Kto w końcu wygrał wybory 15.10.2023? Komu złoty medal?

Już drugi tydzień trwa pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Kto może śledzi z niedowierzaniem to przedstawienie. 
Dziś też jest bardzo ciekawie. 
PiS kontra PO, PO kontra PiS, a jedyny głos rozsądku słychać z ust Konfederacji. Ale nic to.

Bo mamy taką dziwną sytuację, że PiS wygrał wybory (takie są dotychczasowe oficjalne dane, chociaż wciąż nie ma orzeczenia Sądu Najwyższego o ważności wyborów i referendum) a w Sejmie panoszy się większość złożona z przegranych partii, KOALICJA PRZEGRANYCH PARTII (KPP), która powołuje dziś kolejne komisje śledcze, które mają pogrążyć PiS. Jeśli przegrani totalniacy zaczęli od tego typu komisji, to zapewne jest prawdopodobne unieważnienie wyborów i w związku z tym istnieje pilna potrzeba wdeptania PiS-u w glebę, żeby na wypadek powtórzenia wyborów, nie miał szans. 

Porównajmy miejsca zajęte przez poszczególne partie do wyników np. mistrzostw w podnoszeniu ciężarów. Zwycięzca podniósł 150 kg, pobił rekord i zdobył złoty medal. Srebrny medalista podniósł 120 kg i zasłużenie cieszy się z 2. miejsca, a brąz zdobył siłacz, który podniósł 110 kg. 
Ale oto medaliści srebrny z brązowym oświadczyli przed komisją sędziowską, że stworzyli koalicję i żądają zmiany klasyfikacji, bo wg nich to oni dostali złoty medal, bo razem podnieśli dużo więcej niż ten pierwszy - 230 kg! 

Taki jest właśnie sens ordynacji wyborczej, którą narzucili Polakom w 1997 roku dwaj członkowie PZPR - Kwaśniewski z Millerem, pogrobowcy pierwotnej KPP.

Oczywiście, gdyby w 1918 roku Rada Regencyjna zdecydowała się na powołanie KRÓLA POLSKI, to prawdopodobnie Europa wyglądałaby zupełnie inaczej. Może warto zacząć myśleć o takim wariancie?  Król przejąłby rządy w sytuacji jaką mamy i nie byłoby problemów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-11-2023 [17:22] - Tezeusz | Link:

Pakiet Tuska i program wyborczy PO: - Zrzeczenie sie reparacji wojennych , likwidacja tvp, wprowadzenie aborcji, wprowadzenie euro, wprowadzenie podatku katastralnego , likwidacja CBŚ i CBA - likwidacja lasow Polskich- likwidacja IPN - likwidacja programu Polski Ład -likwidacja mediow narodowych - likwidacja 500+ - podniesienie wieku emerytalnego - likwidacja PPK, CPK - likwidacja kompleksu Turów itd

Obrazek użytkownika Jabe

28-11-2023 [17:25] - Jabe | Link:

Co ma do tego ordynacja? Mamy system parlamentarno-gabinetowy. Tak to działa.

No a Rada Regencyjna niestety nie miała bag­netów.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-11-2023 [18:32] - Siberian Husky Dog | Link:

Mieliśmy już demokrację socjalistyczną, demokrację, a teraz mamy idiotokrację.
Dokładnie jest tak, jak mówiłem od tygodni, nic dla Polaków, są tylko marnej jakości igrzyska większości sejmowej
Ale do czasu
Do czasu

Obrazek użytkownika juur

28-11-2023 [17:39] - juur | Link:

Nie wiem  dlaczego PIS z taką determinacją przedłuża czas w którym MM jest premierem.
Czy może czas jest potrzebny by po raz kolejny PMM dał się "oszukać" i musi jeszcze coś podpisać?
Gdyby Tusk podpisał to co  L. Kaczyński i ostatnio M. Morawiecki byłyby protesty, zamieszki, zdrada........
Ale to nie Tusk podpisywał i mamy podrzucone frazy przez oficerów frontu ideologicznego "najlepszy rząd, najlepszy premier, oszukali go" i po sprawie. Wszystko jest lepiej niż dobrze. O nieodwracalnych konsekwencjach tych zapisów jakoś nikt nie mówi.

Obrazek użytkownika angela

28-11-2023 [22:31] - angela | Link:

Potrzebny jest czas, żeby maksymalnie zabezpieczyc wszystko przed bandą, która pcha się do władzy, chociażby oszustwem wyborczym.
Trzymać Polskę przed hołotą ile się da, a w międzyczasie uświadamiać ludzi skąd ten antypolski ściek się wywodzi. Kim byli tatusiowie i mamusie.

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [07:52] - sake3 | Link:

@juur........Po co PiS przedłuża czas Prosta odpowiedź-po to byście mogli jeszcze dowoli poujadać jak przez te 8 lat, jeszcze nadal domagać sie powieszenia Morawieckego i Kaczyńskiego.Może nawet uda się wam znaleźć jakieś kolejne zbrodnie PiS-u. Po 13ym grudnia spełnią się wasze marzenia,ale jedno jest pewne,pyszczyć już nie będziecie bo to będzie zabronione.Wszystko będzie- musiało- wam się podobać w totalitarnym państwie waszego pomarszczonego guru No to wykorzystujce efektywnie ten czas który pozostał.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

28-11-2023 [17:40] - Marek Kudła | Link:

Co to za kraj, w którym jedynie 35 % obywateli chce szybkiego rozwoju gospodarczego i dobrobytu, 25 % jest to obojętne, a 40 % lewactwa chce powrotu komunizmu ?  Co to za kraj ?!  Przecież duch Boży miał zmienić oblicze tej ziemi ?!!  Czyżby ten duch znowu Polskę opuścił ?!!
 

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2023 [19:22] - sake3 | Link:

@Marek Kudła.......W Poznańskim teatrze furorę robi sztuka w której przedstawione są ostatnie chwile życia Jana Pawła II.Aktor charczy i dyszy,publiczność się zasmiewa w scenach imitujących podawanie lewatywy i ostatnich słowach czy ruchach Papieża.Ohydny prześmiewczy spektakl.Co miałby tu robić Duch Świety? Aktor i reżyser nie pomysleli że podobnie  może i gorzej będzie wyglądac ich śmierć?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-11-2023 [19:29] - Alina@Warszawa | Link:

To w Poznaniu, tej kolebce polskości, lewactwo zupełnie opanowało sferę publiczną? Taki spektakl po pierwsze nie powinien dostać pozwolenia do zaistnienia. żadnej dotacji, a publiczność powinna wyjść po pierwszym obrzydliwym numerze. A może w Poznaniu koszerna mniejszość jest już taką większością, że spektakl powstał na jej zamówienie i trafia w 100% w koszerne gusta? A te gusta walą na spektakl drzwiami i oknami jakby przygotowując się do swojego "święta" Purim? 
Innego wyjaśnienia nie widzę.

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2023 [19:30] - Pers | Link:

@sake
Papa Wojtyla był pierwszym grabarzem Polski.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

29-11-2023 [15:09] - Alina@Warszawa | Link:

Grabarzem Polski zawsze byli obcy - teraz Putin z Merkel i ich "narody".
JPII zrobił wszystko co mógł, aby nas wyrwać z łap obu zbrodniarzy, Częściowo mu się udało. I tak zrobił dużo więcej niż milion tu piszących bezmyślnych Persów ...

Obrazek użytkownika Ptr

28-11-2023 [22:27] - Ptr | Link:

Duch Boży miał odmienić oblicze tej ziemi. Tylko politycy nie wdrożyli tej zmiany. Demokracja sama się oczyści. I co? Sepsa komuna wraca , bo to była demokracja otwarta jak w Stanach. Jak otwarta rana.  Można było jak Orban pozamykać te kanały fałszu i propagandy. Zrobić manifestacje patriotyczne własne co pół roku. Pierdolnąć w stół tej Urszulce.  Zapytać naród czy daje Unii absolutorium. A te wszystkie ataki na granicy, KPO,Turów, TSUE, strajki włoskie ukryte, imprezy finansowane z zagranicy to było wszystko pod wybory, by zdenerwować naród. Wtedy obiecać spokój. Ustaną sztuczne ataki. Zaczną się  iche rozbiory gospodarki, systemu. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2023 [07:15] - NASZ_HENRY | Link:

@Ptr

„Nową przypowieść: Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi” – pisał już przed kilkoma wiekami Jan Kochanowski.😉
 

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [07:59] - sake3 | Link:

@Ptr.....Zrobić manifestacje patriotyczne? Kto na nie pójdzie? Przecież zaraz zostanie okrzykniety faszystą,opluty przez bojówki Tuska a eurognidy brukselskie gniewnie pogrożą paluchem A może liczy pan na suwerena? Nie można go odrywać od serialików,wiesci z zycia celebrytów i telewizyjnych poszukiwań talentów.

Obrazek użytkownika Ptr

29-11-2023 [11:06] - Ptr | Link:

8 lat temu był klimat , aby kontynuować wcześniejszą passę. prawda,że rząd wziął się do roboty i zrobił porządek w gospodarce, ale patriotyzm przeszedł jakby do opozycji. Także za sprawą wet prezydenckich, które były szokiem. Kupa gówniarzy waliła nóżkami w barierki, a ZP odpuściła i przeszła mentalnie do opozycji i tylko KOD to KOD tamto. . Potem PiS chciał trochę poprawić dbanie o moralność, wolne niedziele, lekkie zatrzymanie aborcji, ale superkatolicka Konfereracja się schowała , a przed wyborami zaatakowali PiS. Jeżeli PiS to powstańcy ( Ateńczycy) to Konfederacja (Spartanie) zaatakowali sojuszników. Mamy epokę kłamstwa. Widać ,że skuteczną bronią w demokracji jest kłamstwo. 

Obrazek użytkownika Jan1797

29-11-2023 [12:37] - Jan1797 | Link:

„Konfederacja się schowała, a przed wyborami zaatakowali PiS”
@Ptr,
Widziałem krótką analizę ich zachowania. W sumie nic nowego - wcześniej pisałem o wyborach w Gdańsku, Sanoku, Warszawie i Rzeszowie, niech więc podrap:))ią się w głuchy odgłos. Jednak po wysłuchaniu Pana prof. Zybertowicza w części raportu komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów z obrzydzeniem patrzę na konfederację i co oczywiste anarchistów. Co to znaczy zachować twarz umacniając tradycyjne wartości, takie jak; naród, państwo, rodzina i religia? Nie mają pojęcia.

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2023 [17:41] - Pers | Link:

Nie rozumiem po co to wycie?
Przecież PiS, jako partia zwycięzców, dostało misję stworzenia rządu. Już nawet został zaprzysiężony. Więc o co kaman?
Inna sprawa, że jeszcze musi uzyskać wotum zaufania... :))))))

Obrazek użytkownika Marek Kudła

28-11-2023 [17:45] - Marek Kudła | Link:

To nie PIS wygrał i przegrał wybory !  Czy wy Polacy potraficie to zrozumieć ?  To wyście przegrali waszymi głupimi decyzjami 15.10.2023.
Gdy dostaniecie w dupę to wam rozum wróci !  Wielu wyborców z 15.10.2023 żałuje teraz swojej decyzji.  Widzą co się wyprawia w sejmie i słyszą zapowiedzi Tuska i PO zajobów. 
POlacy, dlaczego żeście to nam Polakom uczynili ?!  Dlaczego wybraliście kłamców, złodziei i oszustów do władzy ?!!

 

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2023 [19:16] - Pers | Link:

//POlacy, dlaczego żeście to nam Polakom uczynili ?!  Dlaczego wybraliście kłamców, złodziei i oszustów do władzy ?!!//
Bo nie lubią @kudly?...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-11-2023 [17:54] - Alina@Warszawa | Link:

Jak Polacy głosowaliby w listopadzie? Nowy sondaż CBOS 

No cóż - PiS wciąż ma największe poparcie, a KPP ciągnie się w ogonach, tak koło tyła.

Obrazek użytkownika Ryan

28-11-2023 [22:16] - Ryan | Link:

 PiS wciąż ma największe poparcie i do majowych wyborow nic sie nie zmieni

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2023 [22:40] - Pers | Link:

@r-jasiu
// PiS wciąż ma największe poparcie i do majowych wyborow nic sie nie zmieni//
Szkoda, że w Sejmie nie ma...
Jak mi psiklo... :)))))))

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2023 [23:05] - Pers | Link:

@r-jasi
Możesz sobie marzyć, to nic nie kosztuje frajerze :)))))

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-11-2023 [20:35] - Siberian Husky Dog | Link:

Cuda nad urną?
W jednej z podlaskich miejscowości przyjezdni oddali 1481 głosów, a miejscowi - 1
https://www.tysol.pl/a113653-cuda-nad-urna-w-jednej-z-podlaskich-miejscowosci-przyjezdni-oddali-1481-glosow-a-miejscowi-1

Takich cudów było bardzo dużo w całej Polsce

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2023 [20:56] - sake3 | Link:

Sondaż jak widac rozzłościł tuskoczarzastotygrysków więc tuskoidalny nazwał PiS raczyskiem .W sumie dołaczając do innych słów miłości-wataha,bydło,szarańcza...... 

Obrazek użytkownika spike

28-11-2023 [21:40] - spike | Link:

Jak dla mnie, ten system wyborów do sejmu, czyli kto będzie rządził, jest nielogiczny.
Wybory należało zorganizować na tyle wcześniej, by po wyborach, PKW miała czas na rozpatrzenie  "reklamacji", SN także, potem obie te instytucje ogłaszają swoje "wyroki", dopiero wtedy, jest ustalane kto będzie formował rząd itp. co się dzieje obecnie, a do tego czasu władzę sprawuje poprzedni rząd, jak nie uzyska poparcia, to tego samego dnia oddaje władzę i przejmują ją opozycja.
To co się obecnie dzieje to jakaś aberracja, np. SN ogłosi, że unieważnia wybory, (a powinien) i co wtedy ?

Głosowanie nad wotum zaufania zbiega się z posiedzeniem brukselskich zamachowców, kto tam w imieniu Polski pojedzie?
Morawiecki chwilę jeszcze będzie premierem, Tusek za chwilę nim będzie, ale bez podpisu Prezydenta, a ktoś tam powinien pojechać.

Zna ktoś procedurę ?