Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Tylko nie mówcie, że jątrzę! – słowo do pisowskich elit

Krzysztof Pasierbiewicz, 27.06.2015
                                                      UWAGA! PRZEKAZ TYLKO DLA INTELIGENTNYCH!

Właśnie się dowiedziałem, że program reformy szkolnictwa, który będzie ogłoszony na zbliżającej się konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach będą autoryzowali posłowie profesorowie Włodzimierz Bernacki i Ryszard Terlecki.

O ile moim zdaniem młody profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego pan Włodzimierz Bernacki jest ze wszech miar właściwą wizytówką pisowskiej reformy szkolnictwa, to firmowanie tej sanacji nazwiskiem partyjnego dinozaura prof. Ryszarda Terleckiego poważnie mnie zaniepokoiło.

Dlaczego?

Bo opierając się na własnych obserwacjach środowiska akademickiego, w którym przepracowałem prawie czterdzieści lat nie bez podstaw jestem skłonny zaryzykować tezę, że poza nielicznymi wyjątkami akademickie pokolenie „60 Plus” jest już mentalnie niereformowalne i nie powinno mieć rozstrzygającego wpływu na reformowanie państwa.

Bowiem ludzie tej kategorii wiekowej w znakomitej większości przypadków nie są już w stanie się dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju cywilizacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu latach i wciąż następuje. 

Te nowe warunki pociągają za sobą konieczność zmiany mentalności i przestawienia się na idące z duchem czasu nowoczesne myślenie, kompatybilne z tempem i specyfiką dokonujących się zmian. Niestety, wielu ukształtowanych w czasach komuny reprezentantów pokolenia „60 Plus” nie jest już w stanie nadążyć za tempem i charakterem rozwoju dzisiejszej Polski.

Wiem, że zaraz spadną na mnie gromy, ale ktoś to musi w końcu powiedzieć. Otóż prawda jest taka, że znakomita większość polskich profesorów starszej, powtarzam starszej generacji, od dziesiątków lat nie wychylających nosa poza progi swoich gabinetów naukowych nie zdaje sobie sprawy, że się kompletnie oderwała od realiów otaczającego ich świata i często owi szacowni uczeni nie mają bladego pojęcia, dokąd dzisiejszy świat zmierza, a w nowej rzeczywistości błądzą nieporadnie, jak dzieci we mgle.

Bo stare nawyki, które są drugą naturą człowieka, jeśli w ogóle, bardzo trudno zmienić. A nasi posłowie profesorowie starszej generacji codziennie, od lat człapią, czy to na uczelnię, czy do swojego biura poselskiego tą samą trasą i w niezmiennym od niepamiętnych czasów rytmie, każdy ich dzień jest praktycznie taki sam. Słowem raj objawiony i praca lżejsza od snu.

Innym zagrożeniem dla rozwoju państwa jest paniczny strach zajmujących się polityką akademickich oldbojów czujących na karku oddech młodych wilków. W efekcie gros owych „polityków trzeciego wieku o zacięciu naukowym”, którzy o zgrozo wciąż dzierżą w swoich rękach partujne funkcje kierownicze, miast najzdolniejszymi menadżerami otacza się niezagrażającymi ich pozycji miernotami, a ci błyskotliwi i nie daj Boże młodzi są spychani na margines.

Jak to możliwe?

Otóż dzieje się tak dlatego, że dożywotni posłowie profesorowie starszej generacji nie podlegają praktycznie żadnej kontroli, bądź weryfikacji, choć zdarzają się przypadki, że przychodzą na uczelnię, czy do biura poselskiego li tylko po to, żeby sobie za darmo przez telefon pogadać.

Gorzej. W znakomitej większości przypadków posłowie profesorowie wychowani na Wiesławie Gomułce wykonują swą doradczą pracę polityczną kompletnie na darmo, gdyż nikt się nie odważył im tego powiedzieć, a im zbrakło wyobraźni by spostrzec, że to, co robią jest pozbawione sensu, a efekt ich pracy jest nikomu do niczego nie przydatny, zaś oni grzęzną w coraz mniej istotnych problemach uznając, jakże błędnie to, co robią, za działanie pożyteczne dla kraju.

Nasuwa się, więc logiczny wniosek, że Polską powinni zacząć zarządzać ludzie młodzi z racji wieku  nieskażeni strusiowato nielotnym myśleniem odziedziczonym po komunie, którzy w przeciwieństwie do wygodnickich i tchórzliwie zachowawczych postaw pokolenia starej generacji, odznaczają się świeżym spojrzeniem na świat, umiejętnością podejmowania odważnych i szybkich decyzji, a przede wszystkim rozmachem umożliwiającym im swobodne poruszanie się we współczesnych realiach.

I trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński rozumiał tę konieczność i postawił na ludzi młodych, czego owocem jest Prezydent Elekt Andrzej Duda. Niestety nie zdołał odsunąć od wpływu na politykę partii jajogłowych posłów hamulcowych, którzy piastują swe funkcje partyjne na zasadzie wieloletniego zasiedzenia.

A teraz konkretny przykład. Kiedy w listopadzie 2012 w notce pt. „Bohaterowie są zmęczeni” (http://salonowcy.salon24… )

napisałem, że w Polsce są konieczne zmiany systemowe, które może wprowadzić w życie wyłącznie  wolne od starego myślenia pokolenie ludzi młodych, zostałem wściekle i brutalnie zaatakowany przez posła profesora Ryszarda Terleckiego, który na swoim blogu w notce pt. „Polityczni wizjonerzy i jesienna gorączka”  

( http://ryszardterlecki.s…;)

napisał, cytuję:

"Oto sfrustrowany bloger, którego tekstów nie chce zamieszczać żadna gazeta, publikuje manifest wzywający do gruntownej dekomunizacji, szczególnie tych, którzy nie chcą dostrzec jego publicystycznego talentu (…) i dalej prześmiewczo: Bo według niego zrobi to nowa siła, czyli polityczna młodzież, która wywróci do góry nogami dotychczasowy porządek...”, koniec cytatu.

Otóż trudno zaprzeczyć, że powyższa wypowiedź dowodzi, iż rzeczony poseł profesor z pewnością od tamtego czasu nie zmienił swojej mentalności niechętnej ludziom młodym, a także niełaskawej dekomunizacji pisowskich politycznych elit i nadal będzie zwolennikiem starego porządku, gdyż ma to po prostu we krwi.

Dlatego tak mnie zaniepokoiło, że ów uformowany ideologicznie w czasie minionym poseł profesor jest współautorem programu reformy szkolnictwa firmowanej przez PIS.

Mam jednak nadzieję, że program ten de facto opracował młody poseł profesor Włodzimierz Bernacki, a mentalnie spetryfikowany poseł profesor Terlecki jest jedynie „ornamentem” proponowanego przez PIS programu przebudowy systemu polskiego szkolnictwa.

Lecz radziłbym pamiętać, że źle dobrany ornament może zdewaluować nawet najwspanialsze dzieło.

Więc może byłoby niegłupim, żeby jeszcze przed katowicką konwencją programową Prawa i Sprawiedliwości ten z wizerunkowego punktu widzenia przeciw-skuteczny „ornament” do lamusa odłożyć. 

A tak między nami to uważam, że program naprawy polskiej szkoły powinni opracowywać nauczyciele, którzy jak mało kto czują i rozumieją problemy szkolnictwa, a nie politycy i profesorowie wyższych uczelni, którzy nie bójmy się tego powiedzieć, o specyfice polskiej szkoły i jej rzeczywistych problemach bladego pojęcia nie mają, gdyż jak to z naszymi uczonymi bywa "oni wiedzą lepiej" i nie widzą potrzeby, by te problemy z nauczycielami konsultować.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Dla jasności obrazu wyjaśniam, że posłowi profesorowi podpadłem już w roku 2011, kiedy Jarosław Kaczyński zaproponował mi kandydowanie z list PIS do Sejmu, jako, cytuję za J. Kaczyńskim: "znanemu blogerowi Salonu24", a ja naiwny posłowi profesorowi Terleckiemu się z tego zwierzyłem pokazując mu list od Kaczyńskiego.

Post Post Scriptum
A tu można przeczytać ciekawe i merytoryczne komentarze do niniejszej notki:
http://salonowcy.salon24…

Czytaj Także:
Obłuda posła Ryszarda Terleckiego
http://naszeblogi.pl/498…


 
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 16636
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

28.06.2015 20:40

Dodane przez Lektor w odpowiedzi na Panie Krzysztofie, lepiej

@Lektor "Obecnie prognozy co do Beaty Szydło są wspaniałe..." ----------------- Obecne tak. Ale wystarczy jeden mały błąd, żeby na jesieni sytuacja się odwróciła o 180 stopni. Dlatego właśnie na zimne dmucham i konstruktywnie PIS krytykuję. Pozdrawiam, Krzysztof Pasierbiewicz
Domyślny avatar

stokolesny

28.06.2015 11:29

przepraszam że nie tamat, ale ktoś musi o tym napisać i przypadło na mnie, kiedy czytam różne teksty na temat "wykombinowanego" Kukiza to jestem zdumiony, że nikt nie pokusił się o napisanie kilku słów prawdy na ten kontrowersyjny temat, a mianowicie 27.06.2015 r. "wielki Kukiz" powiedział, że: 1. nie ma żadnego znaczenia skąd będą jego kandydaci do parlamentu, byleby byli za JOW-ami, 2. to on osobiście "rzekomo wielki wódz" będzie decydował kto znajdzie się na tych listach, a zatem odkrył już wszystkie karty, ponieważ wróćmy do niedalekiej przeszłości, otóż PO-mazańcy doszedłszy do władzy, mając pełny nieograniczony dostęp do kasy państwa, zmniejszyli do połowy finansowanie partii, a nie kto inny jak Kukiz popierał PO-mazańców w wyborach do parlamentu, dzisiaj PO-mazańcy mają ogromne fortuny i to właśnie oni chcą JOW-ów by przejąć władzę na zawsze, albowiem kupią sobie głosy bez żadnego problemu. Natomiast pytania sformułowane do referendum są na 3XTAK, WRACA MROCZNA PRZESZŁOŚĆ, a ja mam już tylko nadzieję, że tym razem moi RODACY nie dadzą się zmanipulować, bo Kukiz to tratwa ratunkowa, zapytacie dla kogo ta tratwa, na to pytanie każdy obywatel musi odpowiedzieć sobie sam, ponieważ to referendum to sondaż poparcia dla tych co przesiądą się na tratwę zbudowaną przez Kukiza, pozdrawiam myślących z poważaniem stokolesny
Domyślny avatar

Domasuł

28.06.2015 11:43

Brawo za pana niezłomną postawę w krakowskim środowisku akademickim! Na całe szczęście dla wszystkich, poza partyjnymi fanatykami, betonowe mury polskiej sceny politycznej zaczęły w tym roku (w tę piękną wiosnę) pękać. Dlatego wszyscy, włącznie z PiS-em, będą się teraz musieli troszkę bardziej starać. Bo już nie wystarczy ustawić się w kontrze do Platformy jako jedyni prawdziwi patrioci i obrońcy tradycji. A ludzie może w końcu przejrzą na oczy, że to partie mają służyć ludziom a nie odwrotnie. Dlatego wszystkim wyjdzie to na dobre, może poza kilkoma leśnymi dziadkami. Niech pan dalej robi swoje!
Domyślny avatar

xena2012

28.06.2015 12:11

Dodane przez Domasuł w odpowiedzi na Brawo za pana niezłomną

na jakiej podstawie wiąże Domasuł wyszczególnione przez siebie bolączki PiS z betonem akurat krakowskiego srodowiska akademickiego?
Domyślny avatar

Domasuł

28.06.2015 12:41

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na na jakiej podstawie wiąże

To są bolączki nie tyle PiS-u co całego życia społeczno-politycznego w kraju. I myślę, że tekst gospodarza blogu świetnie pokazuje problemy na styku polityki i środowiska akademickiego. Wbrew przekonaniom betonu, jak ładnie ich określa pan JacBiel, pan Pasierbiewicz walczy z partyjniactwem a nie z PiS-em.
Domyślny avatar

pietrek

28.06.2015 13:19

Dodane przez Domasuł w odpowiedzi na To są bolączki nie tyle PiS-u

Domasuł Pan Pasierbiewicz nie walczy z PISEM tylko z partyjniactwem. Tak napisałeś i ja się z tym zgadzam.!! Czytam Pana Krzycha od prawie 3 lat i takie właśnie odnoszę wrażenie ze on podchodzi krytycznie do Pisu ,wytykając blędy nie po to by pokazać ze jest wrogiem Pis ale z troski właśnie .Bo czymże my ludzie jesteśmy jak nie maluchami mylącymi się ciągle i błądzącymi jak we mgle... Ile razy napluli na Pasierbiewicza komunistyczne judasze tylko za to że śmiał wytykac błędy w rządzeniu Pis. Które są.A których to należy unikać. Często słyszę wypowiedzi blogowiczów że Pis nie potrzebuje raz Pasierbiewicza bo jest sam w sobie ideałem...Jakim trzeba być zarozumiałym cymbałem by gardzić ludzką radą.Ktora płynie z serca bo to czuć w artykułach Pana Krzycha.Ja jestem prostym cieślą mam tylko zawodówkę ale umiem odróżnić ludzi szczerych od podszywających się pod życzliwych pachołków Moskwy.Nie napiszę kogo bo sam taki to wie....Na pohybel czerwonym towarzyszom co publicznie lżą Patriotów w postaci Pana Krzycha.I proszę o darowanie sobie komentowania moich wpisów przez pana W.Gdyż ja jestem za głupi by zrozumieć ten profesorski bełkot pana W. Pozdrawiam a wierzącym powiem z Panem Bogiem. Pietrek z gór skalistych
Domyślny avatar

modus

28.06.2015 13:41

Dodane przez pietrek w odpowiedzi na Domasuł Pan Pasierbiewicz nie

"I proszę o darowanie sobie komentowania moich wpisów przez pana W.Gdyż ja jestem za głupi by zrozumieć ten profesorski bełkot pana W." ------------------------------------------------------------- Nie sądzę, aby pan Pietrek wiedział zbyt dużo, ale zakładam, że nawet ukończenie zawodówki kształtuje elementarną samoświadomość. Więc uznaję trafność drugiego z wyżej przytoczonych zdań (zaczyna się od "Gdyż") pana Pietrka i gratuluję mu góralskiej szczerości. Nawet nie przeszkadza mi słowo "bełkot". W samej rzeczy, gdy ktoś czegoś nie rozumie, zwykle traktuje to jako bełkot. Jan Woleński PS. Pan Pietrek ma pełne prawo do proszenia o darowania sobie komentowania jego zwierzeń z gór skalistych, ale ja mam równie pełne prawo do powstrzymania się od spełnienia tej prośby.
Domyślny avatar

cassiodorus

28.06.2015 14:58

Dodane przez pietrek w odpowiedzi na Domasuł Pan Pasierbiewicz nie

A ja równie prosty cymbał, mogę zapytać kolegę o pewien drobny szczegół? Jak wiemy, pan Krzychu wychwalał pouczający list prof. Nowaka, wychwalał też projekty pana Kukiza, krytykując 'konstruktywnie' w jednym i drugim wypadku PiS, a więc ja jako typowy, pisowski głupek pytam o co tutaj chodzi- http://wpolityce.pl/spol… Kto jest głupi, ja-pisowski ciemnogród, prof. Nowak, czy mądry pan Kukiz ? Za pieruna[nie wiem czy tak się mówi po góralsku] nie mogę tego Pietrek rozebrać Z Panem Bogiem
Domyślny avatar

Domasuł

28.06.2015 16:41

Dodane przez cassiodorus w odpowiedzi na A ja równie prosty cymbał,

To ja ci odpowiem, Cassiodorus, bo widzę, żeś kumaty ale po komunistycznemu. Nie chodzi o to, że ktoś jest głupi lub mądry, tylko żeby mieć prawo do wygłaszania własnych poglądów i szanowania różnych poglądów. I jednocześnie żeby być niezależnym w myśleniu. I żeby nie być zakutym partyjnym łbem, co to sam potrafi tylko iść z oficjalną linią partyjną, a jeśli ktoś ją kwestionuje to już jest twoim wrogiem. Takie myślenie to w komunizmie albo na Rusi, nie w Polsce. Więc jak jesteś stary komunistyczny (w znaczeniu wychowany wtedy) zgred to z łaski swojej daj szansę młodszym pokoleniom, bo twoja szansa skończyła się razem z komunizmem w Polsce. Pan Krzycho to poniał i chwała mu za to.
Domyślny avatar

cassiodorus

28.06.2015 17:22

Dodane przez Domasuł w odpowiedzi na To ja ci odpowiem,

Odpowiadam jako komunista, faszysta, głupi, pisowski beton, atfu socjalista, debil, stary ćwok itp itd, czyli tak jak na to stary, cwany czerwony komuchu zasługujesz ''żeby mieć prawo do wygłaszania własnych poglądów i szanowania różnych poglądów'' Znaczy to, iż pan Krzychu i kolega od głupoty, Pietrek, pogląd mieć mogą, a nawet powinni, a ja ciemniak mam ich słuchać jak czerwona swinia grzmotu i nie gadać? Upadłeś na głowę gosciu, Korwin zrobił ci krzywdę, tak jak wieu innym ''Takie myślenie to w komunizmie albo na Rusi, nie w Polsce'' nie cwaniaczku, nie będziesz mi dyktował jak mam myśleć, panimajesz? ''twoja szansa skończyła się razem z komunizmem w Polsce.'' skoro nakazaujesz ludziom jak mają myśleć w jedynie słuszny sposób, to znaczy, ze żaden komunizm się nie skończył, komunizm cię toczy od wewnątrz jak rak ''Pan Krzycho to poniał i chwała mu za to.'' Zadałem konkretne pytanie, ja nienormalny debil pisowski mam słuchać gloryfikowanych przez pana Krzycha prof. Nowaka czy pana Kukiza.?.Rozumiesz co do ciebie mówię? Bo chyba nie jest możliwe słuchać dwóch Krzychowych bożków na raz, gdy obaj mówią co innego? A jeszzcze konkretniej, należy wchodzić w koalicję z Kukizem, za cenę wprowadzenia JOWów, jak tego chce mądry pan Krzychu, czy debile z PiSu mają posluchac prof Nowaka, wychwalanego również przez pana Krzycha przy innej okazji i do JOWow nie dopuścić, bo zniszczą Polskę na amen? Kapujesz gościu?
Domyślny avatar

Domasuł

28.06.2015 18:20

Dodane przez cassiodorus w odpowiedzi na Odpowiadam jako komunista,

No właśnie o to chodzi, Cassiodorus, żebyś nie był "debilem z PiSu" ani żadnej innej partii. Pan Krzycho myśli niezależnie i nie uwiązuje się do poglądów ani Nowaka ani Kukiza. Ty też się nie wiąż na życie i śmierć do żadnych poglądów oprócz poglądów własnych. Pan Krzycho prowadzi swój własny autorski blog, a ty go atakujesz z pozycji partyjnego fanatyka. Od partii się wymaga i partię się rozlicza, ale tego w komunie nie uczyli.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

28.06.2015 20:33

Dodane przez Domasuł w odpowiedzi na No właśnie o to chodzi,

@Domasuł "No właśnie o to chodzi, Cassiodorus, żebyś nie był "debilem z PiSu" ani żadnej innej partii. Pan Krzycho myśli niezależnie i nie uwiązuje się do poglądów ani Nowaka ani Kukiza. Ty też się nie wiąż na życie i śmierć do żadnych poglądów oprócz poglądów własnych. Pan Krzycho prowadzi swój własny autorski blog, a ty go atakujesz z pozycji partyjnego fanatyka. Od partii się wymaga i partię się rozlicza, ale tego w komunie nie uczyli..." ------------------- Powiem Panu krótko. Dziękuję! Krzysztof Pasierbiewicz
Domyślny avatar

cassiodorus

28.06.2015 21:20

Dodane przez Domasuł w odpowiedzi na No właśnie o to chodzi,

''żebyś nie był "debilem z PiSu" ani żadnej innej partii.'' To zbyt wąsko ujete, proszę mi pokazać co jeszcze mi wolno, a zcego nie ''Pan Krzycho myśli niezależnie'' Znaczy mogę jako byt niezależny krytykować pomysły pana Krzycha, wg mnie oderwane od rzeczywistości czy tylko Krzychowi wolno? Ja jestem głupi, pisowski ciemnogród, ale to pytanie wydaje się proste jak zabetonowany, komunistyczno-pisowski mózg ''Ty też się nie wiąż na życie i śmierć do żadnych poglądów oprócz poglądów własnych.'' liberalistyczna brednia w komunistyczno-totalitarnym sosie ''a ty go atakujesz z pozycji partyjnego fanatyka.'' To rozumiem jest niefanatyczna, niezalezna i konstruktywna odpowiedż na fanatycznie zadane przeze mnie pytanie kogo ciemniak pisowiec ma popierać, mądrego pana Kukiza, który wg prof Nowaka doprowadzi do likwidacji Polski, czy prof Nowaka, który tak właśnie twierdzi... Jesteś chory chłopie na paranoiczną wyższość i nic więcej w twoim bełkocie nie ma. Tracisz rozum, gdy ktoś nie mysli postępowac wg twoich jedynie słusznych wytycznych. ''Od partii się wymaga i partię się rozlicza, ale tego w komunie nie uczyli'' partię się też wspiera, gdy stado rozwydrzonych awanturników i pijaków szuka zadymy, a jak się tego nie robi to rozliczenia można sobie w buty wsadzić. Kapujesz dzieciaku?
Domyślny avatar

HenrykHenry

29.06.2015 18:07

Dodane przez cassiodorus w odpowiedzi na ''żebyś nie był "debilem z

Cassiodorus - no i "poszatkowales" ... glupka.
Domyślny avatar

cassiodorus

28.06.2015 21:27

Dodane przez Domasuł w odpowiedzi na No właśnie o to chodzi,

''a ty go atakujesz'' pytanie było o ile pamiętam do Pietrka z gór, nie do Krzycha , jesteś slepy gościu, czy antypisowski fanatyzm zabija ci resztki racjonalności?
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

28.06.2015 16:49

Dodane przez pietrek w odpowiedzi na Domasuł Pan Pasierbiewicz nie

@pietrek "Pan Pasierbiewicz nie walczy z PISEM tylko z partyjniactwem. Czytam Pana Krzycha od prawie 3 lat i takie właśnie odnoszę wrażenie ze on podchodzi krytycznie do Pisu ,wytykając blędy nie po to by pokazać ze jest wrogiem Pis ale z troski właśnie .Bo czymże my ludzie jesteśmy jak nie maluchami mylącymi się ciągle i błądzącymi jak we mgle......" ------------ Żeby inni mądralińscy potrafili to, co Pietrek zrozumieć! Dzięki Ci Pietrek za komentarz, który wielu mędrców powinien zawstydzić. A Panem Bogiem!
Domyślny avatar

modus

29.06.2015 07:24

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na @pietrek "Pan Pasierbiewicz

"A Panem Bogiem!". To chyba jakaś nowość teologiczna. Jan Woleński
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

28.06.2015 16:42

Dodane przez Domasuł w odpowiedzi na To są bolączki nie tyle PiS-u

@Domasuł "Wbrew przekonaniom betonu, jak ładnie ich określa pan JacBiel, pan Pasierbiewicz walczy z partyjniactwem a nie z PiS-em..." ------------- Żeby inni też potrafili to zrozumieć! Pozdrawiam Pana serdecznie.
Domyślny avatar

Steve

28.06.2015 12:35

dr JP.: " UWAGA! PRZEKAZ TYLKO DLA INTELIGENTNYCH!" - odwieczne hasło PO. Młodzi, wykształceni z dużych miast - zrozumieją!
Domyślny avatar

xena2012

28.06.2015 12:42

do wpisu pana Pasierbiewicza z 11:21.....Wywlekanie spraw swiatopoglądowych czy ideologicznych akurat przed wyborami ma na celu utrącanie srodowisk prawicowych. W fatalnej sytuacji gospodarczej Polski społeczeństwo oczekuje od partii jasnych deklaracji rozwiązania problemów pracy,podatków,płacy a nie żarliwego zaangażowania się w kwestię in vitro.Przypuszczam,że PO swiadomie i sprytnie chce uwikłać PiS w te walkę,aby przejąć głosy elektoratu.Wystarczy chociażby przechadzka po portalach internetowych żeby przekonać się o tym,że sprawa in vitro nie powinna być sztandarowym problemem PiS.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

28.06.2015 16:44

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na do wpisu pana Pasierbiewicza

@xena2012 "Przypuszczam,że PO swiadomie i sprytnie chce uwikłać PiS w te walkę,aby przejąć głosy elektoratu.Wystarczy chociażby przechadzka po portalach internetowych żeby przekonać się o tym,że sprawa in vitro nie powinna być sztandarowym problemem PiS..." -------------- Żeby inni potrafili to zrozumieć! Pozdrawiam Panią serdecznie, Krzysztof Pasierbiewicz
Zofia

Zofia

28.06.2015 18:31

Panie Krzysztofie, nie polemizuję z pańskim artykułem ani z blogerami, którzy tak licznie u Pana goszczą. Stwierdził Pan, że starsi profesorowie nie wiedzą ..."dokąd dzisiejszy świat zmierza." Ja tłumaczę sobie to po swojemu i czarno widzę przyszłość tego świata, ale gdyby Pan był łaskawy , to proszę mi zdradzić tą przyszłość. Kieruję się taką maksymą, " że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć". Pozdrawiam Pana.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

28.06.2015 19:19

Dodane przez Zofia w odpowiedzi na Panie Krzysztofie, nie

@Zofia Różnica między profesorami starszych generacji a ich studentami polega między innymi na tym, że na to co student może osiągnąć kilkoma kliknięciami swojego laptopa, Ipada, czy telefonu komórkowego w ciągu paru sekund profesor starszej generacji potrzebuje kilku godzin, a w niektórych przypadkach nawet kilku tygodni. I ja bynajmniej nie żartuję Pani Zofio. Serdecznie Panią pozdrawiam, Krzysztof Pasierbiewicz
Zofia

Zofia

29.06.2015 09:03

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na @Zofia Różnica między

Ma Pan rację, że młodzi są doskonali w szybkiej obsłudze nowoczesnych rzeczy, ale starsza generacja ma nabytą mądrość życiową,która jest również w życiu ważna. Niezgoda między pokoleniowa wynika z braku solidarności między ludźmi. A ją ktoś niszczy dla swoich celów. Tak nawiasem mówiąc,większość komentatorów na pańskim blogu to biegli w obsłudze komputera. Uważam, że każdy ma prawo wyrazić swoją opinię w poruszonych tematach,ale przy użyciu kontrargumentów a nie osobistych wycieczek,czego Pan doświadcza. Pozdrawiam Pana.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

29.06.2015 09:31

Dodane przez Zofia w odpowiedzi na Ma Pan rację, że młodzi są

@Zofia "Uważam, że każdy ma prawo wyrazić swoją opinię w poruszonych tematach,ale przy użyciu kontrargumentów a nie osobistych wycieczek,czego Pan doświadcza. Pozdrawiam Pana..." ------------- Też Panią serdecznie pozdrawiam, Krzysztof Pasierbiewicz

Stronicowanie

  • Pierwsza strona
  • Poprzednia strona
  • Wszyscy 1
  • Wszyscy 2
  • Wszyscy 3
  • Wszyscy 4
  • Następna strona
  • Ostatnia strona
Krzysztof Pasierbiewicz
Nazwa bloga:
Echo24
Zawód:
Emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta niezależny, autor, tenisista, narciarz, człowiek wolny
Miasto:
Kraków

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 593
Liczba wyświetleń: 12,555,489
Liczba komentarzy: 30,114

Ostatnie wpisy blogera

  • Niedorżnięta wataha
  • List otwarty do prof. Pawła Śpiewaka
  • A jednak miałem nosa pisząc, że mi nie po drodze z PiS-em

Moje ostatnie komentarze

  • Pamięta Pan jeszcze? - vide: https://raskolnikow2.fil… Serdeczności!
  • @Autor & @ALL   ---   W wolnej chwili zapraszam do lektury - vide: https://www.salon24.pl/u…
  • Jacy akademicy, takie uniwersytety - czytaj: https://www.salon24.pl/u…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Nieznane oblicze Witolda Gadowskiego
  • Kraków olał post-komuszą subkulturę TVN-u
  • Pytanie prawicowego blogera do posłanki Scheuring-Wielgus

Ostatnio komentowane

  • Alina@Warszawa, Niestety owo PROSTACTWO (skupione wokół Tuska) wróciło do władzy. Że to niewyobrażalne "prostactwo" nie trzeba nikogo przekonywać - kto inny mógłby przyswoić i używać 8* w przestrzeni publicznej do…
  • Beskidzki Góral, Tego platfusa przejrzałem na wylot. Hedonista, wlazłby do doopy, każdemu za kilka kliknięć i marzy o zerżnięciu na boku głupiej dziewoi.
  • keram, Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma !!! Z uporem maniaka  część z nas nie potrafi się zadowolić tym czym dysponujemy , tym co mamy, lecz natychmiast przechodzi do natarcia. …

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności