Odejścia są naturalne. Sztuczna jest "jedność" taka jak w PO

Skąd ta jedność PO? Stąd co jedność PZPR. Ludzie PO boją się nie tylko odchodzić, ale nawet powiedzieć publicznie cokolwiek sprzecznego z esemowskimi wytycznymi, bo wiedzą, że ta rządząca sitwa wraz z całą kliką popeerelowską trzyma w łapach praktycznie wszystkie dziedziny życia. Władza ta nie tylko zapewnia bezkarność w robieniu przestępstw (od samej góry, vide Sawicka, Tusk, Komorowski, Kopacz, Alexis śląska, mafia pruszkowska, Kwaśniewscy, Palikot, nie mówiąc o dziesiątkach tysięcy pomniejszych). Jak w PRLu decyduje o  możliwości zatrudnienia na jakiejkolwiek atrakcyjnej posadzie, w skrajnym przypadku zagraża życiu, a najczęściej skazuje na bycie obywatelem drugiej kategorii. Jak w PRLu zagrożenie wykluczeniem wpycha w świat zniewolonych koniunkturalistów znaczną część społeczeństwa z członkami PO na czele.

Takich obaw nie mają ludzie utożsamiający się z Prawem i Sprawiedliwością. Oni to wszystko co tylko zagraża potencjalnym kontestatorom PO doświadczają na co dzień.  Nie dziwi więc, że odchodzą głównie ludzie mało odporni na społeczną, zawodową lub finansową marginalizację, na długotrwały ostracyzm. Dyskomfort wykluczenia szczególnie dotyka osób publicznie deklarujących się po stronie PiSu, takich jak ten ostatni przypadek. Z drugiej strony odchodzący to na ogół ofiary przyspieszonych karier, którym uderzyła woda sodowa do głów. I by nie rozwodzić się, jeszcze jedna tylko cecha wspólna: uważają, że PiS w większym stopniu powinien prowadzić grę, niekoniecznie trzymając się zasad i wyznaczonych celów. Tym samym wpisują się w standardy ubekistanu, dla którego nic oprócz gry ze wszystkimi chwytami dozwolonymi, oprócz bycia skutecznym nie liczy się.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Daf

03-06-2013 [14:52] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Tedy Kollek, przez 28 lat burmistrz Jerozolimy, urodzony w Wiedniu, polityk bardzo prawy i szanowany w swiecie, powiedzial:
"Duze sprawy mozna realizowac dopiero, jak sprawy male sa prawidlowo zrealizowane."
Dobrze byloby, jako realizacje sprawy malej, wyeliminowac ze slownictwa okreslenia WLADZA. Politycy, ktorych sobie Panstwo wybieracie, maja obowiazek Wam sluzyc, rzadzic, a nie Wami WLADAC.
Wszedzie jest uzywane okreslenie RZAD. Polska jest wyjatkiem !

Pewien wybitny polityk austriacki, powszechnie szanowany, dr. praw, powiedzial:
"Jak rolnik kupuje krowe, to przed wprowadzeniem jej do obory czysci ta obore bardzo dokladnie z nagromadzonego tam gnoju."
Czas zrobic w Polsce porzadek i zadbac o to, zeby Polska byla szanowana w swiecie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika dogard

03-06-2013 [16:17] - dogard | Link:

jest malo twardych graczy nie liczacych na szybka kariere, sczegolnie polityczna.Zapominaja,ze dobry polityk to niezle wyksztalcenie i dluzsza praktyka parlamentarna.Lubia isc na skroty, nie baczac ,iz to w zdecydowanej wiekszosci zwykle manowce wlasnych ambicyjek wodzowskich.

Obrazek użytkownika gregoz68

03-06-2013 [16:19] - gregoz68 | Link:

Podobno atakują ns komary w wyjątkowej sile. Ponoć "jest ich cztery razy więcej, niż powinno być o tej porze roku. Z powodu późnej wiosny jednocześnie wykluły się owady marcowe, kwietniowe i majowe, przez co doszło do ich kumulacji". Raczej nas to nie zabije, ale może odwrócić uwagę od innych rzeczy. Wyraźnie widać, że tworzy się tu nowe "konstrukcje". Coś na kształt "bohaterów" z obrazów Beksińskiego. Wszystko to cuchnie i gnije... niemniej odwraca uwagę. Od czego?
Od Rosji... chociażby.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2013 [18:40] - Janko Walski | Link:

podłączenie do elektrowni z obwodu kaliningradzkiego i zatrzymanie budowy polskiej elektrowni mimo utopienia 300 milionów, druga nitka rurociągu, willa młodego Tuska, czyli niejasne dochody na szczytach władzy, wrogie przejęcie największego koncernu chemicznego przez kolegów Ałganowa i lobbowanie za tym Kwaśniewskiego i Bieleckiego, szkolenie PKW w Moskwie, "współpraca" SKW z FSB, jest od czego odwracać uwagę. Czy Wipler ma świadomość, jak ważną rolę odgrywa (i jakże doraźną)? 

Obrazek użytkownika xena2012

03-06-2013 [18:03] - xena2012 | Link:

charakteryzują się pewną prawidłowoscią.Najpierw półgębkiem mówi się o innym spojrzeniu na niektóre kwestie,później zaczyna się lekko krytykować Kaczyńskiego i dawac do zrozumienia ,że pobyt w PiS-ie zaczyna uwierać.Dumnie ogłasza się odejście oczywiście na dżentelmeńskich zasadach i z pełną kulturą.Równie dumnie udziela się wywiadów w których kultura zaczyna wypływac jak z dziurawej beczki.Zaczyna się walenie w Kaczyńskiego .Czyż nie tak było w przypadku Migalskiego,PJN,Ziobry,który tak naprawdę sam sprowokował swoje wyrzucenie.Z panem Wiplerem będzie tak samo.Dziś jeszcze grzecznie ,jutro w miarę mniej miło a pojutrze pójdzie na całość u pani Olejnik.

Obrazek użytkownika marekagryppa

03-06-2013 [23:13] - marekagryppa | Link:

Co do tego młodego polityka to zniszczy go własne ego.
Czy on nie widzi że osłabia PiS-partię która dała mu mandat poselski.
Nieodpowiedzialny polityczny karzeł.