Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Kolejny wielki pożar - płonie pałac Stolbergów we Wrocławiu

Alina@Warszawa, 16.06.2024
"Płonie pałac Stolbergów we Wrocławiu. Strażacy wezwali posiłki" 

Płonie neogotycki pałac z 1845 r. we wrocławskich Świniarach. Trwa akcja gaśnicza. "Na miejsce udają się duże siły i środki, sytuacja nie jest opanowana, strażacy proszą o posiłki" — poinformował przed godz. 22 portal Remiza.pl. 
— Trwa akacja gaśnicza. Strażacy są na miejscu. To był pustostan. Nikomu nic się nie stało — poinformował media oficer dyżurny PSP we Wrocławiu.

Znowu ciekawe zjawisko, bo niby pustostan. Dlaczego zabytek jest pustostanem skazanym na ruinę? Jak pustostan, to nie powinien się aż tak palić, bo przecież w takich ruinach przeważnie nic już nie ma, no chyba, że bezdomni robili zapasy makulatury i palnych śmieci na zimę? 
Chyba chodzi o obniżenie ceny sprzedaży. Znalazłam ogłoszenie z 24.03.2020:
"Zabytkowy pałac do kupienia w Polsce. Zamieszkaj jak arystokrata" - na zdjęciu w całkiem dobrym stanie.

17 marca Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa opublikował ofertę kupna wyjątkowej nieruchomości. To zabytkowy pałac Stolbergów w Świniarach niedaleko Wrocławia. By zostać nowym właścicielem posiadłości, trzeba liczyć się z wydaniem prawie pięciu milionów złotych - na początek, gdyż jest to cena wywoławcza.(...)

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 1401
sake3

sake2020

17.06.2024 09:56

Przypuszczam,że jakiś praktyczny Niemiec nie chciał przepłacać żeby ,,zostać arystokratą'' i za parę euro wziął sprawy w swoje ręce.Nawet to się opłaci przyszłemu panu na Pałacu Stolbergów,bo to i splendor,i niska cena a może nawet nie trzeba będzie nic wydać jako że Polska na mocy rozmów Tuska ze stroną niemiecką ma płacić Niemcom reparacje..
r102

r102

17.06.2024 18:24

No nie wiem czy w takim dobrym stanie - na zdjęciu widać np zawaloną sporą część dachu.
Tak że to jest zawilgocona, zagrzybiona ruina -  zbudowana w czasach sprzed rewolucji stalowej /Bessemer/ i rewolucji asfaltowej /Łukasiewicz/ - czyli z minimalną ilością żelaza /drewniane stropy/ i  bez izolacji przeciwwilgociowych - a swoje dołożyliśmy od 1945 roku też :-)
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

18.06.2024 10:58

Dodane przez r102 w odpowiedzi na No nie wiem czy w takim

Dachy nawet teraz w czasach technologii kosmicznych są budowane przeważnie z drewna ...
r102

r102

18.06.2024 15:45

Dodane przez Alina@Warszawa w odpowiedzi na Dachy nawet teraz w czasach

Na kurnikach czyli domkach "jednorodzinnych" - może i tak
Na dużych obiektach niespecjalnie :-)
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

18.06.2024 17:31

Dodane przez r102 w odpowiedzi na Na kurnikach czyli domkach

Duże obiekty nie mają tradycyjnych dachów! Mają stropodachy, w dodatku ze spadkiem do środka, a nie na zewnątrz i instalacją odwodnienia dachu (piony deszczowe) w środku budynku. A to zupełnie inna bajka niż dachy drewniane, które wytrzymują kilkaset lat, jeśli były zrobione z dobrego drewna.
Alina@Warszawa
Nazwa bloga:
Codziennie pytam "DLACZEGO"
Zawód:
mam
Miasto:
POLSKA

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 386
Liczba wyświetleń: 974,104
Liczba komentarzy: 6,848

Ostatnie wpisy blogera

  • Procesy Grzegorza Brauna
  • Lista intratnych zawodów
  • Rząd Tuska - strategiczny biznes niemiecki w Polsce

Moje ostatnie komentarze

  • @mjk1  A jakieś konkrety potrafisz napisać, oprócz tego, że w 2 linijkach "upraszczam problem"? Na to pytanie NIE OCZEKUJĘ odpowiedzi, bo widzę, że Ty w kilkudziesięciu linijkach nie napisałeś…
  • Dokładnie tak! I główną postacią tego wielkiego przekrętu jest L. Balcerowicz i całe otoczenie rządowe i UB-eckie, które go do tej fuchy zatrudniło. PPP - program powszechnej prywatyzacji to przekręt…
  • Oto agresywny Żyd na IX procesie Brauna. Sensacyjne groźby i medialna cisza! Gdyby to samo wykrzykiwał członek KKP w stosunku do pierwszego napotkanego Żyda, byłaby afera o zasięgu światowym. A tu…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Prezydent Braun
  • Reżyserka A. Holland na kolanach u Bieruta
  • RESET 6

Ostatnio komentowane

  • Alina@Warszawa, Oto agresywny Żyd na IX procesie Brauna. Sensacyjne groźby i medialna cisza! Gdyby to samo wykrzykiwał członek KKP w stosunku do pierwszego napotkanego Żyda, byłaby afera o zasięgu światowym. A tu…
  • Alina@Warszawa, Żałosny ten Twój komentarz,  @paparazzi... A co do ruskiej ambasady - to jakiś ważny bubek z UE wybiera się do Putina, Trump spotkał się z Putinem i ma z nim stały kontakt, Putin bywa na…
  • Alina@Warszawa, Poseł Skalik z KKP mówi o roszczeniach Pfizera, które jako pozew sądu w Brukseli wpłynęły wczoraj do Polski - 6 mld zł za nadliczbowe szczepionki, których niby nie odebraliśmy, a zamówiliśmy i…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności