|
|
geotermia ma niewyczerpalne zasilanie, atomówka potrzebuje "paliwa"
Nie ma energii z niczego. Nie skonstruujesz żadnej prądnicy jak nie będziesz miał zasilania. Miejsca składowania odpadów… |
|
|
Na rozpałkę najlepszy trotyl prasowany
I pisze to kacapski troll, który jeździ niskoprofilową beemką. Widać życie tobie niemiłe kacapku :-) |
|
|
Bez geotermii staniemy w miejscu
Ja nie piszę, że geotermii nie należy rozwijać. Trzeba, tyle że to niewystarczające dla planowanej inwazji elektryków. Potrzebne jest wydajne i stabilne źródło… |
|
|
różnica jest pod względem skutków losowych
Podstawowa różnica jest w bilansie mocy. Zużycie roczne w Polsce 173,5 TWh (2022). Istniejące instalacje geotermalne dają moc rzędu kilkunastu MW, rząd… |
|
|
idealne do kominków, długo się palą
Żartujesz ? Chcesz się tych szkodliwych substancji nawdychać ? |
|
|
jestem za rozwijaniem geotermii, to nieuniknione, szkoda że Polska nie idzie w tym kierunku, zamiast inwestować w A-elektrownie
Jak sobie wyobrażasz bilans energetyczny wystarczający do uruchomienia… |
|
|
udało się uzyskać sprawność kilkunastu procent ogniw fotowoltaicznych. Nadziei na lepiej nie ma.
Jak zwykle się świrku mylisz, osiągnięto już sprawność powyżej 30%. Ale skąd ty świrku o tym możesz… |
|
|
Nie zmieniaj tematu świrku. |
|
|
Gdzie są jakieś niemieckie?!
Niemcy lecą na starych rodzinnych firmach założonych jeszcze w 19 wieku lub na początku 20. To był ich Hi-Tec. Przykład Buderusa wskazuje, że się zwijają stare interesy… |
|
|
Polskie siły specjalne, jako nowi, według angoli znakomicie pasowali na kozły ofiarne.więc zlecono polskim siłom specjalnym zajecie kilku wież wydobywczych żeby wojska irackie ich nie wysadziły w… |
|
|
Jakiej marki samochodem jeździsz?
Przecież już pisałem świrku, że japończykiem. Bije na głowę te wasze toporne wageny :-) |
|
|
Likwidowana są wszystkie ciepłownie węglowe, stawiane gazowe i w ten sposób będziemy niezależni.
Znowu próbujesz wciskać kit. Żadne państwo nie jest niezależne energetycznie, nawet USA, czy Chiny.… |
|
|
Niemcy już nie są źródłem dobrych innowacji
Proszę zwrócić uwagę, że Niemcy zlikwidowali w tym roku ostatnie trzy elektrownie atomowe, a bajają o samochodach elektrycznych. Po raz pierwszy od wielu… |