|
|
tricolour @u2
To ty nie jesteś Polakiem. Sposób w jaki zwracasz się do osób na forum, a szczególnie do Pani Anny, dyskwalifikuje cię z własnej definicji Polaka. Jeśli za pewien wzór polskości uważamy szczególną atencję wobec kobiet, to tobie prędzej do śmietnika niż do Polaka.
No chyba, że jesteś prawdziwym polakiem - to wtedy tak, szmaciarstwo jest jak najbardziej na miejscu. |
|
|
sake2020 @Siberian Husky.......A konkretnie to kto z PSL? Warto wiedzieć. |
|
|
sake2020 @u2.......Niewiele już na NB może mnie jeszcze zdziwić.Zwłaszcza zajadłość czy nienawiść niektórych.No ale tego nie odczyta się z żadnej muzyki.Tyle że często ten który nie ukończył nawet podstawówki może posiadać więcej kultury i zalet niż ten który szczyci się swoim intelektem,. |
|
|
Siberian Dog Husky Najnowsza „twórczość” Holland znalazła finansowanie w państwowej instytucji z Czech oraz w nadzorowanym przez Komisję Europejską funduszu Eurimages. Na liście sponsorów tego paszkwila znajduje się też nazwisko marszałka Mazowsza z PSL. Finansowanie mówi wszystko.
Wstyd i hańba. |
|
|
Pani Anna No, okazałeś szacunek, kundlu jeden, jak na Prawdziwego Polaka przystało. Siebieście wszyscy warci. |
|
|
Pani Anna W dodatku Chopin był w połowie Francuzem i oni też roszczą sobie do niego prawo. Polecam mój komentarz poniżej. Ja wy ludzie skończyliście podstawówki? |
|
|
u2 Jak byś nie odpowiedziała droga sake, to dla trollicy z Niemiec będzie to zła odpowiedź, albo brak odpowiedzi. Niemieckie kundelki tak mają.
PS. Dla niemieckich kundelków polskość to nienormalność, a niemieckość to normalność. To są proste sprawy. |
|
|
sake2020 Odpowiedziałam jak potrafię.Nie zawsze wszystko można wyrazić słowami.Duszę kraju,klimat epoki pokazywali np.Liszt,czy Strauss. |
|
|
Pani Anna @Tricolour
Obawiam się, że całe to towarzycho "prawdziwych Polaków " mialoby poważny problem na poziomie VI klasy w PRL, kiedy to pisało się już wypracowania na temat: w oparciu o wiersz " Kto ty jesteś? Polak mały " zdefiniuj pojęcie ojczyzny i bycia Polakiem". |
|
|
u2 Co to znaczy być Polakiem?
To okazywanie szacunku i troski o naszych przodków, którzy walczyli za nas i dzięki temu żyjemy dziś w wolnym kraju. Być Polakiem to również patriotyzm na co dzień - dbałość o język i kulturę, ale także życzliwość wobec drugiego Polaka i szacunek dla prawa.
Nov 9, 2010
gazetawroclawska.pl |
|
|
u2 o Smoleńsku zrobiliście jednego gniota, że zęby bolą
To może idź do dentysty tryc ? Film był niezły, dokumentował co się wtedy wydarzyło. Jak chcesz banalnej rozrywki to idź na inny film. |
|
|
Pani Anna Nie odpowiedziałaś na pytanie. |
|
|
spike @tri
jeżeli sam nie jesteś w stanie określić, co znaczy być Polakiem, to jakakolwiek odpowiedź nie będzie dla ciebie argumentem, odpowiedzią.
ale spróbuję ci odpowiedzieć:
Być Polakiem znaczy być Jej synem. |
|
|
sake2020 To prawda japończycy nie są Polakami ale ich miłość do muzyki pozwala znaleźć duszę kraju z ktorego ta muzyka pochodzi.Jeden z uczestników Festiwalu Szopenowskiego przyjechał do Polski wcześniej tylko po to by ją poznać.I wyczuł poznaną Polskę w muzyce Szopena Jego wrażliwość artystyczna pomogła w jej odczytaniu.. |
|
|
Jan1797 Witaj Paparazzi, dziękuję
Gdybym miał to zrobić, po prostu zacząłbym wymagać.
Placówki dyplomatyczne, a dokładnie attaché kulturalny otrzymałby polecenie i abu rybki, abu…
Po pierwsze. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych w Bilbao. Czasu mało, ale chcącemu kto stanie na drodze?
Sprawdzian trwa, ale na pewno zrobiłbym wszystko by umieścić filmy tutaj; Silverdocs (wł.SILVERDOCS: AFI / Discovery Channel Documentary Festival) – festiwal filmów dokumentalnych organizowany przez Discovery Channel i American Film Institute. I wiem dlaczego. .Jednak jestem laikiem. Pozdrawiam serdecznie. |
|
|
Pani Anna Japończycy kochają Chopina, rozumieją i czują te muzykę, są jednymi z najlepszych jej wykonawców. Czy to oznacza, że są Polakami? |
|
|
sake2020 @Tricolour.....Proszę odsłuchać jeden z koncertów Szopena-e-moll bądź f-moll .Dopiero wtedy kiedy pan zrozumie jego muzykę tak bardzo polską zrozumie też czym jest Polska dla Polaka i sam sobie odpowie co znaczy być Polakiem.. |
|
|
Jan1797 08-09-2023 [15:33] - tric,
Samo przyjdzie. Wystarczy szanować Boga i władze wybrane, języka ojczystego i racji stanu bronić. |
|
|
paparazzi @Jan1797 100% racji. Brak aktywności zabija inwencję. Pozdrawiam Janie. |
|
|
tricolour @alina
Myślę zupełnie co innego - że nie jesteś w stanie napisać, co znaczy być Polakiem. |
|
|
Alina@Warszawa 08-09-2023 [15:51]
Ty Tric myślisz, że ja będę uczyć ruską propagandę co to znaczy być Polakiem? A paszła won! |
|
|
sake2020 @Tricolour.......Nie pracując w branży filmowej nie mamy możliwości nakręcenia żadnego filmu.Brak elementanej przyzwoitości u tego odrażającego babska powoduje ,że może zabić,oszkalować,pomówić bezkarnie swoimi kłamstwami.Czemu nie nakręci film o kilkuletnich dzieciach pracujących w Kongu w kopalniach odkrywkowych przy wydobyciu rud kobaltu w straszliwych warunkach,gołymi rękami.Niech nakręci film o misjonarzach w Afryce pomagających miejscowej ludności,uczących ,leczących.Niech nakręci film który będzie wołał o prawdę przy łamaniu praw człowieka a nie wymyśla kłamliwych scenariuszy na poliyczne zlecenie.Tematów nie brakuje,ale dla tej paniusi liczy się tylko kasa którą zgarnie od sponsora jej gniotów.. |
|
|
tricolour @alina
Hehehe... Żaden Polak, który na tym forum uważa się za Polaka, jeszcze na to pytanie nie odpowiedział. Od dawna drążę ten temat i guzik. Kompletne zero.
Stawiam tezę, że nie jesteście w stanie wydusić z siebie, co to znaczy być Polakiem.
😛
A może dusi kochanki i wyrywa im włosy? |
|
|
Alina@Warszawa Żaden Polak nie ma problemu z odpowiedzią na to pytanie - po prostu JEST POLAKIEM! |
|
|
tricolour @sake
A co to znaczy być Polakiem?
Proszę krótko, węzłowato. |