Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Metr w głab

Seawolf, 09.11.2011
Jeśli ktoś uważał, że to, co się działo w polskim parlamencie w zeszłej kadencji było naganne, czy gorszące, to teraz musi mu się kończyć skala oburzenia, Przegrzane obwody muszą generować głośne, przeraźliwe buczenie. Jedno z najwyższych stanowisk w państwie, jak na urągowisko obejmuje osoba tego najzwyczajniej w świecie niegodna. Już raczej pierwszy lepszy menel z Dworca Centralnego bardziej by się nadawał, bo pod względem dbałości o owłosienie jedzie na tym samym wózku, co Pani Marszałek, a przynajmniej nie jest patologicznym kłamcą przyłapanym na najbardziej ordynarnych kłamstwach w historii polskiego Sejmu, od czasu, gdy jego obrady są spisywane, co było wcześniej, nie wiem. Oczywiście, na relacjach ustnych, jako na zawodnych nie możemy polegać. Kroniki Thietmara są tendencyjne, a Galla Anonima zbyt ogólnikowe. No, ale w czasach nowożytnych Ewa Kopacz jest niewątpliwą rekordzistką

Oto cytat, z wystąpienia sejmowego, min. Ewy Kopacz z 29 kwietnia zeszłego roku podczas dyskusji nad informacją rządu o śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej.

”Z wielką uwagą obserwowałam pracę naszych patomorfologów przez pierwsze godziny. Pierwsze godziny nie były łatwe i to państwo musicie wiedzieć. Przez moment nasi polscy lekarze byli traktowani, jako obserwatorzy tego, co się dzieje. To trwało może kilkanaście minut, a potem, kiedy założyli fartuchy i stanęli do pracy razem z lekarzami rosyjskimi, nie musieli do siebie nic mówić”.

Wtedy to padły też nieśmiertelne już, kultowe słowa o ziemi przekopanej na metr w głąb. Jakież przejęcie, jakież łzy nieledwie zostały użyte w tym spektaklu! I co? Ani jedno, ani drugie nie było prawdą. Części samolotu, dokumenty, prywatne rzeczy ofiar, ba, części ich ciał znajdywali i brali sobie na pamiątkę zarówno miejscowi mieszkańcy, jak i pielgrzymki z Polski, co akurat jest doskonale udokumentowane i nie da się podważyć.

Zwłoki ofiar, w niekompletnym stanie, nieumyte, okazywano, członkom rodzin do identyfikacji. później w tych workach, wrzucono do trumien, i tak pochowano w Polsce. Po pogrzebach, do Polski przywieziono, ponad 200 kg, szczątków i osobno pochowano. Ubrania ofiar, w większości spalono, niektórych znalezionych przedmiotów, do dzisiaj, rodzinom nie oddano.

Polscy prokuratorzy ani żaden polski lekarz, w ogóle, nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, a nikt z polskich przedstawicieli nie wspierał członków rodzin ofiar, którzy identyfikowali szczątki.

To już nie jest tylko haniebne, odrażające, oburzające. To akurat mnie nie zaskakuje, w końcu mówimy o ekipie Tuska. Ale to po prostu i zwyczajnie złamanie polskiego prawa. Jest niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że przy sekcjach nie uczestniczyli polscy lekarze i prokuratorzy, jest niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że w Polsce pochowano ofiary bez sekcji, przy której byliby polscy lekarze i prokuratorzy. A już zupełnie kuriozalnym jest zakaz otwierania trumien, bo w Moskwie zabronili. Teraz się dowiadujemy, że Kopacz odmówiła przyjęcia ofiarowanej pomocy ze strony europejskich ekspertów, bo rosyjscy jej zdaniem wystarczali.

I teraz ta osoba jest potencjalnie, w razie niedyspozycji Prezydenta, głową polskiego państwa. Tak między nami, to Pan Prezydent, oby żył wiecznie w takim stanie wydaje się znajdować permanentnie. No, ale nie będę ciągnąć tematu, bo mnie ścigną, jeśli nie za obrazę, to za ujawnienie tajemnicy państwowej.

Jak się wydaje dwie przyczyny zadecydowały o tym niesłychanym wyborze- raz- całkowite oddanie i uzależnienie od Donalda Tuska. Dwa, chęć pokazania, że już absolutnie wszystko mogą zrobić i nikt nawet nie piśnie, a jak piśnie, to i co z tego.

Jeśli honor polskiego Sejmu unosił się gdzieś w głębinach w pobliżu dna, to teraz, z tym wyborem grzmotnął w to dno z takim impetem, że zakopał się w mule. Na metr w głąb.

Prezydent Komorowski, Premier Tusk, Marszałek Kopacz, Wicemarszałek Nowicka. Pora umierać.

P.S. Zachęcam do czytania poniedziałkowych felietonów w Freepl.info i w „Gazecie Polskiej Codziennie”. 
http://freepl.info/seawo…
http://niepoprawni.pl/bl…
http://niezalezna.pl/blo…
http://seawolf.salon24.p…
http://solidarni2010.pl/…
Zachęcam też do słuchania moich felietonów w wersji audio, na
http://niepoprawneradio.pl/
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 5498
Domyślny avatar

BZ

09.11.2011 13:25

"Kop, acz płytko."
Domyślny avatar

Siwy

09.11.2011 13:31

Są w stanie wciskać każdy kit w wielu dziedzinach.Te dwie przyczyny to stan faktyczny.Ale są w śród tej rzeszy rodzynki z prawej strony na czele z J.Kaczyńskim.
Domyślny avatar

yorg

09.11.2011 13:35

To nie żadne wybory na stanowiska , tylko zwyczajny podział łupów. Nie obowiązuje też prawo, ale wola herszta i nade wszystko jego mocodawców(nie jest to naród).
Domyślny avatar

M.Raysky

09.11.2011 14:40

Tak się zastanawiam, Seawolfie, co się dzieje z polskimi (tylko z polskimi?) psychiatrami. Kopacz- psychiatra, Klich - psychiatra, Balicki- psychiatra i paru innych polityków lekarzy to też psychiatrzy. Jeden polityk lekarz był poza podejrzeniem o kłamstwa, przekręty, manipulacje i był to lekarz internista- prof. Religa. Czy politykujący psychiatrzy byli tak słabi jako lekarze, że zaczęli szukać innego pola do realizacji, czy wykorzystując ksiązkową wiedze o ludzkiej psychice, a więc i o mozliwościach manipulowania ludźmi postanowili to wykorzystać do swoich prywatnych interesów? Przy okazji powstaja pytania: czy nasi psychiatrzy są w swojej masie wiarygodni? na ile są w stanie człowiekowi pomóc? A może niewiele mają do zaoferowania, ale żeby nie było, że nic nie mogą, przepisują pacjentowi masę chemikaliów, które go przede wszystkim ogłupiaja? Psychiatra i psycholog terapeuta to takie zawody, których przedstawiciele, szanujący się przedstawiciele, nie powinni występowac publicznie, bo tego wymaga poszanowanie swoich pacjentów - nie należy (nie wolno) zawieść ich zaufania. Także ksiądz, spowiednik, brylujący na salonach, w tefałenach automatycznie traci wszelką wiarygodność dla nie tylko spowiadającego się, ale po prostu dla człowieka wierzącego.
Domyślny avatar

pocztax

09.11.2011 18:25

Dodane przez M.Raysky w odpowiedzi na Tak się zastanawiam,

Kto z kim przestaje takim się staje!
Domyślny avatar

Irvandir

09.11.2011 19:00

Dodane przez M.Raysky w odpowiedzi na Tak się zastanawiam,

Już dawno psychiatrzy i psychologowie zatarli granice między patologią a normą. Jak nie wierzysz, spytaj psychologa czy jego zdaniem jesteś normalny i posłuchaj co powie. Nie ma normalnych, są tylko ci ze szczytu krzywej Gaussa. W nienormalnym społeczeństwie patologia jest normą. Pozatem wg. psychologów nie należy tłumić popędów (np. chciwości), bo wtedy powstają kompleksy, a one są bardzo niezdrowe. W latach 20 XXw. żył taki filozof niemiecki (nie pamiętam nazwiska), który badał jak wyglądałoby państwo, w którym wszyscy kłamią. Z jego badań wynika, że z zewnątrz nie byłoby widać różnicy. Wprawdzie obywatele nie mieliby za grosz zaufania do aparatu państwowego, ale nie mając specjalnie wyjścia wzięliby na to poprawkę i wszystko funkcjonowałoby pozornir normalnie, dopóki by się nie zawaliło. Może należy zacząć czytać filozofów niemieckich z zeszłego wieku. Oni rozpracowali teoretycznie to, co my teraz przerabiamy praktycznie.
Domyślny avatar

ksena

09.11.2011 14:50

to dzień hańby.Ale tu już powiedziano dużo,chcę tylko przekazac swoje spostrzeżenia obserwując ławę rządową.Pokaz arogancji zademonstrowanej w postaci prześmiechów,strojenia idiotycznych min i pogaduszek przez siedzacych tam przedstawicieli naszych elit upewnił mnie w smutnej swiadomości jak będzie wyglądał ten sejm.Siedzacy obok Kopacz Sikorski cały czas coś jadł,czy naprawdę nie mógł nażreć się w domu,lub w sejmowej restauracji ?
Domyślny avatar

Kłusujące Słoniątko

09.11.2011 14:52

Mnie obwody tak buczą, że od tygodnia nie oglądam już żadnych informacji w tv. Słowo pisane i nieruchome fotografie nie grzeją aż tak przewodów. Ale jeszcze jeden rozbłysk z okolic Słońca Peru i ani chybi łącza mi się przepalą.
Domyślny avatar

kioskarz

09.11.2011 14:57

Nie mogę znaleźć Pana wpisu na S 24. Czyżby Janke Pana zbanował?
Seawolf

Seawolf

09.11.2011 23:32

Dodane przez kioskarz w odpowiedzi na Autor

Wisiało gdzieś na dole, a potem zniknęło.Zmiana godzin wklejania nie służy tekstom, czytelnictwo spadło.
Domyślny avatar

Gość

09.11.2011 15:08

Co jeszcze musi się wydarzyć aby wszyscy zrozumieli, że sięgamy dna. My obywatele i kraj nasz.Po co głosowałam, jeśli mój głos unieważniono dziś administracyjnie. Podobnie głosy 11.000 obywateli.Mam na myśli Pana D. Barskiego, który jakoby mógł kandydować, ale nie może byś wybrany.Co to jest? Groteska, absurd, niewyobrażalne chamstwo?PKW zarejestrowała komitet wyborczy w jakim celu?
Domyślny avatar

hera

09.11.2011 17:08

Dodane przez Gość w odpowiedzi na Metr w głąb

Rejestracja szefa PKW jako TW!
Domyślny avatar

DB Poznań

09.11.2011 15:56

Jestem Pana wierną czytelniczką. Dziękuję, bo Pańskie teksty potwierdzają moje przekonania. Jest nas wielu - dzięki Bogu! Serdecznie pozdrawiam
Domyślny avatar

panReyTan

09.11.2011 15:58

Trudno sie niezgodzic, ze Kopacz jest bezuczuciowa maszynka zaprogramowana do wykonywania polecen Tuska. Dlatego przy kazdej okazji nalezy bombardowac jej zatwardziala skorupe przypominaniem jej klamstw. Czy to ma znaczenie? Kiedys ten material musi sie zmeczyc i peknac. Na pewno ta bezduszna kukielka ma swoje slabe punkty, ktore ja rozpala. Nie wiem w jaki sposob partie konkuruja ze soba ale uwazam ze powinnismy probowac rozpracowywac swoich przeciwkow na kilku poziomach. Najwazniejszy to ten psychiczny. Kopacz ma jeden cel. Wedlug mojej oceny przygotowuje sie ona na fotelik premiera, ktory Tusk planuje zwolnic po czterech latach. Tusk sam dla siebie szykuje zyrandole w palacu prezydenckim. Dlatego prezydentem jest teraz Komorowski gdyz jemu nie wystarczy kondycji na nastepna kadencje. Taniec chocholi trwa. Mozemy go przerwac pracujac nad kazdym detalem w konfrontacji z PO i ich zausznikami z innych partii.
Domyślny avatar

LB-NY

09.11.2011 22:37

Drogi Seawolfie wiesz przeciez, ze juz 2000 lat temu prawie cezar Kaligula zamianowal swojego konia na podobne stanowisko. Pamietam tez takiego chyba Somoze from one of banana republic, zrobil cos podobnego a zatem dziwic sie nie nalezy. Poniewaz intelekt tych mianowancow oraz naszej wybranki niewiele sie rozni wiec wszystko sie zgadza. Istnieje ciaglosc historyczna. Tak drogi Seawolfie glupota nie boli i nawet moze sprawiac przyjemnosc tylko trzeba za nia slono placic. Pozdrawiam
Domyślny avatar

Studentka:

09.11.2011 23:25

że tak jak Komorowski płaci odznaczeniami tak Tusk płaci stanowiskami, jeden i drugi nie z własnej kieszeni, więc przychodzi im to bardzo łatwo. Pogłoski krążą po mieście, że laska marszałkowska jest za "tajemnice alkowy".
Domyślny avatar

[email protected]

09.11.2011 23:29

ten tekst z 9 listopada godz.ok 23 47 minut(y) temu · Lubię to! Mariusz Selwon nie może a jest . Buziak 41 minut(y) temu · Lubię to! Marcin Bogusław Nie znasz moich poglądów Irminko , ale daleko mi do michnikowszczyzny. Nie można zamieścić komentarza. Spróbuj ponownie Marcin Bogusław no prosze ten portal jest cenzurowany ...komuno wróć i wróciła Nie można zamieścić komentarza. Spróbuj ponownie Napisz komentarz... cenzura wróciła:) to tekst z Facebook-a
Domyślny avatar

s.e.

09.11.2011 23:45

których do desperacji zmusiły tragedie życiowe, a jak już kradną, to przynajmniej mniej niż te wymienione przez Ciebie kanalie, zresztą, w przypadku Tuska i reszty, żeby to tylko na złodziejstwie się kończyło, nie byłoby jeszcze źle ...
Domyślny avatar

stanczykblazen

10.11.2011 07:46

Ano tak , to komu wierzyć, jeśli nie tym ,którzy dzięki nam rządzą?Myśmy ich wybrali , ale nie po to zeby nas okłamywali przecież.Myśmy ich wybrali , ale nie po to, żeby rządzili przeciwko nam .Dlatego ,że trzeba było tak bezczelnie kłamać to dowód na to ,że był to zamach .
Seawolf
Nazwa bloga:
SEAWOLF- DZIENNIK POKŁADOWY
Zawód:
kapitan, superintendent
Miasto:
Gdynia, na chwilę

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 699
Liczba wyświetleń: 3,876,638
Liczba komentarzy: 7,821

Ostatnie wpisy blogera

  • Rocznica śmierci Seawolfa
  • Podziękowania i prośba
  • Korea czyli gdzie jest pistolet?

Moje ostatnie komentarze

  • Również pozdrawiam serdecznie!
  • Bardzo się cieszę, Basiu, że się podobało.
  • Ależ ja pisze nadal dużo, ale do gazet. Zapraszam do GPC i Warszawskiej gazety, do Freepl.info.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Kto zabił Andrzeja Leppera?
  • O jeden mord za daleko
  • Podziękowania

Ostatnio komentowane

  • , Drogi Seawolfie, stopy wody pod kilem na Niebiańskim Szlaku! I wspomnij czasem o "dejmanach", którzy tutaj pozostali!
  • , Zapalilem swieczke i pomodlilem sie .Seawolfie pilnuj naszego Swietego Papieza by pilnowal Polski!
  • ironiczny anglosas, A jednak smutno... ... i brak Go bardzo. POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności