Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Upadek, Odrodzenie i Ekspansja Kosmosu

Grzegorz GPS Świderski, 29.05.2026

Nasza cywilizacja nieuchronnie zmierza ku upadkowi, wchodząc w fazę schyłkową. Takie są naturalne cykle rozwoju cywilizacyjnego w Europie. To nie znaczy, że mamy się poddać, popaść w dekadencję i nic nie robić. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zachowywać indywidualnie nasze zasady, obyczaje i tradycje oraz je zapisywać, by następna cywilizacja, która na gruzach naszej powstanie, miała z czego czerpać dobre wzorce. Tak jak nasza czerpała z upadłych cywilizacji helleńskiej i rzymskiej, dokładając do nich ozdrowieńcze chrześcijaństwo.

  Następna cywilizacja po nas, będzie cywilizacją hybryd ludzko-technologicznych z osobnikami żyjącymi tysiące lat. Już my mieszamy nasze ciała z technologią, używając ubrań, okularów, butów, protez, kasków, rozruszników serca czy sztucznych organów. U naszych potomków będzie to wielokroć bardziej zaawansowane, oni się dodatkowo zmieszają ze sztuczną inteligencją. Im nasze zasady życia społecznego nie wystarczą, będą je musieli rozszerzyć, tak jak my poszerzaliśmy zasady naszych poprzedniczek.

  Grecy i Rzymianie stawiali na siłę, my na agape. Przyszła cywilizacja, nie odrzucając siły i agape, będzie oparta na dobrowolności, całkowicie wyzbędzie się statolatrii i wyeliminuje państwowy terroryzm. Oprą się na konkurencji i wolnym rynku. Do tego ich zmuszą nieubłagane prawa ekonomii. Ich główną motywacją będzie podbój kosmosu.

  Chęć eksploracji łączy naturę z kulturą i stanowi najsilniejszą emocję człowieka. Stąd tak wielki rozwój turystyki. Człowiek wyewoluował na drodze, jako nomada. Stacjonarne domy to tylko epizod w naszej historii. My wolimy być w ciągłym ruchu, chcemy zobaczyć, co jest za wzgórzem. Następna cywilizacja będzie naśladować Polinezyjczyków, którzy opanowali sztukę nawigacji i budowania swoich proa napędzanych kleszczami kraba, by odkrywać nowe wyspy i je skomunikować ze sobą. Dla nas Układ Słoneczny będzie tym, czym dla nich był Pacyfik. Naszymi domami będą statki kosmiczne.

Grzegorz GPS Świderski
Twitter.com/gps65
t.me/KanalBlogeraGPS

PS. Notki powiązane:

  • naszeblogi.pl/76020-deklaracja-transhumanisty-katolickiego
  • naszeblogi.pl/76622-encyklika-papieza-leona-xiv-z-punktu-widzenia-transhumanisty
  • naszeblogi.pl/76256-cywilizacja-przelamuje-bariery-natury
  • naszeblogi.pl/64453-lenistwo-pokona-terroryzm
  • www.salon24.pl/u/gps65/1375731,trans-hu-ma-ni-zm-to-nasza-odwieczna-kultura
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 90
Grzegorz GPS Świderski
Nazwa bloga:
Pupilla Libertatis
Zawód:
Informatyk
Miasto:
Warszawa

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 417
Liczba wyświetleń: 716,166
Liczba komentarzy: 5,932

Ostatnie wpisy blogera

  • W dupę wieloryba…
  • The Largest Legal Data Leak in Europe
  • Odrzucenie AI ogłupia ludzi

Moje ostatnie komentarze

  • Ale przecież Bąkiewicz to zadymiarz PiSu-! Jakich zadymiarzy ma Konfederacja?
  • Wytłumaczę istotę problemu, który poruszyłeś. Ta plemienna wojna na symbole, narracje i personalia musi być taka, jaką widzimy, bo w istocie jest to wojna wewnątrz obozu socjalistycznego. Oni się jak…
  • Na tym portalu to powszechne. Tutejsze chamstwo tworzy sobie chochoły i wypisuje o nich swoje insynuacje. To wynika z głupoty. Bo cham to często głupek. 

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Przekop nie dla żeglarzy!
  • Wojna dla opornych. W punktach
  • Komentarze na naszych blogach

Ostatnio komentowane

  • spike, O większego trudno zucha,Jak był Grzesio Świrekmucha,- Ja nikogo się nie boję!Choćby wieloryb... to dostoję!Komu zechcę, to dam radę!Zaraz w dupę wielorybom włazić, nad Zalew jadę!:))))))))))))
  • Tomaszek, A ta dupa tego wieloryba z obrazka to wsrywa czy wysrywa  . Bo to zmienia sens notki . Bardzo pouczająca notka , ale ta o serze spod napletka była lepsza . Jednak AI i narzędzia do "…
  • spike, In culo alla Gregorio, speriamo che caghi.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności