej staje się prawdopodobna. Jedynie skuteczna obrona Ukrainy może temu zapobiec.

Każde ustępstwo wobec Rosji jeszcze ją rozzuchwala. Na Krymie się nie skończy. Teraz dywersanci będą destabilizować Ukrainę – a to zastrzeli się jakiegoś gościa z Prawego Sektora, a to rozpocznie strzelaninę w centrum Kijowa i odpowiedzialnością obarczy Prawy Sektor albo dowolnie inną organizację czy partię. Jeśli USA i państwa NATO ulegną pokusie rozmów i obłaskawiania, to stracą jedynie twarz, a konflikt i tak będzie. Lekcja z Hitlerem i jego obłaskawianiem od 1936 roku poszła na marne. Francuzi nie posłuchali rad Piłsudskiego i nie chcieli wojny zwycięskiej prewencyjnej w 1934 r. Mieli potem niemieckie czołgi w Paryżu

Teraz 77 proc. Niemców chce żyć na kolanach byleby tylko handlować z Putinem. No cóż tylko idiota przenosi wojnę na swoje terytorium. Zamiast pomóc Ukraińcom zapraszają Rosjan do siebie!

Putin wprowadził też nową taktykę prowadzenia walk. Sam tego nie wymyślił robiły to już wojska niemieckie w XII w. Pędziły przed sobą zakładników i zmuszały do zabijania przez obrońców swoich. Jak ktoś nie wierzy, to niech zapozna się z obroną Głogowa, gdzie do maszyn oblężniczych Niemcy przywiązali zakładników - dzieci obrońców polskiego grodu Putin zapowiedział, że będzie tak robił stale. Zapowiedział też, że będzie patrzył jak strzela się do własnych obywateli! No cóż może ta jego technika prowadzenia walk się upowszechni i przed atakiem np. Chińczycy popędzą Rosjan? Mam mieszane uczucia czy będzie mi ich żal. Z ludzkiego i chrześcijańskiego punktu widzenia na pewno tak, ale w końcu 80 proc. Rosjan poparło politykę Putina napaści na Ukrainę. Ja rozumiem propagandę putinowskich mediów ale niech mi od tej pory nikt nie mówi, że naród rosyjski jest wspaniały tylko władza zła! Hitlera też poparło przeszło 90 proc. obywateli Niemiec!

Czas najwyższy zrobić w Polsce porządek. Po pierwsze odbudować przemysł ciężki – hutniczy, maszynowy i zbrojeniowy. Znacjonalizować wszystko to, co zostało sprzedane za bezcen – podstawą jest udowodnienie działalności przestępczej – wrogie przejęcia, łapówkarstwo itp.

Wprowadzić należy natychmiast powszechny pobór i to nie tylko mężczyzn ale i kobiet – absolwentek szkół medycznych i technicznych. Pozostałe dziewczęta mogą zgłaszać się na ochotnika. Szkolenia prowadzić wg projektu obrony terytorialnej przygotowanego kiedyś przez Szeremietiewa, czyli zajęcia rekrut odbywa mieszkając w domu, a jedynie 2- 3 miesiące to ćwiczenia poligonowe.

Pamiętajmy, że Rosja atakuje tylko wtedy, gdy ma pewność, że ofiara bronić się nie będzie. Gdy ma pewność, że bastionem będzie każdy próg, ataku zaniecha.

Rosja szanuje jedynie ludzi silnych. Rozmemłańce bezdecyzyjne powodują jedynie śmiech na Kremlu.

Nic to, że Ukraina nie jest w NATO, dwa mocarstwa natowskie gwarantowały jej niepodległość i całość terytorialną. Jak więc Litwa, Łotwa, Estonia czy Polska może liczyć jedynie na NATO? Nie możemy oczekiwać aby inni nas bronili, gdy my odpuszczamy obronę nas samych. Przecież nawet do czasu przybycia wojsk sojuszniczych z odsieczą trzeba utrzymać front.

Jadwiga Chmielowska
http://www.sdp.pl/felietony/95...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zdzichu z Polski

04-04-2014 [01:05] - zdzichu z Polski | Link:

I żywe torpedy proponuję.

Nawet wiem kto gotów w nich zasiąść.

Obrazek użytkownika Joe

04-04-2014 [05:18] - Joe | Link:

No więc tak:

1. Majdan nie został zainicjowany przez Rosję. Mieli oni swojego Janukowycza, dzierżawę bazy na Krymie, dogadali cenę gazu. Wszystko grało. Po co destabilizować sobie region przy własnej granicy?

2. Wsród ofiar było 20% Berkutowców. Nie znam przypadku, aby dysponent sił porządkowych ponosił takie straty podczas tłumienia POKOJOWYCH demonstracji. Dlaczego z Janukowycza robi się tyrana? Nie wprowadził czołgów, nie pacyfikował przez stan wojenny - mimo, że Majdan SAM ruszył na budynki rządowe.
Przychodzi mi na myśl ruch Occupy Wall Street - i konnica policji, rozpędzająca ludzi zgromadzonych na trawnikach. Co by też działo się w USA, gdyby tłum zaczął rzucac petardy i kostki brukowe w Biały Dom?

3. Powszechny pobór miałby sens, gdyby ci ludzie widzieli, że WARTO BRONIĆ OJCZYZNY. A cóż oni otrzymują w swoim kraju? Brak pracy, skłaniający do emigracji,coraz częściej całą rodziną, wzrastające obciążenia podatkowe z mieczem nad głową w postaci obowiązkowego ZUS-u, jednostronne podwyższanie wieku emerytalnego, totalnie leżąca służba zdrowia, oskładkowana, ale wymuszająca dodatkowo opłaty prywatnie, obciążenia coraz wyższymi akcyzami nośników energii, sądownictwo popierające przestępców, narastającą zależnosć od UE, promującą pedalstwo, regulującą coraz wiecej dziedzin życia, absurdalny fiskalizm związany z produkcją CO2 w kraju, cicha wyprzedaż ziemi rolnej, itd.

Gdzie człowiek nie spojrzy, wszystko w obcych rękach. I teraz dochodzi do hipotetycznego ataku na Polskę. CZEGO mają bronić ci młodzi ludzie?? Kredytowanego na 30 lat mieszkania? Zagranicznych marketów? Stacji benzynowych? Gmachów żydowskich banków? Towarzystw ubezpieczeniowych? Galerii handlowych? Co tu jest w kraju NASZE, POLSKIE? Za co warto oddać życie? Zginie 100 albo 200 dziewcząt i chłopców w obronie ziemi ogródków działkowych. Co tam będzie potem - przedszkole dla ich dzieci? Nie, przyjdzie deweloper i postawi biurowce. Ofiara życia zostanie złożona na rzecz cudzego biznesu.

Niech pani popatrzy: 104 ofiary Majdanu. W imię czego? Lepszego życia? Tej 70-procentowej podwyżki gazu na dzień dobry? Może zginęli za możliwość stacjonowania wojsk NATO w "wolnej" Ukrainie? Czy też w imię wypuszczenia Julii Tymoszenko z kicia? Ona wolna - oni wąchają kwiatki od spodu. Kolejni oligarchowie szykują się do kręcenia lodów. Czyż nie była to idiotyczna śmierć?

Obrazek użytkownika ruisdael

04-04-2014 [10:58] - ruisdael | Link:

Czy sugeruje Pan, że niepotrzebnie wskrzeszono II RP bo nic nie było własnością Polski, jako, że nie istniała?

Obrazek użytkownika Joe

04-04-2014 [13:50] - Joe | Link:

Chodzi mi o KIERUNEK zmian. II RP prowadziła od niebytu do zrębów własnej wytwórczości i wytworzenia warstwy inteligencji, a także do uniezależnienia się od sąsiadów. Obecnie obserwujemy dokładnie odwrotny trend: wyprzedaż majątku narodowego (wypracowanego podczas zależności od ZSRR), deprecjacji wykształcenia przez totalne ogłupianie oraz wasalstwa w postaci członkostwa w UE i uczestnictwa w każdej zawierusze wywołanej przez USA.

Obrazek użytkownika Joe

04-04-2014 [14:33] - Joe | Link:

Jeszcze tytułem uzupełnienia: jaką drogę przebyła Polska od uzyskania niepodległości w 1918 roku do 1938/9 roku, a więc przez 20 lat, mimo Wielkiego Kryzysu? Jak ma się to do obecnych "dokonań" w ciągu nawet 24 lat (1989-2013)?
Nasi przodkowie widzieli, jak z każdym rokiem Polska potężnieje, co uskrzydlało i dodawało wiary we własne siły. Obecnie obserwujemy proces zwijania państwowości, rok za rokiem, co dołuje niesamowicie: wtedy powstawał port w Gdyni ("aby w Gdyni port był prima-sort"), teraz wysadza się portowe żurawie. Wtedy powstał GOP, teraz jest to rejon o jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia i emigracji, itp.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-04-2014 [08:20] - NASZ_HENRY | Link:

Bombki sobie nie zrobimy bo Tusk oddał wzbogacony uran do utylizacji Putinowi ;-)

Obrazek użytkownika elig

04-04-2014 [13:30] - elig | Link:

  Ja o tym pisalam  /TUTAJ/ oraz /TUTAJ/.