Otrzymane komantarze

Do wpisu: Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem
Data Autor
Siberian Dog Husky
Według ustaleń dr hab. Piotra Niwińskiego jest to ostatnia fotografia Danuty Siedzikówny. Pozując do niej wiedziała, że jej rodzina jest bezpieczna – dopiero co spotkała się z siostrą, która przekazała jej dobre wieści. „Inka" szykowała się do powrotu do oddziału – zdobyła już potrzebne medykamenty. Kiedy w połowie lipca 1946 roku robiono jej to zdjęcie, nie wiedziała, że lada chwila aresztuje ją Urząd Bezpieczeństwa pbs.twimg.com
u2
whisky z Biedronki jest be Typowa zmiana tematu, typowa dla wiadomo kogo. Podaj swoje źródła i fakty według ciebie. Wtedy możemy poważniej podyskutować, tak będziesz ciagle wtryniał swoje głodne antypolskie kawałki jak per-sik i paru innych na NB.
Jan1797
Panowie W naszej kulturze jest obowiązek godnego pochówku, czy to jest zrozumiałe?
Siberian Dog Husky
Znasz swoją dobrą koleżankę Lempart? No to wypier*alaj żydo-sowiecki zjebie
Tomaszek
Ubocie  Już ci pisałem że whisky z Biedronki jest be , dobra whisky jest ze słodu jęczmiennego i żytniego , biedronki nie nadają się na whisky . Spytaj Janusza z Gdyni . On się zna .
sake2020
@Valdi........Ja nie jestem blogerem a tylko jednym z komentatorów więc nie mam wpływu na regulamin ani na inne wypowiedzi. 
Maverick
Te same chazarskie onuce i rewolucjoniści z NKWD ich zamordowali co dzisiaj najbardziej judzą do wojen. Mojego tatę przesłuchiwał sam Salamaon Morel za działalność w NSZ i AK cudem wypierając się wszystkiego uniknął śmierci, dlatego ja bardzo łatwo i szybko rozpoznaję onuce.
Tomaszek
Sam spamujesz . Forum nie służy lizaniu czyichkolwiek dup .Do niektórych dotrze co piszę , do innych nie zależy mi wcale żeby dotarło  . Nudny jesteś słodki pierdzielu ,  bierz się do dzieła , jeszcze dużo dup na wysokich stołkach niewylizanych odłogiem leży , a ty mi tu o jakichś listach na Berdyczów . Pamięć , pamiętaj  Pamięć. 
Siberian Dog Husky
28 VIII 1946 "To przecież nastolatka tylko Śmieszny kołnierzyk przy sukience Jeszcze bawiła się przed chwilką Włosy spinała tak naprędce A tu przysięga,słowa wielkie I ona przy nich całkiem tycia W obliczu Boga walczyć będę  Aż do ofiary swego ŻYCIA..." Wieczna Chwała Bohaterom ! pbs.twimg.com
Siberian Dog Husky
@Tomaszek  proponuję Ci by zamiast ordynarnie spamować napisał list otwarty w tej sprawie do Prezydenta A.Dudy. Myślę że publikacja takiego listu tu na forum przyjęta będzie ze zrozumieniem ​No to kolego do dzieła
Tomaszek
Tak Sake I o to mi chodziło . Rocznice są wybiórcze , historia nie . Ale dla prezydenta wygląda że jednak tak . I nie chodzi o słowa , ale o czyny i tych czynów efekt , a właściwie brak efektu . Pytanie brzmi , co w tym kierunku zrobił .? To jednak osiem lat odpuszczenia totalnego . w innych sferach też . Tych słów nie wygłosił bo niczego nie dokonał . Tam  to było dokonanie IPNu nie jego , jego były słowa , wtedy chwalebne , potem wyszły na pustosłowie polityka . Co mogł i powinien  zrobić , nie zrobił . Dopóki był długopisem było nieźle ,ale jego własne inicjatywy to porażka . Porażki nie Dudy , tylko narodowe . Listę znasz .
Tomaszek
Tak Sake I o to mi chodziło . Rocznice są wybiórcze , historia nie . Ale dla prezydenta wygląda że jednak tak . I nie chodzi o słowa , ale o czyny i tych czynów efekt , a właściwie brak efektu . Pytanie brzmi , co w tym kierunku zrobił .? To jednak osiem lat odpuszczenia totalnego . w innych sferach też . Tych słów nie wygłosił bo niczego nie dokonał . Tam  to było dokonanie IPNu nie jego , jego były słowa , wtedy chwalebne , potem wyszły na pustosłowie polityka . Co mogł i powinien  zrobić , nie zrobił . Dopóki był długopisem było nieźle ,ale jego własne inicjatywy to porażka . Porażki nie Dudy , tylko narodowe . Listę znasz .
u2
Łupaszka dawał łupnia takim Tomaszkom, którzy odwiedzają Augustów i miejsca ukrywania się miejscowych ubeków i tam po kryjomu oddają im cześć. Dlatego tacy pogrobowcy UB i PRL mają pretensje do PAD, że czci Łupaszkę. To są proste sprawy. Ballada o Łupaszce   Wiersz ten w swojej warstwie stylistycznej jest parodią artykułów  na temat spisku rewizjonistyczno-syjonistycznego,  jakie masowo ukazywały się w polskiej prasie w marcu 1968 roku.     Pawłowi Jasienicy   Już wieczór zapada, usnęły już bory i z borów wychodzą reakcji upiory. Straszliwych rezunów zbierają się hordy, by szerzyć dokoła pożogi i mordy. Na czele szwadronu ataman ich gna — Łupaszka, Łupaszka, Łupaszka maja!   Choć wygląd junacki ma groźny watażka — pepeszka przez ramię, na bakier papaszka, choć nos ma krogulczy, na oku zaś bielmo i z miejsca byś poznał, że wielkim jest szelmą, lecz słuchy już krążą, że kozak to łże- i lud okoliczny powtarza wciąż, że   gdy jedzie przez pola ze swoim szwadronem, wydaje rozkazy żydowskim żargonem. Pod dońską papachą, jak w gnieździe jaskółkę, ukrywa ataman jewrejską jarmułkę i chociaż ujawnić to hańba i wstyd, Łupaszka po prostu parszywy jest Żyd! [...] literat.ug.edu.pl
Valdi
sake3 "Naszeblogi" - dodatek do "Niezależna" , a więc miejsce gdzie  normalni Polacy teoretycznie powinni móc dyskutować ze sobą bez natykania się na wrogą propagandę są/jest miejscem gdzie wroga propaganda jest możliwa i obecna dzięki swoistemu regulaminowi pozbawiającemu blogera praw do swojego bloga. Nie rozumiem tego , może jest to kwestia praw właścicielskich do tego blogowiska ....  Sake3 - ty piszesz tutaj sporo tak jakby Ci to nie przeszkadzało . Może wyjaśnisz mi o co tutaj chodzi .
sake2020
@Tomaszek.....Nie zrozumiał mnie pan.Słowa prezydenta nie są nie licujące,bo oceniające i wspominające tę konkretną śmierć i tę konkretną osobę w rocznicę jej śmierci.Rocznice zawsze są wybiórcze.Można mieć tylko pretensję do prezydenta,że nie wygłosił równie potrzebnych i pięknych słów z okazji obchodów rocznicy Rzezi Wołyńskiej.
sake2020
Ten komentarz też jest niepotrzebny. Ta dziewczyna nie umierała za to,żebyśmy jako Polacy obrzucali się błotem.
Tomaszek
Sake Wybiórcze traktowanie historii to nie moja specjalność a słowa prezydenta trochę nie licują w tym przypadku ze świadomością historyczną wielu Polaków . Historia jest ciągłością , nie wybranymi faktami w zależności od polityki czy naszego widzimisię . Przykre to jest sranie pod tym hmm Tezeusza .
Tezeusz
@jebe,@tomaszek to bydło sowieckie szkoda czasu na komentowanie ich smrodu gówna sowieckiego..
sake2020
Trochę przykre,że nie da się w niektórych komentarzach poświęcić choć jednej minuty pamięci tej dziewczyny by przykryć wspomnienie o niej innym tematem. To dwie różne tragedie i o dwu mówić trzeba ale nie jednocześnie.
u2
podporucznika Franciszka Sawickiego z pistoletu strzałem w głowę pl.wikipedia.org Franciszek Sawicki (ur. 16 kwietnia 1916 we wsi Balarka na Wołyniu, zm. 28 grudnia 1989 we Wrocławiu) – zwiadowca, oficer KBW, podpułkownik rezerwy.
Jabe
Właśnie!
Tomaszek
"Powiem Państwu, że ja nie mam przekonania, że my poprzez ten pogrzeb przywracamy im godność. Oni nigdy godności nie stracili. My przywracamy przez ten pogrzeb godność państwu polskiemu." . Święte słowa Panie Prezydencie . Kiedy usłyszymy to o ofiarach Rzezi Wołyńskiej . 
Tezeusz
Inka ogłuszona strzałami, ale żywa pełna nadziei na uratowanie cudem życia zostaje dobita przez ubeckiego funkcjonariusza – podporucznika Franciszka Sawickiego z pistoletu strzałem w głowę. Ten kat zastrzelił Inkę z własnej inicjatywy, był to człowiek z tzw. awansu społecznego, oficerem został dzięki NKWD i KBW. W momencie oddania strzału krzyczał: „Nie chciała gadzina zdechnąć trzeba ją dobić”. W pożegnalnym grypsie, przemyconym poza katownię, ta młoda dziewczyna, bohaterka swoich i naszych czasów pisze tak: „że jest jej przykro iż musi umierać, ale pragnie powiedzieć swojej babci, że zachowała się jak trzeba”. Cześć Jej i Chwała! NA ZAWSZE ! DYGRESJA: Szkoda że wielu polityków, czy zwykłych ludzi w tym internautów " Nie zachowuje się jak trzeba" plując na swoją ojczyznę, propagując w mediach społecznościowich także i te treści prosto z Kremla wrogie Rzeczypospolitej - chyba,że ich ojczyzną jest wroga nam faszystowska roSSja lub Niemcy - a to co innego...Ale przyjdzie czas by przed prawem odpowiedzieć za swoje czyny...i opluwanie Polski.przyjdzie taki czas.... naszeblogi.pl
Tezeusz
Torturowana, upodlona i szykowana przez swoich oprawców mieniących się Polakami nie zdradziła swoich towarzyszy walki o wolną Polskę. Osądzona zbyt szybko i zbyt pospiesznie nie dożyła 18 lat. Ta opowieść nie tylko porusza serce czytelnika, ale pokazuje prawdziwe bohaterstwo walki o wolną ojczyznę. naszeblogi.pl
Do wpisu: 30%
Data Autor
Eugeniusz Kościesza
poza wyborami prezydneckimi to nie 30%, ale 50 % zwyczajowo nie bierze udziału i to świadomie  w ustawianych przez żydawkę - warszafkę  tzw. "wyborach" ! A warszafka dla Narodu Polskiego- to chazarskie  złodziejstwo kłamstwo ,..uj , dupa  i  kamieni kupa!  A to te kupy partyjne rodem PRL potwierdzonym koszernym certyfikatem z okorongłego stoła .