Otrzymane komantarze

Do wpisu: Skandaliczna petycja o połączenie Polski i Ukrainy
Data Autor
Jan1797
 @Alina, @Sake3, Po pierwsze; Pan Prezydent ws. zbrodni wołyńskiej: "Uważam, że dążenie do prawa rodzin, by mieć groby bliskich, zostanie przez Ukrainę zrealizowane." Tutaj;dzieje.pl. Petycja którą sam prof. Osadczy nazywa prowokacją może nie jest w tym momencie najważniejsza?Pan Profesor potwierdza, że podobne prowokacje były wcześniej.  Pamiętam dyskusję o planach utworzenia przez ZSRR 19 republiki rad na ziemiach małopolski. Moim zdaniem wiązały się z powstaniem Solidarności. Dzisiaj pojawia się pojęciem. Rejestr Aktywów”, więc nie ma się co dziwić, że w komentarzach wspomina się o migrantach fotografujących w Polsce domy ku trwodze mieszkańców i miasteczku na Mazowszu z problemem migracyjnym. Oczywiście nie znajdę teraz tego podcastu, ale znajdzie się sam ;) Będę pamiętał, pzdr.
sake2020
@Jan1797.......Proszę coś więcej o tych migrantach gdzie np. miało miejsce takie zdarzenie czy zdarzenia.
Kazimierz Koziorowski
bzdety o kosztach 50 groszy sa podawane do wierzenia ludowi w okreslonym celu. powielanie takich idiotyzmow jest rezonowaniem propagandy. moc wiazki laserowej to pojecie zbyt abstrakcyjne dla edukowanych online, bariera nie do przeskoczenia. newsy o 50 groszowej eco-broni sa adresowane do ignorantow podobnych minister klimatu i środowiska „energię będziemy produkować z prądu” 
Alina@Warszawa
Mogę prosić o bardziej precyzyjne sformułowanie o co Panu chodzi?
Jan1797
 @Alina, @Sake3, Proszę słowa prof. Kazimierza Osadczego, a potwierdza, że podobne prowokacje były wcześniej. Zestawić z "Rejestrem Aktywów" tu opisanym; youtube.com;  Po lekturze przypomnę o migrantach fotografujących w Polsce domy ku trwodze mieszkańców. Śmialiśmy się, czy słusznie? Pzdr.
Alina@Warszawa
 05:11] - SilentiumUniversi   Bez przesady - Unia polsko-litewska została zawiązana w momencie ślubu polskiej królowej z Wł. Jagiełłą.  Z Wikipedii:  Władysław II Jagiełło (lit. Jogaila, ur. ok. 1362 lub ok. 1352, zm. 1 czerwca 1434 w Gródku) – wielki książę litewski i książę witebski w latach 1377–1381 i 1382–1401, iure uxoris król Polski, najwyższy książę litewski 1401–1434. ​(...) 14 sierpnia 1385 roku zawarł z Koroną Królestwa Polskiego unię w Krewie, zobowiązując się do przyjęcia chrztu, chrystianizacji Litwy oraz poślubienia królowej polskiej Jadwigi w zamian za tron polski, który objął rok później. W 1401 powierzył bezpośrednią władzę na Litwie swojemu stryjecznemu bratu, księciu Witoldowi, zachowując tytuł najwyższego księcia Litwy (supremus dux Lituaniae). 
sake2020
Komentujemy po prostu pani wpis.
Alina@Warszawa
Tymczasem Brytyjczycy chwalą się laserem o niebywałej mocy obronnej. Zbudowali potężny laser. Strącenie samolotu kosztuje tylko 50 groszy   Wprawdzie trudno uwierzyć w to 50 gr kosztu zestrzelenia drona, czy innego pocisku, ale nawet gdyby to było 500 zł, to i tak pryszcz.
Alina@Warszawa
Widzę, że wszyscy komentują, a nikt nie odsłuchał tego co mówi prof. Osadczy
Kazimierz Koziorowski
@Alina-nie uciekli przed siekierami i widlami litewskimi bo litewscy zbrodniarze mieli nowoczesniejsze narzedzia zbrodni. Zbrodniarze litewscy dokonywali rzezi na cywilnej ludnosci polskiej! Zbrodnia w Ponarach – liczba zamordowanych sięgnęła 80 tys. osób, w tym 72 tys. Żydów i 1,5–2 tys. Polaków. Ci "Żydzi" tez zreszta byli obywatelami polskimi a wszyscy byli cywilami. To zbiorowe egzekucje przeprowadzane przez okupantów niemieckich i ich litewskich kolaborantów, w latach 1941–1944, nieopodal miejscowości Ponary pod Wilnem. Od 23 lipca 1941 roku wykonawcami egzekucji byli niemal wyłącznie członkowie Ypatingasis būrys. 
chatar Leon
Unia z Litwą? Unia z Wielkim Księstwem Litewskim była przecież - używając dzisiejszej terminologii - unią z tworem litewsko-białorusko-ukraińskim, w którym etniczni Litwini stanowili mniejszość. "Czy są jakieś relacje z Litwy ludzi, którzy uciekli przed litewskimi siekierami i widłami?" Litwini byli wystarczająco dobrze uzbrojeni przez Niemców, aby prowadzić systematyczne rozstrzeliwania Polaków w Ponarach i Święcianach. Warto przypomnieć, że pomimo bajek o dobrych stosunkach, do dziś Polacy na Litwie nie mają prawa do dwujęzycznych tablic z nazwami miejscowości.
Ijontichy
Sezon ogórkowy,to Alina będzie robić mizerię do obiadu...widzę,że kilka osób już przyjęło zaproszenie...:-)) 7.32 24.lipca
sake2020
Jak petycja to musi być autor,adresat i podpisy pod nią.Co wiemy na dziś?Ta nasza Polska zawsze musi się z kimś wiązać? Jak nie z Niemcami nad czym tak pracuje Tusk,Bachmann ,Sikorski, to z Rosją która ustami Dugina przebąkuje że przecież wszyscy jestesmy Słowianami,teraz znowu  Ukrainą? O jakiej Unii może być mowa jeżeli Ukraina robi interesy głównie z Niemcami i zagranicznymi firmami omijając nas szerokim łukiem?Polska jest nadal postawem sukna które kazdy szarpie.Niemieckie szmatławe media już pouczają Polskę,żeby poszła w śldy Orbana i skierowała uwagę na sojusz z Rosją jako łacznik dla przeszłej Eurazji i wyjścia z NATO,inni uważają,że tylko unia z Ukrainą wzmocni Polskę,ile sąsiadów tyle zdań.Tylko o nasze zdanie nikt nie pyta.i słusznie.U nas polską racją stanu jest aborcja,pastylka ,,dzień po'' i niszczenie opozycji stalinowskimi metodami.  
Admin Naszeblogi.pl
Dane o 45 mln ludności są zupełnie od czapy. Nieaktualne. Ocenia się, że obcnie Ukraina liczy zaledwie ok. 28 mln. mieszkańców. Oczywiście na terenach kontrolowanych przez Kijów oraz odliczając uchodźców wojennych i ofiary samej wojny.
Silentium Universi
Fatalne błędy. Litwa była pogańska, najazdy na Polskę prowadziła systematycznie, za Hitlera rzezie Polaków się im zdarzały - w znacznie mniejszym wymiarze niż Ukraińcom. Co do Litwaków oczywiście zgoda
Alina@Warszawa
Nie można porównywać unii z Litwą do unii z Ukrainą. Litwini to także katolicy, I o ile wiem, chociaż weszli w sojusz z Hitlerem, to nie dokonywali rzezi na cywilnej ludności polskiej? Czy są jakieś relacje z Litwy ludzi, którzy uciekli przed litewskimi siekierami i widłami?  Dziś o złe stosunki Litwinów z litewskimi Polakami bardzo dba rosyjsko-żydowska mniejszość, często udająca Polaków, pożeniona z Rosjanami. 
Silentium Universi
Za to już mamy vice-covid: kopalniawiedzy.pl PS. Unia polsko-ukraińska to takie samo nieszczęście jak polsko-litewska. Dla niektórych. A czy to wykonalne i korzystne? To inna bajka
u2
Pi-tol się!!!!! youtube.com Genialny tekst. Pierwszy raz usłyszałem ten kawałek w ośrodku Goła Zośka w Augustowie w sierpniu 1982 roku w stanie wojennym. Puścili go w radiowęźle. Oczywiste, że traktowaliśmy go jako protest song przeciwko stanowi wojennemu, ale tekst ma dużo głębsze egzystencjalne znaczenie :-) youtube.com
Pers
Tutaj wielu głosowałoby rękami i nogami za takim rozwiązaniem. Tylko dlaczego nagle zamilkli jak banderowska Ukraina idzie do piachu?
Alina@Warszawa
U2 - nie pij tyle samogonu, bo ci mocno odbija, kiedy piszesz do mnie: "Koniec z waszymi kacapskimi podbojami" Znajdź właściwszego adresata!
u2
***Ale ta koncepcja nie spodobała się Polakom*** Pitolisz. Mi się spodobała. Koniec z waszymi kacapskimi podbojami. Na ch*j z waszymi szkopskimi podbojami. Won, won, won! *won, to po angielsku wygrana :-)
Do wpisu: USA - SENSACJA - BIDEN ZREZYGNOWAŁ z kandydowania
Data Autor
spike
Wrócę do prezentowanego dokumentu o rezygnacji Bidena, można powiedzieć, że jest on sfałszowany, porównajcie sobie podpisy na tym papierze, a jaki jest oficjalny tu: pl.m.wikipedia.org wyraźnie widać duże różnice. Ciekawe czy to ktoś zauważy ?
Ptr
Kłótnia czy to sensacja czy nie. Ale jaki jest drugi powód , że Biden zrezygnował ? Bo pierwszy wszyscy widzą.  
u2
***prawdy od uczciwego rabina*** Baju, baju Z poniższego artykułu można poznać katów z Katynia: dzieje.pl Zaledwie kilku to mośki, Feldman, Zilberman, Stelmach. Mielnik, reszta to etniczni Rosjanie, Iwanowy i Orłowy :-) PS. Jest też kilku rizunów banderowskich typu Timoszenko. Tak nazywał się, przed zmianą nazwiska na bardziej polskie, ojciec TW Carex`a :-)
sake2020
@spike.....Podziwiam europejski optymizm i lekkie podejście do kwestii uzbrojenia w czasie,kiedy mówi się o wojnie.Premier co rusz zmienia zdanie raz mówiąc o kopule nad Polską,by zaraz potem Polskę rozbrajać.Niemcy również słabo uzbrojeni liczą tylko na to,że jesli wróg będzie u bram to Polska ma psi obowiązek ich bronić,a oni tylko zarabiać produkując broń.Polskie absurdy biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.Skoro żołnierzom zabrania się strzelać (bo to grozi aresztem) nawet ostrzegawczo to co mają robić jeśli wróg napadnie na Polskę? Jak bronić kraju?Rządowe przepychanki na temat aborcji chyba nie ozwiążą problemu?