"Faszysci" podbili Wielką Brytanię a polskie media milczą.

 Czemu? Pozwolę sobie napisać troszkę dłużej.

"Faszyzm" straszakiem ukrywającym zbrodniarzy komunistycznych

W czasach PRL komuniści usprawiedliwiali swoje zbrodnie ochroną przed rzekomym faszyzmem wśród narodu polskiego. Cechą wyróżniającą komuistów było wszechobecne w ich szeregach kłamstwo więc łatwo się domyślać, że straszenie faszyzmem w PRL wynikało z ukrycia ich zakłamania i zbrodniczych korzeni. W doskonały sposób przedstawia to film "The Soviet Story" dostępny pod tym linkiem.

http://www.youtube.com/watch?v=BAem-s1NR9E

W ciągu ostatnich lat, szczególnie po tragedii smoleńskiej media "zaprzyjaźnione z PO"  min. Gazeta Wyborcza, TVN straszyły Polaków przed odradzającym się faszyzmem w Polsce. Odmieniano słowo faszyzm przez wszelkie przypadki. Dopiero tak "umodelowany" widz dowiadywał się, że odrodzenia faszyzmu to...odrodzenie patriotyzmu.

Tak zmanipulowany widz miał się nauczyć, że wszelkie odmiany patriotyzmu to faszyzm.

Tak się zabija naród, bo patriotyzm tworzy tożsamość narodową a bez niej nie ma narodu. Wiedzą o tym doskonale bogate społeczeństwa zachodniej Europy, które chronią patriotyzmu jak najcenniejszego złoża. Społeczeństwa zachodnie są tego świadomo i doceniają to.

"Faszystowska" grupa z "faszystowskich Węgier" z "faszystowskim" przedstawieniem

Przekonali się o tym ostatnio widzowie brytyjskiego Mam Talent gdy okazało się, że bezdyskusyjnym zwyciężcą programu oglądanego przez 10.6 miliona widzów (48.9% telewidzów) [1] została ...węgierska grupa teatralna (tzw. teatr cieni) słynąca z patriotycznych spektakli.

Już w czasie audycji wstępnej pokazali swój ogromny talent doceniając żołnierzy. W UK, żołnierze to "świętość" więc tym przedstawieniem podbili brytyjskie serca.
http://www.youtube.com/watch?v=a4Fv98jttYA

Jednak ich finałowe przedstawienie było czymś co podbiło "zimne" serca Anglików
http://www.youtube.com/watch?v=x1r9qNVqSrk

Sędziowie ze łzami w oczach dziękowali Węgrom za ich przedstawienie i propagowanie patriotyzmu.

Aby pokazać, że grupa ta traktuje propagowanie patriotyzmu i umiłowania wartości serio warto obejrzeć ich repertuar.
http://www.youtube.com/watch?v=2QWG_z9076k

Pytaniem otwartym jest czemu polskie media milczą, że"Faszystowska" grupa z "faszystowskich Węgier" z "faszystowskim" przedstawieniem podbiła serca brytyjczyków. Może Adam Michnik nam wyjaśni.
 
 
[1]http://www.digitalspy.co.uk/tv/news/a488392/britains-got-talent-final-watched-by-106m-on-itv.html

P.S

Smolensk 2010, nie zapomnimy, nie przestaniemy walczyć.

 (blogpress.pl)
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

10-06-2013 [17:31] - dogard | Link:

z zolnierzami w Finlandii--nikt nie smie nawet zazartowac z zolnierzy finskich,szczegolnie podczas wspanialych walk z kacapia, przy tak min ilosci wojska.Byli bezprzykladnie mezni.

Obrazek użytkownika jk7

10-06-2013 [18:35] - jk7 | Link:

Kapitalny wpis, kapitalny pomysł,

Szacunek dla Ciebie, Szacunek Węgrom - nie mogę się oderwać się od tego.
Kolejny oręż, by uspokoić lewactwo - słowem i kulturą należy to czynić.

Polacy są spragnieni myśli co łączy Ducha i Treść. Mamy dość cyrku, zwanym teraz "peło"

link wysłałem do teflonu - niech widzą co to jest show/kochający wolność!

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

10-06-2013 [21:22] - Marcin Tomala | Link:

W swoim komentarzu na powyższy temat napisałem: "​(...)Po drugie - nie zgadniecie, kto wygrał. Węgierska grupa "teatralnych cieni" Attraction (załączam pod tekstem ich występy). Bez precedensu, zaskakująco (pierwsi nie-brytyjscy laureaci), ale w pełni zasłużenie. Wzruszające, inne, pełne ciepła i prostych odczuć a zarazem wymagające występy - nie dało się tego nie polubić. Ich finałowe przedstawienie to klasyczne podlizywanie się brytyjskiej publiczności, gra na ich narodowych symbolach, dumie. U nas Wojewódzki by to wyśmiał, Zapendowska uznała za ohydne (przypomnę młodego Piotra Wolwowicza, który brał udział w Must Be the Music, mimo talentu i nietuzinkowego głosu został zmieszany z błotem za zaśpiewanie, jak to określono, bogoojczyźnianej piosenki), a TVN i wybiórcza przypomniały znacząco, że to strasznie zacofane i "nieeuropejskie", takie narodowe treści prezentować. Duma narodowa, przecież to takie... faux pas." (http://naszeblogi.pl/38958-wegiersko-brytyjski-lew-biedny-polski-orzel)

Zawsze i wszędzie będę przestrzegał przed nadużywaniem słowa "faszyzm". Nieważne, że ironicznie. Zwłaszcza w kontekście wydarzenia stricte artystycznego - wygrali nie tylko dlatego, że się podlizali patriotycznym uczuciom Brytyjczyków, to upraszczanie.

Doceniam intencje oraz próbę błyskotliwej oceny, ale straszliwie tanim chwytem. Polskie media nigdy nie przejmowały się tym, kto wygrywa zagraniczne programy. Chyba, że ktoś rzuci jajkiem w jurora, wtedy tak. "Faszyzm, faszystowska..." - to nadużycie, które już błyskotliwe nie jest.

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika ndb2010

10-06-2013 [22:13] - ndb2010 | Link:

1. Grupa Atraction nie byla sztuczna. Wiekszosc ich przedstawien ma charakter patriotyczny. Link podalem w tekscie.
2. Polskie portale na biezaco relacjonowaly przelomowe momenty brytyjskiego mam talent.tym bardziej piwinny odnotowac ze poraz pierwszy wygral ktos kto nie jest brytyjczykiem i pochodzi z europy srodkowo wschodniej taj jak my. Czemu tym razem milczaly? Proba odpowiedzi w tekscie. Na biezaco monitoruje media w tym temacie.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

11-06-2013 [07:10] - Marcin Tomala | Link:

1). Gdzie napisałem, że była sztuczna? Większość ma charakter patriotyczny? To ciekawe. Myślałem, że bazuje na podstawowych odczuciach, także na miłości do ojczyzny. Generalizowanie, szkoda. 2). Próba odpowiedzi? - widocznie przegapiłem. Tekst infantylny i płytki, Do tego ocierający się o plagiat, tylko, że mało udolny, a tego nie lubię. Proszę monitorować dalej, tylko skuteczniej.

ps. Wydawało mi się, że na Naszych Blogach w dobrym tonie leży czytanie innych i staranie się, by nie kopiować ich pomysłów. A jeśli już to robisz, rób to chociaż z taktem, bez ocierania się o wulgarność i przesadyzm.