Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Źle się dzieje w państwie polskim

Zbigniew Kuźmiuk, 10.01.2012
1. „Państwo polskie się sprawdziło”, takie i tylko takie komunikaty słyszymy z ust najważniejszych osób w państwie, niezależnie od tego z jakim wydarzeniem  pokazującym rozkład struktur naszego kraju, mielibyśmy do czynienia.
Podobnie  brzmiące komunikaty od ponad 4 lat, wtłaczają codziennie w głowy Polaków mainstreamowe media, a wszyscy którzy widzą co innego albo też myślą inaczej, są oszołomami albo działają z najniższych pobudek.
Wszystko co mogłoby szkodzić obecnie rządzącym, nadszarpnąć ich wizerunek, pokazać, że nie sprawdzają się w tym rządzeniu, ba często działają mniej lub bardziej otwarcie w celu realizowania interesów osobistych albo partyjnych, nawet jeżeli pojawia się w mediach to na krótko i natychmiast jest w ten czy inny sposób zamiatane pod dywan.
2. Katastrofa smoleńska wyjaśniana w taki sposób, że woła to wręcz o pomstę do nieba. Za 3 miesiące minie 2 lata od tego strasznego wydarzenia i jak to ostatnio dosadnie ujął redaktor Ziemkiewicz „g...o mamy i g...o wiemy”.
Afera hazardowa, typowe zamiecenie pod dywan przez rządzących i to na oczach publiczności (sejmowa komisja śledcza pod przewodnictwem posła Sekuły, właśnie nagrodzonego za odpowiednią postawę w tej sprawie, stanowiskiem podsekretarza stanu w ministerstwie finansów), a później także przez prokuraturę ,tak że jedynym, który poniósł konsekwencje, jest Mariusz Kamiński pozbawiony szefostwa CBA, który tę aferę wykrył.
Afera z kupowaniem głosów w wyborach samorządowych przez ludzi Platformy z byłym prezydentem Wałbrzycha na czele, poprowadzona medialnie tak, że w powtórzonych wyborach kandydat wspierany przez tę partię wygrał w cuglach, a o postępowaniach prokuratorskich wobec winnych już nawet nie słychać.
To tylko trzy wydarzenia, które w pełni demokratycznym państwie, przy prawidłowo realizowanej  przez media funkcji kontrolnej wobec rządzących, nie tylko spowodowałyby odsunięcie ich od władzy ale najprawdopodobniej nie pozwoliłyby dostać się im do parlamentu.
3. Mamy również zagadkowe, ponoć samobójcze śmierci wysokich funkcjonariuszy państwowych i nic nie wskazuje na to, żebyśmy się kiedykolwiek dowiedzieli o rzeczywistych ich przyczynach. Przytoczę tylko 2 takie tragiczne wydarzenia.
Tuż przed Bożym Narodzeniem 2009 roku popełnia samobójstwo dyrektor generalny Kancelarii premiera Tuska Grzegorz Michniewicz, pracodawca wszystkich pracowników tej instytucji, pracownik służby cywilnej, który następnego dnia wybierał się na świąteczny wyjazd do żony na Wybrzeże. Śledztwo w tej sprawie trwało bardzo krótko i już dawno zostało zakończone, choć wątpliwości wokół tej śmieci jest co niemiara.
Podobnie tajemniczy charakter ma śmierć byłego wicepremiera i lidera Samoobrony Andrzeja Leppera. On także miał plany na cały feralny dzień, między innymi umówiony wywiad z dziennikarką i spotkania ze swoimi współpracownikami. Prawie natychmiast ogłoszono samobójstwo, choć sekcja zwłok została przeprowadzona dopiero trzy dni później. Wszystko wskazuje na to, że śledztwo w tej sprawie zmierza także do umorzenia.
4. Miały miejsce także dramatyczne próby samobójcze. Samopodpalenie pod Kancelarią Premiera, zwolennika Platformy, który  najpierw parokrotnie interweniował pisemnie u urzędników Premiera Tuska, a następnie w tak straszny sposób targnął  się na własne życie zostawiając list do Premiera.
Ponieważ rzecz miała miejsce w toczącej się kampanii wyborczej i mogła mieć negatywny wpływ na szanse rządzących, natychmiast w mainstreamowych mediach zaczęto przedstawiać tę próbę jako szaleńczą, nie mającą żadnego związku z rządami Premiera Tuska.
Także wczorajsza próba samobójcza prokuratora wojskowego, pułkownika i zastępcy prokuratora okręgowego w prokuraturze wojskowej w Poznaniu, po wcześniejszym dramatycznym wystąpieniu na konferencji prasowej (z sugestiami o gigantycznej korupcji w wojsku i wokół niego), daje wyobrażenie o sposobie funkcjonowania struktur państwa w tym przypadku prokuratury wojskowej i szerzej prokuratury w ogóle i jej szefów. 
Po wczorajszym wystąpieniu szefa Prokuratury Generalnej Andrzeja  Seremeta i jego zastępcy generała Parulskiego na oddzielnych konferencjach prasowych, widać na kilometr ogromny konflikt pomiędzy prokuratorami cywilnymi i wojskowymi z korupcją w wojsku w tle.
5. To tylko pobieżne przedstawienie kilku wydarzeń z ostatnich paru lat rządów Platformy, wydarzeń które jak się wydaje tworzą pewien ciąg, który powinien zaniepokoić wszystkich, którym na sercu leży dobro naszego kraju.
Jeżeli nawet tak dramatyczne wydarzenia  nie będą postawą do poważnej debaty o stanie naszego państwa i będą szybko przy pomocy usłużnych mediów uznawane za incydentalne i błahe, to mogą one doprowadzić kryzysu w Polsce, którego skutki nawet trudno w tej chwili przewidzieć.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 3074
Domyślny avatar

Nikon

10.01.2012 09:22

a pisze o tym mój ziomal Grzegorz Michalski: -------------------------- - http://iskry.pl/index.ph… - http://iskry.pl/index.ph… - http://iskry.pl/index.ph… - http://iskry.pl/index.ph… - http://iskry.pl/index.ph… - http://iskry.pl/index.ph… - http://iskry.pl/index.ph… - http://iskry.pl/index.ph… Pozdrawiam
Domyślny avatar

Stasiak

10.01.2012 10:13

proponuje zajzec na prawica.net i zapoznac sie z artykulem readktora Janusza Sanockiego pt: "III Rzeczypospolita -dzien przed upadkiem"
Domyślny avatar

Gość

10.01.2012 11:34

polskiego prokuratora wojskowego ukazała się nawet na pierwszej stronie portalu BBC. Piszę nawet bo wieści z Polski trafiają tam raz na pół roku. Pokazuje to jak ważnym wydarzeniem jest to co się dzieje wokół wymiaru sprawiedliwości dla demokratycznego państwa. U nas szum w mediach co prawda jest ale skończy się zapewne tak jak z innymi skandalami wymienionymi przez Pana Kuźmiuka tzn. zamieceniem pod dywan. A spacyfikowany naród kupi bo ... i nie wystawi rachunku rządzącym.
Domyślny avatar

Gość

10.01.2012 14:38

Dodam niewiele .Nareszcie włączyły się do tej okropnej gry o władze wielkie aytorytety. Dziękuję.
Domyślny avatar

WJD

10.01.2012 16:37

Przyzwoita narodowo-kapitalistyczna dyktatura, która wprowadzi prawdziwy kapitalizm dla całego narodu, czyli taki dla normalnych biednych ludzi. Czyli zupełna deregulacja gospodarki, odcięcie wszelkich wpływów polityków na gospodarkę, stanowcza wolność gospodarcza dla każdego Polaka, konstytucyjna likwidacja i zakaz podatku dochodowego w ogóle, zwolnienie niepotrzebnych nikomu setek tysięcy urzędników, znacznie zmniejszenie ilości ministerstw, powszechny dostęp dla zwykłych normalnych ludzi do broni palnej w celu samoobrony, powołanie prawdziwej zawodowej armii i znaczne zwiększenie nakładów na armię a zwolnienie pseudowojskowych urzędasów na posadkach, konstytucyjny zakaz emisji długu publicznego, konstytucyjny zakaz przymusowych ubezpieczeń i konstytucyjny zakaz kradzieży połączony z bardzo surowymi karami za ten proceder, zakaz państwowego paserstwa i zwrot w naturze ukradzionego po wojnie mienia prywatnym Polakom polskiej narodowości /tylko ta część populacji nie otrzymała zwrotu mienia ruchomego i nieruchomego/. Bo teraz dobrze się żyje wyłącznie znajomym królika. Trzeba, żeby ktoś to wszystko wziął za przysłowiowa mordę, przywrócił karę śmierci za umyślne morderstwo, przestępstwa gospodarcze oraz zdradę stanu. Niegłupie byłoby zawieszenie demokracji na czas porządkowania i delegalizacja wszystkich partii o profilu socjalistycznym, czyli złodziejskich. Praktycznie prawie wszystkie obecne partie w Polsce sa socjalistyczne i wszytskie one byłyby zakazane. Alternatywa: rychłe zniknięcie Polski z map świata, tym razem już na zawsze. Ale niestety naród jest głupi jak był głupi i chyba nie ma już żadnej nadziei na lepsze. Przyjdzie za 50 lat walczyć w zbrojnych powstaniach o wolna Polskę, gdy się kolejny raz okaże, ze naród bez ziemi będzie przez obcych na swojej ziemi traktowany jak Cyganie.
Domyślny avatar

polityczny pirat

07.03.2012 18:42

Witajcie permanentni NARZEKACZE! Powiem Wam całą prawdę o wszystkich tutejszych forumowiczach. JESTEŚCIE GORSI OD CAŁEGO NASZEGO RZĄDU. Ponieważ oni wprawdzie źle ale COŚ ROBIĄ, a Wy pomimo że myślicie dobrze ale NIC NIE ROBICIE. Bez pracy nic się nie osiąga. Oni PRACUJĄ, (źle), A WY TYLKO NARZEKACIE, (ale co z tego, że macie rację), Myślicie że dzięki NARZEKANIOM cokolwiek się zmieni w Polsce na lepsze? A może wreszcie nadszedł czas na działanie a nie narzekanie? W Polsce jeszcze bardzo długo będzie źle BO ŹLE MUSI BYĆ!!! Powodem tego jest nie rząd ale mentalność polskiego społeczeństwa która się zmienia bardzo wolno. Społeczeństwo polskie nie umie KONTROLOWAĆ POLITYKÓW i nawet nie ma pomysłu jak to zrobić. Pozdrawiam: [email protected]… Czy Wy nie widzicie, że z Waszymi opiniami nikt się w rządzie nie liczy? Że rząd ma Was w 4literach. Dlaczego to ciągle tolerujecie swoimi nie mającymi żadnego praktycznego znaczenia wypowiedziami? Dlaczego nie szukacie sposobu ażeby wreszcie powiedzieć rządowi DOŚĆ i ZMUSIĆ go do logicznego i sensownego działania na korzyść społeczeństwa? Wiem, że Polacy są wierzącym narodem ale w tym przypadku raczej na cud nie ma co liczyć. Sami politycy nie zmienia swojego postępowania bez nacisku społeczeństwa. Dlaczego więc jesteście „tchórzami społecznymi”. P.s. Dołącz do tych co chcą cokolwiek zmienić na lepsze a nie tylko narzekać: http://pie-pl.org/index…
Zbigniew Kuźmiuk
Nazwa bloga:
Blog autorski
Zawód:
Zbigniew Kuźmiuk
Miasto:
Radom

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 5, 852
Liczba wyświetleń: 10,385,157
Liczba komentarzy: 15,576

Ostatnie wpisy blogera

  • Dwa megaskandale resortu Żurka prezentami pod choinkę dla koalicji 13 grudnia
  • Premier Tusk skompromitował się po pytaniach dziennikarzy Polsat News i TVN24
  • Minister rządu Tuska o obniżce cen energii w sytuacji kiedy one po raz kolejny wzrosną

Moje ostatnie komentarze

  • Ja jestem teraz posłem do polskiego Sejmu  a w Parlamencie europejskim pracowałem do roku 2009
  • Jak dogonimy Niemcy pod względem poziomu infrastruktury technicznej i społecznej to wtedy zaczniemy mieć budżety zrównoważone. Pozdrawiam

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Kogo my mamy za prezydenta?
  • Czy śmierć Andrzeja Leppera spowoduje polityczne trzęsienie ziemi?
  • Za gaz płacimy jak za przysłowiowe zboże

Ostatnio komentowane

  • JzL, "A dzisiaj idziemy na Ryżego!" - Polska piosenka Patriotyczna https://youtu.be/4lxAKOjGbhU
  • NASZ_HENRY, ... --- ... / ... --- ... / ... --- ... / / --- .-. .--. / -. -... / - --- -. .. . / -- .- -.-- -.. .- -.-- / -- .- -.-- -.. .- -.-- / -- .- -.-- -.. .- -.-- /
  • NASZ_HENRY, ... --- ... / ... --- ... / ... --- ... / / -. .- ... --.. . -... .-.. --- --. .. / - --- -. .- / -- .- -.-- -.. .- -.-- / -- .- -.-- -.. .- -.-- / -- .- -.-- -.. .- -.-- ;-)

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności