Otrzymane komantarze

Do wpisu: KTO PODPISAŁ UMOWĘ Z PFIZEREM?
Data Autor
Alina@Warszawa
Inne ciekawe pytania bez odpowiedzi, to: Jakie są pensje w ministerstwie zdrowia i kto tam rozdziela fundusze ze składek, czy tylko ze składek utrzymuje się s.z. Ile to jest rocznie po reformie PIS, kiedy składka znacznie wzrosła?  Jaki procent funduszu zdrowia pochłania administracja, a jaki jest przeznaczony dla personelu medycznego, na leki, na sprzęt, na utrzymanie placówek służby zdrowia?  Jak wzrost cen energii i mediów wpłynie na długi placówek szpitalnych?  Czy to obniży jakość ochrony zdrowia nas Polaków?  Dlaczego nie ma swobodnego wyboru lekarza i rozliczenia pacjent-NFZ, a jesteśmy zmuszani do korzystania z usług medycznych tylko w placówkach, które mają podpisane umowy z NFZ? Mało tego, to wszystko odbywa się bez jakiejkolwiek kontroli pacjenta i jego bliskich. Szpital może sobie wypisać dowolne usługi i wyciągać kosmiczne pieniądze z NFZ-u. Gdyby to pacjenci sami wybierali sobie dowolnie lekarza, szpital, to nie byłoby żadnej korupcji, bo pacjent mógłby płacić ze swojego konta w NFZ za każdą usługę medyczną w ramach NFZ do wysokości swojego konta (albo rodzinnego konta). Nie byłoby również obowiązku przynależności do jakiegoś lekarza rodzinnego! Bazą informacyjna o pacjencie byłaby historia jego przypadku w NFZ...
Alina@Warszawa
Szamani polskiej medycyny znów na fali – czyli szokujący upadek polskiej medycyny i nauki  Główny szaman polskiej medycyny, Paweł Grzesiowski, którego w nagrodę za wzorowe reprezentowanie interesów koncernów farmaceutycznych na terenie Polski,  rząd warszawski uczynił szefem GIS, oznajmił na konferencji prasowej, że o rozwijającej się pandemii covid-19  w kraju świadczą...badania ścieków miejskich, w których jest  coraz to więcej wirusów kowida.  Pan Grzesiowski nie poinformował z jakiej oczyszczalni ścieki były badane, kto te badania prowadził, za pomocą jakiej aparatury i konkretnie ile tych wirusów kowida wykryto w ściekach.(...)  Tymczasem odwiedziłam dalszego kuzyna w szpitalu powiatowym. Była sobota wieczór. Miał założony wenflon. Od kiedy nie wiadomo. Widać było, że dawno, bo wokół wkłucia zrobił się stan zapalny. Pielęgniarka dopiero po drugiej uwadze, łaskawie wyjęła igłę, która była na pewno zarośnięta skrzepem. Córka pacjenta usiłowała znaleźć lekarza dyżurnego 2x w ciągu 2,5 godz. Nie udało się. Ciekawa była postawa pielęgniarki oddziałowej - nie wiedziała gdzie jest lekarz i nie wykazywała żadnej inicjatywy, żeby go wezwać telefonicznie do nieprzytomnego pacjenta. Odmówiła podania informacji jakie leki pacjent dostaje, czy jego stan wynika z podanych leków, czy osłabienia. Pacjenci z łóżek obok informowali, że teraz nieprzytomny, prawie całą noc chodził po szpitalu! Pacjent nie mógł przełykać, nawet samych płynów. Nie wiadomo dlaczego, czy miał jakąś infekcję przełyku? O szpitalu wiadomo, że ma jakieś milionowe długi, pewnie jak większość szpitali w Polsce. Personel średni zachowywał się tak jakby miał pretensje do pacjentów i ich rodzin o małe wynagrodzenia. Tymczasem każdy z nas płaci na służbę zdrowia kilkaset zł miesięcznie!  I w takim stanie s.z. pan Grzesiowski zamiast interesować się jakością i skutecznością leczenia chociażby tylko szpitalnego, ten martwi się wirusami w ściekach, szambonurek jeden.  Ciekawe, czy ktoś powoła komisję, która sprawdzi ile pieniędzy poszło na fałszywą pandemię, śmiercionośne szczepionki i bezsensowne testy i kto je zainkasował, że te pieniądze nie poszły do szpitali. Chciałabym wiedzieć ile zarabia nieobecny lekarz dyżurujący w szpitalu, a ile pielęgniarki i salowe, które muszą wykonywać czasem mało przyjemne zabiegi przy pacjentach? Czy jest jakiś system wynagradzania? Ile zarabia dyrektor szpitala powiatowego, ile ordynatorzy?  I najważniejszy problem: czy lekarze zatrudnieni w szpitalach mają zakaz prowadzenia własnej praktyki lekarskiej? Bo jeśli nie mają, to mamy super korupcyjny system, opłacenie którego nie jest możliwe z żadnych składek zdrowotnych! 
Do wpisu: Dziennikarze wyrzuceni z TVP wracają na wizję w TV Republika
Data Autor
Alina@Warszawa
...a jednak widzę efekt czerwonej płachty ...  Może ten film pomoże zmienić zdanie o Braunie:  Poszedłem Na Film z Grzegorzem Braunem. [ Gietrzwałd 1877 ] -Ciekawy film o życiu   
sake2020
Szanowna pani,ja nie muszę pisać tylko to co się akurat pani podoba.W komentarzu mam pełne prawo wypowiedzieć się tak jak uważam-do całości ,do fragmentu czy niektórych słów. Wcale nie świadczy to że nie jestem osobą myślącą co pani raczyła dodać do komentarza.
Alina@Warszawa
W moim wpisie jest kilka nazwisk, a sake3 jak byk na płachtę, zareagowała tylko na jedno - na Brauna! Masz jakiś problem z tym posłem?  Ja nie mam żadnego zacietrzewienia. Nie lubię tylko, kiedy ktoś mi wciska kit, szczególnie, kiedy ten kit wciska mi partia "wzorcowo patriotyczna" jak PiS.  Bo co do obecnie rządzących nigdy nie miałam złudzeń, a teraz mam pewność, że to obca agentura - każda z partii w rządzącej koalicji pod premierostwem D. Tuska, z W. Kosiniakiem-Kamyszem, Hołownią, Czarzastym, Zandbergiem, Muchą, A.M. Żukowską, Bodnarem, Trzaskowskim, Nitrasem, Jońskim, Budką i całym tym gwiazdkowym cyrkiem ludzi z marginesu, czyli CAMPUS i rząd UMYSŁOWEGO LUMPENPROLETARIATU Ich czyny nie pozostawiają żadnych złudzeń. A kiedy poszukać rodowodów - to nawet najgłupszym powinny spaść klapki z oczu. 
sake2020
No właśnie, skoro takie znane te fakty to po cóż o nich przypominać? Nie mamy demencji, myślenie nie jest tylko przywilejem Konfederacji i pana Brauna.Jak widzę pani zacietrzewienie nic się nie zmienia.
Alina@Warszawa
Nie Sake3! Autorka jedynie przypomniała ogólnie znane fakty. Czy komuś te fakty się nie podobają? Tym gorzej dla faktów? Czyli nic się nie zmienia? A wydawałoby się, że tu bywają ludzie myślący ...
sake2020
Uważała czy uważa?
Jabe
Z notki można wy­wnioskować, że Autorka uważała pisowe media za nie­godne za­ufania, lecz jedno­cześnie mające stać po polskiej stronie wojny pro­­pagan­dowej.
sake2020
Wpis pod określoną tezę i odstajacy od tytułu. Chyba ma na celu jedynie przypomnienie o pośle Braunie i Konfederacji.
mjk1
"Zupełnie innym sposobem cenzury wypróbowanym od 1945 roku jest zamilczanie - czyli zupełny zakaz pokazywania wskazanych ludzi, organizacji, problemów, tematów. Przewodniczącemu KRRiT nie przeszkadzał przez lata rządów PiS zakaz wstępu Konfederacji do programów publicystycznych ze szczególnym uwzględnieniem G. Brauna..." Należy przez to rozumieć, że nie zapraszanie Pana Grzegorza Brauna do programów na żywo w TV Republika jest najgorszą formą cenzury rodem z mrocznych czasów PRL? Ciekawe, kto jest za to odpowiedzialny? 
u2
***ze szczególnym uwzględnieniem G. Brauna*** Przecież ten twój pupilek jeździ do Berlina i wraz z Niemcami z AfD apeluje o zdjęcie sankcji z Rosji Putina. Paszoł on tam, gdzie Słońce nie dochodzi!
Do wpisu: Donald Tusk MEN-struacyjny
Data Autor
u2
***koalicja 15.10 do Yumy*** Oni już tam wszyscy jadą. Tylko jeszcze o tym nie wiedzą :-) :-) :-)
Tomaszek
Ubociński Tobie to się fajnie ukuło koalicja 15.10 do Yumy .
Tomaszek
Kaszubskie wojsko to było na odprawie warty po pogrzebie Adamowicza . Większej beki i szydery w życiu nie widziałem . Ofleje i patafiany , tyle . Gdyby nie podpis pomyślałbym że to Benny Hlill jajca jakieś robi . youtube.com
Alina@Warszawa
Nie, nie - my tylko PRZYPOMINAMY TO WSZYSTKO SKLEROTYKOM, KTÓRZY GŁOSOWALI NA OBECNIE RZĄDZĄCYCH, czyli "Koalicję 13 grudnia" albo Koalicję 15 października" jak sami o sobie mówią ...
tricolour
32 lata czekaliście na ujawnienie takich rewelacji? Trudno za wami nadążyć  😁
u2
***to zdrajca i separatysta*** Na to wygląda. No i ciekawe ma powiązania mafijne. Wczoraj obejrzałem film o Amber Gold: youtube.com CAŁA PRAWDA o AMBER GOLD: Przekręt Doskonały? #BizON 369 643 wyświetlenia 31 lip 2024 PS. To typowo mafijne zagrywki. KNF od początku ostrzega przed Amber Gold, ale prokuratura nie robi nic wobec skazanego 6 prawomocnymi wyrokami oszusta. Urząd Skarbowy nie raczy wpisać Amber Gold do systemu podatkowego. Oszust zatrudnia syna premiera T. jako doradcę. Uruchamia "tanie" linie lotnicze OLT (zamianka liter z LOT), które w zamyśle mają doprowadzić do upadku LOT. Parabank można jeszcze otworzyć, korzystając z luk w prawie cywilnym, ale linie lotnicze nie jest tak prosto uruchomić bez "kryszy" służb specjalnych. Niekoniecznie polskich :-) PS2. Ciekawe czy Marcin P. dożyje do 2027 roku kiedy mu się kończy wyrok. Może za dużo wiedzieć, gdzie się podziały 851 milionów, które ukradł. Jakąś próbę samobójczą już miał :-)  
Alina@Warszawa
Czyli Donek to zdrajca i separatysta ....
u2
DEF - 20.02.16 21:31 fronda.pl "W dniach 12-14 czerwca 1992 roku, jako wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, tuż po upadku rządu Bieleckiego, Donald Tusk uczestniczył w II Kongresie Kaszubskim, który odbywał się w Domu Technika w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6. 13 czerwca do uczestników Kongresu wygłosił programowe przemówienie zatytułowane: "Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne". Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza (Kaszub), które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne wojsko i własny pieniądz."
Alina@Warszawa
Ciekawostki o rodowodzie Donalda Tuska, zupełnie pomijane przez media:  Czy Donald Tusk jest Polakiem?   (...) Polacy mają więc prawo poznać życie i działalność najbliższej rodziny Donalda Tuska. Na razie wiemy tylko, że jego dziadek podczas II wojny światowej był żołnierzem hitlerowskiego Wehrmachtu. – I tylko tyle. Całą prawdę w tej sprawie się przemilcza.  Wielu Polaków tego nie wie, a sam Tusk i jego ludzie właśnie przemilczają, że etniczny Polak zgodnie z hitlerowskim dekretem nie mógł być żołnierzem Wehrmachtu. Do Wehrmachtu byli wcielani m.in. ci Kaszubi, którzy po hitlerowskim podboju Polski we wrześniu 1939 roku i przyłączeniu Kaszubszczyzny do Wielkich Niemiec przyjęli Volkslistę.  Według Wiki: Volkslista (niem. Deutsche Volksliste DVL) to niemiecka lista narodowościowa wprowadzona 2 września 1940 roku na podstawie reskryptu Heinricha Himmlera. Na terenach polskich, przyłączonych do Rzeszy Niemieckiej w 1939 roku volkslistę wprowadzono zarządzeniem z dnia 4 marca 1941 roku.  Dalej tam czytamy: „Volkslista była przejawem rasistowskiej polityki III Rzeszy. Wprowadzona została w celu podziału ludności na zajętych terenach Polski – zarówno na terenie Generalnego Gubernatorstwa, jak i na terenach włączonych w granice administracyjne Rzeszy. Szczególnym naciskom poddawani byli mieszkańcy Śląska, Wielkopolski oraz Kaszub. Na tych terenach stosowano całą gamę środków przymusu: od nacisków administracyjnych (grożenie eksmisją z mieszkania, odebrania kartek żywnościowych, przeniesienie do gorszej pracy), poprzez represje policyjne (uporczywe wzywanie na policję, bicie), kończąc na wywożeniu członków rodziny do obozów koncentracyjnych lub przesiedleńczych i warunkowaniu ich zwolnienia podpisaniem niemieckiej listy narodowościowej”.  Jest to jednak tylko pół prawdy. Tak się składa, że moja rodzina ze strony matki jest kaszubskiego pochodzenia; także moja matka urodziła się na Kaszubach. Oczywiście, że były naciski na to, aby tamtejsza autochtoniczna ludność polska (inna była wysiedlana lub fizycznie tępiona) przyjęła Volkslistę. Jednak kto czuł się patriotą polskim jej nie przyjął, tak jak np. właśnie mój dziadek i jego dzieci, w tym także moja matka. Miała wystawiony odpowiedni dokument, w którym potwierdzona była jej polska narodowość i jako Polka została skierowana do przymusowej pracy u lokalnych Niemców.  Znam te sprawy bardzo dobrze z opowiadań dziadka i mamy. Tak więc Volkslistę przyjęło wielu Kaszubów przede wszystkim dlatego, że uwierzyli propagandzie, że hitlerowska Rzesza będzie trwała tysiąc lat. Stąd – z pobudek czysto oportunistycznych postanowili sobie zabezpieczyć spokojną przyszłość przyjmując Volkslistę. Powtarzam: dokonywali oni świadomej zdrady narodowej– byli zwykłymi renegatami! (...)
Do wpisu: Sąd Najwyższy - szczepionka mRNA Covida NIE JEST SZCZEPIONKĄ
Data Autor
Alina@Warszawa
Były minister zdrowia Niedzielski przeszedł do obozu antyszczepionkowców covidowych: youtube.com;
Do wpisu: Tusk szuka 100 mld zł z budżetu RP nie tam gdzie są
Data Autor
sake2020
@Adam66.....Dziękuję za komentarz i jego spokojny ton co często jest tu rzadkością.Myślę,że nie ma mediów w pełni obiektywnych i zaspakajających ciekawość i poglądy telewidzów. Zawsze jest czegoś brak, czegoś z kolei niepotrzebnie za dużo. Republika nie jest wyjątkiem ale z pewnością nie jest wroga Polakom,agenturalna czy pisowska jak to państwo utrzymujecie. Mnie brak podawania konkretów przez ekspertów w poruszaniu spraw gospodarczych, brak programu w którym telewidzowie dzwonią do studia. W ten sposób byłoby wiadomo czego najbardziej oczekują ludzie.Brak mi programów naukowych gdzie pokazuje się polską myśl techniczną  chociazby wysłanie na niską orbitę okoloziemską polskiego satelity nowej generacji. Nawet nie wiemy jakie osiągnięcia ma Polska w tym zakresie. Ale rozumiem, że nie każdy ma podzielać moje zainteresowania i nie ja jestem włascicielem stacji. Nazywacie państwo pogardliwie tę telewizję pisowską.W ogóle odnoszę wrażenie,że wyraz pisowski wg was ma wymiar równie negatywny jak przekleństwo czy najgorsze wyzwisko a elektorat PiS-u to podludzie.To niestety nie pomaga ani w dyskusji ani w opanowaniu agresji ani w stosunkach międzyludzkich.   
u2
***czy w GP albo TW Republika coś się wspomina o kilkudziesięciu tysiącach Polaków, potomków Polaków wywiezionych do Kazachstanu przez sowietów, a od lat dopraszających się o umożliwienie im powrotu do Polski?*** Oczywiście że się wspomina. Robi to np. poseł Czarnecki wyzywany i poniżany na NB przez pachołków 67-letniego Tuska. No, ale taki mają befehl ci uebermenschen od 67-letniego Tuska :-)
Adam66
@[11:52] - sake3 Nie oglądam żadnej telewizji ani żadnych mediów oficjalnych, wszystkie uprawiają propagandę wychwalającą tego kto im obecnie płaci.  Proszę sobie przypomnieć "patriotyczną" gazetę wyborczą, na początku też była prosolidarnościową a gdzie jest teraz?   Trochę nie na temat, czy w GP albo TW Republika coś się wspomina o kilkudziesięciu tysiącach Polaków, potomków Polaków wywiezionych do Kazachstanu przez sowietów, a od lat dopraszających się o umożliwienie im powrotu do Polski? Dla nich "piniędzy ni ma i nie będzie" ale dla setek tysięcy antypolskich banderowców pieniądze są i będą.  Czy ktoś coś o tym mówi w wyżej wymienionych mediach?