Adam Hofman . Wipler jako nawóz dla elit

Warzecha „To oczywiste: bo jej realizacja wytrąciłaby im z ręki jedno z najpotężniejszych narzędzi dyscyplinowania partyjnej trzody. „...”Czy może raczej - mięsa armatniego, bo sejmowe reprezentacje partii to obecnie w większości mięso armatnie, które ma pobierać diety, naciskać guziki, gdy trzeba, i ewentualnie wiernie powtarzać przed kamerami przekazy dnia. „....” JOW nie są lekiem na całe zło, ale zlikwidowałyby partyjniacką patologię i wymusiły wystawianie w wyborach prawdziwych fajterów zamiast figurantów i miernot. „...(więcej )

Hofman „ Także towarzysko bardzo lubię się z posłem Przemysławem Wiplerem. Myślę, że jest to jeden z najlepszych nabytków Prawa i Sprawiedliwości. „....” Jak się okazuje, tego typu zasilanie elit w Polsce jest ważne”....(źródło )

Warzecha „Trzoda partyjna, figuranci i miernoty „ . Hofman „ elity „ . Czy ktoś by uwierzył , że obaj mówią o tych samych ludziach ? A jednak tak jest .

Barbie PiS, bo taka postacią w PIS jest Hofman , roześmiana , spoufalona, zaprzyjaźniona z resztą „elit” SLD, Platformy. Bufonada Hofmana i jego samozachwyt jako członka „elit „ jest ...zastanawiającą. Elity to grupa osób, warstwa , której wartość i pozycja jest niezależna ,a przynajmniej głęboko autonomiczna w stosunku do innych . Wipler nie zasilił żadnych elit, bo posłowie nie są żadnymi elitami , chociaż Wipler ma szanse wejść do prawdziwych , realnych elit , chociażby jako lider opinii.

Posłowie nie są żadnymi elitami , bo dla większości jeden ruch wodza skreślający z biorącego miejsca na liście wyborczej to śmierć .Polityczna, towarzyska , medialna .

Już sam fakt ,że Hofman ma poczucie wspólnoty , że akceptuje miernoty i figurantów którzy w takiej na przykład Platformie są nikim , maszynką do głosowania dla oligarchii i przeprowadzania szkodliwych dla Polski działań jest niepokojący. Najlepiej powód dla takiego niepokoju wyraził Braun

„Braun błyskotliwie wyraził przekonanie ,że oligarchia II Komuny szykuje Nowy Okrągły Stół , i że część ludzi z Obozu Patriotycznego , czyli de facto ludzi Kaczyńskiego aż przebiera nogami aby przy takim Nowym Okrągłym Stole usiąść „....(więcej )

Obóz Patriotyczny nie zdaje sobie sprawy z ogromnego zagrożenia jakim jest system polityczny II Komuny . System , w którym tacy ludzie jak Hofman świetnie się czują . Silna w tej chwili pozycja realnej opozycji jest sytuacją wyjątkową, wypadkiem przy pracy , a nie standardem , czymś oczywistym . Powstanie Obozu Patriotycznego , jego szansa na powtórne dojście do władzy i krystalizacja wokół jego jądra warstwy intelektualistów , twórców , liderów opinii , jakimi są publicyści to zasługa jednego człowieka . Tego samego zdania co ja jest …..Gowin

Gowin „Czy charyzma przywódcy politycznego w ogóle istnieje, a jeśli tak, to czy jest ważna?. Odpowiedź Gowina”Oczywiście, że istnieje. I oczywiście, że jest ważna. Fakt, że poparcie dla PiS po przejściu do opozycji cały czas utrzymuje się na poziomie 25 – 30 proc., to zasługa charyzmy Jarosława Kaczyńskiego.”...”A Komorowski ma charyzmę?Jest kompletnie innym przykładem polityka...Czyli pozbawionym charyzmy?Próbuje mnie pani złapać za słowo. Komorowski to siła spokoju „.....(więcej )

Kropkę nad stawia Rymkiewicz

Rymkiewicz „ Uważam ,że Kaczyński jest największym polskim politykiem od czasów Józefa Piłsudskiego. Tak jak Piłsudski był największym polskim politykiem od czasów kanclerza Zamojskiego . Siła duchowa Jarosława Kaczyńskiego jest tak wielka „....(więcej )

Należy obalić konstytucję II Komuny, wynikający z niej ustrój kolonialny i zastąpić ją konstytucją republikańską . System polityczny II Komuny w tym system wyborczy nie sprzyja ani PiS , ani Kaczyńskiemu. Władza nad krajem , która należy się Polakom jak przysłowiowa „ psu buda „ nadal znajduje się w rękach stronnictwa pruskiego, nadal społeczeństwo polskie jest terroryzowane przez religie jaka jest polityczna poprawność . Jest ekonomicznie eksterminowane .

Cezary Mech „ Spadam dalej na 211 miejsce na świecie z 209 pod względem dzietności. I co się dzieje? NIC. Na co liczymy? Przy ukazanym na zdjęciu stosunku do rodziny i matki elit "z wyższej półki medialnej" jest to adekwatna pozycja samolikwidującego się Narodu.”...(źródło )

Polacy niczym chłopstwo pańszczyźniane ( Kukiz „ chłopów pańszczyźnianych z nas zrobili „ ..(więcej ) jest faktycznie pozbawione praw politycznych . Co się stanie , gdyby Kaczyński na przykład …..popełnił samobójstwo . Na szczęście kilku przytomnych działaczy PiS liczy się z takim scenariuszem i wzmocniło ochronę Kaczyńskiego ( PiS wzmocnił ochronę Kaczyńskiego w obawie o...samobójstwo )

Pewną nadzieją jest prawdopodobny sukcesor Kaczyńskiego Mariusz Kamiński (CBA ) , który ma szansę zostać kolejnym charyzmatycznym liderem Obozu Patriotycznego. Jednak to nie wybitni przywódcy maja dawać Polakom szanse na odzyskanie kontroli nad Polską . Tą kontrola powinna być strukturalna ,wpisana w nowa republikańską konstytucję z systemem prezydenckim i jednomandatowymi okręgami wyborczymi .

Wipler nie zasilił elit , bo ich tam nie ma . Co najwyżej akceptując wizję elit Hofmana może zostać ich nawozem .

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Adam Hofman w rozmowie z Rafałem Pazio ”A kto może być przyszłym koalicjantem PiS?
O koalicjach porozmawiamy po wyborach.
A co Pan sądzi o lansowanym przez polityków Solidarnej Polski motywie, że ugrupowanie Zbigniewa Ziobry powstało właśnie po to, żeby można było rozszerzyć zakres szans na to, żeby skutecznie wygrać z Platformą Obywatelską czy lewicą?
Przy obecnym systemie przeliczania głosów, czyli ordynacji proporcjonalnej według metody D’Hondta, prawica dostanie w sumie mniej głosów, a nie więcej. Obecne sondaże, które dają nam na przykład 37 procent poparcia, przy założeniu, że Solidarna Polska nie wchodzi do Sejmu, a to oznacza bezwzględną większość dla PiS. Gdy Solidarna Polska przekroczy próg, razem te proporcje nie dają nam bezwzględnej większości. Obecny system promuje jedność, a nie podział.
A jak Pan widzi obecność mniejszych partii na prawicy, na przykład Kongresu Nowej Prawicy czy Prawicy Rzeczpospolitej? Czy PiS jest otwarte na tworzenie większego frontu wielu organizacji, czy pozostanie tak, jak jest?
To jest kwestia liderów tych partii. Jak już mówiłem, obecny system premiuje jedność. Były w Polsce czasy, kiedy wygrywała na przykład lewica – właśnie dlatego, że połączyła wszystkie, nawet najmniejsze siły. Czy do tego dojdzie na prawicy? Tu mamy bardziej skomplikowaną sytuację, bo każdy lider nosi buławę w plecaku. Nie wiem, czy jest w stanie schować ją do szuflady w imię wyższych idei, większego projektu.
Środowisko obecnego Kongresu Nowej Prawicy zasiliło już w jakimś sensie PiS. Wywodzi się z niego poseł Przemysław Wipler, który stał się już rozpoznawalnym parlamentarzystą Prawa i Sprawiedliwości.
Także towarzysko bardzo lubię się z posłem Przemysławem Wiplerem. Myślę, że jest to jeden z najlepszych nabytków Prawa i Sprawiedliwości. Zna się dobrze na gospodarce. Nabiera szybko doświadczenia. Jest pracowity. Jak się okazuje, tego typu zasilanie elit w Polsce jest ważne. Z wejścia posła Wiplera do PiS trzeba wyciągnąć wnioski, także na przyszłość. „....(źródło )

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

06-11-2012 [12:53] - dogard | Link:

nadaje sie do resortow silowych, nadzor nad sluzbami--tu podobny do Macierewicza, panstwowiec,twardy,prawy, lecz nie ta klasa erudycji.Jednak obydwaj nie maja wlasnie charyzmy przywodczej jak JAREK.Dla mnie Wipler jest lepszym nabytkiem wawy jak Kaminski.Wlasnie on winien byc szefem struktur wawskich.No ,moze kapke poterminowac.Zreszta jego gadka o JOW , to wlsnie instynkt polityczny, mam nadzieje,ze wystartuje w wyborach o prezia wawy, a nie zadne bieleckie.